EKSTRA
MENÜ

Bulasik Makinesi

Bulasik Makinesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bulasik Makinesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.265 Bulasik Makinesi haberi bulunmuştur.

Bulaşık makinesi, evlerde bulaşıkları daha hızlı ve ekonomik olarak yıkamak, yaşam standardını arttırmak için üretilmiş bir makinedir. Patenti 1880 yılında Joel Houghton tarafından alınmıştır. İçinde bulunan döner su fıskiyeleri ile deterjanlıktan aldığı deterjanı bulaşıkların üstüne püskürtmektedir. Bulaşıkların temizlenmesini sağlayan ana bileşen, deterjanlarındaki kir ve leke çözücü enzimlerdir. Bu enzimlerin çalışması için gerekli olan ısıyı, musluktan aldığı suyu ısıtan makine sağlar. Bu makineyi 1880'li yıllarda ABD'li Josephine Cochrane icat etmiştir.

Bulasik Makinesi Haberleri

Türkiye beyaz eşya satışları yüzde 40 arttı

Türkiye beyaz eşya satışları yüzde 40 arttı

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Can Dinçer, "Ocak-Mart arasında geçen yıl aynı döneme göre satışlarımız yüzde 40, ihracatımız da aynı dönemde yüzde 26 arttı. İç satış ve ihracat olmak üzere 6 ana ürün grubundaki toplam satışlarımız bir önceki yıla göre yüzde 29 artışla 8 milyon 521 bin 513 adet olarak gerçekleşti." dedi.

20.04.2021Ekonomi
Valilik duyurdu... İkinci el eşya satan ve satın alanlar dikkat

Valilik duyurdu... İkinci el eşya satan ve satın alanlar dikkat!

İstanbul Valiliği, hurda satan ve satın alan, ikinci eşya satan ve satın alanlarca İkinci El Malzeme Alım Satım Belgesi tanzim edileceğini duyurdu.

7.04.2021Ekonomi
Buzdolabının ‘Rolls Royce’u Çerkezköy’de üretiliyor

Buzdolabının ‘Rolls Royce’u Çerkezköy’de üretiliyor

Dünya genelinde 38 fabrikası bulunan beyaz eşya üreticisi BSH Grup, Çerkezköy fabrikasında ‘buzdolabının Rolls Royce’unu’ üretiyor. Tüketicilerin lego gibi istediği parçaları birleştirdiği bu üründe her bir cihazın fiyatı 5 bin ile 20 bin Euro arasında değişiyor. Sadece Türkiye fabrikasında üretilen ve yüzde 95’i ihraç edilen gardırop tip buzdolabı için Avrupa ve Amerika’da alıcılar sırada bekliyor.

30.03.2021Ekonomi
Dumura Uğramak ne demek Dumura Uğramak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dumura Uğramak ne demek? Dumura Uğramak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dumur kelimesi Arapçada zayıflık, zayıflama anlamında kullanılmaktadır. Deyimler mecazi anlamda kullanılarak gerçek yaşanan olaylara ışık tutar. Deyimler oluşan olayları kısa ve öz şekilde belirtiler. Dumura uğramak ne demek? Dumura uğramak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK) konularına ve sorularına ilişkin cevapları içeren bilgileri detayları ile derledik.

Hem evinizi hem ruhunuzu arındırın

Hem evinizi hem ruhunuzu arındırın

Yarın 21 Mart. Takvime göre bahar resmen geliyor. Hayalimizdeki gibi bir başlangıç olmasa da hijyen konusunda aşırı titizlenmeye alıştığımız bu yıl ‘bahar temizliği’ daha anlamlı. Umalım ki birbirimizden uzakta ve bu kadar endişeli geçirdiğimiz son bahar olur...

ABD’de eve giren rakun, bulaşık makinesinde uyurken yakalandı

ABD’de eve giren rakun, bulaşık makinesinde uyurken yakalandı

ABD’nin Ohio eyaletinde evine rakun giren bir kadın, polisi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipler, rakunu bulaşık makinesinin içinde uyurken yakaladı.

