MENÜ

Huawei

Huawei ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Huawei haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 416 Huawei haberi bulunmuştur.

Huawei Technologies Co. Ltd., kısa adıyla HUAWEI, merkezi Çin'in Şenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirketir. Huawei, 2012 yılı itibariyle, Ericcsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomunikasyon cihazı üreticisi konumuna gelmiştir. Huawei 1987 yılında, eski bir subay olan Ren Zhengfei tarafından kendisine ait özel bir şirket olarak kurulmuştur. Huawei'nin temel amacı kurulduğu günden beri ağ ve telekomunikasyon cihazları üretmek ve bu cihazları Çin ve diğer yabancı ülkelere pazarlayıp teknik destek hizmeti sağlamak olmuştur. Şirketin 2010 yılı verlerine göre dünya üzerinde 140 binden fazla çalışanı vardır ve çalışanların yarısına yakını ARGE (Araştırma & Geliştirme) alanında çalışmaktadır. Huawei, Türkiye de dahil olmak üzere, çeşitli ülkelerde toplam 20 tane ARGE enstitüsüne sahiptir.

DEVAMI

Huawei Haberleri

Huawei Honor 9, 28 günde 1 milyon sattı

Huawei Honor 9, 28 günde 1 milyon sattı!

Huawei'nin Honor markasına ait olan 9 modeli piyasaya çıkışının üzerinden 28 gün geçmesine rağmen elde edilen satış rakamları şaşırttı.

17.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Xiaomi Mi 6: Kapsamlı bir inceleme

Xiaomi Mi 6: Kapsamlı bir inceleme

Xiaomi Mi 6 bir önceki modeline göre epey yol kat etti. Özellikleriyle akıllı telefon savaşına yeni bir boyut kazandıracak olan Xiaomi Mi 6'yı yakından inceledik. Bakalım bu telefon kimlere göre? Fiyatını hak ediyor mu?

13.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Android 8.0 ne zaman yüklenebilecek

Android 8.0 ne zaman yüklenebilecek?

Android Oreo olarak adlandırılan Android 8.0 güncellemesi büyük olasılıkla Ağustos ayında yayınlanacak. Peki Android Oreo'yu şirketler ne zaman akıllı telefonlara dağıtmaya başlayacaklar?

4.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Telefonlar su altında bile parmak izinizi tanıyacak

Telefonlar su altında bile parmak izinizi tanıyacak!

Qualcomm, parmak izi algılayıcısı piyasasında en öne geçmeyi planlıyor; ekran-altı parmak izi algılayıcısı üretecek ilk firmalardan biri olacağını iddia ediyor.

1.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Öğrencinin keşfi ‘Biyonik El’ bomba imhada kullanılacak

Öğrencinin keşfi ‘Biyonik El’ bomba imhada kullanılacak

Öğrencinin keşfi ‘Biyonik El’ bomba imhada kullanılacak

23.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
MediaMarkt ve Huawei’den ücretsiz mobil fotoğrafçılık eğitimi

MediaMarkt ve Huawei’den ücretsiz mobil fotoğrafçılık eğitimi

MediaMarkt, Huawei iş birliği ile tüketicileri, akıllı telefonlarıyla en iyi şekilde fotoğraf çekebilmelerini sağlayacak ücretsiz eğitimlerle buluşturdu

20.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
En çok satan hangisi: iPhone mu Samsung Galaxy mi

En çok satan hangisi: iPhone mu Samsung Galaxy mi?

Android ve iOS arasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Yayınlanan ilk çeyrek araştırma sonuçları Android'in ABD'de kan kaybettiğini, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ise ABD'de en çok satan telefon olduğunu ortaya koydu.

