EKSTRA
MENÜ

Uzungöl

Uzungöl haberleri sayfasında güncel ve son dakika Uzungöl hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 735 Uzungöl haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uzungöl, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı turistik köy.

Sık ormanları ve doğal güzelliği ile iç ve dış turistleri cezbetmektedir. Adını kıyısında bulunduğu gölden alır. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur.

Uzungöl Haberleri

Bir gezginin kadrajından ‘Türkiye’ masalı...

Bir gezginin kadrajından ‘Türkiye’ masalı...

Seymen Bozaslan, Hürriyet Seyahat gezginlerimizden. Pandemi sürecinde Türkiye’nin 81 ilini fotoğraflayıp ‘Ölmeden Önce Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler’ adlı bir kitap hazırladı. ‘Şehirde Mutlaka’ bölümü etkinlikler, yöresel tatlar gibi önerilerle tam bir rehber. Drone görüntülerinden oluşan 3 saatlik film de kitaptaki QR kodla izlenebiliyor. Bozaslan, Bitlis Hizan’dan Sivas Gürün’e pek bilinmeyen önerileriyle şaşırtırken bilinen noktalara da bir kez daha hayran bırakıyor.

5.09.2021Seyahat
Rus turistlere Karadeniz turu

Rus turistlere Karadeniz turu

Rus turistlere yönelik, ilk olarak geçen yıl 1 Ekim itibarıyla İstanbul üzerinden Kapadokya, Bursa, Pamukkale, Konya, Ankara, Kuşadası, Edirne, Çanakkale gibi illerin yer aldığı turlar başlatan tur operatörü, yeni Anadolu turuna Mardin ve Göbeklitepe’den sonar Karadeniz’i ekledi.

21.08.2021Ekonomi
Yeni Sümela’nın şifreleri

Yeni Sümela’nın şifreleri

Sizi restorasyon sonrası yeniden açılan Sümela Manastırı’na bu defa farklı bir yoldan götürmek istiyoruz. Dağları tepeleri aşarak... Zor olsa da bu yolculuğun içinde enfes lezzetler ve manzaralar var. Yolun sonundaysa bir kartal yuvası gibi kayalara asılı duran efsane manastır...

1.08.2021Seyahat
‘Arabanın tekerleği uçurumun kenarında...’

‘Arabanın tekerleği uçurumun kenarında...’

Dünyanın en tehlikeli yolları listesinde Türkiye’den de bir yer var. Bu yol 1916’da Rus askerleri tarafından yapılmış. Adı ‘ölüm yolu’. Ekstrem sürüş meraklılarının toplandığı ‘dangerousroads.org’ internet sitesi, Bayburt-Trabzon sınırında, Soğanlı Dağı’ndaki 29 keskin virajlı D-915 yolunu ‘dünyanın en tehlikeli yolu’ seçmiş. Sadece bu sıfat bile kalbinizi hızla çarptırıyorsa yola çıkmak için bir nedeniniz olabilir…

18.07.2021Seyahat
Bakan Kurum: 2023 yılında özlediğimiz Aydere kavuşacağız

Bakan Kurum: 2023 yılında özlediğimiz Ayder'e kavuşacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ayder Yaylası'nda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2022 yılı sonunda üst yapıya ilişkin faaliyetlerin biteceğini belirterek, "2023 yılında özlediğimiz Ayder'e kavuşacağız." dedi.

11.07.2021Ekonomi
Bakan Kurum: 1,5 milyon konutun dönüşümünü başardık

Bakan Kurum: 1,5 milyon konutun dönüşümünü başardık

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar 1,5 milyon konutun dönüşümünü milletvekillerimizle belediye başkanlarımızla vatandaşlarımızla birlikte başardık. 81 ilimizde, sosyal donatılarıyla beraber 1 milyon bağımsız bölüm ürettik. 10 milyon vatandaşımız, sağlıklı konutlarda, güven içinde oturuyor" dedi.

