EKSTRA
MENÜ

Sağlık Taraması

Sağlık Taraması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Taraması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.010 Sağlık Taraması haberi bulunmuştur.

Sağlık Taraması Haberleri

Gözünüz tehlikede

Gözünüz tehlikede

Sağlıkta reklam ya da kampanya olur mu, tartışması alevlendi.

28.08.2013Sağlık
9 köy okulundan 320 öğrenci yenilenen okullarıyla buluştu

9 köy okulundan 320 öğrenci yenilenen okullarıyla buluştu

Amasya’da öğrenciler, ‘Orada Bir Köy Var Uzakta’ projesi ile yenilenen köy okullarında sağlık ve kuaförlük hizmeti aldı.

6.06.2013Eğitim
Şırnaka uçakla gelen ilk bakan Yıldırım oldu

Şırnak'a uçakla gelen ilk bakan Yıldırım oldu

ŞIRNAK'ın İdil ve Cizre İlçesi arasında yapımına 2 yıl önce başlanan Şırnak Havaalanı'na bugün içerisinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da bulunduğu 5 kişilik özel uçak ilk inişi gerkekleştirdi. Bakan Yıldırım, Cudi Dağı'nın eteklerine çıkarak burada yaşayan göçerlerle sohbet edip, puşu taktı.

29.04.2013Gündem
Tıp literatürüne geçti

Tıp literatürüne geçti

Kahramanmaraş'ta böbreğinde tümör tespit edildikten sonra kilosundan kaynaklanan riskler nedeniyle cerrahi müdahalede bulunulamayan 215 kilogram ağırlığındaki Dr. Atakan Kapıcıoğlu, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde düzenlenen kapalı cerrahi operasyonla (laparoskopik cerrahi) sağlığına kavuştu.

27.03.2013Sağlık
Kızamık salgınında askerlerin durumu iyi

Kızamık salgınında askerlerin durumu iyi

GENELKURMAY Başkanlığı, Amasya Garnizon Komutanlığı’nda ve Kütahya Garnizon Komutanlığı’nda yeni katılan erbaş ve erlere yapılan sağlık taraması esnasında kızamık vakası tespit edildiğini ve gözlem altına alınan toplam 43 personelin klinik durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

12.01.2013Gündem
Nükleer çöplük için önerge

Nükleer çöplük için önerge

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Gaziemir’de toprağa gömülü radyoaktif atıkların ortaya çıkması üzerine 8 maddelik soru önergesi hazırladı.

13.12.2012Ege
Ankarada yolsuzluk operasyonu: 20 gözaltı

Ankara'da yolsuzluk operasyonu: 20 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nca ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, aralarında eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın da bulunduğu 20'den fazla kişi gözaltına alındı.

10.09.2012Gündem
12 Dev Adam turp gibi

12 Dev Adam turp gibi

A Milli Erkek Basketbol Takımı, Euro 2013 Şampiyonası Elemeleri için kampa girmeden önce Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi'nde sağlık kontrolünden geçti.

6.07.2012Basketbol
Unilever: 60 hedefte yüzde 71 başarı kazandık

Unilever: 60 hedefte yüzde 71 başarı kazandık

Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Başkanı ve Unilever Türkiye CEO’su İzzet Karaca, 30 fabrika ve 12 bin çalışandan oluşan, 750 milyonluk nüfusa sahip ve Unilever’in altıncı büyük pazarı olan bir bölgeyi Türkiye’den yönetmeye başladıklarını hatırlatarak, “Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nın hedeflerine gönülden bağlıyız ve bu planın başarıya ulaşmasında büyük rol oynuyoruz. 2011 yılında yaklaşık 60 hedefte yüzde 71 başarı kaydettik” dedi.

