EKSTRA
MENÜ

Bıttım Sabunu

Bıttım Sabunu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bıttım Sabunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35 Bıttım Sabunu haberi bulunmuştur.

Bıttım Sabunu Haberleri

Siirtte yapıyor Avrupanın güzellik merkezlerine satıyor

Siirt'te yapıyor! Avrupa'nın güzellik merkezlerine satıyor

SİİRT’te üretici Veysel Varıl, menengiç (bıttım) ağaçlarından elde ettiği gizven taneleriyle, hiçbir kimyasal madde katmadan yaptığı organik bıttım sabunlarını, Avrupa’daki güzellik merkezlerine satıyor. Siparişleri yetiştirmekte güçlük çektiğini söyleyen Varıl, "Ürettiğim bıttım sabunu daha çok Avrupa ülkelerinde rağbet görüyor. Avusturya’da güzellik salonu işleten Türk işletmeci benden kilolarca sabun satın aldı. Aynı zamanda Almanya’dan gelen gurbetçilerimiz ben de satın aldılar" dedi.

1.11.2020Ekonomi
Uyurken Yatağın İçine ya da Yastığın Altına Bir Kalıp Sabun Koyun

Uyurken Yatağın İçine ya da Yastığın Altına Bir Kalıp Sabun Koyun

Bazen yorucu bir günün sonunda bir an önce yatağa girip uyumak isteriz ama birçok nedenden dolayı uykusuzluk sorunu yaşayabiliriz. Özellikle gün içerisinde yaşadığımız stres, kabuslar, bacak krampları ya da huzursuz bacak sendromu gibi rahatsızlıklardan dolayı sıkıntı çeken insanlar için uygulaması basit bir çözüm önerimiz var.

22.01.2020İyi Yaşam
Hem Saça Hem Cilde İyi Geliyor: Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

Hem Saça Hem Cilde İyi Geliyor: Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu, en doğal güzellik ürünlerinden biri olarak adlandırılıyor. Saçları gürleştirdiği, cildi güzelleştirdiği söylenen bıttım sabunu hakkında merak edilenleri açıklıyoruz.

Adanada çırak olarak başladı Şimdi ABD ve Avrupaya ihraç ediyor

Adana'da çırak olarak başladı! Şimdi ABD ve Avrupa'ya ihraç ediyor

Adana’da çırak olarak başladığı sabunculuk işinin ustası olan Hıdır Tunç, Almanya, Hollanda, İsveç ile Amerika’ya bıttım, eşek sütü ve ardıç katranı sabunu ihraç ediyor. Tunç, “4 ülkeye aylık 750 kilogram sabun gönderiyorum. Sabunlara rağbet şu an çok yüksek” dedi.

6.11.2019Ekonomi
Bıttım Sabunu Saç ve Cilt İçin Nasıl Kullanılır

Bıttım Sabunu Saç ve Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu, yabani fıstık bitkisi ile menengiç ağacının yağından elde edilen bir sabundur. Oldukça faydalı olan bıttım sabununu daha yakından tanıyalım.

16.09.2019Kişisel Bakım
Bıttım sabunu neye iyi gelir

Bıttım sabunu neye iyi gelir?

Bıttım sabunu son yıllarda çok duyduğumuz doğal sabun çeşitlerinden biri. Siirt ile özdeşleşmiş bıttım sabunu saç dökülmesinden cilde pek çok soruna iyi geldiği için kullanılıyor. Bıttım sabunu kullananlar genelde bu sabundan fayda gördüğünü anlatıyor. Peki bıttım sabunu nedir? Bıttım sabunu neye iyi gelir?

6.07.2019Sağlık
Menengiç nedir Menengiçin faydaları neler

Menengiç nedir? Menengiçin faydaları neler?

Kahvesiyle bilinen menengiç, yörelere göre çitlenbik, çedene, çıtlık, çitemik, bıttım gibi farklı isimlerle anılır. Örneğin Adana'nın Kozan ilçesinde Çıtımık olarak adlandırılır. Antalya'nın Akseki ve Manavgat ilçelerinde çöğre veya sakızlak adıyla anılır. Peki, menengiçin faydaları neler?

9.04.2019Sağlık
Bıttım Sabunu Nedir Faydaları Nelerdir

Bıttım Sabunu Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu, yabani fıstık yağı ve Menengiç yağından elde edilen bir sabun çeşididir. Bıttım sabununun faydaları nelerdir?

