MENÜ

Ales Sınav Yerleri

Ales Sınav Yerleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales Sınav Yerleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34 Ales Sınav Yerleri haberi bulunmuştur.

Ales Sınav Yerleri Haberleri

ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır ALES sınavı ne zaman

ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır? ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavına girecek olan öğrenciler, sınavın ne zaman olacağını ve sınav giriş belgelerinin nereden alınacağını merak ediyorlar. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav giriş belgelerine haberimizdeki adresten ulaşabilirsiniz. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

13.11.2019Eğitim
ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı ÖSYM ALES/2 sınav yeri sorgulama

ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı! ÖSYM ALES/2 sınav yeri sorgulama

22 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. Sınav giriş belgeleri adayların şifreleri ile öğrenilecek., adaylar sınav günü giriş belgeleri olmadan sınava alınmayacak. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir? İşte, ALES sınav yeri sorgulama ekranı..

12.09.2019Gündem
ALES giriş belgeleri açıklandı ALES sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır

ALES giriş belgeleri açıklandı! ALES sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 22 Eylül'de uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/2) giriş belgeleri açıklandı. Adaylar, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı giriş belgelerini ÖSYM'nin 'https://ais.osym.gov.tr' internet adresinden edinebilecek. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

12.09.2019Gündem
ALES sınav giriş yerleri nasıl görüntülenir

ALES sınav giriş yerleri nasıl görüntülenir?

ALES giriş belgesi, sınava günler kala araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Akademik anlamda seviyelerini belirlemek için girecekleri sınavda herhangi bir eksiklikle karşılaşmak istemeyen adaylar, ALES sınav giriş yerleri için sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, ALES sınav yerleri nasıl sorgulanır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.05.2019Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri nasıl görüntülenir

ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl görüntülenir?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için sınav giriş yerleri geçtiğimiz günlerde yayımlandı. ÖSYM'nin Türkiye genelinde gerçekleştireceği ALES sınavı için giriş yerleri, öğrenci şifresi ve TC Kimlik Numarası ile görüntülenebilecek. Peki, ALES giriş yerleri nasıl görüntülenecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.04.2019Eğitim
2018-ALES sınav yerleri nasıl öğrenilir Sınav giriş belgesi görüntüleme

2018-ALES sınav yerleri nasıl öğrenilir? Sınav giriş belgesi görüntüleme

2018-ALES/3 (Sonbahar Dönemi) sınav yerleri ÖSYM tarafından açıklandı. ALES sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. İşte, ÖSYM’nin resmi Twitter adresi üzerinden de yayımladığı 2018-ALES/3 sınav giriş belgesi duyurusu ve detaylar

8.11.2018Gündem
ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

Akademik kariyer için önemli bir yere sahip olan ALES sınav giriş yerleri, ÖSYM tarafından 26 Nisan öğle saatlerinde erişime açıldı. Binlerce kişinin katılım sağlayacağı ALES sınavı, sınav giriş belgesi ile sorgulanmaya devam ediyor. Peki, sınav öncesinde merakla araştırılan ALES sınav giriş belgesi nereden ve nasıl çıkarılabilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.04.2018Gündem
ALES sınav giriş yerleri açıklandı

ALES sınav giriş yerleri açıklandı

ALES sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı binlerce Üniversite mezunu kişi tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. ALES sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı. 2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2018 ALES- İlkbahar Dönemi) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır?

25.04.2018Gündem
2018 ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak ALES sınavı ne zaman hangi gün yapılacak

2018 ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ALES sınavı ne zaman hangi gün yapılacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ilkbahar dönemi sınavı için kısa bir süre kaldı, sınav yerleri için araştırmalar başladı. Bu yıl bazı değişikliklerin yapıldığı ALES sınavı, 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleşecek. Peki ALES sınav yerleri belli oldu mu? Sınav ne zaman?

19.04.2018Gündem
ALES yerleri belli oldu mu Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman

ALES yerleri belli oldu mu? Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman?

ALES yerlerinin belli olup olmadığına yönelik sorular sınav tarihine kısa bir süre kala yoğunlaştı. Adaylar, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) yerlerini T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden takip edebilecek. Peki sınav yerleri belli oldu mu? Sonbahar dönemi ALES sınavı ne zaman?

6.11.2017Gündem
ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler

ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

ALES sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı binlerce Üniversite mezunu kişi tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. ALES sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 7 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2017 ALES- İlkbahar Dönemi) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

4.05.2017Eğitim
ALES sınavı ne zaman yapılacak 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES için geri sayım başladı. Akademik kariyer hedefleyen vatandaşların katılım sağlayacağı sınava günler kala, ALES sınav giriş yerleri sorgulama ekranı, gündeme gelen konulardan oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES/3 sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, ALES sınav yeri sorgulama ekranı ve sınavla ilgili merak edilen detaylar.

