EKSTRA
MENÜ

Tablet

Tablet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tablet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.895 Tablet haberi bulunmuştur.

Tablet Haberleri

15 Ekim A101 aktüel kataloğunda hangi ürünler var 15 Ekim A101  aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

15 Ekim A101 aktüel kataloğunda hangi ürünler var? 15 Ekim A101 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

A101 aktüel ürünler kataloğu haftanın indirimli ürünleri paylaşıldı. 15 Ekim A101 aktüel ürünler kataloğunda gıdadan temizlik ürünlerine kadar birçok alışveriş malzemelerinde indirim fırsatları yer aldı. Avantajlı ürünleri raflarına taşıyan A101 market 15 Ekim kataloğunda Samsung Galaxy A30s cep telefonu 2.799.00 TL'den, Lenavo tablet 499.00 TL'den satışa sunuldu. Ayrıca katalogda maus, klavye, kablosuz kulaklık gibi pek çok teknolojik ürün yer aldı. Peki, A101 aktüel kataloğunda hangi ürünler var? İşte, aktüel ürünler kataloğunun tamamı.

12.10.2020Ekonomi
Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

12.10.2020Eğitim
Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Son dakika haberler... Bakan Selçuk: Tabletlerin dağıtımı bu hafta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çankırı Tüney Şehit Mehmet Demir İlkokulu'nu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu.

12.10.2020Gündem
Teknoloji mahkumiyetinden kitabın özgürlüğüne yönelim

Teknoloji mahkumiyetinden kitabın özgürlüğüne yönelim

Eğitimde yeni bir boyutla karşı karşıyayız. Çoğu kimsenin hesap etmediği, ailelerin yaşanan süreç içinde nasıl bir tutum takınacakları konusunda, eğitimcilerin planlama ve uygulamada çelişkiler yaşadığı bu sürecin içinden en az zararla ve az da olsa olabildiğince kazançla çıkmak için çeşitli planlamalar yapılıyor. Yapılan planlamaların önemli bir kısmı günü kurtarmadan ve geçici çözümler üretmeden öteye geçemiyor. Unutulmamalı ki, planlama yapabilmek için öncelikle durum tespitinin sağlıklı ve çok yönlü yapılması gerekiyor. Günü kurtarmak yerine geleceği inşa edecek planlamalara ve bunları uygulayacak yeterliliğe sahip eğitimcilere ihtiyaç var.

12.10.2020Eğitim
Veri kaybına neden olan bozuk havalara dikkat

Veri kaybına neden olan 'bozuk havalara' dikkat!

Sonbahar mevsimine girilmesiyle birlikte yağmurlu ve fırtınalı günler de kapıda beliriyor. Özellikle olumsuz hava koşullarının cihazlarda hasarlar yaratarak veri kaybına neden olabildiğine dikkat çeken uzmanlar, hem şirketlere hem de uzaktan çalışanlara hava koşullarından etkilenen cihazlardaki verilerini korumanın yollarını sıralıyor.

12.10.2020Teknoloji
Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama başlıyor

MEB’in yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planı doğrultusunda, yarından itibaren ilkokullar, köy okulları, 8 ve 12’nci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitim başlatılacak. İkinci aşamada ilkokullar, ortaokul 8'inci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve 12'nci sınıflarda haftada iki gün yüz yüze eğitim yapılacak. Okulöncesi eğitim kurumlarının tamamında yüz yüze eğitim, haftada beş gün ve günde altı etkinlik saati olacak şekilde gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek sınıfının müfredatından sorumlu olacak.

11.10.2020Eğitim
Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama yarın başlıyor

Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama yarın başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yüz yüze eğitime geçiş planlaması doğrultusundaki ikinci aşamada, yarından itibaren ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocukların okullarında yüz yüze eğitim başlatılacak. İkinci aşamada ilkokullar, ortaokul 8'inci sınıflar, lise hazırlık sınıfları ve 12'nci sınıflarda haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında yüz yüze eğitim, haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde gerçekleştirilecek. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek sınıfının müfredatından sorumlu olacak.

11.10.2020Gündem
Bu köyde ders kahvede

Bu köyde ders kahvede

Bursa’nın Gököz köyünün muhtarı İdris Aydın salgın nedeniyle okula gidemeyen ve teknolojik eksikleri olan çocuklar için köy kahvesini internet bağlantısı olan sınıfa dönüştürdü. Bilgisayarı olmayan öğrencilere ders sırasında kullanabilmeleri için muhtarlık bilgisayarını ve kendi cep telefonunu veriyor.

