EKSTRA
MENÜ

Baykal Gölü

Baykal Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Baykal Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 293 Baykal Gölü haberi bulunmuştur.

Baykal Gölü Haberleri

Rusyadan Baykal Gölü’ne dev sualtı nötrino teleskopu

Rusya'dan Baykal Gölü’ne dev sualtı nötrino teleskopu  

Rusya, Baykal Gölü’ne yerleştirdiği Kuzey yarımküredeki en büyük derin su altı nötrino teleskobu olan Baikal-GVD’yi devreye soktu. Aygıtın genel işlevinin evreni araştırma, yeni astronomiyi ve astrofiziğe katkı sağlamak olduğu ifade edildi.

16.03.2021Dünya
Dünyanın En Derin Çukuru Nerede Ve Kaç Metre Dünyanın En Derin Noktaları

Dünyanın En Derin Çukuru Nerede Ve Kaç Metre? Dünyanın En Derin Noktaları

Birçok farklı doğa olayı, dünyadaki derin çukurların oluşmasına doğrudan ya da dolaylı olarak neden olmuştur. Bazılarının temel neden yerkabuklarındaki aşınma iken, şiddetli depremler ve volkanik patlamalar da derin çukurların oluşmasına yol açmıştır. Dünyanın en derin çukuru nerede? Merak eden okurlar için dünyanın en derin noktalarını derledik.

26.02.2021Araştırma
Dünyanın En Derin Gölü Hangisidir Ve Nerededir Dünyanın En Derin Gölleri Ve Derinlik Ölçüleri

Dünyanın En Derin Gölü Hangisidir Ve Nerededir? Dünyanın En Derin Gölleri Ve Derinlik Ölçüleri

Son zamanlarda pek çok kişi tarafında dünyanın enlerinin ne olduğu ve bu sınırların en fazla ne kadar olduğu merak konusu olmaktadır. Bu sorulardan birisi de dünyanınım en derin gölü hakkındadır. Özellikle bireylerin aklına Dünyanın en derin gölü hangisidir ve nerededir? Dünyanın en derin gölleri ve derinlik ölçüleri nedir? Gibi sorular gelmektedir. Merak edilen tüm detayları derledik.

26.02.2021Araştırma
Dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu... Hepsi birbirinden güzel

Dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu... Hepsi birbirinden güzel

Tren, nostaljisi bir tarafa, raylarının içinden geçtiği doğa harikası manzaralarıyla adeta rüya gibi bir seyahat imkanı sunuyor. İşte Türkiye'den de bir rotanın olduğu, Güney Amerika’dan Afrika’ya kadar dünyanın en etkileyici 10 tren yolculuğu...

28.01.2021Seyahat
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Orta Asyadaki İlk Türk Devletleri konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Orta Asya'daki İlk Türk Devletleri konu anlatımı

Türkler Orta Asya’da yaşayan fakat bazı boyların ve bazı devletlerin ise Avrupa’nın çeşitli yerlerine göç ettiği bilinmektedir. Orta Asya’da kurulan ilk Türk devletleri hangileridir? İşte 6. Sınıf sosyal bilgiler dersinin Orta Asya’da kurulan ilk Türk devletleri konu anlatımı.

31.12.20206. SINIF
Tektonik göller nedir İşte Türkiyedeki tektonik göller

Tektonik göller nedir? İşte Türkiye'deki tektonik göller

Tektonik göller ince, uzun çöküntü hendeği şeklinde, veya geniş uzun bir yapıda olabilirler Doğu Afrika'daki Çad Gölü, Victoria Gölü, Rudolf Gölü ,Tanganika Gölü, Albert Gölü; Orta doğudaki Lut Gölü, Asya'daki Baykal Gölü tektonik göllerdendir. Tektonik göller nedir? İşte Türkiye'deki tektonik göller hangileri?