14.11.2019Gündem
ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir

ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınav yerlerinin belli olmasıyla, ALES hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da sınav tarihine yönelik detayları araştırmaya başladı. Peki, ALES 3 sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

9.11.2019Gündem
ALES 3 ne zaman yapılacak ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı

ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan (2019-ALES/3) için son günlere girildi. Başvurularını tamamlayarak sınava odaklanan adaylar, aynı zamanda ALES tarihini ve ALES sınav giriş belgelerinin yayımlanacağı tarihi sorguluyor. Peki, ALES 3 ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte, sınava dair merak edilen detaylar.

30.10.2019Gündem
ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı ALES ne zaman yapılacak

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı? ALES ne zaman yapılacak?

9-17 Temmuz tarihlerinde başvuruları alınan 2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için binlerce adayın bekleyişi devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefleyen kişilerin yüksek lisans eğitimine devam etmelerini sağlayan sınava günler kala, sınav giriş yerleri için gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Peki, ALES sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

10.09.2019Gündem
ALES ne zaman yapılacak 2019 ALES için ÖSYMden bilgiler

ALES ne zaman yapılacak? 2019 ALES için ÖSYM'den bilgiler

Akademik anlamda kariyer hedefleri bulunan vatandaşların araştırdığı ALES için geri sayım başladı. Birçok kişinin gündeminde yer alan ALES için sınav giriş yerleri ise henüz açıklanmadı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, 2019 ALES/2 hakkında vatandaşların merakla araştırdığı bazı bilgiler

7.09.2019Gündem
ALES/2 ne zaman yapılacak Sınav giriş yerleri belli oldu mu

ALES/2 ne zaman yapılacak? Sınav giriş yerleri belli oldu mu?

Başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) tamamlanan, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için sınav takvimi adayların gündeminde yer almaya başladı. Sınava haftalar kala, hazırlıklarını devam ettiren adaylar, ALES tarihi ile ilgili araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, ALES/2 ne zaman yapılacak? Sınav giriş yerleri belli oldu mu? İşte, o konu hakkında bilgiler.

28.08.2019Gündem
2019 ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı mı

2019 ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan ALES sınavı için geri sayım başladı. Eylül ayı içeresinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan sınava kısa süre kala, adayların gündemine sınav giriş yerleri gündeme gelmeye başladı. Peki, 2019 ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı mı? ALES ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

27.08.2019Gündem
ALES/2 başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

ALES/2 başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

22 Eylül'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için başvurular, 9 Temmuz tarihi itibariyle başladı. Sınava katılım sağlayacak olan adaylar, ÖSYM'nin belirttiği bankalara sınav ücretini yatırarak başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak? ALES başvuruları için son gün ne zaman?

9.07.2019Gündem
ALES ne zaman yapılacak  ALES sınav yeri sorgulama

ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav yeri sorgulama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından lisanüstü eğitim almak isteyenler için uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) sınav giriş yerleri erişime açıldı. Sınav yerlerinin öğrenen adaylar ALES'in hangi tarihte yapılacağını merak etmeye başladı. Peki, 2019 ALES/1 ne zaman ve saat kaçta yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

27.04.2019Gündem
2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir

2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?

ALES(/1 için sayılı gün kalması nedeniyle sınav giriş belgesi araştırmaları başladı. Adaylar, 5 Mayıs günü saati 10.15 olarak belirlenen ALES'in giriş belgelerini, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek. Peki, 2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?

21.04.2019Gündem
ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır

ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES 2. dönem sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından binlerce adayın erişimine açıldı. Üniversite mezunu binlerce adayın girecekleri ALES sınavı için geri sayım başladı. ALES sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı, sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır?

25.09.2018Eğitim
ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı... ALES geçerlilik süresi kaç yıl

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı... ALES geçerlilik süresi kaç yıl?

ALES sınav giriş yerleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Akademik kariyer yapacak olan bireylerin katılım sağlayacağı ALES sınavının giriş yerleri, 20 Eylül 14.00 itibariyle sorgulanabilecek. Peki, ALES sınavı kaç yıl geçerli olacak? İşte, sınav giriş belgeleri ve merak edilen sınavın geçerlilik süresi hakkında bazı bilgiler

20.09.2018Eğitim
ALES sınav giriş yerleri açıklandı ALES yeni dönemde değişiyor

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES yeni dönemde değişiyor

ALES sınav giriş yerleri, akademik kariyer yapmak isteyen kişiler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. 19 Kasım tarihinde Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan ALES sınavı, alınan kararlarla bu yeni değişikliklerle birlikte uygulanacak. Peki, ALES sınav giriş yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, yapılan tüm değişiklikler ve sınav yerleri hakkında detaylı bilgiler

15.11.2017Eğitim
ALES sınav giriş belgesi yayımlandı Bu değişiklikleri unutmayın

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı! Bu değişiklikleri unutmayın!

