EKSTRA
MENÜ

Rudy Giuliani

Rudy Giuliani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rudy Giuliani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 158 Rudy Giuliani haberi bulunmuştur.

Rudy Giuliani Haberleri

Türk bankacı New Yorkta tutuklandı İlk açıklama geldi...

Türk bankacı New York'ta tutuklandı! İlk açıklama geldi...

Halkbank’ın Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, İran’a yönelik ABD yaptırımlarını delmek ve bankacılık sahtekârlığı yaptığı gerekçesiyle New York’ta FBI’ın talebiyle tutuklandı. Mehmet Hakan Atilla’nın iki suçtan toplam 50 yıl hapsi isteniyor. Atilla'nın tutuklanması üzerine bankadan gerekli çalışmaların başlatıldığı ve bilgi temin edildiğinde kamuoyunun bilgilendirileceği açıklaması geldi.

28.03.2017Ekonomi
Topbaş İstanbula özerklik İstedi

Topbaş İstanbul'a özerklik İstedi

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, dün Büyükçekmece’de vatandaşlara seslendi.

17.03.2017Gündem
Bana 2016nın resmini yapar mısın Niv

Bana 2016'nın resmini yapar mısın Niv?

Sanatçı Niv Bavarsky, 2016'nın en önemli 127 olayını aynı tabloya sığdırmış! Çok da güzel olmuş!

27.12.2016Kampüs
Giuliani, ABD Dışişleri için favori

Giuliani, ABD Dışişleri için favori

BAŞKAN seçilen Donald Trump’ın kabinesinde kimlerin yer alacağı konuşulmaya devam ediyor.

15.11.2016Dünya
Trumpın yardımcı kadrosunda çocukları var

Trump'ın yardımcı kadrosunda çocukları var

ABD'nin 'yeni başkanı' Donald Trump'a görevini devralana kadar yardımcı olacak kişiler açıklandı. Kadroda, Trump'ın oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump, kızı Ivanka Trump, damadı Jared Kushner ve uluslararası ödeme sistemi PayPal'in kurucu ortağı Peter Thiel de var.

12.11.2016Dünya
ABDde başkan seçilen Trump’ın dış ve iç politikaya bakışı

ABD'de başkan seçilen Trump’ın dış ve iç politikaya bakışı

ABD'de dün yapılan 58. başkanlık seçimlerini sürpriz bir şekilde kazanarak ülkenin 45. başkanı seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump, dış politikaya ilişkin net olmayan önerilerini “ABD liderliğini yeniden inşa etmek” formülüyle özetledi.

9.11.2016Dünya
New York polis sayısını azaltıp, köpek sayısını artırdı

New York polis sayısını azaltıp, köpek sayısını artırdı

New York Polis Departmanı (NYPD), kentte son 12 yıl içerisinde görev yapan polis sayısında yüzde 17 oranında azalma yaşandığını, bu azalmayla ortaya çıkabilecek güvenlik açığının da polis köpekleriyle giderildiğini bildirdi.

27.12.2013Dünya
Sıkıcı eyalet New Yorku heyecan verici hale getirdik

Sıkıcı eyalet New York'u heyecan verici hale getirdik

George Pataki (66) 1995-2006 arasında tam üç dönem New York Valiliği yaptı. Ardından politikayı bıraktı ama politika onu bırakmadı; 2012 seçimleri için Cumhuriyetçilerin başkan adayı olarak adı geçti. Danışmanlığını yaptığı New York merkezli hukuk firması Chadbourne and Parke'nin İstanbul'daki ofisinin açılışı için Türkiye'ye gelen Pataki'yle New York'tan 2012 seçimlerine kadar pek çok şeyi konuştuk

21.01.2012Gündem
New York camisinin ikinci ismi Aylin

New York camisinin ikinci ismi Aylin

New York’ta 11 Eylül 2001’de düzenlenen terör saldırısında yıkılan İkiz Kuleler’in bulunduğu bölgeye inşa edilmesi planlanan caminin ABD’de yarattığı tartışma sürüyor. Projeye liderlik eden Kuveyt asıllı Amerikalı İmam Faysal Abdülrauf’un yardımcısı Bursalı bir Türk: Aylin Karamehmetoğlu.

7.08.2010Dünya
Parası olmasına rağmen çalmış

Parası olmasına rağmen çalmış

New York eski belediye başkanı Rudy Giuliani’nin Harvard Üniversitesi öğrencisi kızı Caroline Giuliani’nin (20), hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alınırken çekilen görüntüleri yayınlandı.

6.08.2010Dünya
Başkan adayının hırsız kızı

Başkan adayının hırsız kızı

Babası uzun yıllar New York belediye başkanlığı yaptı. Milyon dolarlık bir servete sahip. ABD başkanı olmak için aday adayı oldu. Kızı ise 100 dolarlık kozmetik malzemesi çalarken yakalandı.

