EKSTRA
MENÜ

Antifriz

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 235 haberi bulunmuştur.

Antifriz Haberleri

Eskişehirde, soğuk hava kombileri dondurdu

Eskişehir'de, soğuk hava kombileri dondurdu

ESKİŞEHİR'de, hava sıcaklığının gece yarısından sonra sıfırın altında 17 dereceye düşmesiyle dışarda ya da balkonlarda takılı olan kombiler dondu. Teknik bakım görevlisi Hasan Hüseyin Sandıkçı, “Mutfakta çalışan kombilerde bile sıcak sular dondu. Evde olmasanız da kombinizi her zaman en alt seviyede bile olsa çalıştırın” dedi.

20.01.2021Gündem
Araç sahiplerine önemli antifriz uyarısı

Araç sahiplerine önemli antifriz uyarısı

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle sürücüler de zor anlar yaşamaya başladı. Özellikle araç bakımını ihmal eden sürücüler kar yağışıyla soluğu araçlarını soğuk havalara karşı korumak için araç bakım servislerinin yolunu tuttu. Vatandaşlar mutlaka bu noktada antifrize dikkat etmeli.

20.01.2021Ekonomi
LPG’li araç sahipleri kış bakımında nelere dikkat etmeli

LPG’li araç sahipleri kış bakımında nelere dikkat etmeli?

Kış şartları ülkemizde iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Hava sıcaklarının düşmesiyle araçlarımız kışa uygun ekipmanlara ve bakıma ihtiyaç duyuyor. LPG’li araçların ise daha farklı ihtiyaçları doğabiliyor. Hava – yakıt karışımının soğuk havada değişiklik gösterdiğini belirten BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “LPG’li araçlar kışın yakıt-hava karışımının yeniden düzenlenmesine ihtiyaç duyarlar. BRC sistemleri aracın sensörlerinden aldığı verileri benzin ECU’su üzerinden otomatik olarak alıp işlediğinden ayrıca bir ayara gerek duymaz. Ayrıca her araçta olduğu gibi LPG’li araçlarda da hava filtresi, antifriz değişimi, ateşleme sistemi kontrolü ve bujilerin bakımı, akü kontrolü, kış lastiklerine geçilmesi kışa girmeden yapılması zorunlu işlemlerdir” ifadelerini kullandı.

23.11.2020Ekonomi
Araç sahipleri dikkat, ‘ucuz antifriz’ kullanmayın

Araç sahipleri dikkat, ‘ucuz antifriz’ kullanmayın

Kış mevsimine girerken motorlu taşıtların antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda uyarılarda bulunan oto tamir ustası Mustafa Yıldırım, ucuz fiyata alınan antifrizin motora zarar verdiğini ve 15 bin liraya kadar masrafa yol açtığını söyledi.

16.11.2020Ekonomi
Son dakika... Araç sahipleri dikkat: Sakın kullanmayın Cebinizden 15 bin TL çıkmasın

Son dakika... Araç sahipleri dikkat: Sakın kullanmayın! Cebinizden 15 bin TL çıkmasın

Kış mevsimine girerken motorlu taşıtların antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda uyarılarda bulunan oto tamir ustası Mustafa Yıldırım, ucuz fiyata alınan antifrizin motora zarar verdiğini ve 15 bin liraya kadar masrafa yol açtığını söyledi.

16.11.2020Ekonomi
Son dakika... Araç sahipleri dikkat Önemli uyarı

Son dakika... Araç sahipleri dikkat! Önemli uyarı

Kış aylarına girerken otomobillerde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan olan antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda ustalar uyarılarda bulundu.

13.11.2020Ekonomi
Araç sahiplerine önemli uyarı Kış gelmeden yaptırın

Araç sahiplerine önemli uyarı! Kış gelmeden yaptırın

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte araçlara yapılması gereken bazı bakımlar, zamanında yapılmadığı takdirde, ciddi hasarların ve maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Uzmanlar zamanında yapılacak bakımların büyük kazalardan korunmak için gerekli olduğunu belirtiyor.

