EKSTRA
MENÜ

Sınav Sonucu

Sınav Sonucu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav Sonucu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.766 Sınav Sonucu haberi bulunmuştur.

Sınav Sonucu Haberleri

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı!

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u adayların erişimine açıldı. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Kasım 2020 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Peki, KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

23.11.2020Gündem
2020 KPSS Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanacak ÖSYMnin açıklamasına odaklanıldı

2020 KPSS Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin açıklamasına odaklanıldı!

Kamuda memur olma hedefindeki iki yıllık üniversite bölümlerinden mezun vatandaşlar, ÖSYM'nin düzenlediği KPSS Önlisans oturumundan alacakları puanları bekliyor. ÖSYM AİS sisteminde açıklanan puanları kapsamında tercih yaparak memur olmak isteyen adaylar sonuçlara kilitlendi. Peki, 2020 KPSS Önlisans sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

16.11.2020Gündem
e YDS sonuç sorgulama ekranı: e-YDS 2020/12 İngilizce sınav sonuçlarını ÖSYM açıkladı

e YDS sonuç sorgulama ekranı: e-YDS 2020/12 İngilizce sınav sonuçlarını ÖSYM açıkladı!

e YDS sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamanın ardından erişime açıldı. 14 Kasım 2020 tarihinde uygulanan e YDS 2020/12 İngilizce sınav değerlendirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ ekranı üzerinden duyuruldu. Sınava katılım sağlayan adaylar sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi ile öğrenebilecekler. İşte, ÖSYM e-YDS sorgulama ekranı ve sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

16.11.2020Gündem
Otizmli dahi okullu oldu

Otizmli dahi okullu oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un, eğitim engeli kaldırılarak güzel sanatlar lisesi yetenek sınavlarına alınması için devreye girdiği otizmli Yıldırım Beyazıt Yakar, İstanbul Üniversitesi Itri Güzel Sanatlar Lisesi’ni birincilikle kazandı. Kendisine imkân tanıyanlara başarısıyla karşılık veren 20 yaşındaki otizmli müzik dehası, özel gereksinimli çocukların, fırsat verildiğinde nelerin üstesinden gelebileceklerini gösterdi.

25.09.2020Eğitim
2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı 3. dönem hafızlık tespit sınavı bu yıl online olarak gerçekleşti. 7 Eylül 2020 tarihinde 15 ilimizde uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı sonuçları için takvim paylaşıldı. Peki, 2020 hafızlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

15.09.2020Gündem
MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı - 2020 MSÜ sınav sonucu sorgulama

MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları açıklandı - 2020 MSÜ sınav sonucu sorgulama

MSÜ 2020 Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonuçları erişime açıldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamada MSÜ sınav sonuçlarının MSB'nin PERTEMİN ekranı pertemin.msb.gov.tr adresinden öğrenileceği bildirildi. MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokullarına yerleştirme işlemleri kapsamında çağrı ve kayıt işlemleri 21 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. İşte, MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları sınav sonucu sorgulama ekranı ve MSÜ yerleştirme ve kayıt işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

8.09.2020Gündem
88. ÖGG sınav sonuçları açıklandı ÖGG sonuç sorgulama ekranı

88. ÖGG sınav sonuçları açıklandı! ÖGG sonuç sorgulama ekranı

88. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavının sonuçları açıklandı. Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların geçtiğimiz günlerde katılım sağladığı 88. ÖGG sınavının sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından erişime açıldı. Peki, 88. ÖGG sınav sonucu nasıl sorgulanır?

4.09.2020Gündem
ÖGG sınav sonuçlarında son durum: 16 Ağustos ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı

ÖGG sınav sonuçlarında son durum: 16 Ağustos ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?

Bu yılın takvimine göre 16 Ağustos tarihinde düzenlenen 88. Dönem Temel Eğitim ve 64. Yenileme Eğitimi bir diğer adıyla ÖGG sınav sonuçları bugün online sistem üzerinden erişime açılacak. Açıklanan tarihin gelmesiyle birlikte ÖGG sınav sonucu için sık sık EGM sonuç ekranı ziyaret ediliyor. Peki, ÖGG sınav sonuçları açıklandı mı?

