MENÜ

Adac

Adac ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adac haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 177 Adac haberi bulunmuştur.

Adac Haberleri

Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Sırbistan, Sıla Yolu güzergâhında izincilere seyahat ve transit geçişlerde kısıtlamaların uygulanmadığı tek ülke. Geceleme durumunda herhangi bir bildirim de gerekmiyor. Yollar bomboş. Batrovci Sınır Kapısı’ndan beş dakikada geçtim. Son günlerde virüse yakalananlarda artış oldu. Benzinlikte, dinlenme tesislerinde tedbiri elden bırakmayın deriz. En büyük kısıtlama otoyollarda hız kısıtlaması. Sınır fazla aşarsanız hapis cezası bile var.

29.06.2020Avrupa
Türkiye bize ilaç gelecek

Türkiye bize ilaç gelecek

Sınırlar açılır açılmaz yollara düşen Türklerle Sıla Yolu’nda karşılaştık. Aralarında, yıllık iznini memlekette geçirip geri döneceğini söyleyen de vardı, “Annemi babamı çok özledim” diyen de, kesin dönüş yapan da.

27.06.2020Avrupa
Koronavirüs trafik kazalarını yüzde 20 azalttı

Koronavirüs trafik kazalarını yüzde 20 azalttı

Almanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle mart ayından beri temas ve ziyaret yasağının olması ve evden çalışılması trafik kazalarını yüzde 20 oranında düşmesine neden oldu.

12.05.2020Avrupa
Paskalya’da havaalanları boş kaldı: Uçuşlar yüzde 90 azaldı

Paskalya’da havaalanları boş kaldı: Uçuşlar yüzde 90 azaldı

Almanya’da Paskalya tatili denilince ilk akla hava yolculuğundaki trafik gelirdi. Ancak koronavirüs nedeniyle havalanlarında uçaklar pistte bekliyor. Bu da tarihi krizi anlamına geliyor.

13.04.2020Avrupa
Volkswagen Alman tüketicilerle anlaştı 830 milyon Euro ödeyecek

Volkswagen Alman tüketicilerle anlaştı! 830 milyon Euro ödeyecek

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, egzozlardaki manipülasyondan dolayı dava açan sürücülerle 830 milyar Euroluk tazminat ödenmesi konusunda anlaşıldığını bildirdi.

28.02.2020Ekonomi
Egzoz manipülasyonu için 830 milyon Euro ödeyecek

Egzoz manipülasyonu için 830 milyon Euro ödeyecek

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, egzozlardaki manipülasyondan dolayı dava açan sürücülerle 830 milyar Euro’luk tazminat ödenmesi konusunda anlaşıldığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, “Volkswagen ve Alman Tüketici Teşkilatları Federasyonu (VZBV), toplu davalarla bağlantılı olarak yapılan müzakerelerde 830 milyon Euro tutarında mutabık kaldı” denildi.

28.02.2020Avrupa
Son dakika haberler: Volkswagenden kullanıcılarına 830 milyon euro teklif

Son dakika haberler: Volkswagen'den kullanıcılarına 830 milyon euro teklif

Alman otomobil üreticisi, egzozlardaki manipülasyondan dolayı dava açan Tüketici Teşkilatları Federasyonu ile anlaşmaya varamadığını fakat davaya katılan sürücülere doğrudan 830 milyon euro teklifte bulunduğunu duyurdu.

15.02.2020Otomobil
Volkswagen 830 milyon Euro teklif etti

Volkswagen 830 milyon Euro teklif etti

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, egzozlardaki manipülasyondan dolayı Almanya’da dava açan sürücülere 830 milyon Euro teklif etti.

14.02.2020Avrupa
Hatalı bilgiler için nereye başvurulmalı

Hatalı bilgiler için nereye başvurulmalı?

Geçen haftaki yazımızda, Alman Emeklilik Sigortası (DRV) kurumu tarafından her yıl sigortalılara gönderilen emeklilik bilgilendirme yazısı hakkında genel bilgiler vermiştik ve bu yazının nasıl okunması gerektiğini anlatmıştık.

9.02.2020Avrupa
ADAC, ‘Araştırılsın’ dedi, ortalık karıştı

ADAC, ‘Araştırılsın’ dedi, ortalık karıştı

Almanya’da otobanlarda hız limitinin saatte 130 km ile sınırlandırılması tartışmaları yeni bir boyut kazandı.

26.01.2020Avrupa
Volkswagen egzoz manipülasyonunda tüketicilere kulak verdi

Volkswagen "egzoz manipülasyonu"nda tüketicilere kulak verdi

Alman otomobil üreticisi, Tüketici Teşkilatları Federasyonu ile anlaşmaya yönelik görüşme yapmak için mutabık kalındığını duyurdu.