14.10.2020Ekonomi
Sahte  içki kâbusu... 8 kişi hayatını kaybetti

Sahte içki kâbusu... 8 kişi hayatını kaybetti

İzmir ve Kırıkkale’de sahte içkiden zehirlenen 26 kişi hastanelik oldu. İzmir’de 1 kişi, Kırıkkale’de 7 kişi can verirken 8 kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

10.10.2020Gündem
Etil alkole yasak geldi

Etil alkole yasak geldi

Evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışına yasaklama getirildi. Bakanlık, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının güvenliğinin tesisi için izin, izleme ve takip tedbirleri alacak ya da aldıracak. Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı da yapılamayacak.

2.10.2020Kitap Sanat
15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer

15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer?

Küçük ama etkili önlemlerle enerji kaynaklarını verimli kullanan tüketiciler, doğalgaz faturasında yüzde 20 tasarruf sağlayabiliyor. Ankara’da yaklaşık 2 milyon aboneye doğalgaz dağıtım hizmeti sunan Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), enerji tasarrufu yapılabilecek etkili uygulamalar hakkında tüketicileri bilgilendiriyor. Başkentgaz Makine Mühendisi Taha Kayapınar, konutlarda doğalgaz kullanımında basit yöntemlerin uygulanmasıyla enerji tasarrufu sağlanabileceğini ifade etti.

14.01.2020Ekonomi
Metil Alkol nedir, zehirlenme belirtileri nelerdir

Metil Alkol nedir, zehirlenme belirtileri nelerdir?

Yılbaşına yaklaştığımız bu günlerde Metil Alkol zehirlenmelerini önlemek için sahte içki operasyonları düzenleniyor. İnternette Metil Alkol nedir ve zehirlenme belirtileri nelerdir soruları cevap arıyor. Peki Metil Alkol nedir, zehirlenme belirtileri nelerdir? İşte detaylar

14.12.2019Gündem
Sürücülere çok önemli uyarı: 1 Aralıktan sonra zorunlu olacak

Sürücülere çok önemli uyarı: 1 Aralık'tan sonra zorunlu olacak

Kış aylarının gelmesiyle birlikte, sürücülerin yaptırması gereken motorlu araç bakımlarında kalitesiz yağ kullanıldığı takdirde, motorda ciddi sıkıntıların meydana gelebileceği belirtildi. Özellikle sıvı bakımlarının yapılması konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, kış lastiklerinin de 1 Aralık'tan sonra zorunlu olarak kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

29.11.2019Ekonomi
Araçlarda ‘kışlık bakım’ uyarısı

Araçlarda ‘kışlık bakım’ uyarısı

Kış aylarının gelmesi ile birlikte araçlara yapılması gereken bazı bakımlar yapılmadığı zaman, ciddi hasarların ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Türkiye'de yaklaşık 23 milyon trafiğe kayıtlı araç sayısı, trafikteki yerini korurken araçların bakımları ciddi önem arz ediyor. Yaz aylarında kullanıldığı gibi kışın da çok sık kullanılan araçlara, havaların soğuması ile birlikte uygulanacak bazı işlemler, hem motorun ömrünü uzatıyor hem de zamanla oluşabilecek zararların önüne geçiyor.

20.11.2019Ekonomi
Ispanakta son nokta konuldu... Sonuçlar ortaya çıktı, o iki ot belli oldu

Ispanakta son nokta konuldu... Sonuçlar ortaya çıktı, o iki ot belli oldu

İSTANBUL İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Ispanaktan kaynaklandığı iddia edilen zehirlenme olayları hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bakanlığımıza ulaşan tüm ihbarlar değerlendirilmiş; ayrıca, sağlık kuruluşlarına başvuranların evlerinden ve ıspanak satın aldıkları işletmelerden numuneler alınmış, analiz edilmek üzere Bakanlığımız laboratuvarlarına gönderilmiştir. Mikrobiyolojik analizlerde zehirlenmeye sebep olacak herhangi bir mikroorganizma tespit edilmemiştir. Nitrat ve nitrit kalıntısı yönünden yapılan analizlerde herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile ıspanak tüketebilirler." denildi.