16.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
HUAWEI BrandZ 2017 “En Değerli 100 Marka” sıralamasında ilk 50’de

HUAWEI BrandZ 2017 “En Değerli 100 Marka” sıralamasında ilk 50’de

Huawei, dünya çapında en bilinir marka değeri listelerinden biri olan ve 3 milyondan fazla tüketiciden gelen geri bildirimin değerlendirilmesi sonucu oluşturulan, BrandZ “En Değerli 100 Marka” sıralamasında ilk 50’de yer aldı.

15.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Turkcell 5G yolunda hızla ilerliyor

Turkcell 5G yolunda hızla ilerliyor

Turkcell ve Huawei, inovasyon çalışmaları çerçevesinde birlikte ilk 5G mmWave hız testini gerçekleştirerek bir rekora imza attı.

15.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
5Gde 70 Gbps’lik hız rekoru

5G'de 70 Gbps’lik hız rekoru

5G teknolojilerinin geliştirilmesi amacıyla birlikte çalışan Turkcell ve Huawei, inovasyon çalışmaları çerçevesinde beraber ilk 5G mmWave hız testini gerçekleştirerek bir rekora imza attı. 71.5 - 73.5 GHz frekans bandı aralığında gerçek 5G ekipmanları kullanılarak gerçekleştirilen testte, saniyede 70 Gbps gibi ulaşılması zor bir sistem hızına erişilerek Türkiye’de bu alanda yeni bir hız rekoruna ulaşıldı. Bu sayede Turkcell geleceğin teknolojisi olan 5G’yi şimdiden kullanarak, mevcut teknolojilerle imkânsız olan bir hıza ulaşabilen dünyadaki ender mobil operatörlerinden biri oldu.

15.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
En çok kampanya dizüstü bilgisayara

En çok kampanya dizüstü bilgisayara

Türkiye'deki markalar için fiyat/rekabet araştırma hizmetleri sunan BrandZone, yaklaşan Babalar Günü öncesi düzenlenen kampanyalarla ilgili verileri açıkladı. BrandZone verilerine göre; en fazla kampanya yapılan kategori dizüstü bilgisayar oldu. 

14.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Huawei Honor 9 resmen duyuruldu

Huawei Honor 9 resmen duyuruldu

Huawei Honor 9 en sonunda resmiyet kazandı. Bir süre önce dedikoduları ortalıkta dolaşan bu telefonun dillendirilen teknik özellikleri de doğru çıkmış oldu.

13.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei Deneyim Merkezi yeni iş modellerine kapı açıyor

Huawei Deneyim Merkezi yeni iş modellerine kapı açıyor

Her geçen gün hayatımıza giren yeni teknolojiler ile artan veri, bugün tahmin edilemeyen boyutlara ulaştı. Gittikçe artan veri kullanımı her sektörde farklı fırsatlar sunarken, GSM sektörü de bu alanların başında geliyor. Bugün operatörlerin toplam mobil hizmet gelirlerinin yüzde 50’sinden fazlasının veri transferinden geldiği gözlenirken, veri transferinin arkasındaki itici güç ise “video” olarak öne çıkıyor. Peki bu alanda Huawei ne yapıyor?

9.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
4.5Gden sonra sıra 5Gde Peki 5G ile ne değişecek

4.5G'den sonra sıra 5G'de! Peki 5G ile ne değişecek?

5G, tahminlere göre 2020 yılında yeni telefonlarla birlikte hayatımıza girecek. Peki bize faydası ne olacak?

16.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Yerli teknolojiye odaklanıyor

Yerli teknolojiye odaklanıyor

4.5G ve 5G teknolojileri geliştirme amacıyla 2015 yılından beri birlikte çalışan Turkcell ve Huawei, yerli üretim ve Türkiye’de ortak Ar-Ge çalışmalarını yoğunlaştırmak hedefiyle işbirliğini geliştirme kararı aldı.

