EKSTRA
MENÜ

Vıaport

Vıaport haberleri sayfasında güncel ve son dakika Vıaport hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 189 Vıaport haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Vıaport Haberleri

Beyaz aslana doğum günü sürprizi

Beyaz aslana doğum günü sürprizi

Dünyada sayıları 30 adet kalan ve 5 tanesi Tuzla Aslan Park’ta olan beyaz aslan Arthur’a park yöneticileri tarafından sürpriz doğum günü düzenlendi. Kutlamayla nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekilmesinin amaçlandığı belirtildi.

9.12.2020Güncel
150 tekne 350 milyon lira bedelle satıldı

150 tekne 350 milyon lira bedelle satıldı

Deniz üstünde düzenlenen Uluslararası Boat Show Denizcilik Fuarı’nda toplam 150 tekne satıldığı duyuruldu. Fuar öncesi hedeflenen 250 milyon TL’lik satış hedefinin üstüne çıkıldı ve satılan teknelerin toplam fiyatı 350 milyon TL’yi aştı.

20.11.2020Ekonomi
Yaptıkları iyilik misliyle güzellik olarak döndü... İstanbul ne güzelmiş

Yaptıkları iyilik misliyle güzellik olarak döndü... İstanbul ne güzelmiş

Bir sosyal deney sırasında aç olduklarını söyleyen iki Youtuber’a yemek ısmarlayarak gönülleri fetheden beş Diyarbakırlı çocuk, Tuzla Belediyesi’nin daveti üzerine İstanbul’a geldi.

21.08.2020Gündem
Falcao, ailesiyle birlikte Aslan Parkı gezdi

Falcao, ailesiyle birlikte Aslan Park'ı gezdi

Galatasaraylı futbolcu Radamel Falcao, ailesiyle birlikte Tuzla Viaport Marina'da bulunan Aslan Park'ı gezdi. Sarı-kırmızılıların dünyaca ünlü futbolcusu Falcao, hamile eşi Lorelei Taron ve 3 çocuğu ile birlikte dün Tuzla Viaport Marina içerisindeki Aslan Park'ı ziyaret etti. Falcao ve ailesi, Aslan Park içindeki 12 farklı türden 30'dan fazla büyük kediyi merakla izledi. Radamel Falcao ayrıca aslanlar ile ilgili sorular da sordu. Kaplan lakaplı ünlü futbolcu, daha sonra eşi ve çocukları ile 2 buçuk aylık kaplanların bulunduğu alana geldi.

18.08.2020Süper Lig
Galatasaraylı Radamel Falcao, ailesiyle birlikte Aslan Parkını gezdi

Galatasaraylı Radamel Falcao, ailesiyle birlikte Aslan Parkı'nı gezdi

Galatasaraylı futbolcu Radamel Falcao, ailesiyle birlikte Tuzla Viaport Marina’da bulunan Aslan Park’ı gezdi.

18.08.2020Futbol
Türkiye’nin ilk büyük kedi parkı: AslanPark

Türkiye’nin ilk büyük kedi parkı: AslanPark

İstanbul’da Viaport Tuzla Marina’nın içerinde yer alan AslanPark, doğal yaşam ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan hayvanlara ev sahipliği yapıyor. AslanPark, European Association of Zoos (EAZA) standartlarında dizayn edilmiş ve Orman Bakanlığı’nca onaylanmış bir hayvanat bahçesi. AslanPark’ta gördüğünüz her hayvan Avrupa’nın çok değişik ülkelerinden geliyor. Belçika, Polonya, Malta gibi ülkeler… İsviçre merkezleri CITIES belgeleri alınarak getirilmiş. İşte size AslanPark hakkında bilgiler…

6.08.2020Seyahat
İstanbuldaki tema parklarda bayram yoğunluğu

İstanbul'daki tema parklarda bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı'nın 3. gününde eğlence ve macera dolu anlar yaşamak isteyen vatandaşların tercihi tema parklar oldu.

3.08.2020Seyahat
İstanbul’da serinlemek isteyenler Aquapark’ları tercih ediyor

İstanbul’da serinlemek isteyenler Aquapark’ları tercih ediyor

Koronavirüs nedeniyle tatil planı yapmaktan çekinen, seyahate çıkamayan vatandaşlar su parklarını tercih etmeye başladı. Yeni sezona merhaba diyen Marina Aquapark, koronavirüs tedbirleri kapsamında bu sezon kapasitesinin yarısı kadar insan ağırlayacak.

