EKSTRA
MENÜ

Sahte Altın

Sahte Altın haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sahte Altın hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.689 Sahte Altın haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sahte Altın Haberleri

Bağcılarda kuyumcuya sahte altın satmaya çalışan şüpheliler yakalandı

Bağcılar'da kuyumcuya sahte altın satmaya çalışan şüpheliler yakalandı

İstanbul Bağcılar'da kuyumcuya sahte altın satmaya çalışan 2 şüpheli ile sahte altınların temin edildiği 3 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 38 adet çeyrek altın ve 22 bin 100 lira ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şüpheliler serbest bırakıldı.

19.09.2021Haber
Bağcılarda sahte altın satmaya çalışan şüpheliler yakalandı

Bağcılar'da sahte altın satmaya çalışan şüpheliler yakalandı

İstanbul Bağcılar'da kuyumcuya sahte altın satmaya çalışan 2 şüpheli ile sahte altınların temin edildiği 3 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 38 adet çeyrek altın ve 22 bin 100 lira ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen şüpheliler serbest bırakıldı.

19.09.2021Gündem
50 milyon TLlik hileli altın operasyonu Tarihi altın da yapmışlar...

50 milyon TL'lik hileli altın operasyonu! Tarihi altın da yapmışlar...

İstanbul merkezli 5 ilde, basım yetkisi sadece Darphane Genel Müdürlüğü’nde bulunan ve Cumhuriyet döneminde üretimi durdurulan Reşat ve Hamit altınları ile Ata Lirası’nı sahte olarak üreterek piyasaya süren şebeke çökertildi. Operasyonda piyasa değeri 50 milyon TL olan 10 bin adet altın ele geçirildi. İlk tespitlere göre, sahte olmalarının yanı sıra, orjinalleri 22 ayar olan altınların sahteleri daha düşük ayarda.

1.09.2021Ekonomi
Yaz geldi sayıları arttı Altında çip dönemi başlıyor

Yaz geldi sayıları arttı! Altında çip dönemi başlıyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle düğün sezonu hareketlenirken; yetkililer de sahte altın konusunda yeniden vatandaşları uyarıyor. Sahte altın konusunda vatandaşın mağdur olmaması için nelere dikkat edilmesi gerektiğini belirten İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Yıldırımtürk, "Önümüzdeki dönemde Darphane ürünlerine çip koyulacak. Dolayısıyla aldığınız çeyrek altını, siz telefona okuttuğunuz zaman ürünün sahte olup olmadığını kolaylıkla anlayabileceksiniz" dedi.

28.06.2021Ekonomi
Altında buna dikkat Satın alırken ve bozdururken...

Altında buna dikkat! Satın alırken ve bozdururken...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, artan düğünlerde sahte altına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, "Vatandaşlarımız altın alırken ve bozdururken bilinir, güvenilir kuyumcu esnafını tercih etmeli." ifadelerini kullandı.

27.06.2021Ekonomi
Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

Sahte altın dolandırıcıları suçüstü yakalandı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, irtibata geçtikleri A.K.'yı sahte altınla dolandıran 4 şüpheli, başka birini dolandırmak üzereyken suçüstü yakalandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada 336 adet sahte hamit altın ele geçirildi.

25.06.2021Gündem
Beşiktaşta Afrikalı çete yakayı ele verdi Lüks otelde inanılmaz dolandırıcılık

Beşiktaş'ta Afrikalı çete yakayı ele verdi! Lüks otelde inanılmaz dolandırıcılık

İstanbul Beşiktaş'taki lüks otelde Burhan Ö. isimli şahıs Afrikalı kişilerden 130 bin dolar karşılığında 4 kilogram altın satın aldı. Altınları bozdurmak için gittiklerinde altınların sahte olduğunu anlayan Burhan Ö. ve eşi, Afrikalı kişiden parasının iadesini istedi. Kasaya sahte 130 bin dolar bırakan şüpheliler, Burhan Ö.'ye sahte dolarları vererek çeşitli bahaneler ile otelden ayrıldı.

23.04.2021Gündem
Beşiktaşta Afrikalı çete çökertildi 4 kilo sahte altın satmışlar

Beşiktaş'ta Afrikalı çete çökertildi! 4 kilo sahte altın satmışlar

Beşiktaş'ta bir kişiye 4 kilogram sahte altın satarak 130 bin dolar dolandırdıkları belirlenen Afrikalı 9 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin tasarladıkları sahte para basma makinesi ve sahte altınlar kameralara yansıdı.