5.08.2010Dünya
Amerikalı emlak zengini Ivanka Trump evlendi

Amerikalı emlak zengini Ivanka Trump evlendi

Amerikalı emlak zengini Ivanka Trump (27), kendisi gibi emlak zengini bir aileden gelen Jared Kushner ile evlendi.

26.10.2009Dünya
Mehmet Öz siyasete atılıyor

Mehmet Öz siyasete atılıyor

Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, ABD’de üyesi olduğu Cumhuriyetçi Parti’den siyasete atılıyor. Baba Öz'e göre hedefi Beyaz Saray...

22.09.2009Gündem
Konya police chief turns into a successful author

Konya police chief turns into a successful author

ISTANBUL - Konya police chief, Ercan Taştekin offers an inside view into the police force through biting dialogue and stories with his colleagues, in his book. ’Ezber Bozan Polis-lik’ is the first in a series of books Taştekin plans to publish in the same style.

13.03.2009Gündem
CSI Konya Müdürü yine ezber bozdu, polisi eleştiren kitap yazdı

CSI Konya Müdürü yine ezber bozdu, polisi eleştiren kitap yazdı

Konya’nın ünlü Asayiş Şubesi Müdürü Ercan Taştekin, ezber bozmaya devam ediyor. Göreve geldiği Konya’da, altıncı yılında. Asayiş’in A Takımı’nı kurdu, sahaya indi. Suç oranını düşürmekle kalmadı, faili meçhul cinayet bırakmadı. Katillerin delillerle birlikte yakalanma hızı saatlere indi. Sonuçta Konyalılar en güvendikleri devlet kurumu olarak Emniyet’i 1’inci sıraya yerleştirdi. Şimdi Ercan Taştekin, polis haber sitesi olan sucveceza.com’da son iki yıldır yayınlanan yazılarından bir bölümünü kitap haline getirdi: “Ezber Bozan Polis-lik.”

7.03.2009Gündem
U.S. marks 7th anniversary of 9/11 terrorist attacks

U.S. marks 7th anniversary of 9/11 terrorist attacks

As the U.S. pauses to mark the seventh anniversary of the Sept. 11 terrorist attacks, the spotlight from a presidential campaign and a new memorial at the Pentagon are joining the familiar rituals of remembrance on this solemn day.

11.09.2008Gündem
İstanbullu gibi yak New Yorklu gibi bırak

İstanbullu gibi yak New Yorklu gibi bırak

19 Mayıs’ta Türkiye’de vapur güvertesinden alışveriş merkezlerine birçok kapalı alana getirilen sigara içme yasağını, Amerikalılar New York Times’tan "Tüttüren bir ulus yasağı deniyor" başlığıyla öğrendi.

31.05.2008Kelebek
McCain ABD başkan adaylığını garantiledi

McCain ABD başkan adaylığını garantiledi

ABD'de yapılan son ön seçimlerin neticesinde Cumhuriyetçi Partide senatör John McCain, kasım ayındaki başkanlık seçiminde partisini temsil etmeyi garantiledi.

5.03.2008Gündem
McCain zafere koşuyor

McCain zafere koşuyor

Cumhuriyetçi Parti'nin Florida ön seçimini kazanan senatör McCain en iddialı aday konumuna yükselirken, Giuliani bozguna uğradı.

30.01.2008Dünya
Cumhuriyetçi McCain Floridada büyük zafer kazandı

Cumhuriyetçi McCain Florida'da büyük zafer kazandı

ABD'de başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti'nin Florida eyaletinde düzenlediği ön seçimde senatör John McCain, rakipleri önünde büyük bir zafer kazanarak partisindeki en iddialı aday konumuna ulaştı.

30.01.2008Dünya
Obama siyahların oyuyla kazandı

Obama siyahların oyuyla kazandı

ABD'de başkanlık yarışı sürerken Demokrat Parti'nin South Carolina eyaletinde yaptığı ön seçimde siyah senatör Barack Obama, partinin en iddialı ismi senatör Hillary Clinton karşısında büyük bir zafer kazandı.

27.01.2008Gündem
Kimin kazanacağı belirsiz

Kimin kazanacağı belirsiz

ABD'de kasım ayındaki başkanlık seçimine katılacak adayı belirlemek için yapılan ön seçimlerin Michigan ayağını Cumhuriyetçilerden Mitt Romney kazandı. Bundan önceki ön seçimlerde Iowa'da Huckabee, New Hampshire'da da McCain kazanmıştı.