15.5.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İşbirliğini geliştirecekler

İşbirliğini geliştirecekler

4.5G ve 5G teknolojileri geliştirme amacıyla 2015 yılından beri birlikte çalışan Turkcell ve Huawei, bir yandan 5G teknolojileri geliştirme çalışmalarını derinleştirmek, bir yandan da yerli üretim ve Türkiye’de ortak AR-GE çalışmalarını yoğunlaştırmak hedefiyle işbirliğini geliştirme kararı aldı. İki şirket arasında varılan işbirliği, Nesnelerin İnternet’i yeniliklerinin yanı sıra akıllı şehir uygulamaları ve 4.5G’de yerli üretim çalışmalarını da kapsıyor.

15.5.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Huawei 5Gyi küresel başarıya dönüştürmeyi hedefliyor

Huawei 5G'yi küresel başarıya dönüştürmeyi hedefliyor

Ankara’da gerçekleşen ICT 2017 Zirvesi, Huawei 5G Çözümleri başkanı Yang Chaobin 5G ticari lansmanının yolu daha net hale geliyor.Gelişen 5G ekosisteminin temel faktörleri, yeni hizmetler ve iş fırsatları, küresel birleştirilmiş standartlar, tam spektrum erişimi ve All Cloud mimarisi araştırmasıdır. Huawei 2009'dan bu yana 5G teknolojilerine ve yeniliğe yatırım yapıyor ve 5G'yi küresel bir başarıya dönüştürmek için endüstri ortaklarıyla ortak çaba göstereceğiz."dedi.

5.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Tablet pazarını iPad kurtaramadı

Tablet pazarını iPad kurtaramadı!

Araştırma şirketi IDC, küresel tablet pazarına ait güncel rakamları açıkladı. Satış rakamları firmaların tablet modellerine rağmen piyasanın düşmeye devam ettiğini gösteriyor.

5.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
5G ile hayatımızda ne değişecek

5G ile hayatımızda ne değişecek?

Küresel Bilgi ve İletişim teknolojisi (BİT) sağlayıcısı Huawei ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu, 3-4 Mayıs tarihlerine Ankara’da yapılan 11’inci Uluslararası Elektronik ve Haberleşme Düzenleyicileri Konferansı: ‘’5G ve Ötesi’’ ve ‘’ICT 2017 Zirvesi’’ne katıldı.

5.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huaweinin CEOsundan telefon özrü

Huawei'nin CEO'sundan telefon özrü!

Huawei, P10 ve P10 Plus'larda kullanılan farklı bellek modellerinin kullanıcıları rahatsız etmesi üzerine geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar yüzünden bir hayli eleştirilmişti. Huawei CEO'su bu durumdan dolayı kullanıcılardan özür diledi.

2.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
İşte Googleın minik bilgisayarı: HiKey 960

İşte Google'ın minik bilgisayarı: HiKey 960

Google, üzerinde Android çalıştırmanıza izin veren Raspberry Pi benzeri yeni mini PC'sini ortaya çıkardı! İşte HiKey 960...

1.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

1.5.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei, Bilişim Zirvesi 2017’de “5G ve ötesi”ni değerlendirecek

Huawei, Bilişim Zirvesi 2017’de “5G ve ötesi”ni değerlendirecek

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Huawei, Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu (BTK) ortaklığında 3- 4 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan “5G ve Ötesi” ve “Türkiye ICT Summit 2017” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

29.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
10’la Yüzler sergilendi

10’la Yüzler sergilendi

Huawei, teknoloji ve sanatı biraraya getiren dünyaca ünlü fotoğraf makinesi markası Leica işbirliğiyle portre fotoğrafçılığını profesyonel stüdyo efektleriyle zenginleştirerek, mobil telefon fotoğrafçılığında devrim yaratan, son amiral gemisi P10’u, Vogue Türkiye ile gerçekleştirdiği özel bir davette tanıttı.

28.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Xiaomi telefonlar Avrupaya gelecek mi

Xiaomi telefonlar Avrupa'ya gelecek mi?

Çinli telefon devi Xiaomi, ABD ve Avrupa için kaynaklarının yeterli olmadığını söyledi.