23.04.2021Gündem
Arsız hırsız

Arsız hırsız

İstanbul’da bir kuyumcuya sahte altın vererek dolandıran A.İ., bir gün sonra aynı kuyumcuya yine elinde sahte altınla gidince yakayı ele verdi.

10.04.2021Gündem
Avcılarda sahte altın operasyonunda 4 kişi yakalandı

Avcılar'da sahte altın operasyonunda 4 kişi yakalandı

Avcılar'da düzenlenen operasyonda sahte altın ve dolarları piyasaya sürmeye çalışan 4 kişi yakalandı.

15.03.2021Haber
Avcılarda pes dedirten olay Kuyumcular bile ayırt edemiyor

Avcılar'da pes dedirten olay! Kuyumcular bile ayırt edemiyor

Avcılar'da düzenlenen operasyonda sahte altın ve dolarları piyasaya sürmeye çalışan 4 kişi yakalandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan kuyumcu Fatih Karakelle, gerçek ve sahte altını bu işin uzmanı olmayanların ayırt etmesinin çok zor olduğunu belirtti.

15.03.2021Gündem
Evlenecek çiftlere Suriye altını uyarısı Ciddi fiyat farkı var

Evlenecek çiftlere 'Suriye altını' uyarısı! Ciddi fiyat farkı var

Kontrollü normalleşmeyle birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağı bekleniyor. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Ekonomi
Evlenecek çiftlere Suriye Altını uyarısı

Evlenecek çiftlere 'Suriye Altını' uyarısı

GAZİANTEP Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, kontrollü normalleşme süreci ile birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağını ifade etti. Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Haber
Evlenecek çiftlere Suriye altını uyarısı Ciddi fiyat farkı var

Evlenecek çiftlere 'Suriye altını' uyarısı! Ciddi fiyat farkı var

Kontrollü normalleşmeyle birlikte başlaması beklenen düğünlerin en önemli geleneklerinden olan altın satışlarında artış olacağı bekleniyor. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, evlenecek çiftleri, düşük ayarlı Suriye altını ve sahte altın alımına karşı uyardı.

10.03.2021Ekonomi
Sana ne hayatım, ‘Zevk Meselesi’

Sana ne hayatım, ‘Zevk Meselesi’

Feminen, renkli ve parlaksa ucuz, banal, yani ‘kitsch’ kabul edilir, aşağılanır. Ulya Soley küratörlüğünde Pera Müzesi’nde açılan ‘Zevk Meselesi’ sergisi, ‘kitsch’ kavramından ilhamla güzellik ve beğeniyi, alt sınıf-üst sınıf, kitle kültürü-yüksek kültür gibi hiyerarşilerin olmadığı daha kapsayıcı bir gelecek için tartışmaya açıyor. Sergi, sanatın eril ve seçkinci yaklaşımının güncel sanatta esen feminist, queer rüzgârlarla kırıldığına dikkat çekiyor.

26.02.2021Kitap Sanat
Sahte altınla 500 bin liralık dolandırıcılığa 2 tutuklama

Sahte altınla 500 bin liralık dolandırıcılığa 2 tutuklama

MARDİN'deki kuyumcu M.A.'ya numune göndererek, 500 bin lira karşılığında sahte altın satan 2 şüpheli, jandarmanın çalışması sonucu Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yakalandı. Gözaltına alınan dolandırıcılık şüphelileri sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

17.02.2021Gündem
Kuyumcular sahte altını mihenk taşıyla anlıyor

Kuyumcular sahte altını mihenk taşıyla anlıyor

ÇANAKKALE Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Timur Ay, son dönemlerde altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte kalpazanların dolandırıcılıkta sahte altına yöneldiğini söyledi. Kalpazanların bozdurmak için getirdikleri sahte altınları gerçeğinden ayırt etmekte kuyumcular olarak kendilerinin dahi zorlandığını belirten Timur Ay, şüphelendikleri durumlarda altının sahte olup olmadığını mihenk taşına sürterek anlamaya çalıştıklarını belirtti.