16.01.2008Dünya
Michiganda MittRomney kazandı

Michigan'da MittRomney kazandı

ABD'de kasım ayındaki başkanlık seçimine katılacak adayı belirlemek için yapılan önseçimlerin Michigan ayağını, Cumhuriyetçi Parti'de Massachusetts eyaletinin eski valisi MittRomney kazandı.

16.01.2008Dünya
New Hampshireda zafer Clintonun

New Hampshire'da zafer Clinton'un

ABD'de başkanlık yarışını ilk durağı Iowa'da kaybeden Hillary Clinton, bu kez tahminlerin aksine New Hampshire'de rakibi Barack Obama'yı geride bıraktı. Cumhuriyetçilerde ise zafer John McCain'in oldu.

9.01.2008Dünya
Gömleğimi ütüle Hillary

Gömleğimi ütüle Hillary

Demokrat Parti’nin başkan aday adayı Hillary Clinton, Iowa'daki yenilginin ardından bu kez New Hampshire'de tahminlerin aksine kazandı. Anketlerde Senatör Barack Obama'nın 13 puan gerisinde kalan Senatör Clinton, "Hillary gömleğimi ütüle" diye de protesto edilince morali bozuldu. Ancak New Hampshire'daki ön seçimden zaferle çıkmayı başardı.

8.01.2008Dünya
Hillary’nin kritik günü

Hillary’nin kritik günü

ABD’de başkanlık seçiminin ikinci önseçim sınavı bugün New Hampshire’da. Demokrat cephede ilk raundu Barack Obama karşısında kaybeden Hillary Clinton bugün de kaybederse yarıştan çekilmek zorunda kalabilir. USA Today-Gallup anketine göre Obama yüzde 41 ile fark atmış durumda. Hillary yüzde 28’de.

7.01.2008Dünya
Obama, Hillary Clintonun açık farkla önünde

Obama, Hillary Clinton'un açık farkla önünde

ABD'de başkanlık yarısında önemli bir aşamayı oluşturacak New Hampshire eyaletinde yarın düzenlenecek ön seçim öncesinde yapılan son anketlerde, Demokrat Parti'de siyah senatör Barack Obama, iddialı aday Hillary Clinton'in açık farkla önüne geçti.

7.01.2008Dünya
Siyah adam tarih yazıyor

Siyah adam tarih yazıyor

Amerikan siyasi tarihinde ilk kez, bir siyah başkan aday adayı, nüfusun yüzde 95’i beyaz olan bir eyaletten önseçim zaferiyle çıktı. Demokrat aday Obama, önseçim sürecinin ilk durağı olan Iowa’daki yarışta, parti içindeki rakipleri Hillary Clinton ile John Edwards’ı ezdi geçti. Hillary üçüncü olabildi.

4.01.2008Dünya
İlk raunt Obamanın

İlk raunt Obama'nın

ABD'de 4 Kasım'daki başkanlık seçiminin aday adayları Iowa eyaletinde ilk ciddi sınavlarını verdi. Demokrat Parti'de Barack Obama oyların yüzde 38'ni alarak, Hillary Clinton ve John Edwards'la kıyasıya girdiği rekabeti önde tamamladı.

4.01.2008Dünya
Cumhuriyetçi cephe: Dindar mı Mormon mu

Cumhuriyetçi cephe: Dindar mı Mormon mu

CUMHURİYETÇİ Parti’de karmaşık bir mücadele yaşanıyor. Iowa’da, iki eski vali olan Mike Huckabee (52) ile Mitt Romney’den (60) birinin kazanacağı tahmin ediliyor.

2.01.2008Dünya
Başkan aday adayının testis davası

Başkan aday adayının testis davası

ABD başkanlık seçimlerinin sürpriz ismi olarak öne çıkan Mike Huckabee’nin kirli çamaşırları ortaya serilmeye başladı.

11.12.2007Dünya
Vergiler, metresle aşk gezisine gitmiş

Vergiler, metresle aşk gezisine gitmiş

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin en güçlü başkan aday adayı Rudy Giuliani’nin şu andaki karısıyla gizli ilişki yaşa-dığı dönemde aşk gezi-leri için devlet fonlarını kullandığı ortaya çıktı.

30.11.2007Dünya
Doların haline bak

Doların haline bak

Amerikan Doları’nın dünya çapındaki değer kaybı sürerken, ABD başkanlık seçimlerinin sürpriz aday adayı Ron Paul adına basılan dolarlar ortaya çıktı.

16.11.2007Dünya
Siyasi medyagate

Siyasi medyagate

Amerikalı yayıncı Judith Regan, Rupert Murdoch’un medya imparatorluğuna 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

14.11.2007Dünya
Pardon eşim arıyor

Pardon eşim arıyor

ABD’de, Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Rudy Giuliani, güçlü silah lobisi NRA’nın bir toplantısında konuşurken, eşi Judith cep telefonundan aradı.

