EKSTRA
MENÜ

Ales Sınavı Ne Zaman

Ales Sınavı Ne Zaman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ales Sınavı Ne Zaman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 182 Ales Sınavı Ne Zaman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ales Sınavı Ne Zaman Haberleri

ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 oturum tarihi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 oturum tarihi

ALES sınavı ne zaman sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından bu sene ikinci defa düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için bekleyiş devam ediyor. Sınav başvurularını geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren adaylar, bir yandan hazırlıklarını sürdürürken bir taraftan da ALES takvimini sorguluyor. İşte, ALES sınav tarihi ve sınava dair detaylı bilgiler...

2.09.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 oturum tarihi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 oturum tarihi

ALES sınav tarihi hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile akademik kariyerlerine başlamak isteyen birçok kişi, bu sınavın ne zaman yapılacağını sorgulamaya devam ediyor. Peki, ALES/2 ne zaman yapılacak?

1.09.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte ALES/2 takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte ALES/2 takvimi

ÖSYM tarafından bu sene ikinci defa düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için bekleyiş devam ediyor. Sınav başvurularını geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren adaylar, bir yandan hazırlıklarını sürdürürken bir taraftan da ALES takvimini sorguluyor. Peki, ALES/2 ne zaman yapılacak?

23.08.2021 Gündem
ALES sınavı ne zaman, başvurular ne zaman açılacak İşte 2021 ALES sınav ve başvuru takvimi

ALES sınavı ne zaman, başvurular ne zaman açılacak? İşte 2021 ALES sınav ve başvuru takvimi!

ÖSYM tarafından düzenlenecek 2021 ALES/2 oturumu için geri sayım başladı. Lisanüstü eğitime geçiş yapmak isteyenlerin katılım sağlayacağı sınav, bu sene 2. defa düzenlenecek. Sınava hazırlanan adaylar, internet üzerinden 'ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak? ALES başvuruları başladı mı?' sorularının cevabını aramaya başladı. Peki, ALES/2 sınavı ve başvuruları ne zaman?

2.08.2021Gündem
ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte İşte ALES-2 sınav takvimi

ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte? İşte ALES-2 sınav takvimi

ALES tarihi ve başvuruları için geri sayım devam ediyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ÖSYM tarafından bu yıl ikinci kez organize edilecek. Binlerce aday ALES başvurularını başvuru kılavuzu bilgileri ışığında ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numaraları ile gerçekleştirecekler. Akademik kariyer hedefleyen adayların katılım sağlayacağı ALES-2 sınavının başvuru ücreti kılavuzda yer alan bankalara yatırılacak. Peki, ALES sınavı ve başvuruları ne zaman, hangi tarihte? İşte, ALES sınav ve başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

27.07.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES/1 sınavının ardından gözler şimdi de yılın ikinci sınavına çevrildi. ALES'te başarılı olan adaylar, lisansüstü eğitimlerini tamamlamaya hak kazanacak. Peki, ALES/2 sınavı ve başvuruları ne zaman? İşte, 2021-ALES/2 sınav takvimine ilişkin merak edilenler...

24.07.2021Gündem
ALES sınavı ve başvuruları ne zaman ALES/2 başvuru ve sınav takvimi belli oldu

ALES sınavı ve başvuruları ne zaman? ALES/2 başvuru ve sınav takvimi belli oldu!

ALES tarihi ve başvuruları adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES/2) başvuru işlemleri ÖSYM tarafından yayınlanacak başvuru kılavuzu ile erişime açılacak. Binlerce aday ALES başvurularını ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numaraları ile ağustos ayında gerçekleştirecek. Yılın ikinci ALES oturumu için gözler şimdi sınav takviminde. Peki, ALES sınavı ve başvuruları ne zaman? İşte, ALES/2 başvuru ve sınav takvimi ile ilgili bilgiler.

18.07.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES takviminde son bilgiler

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES takviminde son bilgiler

ÖSYM tarafından 2021'de üç kez uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) başvuruların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 2021 ALES/2 sınavına dair bilgi almak isteyen vatandaşlar, bu hususta ÖSYM'nin açıkladığı bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman?