24.04.2012Ekonomi
MAHSUR KALAN SAĞLIK GÖREVLİLERİ 6 SAAT SONRA KURTARILDI

MAHSUR KALAN SAĞLIK GÖREVLİLERİ 6 SAAT SONRA KURTARILDI

3 sağlık personeli, Yatağan ile Kavaklıdere ilçelerindeki mermer fabrikası ve mermer ocaklarında sağlık taraması yapmak üzere, kendi firmalarıa ait araçla bölgeye gitti. İş güvenliği kapsamında yapılan taramaları bitiren Radyoloji Teknisyeni Kazım Yener, Ordometris Fevzi Toksöz ve Solunum Fonksiyon Teknisyeni Menderes Erdal, dönüş için yola çıktı. Deştin Köyü yakınlarındaki dağlık alanda yollarını kaybeden üç sağlık görevlisinin içinde bulunduğu araç, dere yatağında çamura saplandı. Yağmurun da etkili olduğu bölgede, aracı çamurdan çıkartamayan üç kişi, havanın kararması üzerine jandarmayı arayıp yardım istedi. Ancak sağlıkçılar bulundukları yeri tarif edemedi. Jandarma da köyülüler ve Orman İşletme Şefliği'ne bağlı ekiplerden yardım aldı. Yaklaşık 6 saat süren arama çalışmalarının ardından üç görevli kurtarıldı. Yatağan'a getirilen üç sağlık görevlisi, durumu bildirdikleri firma yetkililerinin gönderdiği bir başka araçla bölgeden ayrıldı. Cavit YILDIRIM/YATAĞAN (Muğla)(DHA)

15.04.2012Haber
Bayraklı’da meclis karışınca AK Parti’liler salondan çıktı

Bayraklı’da meclis karışınca AK Parti’liler salondan çıktı

BAYRAKLI Belediye Meclisi 2011 faaliyet raporunu görüşürken, AK Parti’li üyeler çalışmaları eleştirdi.

7.04.2012Ege
Bayraklı’da Meclis karıştı

Bayraklı’da Meclis karıştı

2011 Faaliyet raporunun görüşüldüğü Bayraklı Belediye Meclisi’nde tartışma çıktı. AKP Grubu salonu terk etti.

7.04.2012Ege
Amatör sporculara sağlık taraması

Amatör sporculara sağlık taraması

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İzmir Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, İzmir’de faaliyet gösteren 217 amatör kulübün yaklaşık 15 bin sporcusu için sağlık taraması olanağı sağlandı.

13.02.2012Ege
Amatörler sporculara sağlık taraması

Amatörler sporculara sağlık taraması

İzmir Büyükşehir Belediyesi, amatör sporcuları tepeden tırnağa sağlık taramasından geçiriyor.

13.02.2012Ege
Büyükderenin voleybolcusu depremzedelere kol kanat geriyor

Büyükdere'nin voleybolcusu depremzedelere kol kanat geriyor

BÜYÜKDERE Spor Kulübü’nün voleybolcusu, işadamı Nadir Yorgun, Van depreminde evleri yıkılan 30 çocuklu 6 aileden 48 kişiye İstanbul’da kucak açtı.

12.01.2012Spor
Kubilay’da olmayan sandıktan çıkamaz

Kubilay’da olmayan sandıktan çıkamaz

CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, AK Parti’nin İzmir’de enerjisini boşa harcadığını öne sürdü, “Kubilay’ı anma törenlerine katılmayanlar sandıktan da çıkamayacaklar” dedi.

6.01.2012Ege
Büyükşehir’in sağlık taramasına izin yok

Büyükşehir’in sağlık taramasına izin yok

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, 2000’den beri sürdürdüğü ücretsiz sağlık taramalarını, Sağlık Bakanlığı izin vermediği için ilk kez bu yıl gerçekleştiremedi.

