EKSTRA
MENÜ

Gölet

Gölet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gölet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.412 Gölet haberi bulunmuştur.

Gölet Haberleri

Sazova Parkı Nerede Sazova Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Sazova Parkı Nerede? Sazova Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Sazova Parkı, masalımsı görüntüsü ile akılarda kalan ve ailelerin çocukları ile birlikte eğlenceli ve mutlu zamanlar geçirebileceği parklardan biri. Şehrin Disneyland'ı olarak tanınan Sazova Parkı'nın ünü her geçen gün daha da artıyor. Meşhur parka sadece hayal diyarlarından gelmiş izlenimi veren şatosu önünde fotoğraf çektirmek için gelenlerin sayısı da bir hayli fazla. Sazova Parkı'nı ziyaret etmeyi planlayanlara özel Sazova Parkı nerede? Sazova Parkı tarihi, özellikleri ve hakkında bilgileri detaylarıyla derledik.

24.02.2021Seyahat
Otağtepe Parkı Nerede Otağtepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Otağtepe Parkı Nerede? Otağtepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

İstanbul’un güzellikleri gezmekle bitmez. Her köşesinde ayrı bir tarih, farklı bir alan ve değişik bir etkinlik bulabilirsiniz. Şehir adeta sürprizlerle doludur ve her an karşınıza farklı bir güzellik çıkabilir. Şehrin tarihi eserlerinin yanında koru ve parkları da oldukça fazladır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Göztepe Parkı Nerede Göztepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Göztepe Parkı Nerede? Göztepe Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Göztepe parkı pek çok işi tarafında en çok sevilen ve oldukça huzurlu mekânlardan biri olmaktadır. Bu nedenle Göztepe Parkı'nı ziyaret eden ziyaretçilerin aklına takılan bazı sorular bulunmaktadır. Bu sorular arasında en çok karşılaşılanları Göztepe Parkı nerede? Göztepe Parkı tarihi, özellikleri ve hakkında bilgi nedir? Gibi sorular olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Göksu Parkı Nerede Göksu Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Göksu Parkı Nerede? Göksu Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Ülkemizde piknik yapmak, gezmek ve dinlenmek için inşa edişmiş pek çok park bulunmaktadır. Göksu Parkı bunlardan bir tanesidir. Göksu Parkı özellikleri açısından önemli olan ve gün içerisinde pek çok ziyaretçiye kapılarını açan bir yerdir. Peki Göksu Parkı nerede? Göksu Parkı tarihi, özellikleri ve hakkında bilgileri derledik.

24.02.2021Seyahat
Bakırköy Botanik Parkı Nerede Bakırköy Botanik Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Bakırköy Botanik Parkı Nerede? Bakırköy Botanik Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

İstanbul’da yer alan ve insanların bitkiler ile tanışmasını sağlayan en önemli parklarından birisi olan Bakırköy Botanik Parkı, doğal gölet ve farklı alanları ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bakırköy Botanik Parkı hakkında detaylı bilgiye, nerede olduğuna ve özelliklerine dair detayları derledik.

24.02.2021Seyahat
Misli.com 3. Ligde hafta içi mesaisi 4 grup 32 maç...

Misli.com 3. Lig'de hafta içi mesaisi! 4 grup 32 maç...

Misli.com 3. Lig 1. Grup'ta 20. hafta, 2, 3 ve 4. Grup'ta ise 23. hafta müsabakaları yarın oynanacak.

24.02.2021Futbol
Yıldız Korusu Nerede Ve Nasıl Gidilir Yıldız Korusu Tarihi, Giriş Ve Kahvaltı Ücreti Hakkında Bilgi

Yıldız Korusu Nerede Ve Nasıl Gidilir? Yıldız Korusu Tarihi, Giriş Ve Kahvaltı Ücreti Hakkında Bilgi

İstanbul'un en merkezi korusu olan ve Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan Yıldız Korusu, ziyaretçilerine şehir merkezinde muhteşem bir renk cümbüşü ve doğa harikası sunuyor. Yıldız Parkı'nda boydan boya sıralanmış piknik masalarında ya da ağaçlar altındaki bulunan çim alanlarda piknik yapma imkanı da bulunuyor. Yıldız Korusu nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Kütahya’da şaşırtan görüntü

Kütahya’da şaşırtan görüntü!

