EKSTRA
MENÜ

Orman Köylüsü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 208 haberi bulunmuştur.

Orman Köylüsü Haberleri

Türkiye’nin güzel gönüllü çocuğu yangında öldü

Türkiye’nin güzel gönüllü çocuğu yangında öldü

Marmaris’in İçmeler bölgesinde yangın çıktığında panik içinde oteller boşaltılıyor, itfaiye ekipleri canla başla alevleri durdurmaya çalışıyordu. Marmarisli Şahin Akdemir de boş durmamış, yangın ekiplerine içecek su taşımak için gönüllü olarak motoruna atlamıştı. Şimdi Türkiye’nin dört bir yanında onun “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyoruz yine” sözleri yankılanıyor.

31.07.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tunceli’ye yaptığı ziyarette, kuraklıkla mücadeleye değinerek, "Ülkemizde kuraklıkla mücadele ediyoruz. Tunceli’de de benzer durum söz konusu. Özellikle sonbahar dönemi için hibe tohum projesi de başlatıyor olacağız Tunceli özelinde. Ormancılık alanında 580 bin fidan dikeceğiz. Ama Tunceli’de 2 milyona yakın fidan üreteceğiz" dedi.

23.06.2021Ekonomi
ORKÖY destekleri bu yıl 10 bin orman köylüsünü rahatlatacak

ORKÖY destekleri bu yıl 10 bin orman köylüsünü rahatlatacak

Orman Genel Müdürlüğü, orman köylülerine bu yıl 60 milyon lirası hibe, 240 milyon lirası da kredi olmak üzere toplam 300 milyon lira ulaştırmayı hedefliyor

12.01.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Kırsal kalkınmaya bugüne kadar 26,5 milyar liralık hibe verildi

Bakan Pakdemirli: Kırsal kalkınmaya bugüne kadar 26,5 milyar liralık hibe verildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Bu destekler sayesinde, kırsalda reel olarak yaklaşık 48,5 milyar liralık yatırım yapıldı, 350 bin yeni istihdam oluşturuldu. 2023 yılına kadar bakanlık olarak 150 bin hektar alanı modern sulama sistemleri ile buluşturmak için toplam 600 milyon lira destek ödemesi yapılmasını planlıyoruz" dedi.

7.12.2020Ekonomi
Köyler gelir getirici ağaç modeliyle kalkınıyor

Köyler gelir getirici ağaç modeliyle kalkınıyor

Orman varlıklarını koruyan ve geliştirilmesi için mücadele eden Orman Genel Müdürlüğü bir yandan da 7 milyon orman köylüsünü ekonomik olarak kalkındırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

3.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli: 1 milyon lira yardım yapılacak

Son dakika... Bakan Pakdemirli: 1 milyon lira yardım yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "(Bursa'daki sel) Orman köyleri kapsamında olan zarar gören köylerimizle alakalı 1 milyon liraya yakın destek getirdik." dedi.

22.06.2020Ekonomi
Üreticiye Tarım Orman Akademi ile uzaktan eğitim verilecek

Üreticiye "Tarım Orman Akademi" ile uzaktan eğitim verilecek

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında çiftçi, üretici ve orman köylüsü için sürdürülen tarımsal eğitim ve yayın çalışmalarına yeni bir format eklendiği bildirildi.

8.05.2020Ekonomi

Bakan Pakdemirli'den çiftçiye alım garantisi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Kimse merak etmesin, tedirgin olmasın, siz ekmeye, biçmeye, güvenle üretmeye devam edin. Ürününüz tarlada, serada, etiniz, sütünüz ise elinizde kalmayacak. Gerekirse devlet olarak biz girer alım yaparız.” dedi.

22.04.2020Ekonomi
Menengiçler fıstık oldu

Menengiçler fıstık oldu

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Siirt ve Şırnak’ta yabani menengiç ağaçlarına, Siirt fıstığı aşılanarak, 3-4 yıl içinde meyve vermesi sağlandı.

11.04.2020Ekonomi
Yabani zeytinler ekonomiye kazandırılıyor

Yabani zeytinler ekonomiye kazandırılıyor

Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan "Yabani Zeytin (Delice) Rehabilitasyonu Eylem Planı" kapsamında 5 yıl içerisinde yaklaşık 1,5 milyon yabani zeytin ağacı ekonomiye kazandırıldı.

13.12.2019Ekonomi
ORKÖY kredileri orman köylüsü 73 bin aileyi rahatlattı

ORKÖY kredileri orman köylüsü 73 bin aileyi rahatlattı

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman ve Köy İlişkileri Dairesince verilen ORKÖY kredileri, orman köylülerinin refahını artırmayı ve kalkınmasını desteklemeyi amaçlıyor.

28.11.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden 6.8 milyon vatandaşa müjde

Bakan Pakdemirli'den 6.8 milyon vatandaşa müjde!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylülerine ilişkin hibe ve sıfır faizli destekler verildiğini ve yeni desteklerin de verileceğini söyledi.