21.12.2011Ege
POLİS, DOKTOR VE HEMŞİRE KILIĞINA GİRİP ÇETEYİ ÇÖKERTTİ

POLİS, DOKTOR VE HEMŞİRE KILIĞINA GİRİP ÇETEYİ ÇÖKERTTİ

Ankara'da polis, kent merkezinde çok sayıda kadının çanta ve cep telefonlarının yankesicilik yöntemiyle çalınmasıyla çalışma başlattı. Ekipler, 6 aylık teknik takibin sonucunda profesyonel şekilde çalışan yankesicilik çetesini ortaya çıkardı.Ekipler, yaptıkları çalışmanın ardından çete elemanlarının kaldığı 20 adresi belirledi. Belirledikleri evlerde keşif yapmak için doktor ve hemşire gibi davranan polisler, sağlık taraması bahanesiyle şüphelilerin evlerine girdi. Doktor ve hemşire olan polis ekipleri, girdikleri bir evlerde şüphelileri ellerinde malzemelerle muayene bile etti. Keşif çalışmasının ardından ekipler, 20 ayrı adrese bu sabaha karşı operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlarda 18 şüpheli gözaltına alındı.Çetenin eleman belirlerken seçici davrandığı, yeni çeteye giren elemanı ise 3-4 ay eğitime tabii tuttuğu kaydedildi.Ayrıca çete üyelerinin, liderleri tarafından 'maaş artı prim usulü' ile çalıştırıldıkları ortaya çıktı.Fevzi KIZILKOYUN/ DHA

12.12.2011Haber
Büyükelçi atamalarında yeni dönem

Büyükelçi atamalarında yeni dönem

Dışişleri Bakanlığı'nda son dönemde uygulanmaya başlanan bakanlık mensupları arasından olmayan büyükelçi atamaları çerçevesinde şu ana kadar 5 isim görevine başladı.

8.10.2011Gündem
Prenatal Tanı Nedir

Prenatal Tanı Nedir?

Prenatal tanıyla genetik hastalıklar önceden belirlenebiliyor.

Ergene Platformu: Suçlamaların çözüme katkısı yok

Ergene Platformu: "Suçlamaların çözüme katkısı yok"

TÜRKİYE’nin en önemli nehirlerinden biri olan Ergene Nehri’nin temizlenmesi amacıyla sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Ergene Platformu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bölgedeki belediyelerin nehirdeki kirlilik nedeniyle birbirini suçlamalarının mağdur olan halkı yeniden umutsuzluğa sevk ettiğini, çözüme katkısının olmadığını bildirdi.

24.08.2011Gündem
Dokuz köye su uyarısı

Dokuz köye su uyarısı

Aydın Koçarlı’ya bağlı köylerde çıkan arsenikli su üzerine Vali Hüseyin Avni Coş uyarı yaptı, “Sonuçlar kesinleşinceye kadar tankerle gönderdiğimiz suyu kullansınlar, şüpheli kaynaklardan uzak dursunlar” dedi.

15.08.2011Ege
Geçici işçiye sağlık taraması

Geçici işçiye sağlık taraması

MANİSA Valisi Celalettin Güvenç, geçtiğimiz günlerde, Yuntdağı Halıtlı Köyü’nde kurulan mevsimlik işçilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.

4.08.2011Ege
Tarım işçisine sağlık taraması

Tarım işçisine sağlık taraması

MANİSA Valisi Celalettin Güvenç’in talimatıyla Halıtlıköyü civarında kurulan çadır kentte kalan 200’e yakın mevsimlik işçi ve çocukları sağlık taramasından geçirildi.

31.07.2011Ege

Kütahya'da işçilerde metal kirliliği iddiası

Eti Gümüş A.Ş'de çalışan 97 işçi, kurum tarafından özel bir laboratuvara yaptırılan rutin kontrolde, sınır değerin üzerinde ağır metal kirliliğine rastlandığı iddiasıyla Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesine sevk edildi.

26.07.2011Gündem
Sağlık taramasına bakanlık izni yok

Sağlık taramasına bakanlık izni yok

Sağlık Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mahalle ve okullarda sağlık taraması hizmeti vermek için yaptığı başvuruyu reddetti.

