MENÜ

Ales Giriş Belgesi

Ales Giriş Belgesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ales Giriş Belgesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 108 Ales Giriş Belgesi haberi bulunmuştur.

Ales Giriş Belgesi Haberleri

ALES çıkmış sorular sınav giriş belgesi ile birlikte gündemde yer alıyor

ALES çıkmış sorular sınav giriş belgesi ile birlikte gündemde yer alıyor

ALES sınav giriş belgesi, sınavın gerçekleşmesine çok kısa bir süre kala adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. ALES sınav giriş belgesi ile birlikte çıkmış sorular da gündemde yer aldı. ALES çıkmış sorular aracılığıyla adaylar, geçmiş dönemlerde sınavda çıkan soruları çözebilecek, buna göre hazırlıklarını gerçekleştirebilecek. İşte, ALES çıkmış sorular ve sınav giriş belgesi hakkında detaylı bilgiler

15.11.2019Eğitim
ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır ALES sınavı ne zaman

ALES sınavı giriş belgeleri nereden alınır? ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavına girecek olan öğrenciler, sınavın ne zaman olacağını ve sınav giriş belgelerinin nereden alınacağını merak ediyorlar. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav giriş belgelerine haberimizdeki adresten ulaşabilirsiniz. Peki ALES sınavı ne zaman yapılacak?

13.11.2019Eğitim
ALES sınav süresi ne kadar ALES yeni sınav sistemi nasıl olacak

ALES sınav süresi ne kadar? ALES yeni sınav sistemi nasıl olacak?

ALES için adayların uzun süredir heyecanla beklediği an geldi. Bugün sınava girecek olan adaylar, akademik kariyerleri için iyi bir puan almaya gayret gösterecek. Alacakları puan üzerinden değerlendirilecek olan adaylar, bu puan türlerine göre üniversitelerde yüksek lisans başvurusunda bulunabilecek. Peki, ALES sınav süresi ne kadar olacak? Yeni uygulamaya geçen ÖSYM, yeni ALES sisteminde neleri uygulayacak? İşte, sınav öncesi kısa detaylar

18.11.2017Gündem
ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler

ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

ALES sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı binlerce Üniversite mezunu kişi tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. ALES sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 7 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2017 ALES- İlkbahar Dönemi) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

4.05.2017Eğitim
ALES sınav giriş belgesi ve yerleri ALES öncesi çıkmış sorulara göz gezdirin

ALES sınav giriş belgesi ve yerleri! ALES öncesi çıkmış sorulara göz gezdirin

ALES 2016 sınav giriş yerleri ve belgesi ÖSYM üzerinden çıktı alınabiliyor. Akademik kariyer yapmak isteyen adayların başvuruda bulunduğu ALES sınavı giriş belgeleri Aday İşlemleri Sistemi'nden çıktı alınabiliyor. Sınava gireceği yerleri öğrenmek isteyen adayların, sınav giriş belgesini çıkartması gerekiyor. İşte sınavdan önce bakabileceğiniz ALES çıkmış sorular ve sınav hakkında bazı detaylar

16.12.2016Eğitim
Ertelenen ALES sınavı ne zaman 2020 ALES/1 hangi tarihte İşte ÖSYM ALES takvimi

Ertelenen ALES sınavı ne zaman? 2020 ALES/1 hangi tarihte? İşte ÖSYM ALES takvimi

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) tarihi sınava gün sayan adayların sıkça araştırdığı konuların başında geliyor. Yüksek lisansa giriş için sınava katılacak adaylar ALES takvimini ve ALES sınav tarihini öğrenmek istiyor. ÖSYM corona virüsü nedeniyle sınav takviminde bazı değişiklikler yaptı. ALES sınav tarihinin güncellenmesi de bu değişiklik kapsamında gerçekleşti. Peki, Ertelenen ALES sınavı ne zaman? 2020 ALES 1 hangi tarihte? İşte, ALES sınavı tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

11.05.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman ÖSYM ALES takvimi

ALES sınavı ne zaman? ÖSYM ALES takvimi

2020 ALES sınavlarının ne zaman yapılacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yüksek lisans başvuruları ve akademik personel seçiminde kullanılan, her yıl binlerce adayın ter döktüğü ALES'in tarihleri belli oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman?