11.07.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 takvimi

ALES hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik kariyer hayali kuran kişiler ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen vatandaşlara yönelik düzenlenen ALES'in 2021'de yapılacak ikinci etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman?

4.07.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021'de üç kez uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) başvuruların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 2021 ALES/2 sınavına dair bilgi almak isteyen vatandaşlar, bu hususta ÖSYM'nin açıkladığı bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, ALES ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman?

24.06.2021Gündem

ALES sınavı saat kaçta yapılacak, kaç dakika sürecek? 2021 ALES/1 sınav süresi ile ilgili ÖSYM'den açıklama

ALES sınav saati ve süresi, söz konusu sınava katılacak olan adaylar tarafından takip ediliyor. 2 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2021 ALES/1 sınavına katılacak olanlar, kısıtlamadan muaf tutulacak. Üniversitelerin akademik kadrolarına girmek için adayların katılım sağlayacağı ALES sınavının süresi 150 dakika olacak. Sınavda sayısal ve sözel testler uygulanacak. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ALES giriş belgesi ile sınava katılacak olan adayların 15 dakika önce saat 10.00’da sınav binalarında olmaları gerekiyor. İşte, 2021 ALES/1 sınav süresi hakkında bilgiler.

30.04.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman, nasıl yapılacak İşte ALES sınav takvimi

ALES sınavı ne zaman, nasıl yapılacak? İşte ALES sınav takvimi

2021/ALES-1 mayıs ayında gerçekleştirilecek. ÖSYM'nin yayınladığı sınav takvimine göre, 2021 ALES/1 sonuçları 27 Mayıs'ta açıklanacak. Peki, ALES sınavı ne zaman, nasıl yapılacak? İşte ALES sınav takvimi

25.04.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2020 ALES/2 takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2020 ALES/2 takvimi!

ALES sınavının bu yılki ikinci ve son etabı için araştırmalar hız kazandı. Gerekli başvurular ve ödemeyi yaparak sınavı beklemeye koyulan vatandaşlar, ÖSYM'nin 2020 takvimine bakarak sorularına yanıt arıyor. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak?

9.11.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2020 ALES takvimi ve sınav tarihi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2020 ALES takvimi ve sınav tarihi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020 ALES) girecek olan adaylar, ağustos ayı ile birlikte sınav tarihi sorgulamalarına hız verdi. Bir yandan sınava hazırlanan adaylar bir yandan da ÖSYM 2020 takviminde yer alan sınav tarihini sorguluyor. Peki, ALES sınavı ne zaman?

12.08.2020Eğitim
ALES sınavı ne zaman İşte 2020 ALES takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2020 ALES takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020 ALES) girecek olan adaylar, ağustos ayı ile birlikte sınav tarihi sorgulamalarına hız verdi. Bir yandan sınava hazırlanan adaylar bir yandan da ÖSYM 2020 takviminde yer alan sınav tarihini sorguluyor. Peki, ALES sınavı ne zaman?

11.08.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2020 ALES takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2020 ALES takvimi

2020'de ALES sınavının yapılacağı tarihler binlerce üniversite mezunu tarafından araştırılıyor. Lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler, kariyerleri açısında daha yüksek bir konuma gelebilmeleri için yüksek lisansa kabulde gerekli olan ALES'e girmek istiyorlar. Peki, 2020 ALES sınavı ne zaman yapılacak?

28.07.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi

ALES sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi

'ALES ne zaman yapılacak?' sorusu, kariyerini akademik anlamda sürdürmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu olarak dikkat çekiyor. Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan ALES, lisansüstü eğitimini gerçekleştirmek isteyen bireylerin odak noktası oldu. Peki, 2020 ALES sınavı ne zaman?

23.06.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman ÖSYM ALES takvimi

ALES sınavı ne zaman? ÖSYM ALES takvimi

2020 ALES sınavlarının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl binlerce adayın ter döktüğü ALES'in tarihleri belli oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman?