17.06.2020Seyahat
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Süper Lige yükseldi

Yalova Ortopedikler Spor Kulübü, Süper Lig'e yükseldi

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun tüm ligleri tescil etmesinin ardından, 1. Lig'de üçüncü sıradaki Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) Süper Lig'e yükseldi.

22.05.2020Futbol
Çocuklar Bu Tatilde Yavru Aslanlar, Leopar ve Jaguarlarla Oynuyor

Çocuklar Bu Tatilde Yavru Aslanlar, Leopar ve Jaguarlarla Oynuyor!

İstanbul’da tatili fırsat bilip nefes kesici bir aktivite arayışındaysanız; aileniz ve sevdiklerinizle birlikte Tuzla Viaport Marina’ya davetlisiniz.

4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi için hazırlıklar tamamlandı

4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi için hazırlıklar tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde ve TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinesinde gerçekleşecek olan 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi için hazırlıklar tamamlandı.

30.01.2020Teknoloji
Çocuklar Bu Tatilde Yavru Aslanlarla Oynuyor, Biberonla Balık Besliyor

Çocuklar Bu Tatilde Yavru Aslanlarla Oynuyor, Biberonla Balık Besliyor!

İstanbul’da tatili fırsat bilip nefes kesici bir aktivite arayışındaysanız; aileniz ve sevdiklerinizle birlikte Tuzla Viaport Marina’ya davetlisiniz.

Tekne sahiplerine sevindirici haber

Tekne sahiplerine sevindirici haber

Tekne sahiplerine sevindirici haber. Yeni bir kampanya başlatarak 2020 yılında hiç zam yapmayan Viaport Marina Yönetimi, müşterilerine 2019 yılı fiyatları üzerinden de en az yüzde 50 indirim uygulayacaklarını duyurdu.

17.01.2020Ekonomi
Türk askeri Libya’ya peyderpey gidiyor, harekat merkezi kurulacak

"Türk askeri Libya’ya peyderpey gidiyor, harekat merkezi kurulacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK - Kanal D ortak yayınında Ahmet Hakan, Buket Aydın ve Başak Şengül'ün sorularını yanıtladı. Erdoğan, Libya ile ilgili, "Türk askeri Libya’ya peyderpey gidiyor, harekat merkezi kurulacak." ifadelerini kullandı.

5.01.2020Gündem
Yavru kaplan tartışması

Yavru kaplan tartışması

İstanbul Tuzla’daki alışveriş merkezi kompleksinde bulunan ve sadece büyük kedilerin yer aldığı AslanPark hayvanat bahçesinde 12 Mayıs’ta dünyaya gelen Bengal kaplanı yavruları önceki gün sergilenmeye başlandı. Vahşi kedilerin teşhir edilmesine hayvanseverler tepki gösterdi.

30.07.2019Gündem
Pazarcılıktan patronluğa

Pazarcılıktan patronluğa

1990’ların ikonik markalarından Tiffany&Tomato’nun yeni patronu Özgür Yıldırım, “Pazarda kendi ürettiğim ürünleri satarak girdiğim tekstil sektöründe, Tiffany&Tomato gibi bir markanın sahibi olmak en büyük hayalimin gerçek olması demek. Herkesten yüzde 100 yerli Tiffany&Tomato markasına bir şans vermelerini istiyorum” dedi.

23.06.2019Ekonomi
İstanbulun ilk Bengal kaplanları dünyaya geldi

İstanbul'un ilk Bengal kaplanları dünyaya geldi

Tuzla Viaport Marina'daki Aslan Park'ta 12 Mayıs Pazar günü İstanbul'un "ilk" Bengal kaplanları dünyaya geldi. 12 Mayıs Pazar günü dünyaya gelen 3 yavru Bengal kaplanı, 2 ay sonra ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

15.05.2019Gündem
Hortumlar denizcileri korkutmasın

Hortumlar denizcileri korkutmasın

Denizcilerin tüm zararları sigorta teminatı altındı. 21 Şubat’ta İstanbul Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Boat Show Fuarı’nda gerçekleşen ve denizcilik sektörünün sorunlarının tartışıldığı toplantıda deniz sigortaları da konuşuldu.