6.11.2019Gündem
Hadi ipucu: Radyatör suyuna katılarak suyun donmasını önleyen kimyasal madde nedir

Hadi ipucu: Radyatör suyuna katılarak suyun donmasını önleyen kimyasal madde nedir?

Hadi'nin 5 Eylül tarihli ipuçlarından biri de radyatör suyuna katılarak suyun donmasını önleyen kimyasal madde oldu. Bu madde, pas ve korozyondan korumak amacıyla da kullanılmaktadır. Peki, motorlu taşıtların radyatör suyuna katılarak suyun donmasını önleyen kimyasal madde nedir?

5.09.2019Gündem
Antifriz nedir

Antifriz nedir?

Antifriz, kullanım alanları bakımından, sıfır derecenin altına inilse dahi araçlarda donmayı önleyen bir maddedir. Otomobillerde kış aylarında kullanılan antifriz, soğutma sistemini pas ve aşınmadan da korumaktadır. İşte, antifriz nedir sorusuna cevaben detaylı bilgiler

5.12.2018Gündem
FETÖnün kritik ismi Çanakkalede yakalandı

FETÖ'nün kritik ismi Çanakkale'de yakalandı

Adana Adliyesi'nde daha önce görev yapan FETÖ'cü kadın hakim ve savcıların imamı olduğu ileri sürülün isim Çanakkale'de yakalandı. Tutuklanan Elif Güven ifadesinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için "O bir din alimidir" dediği darbe girişimi için de "devlet yapmış olabilir" dediği öğrenildi.

28.09.2018Gündem
Otomobillerde kış bakımı nasıl olmalı

Otomobillerde kış bakımı nasıl olmalı?

Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı..TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, kışın kaza riskinin yaza göre 6 kat fazla olduğuna işaret ederek, sürücüleri araçlarını kışlık bakımı yapmaları konusunda uyardı.

20.11.2017Ekonomi
Araç sahiplerine önemli uyarı

Araç sahiplerine önemli uyarı

Van’daki oto tamir ustaları, sürücülerin yaklaşan kış mevsiminde karşılaşılabilecekleri risklere karşı araç bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulundu.

13.11.2017Ekonomi
Kış geliyor aracınızın bakımını yaptırın

'Kış geliyor aracınızın bakımını yaptırın'

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yaşanan yerin coğrafi şartlarına göre kış gelmeden önlemlerin alınmasını isteyerek, "Kışlık bakımlar için zincir, antifriz, su kontrolü ve benzeri kontroller şimdiden yaptırılmalı. Karayolunda da olsa şehir içinde de olsa trafik kuralları ihlal edilmemeli ve hız sınırları aşılmamalı." ifadelerini kullandı.

22.10.2017Ekonomi
Yenilenebilir enerji üzerinde çalışıyor

Yenilenebilir enerji üzerinde çalışıyor

Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin depolanmasının çok önemli olduğunun başta Tesla olmak üzere birçok büyük şirket farkında. Bu nedenle Alphabet de bu konu üzerinde yoğun olarak çalışıyor.

1.08.2017Ekonomi
Google tuzla dünyayı değiştirecek

Google tuzla dünyayı değiştirecek

Google ‘Malta’ adlı projesiyle dünyayı değiştireceğini iddia ediyor. Yenilenebilir enerjiyi depolamayı sağlayan projede lityum iyon pil yerine, tuz ve antifriz kullanılıyor.

1.08.2017Teknoloji
Energy Petrol’de ihracat hedefi 25 milyon dolara çıkarıldı

Energy Petrol’de ihracat hedefi 25 milyon dolara çıkarıldı

Can Holding bünyesindeki Energy Petrol, 2016’da AR-GE çalışmalarına 10 milyon TL yatırım yaptı. Bu yatırımın meyvesini 15 milyon dolarlık madeni yağ ihracatıyla alan şirket, 2017 hedeflerini yükseltti. Şirketin Enerji Grubu Başkanı Mehmet Can, “Daha fazla ihracat için AR-GE bütçesini artırıp yenilikçi ürünler geliştireceğiz” dedi.