Kütahya’da, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliğince (IUCN) "nesli tehdide yakın" kategorisinde listelenen su samuru görüntülendi. Yaban hayvanlarının fotoğraflarını çeken Alperen Akdemir, nesli tehlike altında olan bir türü Kütahya’da görüntülemekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

23.02.2021Gündem
TOKİ, eski stadyum alanlarını Millet Bahçesine dönüştürerek yeşillendirdi

TOKİ, eski stadyum alanlarını "Millet Bahçesi"ne dönüştürerek yeşillendirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının, kullanım ömrünü tamamlamış, şehirlerin merkezinde yer alan eski stadyum alanlarını millet bahçesine dönüştürme çalışması devam ediyor.

21.02.2021Ekonomi
Maden sahasındaki gölet buz tuttu

Maden sahasındaki gölet buz tuttu

KÜTAHYA’nın Seyitömer beldesindeki maden sahası içinde bulunan yapay göletin yüzeyi, sıfırın altında 10 dereceye kadar düşen soğuk hava nedeniyle buz tuttu.

19.02.2021Gündem
Misli.com 3. Ligde hafta içi mesaisi 4 grupta 32 maç...

Misli.com 3. Lig'de hafta içi mesaisi! 4 grupta 32 maç...

Misli.com 3. Lig 1. Grup'ta 19, 2, 3 ve 4. Grup'ta 21. hafta maçları yarın oynanacak.

16.02.2021Futbol
Bingölde baraj gölünde su seviyesi azaldı; köprü gün yüzüne çıktı

Bingöl'de baraj gölünde su seviyesi azaldı; köprü gün yüzüne çıktı

Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Yağızca Köyü yakınlarındaki Kaleköy Baraj Gölü'nün su seviyesi 6 metre çekilince sular altında kalan yol ve köprü ortaya çıktı. Bölge halkından Hüseyin Ağırbaş, "Kuraklıkla eski köprüyü gördük. Su sıkıntısı da başladı" dedi.

16.02.2021Gündem
Son 91 yılın en kurak dönemi yaşandı Profesörden öneri: Milli Kuraklık Merkezi kurulmalı

Son 91 yılın en kurak dönemi yaşandı! Profesörden öneri: Milli Kuraklık Merkezi kurulmalı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, geçen yıl, son 91 yılın en kurak dönemini yaşayan Türkiye'de Milli Kuraklık Merkezi'nin kurulması gerektiğini söyledi.

13.02.2021Gündem
Video çekmek isterken gölete düştüler

Video çekmek isterken gölete düştüler

Ankara'da Serhat Baran (28) ve Burak Çetin (21) gölette video çekmek için üzerine çıktıkları buzun kırılması sonucu suya düştü. Baran ve Çetin, güçlükle sudan çıkarak kurtuldu. Baran, "Birkaç kez göletin üzerinde yürüdük bir şey olmadı. Biz de öyle olunca rahatladık. Ama sonra bir anda buz kırıldı ve kendimizi buz gibi suyun içinde bulduk.'' dedi.

9.02.2021Haber
Erzurum Balıklıgöl -30da bile donmuyor

Erzurum Balıklıgöl -30'da bile donmuyor

Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 ile 30 derecelerde seyrettiği Erzurum'da dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek yer merkez Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü mahallesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Mahalle muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün suyunun donmadığını söyledi.

4.02.2021Haber
Menderesteki göletlerde tehlike oluştu 30 hane boşaltıldı...

Menderes'teki göletlerde tehlike oluştu! 30 hane boşaltıldı...

İzmir'in Menderes ilçesinde su seviyesinin yükselmesiyle taşma tehlikesi bulunan Yeniköy Sulama Göleti'nde suyun tahliyesine başlandı. İzmir Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda, Yeniköy Mahallesi'nin gölete yakın bölgesinde evleri bulunan 30 aile, tedbir amaçlı yakınlarının yanına gitti.

