MENÜ

Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyşehir Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 532 Beyşehir Gölü haberi bulunmuştur.

Beyşehir Gölü Haberleri

60 yılda, Van Gölünün üç katı göl kurudu

60 yılda, Van Gölü'nün üç katı göl kurudu

Doğa ve Sürdürebilirlik Derneği ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son 60 yılda Van Gölü'nün üç katı büyüklüğünde, 60'a yakın gölün kuruduğunu, birçok gölün de kirlilik ve ciddi derecede kuruma tehlikesi yaşadığına işaret etti.

6.04.2020Seyahat
Konyanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Konyada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Konya'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biridir. Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük ili olan Konya hangi bölgededir? Konya’nın ilçeleri nelerdir? Konya’da gezilebilecek yerler ve Konya’nın tarihi yerleri nerelerdir? Konya ile ilgili bu soruların cevapları ve Konya ile ilgili bilgileri derledik.

29.03.2020Gündem
Leyleklere ilkbaharda kar sürprizi

Leyleklere ilkbaharda 'kar' sürprizi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, kaldıkları yerleşim merkezlerine ilkbahar mevsimini müjdeleyerek gelen leylekler, mart ayının ortasında "kar" sürprizi ile karşılaştı.

23.03.2020Seyahat
Konyada elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya'da elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Beyşehir Gölü’ndeki adada elektroşok yöntemiyle yasa dışı olarak balık avı yaptığı iddia edilen 5 kişiye, sulara elektrik akımı vermek ve milli park sahası olan Beyşehir Gölü’nün ekolojik ve biyolojik dengesini bozmak suretiyle 420 bin 185 lira para cezası uygulandı.

11.02.2020Gündem
Türkiyenin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koruması altında olan ve ülkemizin 2. büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor. Güneşin en güzel yüzü olan milli parkı geçen yıl yaklaşık yarım milyon kişi ziyaret etti.

22.01.2020Seyahat
Türkiyenin en büyük tatlı su gölü kuruyor

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü kuruyor!

Konya'da Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde su seviyesi azalıyor. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akköz, Beyşehir Gölü'nün kuraklık riskiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, ''Suyun vahşice kullanılmasının önüne geçilmesi gerekir'' dedi.

19.12.2019Seyahat
Beyşehir kuruyor

Beyşehir kuruyor

KONYA’nın Beyşehir ilçesi Belediye Başkanı Adil Bayındır, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde yanlış balık üretimi politikası nedeniyle derinliğin 26 metreden 6 metreye düştüğünü söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı ise iddianın doğru olmadığını açıkladı.

9.12.2019Gündem
Konyadaki gölde şoke eden olay Derinlik 20 metre düştü...

Konya'daki gölde şoke eden olay! Derinlik 20 metre düştü...

KONYA'nın Beyşehir İlçesi Belediye Başkanı Adil Bayındır, daha önce 26 metreye kadar derinliği bulunan Beyşehir Gölü'nün derinliğinin şu an 6 metre civarında olduğunu söyledi.

8.12.2019Gündem
Beyşehir Gölünde korkutan görüntü

Beyşehir Gölü'nde korkutan görüntü

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, göl yüzeyinde son 10 yılda 84 kilometrekare su kaybı yaşanan Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nün yüzeyinde ise son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandığını ve ortalama derinliğin 26 metreden 5,5 metreye düştüğünü açıkladı.

5.12.2019Seyahat
Eğirdirin tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü de kurudu

Eğirdir'in tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü de kurudu

TÜRKİYE Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, göl yüzeyinde son 10 yılda 84 kilometrekare su kaybı yaşanan Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nün yüzeyinde ise son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandığını ve ortalama derinliğin 26 metreden 5,5 metreye düştüğünü açıkladı. Dr. Kesici, Eğirdir ve Beyşehir'in, vahşi tarımsal sulama yüzünden tamamen kuruyan Aral Gölü'nün kaderini yaşadığını söyledi.

1.12.2019Gündem
Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında düzenleme

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında düzenleme

Orman Genel Müdürlüğüne (OGM) bağlı Amasya, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Giresun, İzmir, Kahramanmaraş, Kütahya ve Sakarya bölge müdürlükleri bünyesinde orman işletme müdürlükleri kuruldu.

11.11.2019Ekonomi
Konyanın ilginç sanatçı köyü Sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor...

Konya'nın ilginç 'sanatçı köyü'! Sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor...

Konya'nın Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde, yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor.

28.10.2019Seyahat
Balık tutmak için girdiği su kanalında boğuldu

Balık tutmak için girdiği su kanalında boğuldu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde balık tutmak için kanoyla su kanalına giren emekli gurbetçi, kanonun alabora olması sonucu boğuldu.

1.10.2019Avrupa
Gözyaşlarıyla kabul etmişti Nefes almadığını fark edince...

