EKSTRA
MENÜ

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaşar Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.855 Yaşar Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yaşar Üniversitesi Haberleri

Akademisyene ABD’de önemli görev

Akademisyene ABD’de önemli görev

Aralarında Illinois; Columbia; Boston gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunduğu 350’ye yakın kuruma kalite belgesi veren CEA’nın yönetim kurulana Türkiye’den bir akademisyen seçildi. Toplamda 13 üyeden oluşan kurul, İngilizce’nin öğretimi ve sürekli değişmen ihtiyaçları karşılamaya devam edebilmek için gerekli iyileştirmeleri sağlıyor.

23.01.2019Eğitim
Üniversite maratonundaki liselilere destek

Üniversite maratonundaki liselilere destek

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla “Eğitim ve Tanıtım Günleri” düzenledi. İzmir ve ilçelerinde eğitim gören 6 bin 200 lise öğrencisi, eğitim ve tanıtım günlerine katılarak akademisyenler tarafından gerçekleştirilen örnek ders uygulamalarını izledi.

20.01.2019Eğitim
İzmir’e kent müzesi geliyor

İzmir’e kent müzesi geliyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 37’nci Dyo Sanat Ödülleri yarışmasında ödül alan eserler Galata Rum Okulu’nda sergilenmeye başlandı. Sergide aynı zamanda 1967 yılından bu yana yarışmada ödül almış 70 eser de özel bir alanda ziyaret edilebilecek. Küratörlüğünü Denizhan Özer’in gerçekleştirdiği sergi, 10 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

15.01.2019Gündem
Okmeydan: Kadın taraftar sosyal medyaya centilmenlik getiriyor

Okmeydan: 'Kadın taraftar sosyal medyaya centilmenlik getiriyor'

Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Araştırma Görevlisi Cudi Kaan Okmeydan, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor kulüplerinin sosyal medya hesaplarında yaptığı incelemede takipçi yorumlarına kadın taraftarların dahil olmasıyla nefret söylemlerinin ve karşılıklı küfürleşmenin azaldığını bildirdi.

14.01.2019Futbol
Türk öğrencinin tezi ABDde kitap oldu

Türk öğrencinin tezi ABD'de kitap oldu

Çağdaş Soylar'ın müzik alanında tamamladığı doktora çalışması ABD'de müzik kitabı olarak basıldı.

9.01.2019Eğitim
Öğrencilerden tarihi yapılara yeni tasarımlar

Öğrencilerden tarihi yapılara yeni tasarımlar

Üniversite öğrencileri, tasarım stüdyosu derslerinde, İzmir’in Cumhuriyet döneminde inşa edilmiş tarihi ve simge yapılarına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla tasarımlar hazırladı. Tarihi binalarda incelemelerde bulunan öğrenciler, ayrıca Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir binayı da ortak çalışma mekânı olarak kullanılması için yeniden tasarladı.

7.01.2019Eğitim
Yeni dönem başlıyor Otonom yatlar geliyor

Yeni dönem başlıyor! Otonom yatlar geliyor

Turizm gelirlerinin yaklaşık yüzde 20’sinin deniz turizmi faaliyetlerinden elde edildiği Türkiye’de, deniz turizminin geleceğine dair öngörüler Yaşar Üniversitesi Denizcilik Topluluğu tarafından düzenlenen panelde ele alındı. Günümüzde paylaşım ekonomisinin en iyi örneklerinden biri olarak gösterilen tekne kiralama pazarının Türkiye ekonomisi için sağlayacağı avantajlara değinen sektör temsilcileri, kruvaziyer turizminde ise Akdeniz’e yönelen talebe dikkat çektiler.

4.01.2019Ekonomi
‘Mahalledeki çocukların’ çektiği filmler galaya hazırlanıyor

‘Mahalledeki çocukların’ çektiği filmler galaya hazırlanıyor

İzmir'de ‘Mahallemizde Film Çekiyoruz’ etkinliği kapsamında bir araya gelen 13-24 yaş arası çocuk ve gençler hem senaryosunu yazıp hem oynayıp hem de yönettikleri filmlerinin galası için gün sayıyor.