3.02.2021Gündem
Erzurumdaki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

Erzurum'daki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

HAVA sıcaklığının en düşük eksi 25 ile 30 dereceyi bulduğu Erzurum'da, dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek göl, merkez Aziziye ilçesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Söğütlü Mahallesi'nin muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün donmadığını söyledi.

3.02.2021Gündem
Misli.com 3. Ligde hafta içi mesaisi

Misli.com 3. Lig'de hafta içi mesaisi!

Misli.com 3. Lig 1. Grup'ta 17, 2, 3 ve 4. Grup'ta 19. hafta maçları oynanacak.

2.02.2021Futbol
Acı haber geldi

Acı haber geldi

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Kırca köyünde baraj suyunda kaybolan 2 kişiden Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedenine ulaşıldı. Mürsel Meracıoğlu hâlâ aranıyor.

29.01.2021Gündem
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan Mürsel Meracıoğlu (40) ile Filiz Soydoğan Çiçek'i (50) arama-kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. Öte yandan suya kapılan aracın kiralık olduğu, GPS cihazından konumun gölet olarak tespit edildiği bildirildi.

28.01.2021Haber
Çanakkalede baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışma devam ediyor

Çanakkale'de baraj suyunda kaybolan 2 kişiyi arama çalışma devam ediyor

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, çalıştıkları Rüzgar Enerjisi Santrali'ne gitmek için yola çıktıkları otomobilin baraj suyuna kapılması sonucu kaybolan Mürsel Meracıoğlu (40) ile Filiz Soydoğan Çiçek'i (50) arama-kurtarma çalışmaları bu sabah yeniden başladı. Öte yandan suya kapılan aracın kiralık olduğu, GPS cihazından konumun gölet olarak tespit edildiği bildirildi.

28.01.2021Gündem
Eriklice Düzü Göleti dondu... Ortaya kartpostallık manzaralar çıktı

Eriklice Düzü Göleti dondu... Ortaya kartpostallık manzaralar çıktı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde donan göletin oluşturduğu manzara havadan görüntülendi.

27.01.2021Seyahat
Ercişte buz sarkıtlarının görsel şöleni

Erciş'te buz sarkıtlarının görsel şöleni

VAN’ın Erciş ilçesinin Koçköprü Mahallesi’nde hava sıcaklıklarının eksi 25 derecenin altına düşmesiyle kayalardan akan sular dondu. Uzun buz sarkıtlarının oluştuğu kayalardaki buz kütleleri, ilginç görüntüler oluşturdu.

26.01.2021Güncel
Bakan Elvan duyurdu Mart 2022de açılacak

Bakan Elvan duyurdu! Mart 2022'de açılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: "Altyapı yatırımları bitti, üstyapıya yönelik ihalesi yapıldı. Yüklenici firma 2 hafta içerisinde çalışmalara başlayacak. 2022 yılı mart ayında Allah'ın izniyle Çukurova Havalimanı'nın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz."

25.01.2021Ekonomi
Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen doğa harikaları... Hepsi kışın bir başka güzel

Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen doğa harikaları... Hepsi kışın bir başka güzel

Anadolu coğrafyası iklimi, konumu ve biyoçeşitliliğiyle eşsiz bir doğaya ev sahipliği yapıyor. Göller, yaylalar, kaya oluşumları, dağlar, nehirler, deltalar ve vadiler... Özellikle her yerin bembeyaz bir örtüyle kaplandığı kış aylarında ortaya çıkan manzaralar gerçekten görülmeye değer. İşte Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen doğa harikaları...

25.01.2021Seyahat
Uludağı hiç böyle görmediniz

Uludağ'ı hiç böyle görmediniz

Uludağ’ın güney yamaçlarındaki Keles’e bağlı Gököz Göleti beyazlara büründü. Gököz Göleti drone ile havadan görüntülendi.

22.01.2021Seyahat
Bin 300 rakımdaki Topuk Yaylası göleti buz tuttu

Bin 300 rakımdaki Topuk Yaylası göleti buz tuttu

Düzce'de Fenerbahçe'nin kamp alanının da bulunduğu Topuk Yaylasındaki gölet, eksi 14 derecelere kadar gerileyen sıcaklıklar sonrasında buz tuttu. Bin 300 rakımda donan gölet kartpostallık görüntüler oluşturdu.