10.07.2021Ekonomi
Doğu Karadenizde turistlere ayı uyarısı Görünce bağırıp şarkı söyleyin

Doğu Karadeniz'de turistlere 'ayı' uyarısı! Görünce bağırıp şarkı söyleyin

Doğu Karadeniz'de yiyecek arayışı için indikleri yerleşim yerlerine inen ayılar tehlike oluşturuyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Mühendisliği Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, doğada yürüyüş yapan turistleri ayılara karşı uyardı ve "Eğer ayı karşılaşması söz konusu ise gürültülü olunmasını ve hatta bağırarak şarkı söylemelerini öneriyorum" dedi.

22.06.2021Gündem
Büyükanne ve dedesinin anısını Balmumu heykelleri ile yaşatıyor

Büyükanne ve dedesinin anısını 'Balmumu heykelleri' ile yaşatıyor

TRABZON'da turizmci Mehmet İnan, yıllar önce vefat eden babaannesi Hatice (87) ile dedesi Mehmet İnan'ın (96), anılarını yaşatmak için balmumu heykellerini yaptırdı. Çiftin kıyafetleri giydirilen heykeller müzeye dönüştürülen evin baş köşesine oturtuldu. Mehmet İnan, "Dedem ve babaannem yeniden burada hayat buldu. Akrabalarımız bu heykelleri görünce çok etkileniyorlar" dedi.

5.06.2021Haber
Doğa tatiline yoğun ilgi

Doğa tatiline yoğun ilgi

Pandemiyle birlikte tatil alışkanlıkları değişti. Doğa ve kültür turlarını tercih edilirken, özellikle Karadeniz'de otel ve bungalov evlere talep arttı.

18.05.2021Ekonomi
Şenol Güneş, Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezdi

Şenol Güneş, Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezdi

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezdi.

7.05.2021Futbol
Uzungölde imar planı durduruldu

Uzungöl'de imar planı durduruldu

Trabzon’da dünyaca ünlü Uzungöl için hazırlanan imar planı yargıya taşınırken 80 noktaya itirazlar geldi. Trabzon İdare Mahkemesi, altı vatandaşın davasında ara karar vererek imar planını durdurdu.

29.03.2021Gündem
Uzungöl İmar Planı’na durdurma kararı

Uzungöl İmar Planı’na durdurma kararı

Doğu Karadeniz'in ünlü turizm merkezlerinden Uzungöl için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni imar planı çalışması yargıya taşındı. İmar planına karşı, şehircilik ilkelerine ve imar mevzuatına aykırı olduğu gerekçesiyle planın belirli kısımları için açılan 30 davadan 6'sı hakkında yürütmeyi durdurma kararı verildi. İmar planı hazırlanırken Uzungöl'de yaşayan yerel halkın taleplerinin dikkate alınmadığını söyleyen vatandaşlar, yeniden hazırlanacak imar planında Uzungöl sakinlerinin de gözetilerek ortak karar alınmasını istedi.

28.03.2021Ekonomi
Bayburtta yaylada kar nedeniyle mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

Bayburt'ta yaylada kar nedeniyle mahsur kalan 3 kişi kurtarıldı

BAYBURT’ta Soğanlı Dağları'ndaki 2 bin 400 rakımlı Kılıçkaya Yaylası’nda etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle araçlarında mahsur kalan 3 kişi, AFAD ve jandarma ekiplerince kurtarıldı.

21.03.2021Gündem
Trabzonun tek mavi ilçesi: Çaykara

Trabzon'un tek 'mavi' ilçesi: Çaykara

Sağlık Bakanlığı güncel verilerine göre; nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'çok yüksek riskli' kategorisindeki 'kırmızı' ile işaretli iller arasındaki Trabzon'da tek 'mavi' yer dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. Tedbirlere uyulmasıyla vaka sayıları azalan ilçede, güncel verilere göre 27’si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.

