EKSTRA
MENÜ

Okulun İlk Günü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.043 haberi bulunmuştur.

Okulun İlk Günü Haberleri

Gökyüzünü öğretiyor

Gökyüzünü öğretiyor

“Şanlıurfa’da bir teleskop görsem kalbim çıkacak gibi olurdu” diyen Halil Bağış, ilkokulda karşısına çıkan bir ‘Satürn’ resmiyle yönünü gökyüzüne çevirdi. İÜ Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden mezun olduktan sonra da ‘herkes için gökbilim’ diyerek, Türkiye’nin ilk dijital astronomi kütüphanesi Setaller Lab’ı kurdu.

26.07.2021Eğitim
Herkes için gökbilim

Herkes için gökbilim

Şanlıurfalı astronom Halil Bağış, tarafından kurulan Stellar Lab, Türkiye’nin ilk dijital astronomi kütüphanesi olma özelliğini taşıyor. Farklı yaş gruplarına uygun olarak hazırlanan eğitim, atölye ve içeriklerle astronomi bilimini erişilebilir kılmayı hedefleyen Stellar Lab, ‘Herkes için gökbilim’ diyor.

23.07.2021Eğitim
Kanser gülüşümüzle baş edemez

Kanser gülüşümüzle baş edemez

Ülkemizde ve dünyada her yıl binlerce çocuk lösemiye, yani kan kanserine yakalanıyor. Kanser teşhisinden sonra küçücük bedenleri oldukça zorlu bir tedavi sürecine giriyor. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nda hastalığı yenmiş çocuklarla konuştuk, diğer lösemili çocuklara söylemek istediklerini dinledik: “Lösemi değil, biz güçlüyüz. Asla pes etme!”

30.05.2021Hürriyet Pazar
Okula dönüş

Okula dönüş

17 günlük tam kapanmanın ardından kademeli normalleşmenin ilk gününde okul koridorları canlandı. Anasınıfları ile sınava hazırlanan 8 ve 12’lerin takviye kurslarında dersbaşı yapıldı. Minikler cıvıl cıvıldı, büyük öğrenciler ise iyi bir lise ve üniversite hedefiyle deneme sınavlarında ter döktü.

18.05.2021Eğitim
Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Kadın Çalışanlarının Hayatlarına ve Kariyerlerine Dokunan Uygulamalar

Türkiye’de 61 yıldır hayatın ‘her anında iyilik, sağlık’ için çalışan GSK Türkiye, kadın çalışanlarına verdiği değerle öne çıkıyor. Her kademede kadınlara çok güvendiklerini ve önemli görevler teslim ettiklerini belirten GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu; “GSK Türkiye Yönetim Ekibi’nin yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor. 2018 yılından bu yana GSK Türkiye’de 20’den fazla kadın lider global ve bölgesel görevlere terfi etti.” dedi.

5.03.2021Sağlık
Okulun ilk günü...1989

Okulun ilk günü...1989

Magazin dünyasının ünlüleri de bir zamanlar öğrenciydi. Peki aynı yollardan geçen ünlü isimler hangi okullarda okudu biliyor musunuz? Bakalım ünlü isimleri yıllar öncesinde kalan o halleriyle tanıyabilecek misiniz?

FOTOĞRAFLAR: INSTAGRAM

11.11.2020Magazin
Bakan Ziya Selçuktan EBAda yaşanan sorun hakkında açıklama

Bakan Ziya Selçuk'tan EBA'da yaşanan sorun hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk EBA'da yaşanan sıkıntıyla ilgili olarak, "Bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Şu anda da arkadaşlarımız çalışmaların içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Ve bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. EBA destek merkezlerinin, 8 bin 668 olduğu akşama kadar 9 bin olur sanırım" dedi.

22.09.2020Gündem
Servisler boş kaldı

Servisler boş kaldı

Okulların kademeli olarak yüz yüze eğitime başlamasıyla öğrenci servisleri de yollara çıktı.

22.09.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuktan veli ve öğretmenlere çağrı

Son dakika... Bakan Selçuk'tan veli ve öğretmenlere çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bu süreçte özellikle velilerimizden, öğretmenlerimizden çocuklarımızla daha çok sohbet etmelerini daha çok konuşmalarını onları daha çok dinlemelerini ve onların bu tatlı telaş içinde kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlamalarını bekliyoruz" dedi.

21.09.2020Gündem
Diyarbakırda yüz yüze eğitim kontrollü başladı

Diyarbakır'da yüz yüze eğitim kontrollü başladı

DİYARBAKIR'da, 2020-2021 yılının ilk yüz yüze eğitimi koronavirüs tedbirleri kapsamında kontrollü şekilde başladı. Dersi biten öğrenciler, tedbirler nedeniyle okul dışında bekleyen ailelerine sırayla teslim edildi.

21.09.2020Gündem
Baden Württemberg’de de okullar açıldı

Baden Württemberg’de de okullar açıldı

Baden Württemberg’de 1.5 milyon öğrenci ile 135 bin öğretmen, ilk ve orta dereceli okullarda ders başı yaptı. Ülkenin güney batısında yer alan eyalette okulların açılmasıyla 16 eyaletin tamamında yeni eğitim dönemi başlamış oldu.

14.09.2020Avrupa
7. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler konu anlatımı

Kullanıldıkları yerlere bağlı olarak Türkçedeki bazı kelimeler büyük harfle başlar. Bu kelimelerin büyük harfle başlamaları bazı kurallar üzerinden gerçekleşir. Şimdi bu kuralları öğreneceğiz ve hangi kelimelerin büyük harfle başladığına bakacağız. İşte 7. sınıf Türkçe büyük harflerin kullanıldığı yerler konu anlatımı.

14.09.20207. SINIF
Bu ekranlar çok öğretici

Bu ekranlar çok öğretici

Uzaktan öğretim dün evleri okula çevirirken, çocukları da yeniden derse döndürdü. Her kademe kendi ders saati geldiğinde 20’şer dakika ekran başında yerini aldı. Öğrencilerden ve velilerden ilk uzaktan ders deneyimlerini dinledik. Kimi televizyondan, kimi bilgisayardan kimi de telefondan takip etti dersleri. İşte Türkiye’nin dört bir yanından ilk ders izlenimleri...

24.03.2020Eğitim
‘Simit  atma’ tartışması

‘Simit atma’ tartışması

KADIKÖY Anadolu Lisesi’ne (KAL) yeni başlayan öğrencilere ‘hoş geldin merasiminde’ diğer öğrencilerin ‘simit atması’ ile ilgili inceleme başlatılması tartışma yarattı.

3.12.2019Gündem
Okulun ilk günü kahreden haber

Okulun ilk günü kahreden haber!

Aydın’ın Karacasu ilçesinde görev yapan 38 yaşındaki Fen Bilgisi öğretmeni Ulviye Erçerman (38) dün tedavi gördüğü Ege Üniversitesi hastanesine hayatını kaybetti.

10.09.2019Gündem
Okulun ilk günü manzaraları

Okulun ilk günü manzaraları

2019-2020 eğitim-öğretim yılı, okulun ilk günü ile başladı. 18 milyondan fazla Okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde öğrenci ders başı yaptı. İşte, yurttan okulun ilk günü manzaraları

9.09.2019Eğitim
Uzmanlardan okulun ilk günü uyarısı: ‘Okul korkusunu ciddiye alın’

Uzmanlardan okulun ilk günü uyarısı: ‘Okul korkusunu ciddiye alın’

Yeni eğitim-öğretim yılıyla beraber milyonlarca öğrenci ders başı yaparken, okula yeni başlayan miniklerin ailelerinde de 'Çocuğum okul korkusu yaşar mı?' endişesi hakim oluyor. Uzmanlar çocuklar için büyük önem taşıyan okulun ilk günleri konusunda velileri uyarıyor: Okul korkusunu ciddiye alın ve çocuğunuzu iyi izleyin.

9.09.2019Eğitim
Z kuşağı, okula uyumda hassas ve kırılgan

Z kuşağı, okula uyumda hassas ve kırılgan

Yeni bir yere alışmak, her çocuğun bir an zorluk yaşamasına sebep olur. Ancak, bu zorluğun süresini ve derecesini geçmiş olumsuz yaşantılar ve sahip olunan bazı özellikler (içe kapanık, utangaç, sessiz olma gibi) arttırabilir.

9.09.2019Eğitim
Okulun İlk Günü bu görselle kutlandı Peki ilk ara tatil ne zaman yapılacak

Okulun İlk Günü bu görselle kutlandı! Peki ilk ara tatil ne zaman yapılacak?

Toplumun büyük bir kısmını ilgilendiren özel günlere mutlaka değinen Google, bu kez 'Okulun İlk Günü' için özel bir tasarım yayınladı. Okulun ilk günü için yayınladığı görselde okul zilini odağına alan Google, görsele tıklandığında ise 'Okulun İlk Günü' ile alakalı haberleri listeliyor. Peki, Okulun ilk günü ile birlikte birçok öğrenci ve velinin merak ettiği ilk ara tatiller ne zaman yapılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre o detaylar

9.09.2019Gündem
Okulun ilk günü İstanbulda bu görüntü oluştu

Okulun ilk günü İstanbul'da bu görüntü oluştu!