22.01.2021Seyahat
Gezginler Ulaş Gölü üzerinde çay keyfi yapıyor

Gezginler Ulaş Gölü üzerinde çay keyfi yapıyor

Sivas'ta, sıfırın altında 18 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, akarsu ve gölleri dondurdu. Kent genelinde birçok göl, buz tuttu. Donan Ulaş Gölü üzerinde gezenler, semaverde çay keyfi yaptı. Kent merkezi yakınındaki Serpincik Göleti de buz tutarken, Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın kent merkezinden geçen bölümlerinin, yüzeyde oluşan buzlanmayla bembeyaz olduğu görüldü.

22.01.2021Seyahat
Türkiye’nin ilk milli parkı: Yozgat Çamlığı Milli Park

Türkiye’nin ilk milli parkı: Yozgat Çamlığı Milli Park

Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı içerisinde bulunan Cevdet Dündar Göleti tamamen buz tuttu. Karla kaplanan orman ve göletin bütünleşmesi havadan görüntülendi.

21.01.2021Seyahat
Modern sulamada hedef yüzde 94

Modern sulamada hedef yüzde 94

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal sulamada yüzde 29’a ulaşan modern sulama sistemlerinin kullanımını, devam eden projelerin tamamlanmasıyla yüzde 94’e yükseltmeyi hedefliyor.

17.01.2021Ekonomi
Tarımda modern sulama sistemlerinin oranı yüzde 94e yükselecek

Tarımda modern sulama sistemlerinin oranı yüzde 94'e yükselecek

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal sulamada yüzde 29'a ulaşan modern sulama sistemlerinin kullanımını, devam eden projelerin tamamlanmasıyla yüzde 94'e yükseltmeyi hedefliyor.

16.01.2021Ekonomi
Karadeniz yaylalarında kar güzelliği

Karadeniz yaylalarında kar güzelliği

Karadeniz'in yükseklerinde bulunan gölet ve obalar kar yağışıyla ayrı bir güzelliğe büründü.

16.01.2021Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşısının yapılacağı tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs aşısının yapılacağı tarihi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan yeni yılın ilk kabinesi sona erdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak, "Vaka sayısının belirli bir sayının altına inmesiyle kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız" dedi. Erdoğan, koronavirüs aşısının yapılmaya başlanacağı tarihi açıklayarak, "Aşılar öncelik sıralamasıyla uygulamaya geçecek, perşembe ya da cuma gününe kadar başlayacağız" ifadesini kullandı.

11.01.2021Gündem
Korkutan görüntü...İbrahim köyü göleti kuraklık nedeniyle kıyıdan yaklaşık 100 metre çekildi

Korkutan görüntü...İbrahim köyü göleti kuraklık nedeniyle kıyıdan yaklaşık 100 metre çekildi

Çorum’un Alaca ilçesindeki İbrahim köyü göleti kuruma noktasına geldi, eski Alacahöyük yolu gün yüzüne çıktı. Çorum'daki gölette son yılların en düşük su seviyesi yaşanıyor. Çiftçi Ali Rıza Baz ‘8 aydır bir damla su düşmedi’ dedi.

11.01.2021Haber
Ürkütücü görüntüler ‘8 aydır bir damla su düşmedi…’

Ürkütücü görüntüler! ‘8 aydır bir damla su düşmedi…’

Çorum’un Alaca ilçesindeki İbrahim köyü göleti kuruma noktasına geldi, eski Alacahöyük yolu gün yüzüne çıktı. Çorum'daki gölette son yılların en düşük su seviyesi yaşanıyor. Çiftçi Ali Rıza Baz ‘8 aydır bir damla su düşmedi’ dedi.

11.01.2021Gündem
Prof. Dr. Halim Orta Trakyadaki kurak dönemi yorumladı: Bitirdik, tükettik

Prof. Dr. Halim Orta Trakya'daki kurak dönemi yorumladı: Bitirdik, tükettik

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, kuraklık nedeniyle ciddi bir sıkıntı yaşandığını belirterek, "Bu vesile ile suyu özenli kullanacağız, depolayacağız ve yer üstü su kaynaklarını kullanıp, yer altı sularını rezerv olarak saklamamız gerekiyor. Hep yer altı suyunu kullanmaya çalışıyoruz onu da bitirdik, tükettik" dedi.