4.09.2020Gündem
Halbank sınav sonuçları açıklandı- Halbank personel alımı sınav sonucu sorgulama ekranı

Halbank sınav sonuçları açıklandı- Halbank personel alımı sınav sonucu sorgulama ekranı

Halbank sınav sonuçları ile ilgili bekleyiş sona erdi. Halbank personel alımı sınavına giren binlerce adayın beklediği duyuru geldi. Halbank personel alımı sınav sonucu açıklandı. Halkbank personel alımı başvuruları 8 Ağustos'ta tamamlanmış, farklı branşlar için başvuru yapan adaylar, 12 Ağustos'ta sınava girmişti. İşte Halbank personel alımı sınav sonucu sorgulama ekranı...

2.09.2020Gündem
2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak İşte tarih bilgisi

2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından organize edilen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için araştırmalar hız kazandı. ALES sonuçları için geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, 2020 ALES sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

31.08.2020Eğitim
2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak İşte tarih bilgisi

2020 ALES sonucu ne zaman açıklanacak? İşte tarih bilgisi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından organize edilen, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları için araştırmalar hız kazandı. ALES sonuçları için geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, 2020 ALES sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

31.08.2020Gündem
ÖSYM e YDS sınav sonucu sorgulama ekranı:  E YDS 2020/10 İngilizce sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM e YDS sınav sonucu sorgulama ekranı: E YDS 2020/10 İngilizce sınav sonuçları açıklandı

e YDS sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklama ile erişime açıldı. 29 Ağustos 2020 tarihinde organize edilen e-YDS 2020/10 İngilizce sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden e YDS sonuç ekranı üzerinden öğrenilecek. Söz konusu sınavın değerlendirme sonuçları için adayların, T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi bilgilerini doldurması gerekecek. İşte, 2020 e YDS İngilizce sınav sonuçları sorgulama ekranı.

29.08.2020Eğitim
e YDS sınav sonuçları açıklandı - e YDS Arapça/Rusça sınav sonucu sorgulama ekranı

e YDS sınav sonuçları açıklandı - e YDS Arapça/Rusça sınav sonucu sorgulama ekranı

e YDS sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamanın ardından erişime açıldı. 22 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşen e YDS Arapça/Rusça sınav değerlendirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ ekranı üzerinden duyuruldu. Sınava katılım sağlayanlar T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi ile sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. İşte, e-YDS 2020/9 Arapça/Rusça sınav sonucu sorgulama ekranı.

22.08.2020Eğitim
AÖL 2020 sınav sonucu MEB sorgulama ekranı: AÖL sınav sonuçları açıklandı

AÖL 2020 sınav sonucu MEB sorgulama ekranı: AÖL sınav sonuçları açıklandı

AÖL 2020 sınav sonucu Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla belli oldu. Temmuz ayında sınava katılan adayların heyecanla beklediği AÖL sonuçları MEB AÖL giriş ekranı ile sorgulamaya açıldı. 2020 AÖL 2. dönem sınav sonuçları, öğrenci T.C no ve şifresiyle sorgulanacak. Sınav sonuçları için itirazlar ise, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Gözler şimdi AÖL 2020 sınav sonuçlarında. İşte, meb.gov.tr AÖL sınav sonucu ekranı.

20.08.2020Eğitim
AÖL sonucu meb.gov.tr  giriş ekranı 2020: AÖL sorgulama MEB ekranına nasıl girilir

AÖL sonucu meb.gov.tr giriş ekranı 2020: AÖL sorgulama MEB ekranına nasıl girilir?

Meb.gov.tr giriş ekranı AÖL sınav sonuçları için 17 Ağustos tarihinin işaret edilmesiyle gündeme geldi. Açık lise sınav sonuçları sorgulama ekranı için bekleyen öğrenciler, http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresine şifreleri ve T.C numarasıyla giriş yaparak sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. MEB AÖL girişiyle ayrıca AÖL yeni dönem ders seçimi işlemleri de tamamlanıyor. Peki, AÖL sınav sonucu MEB sorgulama ekranına nasıl girilir? İşte, MEB AÖL sınav sonucu sorgulama ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler..

18.08.2020Gündem
DGS sınav sonucu ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

DGS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi!

Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin yapacağı değerlendirmelerin ardından, kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (2020 DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.08.2020Gündem
Bekilli Belediyesi memur alımı sonuçları açıklanıyor

Bekilli Belediyesi memur alımı sonuçları açıklanıyor!