7.05.2020Gündem
ALES/2 sınavı ne zaman 2020 ALES sınav ve başvuru takvimi

ALES/2 sınavı ne zaman? 2020 ALES sınav ve başvuru takvimi

Akademik kariyer hedefleyen kişiler için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) bu yılki ikinci sınavı için çok az bir süre kaldı. Adaylar şimdi, bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan da sınav tarihini sorguluyor. Peki, ALES/2 sınavı ne zaman?

16.04.2020Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak 2020 ALES sınav ve başvuru takvimi

ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2020 ALES sınav ve başvuru takvimi

'ALES ne zaman yapılacak?' sorusunun yanıtı, yüksek lisans adayları tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. ALES sınavı için geri sayım başladı. Corona virüsü salgını nedeniyle ALES sınav takviminde bir takım değişiklikler meydana gelmişti. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES/2 sınavı ne zaman?

13.04.2020Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitecek ALES başvuru ücreti ne kadar

ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücreti ne kadar?

ALES başvuruları başladı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, ALES'e başvurular, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. Peki, ALES başvuruları ne zaman bitecek? ALES başvuru ücreti ne kadar?

14.03.2020Gündem
Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler

Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler?

Akdeniz Üniversitesi araştırma ve öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, üniversite bünyesinde 30 personel görev alacak. 13 Ocak'ta sona erecek olan başvurularda ise adayların ALES puan türü dikkate alınacak. Peki, Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, Akdeniz Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlisi alımıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.01.2020Gündem
Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi 31 öğretim görevlisi alacak - İşte başvuru şartları ve tarihleri

Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. 27 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de verilen ilana göre, üniversite bünyesinde 31 öğretim ve araştırma görevlisi görev alacak. Adaylar başvurularını Anadolu Üniversitesi'ne şahsen yapacak. Peki, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanı alımı başvuru şartları neler? Başvurular hangi tarihlerde yapılacak? İşte, Anadolu Üniversitesi öğretim görevlisi alımı kadro dağılımı ve başvuruları hakkında ayrıntılar.

28.12.2019Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanır ALES/3 ne zaman açıklanacak

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? ALES/3 ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları için sınava giren adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. Akademik kariyer elde etmek isteyen birçok vatandaşın dahil olduğu ve sonuçlarını araştırdığı konular arasında yer alan ALES, ÖSYM tarafından neticelendirilecek. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ALES sonuçları hakkında detaylı bilgiler

28.11.2019Eğitim
ALES sınavı ne zaman yapılacak 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES sınav yeri sorgulama ekranı

ÖSYM tarafından düzenlenecek olan ALES için geri sayım başladı. Akademik kariyer hedefleyen vatandaşların katılım sağlayacağı sınava günler kala, ALES sınav giriş yerleri sorgulama ekranı, gündeme gelen konulardan oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? 2019 ALES/3 sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? İşte, ALES sınav yeri sorgulama ekranı ve sınavla ilgili merak edilen detaylar.

14.11.2019Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır

ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) akademik kariyer planlayan kişilere yönelik düzenlediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/3) bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Gözler şimdi ALES'in düzenleneceği tarihte. Peki, ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

10.11.2019Gündem
ALES/2 sınav sonuçları ne zaman ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi

ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ÖSYM ALES sonuçları için tarih verdi!

Geçtiğimiz haftalarda ÖSYM tarafından sınavı düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için geri sayım devam ederken beklenen açıklama geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre 2019 ALES /2 sınav sonuçları Ekim ayı içerisinde duyurulacak. Peki, ALES/2 sınav sonuçları ne zaman? ALES sonuçları hangi tarihte belli olacak?

30.09.2019Eğitim
ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak

ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) ÖSYM tarafından gerçekleşti. Pazar günü tamamlanan sınavda, 141 bin aday, kendilerine yöneltilen sorulara verilen süre içerisinde cevap aradı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, ALES sorularının yayımlanacağı tarihe kilitlendi. Peki, ALES soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? ÖSYM ALES sonuçlarını ne zaman açıklayacak? İşte, sınava dair merak edilenler.