25.02.2019Ekonomi
‘İki yakada’ tekne şov

‘İki yakada’ tekne şov

İstanbul’un iki yakası bugünlerde milyonluk teknelere ev sahipliği yapıyor.

24.02.2019Ekonomi
1 milyar TLlik Boat Show Tuzla, 16 Şubatta başlayacak

1 milyar TL'lik Boat Show Tuzla, 16 Şubat'ta başlayacak

Türkiye ve dünyanın en önemli tekne üreticilerinin katılacağı Boat Show Tuzla, yaklaşık 75 bin kişiyi misafir edecek. Fuar için 35 bin metrekarelik dünyanın en büyük geçici yapısı kuruluyor.

23.01.2019Ekonomi
1 milyar liralık Boat Show 16 Şubat’ta başlıyor

1 milyar liralık Boat Show 16 Şubat’ta başlıyor

Dünyanın en önemli tekne fuarlarından biri olarak gösterilen Boat Show Tuzla 16 Şubat’ta başlıyor. Tuzla Viaport Marina’da gerçekleşecek fuarda sergilenecek teknelerin toplam tutarı yaklaşık 1 Milyar TL değerinde. Türkiye’nin ve dünyanın en önemli tekne üreticilerinin katılacağı Boat Show Tuzla, yaklaşık 75 bin kişiyi misafir edecek. Fuar için 35 bin metrekarelik dünyanın en büyük geçici yapısı kuruluyor.

23.01.2019Ekonomi
Milyonluk tekneler şubatta İstanbul’da sergilenecek

Milyonluk tekneler şubatta İstanbul’da sergilenecek

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Boat Show Tuzla Kara Fuarı ile denizcilik sektörünün kalbi Viaport Marinada kurulacak en büyük geçici mega yapısında atacak. 150'den fazla firmanın katılım sağlayacağı, 75 bine yakın ziyaretçinin gelmesi beklenen fuar 1625 Şubat tarihleri arasında kapılarını açacak.

8.01.2019Ekonomi
En sevimli hırsız kamerada

En sevimli hırsız kamerada

Pendik'te bulunan Viaport Alışveriş Merkezi'nde (AVM), bakımı AVM çalışanları tarafından yapılan köpeklerden bir tanesi mağazadan tişört çalarken güvenlik kameralarına yakalandı. AVM yönetimi araştırmalar sonucunda aynı köpeğin önceden de hırsızlık yaptığını belirledi. Yönetim tarafından markanın zararı karşılandı.

16.11.2018Eğlence
Türkiyenin ilk Aslan Parkı

Türkiye'nin ilk 'Aslan Parkı'

İstanbul Tuzla'da sekiz dönüm arazi üzerine kurulan Türkiye'nin ilk Aslan Parkı'nda, aralarında aslan, kaplan, puma ve leoparların da yer aldığı kedigiller ailesinden canlılar ziyaretçilerini bekliyor.

12.11.2018Seyahat
Metro, Sabiha Gökçen Havalimanından Kurtköye uzatılacak

Metro, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kurtköy'e uzatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Sabiha Gökçen Havalimanı-Kurtköy Kavşağı Raylı Sistem Metro Hattı'nın 5,3 kilometre uzatılmasına ilişkin imar planı değişikliğini onayladı.

18.10.2018Ekonomi
Anadolu yakası konut projeleri Şubat 2018

Anadolu yakası konut projeleri Şubat 2018!

Anadolu yakası konut projeleri arasına her geçen gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Siz de Anadolu yakasından vazgeçmeyen biriyseniz bu projelere bir göz atın deriz!

28.02.2018Emlak
5 günde 170 milyon liralık tekne satıldı: Fuar ünlü akınına uğradı

5 günde 170 milyon liralık tekne satıldı: Fuar ünlü akınına uğradı

5 günde 170 milyon liralık teknenenin satışının yapıldığı Boat Show Eurasia Tuzla Fuarı iş ve sanat dünyasından isimleri de ağırladı. Fuarı ziyaret eden isimler arasında Şahan Gökbakar, Engin Altan Düzyatan, Neslişah Alkoçlar, Nefise Karatay ve Koç Holding A.Ş. Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Koç yer aldı.

23.02.2018Ekonomi
800 milyonluk  şov Değeri 50 milyon lirayı bulan tekneler Tuzla’da

800 milyonluk şov! Değeri 50 milyon lirayı bulan tekneler Tuzla’da

MİLYONLARCA liralık değere sahip tekneler Tuzla’da görücüye çıkıyor.