11.10.2020Hürriyet Pazar
Öğretmenlere dijital eğitim

Öğretmenlere dijital eğitim

ING öğretmenlere dijital yetkinlik kazandırmak için ODTÜ, Habitat Derneği ve İLKSAN desteğiyle ‘Dijital Öğretmenler Projesi’ başlattı. İlk adımda 1000 öğretmen eğitim alacak.

11.10.2020Ekonomi
Tabletler ne zaman dağıtılacak MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı için son dakika açıklama yaptı

Tabletler ne zaman dağıtılacak? MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı için son dakika açıklama yaptı!

Ücretsiz tablet dağıtımı için veli ve öğrenciler son gelişmelere odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim ücretsiz tablet bilgisayar dağıtımı il milli eğitim müdürlükleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 'İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı olarak dağıtmaya başlıyoruz.' ifadelerini kullandı. Bu gelişmenin ardından ücretsiz tablet dağıtımının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, MEB tablet dağıtımı ne zaman?

10.10.2020Gündem
Uzaktan eğitimle birlikte teknik servislerde yoğunluk yaşanıyor

Uzaktan eğitimle birlikte teknik servislerde yoğunluk yaşanıyor

KOCAELİ’de, uzaktan eğitimle birlikte ikinci el laptop ve tabletlere talep arttı. Elektronik tamir dükkanları ise tamire getirilen bilgisayarlarla dolup, taştı.

10.10.2020Gündem
Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple, yeni iPad’i Türkiye’de satışa sundu

Apple’ın yeni gözdesi 10.2 inç ekrana sahip iPad Trükiye’de satışa sunuldu. Farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkan iPad’in fiyatı da dikkatleri üzerine topluyor.

9.10.2020Teknoloji
Yüz yüze eğitime geçişte son hazırlıklar

Yüz yüze eğitime geçişte son hazırlıklar

Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Mustafa Safran ve Reha Denemeç ile 81 il milli eğitim müdürünün katılımıyla, yüz yüze eğitimin ikinci aşamasıyla ilgili toplantı düzenlendi.

9.10.2020Eğitim
Elazığ’daki köy okulları eğitime hazırlanıyor

Elazığ’daki köy okulları eğitime hazırlanıyor

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, 12 Ekim günü köy okullarının tüm kademelerinde yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurmasının ardından Elazığ’daki köy okullarda hazırlıklar başladı.

9.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı başlıyor

Son dakika haberi: Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı başlıyor

Ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu ve dağıtım işlemleri, evlerinde bilgisayarı olmayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. İhtiyaç sahibi öğrencilere 500 bin tablet dağıtacak olan bakanlık EBA ve Zoom gibi portallara uzaktan eğitim süresince öğrencilerin faydalanmasına katkı sunacak. Belediyeler, kurumlar ve Acun Ilıcalı MEB ücretsiz tablet dağıtımı için çeşitli kampanyalar başlatmıştı. Ücretsiz tablet dağıtımı il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek. Peki, ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, 500 bin ücretsiz tablet kampanyası için son dakika gelişmeler.

9.10.2020Gündem
Düğün salonu EBA destek noktası oldu

Düğün salonu EBA destek noktası oldu

TOKAT'ın Erbaa ilçesinde internet ve bilgisayar erişimi olmayan öğrenciler için belediye, düğün salonuna bilgisayarlar getirterek, internet hattı bağlattı. Çocuklar daha önce düğün salonu olarak kullanılan alanda, EBA üzerinden uzaktan eğitim alıyor.

8.10.2020Gündem
Jandarmadan köy okullarına tablet

Jandarmadan köy okullarına tablet

BATMAN’ın Gercüş ilçesinde jandarma ekiplerince köy okullarına tablet bilgisayar desteği verildi.

8.10.2020Gündem
İstanbul’da evlerden hırsızlık yapan ikiz kardeşler kamerada

İstanbul’da evlerden hırsızlık yapan ikiz kardeşler kamerada

İSTANBUL’da 8 ayrı evden hırsızlık yaptıkları belirlenen ikiz kardeş şüpheliler, polisin takibi sonucu yakalandı. Şüphelilerin bir binaya girmeleri, birinin çaldıkları televizyonu kucaklayarak taksiye binme anı güvenlik kameralarına yansıdı.