7.05.2020Gündem
ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır ALES sınavı ne zaman

ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır? ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavına girecek olan öğrenciler, sınavın ne zaman olacağını ve sınav giriş belgelerinin nereden alınacağını merak ediyorlar. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav giriş belgelerine haberimizdeki adresten ulaşabilirsiniz. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

13.11.2019Eğitim
ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınav yerlerinin belli olmasıyla, ALES hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da sınav tarihine yönelik detayları araştırmaya başladı. Peki, ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

9.11.2019Gündem
ALES/3 sınavı ne zaman ALES başvuruları ne zaman bitecek

ALES/3 sınavı ne zaman? ALES başvuruları ne zaman bitecek?

ÖSYM tarafından 17 Kasım'da uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları başladı. 2019-ALES/3 başvuruları 17-25 Eylül tarihlerinde alınacak. Başvuru süreci devam ederken, son başvuru tarifi de gündeme geldi. Peki, ALES/3 başvuruları ne zaman bitecek? İşte, sınava ilişkin ayrıntılar...

18.09.2019Gündem
ALES sınavı ne zaman ALESe kaç gün kaldı

ALES sınavı ne zaman? ALES'e kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandı. Gözler şimdi ALES sınavının yapılacağı tarihte. Peki, ALES sınavı ne zaman? ALES'e kaç gün kaldı?

16.09.2019Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak ÖSYM duyurdu

ALES sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek olan, ALES'e için ağustos ayının gelmesiyle heyecanlı bekleyiş attı. Adayların sınav hazırlıkları devam ederken, bir diğer gündem konusu da sınav tarihi oldu. ALES/2 sınav tarihi, ÖSYM tarafından internet sitesinde duyuruldu. İşte, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ALES sınav tarihi ile ilgili detaylı bilgiler.

3.08.2019Gündem
ALES sınav yerleri açıklandı mı 2019 ALES ne zaman yapılacak

ALES sınav yerleri açıklandı mı? 2019 ALES ne zaman yapılacak?

ALES sınav yerleri için ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı merakla bekleyen adaylar, internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Mayıs ayının ilk haftasında yapılacak olan ALES, 2019 yılının ilk Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olacak. Peki, ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

23.04.2019Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak

ALES sınavı ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gözler şimdi ALES için ÖSYM'nin belirlediği sınav tarihinde. Sınava yönelik çalışmalarının sonuna gelen adaylar, bir yandan da tarih araştırması yapıyor. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak?

4.04.2019Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak 2019 ALES sınav tarihi

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 ALES sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2019-ALES/1) başvuruların ne zaman başlayacağı, söz konusu sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, ALES başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 ALES sınavı ne zaman?

21.02.2019Gündem
ALES sınavı ne zaman

ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavı, bu yılın sonuncu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) olması dolayısıyla önem arz ediyor. Akademik anlamda kariyer yapmak isteyen bireylerin katılım sağlayacağı ALES/3 Sonbahar Dönemi sınavı, kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Peki, ALES sınavı ne zaman uygulanacak? İşte, o konuyla ilgili bazı bilgiler

9.10.2018Eğitim
2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak

2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak?

2018 ALES başvurularının ne zaman yapılacağı sınava girecek olan üniversite mezunu yüzlerce aday tarafından araştırılmaya başlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2018 sınav takvimiyle birlikte ALES başvuru ve sınav tarihleri açıklandı. Peki, 2018 ALES başvuruları ne zaman yapılacak?

13.07.2018Eğitim
2017 ALES ne zaman yapılacak

2017 ALES ne zaman yapılacak?

2017 ALES sınavının ne zaman yapılacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından oldukça merak edildi. Üniversite'de ön lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler kariyerleri açısında daha yüksek bir konuma gelebilmeleri için yüksek lisans sınavı olan ALES'e girmek istiyorlar. Peki, ALES'e kimler girebilir? 2017 yılı ALES sınavı ne zaman yapılacak?