19.03.2021Haber
Kırmızı kentin tek mavi ilçesi Sadece 12 vaka var

'Kırmızı' kentin tek 'mavi' ilçesi! Sadece 12 vaka var

Sağlık Bakanlığı güncel verilerine göre; nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'çok yüksek riskli' kategorisindeki 'kırmızı' ile işaretli iller arasındaki Trabzon'da tek 'mavi' yer dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’ün de yer aldığı Çaykara ilçesi oldu. Tedbirlere uyulmasıyla vaka sayıları azalan ilçede, güncel verilere göre 27’si temaslı toplam 12 vaka bulunuyor.

19.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli il Trabzonda caddelerde insan yoğunluğu sürüyor

'Çok yüksek riskli il' Trabzon'da caddelerde insan yoğunluğu sürüyor

SAĞLIK Bakanlığı'nın paylaştığı verilere göre 'Çok yüksek riskli iller' arasındaki Trabzon'da cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu dikkat çekiyor.

16.03.2021Gündem
Fenerbahçeli Sosanın eşi Carolina Alurralde, tam bir İstanbul aşığı

Fenerbahçeli Sosa'nın eşi Carolina Alurralde, tam bir İstanbul aşığı

Fenerbahçe'li Jose Sosa'nın eşi Carolina Alurralde, 6 yıl önce geldiği İstanbul'da zaman zaman düzenlediği müzik ve resim atölyelerinin yanı sıra geçen yıl açtığı fotoğraf sergisine yenilerini eklemek için kentin sokaklarını keşfediyor.

3.03.2021Futbol
Ayder Yaylasında otopark inşaatı Dağın içinde olacak, dışarıdan görünmeyecek

Ayder Yaylası'nda otopark inşaatı! Dağın içinde olacak, dışarıdan görünmeyecek

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda kentsel dönüşüm kapsamında dağ yamacının içerisine 1732 araçlık otopark inşaatı sürüyor. Projede sağlanacak başarının birçok yaylaya örnek olacağını belirten Vali Kemal Çeber, “Ayder’i olması gerektiği hale getirebileceğimiz kadar getireceğiz” dedi.

2.03.2021Gündem
Garada PKK katliamı… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Batı neredesiniz Neden sustunuz

Gara'da PKK katliamı… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Batı neredesiniz? Neden sustunuz?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Gara operasyonu ve PKK terör örgütü tarafından 13 kişinin şehit edilmesi ile ilgili konuşan Erdoğan, ''Ey Batı neredesin? Neden sesiniz çıkmıyor, neden sustunuz?'' dedi. ''Gara sıkıntılı bölgeydi, Gara düştü, iş bitti'' diyen Erdoğan, ''Harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz'' diye konuştu.

16.02.2021Gündem
Kocasıyla evinde ölü bulunmuştu Zeynep hemşirenin babası konuştu

Kocasıyla evinde ölü bulunmuştu! Zeynep hemşirenin babası konuştu

Trabzon'un Çaykara ilçesinde aynı hastanede görevli 10 aylık eşi özel güvenlik personeli Kamil İkinci (35) ile evlerinde silahla vurulmuş halde bulunan hemşire Zeynep İkinci’nin (32) babası Osman Çubuk, kızıyla son görüşmesini anlattı. Kamil İkinci’nin eşini öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar ettiği üzerinde durulurken, yaşananlara anlam veremediğini belirten Çubuk, “Bu durum nasıl oldu bilmiyorum. Aklım almıyor” dedi.

16.02.2021Gündem
Eşiyle evde ölü bulunmuştu  Zeynep hemşirenin babası konuştu

Eşiyle evde ölü bulunmuştu! Zeynep hemşirenin babası konuştu

Trabzon'un Çaykara ilçesinde aynı hastanede görevli 10 aylık eşi özel güvenlik personeli Kamil İkinci (35) ile evlerinde silahla vurulmuş halde bulunan hemşire Zeynep İkinci’nin (32) babası Osman Çubuk, kızıyla son görüşmesini anlattı. Kamil İkinci’nin eşini öldürdükten sonra aynı tabancayla intihar ettiği üzerinde durulurken, yaşananlara anlam veremediğini belirten Çubuk, “Bu durum nasıl oldu bilmiyorum. Aklım almıyor” dedi.