Bekilli Belediyesi memur alımı sonuçları için beklenen güne girildi. Toplam 8 personel alımı yapacak olan Bekilli Belediyesi, kazanan adaylar ile ilgili detayları 8 Ağustos tarihinde duyuracak. İşte, Bekilli Belediyesi memur alımı sonuçları hakkında detaylı bilgiler

7.08.2020Gündem
MSB işçi alımı kura sonuçları 2020 listesi personel duyurular sayfasından açıklandı mı ve nereden sorgulanır

MSB işçi alımı kura sonuçları 2020 listesi personel duyurular sayfasından açıklandı mı ve nereden sorgulanır?

MSB işçi alımı kura sonuçları MSB resmi internet sitesi üzerinden adaylarla paylaşılacak. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) işçi alımı kura sonuçları, toplam 1072 kişilik kadro için müracaatta bulunan işçi adayları tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere pek çok alandan işçi alımı yapacak olan MSB, kura yöntemiyle seçeceği işçiler için duyuruyu resmi internet sitesi üzerinden yapacak. Peki, MSB işçi alımı kura sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında son gelişmeler

28.07.2020Gündem
Milli Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Milli Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Millî Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde; Millî Savunma Bakanlığı iş yerlerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca daimi süreli 1.072 (bin yetmiş iki) açıktan işçi alınacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden 16 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yapılacaktır.

16.07.2020Gündem
Millî Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

Millî Savunma Bakanlığı 1072 personel alacak.. İşte başvuru şartları

MSB:"Millî Savunma Bakanlığında istihdam edilmek üzere 1.072 (bin yetmiş iki) açıktan işçi alınacaktır. Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden 16 Temmuz 2020 tarihi itibariyle yapılacaktır."

14.07.2020Gündem
Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır Halkbank personel alımı 2020

Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır? Halkbank personel alımı 2020!

Halkbank banko görevlisi personel alımı için süreç devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından başvuru işlemleri kabul edilecek olan sınav, 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek. Banko Hizmetleri Asistanı ya da diğer bir ifadeyle servis asistanı alımı için sınav başvuruları ise 12 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek. TC vatandaşı, 1.1.1990 tarihi ve sonrası doğumlu olmanın önemli bir kriter olduğu başvuru süreci, sınav ile devam edecek. Peki, Halkbank banko görevlisi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

9.07.2020Gündem
YKS bitti, tercih heyecanı başladı Uzmanından bu süreçte öneriler…

YKS bitti, tercih heyecanı başladı! Uzmanından bu süreçte öneriler…

2,5 milyon öğrenci 2020 YKS sınavın da ter döktü. Heyecan dolu, stresli sınav bekleyişi nihayet sona erdi. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla yeni bir heyecan dalgasını tercih süreçlerinde yaşayacak olan adaylar için Psikolojik Danışman Sevgi UMUÇ süreçle ilgili açıklamalarda bulundu.

3.07.2020Eğitim
MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç

MSÜ taban puanları 2020: Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları kaç?

MSÜ taban puanları, Kara, Hava, Deniz Harp okulu bünyesinde eğitim görmek isteyen pek çok öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kara, Hava, Deniz Harp Okulu taban puanları bilgisine erişmek isteyen MSÜ adayları, buna göre aldıkları puanın hangi harp okuluna yettiğini öğrenebilecek. Peki, MSÜ taban puanları 2020 kapsamında Deniz, Hava ve Kara Harp Okulu en az kaç puanla alım yapıyor? İşte, önceki yılın taban puanları ve detaylı bilgiler

3.07.2020Gündem
MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM MSÜ 2020 sınav sonucu tarihini duyurdu

MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM MSÜ 2020 sınav sonucu tarihini duyurdu

MSÜ sınav sonuçları, söz konusu sınavın geride kalmasının ardından adayların yoğunlaştığı konulardan oldu. 2020-MSÜ sınav sonuçları ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından erişime açılacak. Adaylar MSÜ sonuçlarına, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle 10 gün süreyle erişebilecekler. Peki, MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin duyurduğu MSÜ 2020 sınav sonucu tarihi.