9.03.2017Eğitim
ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak İşte bu yılki son ALESin başvuru ve sınav takvimi

ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak? İşte bu yılki son ALES'in başvuru ve sınav takvimi

2021-ALES/3, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) sınav takviminde ilan edildiği gibi kısa süre sonra yapılacak. Akademik kariyer hedefleyen adayların katılım sağladığı sınav için başvurular yakın zaman önce başlamıştı. Peki, ALES/3 sınavı ne zaman yapılacak?

14.10.2021Gündem
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM 2021 ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2021 ALES sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu

ALES sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih, sınava katılan adayların gündeminde yer alıyor. 19 Eylül'de düzenlenen ALES/2 oturumu sonrası sınav soru ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı. Sınav netleri hakkında bilgi edinen adaylar ALES sonuçları için gelecek açıklamaya odaklandı. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacak. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM 2021 ALES sonuç tarihi.

7.10.2021Gündem
ALES ne zaman yapılacak İşte ALES 2021 başvuru ve sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES 2021 başvuru ve sınav tarihi

ALES tarihi için geri sayım başladı. Yılda üç defa düzenlenen ALES’in başvuruları ÖSYM tarafından alınıyor. Merkezi olarak düzenlenen sınava adaylar yoğun ilgi gösteriyorlar. Yayımlanan sınav ve başvuru takvimine göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları ekim ayında alınacak. Peki, ALES ne zaman yapılacak?

5.10.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 ALES sınavı sonuçları için ÖSYM tarih verdi

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ALES sınavı sonuçları için ÖSYM tarih verdi

ALES sınavı 2021 yılında 19 Eylül’de yapılacak. 2021 yılının ikinci ALES’ine başvuran adaylar bu tarihte sınava girecekler. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika (2,5 saat) olacak. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan ALES sonuç yayınlanma tarihi

17.09.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 sınav tarihleri

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 sınav tarihleri

ALES hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik kariyer hayali kuran kişiler ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen vatandaşlara yönelik düzenlenen ALES'in 2021'de yapılacak ikinci etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman?

7.07.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınavı ne zaman? İşte 2021 ALES/2 sınav ve başvuru takvimi

ALES hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik kariyer hayali kuran kişiler ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen vatandaşlara yönelik düzenlenen ALES'in 2021'de yapılacak ikinci etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? Başvurular ne zaman?

5.07.2021Gündem
ALES ne zaman yapılacak İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES/2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Akademik kariyer hedefleyen kişilerin katılım sağladığı ALES'te 2021'in ilk oturumu geride kaldı. Sınav sonuçlarının ÖSYM tarafından erişime açılmasının hemen ardından ise ÖSYM takviminde yer alan bu yılki diğer ALES oturumlarının başvuru ve sınav tarihleri sorgulanmaya başlandı. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman yapılacak?

17.06.2021Gündem
2021 ALES ne zaman İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES ne zaman? İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınav ve başvuru takvimi, bu yıl akademik kariyer hedefleyen kişilerce sorgulanıyor. ALES'ten alacakları puanlarla birlikte akademisyenlik için başvuru yapacak ya da yüksek lisansa adım atacak kişiler, ÖSYM'nin belirlediği 2021 takvimine odaklandı. Peki, 2021 ALES ne zaman?

11.03.2021Gündem
2021 ALES ne zaman İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES ne zaman? İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınav ve başvuru takvimi, bu yıl akademik kariyer hedefleyen kişilerce sorgulanıyor. ALES'ten alacakları puanlarla birlikte akademisyenlik için başvuru yapacak ya da yüksek lisansa adım atacak kişiler, ÖSYM'nin belirlediği 2021 takvimine odaklandı. Peki, 2021 ALES ne zaman?

10.03.2021Gündem
2021 ALES başvuruları ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı ALES takvimi

2021 ALES başvuruları ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı ALES takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, 2021 ALES başvuruları ne zaman?

10.03.2021Gündem
2021 ALES ne zaman İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

2021 ALES ne zaman? İşte ALES/1 sınav ve başvuru takvimi

ALES sınav ve başvuru takvimi, bu yıl akademik kariyer hedefleyen kişilerce sorgulanıyor. ALES'ten alacakları puanlarla birlikte akademisyenlik için başvuru yapacak ya da yüksek lisansa adım atacak kişiler, ÖSYM'nin belirlediği 2021 takvimine odaklandı. Peki, 2021 ALES ne zaman?