16.02.2021Haber
Uzungöl için geri sayım başladı... Eski görünümüne kavuşacak

Uzungöl için geri sayım başladı... Eski görünümüne kavuşacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve son yıllarda kaçak yapılaşma nedeniyle tepki çeken Uzungöl’ün eski görünümüne kavuşması için başlayacak çalışmalarda geri sayım başladı.

25.01.2021Seyahat
Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Türkiye’de uzaktan eğitim gören okullarda bugün başlayacak sömestir için tatil planı yapanlar, Karadeniz’de karla kaplı doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Doğu Karadeniz’de ünlü Ayder Yaylası, Uzungöl Turizm Merkezi ile İkizdere Termal Kaplıcası’nda tatil rezervasyonları yüzde 90’a ulaştı.

22.01.2021Gezi
Uzungöl beyaza büründü, seyrine doyumsuz görüntüler oluştu

Uzungöl beyaza büründü, seyrine doyumsuz görüntüler oluştu

Trabzon'da dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, yağan karla beyaza büründü, kartpostallık görüntüler oluştu.

18.01.2021Seyahat
Uzungöl beyaza büründü, seyrine doyumsuz görüntüler oluştu

Uzungöl beyaza büründü, seyrine doyumsuz görüntüler oluştu

TRABZON'da dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, yağan karla beyaza büründü, kartpostallık görüntüler oluştu.

18.01.2021Güncel
Havadan da çok güzel

Havadan da çok güzel

‘Kuş Bakışı Türkiye’ belgeseli, yapımcı ve yönetmen Ekrem Doydu’nun hayaliyle başladı; 90 kişilik bir ekibin emeğiyle hayata geçirildi. Yapım, Türkiye’nin dört bir yanındaki 1.200 noktanın çekiminden oluşuyor. Drone kullanılarak 81 ilin de havadan görüntülendiği projenin bazı çarpıcı karelerini seçtik.

3.01.2021Seyahat
Türkiyenin inanç turizmi merkezlerinden Sümela Manastırı

Türkiye'nin inanç turizmi merkezlerinden Sümela Manastırı

Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, Karadeniz Bölgesinin en önemli kültür varlıklarından biri.

28.12.2020Seyahat
Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Uzungöl son aylarda sessizliğini koruyor... Yılbaşına sessiz girecek

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Uzungöl son aylarda sessizliğini koruyor... Yılbaşına sessiz girecek

Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı turizm merkezi Uzungöl, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle son aylarda sessizliğini koruyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Uzungöl’de yılbaşı için rezervasyonlar yüzde 15 seviyesinde kaldı.

28.12.2020Seyahat
Uzungöl kısmen dondu

Uzungöl kısmen dondu

Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesi sınırları içindeki Uzungöl, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan soğuklar ve kar yağışı sonrası kısmen dondu.

25.12.2020Seyahat
Uzungöl, beyaza büründü seyirlik manzara oluştu

Uzungöl, beyaza büründü seyirlik manzara oluştu

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, yağan karla beyaza büründü. Çam ağaçlarının beyaz örtüyle kaplandığı Uzungöl'de, doyumsuz bir manzara ortaya çıktı.

23.12.2020Seyahat
Uzungöl beyaza büründü, seyirlik manzara oluştu

Uzungöl beyaza büründü, seyirlik manzara oluştu

TRABZON'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl, yağan karla beyaza büründü. Çam ağaçlarının beyaz örtüyle kaplandığı Uzungöl'de, doyumsuz bir manzara ortaya çıktı.

