EKSTRA
MENÜ

Aşure

Aşure ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşure haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.960 Aşure haberi bulunmuştur.

Aşure Haberleri

Mini Türk Mutfağı - Mini Aşure

Mini Türk Mutfağı - Mini Aşure

Mini Türk Mutfağı’nın mini sofrasında bugün Mini Aşure var!

Muharrem ayı ne zaman bitecek Muharrem ayı ibadetleri

Muharrem ayı ne zaman bitecek? Muharrem ayı ibadetleri

Milyonlarca Müslüman tarafından 11 Eylül'de idrak edilmeye başlanan Muharrem ayının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Muharrem ayının biteceği tarihi sorgulayan vatandaşlar bir yandan da bu mübarek ayda yapılması gereken ibadetlerin neler olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Muharrem ne zaman bitecek? Muharrem ayı ibadetleri neler?

19.09.2018Gündem
Aşure diyetlerde de tüketilebilir

Aşure diyetlerde de tüketilebilir

Türk mutfağının en besleyici geleneksel tatlısı olarak kabul edilen aşurenin diyetlerde de tüketilebildiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Evnur Saray, yüksek kalori içerdiği için aşurenin de abartıya kaçmadan tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

19.09.2018Sağlık
Aşure günü ne yapılmalıdır Aşure nasıl yapılır

Aşure günü ne yapılmalıdır? Aşure nasıl yapılır?

Aşure günü, yapılacak ibadetler ve dağıtmak üzere pişirilecek olan tatlının içerisine konulacak malzemelerle araştırma konusu olmaya devam ediliyor. İslam dininde bolluk ve bereketi temsil eden aşure, farklı yapılış türleriyle tercih edilebiliyor. Peki, aşure nasıl yapılır? Bu tatlıyı yapmak için hangi malzemeler gerekiyor? İşte, o onu hakkında bazı bilgiler

19.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman hangi gün idrak edilecek Aşure ne zaman pişilir

Aşure günü ne zaman hangi gün idrak edilecek? Aşure ne zaman pişilir?

Aşure, kelime manasıyla Muharrem ayı içerisindeki onuncu gün anlamını taşımaktadır. Hicri yeni yılın ilk günlerinde gerçekleştirilen aşure günü, bolluk ve bereketin de temsilini nitelemektedir. Muharrem ayında tutulan orucun sona ermesiyle birlikte ikram edilmeye başlanan aşure, çevredeki insanlara dağıtılmaya başlanır. Aslen tatlı bir çorba olarak nitelendirilebilecek olan bu tatlı, temelinde buğday ve fasulye barındırmaktadır. Peki, aşure ne zaman yapılır ve ikram edilmeye başlanır? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

17.09.2018Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bunu diyenlerle konuşmayın, hayatınızı karartır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bunu diyenlerle konuşmayın, hayatınızı karartır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılış töreninde öğrencilere hitaben, "Herhangi bir uyuşturucuyla yanınıza yanaşmaya çalışanlarla, 'Al bu hapı iç, rahatlarsın, zihnin açılır' diyenlerle sakın konuşmayın. Size verdikleri zehirler, zihninizi açmaz, bilakis hayatınızı karartır, sakın itibar etmeyin." dedi.

17.09.2018Gündem
Muharrem ayında yapılacak ibadetler nelerdir

Muharrem ayında yapılacak ibadetler nelerdir?

Muharrem ayından yapılacak ibadetler nelerdir sorusunun yanıtı, bu özel ayda ibadet etmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Muharrem ayı Peygamberimiz (s.a.v) tarafından Şehrullah (Allahın Ayı) olarak tanımlanmıştır. Peki, Muharrem ayında yapılacak ibadetler nelerdir?

14.09.2018Gündem
Aşure Günü ne zaman İşte Aşure Gününün önemi

Aşure Günü ne zaman? İşte Aşure Günü'nün önemi

Aşure Günü ne zaman sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Buğday, fasulye, nohut, kayısı, incir gibi bakliyat ürünleriyle yapılan aşureler, Aşure Günü'ne tat katıyor. Peki, Aşure Günü ne zaman? İşte Aşure Günü'nün önemi.

13.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman bitiyor Muharrem ayında yapılan ibadetler

Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Muharrem ayında yapılan ibadetler

İslam tarihi açısından önemli aylardan biri olan Muharrem ayını idrak eden Müslüman'lar bu mübarek ayın ne zaman biteceğini sorguluyor. Öte yandan Muharrem ayı içinde yapılması gereken ibadetler olup olmadığını da merak eden çok sayıda vatandaş, konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği yanıtı merak ediyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman bitiyor? Muharrem ayında yapılan ibadetler neler?