18.03.2021Dünya
Almanlar tüketimi kıstı

Almanlar tüketimi kıstı

Ülkede hane halkı yurt içi tüketim harcamaları, salgının etkisiyle 2020'de bir önceki yıla göre cari fiyatlarla yüzde 4,6 geriledi. Restoran ve otel hizmetlerinde harcamalar geçen yıl yüzde 33,2 düştü.

15.03.2021Ekonomi
Bulaşıkları makineye bu şekilde yerleştirdiğinizde bakın neler oluyor...

Bulaşıkları makineye bu şekilde yerleştirdiğinizde bakın neler oluyor...

Bulaşık makinenizden çok daha fazla verim alabilmeniz için deterjandan tabakların yerleştirilmesine birçok etkili ipucunu derledik. Bir göz atmaz mısınız?

Vestel’in akıllı tasarımlarına ABD’den 17 ödül

Vestel’in akıllı tasarımlarına ABD’den 17 ödül

Vestel, ABD merkezli uluslararası tasarım yarışması IDA’dan (International Design Awards) toplam 17 ödül kazandı.

9.03.2021Teknoloji
Hane halkı tüketim harcamaları yüzde 10.8 arttı

Hane halkı tüketim harcamaları yüzde 10.8 arttı

Türkiye'de hane halkı yurt içi tüketim harcamaları, 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 10,8 artarak 2,9 trilyon lirayı aşarken Kovid-19 salgınının tüketim tercihlerinde farklılıklara neden olduğu görüldü

2.03.2021Ekonomi
AB elektrikli ürünlerin enerji sınıflarını yeniden belirledi

AB elektrikli ürünlerin enerji sınıflarını yeniden belirledi

Avrupa Birliği (AB), çeşitli beyaz eşya ve elektrikli ürünlerin enerji tüketimlerini gösteren A, A , A ve A gibi enerji sınıflandırmasını kaldırarak A'dan G'ye yeni bir sisteme geçti.

1.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Ocak ayında beyaz eşya ihracatı yüzde 17 arttı

Son dakika haberi: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Ocak ayında beyaz eşya ihracatı yüzde 17 arttı

Son dakika haberine göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Avrupa'nın en büyük beyaz eşya üreticisi konumundaki Türkiye'nin, sektördeki büyümesi artarak devam ediyor. Ocak ayında beyaz eşya üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 38, ihracatı ise yüzde 17 artış gösterdi." açıklamasında bulundu.

22.02.2021Ekonomi
Yağan kar İstanbul’un kuraklık sorununu çözdü mü 8 SORU 8 YANIT

Yağan kar İstanbul’un kuraklık sorununu çözdü mü? 8 SORU 8 YANIT

İstanbul'da cuma gününden beri devam eden kar yağışı barajlardaki su seviyesini artırdı. Yağan karların da erimesiyle ilerleyen günlerde su seviyesinin daha da yükselmesi bekleniyor. Ancak akıllarda hâlâ çok soru işareti var

18.02.2021Gündem
Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklar evlerimizde enerji tüketiminin en fazla olduğu alanlar. Sürekli çalışan buzdolapları, yanan fırınlar ve diğer ev aletlerinin tamamı elektrik ya da gazla çalışıyor. Buna musluklardan akan suları ve hatta tükettiğimiz gıdaların üretim aşamasında harcanan enerjiyi bile dahil etmek mümkün. Peki mutfakta enerji tüketimini azaltmak için neler yapabiliriz? İşte çok işinize yarayacak birkaç fikir…

A101 4 Şubat aktüel kataloğu yayımlandı İşte A101e gelen aktüel ürünler

A101 4 Şubat aktüel kataloğu yayımlandı! İşte A101'e gelen aktüel ürünler

4 Şubat A101 aktüel ürünler kataloğu içerisinde birçok yeni ürün bulunuyor. Markete bu hafta da perşembe günü fırsat ürünleri geldi. A101 aktüel kataloğu içerisinde bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, televizyon, cep telefonu, elektrikli süpürge, portatif dikey ütü, çay makinesi, midi fırın, overlok makinesi, farklı örgü ipi çeşitleri yer alıyor. İşte A101 aktüel ürünlerinin tamamı

4.02.2021Ekonomi
İhracat treni Erzurumda

İhracat treni Erzurum'da

Kontrol ve bakım nedeniyle kentteki garda 15 dakika mola veren trenler, daha sonra Kars'a doğru yola çıktı.

31.01.2021Ekonomi
Rusya ve Çine gidecek ihracat trenleri Erzincana ulaştı

Rusya ve Çin'e gidecek ihracat trenleri Erzincan'a ulaştı

Türkiye'den Rusya ve Çin'e gidecek ihracat trenleri, Erzincan Tren Garı'na geldi.

30.01.2021Ekonomi
İlk bor treni Çin’e doğru yola çıktı

İlk bor treni Çin’e doğru yola çıktı

TCDD Taşımacılık AŞ ile Pasifik Eurasia işbirliğiyle Rusya’ya ilk ihracat blok treni başkent Moskova’ya, bor taşıyan ihracat blok treni ise Çin’in Xi’an şehrine uğurlandı.

30.01.2021Ekonomi
Ev aletleriniz sık sık bozuluyorsa dikkat Bu hatalar kullanım ömrünü azaltıyor

Ev aletleriniz sık sık bozuluyorsa dikkat! Bu hatalar kullanım ömrünü azaltıyor

Çoğu zaman, ev aletlerimiz vaktinden önce bozulur. En yaygın nedenler, kılavuzları okuma konusundaki tembelliğimiz ve aletlerimize yanlış şekilde davranma eğilimimiz. Temel olarak, elektrik tüketen küçük ev yardımcılarımıza karşı tavrımız hatalarla dolu görünüyor.

Evinizi ışıl ışıl yapmak için basit ama etkili ipuçları

Evinizi ışıl ışıl yapmak için basit ama etkili ipuçları

Çoğu kişi için ev temizliği dünyadaki en sıkıcı iş ve neredeyse bir işkence. Birçoğumuz ev tamamen kötü hale gelene kadar pek de temizlik yapmıyoruz. Ama size güzel haberlerimiz var. Sadece birkaç basit numara ile evinizi ışıl ışıl yapabilirsiniz.

Pandemide satışlar yüzde 16 yükseldi

Pandemide satışlar yüzde 16 yükseldi

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) açıkladığı verilere göre sektör bir önceki yıla göre 2020’de Türkiye satışlarını yüzde 16 arttırak 7.75 milyon adede çıkardı.

22.01.2021Ekonomi
Alternatif Akım nedir AC ne demek Alternatif Akım özellikleri, kaynakları ve formülleri hakkında bilgi

Alternatif Akım nedir? AC ne demek? Alternatif Akım özellikleri, kaynakları ve formülleri hakkında bilgi

Alternatif akım, elektriksel akımı ifade eder. Elektrik alanında çalışanlar için sıklıkla kullanılan alternatif akım yönü ve genliği bakımından değişkenlik gösterir. Sizin için alternatif akımın ne demek olduğunu araştırdık. Alternatif akımın ne olduğunu detaylarıyla derledik.

21.01.2021Araştırma
Türkiye beyaz eşya satışları 2020de yüzde 16 arttı

Türkiye beyaz eşya satışları 2020'de yüzde 16 arttı

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer, sektörün 2020 verileri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

21.01.2021Ekonomi
Çamaşır yıkamayı kolaylaştıracak püf noktaları

Çamaşır yıkamayı kolaylaştıracak püf noktaları

Çamaşırları yıkamak, muhtemelen en sıkıcı ev işlerinden biri, ancak başka bir çözüm yolu da yok. Sürekli yeni ev aletleri icat edilse de hatta şimdi uzaktan kontrol edilebilen bir çamaşır makinesi türü bile olsa, bu süreç yine de eğlenceli değil.

Sadece bulaşıklar için kullanmayacaksınız... Bulaşık makinesi tableti bunlar için de yardımcınız olacak

Sadece bulaşıklar için kullanmayacaksınız... Bulaşık makinesi tableti bunlar için de yardımcınız olacak

Bulaşık makinesi için tabletler kullanılır. Ancak bu tabletler daha fazla şey için yardımcınız olabilir. İşte öneriler...

Elektrik ve doğal gaz faturasına dikkat Yüzde 35 tasarruf için bunları yapın

Elektrik ve doğal gaz faturasına dikkat! Yüzde 35 tasarruf için bunları yapın

Evlerde elektrik ve doğal gaz tüketimiyle ilgili önemli detaylara dikkat edildiği sürece evlerde tasarruf sağlamak mümkün. Önlemleri dikkate alırsanız faturalarda yüzde 40'lık bir indirim sağlayabilirsiniz. İşte o önlemler...

