Dünyanın En Uzun İnsanı Siirt Kahvesi İkram Edildi

Güncelleme Tarihi:

Dünyanın En Uzun İnsanı Siirt Kahvesi İkram Edildi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 28, 2015 14:59

SİİRT ÜRÜNLERİ TANITIM DERNEĞİ BAŞKANI VEHİP EMRAH, SİİRT ÜRÜNLERİ TANITIM PROJESİ KAPSAMINDA DÜZENLENEN FUARDA DÜNYANIN EN UZUN BOYLU İNSANI OLARAK LİTERATÜRE GİREN MARDİNLİ SULTAN'A SİİRT'İN MENENGİÇ KAHVESİNİ İKRAM ETTİ.

Siirt Ürünleri Tanıtım Derneği Başkanı Vehip Emrah, Siirt ürünleri tanıtım projesi kapsamında düzenlenen fuarda dünyanın en uzun boylu insanı ola Mardinli Sultan’a Siirt’in menengiç kahvesini ikram etti.
Siirt’e özgü bıttım sabunu, menengiç kahvesi, Siirt fıstığı, zivzik nar suyunun yer aldığı ürünlerinin tanıtım çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Emrah, Türkiye’de yapılan her fuar, şölen, turizm etkinliklerine katıldığını, bu etkinliklerde Siirt’in ürünlerini tanıtmaya devam ettiğini söyledi. Emrah, "Önceki gün Ankara’da düzenlenen etkinlikte 2 metre 51 santimetre uzunluğunda Guinness Rekorlar Kitabı’na göre yeryüzünün yaşayan en uzun boylu insanı olan Mardinli Sultan Kösen’e ilimizin menengiç kahvesini ikram ettik. Bunun yarı sıra fuara katılan tüm katılımcılara Siirt tanıtım rehberini de veriyoruz" dedi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!