ALES sınav giriş yerleri akademik kariyer için sınava girmeye hazırlanan vatandaşların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen ALES sınavı, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, sınav giriş belgesi nasıl çıktı alınacak? İşte, ALES sınav giriş yerleri belgesi ve sınavda bu dönem itibariyle uygulanması beklenen yeni değişiklikler

9.11.2017Eğitim
15 dakikaya takıldılar

15 dakikaya takıldılar

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi dün yapıldı. 12 Mart’taki Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) olduğu gibi bazı adaylar ÖSYM’nin bu yıl hayata geçirdiği ‘15 dakika kuralı’ nedeniyle sınava alınmadı.

7.05.2017Eğitim
2017 ALES sınavı nasıl geçti ALES yorumlarından dikkat çeken detay

2017 ALES sınavı nasıl geçti? ALES yorumlarından dikkat çeken detay

2017 ALES ilkbahar dönemi sınavı bugün saat 10.00'da başladı ve 13.00'de sona erdi.180 dakika süren sınavda adaylara sayısal ve sözel testlerde toplamda 120 soru yöneltildi. ALES sınavlarının bitmesinin hemen ardından sosyal medyada soru yorumları tartışılmaya başlandı. Öte yandan 09.45 kuralı nedeniyle bazı öğrenciler sınava alınmadı ve ALES'e giremeyen öğrenciler oldukça büyük tepki gösterdi. Peki, 2017 ALES sınavı nasıl geçti? işte, ALES sınavına giren öğrencilerden dikkat çeken yorumlar.

7.05.2017Eğitim
ALESe geç kalan öğrencinin 09.45 isyanı

ALES'e geç kalan öğrencinin 09.45 isyanı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi.

7.05.2017Gündem
ALES sınav giriş yerleri açıklandı ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınav giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ALES sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından binlerce Üniversite mezunu aday, ALES sınav giriş belgelerinin nasıl çıktı alınacağını merak etmeye başladılar. Üniversite mezunu olduktan sonra akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen mezun adaylar, bu pazar günü ALES'te ter dökecek. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

5.05.2017Eğitim
ALES giriş yerleri ÖSYM’de İşte, ALES sınav tarihi

ALES giriş yerleri ÖSYM’de! İşte, ALES sınav tarihi

ALES, sınav başvuruları için süreç geçtiğimiz günlerde sona ermiş, sınava gireceklerin yeni gündemi giriş yerleri ve sınav giriş belgesi olmuştu. Kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan Akademik Personel Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili veklenen gelişme geçtiğimiz günlerde yaşandı. ALES giriş yerleri açıklandı. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavın detayları!

12.12.2016Eğitim
ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu ALES sınavı ne zaman

ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu! ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavının giriş yerleri yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2016-ALES Sonbahar Dönemi) başvuruda bulunanların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ÖSYM'nin sınav takvimi yeniden güncellenmiş, ALES sınav tarihi ertelenmişti. Peki, yüksek lisans adaylarının gireceği ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınacak? ALES sınavı için gerekli belgeler nelerdir? İşte, ALES sınavı hakkında tüm detaylar.

9.12.2016Gündem
ALES sınav giriş yerleri belli oldu

ALES sınav giriş yerleri belli oldu!

ALES sınav giriş yerleri belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı olarak bilinen ALES 8 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. ÖSYM, ALES sınav giriş yerlerini yayınladı. ALES sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar haberimizden öğrenebilirler.

3.05.2016Kelebek
2016 ALES sınav giriş yerleri belli oldu

2016 ALES sınav giriş yerleri belli oldu!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi sınavı olarak bilinen ALES için geri sayım başladı. 2016 ALES sınavı 8 Mayıs'ta yapılacak. ALES için başvurular Mart ayında sonlanmıştı. ÖSYM, ALES sınav giriş yerlerini belirledi. ALEs giriş yerini öğrenmek isteyen adaylar internet üzerinden sorgulama yapabilecekler.

29.04.2016Kelebek
2016 ALES Başvurusu Sınav Takvimi

2016 ALES Başvurusu Sınav Takvimi

ÖSYM 2016 yılı sınav takvimi açıklandı. Pek çok öğrenci ve akademisyenin girmeyi beklediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı tarihi kamuoyuna duyruldu. Katılımcıların bu sınavı kazanmaları halinde yükseklisans eğitimi, doktora eğitimi alabilecekler. Ayrıca öğretim elemanları da bu sınavı kazanarak kadro alabilecekler. Peki ALES başvurusu ne zaman yapılacak?

28.12.2015Gündem