16.02.2018Ekonomi
Tekneler şova başladı

Tekneler şova başladı

CNR Avrasya Boat Show Fuarı kapılarını açtı. Milyonlarca liralık tekne ve yatların sergilendiği fuar 18 Şubat’a kadar açık kalacak. 85 bin metrekare alanda gerçekleştirilen fuarda yat, süper yat, mega yat, motor yat, yarış tekneleri, katamaran, yelkenli deniz araçları, gezi tekneleri, sürat tekneleri, sürat motorları, cruiser tekneler, pantoon tekne jetskiler, ribler, flyboard, kano, şişme bot, ekipmanlar, aksesuarlar, su sporları ve balıkçılığa dair birçok ürün sergileniyor.

9.02.2018Ekonomi
Herkesin gözü orada Milyonlarca liralık tekneler İstanbulda

Herkesin gözü orada! Milyonlarca liralık tekneler İstanbul'da

MİLYONLARCA lira değere sahip tekneler CNR Avrasya Boat Show Fuarı bugün ‘vip’ açılışla ile başladı. Yarından itibaren herkese açık olacak olan fuarda denizcilik sektörüne ait ürünlerin yanı sıra lüks otomobil ve küçük arazi aracı olarak nitelendirilen ATV ve UTV’ler de görücüye çıktı.

9.02.2018Ekonomi
Yöresel lezzetleri özleyenler için İstanbuldan incili öneriler

Yöresel lezzetleri özleyenler için İstanbul'dan 'incili' öneriler

Yemeklerini ve kültürünü devam ettirme arzusu bir mutfak için en değerli adımdır. Sadece lezzet değil yemeğin etrafında dönen yaşam ve içindeki anılar da geleceğe taşınıp değer yaratır. Misafirlerine etnik ve yerel lezzetler sunan restoranlar da bu açıdan en önemli oyunculardır.

Dünyada ilk kez İstanbul’da oluyor Milyonlar havada uçuşacak

Dünyada ilk kez İstanbul’da oluyor! Milyonlar havada uçuşacak

Değeri milyon liraları aşan tekneler bu yıl şubat ayında İstanbul’da görücüye çıkacak. Ancak bu yıl önceki yıllardan farklı olarak İstanbul’da aynı anda iki noktada birden düzenlenecek. İlki 10-18 Şubat arasında CNR’da, ikincisi ise 17-25 Şubat tarihlerinde Tuzla’da Viaport Marina’da yapılacak. CNR’daki fuarın son hafta sonu ile Tuzla Viaport Marina’daki fuarın ilk hafta sonunun aynı günlere denk gelmesinin ‘boatshow’ düzenleyen şehirler için bir ilk olduğunu söyleyen yetkililer, “Dünyada ilk kez bir şehirde aynı anda iki fuar düzenlenmiş olacak” dedi.

6.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Anadolu Yakası sahil şeridinde mini keşif (Tuzla - Kadıköy)

Yurtdışında gezdiğim yerleri anlatmaya ara verip sizlere biraz İstanbul’un kıyılarından bahsetmek istiyorum. Bu yazıdaki rotam Tuzla ve Kadıköy güzergâhındaki güzellikler... İşte detaylar…

18.09.2019

250 milyon Euro yatırdı ‘mega yat bakım üssü’ olacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Ocak 2015’te buluştuğumuzda ilçedeki iddialı projeyi gündeme getirmişti:

23.12.2018

Yeni finans merkezinin yükselen sayfiyesi TUZLA

Ataşehir-Ümraniye’deki finans merkezinin gökdelenleri yükseldikçe şehrin Anadolu Yakası’nda bir dönüşüm yaşanıyor. Finans merkezinin çektiği yeni kitle, kendine yeni yaşam alanları, kent ritüelleri yaratıyor.

12.10.2018

Kim kime karşı... Fena karıştı çarşı

NÜKLEER gerilimden şehir terörüne, göçmen dramından küresel işkencelere kadar 32 tekmili birden Suriye meselesinin özeti işte bu emojilerdir.

19.01.2018

Sezen ve Candan MSG’ye el koyuyor

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ile ilgili şikayeti olmayan sanatçı neredeyse yok gibi...

15.01.2018