MENÜ
Arşiv
Etiketler

Pasta Tarifleri

Pasta Tarifleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pasta Tarifleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 179 Pasta Tarifleri haberi bulunmuştur.

Pasta Tarifleri Haberleri

Önce tarifleri topladılar sonra restoranı açtılar

Önce tarifleri topladılar sonra restoranı açtılar

Yıllarca gittikleri her mekanda beğendikleri yemeklerin, pasta ve böreklerin tariflerini toplayan iki çocukluk arkadaşı, sonunda kendi kafelerini açtı. İki arkadaş şimdilerde kendi tariflerini isteyen tüm müşterilere veriyor.

13.07.2004Kelebek
Türk fındığı Çin’i sarmısakla fethediyor

Türk fındığı Çin’i sarmısakla fethediyor

Türk fındığını tanıtmak için kurulan Fındık Tanıtma Grubu (FTG) , Çinlilerin damak tadına uygun fındık çeşitlerinin üretilmesine hız verdi. FTG Çinli bir ortakla geçtiğimiz Mart ayında kurduğu tesiste üretilen sarmısaklı ve baharatlı fındıklar Çinlilere şimdilik ‘ücretsiz’ dağıtıyor.

21.05.2004Ekonomi
Dondurmalı diyet listesi

Dondurmalı diyet listesi

Yiyeceğiniz her bir lokma, sizi sadece güzelleştirmekle kalmayacak, sağlık da kazandıracak. 7 günlük listeyi, 6 hafta süreyle uygulayacaksınız.

6.04.2004Kelebek
Kırmızı eti kapısından sokmayan kafe

Kırmızı eti kapısından sokmayan kafe

Kırmızı etin kapısından giremediği, tüm yemeklerde zeytinyağının kullanıldığı, bir kez gelenlerin müdavimi olduğu bu şirin kafenin işletmecileri de en az kendisi kadar ilgi çekici.

Kebabın anavatanı Adana

Kebabın anavatanı Adana

Çiğköftenin Urfalı mı, Gaziantepli mi, yoksa Adanalı mı olduğu tartışıladursun, kebabın anavatanının Adana olduğu ortaya çıktı. Hititler'den kalma yazıtlar, kebabın 4 bin yıl önceki Adana Krallığı Kizzuwatna'ya ait olduğunu belirtiyor.

4.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuklar her şeyi hisseder

Geçen cumartesi günüydü. Arkadaş grubumuz içinde gerçekten üzücü bir dönem içindeydik. Mantığımıza sığmayan bir sağlık sorunu yaşıyorduk.

11.06.2004

Bir şeye de pasta iyi gelsin!

İZMİR'de bir hanımefendi yolumu kesip ‘‘Gazetelerdeki sağlıklı beslenme furyasını hicveden yazılarınıza devam edin’’ dedi.

23.03.2004

Aşkenaz ve Sefarad şölenini kaçırmayın

Bugün Musevi cemaati tarafından ‘‘7 Eylül Yahudi Kültürü Avrupa Günü’’ kutlanıyor. Etkinlik süresince İstanbul'da iki ayrı yerde Sefarad ve Aşkenaz yemekleri sunulacak. Böylece, kökenleri Avrupa'nın Ren Bölgesi'nden Macaristan, Romanya, Polonya ve Ukrayna'ya kadar uzanan Aşkenaz yemekleri ilk kez -evler dışında- Türkiye'de sunulmuş olacak. Elbette Sefarad yemekleri de bu arada unutulmuş değil.

6.09.2003

Türk mutfağının büyük klasiği Fahriye Hanım

Türkçe yemek kitaplarının serüvenini bilenler, Fahriye Hanım'ın adını duyunca şöyle bir durup soluklanır.

2.02.2003