11.02.2021Gündem
Temizlikçi olarak çalıştıkları evlerden çaldıklarını sahteleriyle değiştirmişler

Temizlikçi olarak çalıştıkları evlerden çaldıklarını sahteleriyle değiştirmişler

MERSİN'in Erdemli ilçesinde temizlikçi olarak çalıştıkları 7 ayrı evden 400 bin lira değerinde altın ve değerli eşya çalan ikisi kadın 3 şüpheli yakalandı. Şüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, evlerden çaldıkları eşyaların yerine sahtelerini koydukları ortaya çıktı.

8.02.2021Gündem
Sahte altın dolandırıcıları güvenilir markaların damgasını basarak aldatıyor

Sahte altın dolandırıcıları güvenilir markaların damgasını basarak aldatıyor

ADANA Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, son yıllarda artış gösteren sahte altın dolandırıcılığında yeni yöntemler denendiğini belirterek, Sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak piyasaya süren şebekeler türedi. Bunu yapanlar, mesleği bilen insanlar. Yani kuyumcu kuyumcuyu kandırıyorö dedi.

6.02.2021Haber
Kuyumcular birbirini kandırmaya başladı

Kuyumcular birbirini kandırmaya başladı

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, son yıllarda artış gösteren sahte altın dolandırıcılığında yeni yöntemler denendiğini belirterek, "Sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak piyasaya süren şebekeler türedi. Bunu yapanlar, mesleği bilen insanlar. Yani kuyumcu kuyumcuyu kandırıyor" dedi.

6.02.2021Ekonomi
Zonguldakta kuyumcunun dikkati, çeteyi çökertti

Zonguldak'ta kuyumcunun dikkati, çeteyi çökertti

Zonguldak'ta sahte altın bozdururken kuyumcu fark edince kaçan, polisin çalışmasıyla yakalanıp, tutuklanan şüphelinin, İstanbul ve Ankara'da çok sayıda kuyumcuda sahte altın bozduran çetenin üyesi olduğu ortaya çıktı. Zonguldak Kuyumcular Odası Başkanı Çetin Çelik, "Birebir aynısını yapıyorlar. Çok güçlü altın kaplama yapıyorlar. Keserek anlamaya çalışıyoruz. Altını mihenk taşına sürttüğünüzde o zaman ortaya çıkıyor. Bu mesleğe yılların vermiş kuyumcuların dışında anlaşılması çok zor" dedi.

26.01.2021Gündem
Sahte altıncılara kuyumcu tuzağı

Sahte altıncılara kuyumcu tuzağı

Sahte altın satışı yapan şebekeye yönelik polis operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Gözaltına alınan 103 kişiden 54’ü tutuklandı. Sahte altınları çeşitli illerde satan şebekenin tutuklu bir üyesinin ise, Zonguldaklı kuyumcuların kurdukları çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıyla yakayı ele verdiği ortaya çıktı.

18.01.2021Ekonomi
Ankarada sahte altın şebekesine operasyon

Ankara'da sahte altın şebekesine operasyon

ANKARA'da ürettikleri sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak ev hanımları aracılığıyla piyasaya sürdüğü tespit edilen şebeke, polisin düzenlediği operasyonla çökertildi. Operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 3'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

13.01.2021Gündem
İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonu Çok sayıda gözaltı

İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonu! Çok sayıda gözaltı

İstanbul merkezli 8 ilde, piyasaya sahte ve ayarı düşürülmüş altın sürdükleri iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 103 kişinin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.

8.01.2021Gündem
Sahte altın üreticileri gözaltında

Sahte altın üreticileri gözaltında

İstanbul merkezli 8 ilde 130 adrese eş zamanlı 'sahte altın' operasyonu başlatıldı. Operasyonda çok sayıda şüphelinin yakalandığı öğrenilirken kaçmaya çalışan bir şüpheli canlı yayında yakalanıp atölyeye getirildi. CNN Türk ekibinden Sema Akbulut ve Ceylan Sever operasyonun detaylarını aktardı. İşte sahte altın operasyonunda yaşananlar...