2.01.2020Otomobil
Gelinim Mutfakta’dan kim elendi İşte haftalık puan durumuna göre birinci olan isim

Gelinim Mutfakta’dan kim elendi? İşte haftalık puan durumuna göre birinci olan isim

Gelinim Mutfakta 25 Ekim Cuma günü yayınlanan 380. Bölümüyle haftanın finalini yaptı. Cuma günleri haftanın finalini yapan Gelinim Mutfakta’nın gelinleri bu kez milföy tatlısıyla kayınvalidelerin karşısına çıktı. Haftanın finalinde Aysu, final günü tatlısı ile ilgili büyük sıkıntı yaşadı. Peki, Gelinim Mutfakta’dan kim elendi, beş altın bilezik kimin oldu?

25.10.2019Televizyon
ADAC sigorta primlerine zam yapacak

ADAC sigorta primlerine zam yapacak

2014 yılından beri üyelerinin yıllık sigorta primlerine zam yapmayan Alman otomobil kurumu ADAC, bu yıl zam yapacak. Geçen yıl 8 milyon Euro zarar açıklayan ADAC, yapacağı zamla zararını kapatmayı hedefliyor.

25.10.2019Avrupa
Sıcaklıklar günde 203 kez helikopter uçurttu

Sıcaklıklar günde 203 kez helikopter uçurttu

Almanya’da temmuz ayında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, helikopterle yardım sayısını rekor seviyeye ulaştırdı.

2.08.2019Avrupa
Alman Daimler kar beklentisini revize etti

Alman Daimler kar beklentisini revize etti

Alman otomobil üreticisi Daimler AG, 12 ay içinde kar marjı tahminlerini üçüncü kez dizel araçlarla ilgili devam eden idari süreçler ve önlemlerden dolayı aşağı yönlü revize etti.

24.06.2019Ekonomi
Volkswagenden dizel araçlarla ilgili flaş adım

Volkswagen'den dizel araçlarla ilgili flaş adım

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in, Almanya'da 300 binden fazla eski dizel standartlarındaki araçları geri alarak, yeni araçla değiştirdiği bildirildi.

29.03.2019Teknoloji
Anahtarsız çalışma sistemi bulunan yüzlerce araçta çalınma riski

Anahtarsız çalışma sistemi bulunan yüzlerce araçta çalınma riski

İngiltere'de yeni bir araştıma yüzlerce anahtarsız giriş ve çalışma sistemi bulunan aracın çalınma riskiyle karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

29.01.2019Teknoloji
ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

Alman Otomobil Kulübü ADAC, çevreye en az zarar veren otomobil markalarını ve modelleri araştırdı. Listede en kötülere de yer verildi.

28.01.2019Avrupa
100 akciğer uzmanı bilimsel bulmadı, dizel yasağı yeni bir boyut kazandı

100 akciğer uzmanı bilimsel bulmadı, dizel yasağı yeni bir boyut kazandı

Almanya’da bir çok kentte dizel araçların trafikten men edilmesine yol açan AB’nin insan sağlığı için belirlediği egzoz gaz sınırı raporunu inceleyen 100 akciğer uzmanı, araştırmayı ciddi ve bilimsel bulmadı. Alman otomobil Kurumu ADAC’ın dizel motorlu araçların çevreyi ne kadar kirlettiğini araştırmasına karar verildi.

24.01.2019Avrupa
Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun, 2030 yılına kadar sera gazı salınımını yüzde 55 düşürmek için hükümete tavsiye edeceği iddia edilen ‘sürücülere daha fazla vergi ve otobana 130 km hız limiti’ haberleri, kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Bakanlar, parti liderleri, çevre örgütleri, polis sendikası, otomobil kulüpleri ve sürücüler karşı karşıya geldi.

23.01.2019Avrupa
On binlerce kişi dava açtı

On binlerce kişi dava açtı

Yıllık 230 milyar euroluk cirosu olan Alman otomobil devi Volkswagen'e mazotlu araçlardaki emisyon hataları yüzünden yaklaşık 30 bin sürücü adına Tüketicileri Koruma Merkezleri Birliği (VZBV) ve Alman Otomobil Kulübü (ADAC) tarafından dava açıldı.

2.11.2018Ekonomi
Türkiyeye tatile geldiler, dönüş yolunda sefil oldular

Türkiye'ye tatile geldiler, dönüş yolunda sefil oldular

Almanya'nın Iserlohn kentinde yaşayan ve yaz tatili için ailesiyle Türkiye'ye giden Uğur Ünal (37), tatil dönüşü Sırbistan'da otoyolda dört saatten fazla mahsur kaldıklarını ileri sürdü. Ünal'ın suçladığı Alman Otomobil Klübü (ADAC) ise, yardım için yolladıkları ekibin, Ünal ailesini bulamadığını açıkladı.

