EKSTRA
MENÜ

Kıl Dönmesi

Kıl Dönmesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kıl Dönmesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 153 Kıl Dönmesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kıl Dönmesi Haberleri

Kıl dönmesi ve hemoroid tedavisi

Kıl dönmesi ve hemoroid tedavisi

Kıl dönmesi tedavisi ve hemoroid gelişen tıbbı teknoloji ile artık daha etkin tedavi edilebilir bir hastalık.

Soğan Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Soğan Kürü Faydaları Ve Tarifi

Soğan Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Soğan Kürü Faydaları Ve Tarifi

Soğan kürü, miyom, iyi huylu prostat büyümesi, polikistik over, kıl dönmesi, menopoz, hamile kalma gibi rahatsızlıkların tedavisinde sıkça kullanılan bitkisel bir kürdür. Evlerinizde taze olarak yapabileceğiniz kürü düzenli olarak 15 gün boyunca kullanmanız gerekir. Soğan kürü nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Erkeklerde daha sık görülüyor, kısa sürede tedavisi mümkün

Erkeklerde daha sık görülüyor, kısa sürede tedavisi mümkün

Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen hastalığın erkeklerde daha sık görüldüğünü belirterek, kesi olmadan uygulanan ve iyileşme süreci kısa olan tedavi hakkında bilgiler verdi.

15.01.2021Sağlık
6. Sınıf Fen Bilgisi Sindirim Sistemi konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Sindirim Sistemi konu anlatımı

Sindirim sistemi ''Alt sindirim bölümü'' ve ''Üst sindirim bölümü'' olmak üzere ikiye ayrılır. Üst sindirim bölümü, mide, ağız, yutak ve yemek borusundan oluşur. İnce bağırsak, kalın bağırsak ve anüs ise alt sindirim bölümünde yer alır. 6. sınıflar için sindirim sistemi konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

30.12.20206. SINIF
Kıl Dönmesinde Doğru Bilinen 8 Yanlış

Kıl Dönmesinde Doğru Bilinen 8 Yanlış

Kıl dönmesi veya tıp dilinde pilonidal sinüs olarak bilinen hastalık son 100 yıldır bilimsel olarak incelenen ve her ne kadar önemsiz bir hastalık olarak görülse de hastaların yaşam kalitesini etkilemesi, toplumda oldukça yaygın olması ve yüksek tekrarlama riski nedeniyle önemini halen korumakta olan bir hastalıktır. Genel Cerrahi Uzmanı, Obezite ve Metabolik Cerrah Doç. Dr. Fahri Yetişir konu hakkında önemli bilgiler verdi.

12.11.2020Kişisel Bakım
Hastaların anestezi öncesi belirtilen kurallara uyması çok önemli

Hastaların anestezi öncesi belirtilen kurallara uyması çok önemli

Yüzyıllar boyunca çeşitli yöntemlerle denenen anestezi ameliyat sırasında en önemli ve dikkat edilmesi gereken işlemlerden biri. Hastaların ameliyat öncesi belirtilen anestezi kurallarına uymasının çok büyük önem taşıdığını ifade eden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Turan “Daha güvenilir bir şekilde hastalara anestezi sunmak için hastalarımızın da kendi üzerine düşen görevlerini yerine getirmeleri önemli rol oynar. Örneğin, sigara kullanımı, obezite, aşırı gereksiz ilaç kullanımı, anestezi öncesi yeme ve içmenin kesilmemesi gibi önem arz eden faktörler, genel anestezinin etkileri ve komplikasyonları açısından çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir” dedi.

16.10.2020Sağlık
Anestezi öncesi sigara ve ilaç kullanımına dikkat

Anestezi öncesi sigara ve ilaç kullanımına dikkat

YÜZYILLAR boyunca çeşitli yöntemlerle denenen anestezi, ameliyat sırasında en önemli ve dikkat edilmesi gereken işlemlerden biri. Hastaların ameliyat öncesi belirtilen anestezi kurallarına uymasının çok büyük önem taşıdığını ifade eden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Turan, "Daha güvenilir bir şekilde hastalara anestezi sunmak için hastalarımızın da kendi üzerine düşen görevlerini yerine getirmeleri önemli rol oynar. Örneğin, sigara kullanımı, obezite, aşırı gereksiz ilaç kullanımı, anestezi öncesi yeme ve içmenin kesilmemesi gibi önem arz eden faktörler, genel anestezinin etkileri ve komplikasyonları açısından çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir" dedi.

16.10.2020Sağlık
Lazer epilasyonla ilgili sık sorulan sorular-II

Lazer epilasyonla ilgili sık sorulan sorular-II

Bu hafta da lazer epilasyonla ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplamaya devam ediyorum...

