Bugün neler oldu?

20

Güncelleme Tarihi:

20 haberleri sayfasında 20 hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 547123 20 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

20 haberleri

20 milyon liralık kaçakçılık operasyonu

20 milyon liralık kaçakçılık operasyonu

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü’nün düzenlediğioperasyonda, 20 milyon lirayı bulan ünlü markaların kol saatleri, pırlantalar,KKTC’de bir kumarhane adına hazırlanmış altın teşbihler, özel yapım ceptelefonları ve purolar ele geçti.  14 kişi gözaltında. KKTC ve ABD’debulunan 2 kişinin yakalanamadığı bildirildi.Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir bilgiüzerine uluslar arası kaçakçılık yapan bir grupla ilgili bilgi aldı. Alınanbilgi üzerine yapılan çalışmada, piyasadaki çalıntı  kol saatleri ucuzfiyatlarla kuyumculardan alınarak yurt dışına çıkarılıyordu. Yurtdışındakianlaşmalı kuyumcularda paraya çevriliyordu. Bu paralarla orijinal kol saatlerialınarak yurda kaçak yollardan kuryeler aracılığıyla sokuluyordu.Polis, grubun kuryelerinin 17 Haziran 2016 günühavalimanından yurtdışına çıktıklarını belirledi. Dönüş tarihi olan 19 Haziran2016 günü havalimanında önlem alındı. Kuryeler bir bir gelmeye başladı.Kuryeler Cemal Ş, Mehmet Ç ve Burak D gözaltına alındı. Yapılan üstaramalarında, 16 adet değeri 500 bin doları bulan Rolex, Bulgari ve Cartiermarka kol saatleri ele geçti.Şüphelilerin yurtdışına çıkardıkları çalıntı kol saatleriniAlmanya Münih’te anlaşmalı kuyumcularda paraya çevirerek İsviçre’ye geçtikleri,burada satın aldıkları saatleri gümrüğe bildirmeden geçirerek yurda soktuklarıanlaşıldı.Polis Bakırköy ve Fatih’te, kaçakçılıkla bağlantılı 9 saatfirmasında arama yaptı. Yapılan aramalarda, 30 adet KKTC’de bir kumarhane adınahazırlanmış altın teşbih, 511 adet aralarında Patek Philippe marka saatlerindebulunduğu ünlü markalara ait  kol saatleri, 83 ve 78 karatlık yaklaşıkdeğeri 1 milyon dolar olan pırlanta, 1329 adet puro, özel yapım Vertu ceptelefonları, 3 ruhsatsız tabanca ve 149 mermi ele geçti.Polis, ele geçenlerin piyasa değerinin20 milyon lirayı bulduğunu belirtti.  Operasyonda saat firmasısahiplerinin de bulunduğu 14 kişi sorguya alınırken, KKTC ve ABD’de bulunan 2kişinin

#20
20 yıllık eşini uykusunda kaynar suyla yaktı

20 yıllık eşini uykusunda kaynar suyla yaktı

Kocaeli’ndegözü dönen koca, 20 yıllık karısını kendinden boşanmak istediğigerekçesiyle uykusunda haşladı. Talihsiz kadın hastanede yaşam savaşıverirken, zanlı ise serbest bırakıldı.Olay,İzmit ilçesi Yenişehir Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre,köftecide çalışan ve işten gelen 42 yaşındaki Ayten D, uyumak içinyatağına uzandı. Bu sırada alkollü olduğu ileri sürülen 20 yıllık eşiAhmet D. (43), çaydanlıkta kaynattığı suyu kendisinden boşanmak isteyenkarısının üstüne döktü. Yatağından fırlayan Ayten D. için çocukları olayyerine 112 ambulansı çağırdı. İlk tedavisi 112 ekipleri tarafından olayyerinde yapılan Ayten D. daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Talihsiz kadın burada yapılan tedavisinin ardından Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi. Merkezin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren ve hayatı tehlikesi devameden talihsiz kadın güçlükle konuşabiliyor. Olayı anlatan Ayten D,“Eşim beni uyurken hayladı. Alkollüydü. Boşanma davası açmıştım kabuletmedi. Son zamanlarda olaylar daha kötüye gitti. Hep kavga, hep kavga. Çaydanlıkta su kaynatmış. Benişten gelmiştim, yorgundum. Bana ‘Uyu sen’ dedi. Anlayamadım. Tamdalmıştım, başımdan aşağıya boşalttı. Eşimden şikayetçiyim” dedi.Eşinin kendisini daha önce de yakmaya çalıştığını ifade eden Ayten D,“Daha önce de beni haşlamaya çalıştı. O anda uyandım. Alkolik. Kendincepsikolojik sıkıntıları da var. Evlendikten bir sene sonra bu olaylarbaşladı” diye konuştu.

#20
DAHA FAZLA #20 HABERLERİ

20’a ait tüm site haberleri