Gözyaşlarıyla kabul etmişti! Nefes almadığını fark edince...

Konya'da Fikret Balkan’ın (26) Beyşehir Gölü’ne götürüp sürpriz evlilik teklifi yaptığı nişanlısı Meltem Ertunç (22), dönüşte, otomobilde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Çiftin 3 ay sonra da düğün yapmayı planladıkları öğrenildi.

12.09.2019Gündem
Kerpiç evleriyle büyüleyen sanatçı köyüne ilgi artıyor

Kerpiç evleriyle büyüleyen 'sanatçı köyü'ne ilgi artıyor

Konya'nın Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde, yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor.

5.09.2019Seyahat
Konya ve Isparta arasında yer alan gölün adı nedir

Konya ve Isparta arasında yer alan gölün adı nedir?

Beyşehir Gölü, Türkiye'nin ikinci büyük gölü, güney ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik bir oluşum olan Erenler Dağı, güneydoğu kuzeybatı yönünde ise Anamas Dağı ve Sultan Dağları ile çevrili tektonik bir çökeltide yer almaktadır. İşte, Beyşehir Gölü hakkında bazı bilgiler.

16.05.2019Gündem
TRTden büyük başarı

TRT'den büyük başarı!

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu KAPAN filmi 18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 41.Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finalde yarışacak.

2.04.2019Keyif
Balıkçı kadınların zorlu mücadelesi

Balıkçı kadınların zorlu mücadelesi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde kadınlar, her gün eşleriyle birlikte, Beyşehir Gölü'nde balık tutup, aile ekonomisine katkı sağlıyor. Sabah erken saatlerde güne başlayan kadınlar, evlerinde besledikleri hayvanların bakımını yapıp, çocuklarına kahvaltı hazırladıktan sonra göle açılarak, ağ atıp, balık tutuyor.

13.03.2019Seyahat
Balıkçıların yeni umudu oldu Kilosu 1 TL

Balıkçıların yeni umudu oldu! Kilosu 1 TL

Türkiye'nin önemli tatlı su kaynaklarından Beyşehir Gölü'nde balıkçılar, sazan balığının azalması üzerine umutlarını piyasa değeri çok fazla olmayan Çin sazanına bağladı.

23.01.2019Haber
Balıkçıların yeni umudu oldu Kilosu 1 TL

Balıkçıların yeni umudu oldu! Kilosu 1 TL

Türkiye'nin önemli tatlı su kaynaklarından Beyşehir Gölü'nde balıkçılar, sazan balığının azalması üzerine umutlarını piyasa değeri çok fazla olmayan Çin sazanına bağladı.

23.01.2019Ekonomi
Beyşehir Gölü Milli Parkı kış mevsiminde de bir başka güzel

Beyşehir Gölü Milli Parkı kış mevsiminde de bir başka güzel

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Konya’nın Beyşehir Gölü, kış mevsiminde de tablo gibi görüntüler sergiliyor.

19.01.2019Seyahat
Konyada ortaya çıktı Nesli tükenmekte...

Konya'da ortaya çıktı! Nesli tükenmekte...

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, nesli tükenmekte olan takipli, saz delicesi, yaralı halde bulunarak tedaviye alındı.

14.12.2018Gündem
Beyşehir Gölünde kaçak balık avlayanlara para cezası

Beyşehir Gölü'nde kaçak balık avlayanlara para cezası

Beyşehir Gölü’nde elektroşokla balık avlayan 1 kişi ile boy limiti altında avcılık yaptığı belirlenen 3 kişi, havadan drone takibiyle yapılan operasyonda yakalandı.

23.11.2018Haber
Drone ile yakalandılar Toplam 15 bin lira ceza verildi

Drone ile yakalandılar! Toplam 15 bin lira ceza verildi

Beyşehir Gölü’nde elektroşokla balık avlayan 1 kişi ile boy limiti altında avcılık yaptığı belirlenen 3 kişi, havadan drone takibiyle yapılan operasyonda yakalandı.

23.11.2018Gündem
Sanatçılar ile köylüleri buluşturan köy

Sanatçılar ile köylüleri buluşturan köy

Konya'nın Hüyük ilçesinde Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde 9 yıl önce kurulan ve tamamı kerpiç evlerden oluşan "Sonsuz Şükran Köyü", ortaya çıkış hikayesi, mimarisi ve düzenlenen etkinlikleriyle dikkati çekiyor.

12.11.2018Seyahat
Uzay gözlemi için en karanlık Isparta

Uzay gözlemi için en karanlık Isparta

TÜRKİYE'nin birçok zirvesinde yapılan ölçümler sonunda, gökyüzü gözlemlerinin yapılabileceği en karanlık noktanın Isparta'nın Yenişarbademli ilçesindeki 1700 rakımlı Melikler Yaylası olduğu belirlendi.