22.09.2019Gündem
YLSY başvuruları başladı

YLSY başvuruları başladı

MEB, Türkiye’nin nitelikli insan ihtiyacını karşılamak amacıyla yetiştirilmek üzere 1195 öğrenciyi yurtdışına gönderecek. Öğrenciler YLSY’ye başvurularını 26 Ağustos’a kadar yapabilecek.

8.08.2019Eğitim
ALES/1 sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

ALES/1 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

Lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanların başvurabildiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı kısaca ALES, 5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti. ALES’in üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuç araştırmaları hız kazandı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.05.2019Gündem
ALES ne zaman yapılacak  ALES sınav yeri sorgulama

ALES ne zaman yapılacak? ALES sınav yeri sorgulama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından lisanüstü eğitim almak isteyenler için uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) sınav giriş yerleri erişime açıldı. Sınav yerlerinin öğrenen adaylar ALES'in hangi tarihte yapılacağını merak etmeye başladı. Peki, 2019 ALES/1 ne zaman ve saat kaçta yapılacak? ALES sınav giriş belgesi nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

27.04.2019Gündem
2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir

2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?

ALES(/1 için sayılı gün kalması nedeniyle sınav giriş belgesi araştırmaları başladı. Adaylar, 5 Mayıs günü saati 10.15 olarak belirlenen ALES'in giriş belgelerini, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek. Peki, 2019 ALES sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir?

21.04.2019Gündem
ALES/1 ne zaman yapılacak

ALES/1 ne zaman yapılacak?

ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) başvuru sürecinin sona ermesi ardından sınav tarihine yönelik araştırmalar hız kazandı. ALES/1 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleşecek. Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak?

2.04.2019Gündem
ALES başvuruları için son gün ne zaman Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılıyor

ALES başvuruları için son gün ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılıyor?

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1), başvuru süreci 5 Mart 2019 tarihinde başladı. ALES’e lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilecekler. Peki, ALES başvuruları için son gün ne zaman, başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara ödenebiliyor? İşte, ALES başvurularıyla ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları

10.03.2019Gündem
ALES başvuru tarihi belli oldu - 2019 ALES başvuruları ne zaman

ALES başvuru tarihi belli oldu - 2019 ALES başvuruları ne zaman?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/1) başvuru tarihi belli oldu. ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulan takvime göre, ALES/1 5 Mayıs 2019 tarihinde uygulanacak. Peki, ALES’in ilk sınavı için başvurular ne zaman alınacak? İşte, sürece ilişkin bilgiler

1.03.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce üniversite mezunu vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen ve yüksek lisans yapmak isteyen vatandaşlar, ÖSYM tarafından belirlenen 2019 ALES/1 sınav tarihini merak ediyor. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi.

22.01.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi...

2019 ALES ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi...

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans yapacak olan binlerce aday tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte ALES sınavı ve başvuru tarihleri belli oldu. İşte detaylar.

16.01.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans eğitimi görmek isteyen üniversite mezunu vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM tarafından yayınlanan 2019 sınav takvimiyle birlikte ALES'in ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi.

6.01.2019Gündem
ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır

ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES 2. dönem sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından binlerce adayın erişimine açıldı. Üniversite mezunu binlerce adayın girecekleri ALES sınavı için geri sayım başladı. ALES sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı, sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, ALES 2. dönem sınav giriş belgesi nasıl alınır?

25.09.2018Eğitim
ALES için geç başvuru günü

ALES için geç başvuru günü

30 Eylül’de düzenlenecek ALES için geç başvurular bugün (9 Ağustos) alınıyor. Adayların gün içinde hem başvuru işlemlerini tamamlaması hem de sınav ücreti olan 150 TL’yi ödemesi gerekiyor.

9.08.2018Eğitim
ALES nedir ALES sınavına kimler katılır

ALES nedir? ALES sınavına kimler katılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen sınavlardan biri olan ALES hakkında araştırmalar devam ediyor. ALES'in neden yapıldığını ve ALES'e kimlerin katıldığını merak eden vatandaşlar internette, ALES hakkında bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, ALES nedir? ALES sınavına kimler katılır? İşte, ALES hakkında merak edilen detaylar...