26.12.2018Eğitim
Ünlü şefler Perunun gastronomi atağını anlattı: Bir zamanlar sadece patatesle bilinirdi...

Ünlü şefler Peru'nun gastronomi atağını anlattı: "Bir zamanlar sadece patatesle bilinirdi..."

Türkiye'nin ünlü şefleri Maksut Aşkar, Aylin Yazıcıoğlu ve Yılmaz Öztürk, Yaşar Üniversitesi’ne konuk oldu. Türkiye gastronomi turizmine katkı sağlayacak öneriler sunan ünlü şefler, yakın bir tarihe kadar yalnızca patates çeşitliliği ile tanınan Peru’nun doğru tanıtım politikalarıyla gastronomi alanındaki hızlı yükselişine dikkat çekti.

Üniversiteliler göçmen çocuklara boyama yaptı

Üniversiteliler göçmen çocuklara boyama yaptı

Üniversite öğrencileri, İzmir Göç İdaresi Harmandalı Geri Gönderme Merkezi’nde barnan göçmen çocuklarla birlikte t-shirt boyadı. Göçmen çocukların hafızalarında güzel anılar yer edinmesini amaçlayan üniversiteliler, ayrıca onlarla oyun da oynadı.

21.12.2018Eğitim
Mimarlık öğrencilerine ödül

Mimarlık öğrencilerine ödül

Mimarlık öğrencileri Kıvılcım Yavuz ve Furkan Şahin, Mimarlık Eğitimi Derneği  tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen ‘Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Birinci Yıl Projeleri’ kategorisinde jüri özel ödülünü kazandı.

20.12.2018Eğitim
Bu sofra sosyalleştiriyor

Bu sofra sosyalleştiriyor

Yaşar Üniversitesi öğrencisi Batuhan Göbekli ve Yunus Sandıkcı, ekip arkadaşlarıyla birlikte, “Asla yalnız yemek yemeyin” sloganıyla tasarladıkları Bi’tabak isimli girişimlerini, üniversitenin kuluçka merkezi Minerva’da hayata geçirdi.

19.12.2018Kampüs
Milli yüzücülerden tarihi başarı

Milli yüzücülerden tarihi başarı

Çin'in Hangzou kentinde düzenlenen 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele eden milli yüzücüler dünya arenasında tarih yazdı.

17.12.2018Diğer
Asla yalnız yemek yemeyin sloganıyla yeni nesil sofra kurdular

'Asla yalnız yemek yemeyin' sloganıyla yeni nesil sofra kurdular

Yaşar Üniversitesi öğrencisi Batuhan Göbekli ve Yunus Sandıkcı, ekip arkadaşlarıyla birlikte, ’Asla yalnız yemek yemeyin’ sloganıyla tasarladıkları Bi’tabak isimli girişimlerini, Üniversitenin Kuluçka Merkezi Minerva’da hayata geçirdi. Genç girişimciler, ’yeni nesil sosyal sofra’ olarak tanımladıkları uygulamaları ile birbirini hiç tanımayan insanları aynı sofrada buluşturup tanıştırarak sosyalleşmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Liselilere güvenli internet eğitimi

Liselilere güvenli internet eğitimi

‘Birlikte Kolaylaştıralım Hayatı’ projesi kapsamında, İzmir’in sekiz ilçesinde 724 öğrenciye güvenli internet eğitimi verildi. Öğrenciler, okumak istedikleri bölüm ve mesleklerle ilgili bilgi de edindi.

14.12.2018Eğitim
Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır Kışın ısınmak için bu önerilere dikkat

Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? Kışın ısınmak için bu önerilere dikkat!