23.12.2020Güncel
Yurt içinde soğuk havalarda keyif veren rotalar Kısıtlamalardan sonra listenize mutlaka ekleyin…

Yurt içinde soğuk havalarda keyif veren rotalar! Kısıtlamalardan sonra listenize mutlaka ekleyin…

Kısıtlamalar bittikten sonra kendimizi yine doğaya atmak isteyeceğiz. Sizin için şimdiden güzel bir liste yaptık…

9.12.2020Seyahat
Trabzonun yeni Sümelası için adım atıldı

'Trabzon'un yeni Sümela'sı' için adım atıldı

Trabzon’un Maçka ilçesinde, vadiye hakim sarp kayalık üzerine 8’inci yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Kuştul Manastırı, 1200’lü yıllarda yağmalanmasına rağmen geri kalan tarihi kalıntıları ve ihtişamı ile görenleri etkiliyor. 'Trabzon'un yeni Sümela’sı' olarak adlandırılıp, zorlu patika yollardan ulaşılan manastır, başlatılan çevre düzenlemesi ve yol iyileştirme çalışmasıyla turizme kazandırılacak.

1.12.2020Seyahat
Santa Harabeleri, kesin korunacak hassas alan olarak tescillendi

Santa Harabeleri, 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescillendi

Gümüşhane'nin Dumanlı köyü sınırlarında yer alan ve 'Gökyüzüne yakın saklı kent' olarak da bilinen, arkeolojik doğal sit alanı Santa Harabeleri, 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescillendi. Definecilerin kazılarıyla tahribata uğrayan, bakımsızlıktan kaplanan otlarla görsel güzelliğini kaybeden tarihi yapıların, restore edilerek turizme kazandırılması planlanıyor.

19.10.2020Seyahat
Tuncelide kayıp çobanın cansız bedenine ulaşıldı

Tunceli'de kayıp çobanın cansız bedenine ulaşıldı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde dünden itibaren haber alınamayan Afganistan uyruklu çobanın cansız bedenine Keban Baraj Gölü’nde ulaşıldı.

14.10.2020Gündem
Uzungölde sessiz sezon

Uzungöl'de sessiz sezon

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon'un Uzungöl Turizm Merkezi koronavirüs salgını nedeniyle tarihinin en sakin yaz dönemini yaşadı.

24.09.2020Seyahat
Uzungöl’de sessiz sezon

Uzungöl’de sessiz sezon

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Trabzon’un Uzungöl Turizm Merkezi koronavirüs salgını nedeniyle tarihinin en sakin yaz dönemini yaşadı.

24.09.2020Ekonomi
Yamaç paraşütünün yeni gözde mekanı Karaçam köyü

Yamaç paraşütünün yeni gözde mekanı Karaçam köyü

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlı Karaçam köyüne giden bir grup macera düşkünü genç, yamaç paraşütü ile köyün engin kayalıklarından kendilerini boşluğa bıraktı.

17.09.2020Seyahat
Adımlarınızı oksijene atın...

Adımlarınızı oksijene atın...

Karadeniz yemyeşil doğasıyla adeta bir oksijen deposu… Yılın en az yağışlı ve yürüyüş için en güzel günleri başladı. Bölge birbirinden etkileyici yürüyüş rotalarına ev sahipliği yapıyor. Bazısı çocukla gitmek ve kamp yapmak için elverişli, bazısı zorlu. Karadeniz’in ihtişamlı ahşap mimarisinin en nadide örnekleri olan konakların önünden, yayla evlerinin arasından geçen de var, lezzetli bir mola verip muhlamayı yedikten sonra yolunuza devam edebileceğiniz rotalar da. Jürimize Karadeniz’deki mevsimin en güzel yürüyüş rotalarını sorduk…

13.09.2020Seyahat
Uzungöl son 20 yılın en sakin turizm sezonunu yaşıyor

Uzungöl son 20 yılın en sakin turizm sezonunu yaşıyor

Türkiye’nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü Uzungöl, yaşanan Korona virüs salgını nedeniyle son 20 yılın en sakin turizm sezonunu yaşıyor.