24.06.2020Gündem
Bakan Selçuk LGS adaylarına videoyla seslendi

Bakan Selçuk LGS adaylarına videoyla seslendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, hafta sonu yapılacak Liselere Giriş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek adaylara seslenerek, "Biz sizin için her türlü tedbiri aldık" dedi.

18.06.2020Eğitim
Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nda önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ''Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı'' dedi. LGS ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Bakan Selçuk, ''Bina sayısını arttırdık. 18 bin arkadaşımızı okullarda görevlendirdik'' diye konuştu. LGS kapsamındaki sınava girecek Kovid-19 tanılı öğrencilerle ilgili bir soruya Bakan, ''Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler" yanıtını verdi.

18.06.2020Gündem
Yaşam bir sınav mı Sınavlar bir tehdit mi yoksa bir fırsat mı

Yaşam bir sınav mı? Sınavlar bir tehdit mi yoksa bir fırsat mı?

Üç aydır yaşadığımız ‘korona süreci’ tüm dünya için bir kriz ve bir sınav oldu. “Bu krizi aşabilecek miyiz, koronavirüsle verdiğimiz sınavda başarılı olabilecek miyiz? Kim kazanacak, kim kaybedecek?” sorularıyla her an kaygı ve endişe içinde yaşadık... Kim kazandı? Kim kaybetti? Neler öğrendik? İşte her sınavın ‘kazananı ve kaybedeni’ vardır ve bunlar aynı kişiler değildir. Ancak her sınavdan sonra herkes bir şeyleri öğrenerek, bazı şeyleri farkederek çıkmışsa eğer, sınavlar işe yarıyor demektir!

15.06.2020Eğitim
2020 MSÜ sınav sonucu ne zaman açıklanacak

2020 MSÜ sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) ÖSYM tarafından 81 ildeki 94 sınav merkezinde, 451 bin 272 adayın katılımıyla, 14 Haziran Pazar günü yapılacak. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen sınava katılım sağlayacak adaylar şimdiden sonuç tarihini sorguluyor. Peki, MSÜ sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

13.06.2020Gündem
LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS için artık adayların önünde sadece iki gün var. Uzmanların, LGS’ye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileriyle, anne babalarına; son günlerde, sınavdan bir gün önce ve sınav gününde yapmaları gerekenlerle ilgili bazı önerileri var:“Hata yapmaktan korkmayın, soru sayısına odaklanmayın, kolay sorulara dikkat edin. Kaygınızı çocuğunuza yansıtmayın, onu diğerleriyle kıyaslamayın, rahatlatıcı konuşmalar yapın.”

11.06.2020Eğitim
AÖF sınav sonuçları açıklandı 2020 - AÖF bahar dönemi sınav sonucu sorgulama

AÖF sınav sonuçları açıklandı 2020 - AÖF bahar dönemi sınav sonucu sorgulama

AÖF sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. 8 Nisan-7 Mayıs tarihlerinde online gerçekleşen Anadolu Üniversitesi AÖF İktisat ve İşletme Fakültelerinin Bahar Dönemi Ara Sınav sonuçları AÖF sınavı sonucu sorgulama ekranı üzerinden ilan edildi. 20 günde internet tabanlı gerçekleşen AÖF vize sonuçları öğrenci bilgileri girilerek sorgulanabilecek. Sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler şimdi AÖF sonuçları nasıl öğrenilir? sorusuna yanıt arıyor. İşte, 2020 AÖF sınav sonucu sorgulama ekranı ve AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili detaylar.

8.05.2020Gündem
Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk

Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk

Müzik kariyeri boyunca Türk müziğine farklı bir üslup getiren ve 100'den fazla besteye imza atan sanatçı, vefatının 39. yılında anılıyor.

27.04.2020Keyif
Survivor Aşkım kaç yaşında, boyu kaç Aşkım Burçe Tunay kimdir

Survivor Aşkım kaç yaşında, boyu kaç? Aşkım Burçe Tunay kimdir?

Aşkım Burçe Tunay, Survivor 2020'deki performansıyla adından söz ettirmeyi başardı. Sempatik tavırlarının yanı sıra minyon görüntüsüyle dikkat çeken Survivor Aşkım'ın özellikle yaşı ve boyu merak ediliyor. Aşkım Burçe Tunay, SMS sıralamasında alt sıralarda yer almasına rağmen yarışmada tutunmayı başarmış bir isim. Peki, Survivor Aşkım kaç yaşında, boyu kaç?

