EKSTRA
MENÜ

Borç Yapılandırma

Borç Yapılandırma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Borç Yapılandırma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.600 Borç Yapılandırma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Borç Yapılandırma Haberleri

Prim borçlarının yapılandırılması için bugün son

Prim borçlarının yapılandırılması için bugün son

Sigorta prim borçlarını yapılandırmak için bugün son gün. SGK merkezleri bugün saat 17:00’a kadar borç yapılandırma hizmeti verecek.

2.02.2015Ekonomi
Denizlide vezneler haftasonu da çalışacak

Denizli'de vezneler haftasonu da çalışacak

DENİZLİ'de Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi borçlarında yapılandırmanın sağladığı ödeme kolaylığından faydalanmak isteyenler, veznelerde yoğunluğa neden oldu. Yoğunluğu azaltmak için Merkezefendi ile Pamukkale Belediyeleri hafta sonu borç yapılandırma masası ve veznelerinin hafta sonu açık tutulacağını duyurdu.

27.11.2014Ege
Medula sistemi çöktü acil hastaları bile mağdur

Medula sistemi çöktü acil hastaları bile mağdur

Türk Eczacılar Birliği (TEB), bir haftadır MEDULA sisteminde yaşanan teknik arıza nedeniyle bebek, yaşlı, acil hastalar dahil ilaca ulaşmakta zorluk çekildiğini ve dün itibariyle sistemin çöktüğünü açıkladı. SGK ise olayın ardından açıklama yaparak sadece kısmi bir aksaklık olduğunu ve yüzde 100 hizmet veremez duruma gelmediğini söyledi.

24.11.2014Ekonomi
2 aksatmada hak gider

2 aksatmada hak gider!

Torba Yasa borçlulara da büyük kolaylık getirdi. Yapılandırılan borçlarını peşin ödeyenler sadece anaparayı ödeyecek, taksitlendirenler ise 18 aya kadar eşit taksitle ödeyecekler. Borçlular, borçlarını bir takvim yılında iki defadan fazla aksatmaları halinde haklarını kaybederler.

12.10.2014Ekonomi
Arjantin borsası çıkmazda

Arjantin borsası çıkmazda

ARJANTİN’in temerrütte düşmesi borsasında şaşırtıcı bir yükselişe yol açtı. Arjantin borsası Merval, iflasın duyurulduğu dün yüzde 6.9 yükseliş gerçekleştirdi. Merval’in son 1 yıllık yükselişi yüzde 65’i buldu. Arjantin tahvil faizlerindeki düşüşler de göze çarptı. Geçtiğimiz hafta yüzde 10’un üzerinde olan 10 yıllık Arjantin tahvilleri iflas kararının ardından yüzde 8.79’a geriledi.

31.07.2014Ekonomi
İflas etti borsası rekor kırdı

İflas etti borsası rekor kırdı

Arjantin'in iflası haberini özellikle yabancı yatırımcılar olumlu karşılarken Arjantin borsası son 20 yılın en yüksek seviyesine yükseldi, tahvil faizi ise düştü.

31.07.2014Ekonomi
İstanbul Varlıktan Ramazan kampanyası

İstanbul Varlık'tan Ramazan kampanyası

Varlık yönetimi şirketlerinden İstanbul Varlık, kredi kartı ve bireysel kredi borcu bulunan tüketicilere destek olmak amacıyla Ramazan Kampanyası’nın dördüncüsünü gerçekleştireceğini açıkladı.

17.07.2014Ekonomi
Tarihi lokanta için yeniden ihaleye çıkılacak

Tarihi lokanta için yeniden ihaleye çıkılacak

Atatürk’ten İnönü’ye birçok devlet adamını ağırlayan 82 yıllık tarihi AOÇ Merkez Lokantası icrayla boşaltıldı. AOÇ’nin kira bedelini düzenli ödemediği için mahkeme kararıyla boşaltılan tarihi lokanta, yeniden ihaleye çıkarılarak kiralanacak.

28.01.2013Gündem
Rehn: 2001 sonrası reformlar mevyelerini verdi

Rehn: 2001 sonrası reformlar mevyelerini verdi

Avrupa Komisyonu Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, “Türkiye'nin 2001 krizi sonrasında uyguladığı reformların meyvelerini verdiğini” belirtirken, “Türkiye'de bankaların sermaye yeterlilik rasyosu birçok Avrupa Birliği üyesinden daha iyi durumda” olduğunu ifade etti.

27.06.2012Ekonomi
Roubini Marxa hak verdi

Roubini Marx''a hak verdi

Bundan dört yıl önce küresel finansal krizi en doğru şekilde tahmin ettiği için 'Kriz Kahini' unvanını alan Nouriel Roubini, Marksizm'in kurucusu Karl Marx'ın kapitalizm eleştirilerinin, yaşanan son krizde haklı çıktığını söyledi.

14.08.2011Ekonomi
S&Pden Yunanistana temerrüt uyarısı

S&P'den Yunanistan'a temerrüt uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's (S&P), Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkililerinin özellikle özel sektör kreditörlerini dahil ettiği Yunanistan için yeni borç çevirme planının ülkenin kredi notunu etkin bir şekilde temerrüt seviyesine düşürebileceği uyarısında bulundu.

4.07.2011Ekonomi
Venizelos: Ekonomi bakanlığını vatanseverlik için kabul ettim

Venizelos: Ekonomi bakanlığını vatanseverlik için kabul ettim

Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu’un Pasok’taki en yakın rakibi iken Ekonomi Bakanı olan Evangelos Venizelos, bu görevi istemediğini, ancak bir vatansever olarak kabul ettiğini söyledi. Venizelos, Yunan halkından sabır ve metanet istedi.

18.06.2011Ekonomi
CEO’lar ‘Kanal İstanbul’u sordu Şimşek, ‘10 otel 1 milyar lira vergi getirir’ hesabı yaptı

CEO’lar ‘Kanal İstanbul’u sordu Şimşek, ‘10 otel 1 milyar lira vergi getirir’ hesabı yaptı

TÜSİAD’ın CEO Forumu’nun konuğu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e en çok ‘çılgın proje’ soruldu. Şimşek, ‘Bölgeye yatırım yapalım mı’ diye soran CEO’lara net bir yanıt vermezken, “Bölgeye Çırağan Sarayı, Four Seasons gibi 10 otel yapılsa sadece vergi geliri 1 milyar TL olur” hesabını ortaya koydu.

30.04.2011Ekonomi
Yunanistan daha fazla dayanamadı

Yunanistan daha fazla dayanamadı

Yunanistan, borçlarını yapılandırmak için IMF ve AB'ye başvurdu.

18.04.2011Ekonomi
Yunanistan borç yapılandırması istedi

Yunanistan borç yapılandırması istedi

Yunanistan'da yayımlanan Eleftherotipia gazetesinin haberine göre, büyük miktarda borcu bulunan Yunanistan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Avrupa Birliği'nden (AB) borç yapılandırması için talepte bulundu. Atina hükümeti ise gazetenin iddialarını reddetti.

18.04.2011Ekonomi
SGK Ankara İl Müdürlüğünde hafta sonu mesaisi

SGK Ankara İl Müdürlüğü'nde hafta sonu mesaisi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara İl Müdürlüğü, il merkezi ve ilçelerdeki sosyal güvenlik merkezleri yapılandırma kapsamında hafta sonları da açık kalacak.

14.04.2011Gündem
Borç yapılandırma sayesinde krizin olumsuzlukları silinecek

"Borç yapılandırma sayesinde krizin olumsuzlukları silinecek"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Şekib Avdagiç, vergi ve prim borçlarını yapılandırma tasarısının, krizin firmalarda bıraktığı son olumsuzlukları da sileceğini belirterek, borcunu zamanında ödeyen mükelleflerin mağdur duruma düşürülmemesi için gerekli düzenlemenin yapılacağı ümidini koruduklarını kaydetti.