25.10.2020Gündem
Altın Orda Devleti tarihi - Altınordu Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Altın Orda Devleti tarihi - Altınordu Devleti Kuruluşu, Kurucusu, Hükümdarları, Sınırları Ve Yıkılışı hakkında özet bilgi

Tarihteki en önemli devletlerden biri olan Altın Orda devleti bazı kaynaklarda Altınordu Devleti olarak da geçmektedir. Altın Orda Devleti Türk Moğol hanlığı ile kurulan bir devlettir. Altın Orda devleti Cengiz Han öldükten sonra ortaya çıkmış olan devletlerden birisidir. Altın Orda Devleti internette en merak edilen ve araştırılan devletler arasındadır. Peki, Altın Orda Devleti tarihi nedir? Altınordu devleti nasıl kurulmuştur? Altın Orda Devletini kim kurmuştur? Bu devletin hükümdarları kimlerdir? İşte Altın Orda Devleti ile ilgili tüm detaylar.

25.08.2020Sözlük
Rusyanın şehirleri neler Rusya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Rusya'nın şehirleri neler? Rusya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Rusya Dünya'nın en büyük ülkelerinden biridir. Rusya gerek kültürü gerekse de tarihi ile Dünya'nın en güçlü ülkeleri arasında yer almaktadır. Rusya'yı gezmek isteyenler ülke hakkında geniş çaplı araştırma yapmaktadırlar. Rusya yüz ölçümü bakımından da en geniş ülkeler arasındadır. Peki, Rusya'nın şehirleri neler? Rusya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodları nedir? İşte Rusya hakkında geniş çaplı bilgileri sizler için derledik.

19.06.2020Seyahat
Baykal Gölü nerede ve hangi ülkede Baykal Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Baykal Gölü nerede ve hangi ülkede? Baykal Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Göller oluşumları ve büyüklükleri bakımından çeşitli sınıflandırmalara tabi tutulmaktadır. Göller için bazı özellikler mevcuttur. Özellikle dünyanın en derin gölü, dünyanın en sığ Gölü, dünyanın en büyük gölü gibi birçok farklı sınıflandırma göller için mevcuttur. Bunlardan biri olan Baykal gölüne ait tüm detayları sizler için derledik.

5.06.2020Seyahat
Dünyanın en derin gölü: Baykal

Dünyanın en derin gölü: Baykal

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan dünyanın en derin gölü Baykal, 23 milyon kilometreküplük hacmiyle gezegenin donmamış tatlı suyunun yüzde 20'sinden fazlasını barındırıyor.

26.03.2020Seyahat
Uçağıyla buz tutan Baykal gölüne iniş yaptı

Uçağıyla buz tutan Baykal gölüne iniş yaptı

Rusya'da bir pilot, tüm risklere rağmen buz tutan Baykal gölüne iniş yaparken o anlar kameraya saniye saniye yansıdı.

28.02.2020Haber
Rus pilot buz tutan Baykal Gölüne indi

Rus pilot buz tutan Baykal Gölü'ne indi

Rusya'da bir pilot, tüm risklere rağmen buz tutan Baykal Gölü'ne iniş yaparken o anlar kameraya saniye saniye yansıdı.

27.02.2020Dünya
Haziranda Prag Ihlamurlar altındaki Ortaçağ güzeli...

Haziranda Prag! Ihlamurlar altındaki Ortaçağ güzeli...

‘Moldau’ senfonik şiirini dinlemiş miydiniz? Prag’a gittiğinizde bestecisi Bedrich Smetana’yı Karl Köprüsü’nün yanı başında, ölümsüz eserini ithaf ettiği nehrin kıyısında otururken bulursunuz. Müzesinin önündeki heykeli sırtını nehre, yüzünü doğuya dönmüştür. Kıyı boyunca sıralanan ıhlamur ağaçlarını seyreder. Her mayısta onlar filizlenirken Prag Bahar Festivali, bestecinin senfonik şiiriyle açılır. Haziranda çiçekleri patladığında gerçek şölen başlar: Sokak, meydan ve parklarıyla Prag, mis kokulu ıhlamur bahçesine dönüşür.