27.08.2018Gündem
King Crimson, Pink Floyd, Brian Eno ve David Bowie karışımı

King Crimson, Pink Floyd, Brian Eno ve David Bowie karışımı

Girls in Airports, bu akşam Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon IKSV’de sahne alıyor. Beş kişiden oluşan Danimarkalı grup, caz ve indi folk türlerini birleştirerek farklı bir ses yakalıyor, belki de ‘tarifi biraz zor bir ses’, All About Jazz dergisine göre: “Belki de King Crimson’ın pastoral boşlukları, erken dönem Pink Floyd enstrümanları, Brian Eno’nun yarattığı atmosfer ve David Bowie’nin Blackstar’ındaki Donny McCaslin’in karanlık tınılarının bir karışımı.” 2010 yılında, Martin Stender (saksofon), Lars Grave (saksofon, klarinet), Mathias Holm (klavye), Victor Dybbroe (perküsyon) ve Mads Forsby’nin (davul) birlikte kurtuğu Girls in Airports’u biraz daha yakından tanımak için Martin Stender’a birkaç soru sorduk...

30.04.2018Kitap Sanat
Almanya’da dizel kararı 27 Şubat’a ertelendi

Almanya’da dizel kararı 27 Şubat’a ertelendi

Almanya’da Federal İdari Mahkemesi, dizel araçların yasaklanmasının yasal olup olmadığını incelediği davada kararın, 27 Şubat’ta açıklanacağını bildirildi.

23.02.2018Dünya
Seçim yılında Alman ekonomisi ne durumda

Seçim yılında Alman ekonomisi ne durumda?

Seçmenlerin siyasi tercihlerinde ekonomik gidişat da son derece belirleyici oluyor. Peki, sonbaharda Almanya’da yapılacak genel seçimler öncesinde Almanya’da ekonomik durum nasıl?

8.08.2017Ekonomi
Gümrüklerden kimlik numarası hatırlatması

Gümrüklerden kimlik numarası hatırlatması

Başkasına ait aracı vekaletle Türkiye'ye götürmek isteyenlerin, araç sahibinin kimlik numarasını yanında bulundurması gerekiyor.

19.07.2017Dünya
Rosbergler Formula 1in ikinci baba-oğul şampiyonları

Rosbergler Formula 1'in ikinci baba-oğul şampiyonları

1982 şampiyonu Keke Rosberg ve bu sezonu zirvede bitiren Nico Rosberg, Graham ve Damon Hill'den ikinci baba-oğul şampiyonlar oldular.

29.11.2016Spor Arena
Yılın Motor Sporları Adamı: Nico Rosberg

Yılın Motor Sporları Adamı: Nico Rosberg!

Nico Rosberg, Alman motor yarışları derneği ADAC tarafından "Yılın Motor Sporları Adamı" ödülü ile onurlandırıldı.

28.10.2016Motor Sporları
Suç işleyenlerin ehliyetini alalım

Suç işleyenlerin ehliyetini alalım

Suç olaylarında ehliyete el konulması caydırıcı unsur olabilir mi? Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas’a göre evet.

14.08.2016Dünya
SIRBiSTAN’DA MOLA VERİN, MAKEDONYA’DA İHLAL YAPMAYIN

SIRBiSTAN’DA MOLA VERİN, MAKEDONYA’DA İHLAL YAPMAYIN

Sırbistan Sıla Yolu’nun hemen hemen ortası sayılıyor, yani mola zamanı. Kural ihlallerine göz yumulmayan Makedonya'da ise Üsküp köftesinin tadına mutlaka bakın...

14.07.2016Avrupa
BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

SILA Yolu, uzun ve zor bir yolculuk. Öncesinde ciddi bir hazırlık gerektiriyor. Sınır kapılarından geri dönmek veya ekstra bir masraf gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız, aşağıdaki uyarılarımıza dikkat edin.

10.07.2016Avrupa
Adım adım SILA YOLU

Adım adım SILA YOLU

Hürriyet, yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyenler için ‘Sıla Yolu’nu araştırdı. Tatilcilerin bu yıl canını sıkacak en büyük sorunlardan biri, mülteci krizi nedeniyle sınır kapılarında artırılan sıkı kontroller.

30.05.2016Avrupa
İsteyen herkes aracını Türkiyeye götürebilir mi

İsteyen herkes aracını Türkiye'ye götürebilir mi?