27.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei Kurumsal Global Servis Merkezi açıldı

Huawei Kurumsal Global Servis Merkezi açıldı

Huawei Kurumsal İş Çözümleri, Romanya'nın Bükreş kentinde yeni Global Servis Merkezi açılışını duyurdu. Yeni Global Servis Merkezi, müşterilerin ve iş ortaklarının Huawei ile etkileşim kurma biçimini değiştiren benzersiz bir çözüm platformu sunuyor. Yenilikçi Servis merkezi 2 bin metrekarelik bir alanı kaplayan yeni bir tesiste bulunuyor.

21.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei P10 Türkiyede satışta İşte fiyatı

Huawei P10 Türkiye'de satışta! İşte fiyatı

Huawei’nin Leica işbirliği ile geliştirdiği mükemmel portre fotoğrafçılık özelliğine sahip son amiral gemisi P10 Türkiye’de satışa başladı. Peki fiyat ne oldu?

19.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Öğrenciler iş dünyası ile buluştu

Öğrenciler iş dünyası ile buluştu!

İstanbul Şehir Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Şehir Kulüpleri işbirliğiyle iş dünyası ile ŞEHİR öğrencilerini buluşturan “ŞEHİR Kariyer Festivali” öğrencilerin yoğun ilgisiyle tamamlandı.

18.4.2017KampüsHürriyet Yazarı
“Yükselen” tıp teknolojisi

“Yükselen” tıp teknolojisi

TÜRKİYE gibi yükselen ekonomiler için sağlık teknolojilerinin önümüzdeki dönemde önemli bir sıçrama tahtası olabileceği belirtiliyor.

17.4.2017Dijital SanayiHürriyet Yazarı
Çifter çifter geliyorlar

Çifter çifter geliyorlar!

Cebimizdeki akıllı telefonlarla daha kaliteli fotoğraflar çekilebilmesi için üreticiler çift kamera teknolojisini tüketicilere sunuyor. Daha iyi ışık dengesi, daha geniş açı ve daha fazla alan derinliği için kullanılan çift kamera teknolojili akıllı telefonları inceledik.

15.4.2017 EkonomiHürriyet Yazarı
Huawei Global Analyst Summit 2017: Dijital dönüşüm ve Cloud geleceğin ta kendisi

Huawei Global Analyst Summit 2017: Dijital dönüşüm ve Cloud geleceğin ta kendisi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin bu yıl Çin'in büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen'de gerçekleştirdiği Huawei Global Analyst Summit 2017 (HAS 2017) gelecekte hayatımıza iyiden iyiye yerleşecek iki alanın altını çizdi: Dijital dönüşüm ve dünyayı çepeçevre saracak Cloud yani Bulut teknolojisi... Peki HAS 2017'de neler konuşuldu? Bulut teknolojisi nereye gidiyor? Bu alanda pek çok yatırımı bulunan Huawei'nin planları neler? Kısacası bizi neler bekliyor?

15.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei P10 satışa çıkıyor İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei P10 satışa çıkıyor! İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei’nin Leica işbirliği ile geliştirdiği Portre Fotoğraf çekme özelliğine sahip son amiral gemisi Huawei P10’un Türkiye piyasasına girişi ön satış ile başladı.

7.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Samsunga çok ağır geza

Samsung'a çok ağır geza

Patent anlaşmaları yüzünden oluşan cezalandırmaların da ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Samsung'un patent ihlalleri nedeniyle Huawei şirketine devasa bir tazminat ödemesi kararlaştırıldı.

7.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Fütüristik kentler için fikirler yarışacak

Fütüristik kentler için fikirler yarışacak

Bir vakıf üniversitesinin düzenlediği lise ve üniversite öğrencilerinin katılımına açık “Fütüristik Kentler” temalı fikir yarışmasına başvurular başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi, 1 Mayıs.