10.06.2019Seyahat
Orman yangını Çinde başladı Rusyaya sıçradı

Orman yangını Çin'de başladı Rusya'ya sıçradı

Çin ile Rusya sınırında başlayan orman yangını Rusya’ya yayıldı. Hala süren orman yangınında 100’den fazla ev yandı. Rusya ile Çin sınırında, Çin tarafında hafta içi başlayan orman yangını itfaiye tarafından başlatılan söndürme çalışmalarına rağmen Rusya tarafındaki Baykal Gölü çevresine yayıldı. Rüzgar nedeniyle yayılan yangından dolayı sadece Rusya tarafından birçok köy yandı. Yangında Rusya tarafında Krasnokamensk, Onon, Aginsk, Baleysky, Aleksandrov-Zavodsky ve Borzinsky bölgelerinde şu ana kadar 130 ev yandı. Köylerin neredeyse tamamının boşaltıldığı öğrenilirken yangından dolayı bölgede yaşayan 28'i çocuk toplam 263 kişi yaralandı. Yaralıların tedavilerine bölgedeki hastanelerde devam edildiği öğrenildi.

20.04.2019Haber
Orman yangını Çinde başladı Rusyaya sıçradı

Orman yangını Çin'de başladı Rusya'ya sıçradı

Çin ile Rusya sınırında başlayan orman yangını Rusya’ya yayıldı. Hala süren orman yangınında 100’den fazla ev yandı.

20.04.2019Dünya
İşte 2018in en iyi seyahat fotoğrafları

İşte 2018'in en iyi seyahat fotoğrafları

15 yılı aşkın bir süredir düzenlenen Yılın En İyi Seyahat Fotoğrafçısı Yarışması'nın (Travel Photographer of the Year) bu yılki kazananları belli oldu. 142 ülkeden yüzlerce fotoğrafçının 20 binden fazla fotoğrafla katıldığı Yılın Seyahat Fotoğrafçısı Ödülü'nü Etiyopya gezisi sırasında çektiği kare ile İtalyan fotoğrafçı Stefano Pensotti kazandı. İşte o etkileyici fotoğraflar...

25.12.2018Seyahat
Dünya dışından gelen yüksek enerjili sinyal kafaları karıştırdı

Dünya dışından gelen yüksek enerjili sinyal kafaları karıştırdı

Rusya Ulusal Nükleer Araştırmalar Üniversitesi'nden (MEPhI) bilim insanları dahil olmak üzere uluslararası araştırmacılardan oluşan bir ekip, Fermi Gama ışını Uzay Teleskobu'nun elde ettiği verileri incelerken yüksek enerjili galaksi fotonlarından gelen bir sinyal belirledi.

7.12.2018Teknoloji
Avrupa‘nın en büyük yeraltı gölü: Seegrotte

Avrupa‘nın en büyük yeraltı gölü: Seegrotte

Avusturya’da bulunan Seegrotte yer altı gölü birçok turisti kendisine çekmeyi başarıyor. Bu yer altı gölü kaynak suyunun maden ocağını basması sonucu oluşmuş. Günümüzde bu yer altı gölü, turistlere daha iyi hizmet vermek ve daha çok turist çekmek için gölün üzerine ejder başlı bir tekne koymuş. Aynı zamanda gölün girişi bir müze havasında… İşte elektrikli kayıklar ile gezebildiğiniz Seegrotte yer altı gölü…

27.02.2018Seyahat
Moğolistan’da görmeniz gereken büyüleyici yerler

Moğolistan’da görmeniz gereken büyüleyici yerler

Dünyanın en bakir ülkelerinden biri olan Moğolistan, metrekare başına düşen insan sayısının dünyada en az olduğu yer. İnsan az, coğrafya büyük, ulaşım zor olunca da pek az insanın seyahat planları arasında yer alıyor. İşte size Moğolistan gezi rehberi…

20.02.2018Seyahat
Tortum Gölü turizme kazandırılacak

Tortum Gölü turizme kazandırılacak

Erzurum'un Uzundere ilçesinde, her yıl tarihi ve doğal güzellikleriyle binlerce turisti ağırlayan Tortum Gölü'ndeki yarımada, hazırlanan 9 milyon liralık proje ile uluslararası turizme kazandırılacak. Uluslararası Sakin Kentler Birliğince Türkiye'nin 11. sakin kenti seçilen Uzundere ilçesi, Tortum Şelalesi, Tortum Gölü ve Yedigöller'in yanı sıra tarihi kiliseleri, köprüleri, yemyeşil yaylaları ve ormanlarıyla doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

20.02.2018Seyahat
Dünya üzerinde var olduğuna inanması güç 10 yer

Dünya üzerinde var olduğuna inanması güç 10 yer

Listedeki bu yerler o kadar olağanüstü görüntülere sahip ki; dünyamız üzerinde var olduklarına inanmak oldukça zor! İşte gördüğünüzde gidip görmek için inanılmaz istek duyacağınız yerler.