22.09.2007Dünya
ABDde yeni başkan adayı

ABD'de yeni başkan adayı

ABD'de kasım 2008'de yapılacak başkanlık seçimine aday olduğunu daha açıklamadan bile Cumhuriyetçi Partide en iddialı isimler arasında görülen televizyon yıldızı ve eski senatör Fred Thompson, başkanlık yarısına gireceğini resmen duyurdu.

31.08.2007Dünya
Sutyeni bile vergiden düşen ABD’li oteller kraliçesi öldü

Sutyeni bile vergiden düşen ABD’li oteller kraliçesi öldü

New York’taki lüks otelleri ve gayrimekulleriyle bilinen, ancak "çok acımasız ve huysuz" olmasıyla ünlenen "oteller kraliçesi" Leona Helmsley 87 yaşında öldü.

21.08.2007Dünya
Yalancı seçimin galibi Romney

Yalancı seçimin galibi Romney

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin 2008 seçimleri için göstereceği başkan aday adayları için Iowa eyaletinde düzenlenen tartışmalı seçim simülasyonunda Mitt Romney birinci oldu.

13.08.2007Dünya

Demokratların başkan adayları Cumhuriyetçilerin first ladyleri

ABD’de başkanlık seçimleri kampanyası, daha önce hiç görülmediği kadar erken başladı. 2008’deki seçimler için taraflar henüz aday adaylarını belirleme aşamasındalar ama bazı isimlerin yüzleri şimdiden eskidi.

13.08.2007Dünya
Guliani önüne geleni fırçaladı

Guliani önüne geleni fırçaladı

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin aday adaylarından Rudy Giuliani, radyoda soruları yanıtlarken önüne geleni azarladı: "Kapa telefonu çatlak!", "Git bir Valium al", "Sakin ol bebek."

8.08.2007Dünya
Babalarını değil Obama’yı destekliyorlar

Babalarını değil Obama’yı destekliyorlar

ABD’de, Cumhuriyetçi Parti’nin "başkan aday adayı" olan eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani, bir yandan kendi partisindeki muhafazakarları ikna etmeye çalışırken, öte yandan da kendi çocuklarına karşı sessiz bir mücadale veriyor.

7.08.2007Dünya
Yoksul babası bin 250 dolara saç kestiriyor

Yoksul babası bin 250 dolara saç kestiriyor

John Edwards geçen seçimde George W. Bush'a karşı ABD başkanlık yarışında yenik düşen John Kerry'nin başkan yardımcısı adayı. North Carolina eyaletinin eski valisi. Siyasete atılmadan önce milyonlarca dolar servet yapmış bir avukat. Şimdi gözleri Beyaz Saray'da, 2008 sonunda ABD başkanlık seçimlerini kazanmak için kampanya sürdürüyor.

17.07.2007Dünya
Bir saatlik konuşma ücreti yıllık maaştan fazla

Bir saatlik konuşma ücreti yıllık maaştan fazla

Louisville Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği toplantıya katılanların dikkati podyumdaki adam üstünde. Toplantı yöneticisi dalgalı saçları ağarmış, güleç yüzlü adamı "Konuğumuzun kimliğini anlatmaya başlasam uzun sürecek.

23.05.2007Dünya

Yazar Sonuçları

Radyonun ilk 11’i

Reklam pastasından payları düşmesine, internet üzerinden yayıncılığa rağmen ben radyoculuğun Türkiye’de ölmeyeceğine inananlardanım.

8.11.2013

Hido’nun Türk fanları Madison Square Garden’daydı

İlk defa Hidayet’i NBA maçında canlı izledim. Hem de Madison Square Garden’da. Birileri "Hido" diye bağırıyordu. O kiritik basket geldiğinde grup Türkçe "Hido sen bizim her şeyimizsin" diye bağırmaya başladı.

28.03.2009

Gerçek New York’u hissedebileceğiniz son yer

Hiçbir büyük mağazanın dükkan açmadığı, hiçbir otobüsün zamanında gelmediği Harlem’in eski halini özleyenler var New York’ta.

17.01.2009

Mafya nedençöp sever

Roberto Saviano 28 yaşında bir Napolili. Mafya düğünlerinde garsonluk yapıp, korsan tekstil atölyelerinde çalıştıktan sonra örgütlü suç şebekesi Camorra’nın hikayesini yazıyor.

25.01.2008

Politikada dozunda seks iyi satıyor

Bana mı öyle geliyor, yoksa bizim siyasetimiz biraz aseksüel mi? Hayır, seks skandallarından değil, dozunda seksten söz ediyorum.

10.08.2007