8.10.2020Gündem
Uzmanından hamilelikte rahat bir uykunun formülleri

Uzmanından hamilelikte rahat bir uykunun formülleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nden Doktor Öğretim Üyesi Emine Zeynep Yılmaz, "Reflü gibi mide bağırsak şikayetinin artması, bacak krampları, akciğer kapasitesinin azalması ve sık nefes alma, sırt ve kasık ağrıları hamilelikte uyku bozukluğuna neden oluyor" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: MEB ücretsiz bilgisayar tablet dağıtımı başlıyor - 500 bin laptop bilgisayarlar-tabletler ne zaman kimlere verilecek

Son dakika haberi: MEB ücretsiz bilgisayar tablet dağıtımı başlıyor - 500 bin laptop bilgisayarlar-tabletler ne zaman kimlere verilecek?

MEB ücretsiz bilgisayar tablet dağıtımı son dakika gelişmeler ile takip ediliyor. Veli ve öğrencilerin yakından ilgilendiği ücretsiz bilgisayar başvurularının detayları belli olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim kapsamında faydalanacağı tablet bilgisayar uygulamasıyla ilgili açıklama yaptı. İlk aşamada 500 bin bilgisayar dağıtımı yapılacak olan süreçte il milli eğitim müdürlükleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere laptop ve ücretsiz tabletler ulaştırılacak. Peki, 500 bin ücretsiz laptop bilgisayarlar-tabletler kimlere verilecek? İşte, MEB ücretsiz bilgisayar dağıtımıyla ilgili ayrıntılar.

8.10.2020Gündem
500 bin tablet ne zaman dağıtılacak.. İşte MEBden gelen açıklama

500 bin tablet ne zaman dağıtılacak.. İşte MEB'den gelen açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı, Kovid-19 salgını nedeniyle dijital ortamda sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

7.10.2020Gündem
Uzaktan eğitimde ailelere pratik öneriler

Uzaktan eğitimde ailelere pratik öneriler

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını eğitimde karşımıza çok önemli bir değişimi hızlı bir şekilde getirmiş durumda: Uzaktan eğitim. Peki, uzaktan eğitim konusunda aileler nelere dikkat etmeli? Uzmanlar konuyla ilgili tavsiyeler verdi.

7.10.2020Eğitim
MEB: 500 bin tabletin dağıtımı gelecek hafta başlıyor

MEB: 500 bin tabletin dağıtımı gelecek hafta başlıyor 

MEB, Kovid-19 salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan dijital ortamda sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Tabletlerde öğrencilerin EBA ve canlı dersler için kullanacakları internetin, Bakanlık tarafından temin edilmesi hazırlıkları da sürüyor. Bilgisayarların dağıtımı, il müdürlükleri kanalıyla okullarda yapılacak.

7.10.2020Eğitim
Son dakika haberi: Yüz yüze eğitimde ikinci aşama.. Gerekirse cumartesi de okula gidecekler

Son dakika haberi: Yüz yüze eğitimde ikinci aşama.. Gerekirse cumartesi de okula gidecekler

Yüz yüze eğitimde ikinci aşama 12 Ekim Pazartesi günü başlıyor. İlkokul 1, 2, 3, 4 ve ortaokul 8’inci sınıfların yanı sıra lise 12’nci sınıf öğrencileri de okula gidecek. Köy okulları ve özel gereksinimli öğrencilerin de yüz yüze eğitimleri başlıyor. Öğrenci velisinin rızasıyla okula gidecek. Okula gelmeyen de müfredattan sorumlu olacak. Okullar gerekirse cumartesi günlerine de ders koyabilecek.

7.10.2020Eğitim
Son dakika: MEB, 500 bin tabletin dağıtımına gelecek haftadan itibaren başlıyor

Son dakika: MEB, 500 bin tabletin dağıtımına gelecek haftadan itibaren başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze ve uzaktan sürdürülecek hibrit eğitim modelinde, öğrencilere destek olmak amacıyla 500 bin tabletin öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımına önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

7.10.2020Gündem
Manavgat’ta yasa dışı bahis operasyonu

Manavgat’ta yasa dışı bahis operasyonu

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde jandarma tarafından internet üzerinden yasa dışı bahis oynatanlara yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

7.10.2020Gündem
Gaziantepte takılarını satıp, öğrencisine televizyon alan öğretmene ödül

Gaziantep'te takılarını satıp, öğrencisine televizyon alan öğretmene ödül

GAZİANTEP’te, evlerinde televizyon olmadığı için derslerini takip edemeyen öğrencisine bir ay önce yaptığı düğünde takılan altınları satarak televizyon alan müzik Öğretmeni Botan Erekli, Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından ödüllendirildi.