Okulun glk günü İstanbul'daki yoğunluk kameralara yansıdı. Servis aralarının trafiğe dahil olması dolayısıyla okulun ilk günü trafik yoğunluğunda artış gözlendi. Yenibosna E-5, Bakırköy ve Avcılar tarafında oluşan trafik, zaman zaman durma noktasına geldi. İşte, okulun ilk günü İstanbul'dan o görüntüler

9.09.2019Gündem
Okulun ilk günü heyecanı 18 milyon öğrenci ders başı yaptı

Okulun ilk günü heyecanı! 18 milyon öğrenci ders başı yaptı

2019-2019 eğitim öğretim yılı, okulun ilk günü heyecanı ile başladı. Okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde toplam 18 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen okulun ilk günü ders başı yaptı.

9.09.2019Eğitim
Anne-babalar okula hazır mısınız

Anne-babalar okula hazır mısınız?

İlkokula başlayacak minikler için oryantasyon süreci bugün başladı. Miniklerin okul heyecanı kadar çocukları ilk kez okula gidecek anne-babaların okula hazırlığı da önem taşıyor. Okulun ilk günü ebeveynlerin duygularını kontrol etmesinin önemli olduğunu belirten uzmanlar, bu durumun çocuğun sakinleşmesine imkan sağlayacağına dikkat çekiyor.

1.09.2019Sağlık
Kötü Çocuk filminin konusu ne, oyuncuları kimler

Kötü Çocuk filminin konusu ne, oyuncuları kimler?

Yağız Alp Akaydın'ın 2017 yılında yönettiği Dram- Romantik filmi Kötü Çocuk, beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Genç kadrosuyla dikkat çeken Kötü Çocuk filminin başrollerini son dönemin iki popüler ismi Tolga Sarıtaş ve Afra Saraçoğlu üstleniyor. Peki, Kötü Çocuk filminin oyuncuları arasında başka kimler var?

16.07.2019Televizyon
Şirketler kadın istihdamı için imza atıyor

Şirketler kadın istihdamı için imza atıyor

Türkiye’de 2018 yılı verilerine göre, kadınların işgücüne katılım oranı yüzde 32.5 oldu. OECD ortalaması ise yüzde 63. Eğer Türkiye, OECD ortalamasına ulaşırsa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın 2025 yılında yaklaşık yüzde 20 oranında artması mümkün. Şirketler cinsiyet eşitliğini sağlamak için işe alımlarda kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor, uluslararası sözleşmelere imza atıyor, babalara da izin veriyorlar.

Okullar açıldı... Sosyal medyada gündem oldu

Okullar açıldı... Sosyal medyada gündem oldu

15 günlük yarıyıl bitti. Kimi öğrenciler okula heyecanla koşarken, bazıları sabah erken kalkmakta zorlandığını söyledi. Öğrenci, veli ve öğretmenlerin ‘#OkullarAcıldı’ hashtagi ile attığı mesajlar, Twitter’da gündem oldu.

4.02.2019Eğitim
Bir Litre Gözyaşı 2. bölüm fragmanı yayınlandı mı İlk bölümde neler oldu

Bir Litre Gözyaşı 2. bölüm fragmanı yayınlandı mı? İlk bölümde neler oldu?

Bir Litre Gözyaşı’nın yeni fragmanı ilk bölümün hemen ardından gündeme geldi. Pazar günleri yayınlanacak olan Bir Litre Gözyaşı, güçlü kadrosuyla olduğu kadar duygu yüklü konusuyla da sosyal medyaya damga vurdu. İlk bölümde dizinin konusu ve karakterlere dair bilgi edinen izleyiciler, Bir Litre Gözyaşı yeni bölüm fragmanını merakla bekliyor. Peki, Bir Litre Gözyaşı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İlk bölümde neler oldu?

8.10.2018Televizyon
Bir Litre Gözyaşı ilk bölümüyle ekranlara geldi Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Bir Litre Gözyaşı ilk bölümüyle ekranlara geldi! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kanal D’nin merakla beklenen yeni dizisi Bir Litre Gözyaşı, bu akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. 15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan, 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesinden uyarlanan Bir Litre Gözyaşı ilk bölümüyle izleyiciden tam not aldı. Birinci bölümün bitmesiyle birlikte gelecek hafta yayınlanacak 2. yeni bölüm fragmanı merak konusu oldu. Peki, Bir Litre Gözyaşı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

7.10.2018Televizyon
Servisi kaçırınca polis evine bıraktı

Servisi kaçırınca polis evine bıraktı

DÜZCE'de, Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi 13 yaşındaki Nurettin Yağız Maradit okul servisini kaçırınca, polis öğrenciye yardımcı olarak evine bıraktı.Mustafa Kemal Ortaokulu 8'ncı sınıf öğrencisi Nurettin Yağız Maradit, okulun ilk gününde servis sürücüsü ile sağlıklı irtibat kuramadığı için servisi kaçırdı. Nurettin Yağız Maradit okul önünde denetim yapan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinden servis sürücüsünü aramak için telefon istedi. Polis, servis sürücüsüne ulaşamayınca, Trafik Şube Müdürü İsmail Caran'a, Mustafa Kemal Ortaokulu önünde okulun ilk günü olması sebebiyle okul servisini kaçıran öğrenciyi ikametine bırakmak için Kalıcı Konutlar bölgesine geçmek istiyoruz. diye anons yaptı.

