EKSTRA
MENÜ

Termik Santral

Termik Santral ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termik Santral haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.918 Termik Santral haberi bulunmuştur.

Termik Santral Haberleri

Akbayır santralına Londra’da protesto

Akbayır santralına Londra’da protesto

Londra’da, Elbistan Akbayır köyünde yapılması planlanan termik santral projesi protesto edildi. Protestoyu Britanya Alevi Federasyonu (BAF) merkezinde, El-Com, Britanya Alevi Federasyonu, Kürecikliler Dayanışma Derneği, Göksunlular Dayanışma Derneği, Demircilik Dayanışma Derneği ve Gürünlüler Dayanışma Derneği düzenledi.

5.03.2018Dünya
Termik santral tepkisi

Termik santral tepkisi

TEKİRDAĞ'ın Çerkezköy ve Kapaklı ilçeleri arasında kurulması planlanan kömürlü termik santralın bilgilendirme toplantısında santrala karşı çıkanlar, protestoda bulundu.

1.02.2018Gündem
İçeri de dışarı da karıştı, toplantı iptal edildi

İçeri de dışarı da karıştı, toplantı iptal edildi

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy ve Kapaklı ilçeleri arasında kurulması planlanan kömürlü termik santralin bilgilendirme toplantısında santrale karşı çıkanlar, protestoda bulununca, zaman zaman arbede yaşandı. CHP ve MHP’lilerin de tartıştığı ÇED bilgilendirme toplantısı, olaylar nedeniyle iptal edildi.

1.02.2018Gündem
Eskişehir’de kömürlü termik santrale karşı zincir oluşturuldu

Eskişehir’de kömürlü termik santrale karşı zincir oluşturuldu

Eskişehir'de aralarında CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in de bulunduğu çok sayıda kişi el ele tutuşup zincir oluşturarak, Alpu Ovası’na yapılması planlana kömürlü termik santrali protesto etti.

29.01.2018Gündem
Bilirkişiden ‘termik santral halk sağlığını bozar’ raporu

Bilirkişiden ‘termik santral halk sağlığını bozar’ raporu

ÇİN sermayesi ile yapılacak Yumurtalık EMBA Kömürlü Termik Santralı lisans iptal davasında mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda, “Yakındaki termik santral (Sugözü) yüzünden kanser katlandı. Halk sağlığı daha da olumsuz etkilenir” uyarısı yapıldı.

28.01.2018Ekonomi
Sigara düşmanı Orhan Kurala termik santral tepkisi

Sigara düşmanı Orhan Kural'a termik santral tepkisi

BARTIN Platformu, ünlü oyuncu Cem Yılmaz’ın filmindeki sigara sahneleri nedeniyle dava açan Prof. Dr. Orhan Kural’a, Amasra’da termik santral kuracak şirket ile ilgili davada bilirkişi olarak görev yaptığını, şirket lehine sonuçlanan davada imzası bulunduğunu belirterek, "Sigaranın dumanına savaş açan profesörün, milyonlarca ton duman çıkaracak termik santralı hayata geçirmek için yaptığı bu eylemler bir utanç vesilesi olmaktan öte, idari ve hukuksal olarak karşılığını bulması gereken fiillerdir" diye tepki gösterdi.

11.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Trakya’ya kirli petro-kimya sanayi kurulmamalı

HÜKÜMET dün 23 yatırıma teşvik vereceğini ilan etmiş ve bunların arasında da Marmara Ereğlisi-Tekirdağ arasında Katarlılarla ortak PP Polipropilen petro-kimya tesisi kurulacağı ilan edilmiştir.

11.04.2018

Bataklık ormanlarını (Longoz) koruyamıyoruz: Trakya’yı ‘betoncu’ anlayıştan kurtarmak

TRAKYA üzerinde acilen bir sosyolojik araştırma yapılmalı... Çünkü sanayicinin, kooperatifçinin, konutçunun, rantçının gözü burada. Herkes bunalmış vaziyette. Geride bırakılan zararı kimse düşünmüyor.

21.03.2018

Artvinliler 41 bin imza ile TBMM’de...

ARTVİN’de çevre katliamına son verilmesi için Artvin Çevre Platformları dün Ankara’da bir araya geldi.

16.01.2018

Emeği korumak için ücret tartışması: Asgari ücret ücreti mi yoksa istihdam mı artırmalı

TÜRKİYE işsizliğin yüksek olduğu bir ülke. Yani sayıları milyonlarla ifade edilen bir kısım yurttaş işsiz ve dolayısıyla yarı aç-yarı tok geziyor. Peki “Bu neden böyle?” dediğinizde yatırımcı ya da işverenin verdiği cevap çok doğru ve nettir:

11.01.2018