20.11.2010Ekonomi
120 milyarlık barış oldu bunun adı ‘Kadife Devrim’

120 milyarlık barış oldu bunun adı ‘Kadife Devrim’

Kamu alacaklarına yönelik geniş kapsamlı yeniden yapılandırma kararı, iş dünyasında büyük memnuniyet yarattı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcık-lıoğlu, “Reel sektöre büyük bir ivme kazandıracak” dedi. ATO Başkanı Sinan Aygün, “Kadife Devrim” benzetmesi yaptı.

15.11.2010Ekonomi
Dört ayaklı bayram paketi

Dört ayaklı bayram paketi

Başbakan Erdoğan’ın TESK ziyaretinde verdiği söz üzerine cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi bugün kamuoyuna açıklandı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından duyurulan paket dört ayaktan oluşuyor.

15.11.2010Ekonomi
Roubini: Yunanistan için en iyi çözüm borç yapılandırması

Roubini: Yunanistan için en iyi çözüm borç yapılandırması

Küresel krizi önceden tahmin ettiği için Kriz Kahini olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini, borç yükü altındaki Yunanistan için en kısa zamanda borç yapılandırmasına gitmesi gerektiğini söyledi.

30.06.2010Gündem
Yunanistana teslim ol çağrısı

Yunanistan'a teslim ol çağrısı

Küresel krizi önceden tahmin ettiği için Kriz Kahini olarak bilinen ekonomist Nouriel Roubini, borç yükü altındaki Yunanistan için en kısa zamanda borç yapılandırmasına gitmesi gerektiğini söyledi.

29.06.2010Gündem
Yunanistanda borç yapılandırma endişesi artıyor

Yunanistan'da borç yapılandırma endişesi artıyor

Yunanistan'ın borçlanma maliyeti, Avrupa Birliği (AB) ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) ortak yardım paketine rağmen, ülkenin borcunu yapılandıracağı ya da erteleyeceğine yönelik korkuların artmasıyla yükseldi. Euro bölgesi liderleri 10 Mayıs'ta toplanma kararı aldı.

28.04.2010Gündem
Tek bir kurşunla son buldu

Tek bir kurşunla son buldu

Türkiye'nin en büyük kebapçı zincirlerinden olan Ziya Şark Sofrası'nın sahibi Ziya Bingöl, borçları ve bir banka ile yaşadığı ihtilafın getirdiği yüke dayanamadı. Banka yetkililerinin haciz için gelmelerini hazmedemeyen Bingöl, başına bir el silah sıkarak intihar etti. Böylece 1950'li yıllarda Şanlıurfa Birecik'te büyük bir yoksullukla başlayan, zaman içerisinde İstanbul'da kebapla zirveye çıkan bir hikaye Florya'da tek bir kurşunla son buldu. Bingöl'ün arkasında ise toplam alanı 50 bin metrekareye ulaşan 11 şubeli dev bir kebapçı zinciri kaldı.

9.04.2010Ekonomi
Vakıfbanka yeni Genel Müdür

Vakıfbank'a yeni Genel Müdür

Vakıfbank'ta Bilal Karaman yerine genel müdürlük görevine Süleyman Kalkan getirildi.

19.03.2010Ekonomi
İspanya’nın notu düştü Yunanistan IMF’lik olmamak için direniyor

İspanya’nın notu düştü Yunanistan IMF’lik olmamak için direniyor

Avrupa’da Yunanistan’ın ardından İspanya’nın da notu düştü. Bunun üzerine piyasalarda küçük de olsa dalgalanma yaşandı. Yunanistan Maliye Bakanı Georgios Papaconstantinou da, “IMF’ye başvurmamak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

10.12.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ruhsatsız balıkçıda içki kontrolü

Ankara’nın göbeğinde başımıza gelen bir olayı size aktarıyor ve değerlendirmenize bırakıyorum.

3.02.2013

Orduevleri’ni eleştirenler ASKİ Beştepe’sini görsün

Geçenlerde köşenizde ASKİ’nin suya yaptığı zamla ilgili bir yazı vardı.

2.02.2013