EKSTRA
MENÜ

Afyon Kocatepe Universitesi

Afyon Kocatepe Universitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Afyon Kocatepe Universitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.427 Afyon Kocatepe Universitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Afyon Kocatepe Universitesi Haberleri

Konservatuvara alınmayan Otizmli Buğra, şimdi yüksek lisans öğrencisi

Konservatuvara alınmayan Otizmli Buğra, şimdi yüksek lisans öğrencisi

İlkokul bile okuyamaz denilen üstün yetenekli otizmli piyanist Buğra Çankır, AKÜ Konservatuvarı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Ulusal ve uluslararası etkinliklerde piyano resitalleri sunan Çankır, üniversitenin akademik kurulu için çaldığı Rahmaninov'un ‘Elegie’ eseriyle alkış topladı.

28.09.2018Eğitim
İscehisara Mermer Akademisi kurulacak

İscehisar'a "Mermer Akademisi" kurulacak

Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli Oğuz, Türkiye'nin önemli mermer üretim merkezlerinden olan Afyonkarahisar'ın İscehisarilçesine, "Mermer Akademisi" kurulacağını bildirdi.

31.07.2018Ekonomi
ÖSYM’den çarpıcı rapor... Öğretmenlik alan sınavında en başarılı üniversiteler hangileri

ÖSYM’den çarpıcı rapor... Öğretmenlik alan sınavında en başarılı üniversiteler hangileri?

2017 yılında yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) raporu ÖSYM tarafından açıklandı. Raporda öğretmen atamalarında kullanılan KPSS puan ortalamalarına göre, 16 branşta en başarılı ilk on üniversite belirlendi . İşte; sınava katılan aday sayısı, kadın-erkek aday dağılımı, testlerdeki başarı ortalamaları, hangi testlere hangi fakültelerden daha fazla katılım olduğu gibi bilgilerin yer aldığı rapordan dikkat çeken detaylar.

26.07.2018Eğitim
Afyon Kocatepe Üniversitesi 113 personel alımı yapacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi 113 personel alımı yapacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi, personel alımı ile bünyesine toplam 113 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi üzerinden yapılacak olan Afyon Kocatepe Üniversitesi 113 personel alımı başvurusu, hemşirelik bölümü için gerçekleştirilecek. Peki, Afyon Kocatepe Üniversitesi 113 personel alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, merak edilen o detaylar

26.07.2018Gündem
Üniversite öğrencileri görme engelliler için klavye tasarladı

Üniversite öğrencileri görme engelliler için klavye tasarladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği'nde okuyan iki öğrenci, görme engellilerin bilgisayarı rahatlıkla kullanabilmeleri için üç boyutlu yazıcıyla Braille alfabesinden oluşan klavye tasarladı.

4.07.2018Kampüs
TUSta 11 branşta, en başarılı 10 üniversite

TUS'ta 11 branşta, en başarılı 10 üniversite

ÖSYM 2017 Yılında Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi Değerlendirme Raporu'nu yayımladı.

6.06.2018Kampüs
4 üniversiteye rektör görevlendirmesi

4 üniversiteye rektör görevlendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı kanuna göre kurulması planlanan yeni üniversitelerden ASBÜ, IUBÜ, ETÜ ve Samsun Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten görevlendirme yapıldı.

23.05.2018Eğitim
Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600 lira ceza kesiliyor.

19.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Dördün ikisi yok ikinin de biri çok!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Biyomedikal 3. Sınıf Öğrencisi Sn. Can Güven bakınız ne diyor:

5.07.2018

Artık çocukların da mekânı var!

Bu haftaki röportaj konuğum iki iş insanı… Hem gelin görümceler hem adaşlar hem de iş ortaklığı yapıyorlar. Kocalarının meslekleri de aynı. Bu kadar tesadüfi benzerliklerle sanırım çok iyi anlaşan gelin görümce olmaları çok da şaşırtmamalı gibi.

2.07.2018