19.06.2011Ege
DİZ BOYU SUDA MAHSUR KALDILAR

DİZ BOYU SUDA MAHSUR KALDILAR

Adana'da başlayan sağanak yağış, Çatalan Barajı çevresindeki tarım alanlarının sular altında kalmasına neden oldu. Taşan dere yatağında İl Sağlık Müdürlüğü'ne ait aşılama ekibinin mahsur kaldığı bilgisi itfaiyeyi ve sağlık ekiplerini alarma geçirdi. Diz hizasına gelen suyun içinde mahsur kalan ekibin bulunduğu araç, halatla çekilerek kurtarıldı.Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Çatalan Barajı kıyısındaki Kırıklı Köyü'nde taşan derede bir kamyonetin içindeki 6 kişinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktaki olay yerine giden ekipler, köylerde sağlık taraması yapan ve geçişleri sırasında taşan dere yatağında mahsur kalan İl Sağlık Müdürlüğü aşılama ekibiyle karşılaştı.Diz boyuna gelen suyun ortasındaki kamyonette kurtarılmayı bekleyen sağlık ekibinin yanına yürüyerek giden itfaiye erinin bağladığı halatla araç çekilerek kurtarıldı.(Fatih KARAÇALI - Ahmet ÖZMEN /DHA)

7.05.2011Haber
Kadıköy parklarında sağlık kontrolü başladı

Kadıköy parklarında sağlık kontrolü başladı

İstanbul Kadıköy Belediyesi, geçen hafta önce yeni parklar açtı sonra tüm parklarında sağlık taramalarına başladı. Artık gün içinde parklarda spora çıkanlar ücretsiz sağlık taramasından faydalanabilecek.

5.05.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Sağlık taramaları kadınlarda daha önemli

Kadınların biyolojik ritimleri erkeklere göre çok değişken, hormonal dengeleri çok karmaşık ve hassastır.

13.08.2013

Polislere çok özel meslektaş

TÜM engellilerde olduğu gibi, down sendromlu çocuklarımızı da sosyal ortamlarda fazla görmek mümkün olmuyor.

27.04.2013

‘Benim akil adamlarım’!

BAŞBAKAN’ın akıllı insanlar listesi açıklandı, vatana, millete hayırlı olsun.

3.04.2013

On üç tıp öğrencisi

TIP öğrencisi telefonda arkadaşına ya da ailesine bilgi veriyor:

3.12.2012

Evet gözümle gördüm kutuptaki buzullar eriyor!

“Alo ben Gülçin, Gülçin Şahin… Greenpeace Türkiye ofisinden...”

20.10.2012

Bu testleri ihmal etmeyin

Sağlık taraması önemli bir iştir. Mesela erken teşhis kanserlerde olduğu gibi hayat kurtarıcı bile olabiliyor. Bir meme tümörünü 1-2 cm’nin altında, bir akciğer kanserini henüz bir bilye kadarken, bir kolon kanserini daha henüz polip aşamasındayken yakalayabilmek müthiş bir avantaj...

9.09.2012

Öfke patlaması

Öfke patlamalarınızın sebebi sıcak havalar olabilir. Sıcak havalar, insanların sadece beden değil ruh sağlığını da olumsuz etkileyebiliyor. Öte yandan sinirli veya kızgın olmanın altında sıcaklardan başka birçok fizyolojik veya psikolojik neden yatabilir.

9.08.2012

Çay hakkında her şey

Havaalanında Sunay Akın’la karşılaştım, Rize’ye gidiyormuş.

11.06.2012

Sağlık taramaları nasıl yapılıyor

Kadınlar sağlıklarına erkeklerden daha fazla önem verir ve herhangi bir problem olduğunu fark ettiklerinde, doktor randevusu almakta gecikmez. Her türlü belirtiyi dikkatle izlerler. Ama ne var ki kadınların aynı dikkati sağlıklarını koruma ve güçlendirme, formlarını sürdürme konusunda gösterdiğini söylemek kolay değil

31.03.2012

Kadınlar taramadan geçiyor

KONAK Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü ‘Koruyucu Hekimlik Faaliyetleri’yle örnek çalışmalara imza atıyor.

9.12.2011

Sağlık taraması için ilk 5 şart

Düzenli sağlık taramaları yaptıran biriyseniz, hastalıklardan korunma ve gelecekte sürpriz bir sağlık soruyla karşılaşmama bakımından daha şanslı olduğunuzu söyleyebilirim.

10.08.2011

Sağlık taramaları nasıl yapılıyor?

Sağlık taramalarında öncelikle fiziksel ve ruhsal yönden detaylı bir değerlendirmeniz yapılıyor.

9.08.2011