EKSTRA
MENÜ

Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaşar Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.855 Yaşar Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Yaşar Üniversitesi Haberleri

Ekvatorlu öğrenciye Türkiye bursu

Ekvatorlu öğrenciye Türkiye bursu

Türkiye yükseköğretimi artık birçok yabancı öğrenci için çekim merkezi. Bazı öğrenciler gösterdikleri başarılarla burslar da alıyor. Ekvatorlu Maria Jose Cabezas da bu öğrencilerden biri. Cabezas, ‘Başarı Bursu’ almaya hak kazanan az sayıdaki uluslararası öğrenciler arasında yer alıyor.

23.01.2018Eğitim
Başlamadan önce üniversite provası

Başlamadan önce üniversite provası

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla, eğitim ve tanıtım günleri düzenledi.

13.01.2018Avrupa
CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

CSO’yla Rudin’den Rus klasikleri

60’ına merdiven dayayan Aleksandr Rudin, İsviçre çakısı gibi: Çellist, piyanist, orkestra şefi, Musica Viva’nın 30 yıllık sanat yönetmeni, akademisyen. Rusya’nın yetiştirdiği en önemli çellistlerden, fakat Avrupa’daki şöhreti sınırlı. Bu akşam Ankara’da CSO’yu yönetecek, ayrıca çellosuyla Tanayev, Çaykovski, Glazinov’un eserlerini seslendirecek. 9 Şubat’ta oğulları kemancı Fedor ve piyanist İvan’la Antalya Senfoni eşliğinde sahneye çıkacak.

11.01.2018Kitap Sanat
Vakıf üniversitesine uluslararası üyelik

Vakıf üniversitesine uluslararası üyelik

İzmir’de bulunan bir vakıf üniversitesinin turizm işletmeciliği İngilizce yüksek lisans programı, İngiltere, Almanya, Fransa, Kanada gibi ülkelerde toplam 12 üniversitenin dahil olduğu Uluslararası Turizm Yüksek Lisans Birliği’ne (ITMN Association) üye oldu.

27.12.2017Eğitim
Otizmli çocukları konuşturan  ‘Tolkido’ Arıkovanı’nda

Otizmli çocukları konuşturan ‘Tolkido’ Arıkovanı’nda

Otizmli çocuklar, beyin ve sinir sisteminin farklı yapısı ve işleyişi nedeniyle iletişim problemi ve konuşmada zorluk yaşayabiliyor. Bunun için de kişiselleştirilmiş özel eğitimlere ihtiyaç duyuluyor. Bilgisayar mühendisi iki gencin oluşturduğu Tolkido konuşma kartları eğitim sürecini oyunlaştırarak özel yetenekli bu çocukları konuşmaya teşvik ediyor. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlamaya açılan Tolkido, destek bekliyor.

26.12.2017Teknoloji
Yedikçe mutluluk veren besinler

Yedikçe mutluluk veren besinler

Besinlerin beyin fonksiyonları üzerinde yarattığı etkilere değinen Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, hindi eti, çikolata, bal, fındık, muz, yeşil yapraklı sebzeler gibi gıdaların mutluluk hissi verdiğini söyledi.

13.12.2017Sağlık
Turuncu sınav kağıdıyla kadına şiddete farkındalık

Turuncu sınav kağıdıyla kadına şiddete farkındalık

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği, kadınlara yönelik şiddeti sona erdirmek için ‘Dünyayı Turuncuya Boyayalım’ etkinlikleri başlattı. Bu kapsamda İzmir’den 4 üniversite ve 1 lise konuya dikkat çekmek için birlik oldu. Buna göre, üniversitede turuncu renk, sınav kağıtlarında kullanılacak.

27.11.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Kahvenin seçkini

Kahve makinesi üreten aile şirketine çırak olarak adım atar.

21.01.2018

Hükümet bu artışa müdahale etmeli

MÜTEAHHİTLER Federasyonu Başkanı Necip Nasır, 2 yıl içinde demir ve çelik fiyatlarının yüzde 150 zamlandığını aktardı.

17.12.2017

Çin mutfağını herkes tadacak

TÜRKİYE’nin ilk Çin restoran zinciri Red Dragon Chinese, 2018’i atılım yılı ilan etmiş.

12.12.2017

Karşıyaka’nın Filizleri projesini destekliyorum

Çünkü konu eğitim olunca, konu gençlerimiz olunca akan sular duruyor.

4.12.2017