16.01.2021Ekonomi
En kirli bulaşıkları temizlemenizi sağlayacak ipuçları

En kirli bulaşıkları temizlemenizi sağlayacak ipuçları

Birçok kişiye göre bulaşık yıkamak en sıkıcı ev işlerinden biri olabilir. Genellikle bulaşıkların makinede yıkanması tercih edilir ama bazı lekeler çıkmayabiliyor. Fakat, birkaç ipucuyla bu sorun halledilebilir. İşte öneriler...

Temizlikten cilt bakımına limonun 13 farklı kullanım şekli

Temizlikten cilt bakımına limonun 13 farklı kullanım şekli

Konu ev temizlemek olunca günlük hayatta kullandığınız birçok şey, size yardımcı olabilir. Sadece bunları doğru şekilde kullanmak gerekir. İşte bir limonun 13 farklı kullanım alanı.

A101 14 Ocak aktüel kataloğunda neler var İşte A101 aktüel ürünleri

A101 14 Ocak aktüel kataloğunda neler var? İşte A101 aktüel ürünleri

14 Ocak A101 aktüel kataloğunda bulunan ürünler arasında birçok farklı çeşit bulunuyor. Markete bu hafta da perşembe günü yeni fırsatlar gelecek. A101 14 Ocak aktüel ürünleri arasında turbo fırın 1.299 TL, bulaşık makinesi 1.899 TL, saç kurutma makinesi 79,95 TL, buharlı ütü 399 TL, tek kişilik yorgan 52,95 TL, klavye Mouse seti 39,95 TL, narenciye sıkacağı 99,95 TL fiyatı ile yer alıyor.

12.01.2021Ekonomi
Bulaşık yıkarken daha az çaba sarf etmenizi sağlayacak 8 ipucu

Bulaşık yıkarken daha az çaba sarf etmenizi sağlayacak 8 ipucu

Bulaşık makinesi kullanımı su ve enerji tasarrufu açısından sık sık tavsiye ediliyor ancak makinesi olmayanlar için de bulaşık yıkamak bir kabus olmamalı. Bunun için işinizi kolaylaştıracak bazı püf noktalarını aşağıda sıraladık.

Türkiyede birçok kişi bulaşıkları makineye koymadan önce sudan geçiriyor

Türkiye'de birçok kişi bulaşıkları makineye koymadan önce sudan geçiriyor

Fairy ve Ask Your Target Market (AYTM) platformunun, Türkiye’nin de yer aldığı bazı ülkelerde bulaşık makinesi kullanım alışkanlıklarını araştırmak amacıyla gerçekleştirdiği araştırma ilginç sonuçlar verdi. Çalışmaya göre, Türkiye’de tüketicilerin çevresel sürdürülebilirlik konusunda duyarlılığı oldukça yüksek olmasına rağmen %71’i bulaşıkları makineye koymadan önce ön yıkama yapıyor.

7.01.2021Alışveriş
Mutfağınızın olduğundan küçük görünmesine neden olan hatalar

Mutfağınızın olduğundan küçük görünmesine neden olan hatalar

Mutfaklar evde en fazla zaman geçirdiğimiz yerlerden. Hepimizin hayali de şöyle geniş, kapıdan içeri adım atar atmaz içimizi ferahlatan mutfaklar. Ancak günümüzde özellikle apartman hayatı yaşayanlar bazen olanla yetinmek zorunda kalıyorlar. Bir de yaptığınız bazı hatalar var ki onlar mutfağınızın olduğundan daha da küçük görünmesine neden oluyorlar. İşte mutfağınızda daha ferah bir ortam yaratmak için acilen bir kenara bırakmanız gereken o hatalar…

Bulaşık makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken 5 ipucu

Bulaşık makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken 5 ipucu

Mutfakta işimizi kolaylaştıran bulaşık makineleri en önemli cihazlardan biri… Ancak bulaşıklarınızın daha temiz çıkması ve makinenin daha uzun süreli kullanımı için bazı detaylara dikkat etmekte fayda var. İşte bulaşık makinenizin yıkama performansını etkileyen 5 ipucu…