12.10.2017Seyahat
Kim Milyoner Olmak İsterde Birsen Teyze rüzgarı

Kim Milyoner Olmak İster'de Birsen Teyze rüzgarı

'Kim Milyoner Olmak İster'de inanılmaz hayat hikayesi ve üstün başarısıyla izleyenleri kendisine hayran bırakan Birsen Aksoy, 125 bin lira ödül kazandı.

15.05.2017Hayat
3 gün boyunca uyumadan burada kaldılar

3 gün boyunca uyumadan burada kaldılar!

Rus fotoğrafçı Kristina Makeeva donan Baykal gölünde 3 gün hiç uyumadan bu fotoğrafları çekti. Ortaya çıkan kareler nefes kesici...

28.01.2017Dünya
O, hem bir şarkıcı hem de  140 ülkeye ayak basan bir gezgin: Atilla Atasoy

O, hem bir şarkıcı hem de 140 ülkeye ayak basan bir gezgin: Atilla Atasoy

Özellikle 1970’lerin ortalarında en sevilen sanatçılardan biriydi... ‘Aşk şarkıları’ dendiğinde akıllara ilk sıralarda ‘Attilâ Atasoy’ geliyordu. Hâlâ şarkıları besteleyip söylüyor. Ancak hayatının büyük bir kısmını artık seyahatleri oluşturuyor. Kazandığı tüm parasını, birikimini dünyayı dolaşmak ve yeni yerler keşfetmek için harcıyor.

1.08.2016Seyahat
Dünyayı keşfeden gezginler

Dünyayı keşfeden gezginler

Dünyanın bilinmezliğini kâşifler çözdü. Bu yolculukların günümüzden yüzlerce yıl önce yapıldığını ve o zamanki ulaşım ve konaklama şartlarını göz önüne getirirseniz, bu insanların ne kadar cesur, ne kadar inanmış, ne kadar maceraperest olduklarını görürsünüz. Bütün zorluklara ve tehlikelere rağmen dünyayı keşfetmekten vazgeçmeyen bu gezginleri, ilham olması niyetiyle sizlere tanıtmak istiyorum.

8.01.2016Seyahat
Trenle bir hayalin peşinde

Trenle bir hayalin peşinde

Sibirya’yı bir trenle boydan boya geçebileceğimi öğrendiğimde çok küçüktüm. Sibirya’nın beni kendine çağırdığını düşündüm, ne yapıp edip gitmeliyim diye hayal kurdum. Hayalimi gerçekleştirdiğimde artık kocaman adam olmuştum. Keşke bu kadar beklemeseydim diye düşünüyorum şimdi.

21.08.2015Seyahat
Yanukoviç’in oğlu Baykal gölünde boğuldu

Yanukoviç’in oğlu Baykal gölünde boğuldu

Ukrayna’nın kaosa sürüklenmesinde önemli rol oynayan devrik Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in küçük oğlu Viktor, Baykal Gölü'nde buz üzerinde selfie çekmek isterken boğuldu. İlk anda Kiev-Moskova arasında devam eden acımasız propaganda savaşının parçası sanılan ölüm haberi, daha sonra Rusya yanlısı Ukraynalı siyasetçi Oleg Tsarev tarafından doğrulandı.

23.03.2015Dünya
Yanukoviç’in oğlu Baykal gölünde boğuldu

Yanukoviç’in oğlu Baykal gölünde boğuldu

Ukrayna’nın kaosa sürüklenmesinde önemli rol oynayan devrik Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in küçük oğlu Viktor, Baykal Gölü'nde buz üzerinde selfie çekmek isterken boğuldu. İlk anda Kiev-Moskova arasında devam eden acımasız propaganda savaşının parçası sanılan ölüm haberi, daha sonra Rusya yanlısı Ukraynalı siyasetçi Oleg Tsarev tarafından doğrulandı.Yanukoviç’in küçük oğlu Viktor’un (33) ailece sığındıkları Rusya’da, Baykal Gölü'nde boğularak öldüğü haberi cumartesi günü yayılmaya başladı. Ancak Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ısrarla ölen kişinin Yanukoviç’in oğlu değil, Viktor Davidov olduğunu savunmaya devam etti.  Gerçek pazar akşamı ortaya çıktı. Yanukoviç yanlısı Ukraynalı siyasetçi ve Bölgeler Partisi Eş Başkanı Oleg Tsarev, boğulan gencin Yanukoviç’in küçük oğlu olduğunu doğruladı. 