7.10.2020Gündem
MEB ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu nasıl yapılır Ücretsiz tablet nereden alınır Bakan Selçuktan açıklama

MEB ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz tablet nereden alınır? Bakan Selçuk'tan açıklama!

Ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık.' dedi. Konu ile ilgili son açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Peki ücretsiz tablet nereden alınır?

7.10.2020Gündem
Son dakika haberi... Bakan Selçuk yüz yüze eğitimde detayları açıkladı Sınav sistemi değişecek mi

Son dakika haberi... Bakan Selçuk yüz yüze eğitimde detayları açıkladı! Sınav sistemi değişecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ülkenin koşullarının kendine özgü olduğunu belirterek, "Kıta Avrupası açısından bakıldığında tümünün açtığını ve hatta 10-12 yaş altında maske olmadığını, tam zamanlı açtıklarını haftada 5 gün, bütün kademelerde, kimisinde sadece öğretmenlerde maske olduğunu kiminde lise düzeyinde maskenin gerekli olduğunu görüyoruz." dedi. Ayrıca Yüz yüze eğitime ilişkin önemli bilgiler veren Selçuk sınavların yüz yüze yapılacağını ve öğrencilerin müfredatın tümünden sorumlu olacaklarını belirtti.

6.10.2020Gündem
Bakan Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili detayları anlattı... Okullarda ikinci aşama başlıyor

Bakan Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili detayları anlattı... Okullarda ikinci aşama başlıyor

Son dakika Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime aşamalı geçişte alınan yeni kararlarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında, "Bu aşamada da isteyenler okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerimizin tablet bilgisayar sağlayacak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Bir dağıtım stratejisi var. Buna göre hareket edilecek ve öğrencilerimize tabletler peyderpey dağıtılacak" dedi.

6.10.2020Eğitim
Pülümürlü gurbetçiden 125 öğrenciye tablet

Pülümürlü gurbetçiden 125 öğrenciye tablet

Almanya’da yaşayan Tunceli Pülümürlü iş insanı Hasan Düzgün, ilçesindeki tüm ilk, orta ve lise öğrencilerinin eğitimlerine katkı amacıyla tablet gönderdi.

6.10.2020Avrupa
Pandemi, e-ticaret alışkanlıklarını değiştirdi

Pandemi, e-ticaret alışkanlıklarını değiştirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs pandemisinin ardından evden çalışma sisteminin tercih edilmesi, tatil alışkanlıklarının değişmesi ve uzaktan eğitim sistemine geçilmesi; e-ticaretteki tüketim alışkanlıklarını da yeniden belirledi.

6.10.2020Teknoloji
Yüz yüze eğitim genişliyor

Yüz yüze eğitim genişliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletildiğini belirterek, “2, 3, 4, ortaokul 8 ve lise 12’inci sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Özel eğitim okulları ile köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür.” dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

6.10.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüz yüze eğitimin kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek" dedi.

5.10.2020Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüz yüze eğitimin kapsamını genişlettiklerini belirterek, "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık. 2.3.4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz. Bunlara ilave olarak ortaokul 8. lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek" dedi.

5.10.2020Gündem
Atık piller geri dönüştürülüyor... Elektrikli araçların bataryalarının üretiminde kullanılacak

Atık piller geri dönüştürülüyor... Elektrikli araçların bataryalarının üretiminde kullanılacak

Kocaeli'de kurulan "Atık Pil Geri Kazanım Tesisi"nde, Avrupa Birliği (AB) projeleri desteğiyle atık piller çevre kirliliğine neden olmayacak şekilde bertaraf edilip, elde edilen lityum ve kobalt sülfat, elektrikli araçların bataryalarının ham maddesi olarak ekonomiye kazandırılıyor. Firmanın genel müdürü Murat Ilgar, pil geri dönüşümüne ilişkin bilgiler verdi.

5.10.2020Teknoloji
Telegram, WhatsApp’ın saltanatına son verebilir mi

Telegram, WhatsApp’ın saltanatına son verebilir mi?

Geliştirdiği özelliklerle her geçen gün kullanıcı sayısını artıran ve anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki ön plana çıkan Telegram son dönemde adından sıkça söz ettiriyor. Peki, Telegram’ı WhatsApp’tan ayrıştıran ve kullanıcıların gözdesi haline getiren özellikler neler?