10.08.2018Gündem
Kentten köye göç ettiren çilek

Kentten köye göç ettiren çilek

Konya'nın en küçük ilçelerinden Hüyük'te, 1990'lı yılların başında başlayan ve teşviklerle üretim alanı genişleyen çilek yetiştiriciliği, yıllardır büyük şehirlere göç veren ilçenin yeniden göç almasını sağladı.

2.08.2018Ekonomi
Antalya sahili değil Konya Ovası

Antalya sahili değil Konya Ovası

Konya Ovası’nda Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü sahili, Antalya sahillerini aratmıyor. Özellikle hafta sonları Karaburun Plajı’na akın eden Beyşehirliler, gölde yüzüp, sahilde güneşleniyor.

1.08.2018Gündem
Şimdi, hepsinin tam zamanı

Şimdi, hepsinin tam zamanı!

İklim değişikliği; toprak, su ve havanın kirlendiği bir gerçek. Ama bütün bu olumsuzluklara rağmen doğanın olağanüstü renkli ve hareketli olduğu günlerdeyiz. Tabiatın yenilenişinden ilham almak için ülkemizin dört bir yanındaki güzellikler bizleri bekliyor.

Sadettin Köpek kimdir Emir Sadettin Köpek nasıl öldü İşte hayatı hakkında bilinmeyenler

Sadettin Köpek kimdir? Emir Sadettin Köpek nasıl öldü? İşte hayatı hakkında bilinmeyenler

Anadolu Selçuklu Devleti'nde önemli görevlerde bulunan ve yaşadığı dönemin en güçlü isimlerinden olan Sadettin Köpek, günümüzde de bir dizi projesi nedeniyle sık sık gündeme geliyor ve araştırma konusu oluyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan tarihi karakterlerden biri olan Sadettin Köpek'in ne zaman ve nasıl öldüğünü çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor ve sorgulanıyor. Peki, Sadettin Köpek kimdir? Emir Sadettin Köpek nasıl öldü?

4.04.2018Televizyon
Emir Sadeddin Köpek kimdir Sadeddin Köpek nasıl öldü İşte yaşamı hakkında bilgiler

Emir Sadeddin Köpek kimdir? Sadeddin Köpek nasıl öldü? İşte yaşamı hakkında bilgiler

Emir Sadeddin Köpek'in kim olduğu son günlerde en çok merak edilen konulardan oldu. Sadeddin Köpek'in ne zaman ve nasıl öldüğünü merak eden vatandaşlar, Sadeddin Köpek hakkında internette araştırma yapıyor. Anadolu Selçuklu Devleti'nde önemli görevler üstlenmiş bir isim olan Sadeddin Köpek, son dönemlerde tarihi olayları ele alan dizi projeleri sonrası gündeme geliyor ve araştırma konusu oluyor. Peki, Emir Sadeddin Köpek kimdir? Sadeddin Köpek nasıl öldü?

28.03.2018Gündem
Kadınlar Günü’nde ilham veren beş güçlü kadın : Rahşan

Kadınlar Günü’nde ilham veren beş güçlü kadın : Rahşan

Rahşan Civcir, Konya Beyşehir gölü Çiftlik köyünde balıkçılık yapan birkaç kadından biri. Başlarda bir kadın olarak balıkçılık yapması yadırgansa da, Rahşan 20 yıldır çalışmaya devam ediyor. Kadınların çalışmasının, kendi ayaklarının üstünde durmasının önemini vurgulayan Rahşan, kadının ekonomik güçlenmesine dair ilham verici hikayelerden.

6.03.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Evrensel sevgiye davet

“Ölümsüz aşk istiyorsan, ölümsüze âşık ol. Aşk nasip işidir, hesap işi değil. Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil!” Ömrünü ilahi aşka adamış, ölümünü en mutlu gün diye beklemiş evrensel bir sevgi timsali Mevlana. Onun deyimiyle vuslatının 746’ncı yılında, bir kez daha törenlerle anılıyor. Misafirlerini, manevi havasını her karışına yaydığı Konya’da ağırlayacak. Ve herkes bir kez daha fark edecek ki Mevlana demek biraz da Konya demek, Konya demek ise en çok Mevlana demek...

8.12.2019

Mevlana'nın izinde Konya

Ve hoş bulduk Mevlana şehri Konya… Konya’ya aslında bakarsanız ikinci gelişim ama ilk kez bu kadar dolu dolu gezdim. Gerek mutfağı gerek kültürüyle özel bir değerimiz Konya gerçekten. En özeli ise bunu hisseden özel bir şehir burası… Öncelikle şunu söylemek istiyorum, Konya dümdüz bir ovaya kurulmuş bir şehir. Hal böyle olunca da parklar, bahçeler her yerde. Yokuşu olmayan,  minaresi bol bu şehirde gezilecek yerleri kısa kısa konuşalım hadi...

13.03.2018