8.01.2021Haber
İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonu Çok sayıda gözaltı

İstanbul merkezli 8 ilde sahte altın operasyonu! Çok sayıda gözaltı

İstanbul merkezli 8 ilde 130 adrese eş zamanlı 'sahte altın' operasyonu başlatıldı. Operasyonda çok sayıda şüphelinin yakalandığı öğrenilirken kaçmaya çalışan bir şüpheli canlı yayında yakalanıp atölyeye getirildi. CNN Türk ekibinden Sema Akbulut ve Ceylan Sever operasyonun detaylarını aktardı. İşte sahte altın operasyonunda yaşananlar...

8.01.2021 Gündem
Pendikte kuyumcuya sahte altın satma girişimi kamerada

Pendik'te kuyumcuya sahte altın satma girişimi kamerada

Pendik'te dün bir kuyumcuya gelen dolandırıcılık şüphelisi, elindeki sahte altından kolyeyi satmak istedi. Kuyumcunun, altının sahte olduğunu anlamasıyla birlikte şüpheli kolyeyi de alarak dükkandan kaçtı. Kaçan şüpheli sokaktaki bir motokurye tarafından yakalanırken o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

5.01.2021Haber
Kuyumculara baskın: 100 kilo altını eritip piyasaya mı sürdüler

Kuyumculara baskın: 100 kilo altını eritip piyasaya mı sürdüler

Berlin’de Bode Müzesi’nde 2017 yılında çalınan ve bir daha da bulunamayan altın paranın izi Berlin’deki bazı kuyumcularda arandı. 100 kilo ağırlığında olan altın paranın soyguncular tarafından eritilip piyasaya sürüldüğünden şüphe eden polis ve savcılık, kuyumculara baskın düzenledi. Baskınlarda yüklüce kaçak altın ve sahte para ele geçirildi.

17.12.2020Avrupa
Adanada İlginç olay Arkadaşının altınlarını sahtesiyle değiştirip karısına araba aldı

Adana'da İlginç olay! Arkadaşının altınlarını sahtesiyle değiştirip karısına araba aldı

Adana'da evli iki çocuk babası B.Ç. (30), iddiaya göre arkadaşı N.Y.'nin (44) eşinden miras kalan evi satarak aldığı 77 Cumhuriyet altınını, yerine sahtelerini koyarak çaldı. Altınları bozdurup, eşine otomobil kendisine de cep telefonu aldığı öne sürülen ve gözaltına alınan B.Ç., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

14.12.2020Haber
Kuyumcuyu bile sahte altınla dolandırdılar

Kuyumcuyu bile sahte altınla dolandırdılar

Nişantaşı'nda kuyumcuya giren dolandırıcılar altınla kapladıkları gümüş bileziği, "Paraya sıkıştık 2 hafta sonra geri alacağız" yalanı ile bozdurdu. Geri alınacağı için bilezik üzerinde yeterli inceleme yapmayan kuyumcu 2 hafta sonra dolandırıldığını anladı.

6.11.2020Haber
Sahte altın bozdurmak isterken yakalandı

Sahte altın bozdurmak isterken yakalandı 

İzmit'te sahte altın bozdurmak isteyen kişi, kuyumcunun durumu fark ederek polisi araması üzerine yakalandı.

5.11.2020Gündem
Dolandırıldığını, altınları bozdurmak için gittiği kuyumcuda öğrendi: 5 gözaltı

Dolandırıldığını, altınları bozdurmak için gittiği kuyumcuda öğrendi: 5 gözaltı

AYDIN'ın Didim ilçesinde, satın aldığı 59 adet Reşat altını kuyumcuya bozdurmaya gittiğinde sahte olduğunu öğrenen M.T.'nin şikayeti üzerine yürütülen soruşturmada 5 şüpheli gözaltına alındı.

29.10.2020Gündem
Kadıköyde sahte altın diş satarak dolandırıcılık yapan 4 kişi yakalandı

Kadıköy'de sahte altın diş satarak dolandırıcılık yapan 4 kişi yakalandı

Kadıköy'de kuyumculara sahte altın diş satarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 4 kişi, yakalandı.

27.10.2020Haber
Kadıköyde sahte altın diş tuzağı Yakalandılar...

Kadıköy'de sahte altın diş tuzağı! Yakalandılar...

Kadıköy'de kuyumculara sahte altın diş satarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 4 kişi, yakalandı.