5.10.2020Teknoloji
Suriyeli sahte polisleri, gerçek polisler yakaladı

Suriyeli sahte polisleri, gerçek polisler yakaladı

MERSİN'de, kendilerini polis olarak tanıtan Suriye uyruklu 1'i kadın 4 kişi, kente tatil için gelen yabancı uyruklu 6 kişinin para ve cep telefonlarını gasbedip, kaçtı. Tatilcilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, 3 kişiyi yakaladı.

5.10.2020Haber
Yabancı turistlere kabusu yaşatmışlar... Suriyeli sahte polisler yakalandı

Yabancı turistlere kabusu yaşatmışlar... Suriyeli sahte polisler yakalandı!

Mersin'de, kendilerini polis olarak tanıtan Suriye uyruklu 1'i kadın 4 kişi, kente tatil için gelen yabancı uyruklu 6 kişinin para ve cep telefonlarını gasbedip, kaçtı. Tatilcilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, 3 kişiyi yakaladı.

5.10.2020Gündem
Kadıköy ve Üsküdarda evlerden hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

Kadıköy ve Üsküdar'da evlerden hırsızlık yapan şüpheliler kamerada

Kadıköy ve Üsküdar'da evlerden hırsızlık yapan 4 şüpheli polis tarafından yakalandı. Şüphelilerin hırsızlık yaptıkları bir eve giriş çıkış anları güvenlik kameralarına yansıdı.

4.10.2020Gündem
Seyahatlerde işinizi kolaylaştıracak 10 sırt çantası

Seyahatlerde işinizi kolaylaştıracak 10 sırt çantası

Yalnızca seyahatlerin en pratik parçalarından biri olmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanana bir hava katıyor. Yolculuklarda vazgeçilmeziniz haline gelecek, birbirinden kullanışlı sırt çantalarından birkaç seçenek...

4.10.2020Seyahat
Mutluluğun formülü çok açık

Mutluluğun formülü çok açık

Mevsim geçişlerinde hava değişiminden hem bedensel hem de ruhsal olarak etkileniriz. Kendimizi iyi hissetmek içinse beslenme şeklimize ve uyku düzenimize dikkat etmeliyiz. Bize iyi gelecek bir hobiyi hayatımıza dahil edebilir, yoga yaparak ruhumuzu besleyebilir, ‘mutlu sonbahar’ çayıyla dinginleşebiliriz. Bol bol su içmek de toksik maddelerden kurtulmayı sağlar.

Artırılmış gerçeklik nedir Artırımış gerçeklik gözlükleri ve uygulamaları

Artırılmış gerçeklik nedir? Artırımış gerçeklik gözlükleri ve uygulamaları

Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality-AR), günümüzün en popüler uygulamalarından biridir. İnternetin ve akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte, reklam ve pazarlamacılar tarafından özellikle tercih edilen bir uygulamadır. Artırılmış gerçeklik hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

2.10.2020Araştırma
Huawei, EMUI 11 beta testleri için düğmeye bastı

Huawei, EMUI 11 beta testleri için düğmeye bastı

EMUI 10 arayüzünün ardından Huawei, EMUI 11 ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. EMUI 11 Beta kullanıcı testi ile şirket, doğrudan kullanıcıların kendisinden geri bildirim alarak, ihtiyaçlarına uygun arayüzü sunacak.

2.10.2020Teknoloji
Genç öğretmen takısını satıp öğrencisine televizyon aldı

Genç öğretmen takısını satıp öğrencisine televizyon aldı

GAZİANTEP'te bir ay önce evlenen Müzik Öğretmeni Botan Erekli (29) evinde tablet ve televizyon olmadığı için dersleri takip edemediğini öğrendiği, öğrencisine düğünde takılan altınlarını satarak televizyon aldı.

2.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuklarda dil gelişimi

Dil gelişimi yaşam boyu devam eden bir süreçtir. İlk doğduğu an ağlama ile başlayan dil gelişimi, çocuğun çevresindeki sesleri duyması ve taklit etmesiyle devam eder.

7.10.2020

Gına getiren medyatik hareketler

Dejavu gibi, kendinizden şüphe edersiniz. Belirli aralıklarla durup durup aynı şeyleri okuyoruz. Kimilerine “medya maymunu” derler ya, kimi de medyayı maymun gibi parmağında oynatıyor. En kıdemlisinden en masumuna sıralayalım.

6.10.2020