12.06.2017Ekonomi
Ölüm sebebi kaçan el ayarı

Ölüm sebebi kaçan el ayarı

Sahte içkiden ölümler tekrar hayatımızda. Sahte rakıdan iki arkadaşını kaybeden, kendisi bir gözünden olan Mehmet Küçükgümülcina anlattı: “7 yıldır içiyordum. Hiçbir şey olmuyordu. Bu sefer el ayarı kaçmış...”

16.03.2017Gündem
Hindistandan ödülle döndü

Hindistan'dan ödülle döndü

Hindistan’da, Asya kıtasının ambalaj devlerini buluşturan AsiaStar 2016 Yarışması’nda Polisan Kimya, 1 litre ve 3 litre Antifriz Ambalajı ile “Tüketici Ürünleri” kategorisinde ödülün sahibi oldu. Polisan Kimya aldığı ödül ile Türkiye’nin ülkeler sıralamasında üçüncü olmasına da önemli katkı sağladı.

24.02.2017Ekonomi
Son 4 ayda 30 kişi sahte içkiden öldü

Son 4 ayda 30 kişi sahte içkiden öldü

ADANA’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ahmet Hilal, bölge illerinde son 4 ayda 30 kişinin kaçak ve sahte içkiden öldüğünü söyledi.

2.02.2017Gündem
Alkol testinden kurtulmak için antifriz içti, hastaneye kaldırıldı

Alkol testinden kurtulmak için antifriz içti, hastaneye kaldırıldı

Belçika'nın Anvers kentinde Cumartesi gecesi eğlence dönüşü polis çevirmesine yakalanan bir sürücü, alkol kontrolü öncesi bir şişe antifriz içince hastaneye kaldırıldı.

22.05.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Etil yerine metil yaşam yerine ölüm

SAHTE içki kabusu geri mi dönüyor? Nedir bu kaçak rakı? Neden zehirli ve öldürücü? Neden göz göre göre zehirleniyoruz? İçerken zehirli olduğu anlaşılmıyor mu? Peki zehirlenmek ve ölümden nasıl korunalım? Her şeye rağmen bilmeden içip zehirlendiysek ne yapalım? Halk arasında “kaçak rakı” olarak bilinen içkinin içilmesi, kalıcı körlük ve ölümle sonuçlanan zehirlenme türüdür.

12.07.2021

Ev içerisinde köpek beslerken alınması gereken tedbirler

Günümüzde sadık dostlarımız köpeklerle evlerimizi, apartman dairelerimizi paylaşarak birlikte yaşıyoruz.

21.10.2020

Ramazanda diyet olmaz

Ramazan ayında düşebileceğiniz önemli hatalardan biri; bu güzel ayı “diyet zamanı” gibi değerlendirip lüzumsuz bir kilo verme çabasına girmektir.

18.05.2018

Antifrizli cam suyu alırken dikkat!

Antifrizli cam suyu.Havanın - (eksi) değerlere düştüğü kış koşullarında, araçlar için olmazsa olmazdır.Hele ki yollar tuzlanmış...Yağmur ya da kar yağmaya başlamış...Silecekler, öndeki araçtan sıçrayan kirli suyu temizleyebilmek için çırpınıyorsa...Görüş açısına ‘perde’ inmeden, antifrizli cam suyu sürücünün imdadına yetişir.

11.02.2018

Ankara'da hayat var la

Özellikle büyükşehirlerdeki hızlı, tüketim odaklı yaşamdan rahatsızlık duyan kentliler, hayatın alternatif yollarına sapıyor.

21.11.2016

Ankara'da hayat var la

Özellikle büyükşehirlerdeki hızlı, tüketim odaklı yaşamdan rahatsızlık duyan kentliler, hayatın alternatif yollarına sapıyor.

20.11.2016