27.10.2020Gündem
Son dakika... Gelin ve damada hayatının şokunu yaşatmıştı O dolandırıcı tutuklandı

Son dakika... Gelin ve damada hayatının şokunu yaşatmıştı! O dolandırıcı tutuklandı

Adıyaman'da, bir düğünde davetli gibi katılan, takıların toplandığı kutuya sahta çeyrek altın atarak daha sonra gerçek çeyrek altını geri alan ve polis tarafından gözaltına alınan M.A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

24.10.2020Gündem
Düğünde sahte altın taktı, gerçeğini alıp ortadan böyle kayboldu

Düğünde sahte altın taktı, gerçeğini alıp ortadan böyle kayboldu

Adıyaman’da bir düğün törenine damadın yakını olduğunu söyleyerek katılan şahıs, takı masasına giderek takı vermek istediğini söyleyip bir sahte çeyrek altın verdi. Daha sonra takı masasına tekrar gidip kararını değiştirdiğini belirten şahıs, gerçek çeyrek altını alarak kayıplara karıştı.

21.10.2020Haber
Son dakika... Böylesi ne görüldü ne duyuldu Düğünde takı masasına gitti ve...

Son dakika... Böylesi ne görüldü ne duyuldu! Düğünde takı masasına gitti ve...

Adıyaman'da, hafta sonu yapılan düğüne davetli gibi katılan bir kişi, takıların toplandığı kutuya çeyrek altın attı. Bir saat sonra da geri gelip, takıyı düğüne gelemeyen annesinin çifte hediye edeceğini söyleyerek, geri istedi. Kutudan rastgele alınan bir çeyrek altın, kendisini 'Osman Yıldırım' olarak tanıtan kişiye verildi. Düğünden sonra altınları bozdurmak için kuyumcuya giden çift, çeyrek altınlardan biri sahte çıkınca, 2 ailenin de tanımadığı kişinin sahte altın verip, gerçek altın aldığını anladı.

21.10.2020Gündem
Sahte altın satıcısı suçüstü yakalandı

Sahte altın satıcısı suçüstü yakalandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde sahte altın satarken gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

13.10.2020Gündem
Kars’ta 2 bin 540 sahte altın sikke ele geçirildi

Kars’ta 2 bin 540 sahte altın sikke ele geçirildi

KARS’ta jandarma tarafından düzenlenen operasyonlarda 2 bin 540 sahte altın sikke ele geçirildi.

7.10.2020Gündem
Sahte altın bozdurmak isterken suçüstü yakalandı; o anlar kamerada

Sahte altın bozdurmak isterken suçüstü yakalandı; o anlar kamerada

YOZGAT’ın Sorgun ilçesinde, sahte altın bozdurmaya çalışan bir kişi, kuyumcunun durumu fark ederek polisi araması üzerine suçüstü yakalandı. Yaşananlar, güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

7.10.2020Gündem
Kuyumculara sahte altın satan 2 kişi yakalandı

Kuyumculara sahte altın satan 2 kişi yakalandı

BOLU’da, 3 kuyumcuya sahte altın vererek dolandıran 1’i kadın, 2 kişi, 37 kamera kaydı incelenerek yakalandı. 40 bin TL para ve sahte altınlarla yakalanan Z.K. (43) ve F.Y. (32) adliyeye sevk edildi.

1.10.2020Gündem
Son dakika... Kuyumculara ve vatandaşlara önemli uyarı Altında buna dikkat...

Son dakika... Kuyumculara ve vatandaşlara önemli uyarı! Altında buna dikkat...

DÜZCE El Sanatları Eğitim Merkezinde kuyumculuk eğitmeni olarak görev yapan Murat Eren, vatandaşların çeyrek, yarım ve tam altın alırken dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Eren, bazı art niyetli kişilerin bu tür altınlara kulp takarken altını kestiklerini, yerine bakır ve bronz dolgu yaptıklarını söyledi.

1.10.2020Ekonomi

Dolandırılmak istenen kuyumcu, iş yerini 32 güvenlik kamerası ile donattı

ADANA’da kuyumcu Bülent Dalyan, kuyumculara yönelik soygun girişimlerinin son zamanlarda artması ve kendisinin de dolandırıcılık girişimlerine maruz kalması üzerine güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkararak, iş yerine 32 güvenlik kamerası taktırdı. Müşterilerin görmedikleri noktalarda dahi güvenlik kamerasının olduğuna dikkati çeken Dalyan, "Hem tezgahın önü hem de arkasında kameralarımız mevcut. Bu da çok büyük bir caydırıcılık" dedi.