28.11.2018Kişisel Bakım
Bıttım nedir Bıttım sabunu ne işe yarar

Bıttım nedir? Bıttım sabunu ne işe yarar?

Bıttım nedir sorusu birçok vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Siirt iliyle özdeşleşmiş olan bıttım sabununun vücutta saç ve deri dökülmelerine karşı birçok faydası bulunuyor. Peki, bıttım nedir? Bıttım sabunu ne işe yarar? İşte kullanım şekli.

4.09.2018Sağlık
Siirt dikkatleri üzerine çekti

Siirt dikkatleri üzerine çekti

22-25 Ocak tarihledi arasında TÜYAP’ta sürecek Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Emıtt’te Siirt standı dikkatleri çekti. Siirt, geçen yıl stant projesiyle birinciliğe layık görülmüştü.

23.01.2015Ekonomi
Eşek Spa’sı

Eşek Spa’sı

“En fazla 8 ay yaşar” dedikleri annesini doğal ürünler ve eşek sütü sayesinde 5.5 yıl yaşatan Işıl Tan, o öldükten sonra Bodrum’a yerleşti ve doğal ürünler markasını kurdu. İsmini annesinin isminden alan ‘Hatice Teyze’nin en iddialı ürünleri keçi ve eşek sütü sabunu...

5.01.2015Hayat
Yazın saçlara doğal bakım: Bıttım Sabunu

Yazın saçlara doğal bakım: Bıttım Sabunu

Hatice Teyze Doğal Ürünleri ile yoğun bakım…

10.07.2014Alışveriş
Kansere ve yaşlanmaya karşı çok etkili

Kansere ve yaşlanmaya karşı çok etkili

Türk kahvesine göre daha yumuşak bir tada sahip olan menengiç kahvesinin, antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde vücudu kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahip olduğu bildirildi.

20.07.2011Kelebek
Kansere ve yaşlanmaya karşı çok etkili

Kansere ve yaşlanmaya karşı çok etkili

Türk kahvesine göre daha yumuşak bir tada sahip olan menengiç kahvesinin, antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde vücudu kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye sahip olduğu bildirildi.

17.07.2011Kelebek
‘Gaz’ salımını azalttı, Türkiye’yi ‘yıldız’ seçti

‘Gaz’ salımını azalttı, Türkiye’yi ‘yıldız’ seçti

Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) İklim Koruyucuları programına katılan temizlik ve hijyen ürün sistemleri firması Diversey, Amsterdam’da düzenlediği İklim Değişikliği Zirvesi’nde emisyonu azaltmak için 14 milyon dolarlık bir yatırımla 32 milyon dolar maliyet tasarrufu elde edeceğini açıkladı.

2.05.2010Ekonomi
Anadolu Spa’sına sarıldı Bıttım’la Uzakdoğu’nun formülüne meydan okuyor

Anadolu Spa’sına sarıldı Bıttım’la Uzakdoğu’nun formülüne meydan okuyor

Siirtli İnci Soydan, yabani fıstıktan elde edilen ‘Bıttım’ın yağı başta olmak üzere, Anadolu’nun ünlü bitkilerini, hatta ekmeği, hamuru bile cilt ve vücut bakımı için kullanarak önce Antalya’da sonra Ankara’da ün kazandı. Hamdi Akın’ın davetiyle de Levent Loft’ta bir Spa kurdu, Uzakdoğu formülleri uygulayan rakiplerinin karşısına dikildi.

7.09.2009Ekonomi
Alıç sirkesinden Düzköy bebeğine tüm yöresel ürünler bu sitede

Alıç sirkesinden Düzköy bebeğine tüm yöresel ürünler bu sitede

Türkiye’nin her köşesinden gelen yöresel ürünleri bulabileceğiniz bir site var: yoresel-urunler.com’da bu hafta 64 farklı yöreden, 292 ürün satışta. En büyük ağırlık 163 çeşitle yiyecek- içecek bölümünde.