3.4.2017EğitimHürriyet Yazarı
Huawei Nova Türk Telekomda satışta İşte fiyatı

Huawei Nova Türk Telekom'da satışta! İşte fiyatı

Türk Telekom’un yeni kampanyası kapsamında Huawei Nova Türk Telekom mağazalarında satışa sunulacak. İşte özellikleri ve fiyatı...

3.4.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Qatar Airways yolculara bedava laptop dağıtacak

Qatar Airways yolculara bedava laptop dağıtacak

Katar Havayolları, ABD'nin getirdiği elektronik cihaz yasağından etkilenen yolcularına ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.

31.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei P10un Türkiye fiyatı ne olacak

Huawei P10'un Türkiye fiyatı ne olacak?

Huawei P10 geçtiğimiz ay MWC 17 fuarında duyurulmuştu. Hatta fuardan elimiz boş dönmemiş ve cihazı da yanımızda getirmiştik. Kamerası ile ön plana çıkan Huawei P10 için kutu açılışı da gerçekleştirdik. Şimdiyse Huawei P10 fiyatı belli oldu.

31.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım yapacak

Huawei “Global OpenLabs” laboratuvarlarına 200 milyon dolar yatırım yapacak

Avrupa ve Güney Afrika başta olmak üzere 2017’de 7 yeni “OpenLabs” kurmayı hedefleyen Huawei, 3 yıl içinde 15 yeni laboratuvar açılışı gerçekleştirerek 200 milyon dolarlık yatırıma imza atacak.

30.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huaweiden yeni nesil flaş OceanStor Dorado 5000 v3

Huawei'den yeni nesil flaş OceanStor Dorado 5000 v3

Flaş teknolojisindeki araştırmalarına 2005 yılında başlayan Huawei, 12 yıllık çalışma sonucunda; OceanStor Dorado 5000 v3’ü piyasaya sundu. Dünya çapında birçok kuruluşun veri platformlarında öncelikli sırada yer alan OceanStor, yeni nesil flaş özelliğiyle kalıcı bellek görevi görerek müşterilerine kullanım kolaylığı sağlıyor.

28.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Türkiyede şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı İşte kafa karışıklığının sebebi

Türkiye'de şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı? İşte kafa karışıklığının sebebi

Avrupa'da hafta sonu geçilen 'yaz saati' uygulaması ülkemizde karışıklığa neden oldu. Vatandaşlar sıklıkla şuan saat kaç ve saatler ileri mi alındı sorusunun cevabını arıyor. Bunun nedeni ise Avrupa'da saatlerin ileri alınması ile birlikte akıllı telefonların otomatik olarak saati bir saat ileri alması oldu. Durumdan habersiz olan vatandaşlar saatin kaç olduğunuz uzun süre anlayamadı. Peki şuan saat kaç? hafta sonu yaşanan karışıklığın sebebi..

27.3.2017GündemHürriyet Yazarı
Şuanda saat kaç, saatler geri mi alınacak İşte bu sorunun çıkış nedeni..

Şuanda saat kaç, saatler geri mi alınacak? İşte bu sorunun çıkış nedeni..

Avrupa'da geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi'yi, Pazar'a bağlayan gece 'yaz saati uygulaması'na geçildi. Bunun ardından akıllı telefonların bir çoğunda otomatik olarak saatler ileri alındı. Bilindiği üzere ülkemizde geçtiğimiz yıl 'yaz saati' uygulaması sabitlemiş ve saatler geri alınmamıştı. Fakat ülkemizde yaşayan vatandaşların telefonları otomatik olarak saatleri ileri alınca, karışıklık meydana geldi. Bazı vatandaşlar durumdan habersiz şekilde akşam saatlerine kadar değişen vakit ile yaşadı.. Bunun ardından sıklıkla şuan saat kaç ve saatler geri mi alınacak sorusunun cevabı arandı..

27.3.2017GündemHürriyet Yazarı
Snapdragon 835in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Snapdragon 835'in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 835, bir sonraki telefonunuza bakın hangi yenilikleri getirecek?