1.10.2020Gündem
Kuyumculara sahte altın bilezik satan ikili, Tokatta yakalandı

Kuyumculara sahte altın bilezik satan ikili, Tokat'ta yakalandı

SİVAS'ta 2 kuyumcuya sahte altın bilezik satan 2 kişi, Tokat'ın Turhal ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin otomobilinde 10 bilezik bulundu.

18.09.2020Gündem
Kuyumculara sahte altın satan 3 kişi yakalandı

Kuyumculara sahte altın satan 3 kişi yakalandı

Karabük'te kuyumculara sahte altın satan 3 kişi polisin operasyonu ile yakalandı. Şüphelilerde sahte olduğu değerlendirilen 19 altın bilezik ele geçirildi.

14.09.2020Gündem
Altın yatırımcıları dikkat Kritik seviye 1900 dolar

Altın yatırımcıları dikkat! Kritik seviye 1900 dolar

Küresel piyasalardaki dalgalanmalar, koronavirüs salgını, ABD-Çin gerginliği ve ABD başkanlık seçimleri öncesinde altın fiyatlarında hareketlenmeler görünüyor.

13.09.2020Ekonomi
Fatihte 100 bin liralık sahte altın bozduran dolandırıcı kamerada

Fatih'te 100 bin liralık sahte altın bozduran dolandırıcı kamerada

Fatih'te bulunan bir döviz bürosunda farklı günlerde sahte altın bozduran 64 yaşındaki Akif D. polis tarafından yakalandı. Şüphelinin sahte altın bozdurduğu anlar kameralara yansırken, şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

4.09.2020Gündem
Mermerleri sarı jelatinle sarıp, altın diye sattılar

Mermerleri sarı jelatinle sarıp, altın diye sattılar

Mersin'de mermer parçalarını sarı jelatinle sarıp, altın diye sattıkları iddiasıyla biri kadın 3 kişi gözaltına alındı. Kendilerini öğretmen olarak tanıtıp, adres sorma bahanesiyle yolda tanıştıkları kişilere altın görünümlü mermerleri satan şahısların, vatandaşları 27 bin 300 lira dolandırdığı belirlendi. Edinilen bilgiye göre, 1'i kadın 3 kişi, Tarsus, Toroslar ve Mezitli ilçelerinde sahte altın vererek, 3 vatandaşı dolandırdı. Kendilerini öğretmen olarak tanıtıp, adres sorma bahanesiyle tanıştıkları insanlara 'kuyumcu tanıdığınız var mı, elimizde altın var onları da satacağız' diyerek kandıran, ardından sarı jelatinle sardıkları mermer parçalarını altın diye müştekilere satan 3 kişi, polislerden kaçamadı.Müştekilerin şikayeti üzerine çalışma başlatan Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yandol Büro Amirliği ekipleri, kentte bulunan PTS kayıtları ile olay yeri bölgesindeki tüm güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yapılan çalışma sonucunda olayı gerçekleştiren şahısların M.Ş.Ç., M.C.Ç. ve F.A. olduğu belirlendi. Ayrıca şahısların kullandıkları aracı da tespit eden ekipler, 3 kişiyi trafikte seyir halinde iken kıskıvrak yakaladı. Arabada da arama yapan ekipler, dolandırıcılık olaylarında elde ettikleri ve bu olaylarda kullandıkları değerlendirilen 2 bin 200 lira, 52 adet üzerinde 50 bin ibaresi bulunan İran parası, 5 adet altın sarısı renginde bantla sarılmış mermer parçası elde edildi. Emniyetteki ifadelerinin ardından 3 kişi, adliyeye sevk edildi. Emniyet çıkışı gazetecilerin sorularını da yanıtsız bırakan şahısların, yüzlerini kapattıkları görüldü.

4.09.2020Haber
Sahte altın üreten atölyeye baskın

Sahte altın üreten atölyeye baskın!

Gaziantep’te sahte altın basımı yapan kuyumcu atölyesine operasyon düzenlendi. Operasyonda çok miktarda sahte altın ele geçirilirken, 1 şahıs gözaltına alındı.

3.09.2020Gündem