31.07.2018Gündem
ALES saat kaçta başlayacak ÖSYMden saat uyarısı

ALES saat kaçta başlayacak? ÖSYM'den saat uyarısı

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına atanabilmek için, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (ALES) girecek olan vatandaşlar, ALES'in saat kaçta başlayacağını merak ediyor. Peki, ALES saat kaçta başlayacak?

4.05.2018Gündem
ALES adaylarına ÖSYM’den saat uyarısı... 10.00’dan sonra binaya giriş yok

ALES adaylarına ÖSYM’den saat uyarısı... 10.00’dan sonra binaya giriş yok

ÖSYM, 6 Mayıs Pazar günü yapılacak ALES için adaylara saat uyarısında bulundu. Buna göre adaylar saat 10.00’dan sınav binalarına alınmayacak. ALES, ilk kez 81 ilde düzenlenecek ve sınav saat 10.15’te başlayacak.

4.05.2018Eğitim
2018 ALES için geri sayım başladı | ALES sınav giriş belgesi sorgulama

2018 ALES için geri sayım başladı | ALES sınav giriş belgesi sorgulama

Yüksek lisans eğitimi almak ve akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin gireceği ALES'in İlkbahar Dönemi sınavına çok kısa bir süre kaldı. Her yıl yüz binlerce adayın ter döktüğü sınavın ilkbahar dönemi için başvuru yapan ve sınav gününü bekleyen vatandaşlar, şimdiden sınava girecekleri salonları sorgulamaya başladı. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

1.05.2018Gündem
ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

ALES sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından yayımlandı

Akademik kariyer için önemli bir yere sahip olan ALES sınav giriş yerleri, ÖSYM tarafından 26 Nisan öğle saatlerinde erişime açıldı. Binlerce kişinin katılım sağlayacağı ALES sınavı, sınav giriş belgesi ile sorgulanmaya devam ediyor. Peki, sınav öncesinde merakla araştırılan ALES sınav giriş belgesi nereden ve nasıl çıkarılabilecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.04.2018Gündem
ALES’in en başarısızları

ALES’in en başarısızları

ÖSYM’nin geçen yıl yaptığı 39 sınava 8.3 milyon aday başvurdu.

16.03.2018Eğitim
ALES sonuçları az önce ÖSYM tarafından açıklandı

ALES sonuçları az önce ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM'nin resmi sayfası http://www.osym.gov.tr/ üzerinden yapılan ALES duyurusu kafalarda soru işareti bıraktı. Açılış sayfasındaki duyuruya göre 19 Kasım tarihli Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar Dönemi sonuçları bugün açıklanacak. Şimdi asıl merak edilen konu ise saat bilgisi. İşte, açıklanan ALES sonuçları bilgisi

19.12.2017Gündem
ALES sınav giriş belgesi yayımlandı Bu değişiklikleri unutmayın

ALES sınav giriş belgesi yayımlandı! Bu değişiklikleri unutmayın!

ALES sınav giriş yerleri akademik kariyer için sınava girmeye hazırlanan vatandaşların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen ALES sınavı, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, sınav giriş belgesi nasıl çıktı alınacak? İşte, ALES sınav giriş yerleri belgesi ve sınavda bu dönem itibariyle uygulanması beklenen yeni değişiklikler

9.11.2017Eğitim
ALES ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak sorusu yüz binlerce üniversite mezunu kişi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yüksek lisans eğitimlerini alıp akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen vatandaşlar ÖSYM tarafından verilen sınav tarihini araştırıyorlar. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, sınav tarihi.

24.10.2017Gündem
ALES ne zaman ÖSYM’den hatırlatma

ALES ne zaman? ÖSYM’den hatırlatma

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi için başvuruları 26 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında aldı. Başvuru sürecini geride bırakan adaylar, bir yandan sınav hazırlığını sürdürürken; bir yandan da ALES tarihini araştırıyor. Peki ALES ne zaman yapılacak?