23.03.2015Haber
Sürgün değil ömürlük macera

Sürgün değil ömürlük macera

Sibirya Ekspresi’ne binmek, ‘hayal yolculuklar’ listesinde bir klasik, asla eskimiyor, tahtından inmiyor. ‘Çar’ın Altını’ olarak anılan özel trenle Sibirya turuna çıktığınızda, bavulunuzu toplamadan 8 bin kilometre yol yapıyor, iki kıta, üç ülke, farklı iklimler ve coğrafyalar görüyorsunuz. Duraklarımız Moskova, Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, İrkutsk üzerinden Baykal Gölü, Ulan Ude, Ulan Batur, Gobi Çölü, Erlian ve Pekin.

27.10.2014Haber
Sürgün değil ömürlük macera

Sürgün değil ömürlük macera

Sibirya Ekspresi’ne binmek, ‘hayal yolculuklar’ listesinde bir klasik, asla eskimiyor, tahtından inmiyor. ‘Çar’ın Altını’ olarak anılan özel trenle Sibirya turuna çıktığınızda, bavulunuzu toplamadan 8 bin kilometre yol yapıyor, iki kıta, üç ülke, farklı iklimler ve coğrafyalar görüyorsunuz. Duraklarımız Moskova, Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, İrkutsk üzerinden Baykal Gölü, Ulan Ude, Ulan Batur, Gobi Çölü, Erlian ve Pekin.

26.10.2014Seyahat
Moskovada kış olimpiyat meşaleleri sergisi

Moskova'da kış olimpiyat meşaleleri sergisi

Rusya'nın başkenti Moskova'daki tarihi GUM Alışveriş Merkezi'nde açılan sergide, Kış Olimpiyatları meşaleleri sergileniyor.

28.11.2013Diğer
22. Kış Olimpiyat Oyunlarına doğru

22. Kış Olimpiyat Oyunları'na doğru

Yunanistan'ın Olimpia kasabasından 29 Eylül'de başladığı yolculuğunun 56. gününe ulaşan olimpiyat meşalesi Baykal Gölü'nün derinliklerini "ziyaret" etti.

25.11.2013Diğer
Avrupalılarla Amerikan Yerlileri akraba çıktı

Avrupalılarla Amerikan Yerlileri akraba çıktı

Doğu Sibirya’da bulunan Mal’ta Uygarlığı’na ait bir erkek çocuğunun 24 bin yıllık kalıntılarından çıkan bulgular, antropologları şaşırttı. Anlaşılan o ki, Batı Avrupalılar henüz Buzul Çağı’nda Avrasya’ya gelmişti ve Amerikan yerlileri ile akrabaydılar.

21.11.2013Dünya
Angara’nın ağustos gelinleri

Angara’nın ağustos gelinleri

Sibirya’nın derinlerindeki İrkutsk, iki büyük nehrin buluşma noktası. Bu özelliğiyle âşıkları, yeni evli çiftleri İrkut ve Angara’nın birbirine karıştığı kıyıya çekiyor.

25.08.2013Seyahat
Dünyanın en muhteşem su manzaraları

Dünyanın en muhteşem su manzaraları!

Dünya'nın en görkemli güzelliklerini içinde barındıran bu sular, görülmeye değer güzellikte...

Ruslar olimpiyat meşalesini uzaya çıkartacak

Ruslar olimpiyat meşalesini uzaya çıkartacak

2014 Soçi kış olimpiyatlarına 20 milyar dolar harcamayla hazırlıklarına devam eden Rusya, hazırlanan bin meşaleden birinin uzaya çıkartılacağını duyurdu.