Soğuğun iyice etkisini göstermesi, konutlardaki doğalgaz faturalarındaki artışı da beraberinde getirdi. Türkiye’de tüketilen enerjinin büyük bir kısmı konutlardaki doğalgaz gibi ısıtma harcamalarına gidiyor. Yoğuşmalı ve çevreci kombi seçimi ve teknolojik ürünlerle faturanızı düşürmeniz mümkün. Peki, doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? İşte, daha iyi kışın ısınmak için dikkat etmeniz gereken detaylar

29.11.2018Ekonomi
Genç girişimcilere üniversite desteği

Genç girişimcilere üniversite desteği

TÜBİTAK’ın genç girişimcilere 200 bin TL’yi bulan hibe desteği sağladığı BİGG programı kapsamında, üniversiteler de adaylara danışmanlık yardımında bulunuyor. Uzman isimlerin rehberliğiyle iş planı yazmadan sunum tekniklerine kadar birçok eğitim ve mentörlük hizmeti sağlanıyor.

28.11.2018Eğitim
Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Bu hafta başından itibaren yağmur, fırtına ve birçok kentte de kar yağışıyla birlikte soğuğun iyice etkisini göstermesi, konutlardaki ısıtma harcamalarındaki artışı da beraberinde getirdi. Ülkemizde tüketilen enerjinin büyük bir kısmının konutlardaki ısıtma ve soğutma harcamalarına gittiğini belirten Yaşar Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, enerji verimliğinin ve bilinçli tüketimin en büyük tasarruf etme yöntemi olduğunu vurguladı.

26.11.2018Ekonomi
Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

İzmir mutfağının boyoz, kumru, kokoreç, simit, lokma, midye dolma gibi lezzetlerinin tarihini araştıran, koleksiyoncu ve araştırmacı Nejat Yentürk, ’Ayaküstü İzmir/ Sokak ve Fırın Lezzetleri’ adlı kitabı kaleme aldı. Döner kebabın İzmir’den çıkmış olabileceğini gösteren kayıtların bulunduğunu belirten Yentürk, "Kesin konuşmak için henüz erken; ancak ciddi bulgular var. Hatta İstanbul’da 19’uncu yüzyılın sonlarında kaleme alınmış yemek kitaplarında döner kebap için ’İzmir kebabı’ tabiri kullanılıyor" dedi.

İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı

İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı?

"Kesin konuşmak için henüz erken ancak ciddi bulgular var..."

Bornova Belediyespor destek bekliyor

Bornova Belediyespor destek bekliyor

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde geçtiğimiz yıl gençlerden kurulu kadrosu ile Play-Off’a kalma başarısını gösteren Bornova Belediyespor Basketbol Takımı, bu yıl da zirve mücadelesi veriyor.

22.11.2018Basketbol
Mankenler Kraliçesi Pınar Tartan kimdir

Mankenler Kraliçesi Pınar Tartan kimdir?

Pınar Tartan, Çin'in Shenzhen kentinde düzenlenen 30'uncu Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması'nda birinci oldu. İzmirli güzel Pınar Tartan, Miss Turkey 2017 Yarışması’nda ikinci seçilmişti. Peki, Pınar Tartan kimdir?

19.11.2018Magazin
Birlikte çaldılar

Birlikte çaldılar

Cazın efsane ismi Chick Corea, İzmir’den başladığı Avrupa turnesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde hayranları ile buluştu.

13.11.2018Kitap Sanat
Birlikte çaldılar

Birlikte çaldılar

Cazın efsane ismi, 22 Grammy Ödüllü ünlü sanatçı Chick Corea, Avrupa turnesine İzmir'den başladı ve geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde hayranları ile buluştu. Sanatçı konserinde sahneye davet ettiği seyirciler ile doğaçlama piyano çaldı.

13.11.2018Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Selçuk Yaşar ödülü değerli isimleri gündeme taşıyacak

Geçtiğimiz günlerde 94. doğum günün kutlayan, Türkiye’nin öncü sanayicilerinden

20.01.2019

İzmir’de “mobing” tartışıldı

 ORGANİZASYONUN ev sahipliğini üstlenen 4. Boyut Akademi, Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi ve Yaşar Üniversitesi her ayrıntıyı o kadar ince düşünmüşler ki, “mobing”in tartışılacağı forumun ilk konuşmacısı olarak beni seçmişler, “İşte mobing böyle bir şeydir” der gibi.

11.12.2018

İzmir’in röntgeni

NİHAT Zeybekci, “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez?” diyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının ilk sinyalini vermişti.

3.12.2018