13.10.2017Gündem
ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

19 Kasım’da düzenlenecek sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Giriş Sınavı (ALES) için başvuru dönemi 4 Ekim’de sona erdi. Ancak ÖSYM adaylara 18 Ekim’e kadar geç başvuru süresi veriyor. Bunun için normalde 90 TL olan sınav için 135 TL ödeme yapılması gerekiyor ve adaylar Ankara’da sınava alınıyor.

9.10.2017Eğitim
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih

ALES sonuçları için geri sayım sürüyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES ( Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) bahar dönemi sınavı 7 Mayıs Pazar günü yapıldı. Sınava giren adaylar şimdi büyük bir merakla sonuçları bekliyor. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.06.2017Eğitim
ALES sınav giriş yerleri açıklandı ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınav giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ALES sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından binlerce Üniversite mezunu aday, ALES sınav giriş belgelerinin nasıl çıktı alınacağını merak etmeye başladılar. Üniversite mezunu olduktan sonra akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen mezun adaylar, bu pazar günü ALES'te ter dökecek. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

5.05.2017Eğitim
ALES giriş yerleri ÖSYM’de İşte, ALES sınav tarihi

ALES giriş yerleri ÖSYM’de! İşte, ALES sınav tarihi

ALES, sınav başvuruları için süreç geçtiğimiz günlerde sona ermiş, sınava gireceklerin yeni gündemi giriş yerleri ve sınav giriş belgesi olmuştu. Kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan Akademik Personel Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ile ilgili veklenen gelişme geçtiğimiz günlerde yaşandı. ALES giriş yerleri açıklandı. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavın detayları!

12.12.2016Eğitim
ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu ALES sınavı ne zaman

ALES sınav giriş yerleri yüksek lisans adayları için belli oldu! ALES sınavı ne zaman?

ALES sınavının giriş yerleri yüksek lisans yapmak isteyen adaylar için belli oldu. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (2016-ALES Sonbahar Dönemi) başvuruda bulunanların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ÖSYM'nin sınav takvimi yeniden güncellenmiş, ALES sınav tarihi ertelenmişti. Peki, yüksek lisans adaylarının gireceği ALES sınavı ne zaman yapılacak? ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınacak? ALES sınavı için gerekli belgeler nelerdir? İşte, ALES sınavı hakkında tüm detaylar.

9.12.2016Gündem
ÖYP yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖYP yerleştirme sonuçları açıklandı

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında, 2015 Aralık dönemi araştırma görevlisi kadrolarına merkezi sistemle yerleştirme sonuçları açıklandı.

22.01.2016Eğitim
ÖSYM ALES sonuçları açıklandı | Sonuç için tıkla

ÖSYM ALES sonuçları açıklandı! | Sonuç için tıkla

ÖSYM ALES 2015 sonuçları açıklandı mı? 22 Kasım 2015 Pazar günü yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın sonuçları nasıl öğrenilir? ALES Güz Dönemi sınavlarının sonuçlarını nereden öğrenebilirim?

11.12.2015Bilgi
2015 ALES sonbahar dönemi sınav sonucu açıklandı | Tıkla sorgula

2015 ALES sonbahar dönemi sınav sonucu açıklandı! | Tıkla sorgula

22 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) sonbahar dönemi sınav sonucu erişime açıldı. ALES güz dönemi sınav sonuçları sorgulama sayfası haberimizde.

10.12.2015Bilgi
ÖSYM 2015 - ALES sonuçları açıklandı mı | ALES sonucu sorgula

ÖSYM 2015 - ALES sonuçları açıklandı mı? | ALES sonucu sorgula!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 22 Kasım Pazar günü yapılan sınavla gerçekleşti. Üniversitelerde öğretim görevlisi olmak isteyen adayların girdiği ALES sonucu ne zaman açıklanacak?

10.12.2015Bilgi
ÖSYM - ALES sonuçları açıklandı mı | 2015 ALES sınav sonuç sorgulama

ÖSYM - ALES sonuçları açıklandı mı? | 2015 ALES sınav sonuç sorgulama

2015 dönemi ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 22 Kasım 2015 Pazar günü yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı mı?

9.12.2015Bilgi

Yazar Sonuçları

ALES’in en başarısızları

ÖSYM’nin geçen yıl yaptığı 39 sınava 8.3 milyon aday başvurdu.

15.03.2018