GeriEtkinlikler Lösemili Çocuklar Haftası Kutlamaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lösemili Çocuklar Haftası Kutlamaları

Lösemili Çocuklar Haftası Kutlamaları

VİA/PORT Alışveriş Merkezi'nde buluşalım.

10 yıl önce LÖSEV tarafından kutlanmaya başlanan ve 81 ülkede eş zamanlı gerçekleştirilen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, bu sene VİA/PORT Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.  

VIA/PORT’ta saat 14.00 – 19.00 arası yapılacak 10. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası Kutlamalarına İstanbul içinden ve dışından 900 LÖSEV’li davetli katılacak. Etkinlik boyunca onlarca LÖSEV gönüllüsünün görev alacağı kutlamalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri ile başlayacak. LÖSEV Korosu ve LÖSEV Halk Oyunları Ekibi’nin gösterilerinin ardından tüm dünyada kanser hastası çocuklara ulaşmayı hedefleyen Smile Projesi’nin performansı ile devam edecek. Smile Projesi için Polonya’dan gelen Mr. Marek Wysoczynski çocuklar ile birlikte Mucizevî Gülümsemeler temalı figürleri, alanda kurulan resim atölyesinde çizecek. Kardeş okulların bu güne özel olarak hazırladıkları birbirinden renkli sahne performansları izleyenlere neşeli anlar yaşatacak.

12 Bez Bebek Defilesi…

Saat 17.00 itibarıyla ise LÖSEV 12 Yıl 12 Bez Bebek Defilesi gerçekleştirilecek. LÖSEV’in 12. yılı anısına 11 ünlü sanatçının tasarladığı bez bebeklerin kıyafetleri bu kez VIA/PORT Moda Meydanı’nda kurulan podyumda sergilenecek. Aralarında Beren Saat, Cemil İpekçi, Hülya Avşar, Çağla Şıkel, Derya Baykal, Açelya Akkoyun, Tülin Şahin gibi isimlerin bulunduğu sanatçıların da defileye katılması bekleniyor.

Okay Temiz ve Algo-Ritmo Perküsyon Grubu ile Mucize Ritimler…

Günün son sürprizi ise Okay Temiz ve Algo-Ritmo Grubu’nun konseri… Çocukların da eşlik edeceği ve yaklaşık bir saat sürecek konserin mekânı yine VIA/PORT Moda Meydanı…

Şenlik Herkesin Katılımına Açık...

Din, dil, ırk ayırt etmeksizin her sene binlerce çocuğu pençesine alan lösemi canavarına dikkat çekmek ve hak ettikleri özel ilgiyi, hastalığı atlatan çocukların söylemiyle “Hepimiz Birer Kahramanız” diyerek, senede bir gün olsun çocuklara verebilmek için yapılan organizasyondaki şenlikler herkesin katılımına açık olacak. Birbirinden renkli etkinlikler, konserler, animasyonlar, lösemili çocukların annelerinin el emekleri olan LÖSEV Dükkan ürünlerinin satılacağı stantlar ve sürpriz konukların katılacağı şenlikler VIA/PORT’ta sizleri bekliyor.

Program:

13.30 Açılış Konuşmaları LÖSEV/ VIAPORT

14.00-15.00 İBB Orkestrası

LÖSEV Korosu

LÖSEV Halk oyunları Ekibi

Kardeş Okul Etkinlikleri

15.00-15.30 Mr. Marek Atölye Çalışması Sunum/ Çalışma

16.00- 17.00 Kardeş Okullar etkinlikleri

17.00- 17.30 LÖSEV 12. YIL 12 Bez Bebek Defilesi

17.45- 19.00 OKAY TEMİZ VE ALGO-RİTMO Perküsyon Grubu Konseri

False