Yurtdışında kayıtlı bir araçla Türkiye'de kalma süresi eskiden 180 gün (6 ay), emekliler için 360 gün (1 yıl) ile sınırlıydı. Bu yasada geçen yıl değişiklik yapıldı ve süre 2 yıla (730 gün) çıkartıldı. Yasal düzenleme 13 Ekim 2015’te yürürlüğe girdi. Ancak son günlerde Türkiye'ye özel araçlarıyla gitmek isteyenlerden çok sayıda telefon ve soru alıyoruz. Bu sorulara gümrük yetkililerine danışarak, cevaplar hazırladık.

29.03.2016Ekonomi
Schumacherin oğlu takım değiştirdi

Schumacher'in oğlu takım değiştirdi

Formula 1'in efsane Alman sürücüsü Michael Schumacher'in 16 yaşındaki oğlu Mick Schumacher, pilotluk kariyerine geçen yıl adım attığı Formula 4 serisinde önümüzdeki sezon İtalyan Prema Powerteam adına yarışacak.

19.02.2016Diğer
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

22.01.2016Ekonomi
Alman bakan ‘zam’ dedi, ortalık karıştı

Alman bakan ‘zam’ dedi, ortalık karıştı!

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble’nin mülteci krizinin maliyetini karşılamak için AB çapında benzin vergisine zam önerisi büyük gürültü kopardı.

18.01.2016Ekonomi
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

13.01.2016Ekonomi
Hürdanış

Hürdanış

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

31.10.2015Avrupa
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

31.10.2015Avrupa
Aracı yolda kalanlara ADAC hangi hizmetleri sunuyor

Aracı yolda kalanlara ADAC hangi hizmetleri sunuyor?

Almanya'nın en büyük otomobil kurumu ADAC'ye hemen hemen tüm sürücüler üye oluyor.

8.08.2015Avrupa
Avrupa tünelleri denetlendi

Avrupa tünelleri denetlendi

Avrupa Karayollarında ölümcül kazalara neden olan tüneller Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük Alman Otomobil Kulübü (ADAC) tarafından yeniden denetlendi.

2.08.2015Avrupa
Ve Türkiye...

Ve Türkiye...

Türkiye’ye girdiğinizde sizleri “Türkiye’ye hoş geldiniz” tabelası karşılayacak. Trakya gümrük kapılarını canlı kameralar ile izleyerek, yoğunluk hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

6.07.2015Avrupa
İYİ YOLCULUKLAR

İYİ YOLCULUKLAR

Değerli Okurlarımız,Sıla Yolu’nda sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Hep yanınızda olduk. Sorunsuz, kazasız belasız gidip gelmenizi sağlamak amacıyla her yıl izin mevsimi öncesi bu yolları tarayıp yol durumu hakkında sizleri bilgilendirdik. Trafikten gümrüğe dikkat etmeniz gereken hususları bir bir yazdık.

25.06.2015Avrupa
Schumacherin oğlundan ilk zafer

Schumacher'in oğlundan ilk zafer

Formula 1'in efsane Alman sürücüsü Michael Schumacher'in 16 yaşındaki oğlu Mick Schumacher, pilotluk kariyerine adım attığı Formula 4 serisindeki ilk yarışını kazandı.

27.04.2015Futbol
Almanların araçla gittikleri ülkelerde ilk 4’teyiz

Almanların araçla gittikleri ülkelerde ilk 4’teyiz

Alman Otomobil Kulübü tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye Almanların araçlarını kullanarak gittiği ülkeler arasında 4. sırada yer aldı.

19.02.2015Avrupa
Almanya’da trafik sıkışıklığı rekor kırdı

Almanya’da trafik sıkışıklığı rekor kırdı

Almanya’da yollarında yaşanan trafik sıkışıklığı rekor kırdı.

13.02.2015Avrupa
ADAC ilk yardım hattı 50 yaşında

ADAC ilk yardım hattı 50 yaşında

Almanya'nın en büyük otomobil kulübü ADAC'nin açtığı ilk yardım hattı 50 yılını doldurdu.

25.10.2014Avrupa
Depoyu 18’den sonra doldurun, daha az ödeyin

'Depoyu 18’den sonra doldurun, daha az ödeyin'

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre benzin istasyonlarında günün iki saatinde dizel veya benzin yakıtları daha ucuz satılıyor.

17.10.2014Avrupa
Bu kentte 6 yıldır hiç kaza olmuyor

Bu kentte 6 yıldır hiç kaza olmuyor

Kurallar ülkesi Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nde bulunan Bohmte kentinde ise trafik lambası ve trafiği düzenleyen hiçbir tabela bulunmuyor.. İşin ilginç tarafı kentte altı yıldır hiç kaza olmuyor

30.09.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

İzmir’e Bükreş ve Sofya perspektifi ile bakmak...

İzmir’in en çok karşılaştırıldığı kentler,

23.07.2019