24.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei’den üniversitelilere Çin’de kültürel ve teknoloji egitimi deneyimi fırsatı

Huawei’den üniversitelilere Çin’de kültürel ve teknoloji egitimi deneyimi fırsatı

Dünyanın önde gelen bilişim ve iletişim teknolojileri firması Huawei, üniversitelilere Çin’de eğitim fırsatı sunarak, ayrıcalıklı bir bilişim deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. “Geleceğin Tohumları 2017” kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye’nin en saygın 7 üniversitesinden seçilecek 15 öğrenciyi Çin’e davet eden Huawei, 29 Temmuz 13 Ağustos tarihleri arasında Çin, Pekin ve Shenzhen’de kültürel ve teknolojik bir geziye öncülük edecek.

22.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Hamdi Ulukaya Fast Company dergisinin kapağında

Hamdi Ulukaya Fast Company dergisinin kapağında

Hamdi Ulukaya Fast Company dergisinin kapağında

21.3.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Android Nougat güncellemesi hangi telefonlara yüklenecek

Android Nougat güncellemesi hangi telefonlara yüklenecek?

Android Nougat, Google'ın en yeni mobil işletim sistemi sürümü. Peki bu sürüm hangi cihazlara yüklenebilecek? Android Nougat ile telefon ve tabletlerde ne değişecek? Android Nougat 7.1.2 beta 2 sürümünün yayınlanmasıyla neler ortaya çıktı? İşte Android Nougat ile ilgili merak ettikleriniz...

21.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei P10 Lite tanıtıldı Özellikleri ve fiyatına gelince...

Huawei P10 Lite tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatına gelince...

Huawei, uzun süredir beklenen yeni telefonu P10 Lite'ı resmi olarak duyurdu. İşte P10 Lite'ın özellikleri, fiyatı ve fazlası...

20.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Huawei Enterprise sunucu satış hacmi ile dünya üçüncüsü oldu

Huawei Enterprise sunucu satış hacmi ile dünya üçüncüsü oldu

Küresel IT teknolojisi araştırma ve danışmanlık kuruluşu Gartner’in yayınladığı son piyasa araştırma raporuna göre Huawei sunucu satış hacmiyle 2016 yılının son çeyreğinde dünya pazarında üçüncü sırada yeraldı.

17.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Samsungun Galaxy S8 modeli öyle bir özellikle geliyor ki..

Samsung'un Galaxy S8 modeli öyle bir özellikle geliyor ki..

Samsung yakın zamanda tanıtımını yapacağı Galaxy S8 modeli bir çok farklı özelliği içinde barındırırken bir özellik ön plana çıkıyor. Galaxy S8 modelinde diğer cihazlarda olmayan bir sensör yer alacak. İşte Galaxy S8'in piyasaya çıkmadan önce gelen ilk özellikleri

16.3.2017TeknolojiHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

'Yerlilik' tutmadı diye hemen ceza kesmenin kimseye faydası yok

GEÇEN yıl Türkiye’deki 3 GSM operatörü Turkcell, Vodafone ve Avea, 4.5G ihalesinde yarışırken, şartnamedeki bir madde, söz konusu şirketlerin yöneticilerinin aklına takıldı:

25.6.2017

Bulut geleceğin ta kendisi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin bu yıl Çin'in büyük şehirlerinden biri olan Shenzhen'de gerçekleştirdiği Huawei Global Analyst Summit 2017 (HAS 2017) gelecekte hayatımıza iyiden iyiye yerleşecek iki alanın altını çizdi: Dijital dönüşüm ve dünyayı çepeçevre saracak Cloud yani Bulut teknolojisi... Peki HAS 2017'de neler konuşuldu? Bulut teknolojisi nereye gidiyor? Bu alanda pek çok yatırımı bulunan Huawei'nin planları neler? Kısacası bizi neler bekliyor?

15.4.2017