9.09.2020Seyahat
Ağustos ayında Kaçkar Dağına kar yağdı

Ağustos ayında Kaçkar Dağı'na kar yağdı

RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesinde, 3 bin 937 metre yüksekliğindeki Kaçkar Dağı’na ağustos ayında kar yağdı.

24.08.2020Gündem
Ağustos ayında Kaçkar Dağına kar yağdı

Ağustos ayında Kaçkar Dağı'na kar yağdı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 3 bin 937 metre yüksekliğindeki Kaçkar Dağı'na ağustos ayında kar yağdı.

24.08.2020Haber
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şimdi İstanbul tekrar çöp dağlarıyla, adeta bir rezillik

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şimdi İstanbul tekrar çöp dağlarıyla, adeta bir rezillik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. "Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç'i bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi? Onu o hale getiren bizdik, ama şimdi bakın ne hale geldi..." diyen Erdoğan, "Ülkemizin pek çok yerinde benzer tablolara şahitlik ediyoruz. Çöp dağlarıyla İstanbul'u devraldık, şimdi İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. İş bilenin kılıç kuşananın." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Yerel yönetimler reformunu önümüzdeki yasama yılında gündeme getirmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

20.08.2020Gündem
Göl manzaralı simetrik yapılar kuş bakışı ile ayrı bir güzellik oluşturuyor

Göl manzaralı simetrik yapılar kuş bakışı ile ayrı bir güzellik oluşturuyor

Van’ın Özalp ilçesine bağlı Dönerdere Mahallesi, göl manzaralı simetrik yapılar kuş bakışı ile ayrı bir güzellik oluşturuyor.

18.08.2020Seyahat
Erdoğan Ayderde: Kimse kusura bakmasın, kaçaklar yıkılacak

Erdoğan Ayder'de: Kimse kusura bakmasın, kaçaklar yıkılacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, plansız yapılaşmaya karşı çalışmaların sürdüğü Ayder Yaylası’nda incelemelerde bulunarak, “2022 sonuna kadar yeni bir Ayder ortaya çıkacak” dedi. Cumhurbaşkanı hem Ayder hem de Uzungöl’de bulunan kaçak yapılar için “Kimse kusura bakmasın, yıkılacaklar” mesajı verdi.

17.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizede... 2022nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de... '2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'

Rize'de Ayder Yaylası'nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayder Yaylası'ndaki kaçak yapıların da yıkılacağını söyledi.

16.08.2020Gündem
Karadeniz yaylalarında renk cümbüşü

Karadeniz yaylalarında renk cümbüşü

Yaz aylarıyla birlikte Karadeniz’in zirvelerindeki yaylalarda binbir çeşit çiçek açar. Engebeli ve dik arazide kıvrılarak uzayan yollarda bulutların üzerine doğru yolculuğunuz sırasında size eşlik eden civanperçemi, kurtpençesi, tavşancılotu, yumak çiçekli çançiçeği, ala körigen, ahududu… Şehirlerin karışık ve gri hayatından uzaklaşıp Kaçkar Dağları silsilesinde yol alırken görebileceğiniz en çiçekli yaylaları derledik.

2.08.2020Seyahat
Uzungöl’de onları gören şaşırıyor

Uzungöl’de onları gören şaşırıyor

Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de atlı jandarma timi göreve başladı. Uzungöl'e gelen yerli ve yabancı turistler atlı jandarma timini karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşıyor

31.07.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Camdan cama, candan cana…

Göynük, Bolu’nun 2017’de Citta Slow (Yavaş Şehir)Birliği’ne dahil olan şirin ilçesi… Taş sokaklarında dolaşıp yerel lezzetleri tadacağınız Göynük, neredeyse camdan cama elinizi uzatabileceğiniz kadar birbirine yakın konakları ve 700 yıllık tarihi camisiyle sakin, huzurlu bir mola için isabetli bir adres.

13.12.2020

Sümela’dan Uzungöl’e bir Trabzon rüyası

Trabzon, doğasından mutfağına, tarihinden insanına her bir özelliğiyle ziyaretçilerini bağlıyor.

23.10.2020