23.04.2020Televizyon
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapacak! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığının merkez teşkilatında boş bulunan stajyer kontrolör kadrosuna sözlü sınavla 15 personel alınacak. Bu gelişmenin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bu kez İçişleri Bakanlığı personel alımın başvuru şartları ve diğer ayrıntıları merak konusu oldu. İşte, İçişleri Bakanlığı personel alımı hakkında merak edilenler...

27.03.2020Gündem
Sözleşmeli öğretmen atama tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Sözleşmeli öğretmen atama tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında sözlü sınav sonuçları, geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Gözler şimdi yapılan tercihlerin ardından atama işleminin sonuçlarının açıklanacağı tarihte. MEB, bu konuda atama takvimini yayımlayarak bilgi vermişti.  Peki, öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmen alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

18.03.2020Gündem
20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak MEB atama tercih sonucu sorgulama

20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB atama tercih sonucu sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen atama tercih sonuçları için geri sayım devam ediyor. 2020 sözleşmeli öğretmen ataması tercih başvurusu yapan öğretmen adayları sonuçlarını MEB'in internet sitesinden öğrenebilecek. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sözleşmeli öğretmen atama tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.03.2020Gündem
YÖKDİL sınav sonucu ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

YÖKDİL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

YÖKDİL sınav sonuçları, bu kapsamda beklenti içinde olan adaylarca merakla araştırılıyor. Farklı dillerde yapılan YÖKDİL değerlendirmesi adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden sınav puanları hesaplanacak. Peki, YÖKDİL sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

9.03.2020Gündem
14 Ocak tarihli PAEM eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı - E devlet PAEM sonuç ekranı

14 Ocak tarihli PAEM eğitim sonu sınav sonuçları açıklandı - E devlet PAEM sonuç ekranı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyurunun ardından PAEM sınav sonuçları açıklandı. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde gerçekleşen eğitimlerle istihdam edilecek olan komiser yardımcıları, 14 Ocak tarihinde düzenlenen PAEM eğitim sonu sınav sonuçlarını e devlet ekranı üzerinden öğrenilebilecek. İşte, PAEM eğitim sonu sınav sonucu sorgulama sayfası ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.03.2020Gündem
ALES 2020 başvurusu ne zaman ÖSYM tarih verdi

ALES 2020 başvurusu ne zaman? ÖSYM tarih verdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için başvuruların ne zaman alınmaya başlanacağı, söz konusu sınava katılım sağlamayı planlayan vatandaşlar da bu kapsamda bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki, ALES başvurusu ne zaman? ALES sınavı ne zaman yapılacak?

5.03.2020Gündem
Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı | 86. ÖGG sınav sonuçları

Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı | 86. ÖGG sınav sonuçları

86. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından vatandaşlar, 86. ÖGG sınav sonuçlarını nereden ve nasıl sorgulayabileceklerini merak ediyor. Peki, özel güvenlik sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

4.03.2020Gündem
ALES 2020 başvuruları başladı mı ALES ne zaman yapılacak

ALES 2020 başvuruları başladı mı? ALES ne zaman yapılacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen, ALES’in bu yılki ilk oturumu mayıs ayında gerçekleşecek. Sınavda daylara ellişer sorudan oluşan sayısal ve sözel testler uygulanacak ve 150 dakika süre tanınacak. Peki, ALES 2020 başvuruları başladı mı? ALES ne zaman yapılacak?

13.02.2020Gündem
86. ÖGG sınavı soru ve cevapları yayımlandı EGM ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

86. ÖGG sınavı soru ve cevapları yayımlandı! EGM ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yakın zaman önce organize edilen 86. ÖGG sınavı soru ve cevapları yayımlandı. Söz konusu sınavın soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından adayların gözü sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, 86. ÖGG sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu? İşte, 86. ÖGG sınavı cevap anahtarı görüntüleme ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

12.02.2020Gündem
ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı - ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama

ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı - ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (ATA AÖF) güz dönemi bütünleme sınavı sonuçları açıklandı. Üniversitenin internet sitesinde yapılan duyurunun ardından ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları ilan edildi. Bütünleme Sınavı sonuçları obs.atauni.edu.tr adresinden öğrenilecek. Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen üniversitenin internet sitesinde LMS ekranı üzerinden itirazını tamamlayacak. İşte, ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

11.02.2020Gündem
2020 AÖF final sınav sonucu açıklandı AÖF final sınavı sonuç sorgulama ekranı

2020 AÖF final sınav sonucu açıklandı! AÖF final sınavı sonuç sorgulama ekranı

AÖF final sonucu Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. Yapılan resmi duyuruya göre AÖF sınav sonuçları şuanda erişime açıldı ve öğrenciler sonuç sorgulama ekranında final sınav sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Çomaklı sosyal medya hesabından sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Bu açıklama ayrıca Anadolu Üniversitesi'nin resmi hesabından da paylaşıldı. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı.. İşte AÖF sınav sonucu sorgulama ekranı...

24.01.2020Gündem
AÖF sınav sonuçları açıklandı.. İşte AÖF ders geçme notları ve sonuç sorgulama ekranı

AÖF sınav sonuçları açıklandı.. İşte AÖF ders geçme notları ve sonuç sorgulama ekranı

Açıköğretim final sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. AÖF sonuçları sorgulama ekranı da duyuru ile birlikte erişime açıldı. Öğrencilerin konu hakkında yaptığı aramalar arasında AÖF ders geçme notları da ilgi görüyor. Peki AÖF ders geçme notları nedir? İşte AÖF sınav sonucu ve detaylar

24.01.2020Gündem
Hakimlik ve Savcılık Adli Yargı sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı Sorular ve cevaplar yayında

Hakimlik ve Savcılık Adli Yargı sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! Sorular ve cevaplar yayında!

Adli Yargı sınav sonuçları, ÖSYM üzerinden açıklandı. OSYM.gov.tr aracılığıyla sorgulanabilen adli yargı sınav sonuçları haricinde cevap anahtarı da görüntülenebiliyor. Peki, adli yargı sınav sonuçları nasıl sorgulanabilir? İşte, 23 Ocak tarihinde erişime açılan adli yargı sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

23.01.2020Gündem
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖF sınav sonucu açıklaması

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonucu açıklaması

Açık Öğretim Fakültesi'nde okuyan öğrencilerin girdikleri sınavların ardından AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı için önemli bir duyuru geldi. Yapılan açıklamada AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı süre öğrencilere bildirildi. Peki AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

18.01.2020Gündem
AUZEF final sınav sonucu ne zaman açıklanacak

AUZEF final sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi AUZEF'de okuyan vatandaşlar, 2019-2020 eğitim yılı Güz Dönemi bitirme (final) sınavlarının sonuçlarına odaklanmış durumda. Gözler, sınav sonuçlarının değerlendirme işlemi sonrası açıklamasında. Peki, AUZEF final sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

15.01.2020Gündem
E Okula neden giremiyorum MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır

E Okul'a neden giremiyorum? MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Yarıyıl tatilinin başlamasına kısa süre kala sınavların ve devamsızlık durumlarının yer aldığı E Okul giriş ekranı ziyaretçi almaya başladı. MEB tarafından hizmet veren E Okul sayfasında zaman zaman yaşanan sorunlardan dolayı E Okul'a neden giremiyorum? sorusu da binlerce öğrenci ve veli tarafından yanıtı araştırılan konulardan oldu. Peki, E Okul VBS girişi nasıl yapılır? İşte, o konuyla ilgili merak edilenler.

12.01.2020Gündem
AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Açık lise sınav sonuçları bekleniyor

AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Açık lise sınav sonuçları bekleniyor

Ortaöğretim yani lise eğitimini açıktan sürdüren pek çok kişi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Aralık ayının son günlerinin yaklaşmasıyla beklentileri artan açık lise öğrenciler, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe odaklandı. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

29.12.2019Gündem
AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak MEB Açık Lise sınav sonucu sorgulama ekranı açıldı mı

AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB Açık Lise sınav sonucu sorgulama ekranı açıldı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleşen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. On binlerce öğrencinin katılım sağladığı sınavda, öğrencilerin gözü MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB Açık Lise sınav sonucu sorgulama ekranı açıldı mı? İşte, AÖL sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem