EKSTRA
MENÜ

Valiler kararnamesi

Valiler kararnamesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Valiler kararnamesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 490 Valiler kararnamesi haberi bulunmuştur.

Valiler kararnamesi Haberleri

Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali Karahan, Denizliden ayrıldı

Mülkiye Başmüfettişliği'ne atanan Vali Karahan, Denizli'den ayrıldı

VALİLER Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan eski Denizli Valisi Hasan Karahan, törenle şehirden uğurlandı.

15.06.2020Gündem
Valiler Kararnamesi 2020 Haziran atama listesi Hangi ilde valiler değişti

Valiler Kararnamesi 2020 Haziran atama listesi! Hangi ilde valiler değişti?

Yeni vali atamaları ve bazı illerdeki valilerin değişmesi ibarelerinin yer aldığı Valiler Kararnamesi, 10 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Valiler Kararnamesi ile toplam 41 ilde değişiklik meydana geldi. Bazı kaymakamların ilk kez vali olarak görev aldığı kararnamede, bazı valiler ise merkeze alındı. Peki, Valiler Kararnamesi Haziran 2020 çerçevesinde hangi illerde valiler değişti? İşte, o konu hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz Valiler Kararnamesi 2020 tam listesi.

10.06.2020Gündem
Mehmet Makas kimdir Erzincan Valisi Mehmet Makas nereli ve kaç yaşında

Mehmet Makas kimdir? Erzincan Valisi Mehmet Makas nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Makas, Erzincan Valisi olarak atanmasının ardından yörede yaşayan pek çok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Erzincan Valisi olarak atanmadan önce Hocalar, Saraydüzü ve Zeytinburnu ilçelerinde kaymakamlık görevlerini yürüttü. Peki, Erzincan Valisi olarak atanan Mehmet Makas kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.06.2020Gündem
İnci Sezer Becel kimdir nereli Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel nerelerde görev yaptı

İnci Sezer Becel kimdir nereli? Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel nerelerde görev yaptı?

İnci Sezer Becel kimdir sorusu, Yeni Nevşehir Valisi olarak atanmasının ardından pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. 10 Haziran 2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile Nevşehir Valisi olarak atanan İnci Sezer Becel, yeni görev yerinde hizmet etmeye başlayacak. Peki, İnci Sezer Becel kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

10.06.2020Gündem
Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir

Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. Atama kararıyla birlikte Orhan Tavlı Muğla Valisi oldu. Bu gelişmenin ardından başta Muğlalılar olmak üzere pek çok kişi yeni valinin kim olduğunu ve kariyerini araştırmaya başladı. Peki, Muğla Valisi Orhan Tavlı kimdir?

10.06.2020Gündem
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. Atama kararlarıyla birlikte Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Valiliğine atandı. Bu gelişmenin ardından başta Sakaryalılar olmak üzere pek çok kişi yeni valinin kim olduğunu ve kariyerini araştırmaya başladı. Peki, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kimdir?

10.06.2020Gündem
Mülkiye başmüfettişi görevi nedir Mülkiye başmüfettişi nedir

Mülkiye başmüfettişi görevi nedir? Mülkiye başmüfettişi nedir?

Mülkiye başmüfettişi merak edilenkonular arasında yerini aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Denizli Valisi Hasan Karahan, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın da içerisinde bulunduğu bazı valiler mülkiye başmüfettişliğine atanarak merkeze alındı. Bakanlıkça görevlendirilen Mülkiye başmüfettişlerin görevleri arasında valilikleri denetlemekte yer alıyor.

10.06.2020Gündem
Süleyman Elban kimdir Adana Valisi Süleyman Elban nereli

Süleyman Elban kimdir? Adana Valisi Süleyman Elban nereli?

Süleyman Elban merak edilen isimler arasında yerini aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti. Karara göre, Ağrı Valisi Süleyman Elban Adana Valiliğine atandı. İşte 6 Haziran 1969 tarihinde Kırşehir’de dünyaya gelen Süleyman Elban’ın hayatı….

10.06.2020Gündem
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar kimdir nereli

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar kimdir nereli?

Adıyaman Valisi olarak atanan isim Mahmut Çuhadar, yöre halkı tarafından merakla araştırılıyor. 10 Haziran 2020 Resmi Gazete yayımı ile Adıyaman Valiliğine atanan Mahmut Çuhadar, Aykut Pekmez'in görevini devraldı. Peki, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar kimdir? İşte, o konuda bazı bilgiler

10.06.2020Gündem
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir nereli ve hangi illerde görev aldı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir nereli ve hangi illerde görev aldı?

Münir Karaloğlu Diyarbakır Valisi olarak atanmasının ardından araştırılan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Rize Çayeli doğumlu olan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, pek çok ilde kaymakamlık görevinde bulunmuş, son olarak ise Van, Bursa ve Antalya Valiliği görevlerinde yer almıştır. Peki, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Münir Karaloğlu'nun görev aldığı yerler

10.06.2020Gündem
İlber Ortaylı ilk kez anlattı: O zamanki Bursa Valisi tutup kendi arkadaşını seçti…

İlber Ortaylı ilk kez anlattı: O zamanki Bursa Valisi tutup kendi arkadaşını seçti…

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı İngiltere Kraliçesi’nin Türkiye ziyareti ile ilgili bir hatırasını ilk kez anlattı. Ortaylı canlı yayında şu sözleri söyledi: 'Kraliçe bir Kuran dinlemek istemiş. Bu mutlaka tesadüfen bir şey değil bu bizim seçimimiz de değil. O zamanki Bursa Valisi Şahabettin tutup oraya kendi arkadaşını seçti. İlahiyat fakültesi hocası diye. Ben hayatımda bu kadar kötü Kuran okuyan, tövbe estağfurullah, bir garip makam filan yok bize hiç uymuyor… Ve ekşidi Kraliçe’nin suratı onu bile belli etmedi. Böyle bir gaf yapıldı yani. Bunun kayda geçmesinde fayda görüyorum'

12.01.2020Gündem
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir Ali Yerlikayanın biyografisi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir? Ali Yerlikaya'nın biyografisi

Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valiliği'nden İstanbul Valiliği'ne atanan ve 3 Kasım 2018'de yeni görevine başlayan Ali Yerlikaya'nın kim olduğu merak ediliyor. İstanbul'un yeni Valisi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Ali Yerlikaya'nın biyografisini sorguluyor. Peki, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir?

26.11.2018Gündem
Önce İçişleri şimdi Valilik: Bunu yapan artık yandı

Önce İçişleri şimdi Valilik: Bunu yapan artık yandı!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, düğün, nişan, eğlence ve benzeri organizasyonlar sırasında, ateşli silahla havaya ve çevreye ateş edilmemesinin önem arz ettiğini belirterek, "Aksine davranan kişiler hakkında, durumlarına uyan adli veya idari işlemler derhal tesis edilecektir." dedi.

1.11.2018Gündem
İstanbul Valiliğinden maganda uyarısı

İstanbul Valiliği'nden "maganda" uyarısı

İstanbul Valisi Vasip Şahin, düğün, nişan, eğlence ve benzeri organizasyonlar sırasında, ateşli silahla havaya ve çevreye ateş edilmemesinin önem arz ettiğini belirterek, "Aksine davranan kişiler hakkında, durumlarına uyan adli veya idari işlemler derhal tesis edilecektir." dedi.

1.11.2018Gündem