9.01.2021Haber
Prof. Dr. Orta bitirdik, tükettik dedi ve uyardı: Alarm veriyor

Prof. Dr. Orta 'bitirdik, tükettik' dedi ve uyardı: Alarm veriyor!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Orta, kuraklık nedeniyle ciddi bir sıkıntı yaşandığını belirterek, "Bu vesile ile suyu özenli kullanacağız, depolayacağız ve yer üstü su kaynaklarını kullanıp, yer altı sularını rezerv olarak saklamamız gerekiyor. Hep yer altı suyunu kullanmaya çalışıyoruz onu da bitirdik, tükettik" dedi.

9.01.2021Gündem
Denizlide içinde 5 kişi bulunan araç göle uçtu

Denizli'de içinde 5 kişi bulunan araç göle uçtu!

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde gölete düşen otomobildeki 5 kişiden suda kaybolduğu belirtilen 2'si için arama çalışması başlatıldı.

9.01.2021Gündem
Çifte cinayetin şüphelisi kümeste yakalandı

Çifte cinayetin şüphelisi kümeste yakalandı

Şanlıurfa'da borç aldığı Aziz Yıldız ile miras yüzünden ağabeyi Fethi Yaşar’ı öldürdüğü iddiasıyla aranan İhsan Yaşar, jandarmanın düzenlediği operasyonla kuş kümesinde yakalandı. Şüphelinin başka bir kardeşini de öldürmeyi planladığı ortaya çıktı.

8.01.2021Gündem
Köylülerin buz tutan Kars Çayında curling keyfi

Köylülerin buz tutan Kars Çayı'nda "curling" keyfi

Kars'ın Susuz ilçesine bağlı Yolboyu köylülerinden yetişkinler, doğal buz pistine çevirdikleri çay üzerinde televizyondan izleyerek öğrendikleri curling sporunu oynuyor, çocuklar ise kızak kayarak eğleniyor

8.01.2021Gezi
Yüzeyi buz tutan gölet gençlerin uğrak yeri oldu

Yüzeyi buz tutan gölet gençlerin uğrak yeri oldu

Hava sıcaklıklarının gece sıfırın altında seyrettiği Bayburt'ta, yüzeyi donan Gökçedere Göleti'nde buluşan gençler, buzda kaymanın keyfini yaşıyor.

6.01.2021Seyahat
Yusufeli Barajında 300 tonluk jeneratör rotoru yerine indirildi

Yusufeli Barajı'nda 300 tonluk jeneratör rotoru yerine indirildi

Gövde yüksekliği 268 metreye ulaşan baraj, tamamlandığında milli bütçeye yıllık 1 milyar 500 milyon lira katkı sağlayacak.

6.01.2021Ekonomi
Göletin ortasına mini ev yapıp kuş cennetine çevirdiler

Göletin ortasına mini ev yapıp kuş cennetine çevirdiler

Bursa’da gölün ortasına yapılan mini kuş eviyle ormanların içindeki gölet kuş cennetine döndü.

5.01.2021Seyahat
Kocaelide, gölete giren Hüseyin boğuldu

Kocaeli'de, gölete giren Hüseyin boğuldu

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, yasak olmasına rağmen gölete giren, Suriye uyruklu 9 yaşındaki Hüseyin isimli çocuk boğuldu. Çocuğun cansız bedenini itfaiye ekibi, sudan çıkardı.

30.12.2020Gündem
Buz tutan Ergan Dağı kartpostallık görüntü oluşturdu

Buz tutan Ergan Dağı kartpostallık görüntü oluşturdu

Havaların soğumasıyla birlikte buz manzarasının arttığı Ergan Dağı, kartpostallık görüntü oluşturdu.

30.12.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

NASA’nın canlı yayın gecesinde... Mars'a sanal iniş yapan bütün çocuklar adına

Mars’a gönderilen keşif aracının canlı yayını çok açık bir şeyi gösterdi.

21.02.2021