17.09.2018Haber
Siyahtı bizim önlükler

Siyahtı bizim önlükler!

2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı. Gösteri dünyasının ünlülerini de Türkiye'nin dört bir yanındaki milyonlarca aile gibi okul heyecanı sardı. Özellikle de çocukları okula bu yıl başlayanlar... Ünlü isimler okulun ilk günü çekildikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Fotoğraflar: Instagram

17.09.2018Magazin
İstanbulda okul servislerine denetim

İstanbul'da okul servislerine denetim

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde, kentin çeşitli noktalarında okul servisi araçlarını denetledi.

17.09.2018Eğitim
Okulun ilk günü mutlu başlangıç olsun

Okulun ilk günü mutlu başlangıç olsun

Yeni eğitim yılı başladı ve yaklaşık 18 milyon öğrenciyle 1 milyon öğretmen ders başı yaptı. Öğrenciler arasında okula ilk defa başlayacak çocuklar da olacak. Okulun ilk gününün kabus değil, mutlu başlangıç olarak anılması için ailelere ve öğretmenlere büyük görev düşüyor. Okullar açılmadan önce aile-öğretmen işbirliği başlamalı. Çünkü, bu işbirliği sadece ilk gün ya da ilk yılı değil, çocuğun eğitim hayatını etkileyecek.

17.09.2018Eğitim
Google okulun ilk gününe özel doodle tasarladı... Okullar ne zaman kapanacak

Google okulun ilk gününe özel doodle tasarladı... Okullar ne zaman kapanacak?

Ünlü arama motoru Google, Türkiye'de okulun ilk gününü doodle tasarımı ile hatırlattı. Teknoloji firması Google, bugün başlayacak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk günü için özel bir Doodle hazırladı ve bunu ana sayfasına yerleştirdi. Tasarıma tıklayan kullanıcılar, 'Okulun İlk Günü' ile ilgili içeriklere tek bir tıkla ulaşabiliyor.

16.09.2018Gündem
Adanada okulun ilk günü toplu taşıma ücretsiz

Adana'da okulun ilk günü toplu taşıma ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi, okulların açıldığı ilk gün öğrenci ve velilere ücretsiz toplu taşıma hizmeti sağlayacak.

13.09.2018Eğitim
Yeni başlayanların zaman ve ilgiye ihtiyacı var

Yeni başlayanların zaman ve ilgiye ihtiyacı var

17 Eylül’de okullar açılıyor. Özellikle okula yeni başlayacak çocukların bu dönemde desteğe ihtiyacı olacak. Uzmanlar uyum sürecine dikkat çekiyor, çocuğun okulda kendini güvende ve rahat hissetmesi için zamana ihtiyacı olacağını hatırlatıyorlar.

9.09.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bu dansı bana lütfeder misiniz?

29 Nisan Dünya Dans Günü. Bu vesileyle içinden dans geçen, seyircisini piste davet eden filmleri derledik. İşte bazıları sinema tarihine geçmiş, bazıları bir dönemin gençliğinin göz ağrısı olmuş, bazıları da birden çok kuşağın zihninde yer etmiş yapımlardan oluşan seçkimiz...

24.04.2021

Odayı Aydınlatan Sen

Hayat boyu farklı odalara 'ilk' girdiğiniz anı hiç düşündünüz mü?

20.11.2020

Konsey 1 yaşında

Genel başkan yardımcılığını yürüttüğüm, gazetecilik meslek örgütlenmesine yeni bir soluk getiren Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK), kuruluşunun birinci yılını kutluyor.

16.10.2020

Kadın ve erkek eşit güçlenirse Türkiye ancak o zaman ileriye gidebilir!

NEPTÜN SOYER, İzmir Kadifekale kadınlarını güçlendirmeyi hedefleyen ‘Pagos Üretici Pazarı’nı hayata geçirdi.

25.07.2019

Başakşehir’in beyaz muhafazakârı ne oldu

GEÇEN pazar günkü seçimden 3 gün önce T24 sitesinde ilginç bir yazı okudum.

27.06.2019

İkisi için de iyi oldu

Acun’la Şeyma 9 dakikada bitirdiler evliliklerini...

28.11.2018