13.09.2018Gündem
Aşure Günü ne zaman idrak edilecek Aşure gününün önemi nedir

Aşure Günü ne zaman idrak edilecek? Aşure gününün önemi nedir?

Muharrem Ayı’nın başlamasıyla birlikte 2018 Aşure Günü’ne yönelik sorgulamalar da hız kazandı. İçinde pek çok farklı malzemenin kullanıldığı aşure tatlısı, Muharrem ayının onuncu gününde yani Aşure Günü’nde her zamankinden daha çok tüketilecek. Peki, 2018 Aşure Günü ne zaman?

11.09.2018Gündem
Muharrem ayı başladı Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler neler

Muharrem ayı başladı! Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler neler?

Muharrem ayının ilk gecesi Hicri yılbaşı gecesidir. Bu gün ve gecede Müslümanlar, birbirinin yeni yılını tebrik ederler ve çeşitli ibadetler yaparak bugünü idrak ederler. Günahlara tövbe edilen bugünde, Allah'ın verdiği nimetlere şükredilir ve bugün vesilesiyle dostlar arasındaki kırgınlıklar giderilir. Peki, Muharrem ayında yapılması gereken ibadetler neler?

10.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır Pratik aşure tarifi

Aşure nasıl yapılır? Pratik aşure tarifi

Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle yapılan, bolluk ve bereketin simgesi aşure, muharrem ayında sofraları tatlandırmaya devam edecek. İnanca göre Nuh peygamberin tufan sonrası karaya bastığında elinde kalan son malzemelerle yaptığı aşa da denilen aşure, yapımı oldukça pratik bir tatlı. Peki, aşure nasıl yapılır?

10.09.2018Keyif
Hicri yılbaşı ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Hicri yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

İslam tarihi açısından önemli bir ay olan ve Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayının ne zaman başlayacağı ve 2018 Hicri yılbaşının ne zaman olduğu çok sayıda vatandaş tarafından sorgulanıyor. Her yıl Muharrem ayı ile birlikte yeni bir hicri yılın başladığı kabul ediliyor. Peki, Hicri yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

10.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman Aşure nasıl yapılır

Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

Eylül ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de Muharrem ayının ne zaman başlayacağı oldu. Muharrem ayının hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar bir yandan da 'Aşure nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure nasıl yapılır?

7.09.2018Gündem
Aşure nasıl yapılır İşte aşure tarifi ve malzemeleri

Aşure nasıl yapılır? İşte aşure tarifi ve malzemeleri

Muharrem ayı ile özdeşleşen aşure, büyük küçük severek tükettiğini tatlılardan biri. Farklı tatların tek bir lezzeti doğururken kendi özünü de koruyabileceğinin göstergesi olan aşure, aynı zamanda bereketin ve dayanışmanın sembolü. Peki, aşure nasıl yapılır? İşte aşure tatlısının tarifi ve malzemeleri

5.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman idrak edilecek Aşure nasıl yapılır

Aşure günü ne zaman idrak edilecek? Aşure nasıl yapılır?

Aşure günü ne zaman olacak sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Müslüman Türklerin dînî halk geleneğinde önemli bir yer tutan aşûre, aynı zamanda Muharremin onuncu günü başlıyor. Peki, Aşure günü ne zaman idrak edilecek? Aşure nasıl yapılır?

4.09.2018Gündem
Muharrem ayı ne zaman Aşure günü hangi güne denk geliyor

Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Müslümanlar için oldukça önemli bir yere sahip olan aşure gününün net tarihi merak ediliyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü hangi güne denk geliyor?

1.09.2018Gündem
Aşure günü ne zaman Aşure ayı hakkında bazı detaylar

Aşure günü ne zaman? Aşure ayı hakkında bazı detaylar

Aşure günü, İslam dini içerisinde önemli bir yere sahiptir. Muharrem ayının içerisinde pişirilen ve çevreye dağıtılıp sosyal dayanışmanın sağlanmasına katkı sağlayan Aşure günü, bu gün içerisinde meydana gelen olaylar dolayısıyla ayrı bir öneme sahiptir. Peki, bu yıl aşure günü ne zaman meydana gelecek? İşte, merak edilen o detaylar

30.08.2018Gündem
Aşure günü ne zaman Muharrem ayı ne zaman başlıyor

Aşure günü ne zaman? Muharrem ayı ne zaman başlıyor?