28.04.2013Gündem
Sibirya’nın erimesine 1,5 derece kaldı

Sibirya’nın erimesine 1,5 derece kaldı

Rusya’nın Sibirya bölgesinde büyük felaketin tetiklenmesine ramak kaldı. Küresel ısınmanın etkisiyle yıllık ortalama sıcaklığın bir buçuk derece artması halinde, bölgedeki ivedi donmuş toprakların çözülmeye başlayacağı hesaplandı.

25.02.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Arketip Bilinci İle Miras Aldığın Erdemleri Anlamak

Hoş geldin arkadaşım... Miras aldığın “erdemler”den oluşan “arketipler” bu yazımızın konusu olacak. Asırlar boyu, toplumdan topluma, bedenden bedene geçen.

20.01.2021

Anadolu’nun çatısında kardan bir rüya

Son birkaç yıldır her kış Avrupa’da bir kayak merkezine gitmeye çalışıyorum. Sadece Alpler’de 2 binden fazla kayak merkezi var. Ve çoğunda pistlerin uzunluğu yüzlerce kilometre. Türkiye’de ise kayak merkezi sayısı 37. Ancak bunların sadece bazılarının popüler. Ancak bunlardan biri hem pistelerin uzunluğu hem de kalitesi bakımından Alpler’i aratmıyor. Üstelik burada ‘Param yok’ diyenlere de ücretsiz liftler bulunuyor. Erciyes’ten bahsediyorum... Gittim, test ettim. Sırt çantamı aldım, gün boyu bir kaydığım pistte bir daha kaymadan günü bitirdim ancak pistleri bitiremedim. İşte size kayakla dolu dolu bir gün geçirebileceğiniz bir rota...

26.02.2018

Seyahate çıkmaya karar verdiğinizde...

Her şeyi bırakıp dünyayı gezenlerin anılarını zevkle okuyorum ama doğrusu imrenmiyorum. Fakat bir hususu hatırlatmak isterim; bu kitapları okuduktan sonra evinizde duramazsınız.

23.02.2018
Donmuş Baykal Gölü’nde bir kış masalı

Donmuş Baykal Gölü’nde bir kış masalı

Temmuzun en sıcak günlerinden biriydi. Eşimle televizyonda Baykal Gölü’yle ilgili kış mevsiminde geçen bir belgesel izliyorduk. Her yer buz, kar muhteşem ve nefes kesen bir doğa... Sıcakta nasıl da iyi geldi bize… Dünyanın en eski, en derin gölü, dünyadaki tüm tatlı suların yüzde 20’sinin bulunduğu yer. İşte bunları izleyip öğrenirken birden eşimle birbirimize dönüp, “Biz neden buraya gitmiyoruz?” dedik ve işte Doğu Sibirya maceramız böyle başladı.

19.02.2018

Finlandıyalılar neden kurşun döküyor?

Arjantinliler 12’den önce kurufasulye yiyor, Koreliler tırmıkla şeytan kovalıyor.

28.12.2014

SİBİRYA GÜNLÜKLERİ 6 BAYKAL GÖLÜ'NÜN KIYISINDA

Taş köprünün üzerinde duruyoruz. Aşağıda muhteşem bir koy var. Sanki Ege kıyılarındayız. Tam bu sırada yağmur başlıyor ancak hemen mayoları giyip göle koşuyoruz. İnsan hayatında kaç kere Baykal Gölü’nde yüzme fırsatı bulur ki!

2.09.2014

SİBİRYA GÜNLÜKLERİ 5 BAYKAL’A BİR KALA: IRKUTSK

Baykal Gölü’nden bir önceki durak, sürgünlerin adresi İrkutsk, Dekembristler, daçalar, tren mönüsü ve deliksiz uykunun sırrı…

31.08.2014

SİBİRYA GÜNLÜKLERİ 1. GÜN Jirinovski’nin vagonunda…

Transsibirya, gezginler arasında efsane olmuş bir rota. Eric Newby, “Transsibirya tren yolculuğu dünya üzerindeki en önemli tren yolculuğudur, geri kalan hepsi fındık fıstık” demiş. Benim için de hayatımın yolculuklarından biri olacak…

24.08.2014

Dak duk iyi de... Dik’i var bu işin

Putin’le Başbakanımızın hayat çizgisinde pek çok ortak özellik var aslında... Putin’in babası Sovyet donanmasının denizaltı filosundaydı, Başbakanımızın babası kaptandı.

18.10.2012