12.06.2019Ekonomi
Türkiyeden Avrupaya 14 bin ton defne yaprağı ihracatı

Türkiye'den Avrupa'ya 14 bin ton defne yaprağı ihracatı

Orman köylüsü için önemli gelir kaynağı olan defnenin yaprağı ve yağı, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya ve Hollanda başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.

13.03.2019Ekonomi
Defne üretimi artırılacak

Defne üretimi artırılacak

Ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen, tohumundan elde edilen yağ ve yaprakları ilaç, kimya ve kozmetik sanayisinde ham madde olarak kullanılan defne ağacının varlığının artırılmasına yönelik neler yapılabileceği Hatay'da düzenlenen toplantıda istişare edildi. Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal: "Defnenin 40 milyon dolar civarında ülke ekonomimize katkısı olduğunu biliyoruz. Bunu yeterli bulmuyoruz, hem üretimin hem de ürünün orman köylüsü ve bu işle uğraşan yöre halkına sağladığı kazancın artmasını istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

12.12.2018Haber
Ekonomiye katkısı 40 milyon dolar; Defne değil ’define’

Ekonomiye katkısı 40 milyon dolar; Defne değil ’define’

ORMAN Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen, tohumundan elde edilen yağ ve yaprakları ilaç, kimya ve kozmetik sanayisinde ham madde olarak kullanılan defne ağacının ülke ekonomisine yıllık 40 milyon dolar katkısı olduğunu söyledi.ÿAybal, "Defne öyle bir ağaç ki ’define’ de diyebilirsiniz" dedi.

12.12.2018Ekonomi
Orman köylüsüne 2,1 milyar liralık destek

Orman köylüsüne 2,1 milyar liralık destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman köylüsüne yılın 10 ayında, çeşitli alanlarda yaklaşık 2 milyar 140 milyon liralık destek sağladıklarını bildirdi.

1.12.2018Ekonomi
OGMden damgalı dikili ağaç atağı

OGM'den "damgalı dikili ağaç" atağı

Orman Genel Müdürlüğü, 2003'te 9,1 milyon metreküp olan damgalı dikili ağaç üretimini, bu yıl itibarıyla yaklaşık 3 katına çıkararak 25 milyon metreküpe yükseltti. İthalatı minimize edebilmek için üretimin gelecek yıl 30 milyon metreküpe çıkarılması hedefleniyor.

4.11.2018Ekonomi
Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

Muharrem İnce: Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Korgeneral İsmail Metin Temel'e ilişkin sözleri üzerine başlayan tartışmaya değinirken, "Kızanlar kızsın lafımın arkasındayım. Kim ne derse desin. Asla geri adım atmam. 'Apoletlerini sökerim.' demek 'seni emekli ederim.' demektir. Emekli ederim." dedi.

8.06.2018Gündem
İnce ayar yapacağız

'İnce ayar yapacağız'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün Düzce ve Bolu mitinglerinde konuştu. “Kötü gidişata dur deyip ‘İnce ayar’ yapacağız. Üreteceğiz, bölüşeceğiz” diyen İnce, özetle şunları söyledi:

22.05.2018Gündem
Muharrem İnce: İlk yapacağımız iş bu

Muharrem İnce: İlk yapacağımız iş bu

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, her 10 kişiden biri olan orman köylülerinin milli gelirden en az payı aldığını söyleyerek, "En zengin Orman Genel Müdürlüğü en fakir orman köylüsü. İşte ilk yapacağımız iş Orman Genel Müdürlüğü’nden alıp orman köylüsüne vereceğiz. İlk işimiz bu." dedi.

22.05.2018Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Kemal Kılıçdaroğlu: Kimse yüzde 25'i aşmak için bir şey yapmıyorsunuz diyemez

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçen hafta sonu yapılan ‘Adalet ve Cesaret’ temalı 36. Olağan Kurultayı’nda 790 oyla yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, yeni dönemin şifrelerini ilk kez Hürriyet’e anlattı. Tartışmalı geçen kurultayda mükerrer oy probleminden, daha sert muhalefet isteyen partililere, CHP’nin neden yüzde 25 bandına sıkışıp kaldığından ittifaklara her şeyi konuştuk. Kılıçdaroğlu, “Sokağa çıkalım, kapıyı, camı, pencereyi mi indirelim? CHP’de asla bu seçeneklere yer yoktur ve ben de buna izin vermem” dedi.

11.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tasarlanmış seri cinayetler orman yangınları

Yakılmıştır’ kanaati yaygınlık kazanıyor.

16.08.2019

Yerli selüloz-kâğıda endüstriyel orman ve 1 milyar dolar gerekiyor

DEMİRÖREN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören, 2 yıl önce merkezi İzmir’de bulunan Mopak Kâğıt Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Molay’ın kapısını çaldı:

22.09.2018

Çam fıstığı hastalığına teşhis bile konamadı: Orman köylüsü 10 yıldır bekliyor

MUHTESİN Tunç Bergama-Kozak bölgesinin donanımlı ormancılarından ve büyük arazi sahiplerinden biri. Orman köylüsünün yaklaşık 10 senedir yaşadığı sorunlarına dikkat çekiyor.

10.08.2017