Muharrem ayının ne zaman başlayacağını ve hangi tarihlere denk geleceğini merak eden vatandaşlar Muharrem ayı ne zaman sorusunun cevabını arıyor. Öte yandan Muharrem ayı içerisindeki en önemli günlerden biri olan Aşure Günü'nün ne zaman olduğu da sorgulanıyor. Peki, Muharrem ayı ne zaman başlıyor? Aşure günü ne zaman?

26.08.2018Gündem
Tarihi eser operasyonu İstanbulda ele geçirildi

Tarihi eser operasyonu! İstanbul'da ele geçirildi

İstanbul'da son 10 gün içinde düzenlenen 3 ayrı tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, 5 kişi gözaltına alındı. Operasyonlarda Spartaküs dönemine ait gladyatör miğferleri, Kudüs kökenli bronz levha ve Roma ve İslami dönemlere ait sikkelerin de olduğu toplam 237 parça tarihi eser ele geçirildi. Uzmanlar operasyonda ele geçirilen eserlerin paha biçilemez olduğunu vurguladı.

6.08.2018Gündem
Aşure günü ne zaman

Aşure günü ne zaman?

Muharrem ayı içerisindeki en önemli günlerden biri olan Aşure gününe artık çok az bir zaman kaldı. Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure gününün bu yıl ne zaman olduğu ve hangi tarihe denk geleceği çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, aşure günü ne zaman?

5.08.2018Gündem
2018 Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek Aşure gününün önemi nedir

2018 Muharrem ayı ne zaman idrak edilecek? Aşure gününün önemi nedir?

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte Muharrem ayının tarihine yönelik araştırmalar başladı. Aşure gününü de içerisinde barındıran Muharrem ayının birinci günü oruç tutmak, o senenin tamamını oruç tutmak gibi faziletlidir. Peki, bu yıl Muharrem ayı ne zaman? Aşure günü ne zaman?

1.08.2018Gündem
Son dönemin öne çıkan işi

Son dönemin öne çıkan işi

Aşure zamanına daha var tabii ama bu yaz ekranının kıvamı akla aşure getirmez de ne yapar? Eskiler, yeniler, ikinci tura dönenler, dizi kullanmayanlar, hepsi bir arada... Ne, nerede, ne zaman; işte burada... İZLEMEDEN GEÇMEYİN Elçin Yahşi öneriyor

FETÖcüler ABDde buluşmak için kiliseyi kullanmış

FETÖ'cüler ABD'de buluşmak için kiliseyi kullanmış

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan bazı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının, düzenli olarak gittikleri bir kiliseyi buluşma mekanına çevirdikleri ortaya çıktı. Kiliseye gelenler arasında, FETÖ darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın işyerinde Amerikan bayrağını öpen Türk çalışanının da yer aldığı görüldü.

14.06.2018Gündem
Günün anlamını Cuma mesajları ile paylaşın..  Yeni Cuma mesajları seçenekleri

Günün anlamını Cuma mesajları ile paylaşın.. Yeni Cuma mesajları seçenekleri

Cuma mesajları, bu mübarek günün anlamını idrak eden, yakınlarını da bu günün faziletleri ile buluşturacak olan vatandaşların araştırdığı konu oldu. 27 Nisan Cuma gününe özel en güzel Cuma mesajları seçeneklerini değerlendirecek olan vatandaşlar, internet üzerinden en iyi seçenekleri sorgulamayı sürdürüyor. İşte, haftanın en anlamlı seçeneklerini içerisinde barındıran Cuma Mesajları derlemesi

26.04.2018Gündem
Berat Kandili ne zaman Berat Kandilinde nasıl ibadet edilir

Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilir?

Berat Kandili’nin ne zaman olduğu ve Berat Kandili'nde nasıl ibadet edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. İslam dünyası için oldukça önemli olan üç aylar içinde idrak edilen Berat Kandili, milyonlarca Müslüman tarafından hasretle bekleniyor. Bu mübarek günde ellerini semaya açacak olan Müslümanlar, bu günlerin rahmet ve bereketini kaçırmak istemiyor. Peki, 2018 Berat Kandili ne zaman? Berat Kandili'nde nasıl ibadet edilir? Berat ne demek? Berat Kandili’nin önemi ne?