Son dakika... Tarihi anlaşma İngiltere ve Türkiye arasında imzalar atıldı

Son dakika... Tarihi anlaşma! İngiltere ve Türkiye arasında imzalar atıldı

Son dakika... Türkiye ile Birleşik Krallık arasında Serbest Ticaret Anlaşması imzalandı. Ticaret anlaşması tüm sanayi ve tarım ürünlerini içeriyor. Bakan Pekcan imza töreninde yaptığı açıklamada, "Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki ticaretimizin gelişiminin en büyük teminatı olacak" derken, İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Truss, "Büyük ivmeler kazanacağımızı inanıyorum" ifadesinde bulundu.

29.12.2020Ekonomi
Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum alışverişlerinde taksit düştü

Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum alışverişlerinde taksit düştü

Ticaret Bakanlığı'nın almış olduğu kararla birlikte birçok üründe taksit sayısı düşürüldü. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

26.12.2020Ekonomi
BDDK’dan taksit hamlesi

BDDK’dan taksit hamlesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tüketimi sınırlamak için yeni kararlar alarak, kredi vade sınırları ve kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinde değişiklik yaptı. Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda, elektronik eşya alımlarında, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme sürelerini düşürürken, taşıt alımı amaçlı kredilerde de vade sınırlarını indirdi.

19.12.2020Ekonomi
Bulaşık makinesinde yıkamamanız gereken mutfak eşyaları

Bulaşık makinesinde yıkamamanız gereken mutfak eşyaları

Bulaşık makinesi mutfak işlerinde hayatımızı kolaylaştırıyor ama bazı mutfak eşyalarının o makineye hiç girmemesi gerekiyor. İşte bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken o mutfak eşyaları...

Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır Bulaşık makinesinde turşu tarifi

Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır? Bulaşık makinesinde turşu tarifi

Turşunun her şeyi çok güzel ama olgunlaşması için beklemek biraz sabır istiyor. Bu sabır sınavını çok kısaltacak bir fikrimiz var sizin için: Bulaşık makinesini kullanmak. “Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır ki?” diye şaşırmış olabilirsiniz. Bütün ayrıntıları aşağıda tek tek anlattık. İşte bulaşık makinesinde turşu kurmanın sırları…

Bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz 5 şey

Bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz 5 şey

Bulaşık makinesini düzenli bir şekilde doldurmak bir sanattır. Bir yandan mümkün olduğunca yerden tasarruf etmeye çalışırken, diğer yandan bulaşıkların iyice temizlendiğine emin olmak isteriz. Bazen de kendimizi, makinenin henüz tam dolmadığını düşünerek, içine başka ne koyabileceğimizi düşünürken buluruz. Böyle zamanlarda bulaşık makinenizden daha fazla faydalanmanızı sağlayacak, makinede yıkamayı aklınızdan bile geçirmeyeceğiniz şeyleri sıraladık...

3.12.2020Yemek
TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta İstanbul’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

22.11.2020Ekonomi
Bulaşık makinesi tableti ile fırın temizliği nasıl yapılır

Bulaşık makinesi tableti ile fırın temizliği nasıl yapılır?

Mutfaktaki yağ ve kire karşı etkili malzemelerden biri de bulaşık makinesi tabletleri. Bu etkili ürünü fırınınızda ve özellikle fırın camlarınızın temizliği için de kullanabilirsiniz.

Buzdolabı süsüyle 91 saat

Buzdolabı süsüyle 91 saat

İzmir’de önceki gün kurtarılan Elif’in ardından dün de yıkılan 8 katlı Rızabey Apartmanı’nın enkazında ‘Ayda’ mucizesi yaşandı. Bulaşık makinesi ile buzdolabının oluşturduğu yaşam üçgeni sayesinde hayatta kalan 3 yaşındaki Ayda, enkaz altındaki 91 saati elindeki buzdolabı süsüyle oynayarak geçirmişti.