9.03.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

2020-ALES/2 sonuçları için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (2020-ALES/2) katılım sağlayan adayların sınav sonucu hakkındaki araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanır? 2020-ALES/2 sonuçlarında son durum

1.03.2021Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır Gözler ALES sonuç tarihinde

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler ALES sonuç tarihinde

ALES sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Ertelenen 2020 ALES/2 21 Şubat tarihinde düzenlendi. ALES'te her test için, sınavı geçerli tüm adayların ham puanlarının ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecek.

23.02.2021Gündem
ALES’in ardından

ALES’in ardından

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 81 il merkezinde yapıldı. Sınavın ardından her ALES sonrasında olduğu gibi adaylar, sorular ve yanıtları ile ilgili detayları araştırıyorlar.

21.02.2021Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ALES sınav sonuçlarında

ALES oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. 2020 ALES/2 oturumu 21 Şubat tarihinde düzenleniyor. Sınava giren adayların puanları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak. 16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan 2020 ALES 1 oturumunun sonuçları 3 Eylül'de erişime açılmıştı.

21.02.2021Gündem
ALES/2 ne zaman yapılacak İşte, ÖSYMden ALES başvuru ve sınav tarihi bilgisi

ALES/2 ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'den ALES başvuru ve sınav tarihi bilgisi

ALES 1 ve 2 başvuru süreci için takvim, ÖSYM tarafından yayımlandı. ÖSYM 2021 Yılı Sınav Takvimi geçtiğimiz haftalarda belli olmuş, ALES'in uygulanacağı tarih açıklanmıştı. Bu yılın takvimine göre, yıl içerisinde üç kez gerçekleşecek olan ALES'in ilk etabı için süreç kısa zaman sonra başlayacak. İşte, ALES sınav tarihleri ve başvuru süreci hakkında bilgiler

4.02.2021Gündem
2021 ALES/1 başvurusu ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

2021 ALES/1 başvurusu ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih

ÖSYM 2021 Yılı Sınav Takvimi geçtiğimiz haftalarda belli olmuş, ALES'in uygulanacağı tarih açıklanmıştı. Bu yılın takvimine göre, yıl içerisinde üç kez gerçekleşecek olan ALES'in ilk etabı için süreç kısa zaman sonra başlayacak. Peki, 2021 ALES/1 başvurusu ne zaman?

2.02.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, ALES'in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak?

1.02.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

ALES başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 ALES 1-2 başvuru ve sınav takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021 ALES) başvuru tarihleri belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 ve ALES/2'nin sınav ve başvuru takvimi netleşti. Peki, ALES'in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak?

29.01.2021Gündem
2021 ALES takvimi belli oldu İşte ALES/1 ALES/2 ALES/3 sınav ve başvuru tarihleri

2021 ALES takvimi belli oldu! İşte ALES/1 ALES/2 ALES/3 sınav ve başvuru tarihleri

ÖSYM tarafından bu sene üç defa düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için bekleyiş devam ediyor. Sınav başvurularını bekleyen adaylar, bir yandan hazırlıklarını sürdürürken bir taraftan da ALES takvimini sorguluyor. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak?

21.01.2021Gündem
2021 ALES ne zaman ÖSYM ALES tarihini açıkladı İşte sınav takviminde son durum

2021 ALES ne zaman? ÖSYM ALES tarihini açıkladı! İşte sınav takviminde son durum

ALES ne zaman yapılacak sorusu ÖSYM'den gelen açıklama ile belli oldu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (ALES) sınav tarihleri duyuruldu. Lisans eğitimlerini tamamlayarak yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen adayların katılım sağlayacağı 2021 ALES sınavı başvuruları yapılan açıklamaya göre, 12.03.2021 tarihinde alınacak. İşte, ALES sınav tarihiyle ilgili bilgiler...

18.01.2021Gündem