20.04.2018Gündem
Cuma mesajlarıyla uzakta olan sevdiklerinize kendinizi hatırlatın

Cuma mesajlarıyla uzakta olan sevdiklerinize kendinizi hatırlatın

İbadetler ve dualarla geçen cuma gününün geleneği haline gelen cuma mesajları bugün de unutulmadı. Bugün mübarek cuma gününü karşılayan vatandaşlar, özellikle uzakta olan aile üyelerine ve sevdiklerine bu mesajlardan birini seçerek kendilerini hatırlatıyor. En güzel, uzunlu- kısalı cuma mesajlarını derledik.

19.04.2018Gündem
Miraç Kandilinde oruç tutulur mu Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılmalıdır

Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılmalıdır?

Miraç Kandili'nde oruç tutulup tutulmayacağı İslam alemi tarafından sorgulanmaya başlandı. Müslümanlar, Miraç kandili için yapılacak dualar ve ibadetlerin yanı sıra Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? sorusuna da yanıt aramaya çalışıyor. Peki, Miraç Kandili'nde oruç tutulur mu? İşte, bu günlerde oruç tutmanın fazileti hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bazı bilgiler...

12.04.2018Gündem
2018 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek Miraç kelimesinin anlamı nedir

2018 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek? Miraç kelimesinin anlamı nedir?

Miraç Kandili için kısa bir süre kaldı, tarih araştırmaları hız kazandı. Cuma, Arife, Bayram, Kadir, Berat, Miraç, Aşure, Mevlid ve Regaip gecelerinde ibadet etmek çok sevaptır. Miraç gecesini ibadetle geçirmeli, kazası olan kaza namazı kılmalı, kazası olmayan da nafile namaz kılar. Peki 2018'de Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek? Miraç ne demek? İşte 2018 kandil tarihleri!

10.04.2018Gündem
2018 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek Miraç Kandilinde nasıl ibadet edilmeli

2018 Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek? Miraç Kandilinde nasıl ibadet edilmeli?

Üç ayların içerisinde yer alan ve Müslümanlar için önemli ibadet günlerinden biri olan Miraç Kandili için sayılı günler kaldı. Nisan ayı içinde idrak edilecek olan Miraç Kandili'nde Müslümanlar, camileri dolduracak ve ibadetler edecek. Peki, Miraç Kandili Nisan ayının kaçına denk geliyor? Miraç Kandili ne zaman? Bu mübarek gecede nasıl ibadet etmeli?

6.04.2018Gündem
Anlamlı ve kısa cuma mesajları |  En güzel resimli cuma mesajları

Anlamlı ve kısa cuma mesajları | En güzel resimli cuma mesajları

Cuma mesajları en güzel seçenekleriyle vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Bu günün anlam ve önemini sevdikleri kişilere hissettirmek isteyen vatandaşların ilgiyle araştırdığı en güzel cuma mesajları, kısa mesajları ve en yeni resimli cuma mesajlarını derledik. İşte, akraba ve sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları ve resimli cuma mesajları...

23.03.2018Gündem
Kandil namazı nasıl kılınır Kandil namazı saat kaçta kılınacak İşte kandilde yapılması gerekenler

Kandil namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta kılınacak? İşte kandilde yapılması gerekenler

Müslümanlar için oldukça önem arz eden Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Bu mübarek gecede ihsanı bol olan Rabbimizden günahlarımızın mağfiretini, ömrümüzün bereketini isteyerek gündüzünün oruç, gecesinin namazla ve ibadetlerle geçirilmesi tavsiye edilir. Peki, Regaip Kandili namazı saat kaçta kılınır? Regaip Kandilinde hangi dualar edilmelidir? Regaip Kandili'nde nasıl ibadet etmek gerekir?

22.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

En sağlıklısı en lezzetlisi: Şekersiz aşure

Muharrem ayının gelmesi ile birlikte evlerimizde yer eden, sevdiklerimizle paylaştıkça lezzeti artan aşure, içerdiği çeşitli besin ögeleriyle çok faydalıdır. Hem çocuklar hem de enerji ihtiyacı olanlar için önemli bir besin kaynağıdır. Diyetisyen Şeyma Yılmaz; aşurenin faydalarından bahsetti, şeker kullanmadan yapılan son derece sağlıklı bir aşure tarifi vermeyi ihmal etmedi.

17.09.2018

Bu ülkenin gerçek % 50’si, gel barışalım artık!

Bu ülkenin gerçek % 50’si ne o parti, ne de bu parti.

13.03.2018