23.10.2008Kelebek
Kadından kadına köprü otelden otele bıttım

Kadından kadına köprü otelden otele bıttım

Mardinli kadınların ürettiği, geleneksel bıttım (yabani fıstık) sabunu, beş yıldızlı otel banyolarına giriyor. Kasım ayından itibaren seri üretimine başlanacak bıttım sabunlarını şimdilik Rixos Otelleri (Avrupa dahil), Crowne Plaza, Holiday Inn ve Güral Sapanca Wellness Park sipariş etti. Mardin’deki "Kadından Kadına Köprü, Bıttım Sabunu Projesi", JonhnsonDiversey-KAGİDER işbirliği ve ÇATOM’un desteğiyle hayata geçti.

1.11.2007Kelebek
Prensin bıttım sabunu

Prens'in 'bıttım sabunu'

Müslüman olup olmadığına ilişkin tartışmalarla son dönemde yine gündeme gelen İngiltere Prensi Charles’ın, sabunlarını Mardin’den aldığı ortaya çıktı.

6.07.2007Dünya
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Yolunuz düşerse Van Kalesi’nin tepesindeki minareden güneşin göl üzerindeki batışını izleyin. Siirt de görmeye değer bir kent. Bitlis’e gelince...

17.10.2004Seyahat
Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Doğu Anadolu’da etkileyici bir rota VAN SİİRT BİTLİS

Van, Türkiye’nin en yüksek ve en çok güneş alan kentlerinden biri. Deniz seviyesinden 1720 metre yükseklikteki bu topraklarda, Doğu Anadolu’ya hayat veren çok önemli bir kaynak var; Van Gölü. Bugün Van’daki kültürel zenginliği oluşturan sadece buraya en uzun süreyle yerleşmiş olan Urartular değil. Hititler, Hurriler, Persler, Medler, Selçuklular ve Osmanlılar’ın da bu mozaikte izleri var.

17.10.2004Seyahat
Kadınlar Pazarına uğramanın zamanıdır

Kadınlar Pazarı'na uğramanın zamanıdır

Ramazan ayına iki hafta kala, en iyi iftariyelikleri bulabileceğiniz bir adresten bahsedelim dedik: Kadınlar Pazarı. Bilenler bilir, Kadınlar Pazarı Fatih'te itfaiyenin arkasındadır.

9.10.2003Gündem
Menengiç kahvesi her derde deva

Menengiç kahvesi her derde deva!

Menengiç kahvesi, menengiç bitkisinin meyvelerinin kurutulup öğütülmesi ile elde edilir. İçeriğindeki vitaminler ile sağlığa pek çok faydası vardır; tok tutar, zayıflamaya yardımcı olur, kansızlığı giderir. Menengiç kahvesinin diğer yararlarını ve nasıl yapıldığını bu yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.

7.01.2020Sağlık
Çırak olarak başladı... Şimdi 24 ülkeye ihraç ediyor

Çırak olarak başladı... Şimdi 24 ülkeye ihraç ediyor

Mardinli Şehmus Özdener, Hatay'da bir ustanın yanında sabun yapmayı öğrendi. Çırak olarak başladığı meslekte ustasını kaybeden Özdener, ustasının işletmeyi kendisine bıraktığını öğrendi. Bir anda büyük bir işletmenin başına geçen Özdener Mardin’de yürüttüğü çalışmalarla 24 ülkeye sabun ihraç etmeye başladı.

17.05.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ot yemeklerini sevenler buraya! Menengiç otu kavurması

Menengiç otu ya da bilinen diğer adıyla çitlembik, ülkemizin sıcak bölgeleri Akdeniz, Ege ve Güneydoğu’da yetişir. Yaprakları filizlenir filizlenmez, Akdeniz sofralarına konuk olmaya başlar. Haydi, gelin sağlık açısından faydaları saymakla bitmeyen bu güzel bitki hakkında biraz bilgi edinelim.

1.05.2020

Sigara yasağı ciddi iş

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in sigara yasaklarıyla ilgili mantık dışı sözleri için "Şaka yapmış olmalı", diyor.

13.11.2007

Bugün fıstık, bal ve kilim-battaniye günü

GEÇEN çarşamba gününden beri Siirt'te hep siyaset konuşup siyaset yazarken, bugün tatildeyiz... Çünkü dün akşamdan itibaren seçim yasağı başladı. Dikkatimiz oy sandıklarında; özellikle de de seçimin iptaline yol açan Doğanköyü'nde olacak.

9.03.2003