4.11.2020Gündem
Bulaşık Makinesi modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Bulaşık Makinesi fiyatları ve tavsiyeleri

Bulaşık Makinesi modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Bulaşık Makinesi fiyatları ve tavsiyeleri

Bulaşık makineleri program sayılarına göre farklılık göstermektedir. 2 programlı bulaşık makineleri en ekonomik modellerin başında geliyor. Ön yıkama ve karışık yıkama programından oluşan bu makineler uygun fiyat garantisiyle satışa çıkarılıyor. En ucuz ve en kaliteli bulaşık makineleri hangileri? Sizin için detaylı bir şekilde araştırdık.

Ankastre Set modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Ankastre Set fiyatları ve tavsiyeleri

Ankastre Set modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Ankastre Set fiyatları ve tavsiyeleri

Evlerin vazgeçilmez beyaz eşyaları arasında ankastre set modelleri gelir. Özellikle birbirinden lezzetli yemeklerin yapılabilmesi için, günümüzde farklı modelleri ve özelliklerine sahip setler kullanılıyor. İşte Ankastre Set modelleri - En iyi, ucuz kaliteli ankastre set fiyatları ve tavsiyeleri.

Son dakika haberleri: İzmirdeki depremin ardından mucize yaşanmıştı... Enkazdan kurtarılan Aydanın annesinden acı haber geldi...

Son dakika haberleri: İzmir'deki depremin ardından mucize yaşanmıştı... Enkazdan kurtarılan Ayda'nın annesinden acı haber geldi...

Son dakika haberi... İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin ardından enkazda arama çalışmaları devam ederken 91'inci saatte mucize yaşandı. Gelen son dakika haberine göre Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 3 yaşındaki Ayda Gezgin sağ çıkarıldı. Ayda'nın enkaz altındaki annesi Fidan Gezgin'den ise acı haber geldi. Çocuğu kurtaran ekipten Nusret Aksoy, "Yaşam üçgeninde bulaşık makinesi vardı. Bulaşık makinesini gördüm, aradaydı. Elini salladı. İlk çığlığını duydum'' dedi. Ayda'nın ekiplere "Babam nerde?" diye sorduğu, ambulansa bindirilirken de 'Anne' diye seslendiği soruldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ayda'nın ambulansın içindeki bir görüntüsünü paylaşarak '' Ayda’nın acıyan bir yeri yok. Köfte ve ayran istiyor'' dedi. Ayda'nın isteği üzerine hastaneye köfte ve ayran getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da Ayda paylaşımı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Mucizenin adı Ayda... 91 saat sonra senin o gülen gözlerinle birlikte hepimize yeni umutlar bahşeden Allah’a şükürler olsun. Geçmiş olsun güzel yavrum...'' ifadelerini kullandı.

3.11.2020Gündem
Ayda enkaz altında ayran istemiş

Ayda enkaz altında ayran istemiş

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, İzmir'deki depremde Rıza Bey Apartmanı enkazından 91 saat kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in enkazdan çıkarılma anını anlattı.

3.11.2020Gündem
Rıza Bey Apartmanında 91. saatte Ayda mucizesi

Rıza Bey Apartmanı'nda 91. saatte Ayda mucizesi

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin ardından enkazda arama çalışmaları devam ederken 91'inci saatte mucize yaşandı. Gelen son dakika haberine göre Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 4 yaşındaki Ayda Gezgin sağ çıkarıldı. Ayda'nın annesinin de enkazın altında olduğu belirtildi. Çocuğu kurtaran ekipten Nusret Aksoy, "Yaşam üçgeninde bulaşık makinesi vardı. Bulaşık makinesini gördüm, aradaydı. Elini salladı" dedi. Video: Emre Eser - Selçuk Şamiloğlu / HÜRRİYET

3.11.2020Haber

Yazar Sonuçları

Olağanüstü zamanlara olağanüstü tedbirler

Bir süredir ensemizde... O kadar yakınımızda ki... Ürkütücü, korkutucu. COVID-19 ve varyantlarından bahsediyorum. Arkadaşlarımız, sevdiklerimiz, tanıdıklarımız, tanımadıklarımız...

20.04.2021

Robotlarla insanlar arkadaşlık kurabilecek mi?

Günümüz robotları, endüstride üretim yapmanın çok daha ötesine geçti. İnsanlarla etkileşime giren sosyal robotlar, hayatımızda yer edinmeye başladı.

1.03.2021