15.10.2020Sağlık
Lazer epilasyon hakkında sık sorulan sorular

Lazer epilasyon hakkında sık sorulan sorular

Lazer epilasyon kesinlikle uzman doktor gözetiminde yapılması gereken tıbbi bir yöntemdir. Uzman olmayan kişilerce yapılan uygulamalar sonrasında yanık, kalıcı iz ve lekeler gelişebilir. Lazer epilasyon vücutta oluşan tüylenmenin giderilmesinde ergenlik çağına girmiş kadın veya erkek herkes için vücudun her bölgesinde kullanılabilen en etkili medikal teknolojidir. Kıl dönmesi, batık ve izlerinin tedavisinde de güvenilir ve etkili bir çözümdür.

8.10.2020Sağlık
Kadınların En Sık Yaptığı Tıraş Hataları

Kadınların En Sık Yaptığı Tıraş Hataları

Günümüzde pek çok kadın istenmeyen tüylerden epilasyon ile kurtulsa da tıraş yöntemini tercih edenlerin sayısı da hiç az değil. Bacak, kol altı ya da genital bölgenizi tıraş ederken farkında olmadan çok fazla hata yaptığınızı biliyor musunuz? İşte o hatalar...

Koronavirüs günlerinde egzersiz ilaçtır

'Koronavirüs günlerinde egzersiz ilaçtır'

FİZİKSEL Tıp ve Rehabilitasyon, Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Figen Ayhan, koronavirüs salgını nedeniyle evde uzun süre oturmak ve hareketsiz kalmanın vücudu olumsuz etkilediğini söyledi. Prof. Dr. Ayhan, "Sabah güne egzersiz ile başlayan veya gün içinde yarım saat egzersiz yapan insanlarda omurga ağrısı görmüyoruz. Dolayısıyla egzersiz bir ilaçtır" dedi.

15.04.2020Gündem
Kuyruk Sokumu Kemiği Nedir Nerededir Kuyruk Sokumu Kemiği Ağrısı Ve Tedavisi

Kuyruk Sokumu Kemiği Nedir? Nerededir? Kuyruk Sokumu Kemiği Ağrısı Ve Tedavisi

İnsan vücudunda 33 tane omur bulunur ve bu omurların en alt kısmındaki yapı kuyruk sokumu kemiği olarak bilinir. Bölge itibariyle yaşanan basınç nedeniyle pek çok farklı sebepten dolayı ağrılar yaşanabilmektedir. Bu ağrılar konusunda insanlar bilgi almak amaçlı araştırma yapar. Peki kuyruk sokumu kemiği nedir? Kuyruk sokumu kemiği nerededir? Kuyruk sokumu kemiği ağrısı ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri hazırladık.

26.03.2020Sağlık
Kıl dönmesine çare olacak ağrısız yöntem

Kıl dönmesine çare olacak ağrısız yöntem

“Pilonidal Sinüs” halk arasında bilinen adıyla kıl dönmesi, çoğunlukla 15-35 yaş arası genç erkekleri etkiliyor. Ağrı, şişlik, kanlı akıntı, kaşıntı gibi şikayetlerle baş gösteren ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen kıl dönmesi nasıl bir rahatsızlık, belirti ve tedavi yöntemleri neler?

18.11.2019Sağlık
Erkeklerde risk daha fazla

Erkeklerde risk daha fazla!

Uzmanlar, çoğunlukla erkeklerde görülen kıl dönmesi rahatsızlığının Batı toplumlarına nazaran Türkiye’de 10 kat daha fazla görüldüğünü belirtti. Yaşam kalitesi olumsuz etkileyen bu rahatsızlıkta ameliyatsız yöntemler başarılı sonuçlar veriyor.

11.09.2019Sağlık
Dantelli iç çamaşırı başa bela

Dantelli iç çamaşırı başa bela!

Kadınların çok fazla tercih ettiği dantelli iç çamaşırları, dikkatsiz kullanıldığında ciddi sağlık sorunları yaratabiliyor. Dermatolog Ekrem Civaş, çamaşırda danteli tercih eden kadınları uyarıyor…

14.06.2019Sağlık
Kusursuz Cilt Bakımı İçin Gerekli 4 Adım

Kusursuz Cilt Bakımı İçin Gerekli 4 Adım

Parlak ve pürüzsüz bir görünüm, doğru cilt bakımı ile başlar. Cildiniz için düzenli olarak uygulamanız gereken günlük rutinler ise sizin kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Mahmure.com Güzellik Editörü Gülçin Çavdarcı, kusursuz cilt bakımının 4 adımını anlattı.

13.06.2019Kişisel Bakım
Kıl dönmesi tedavisine ameliyatsız çözümler

Kıl dönmesi tedavisine ameliyatsız çözümler

Batı toplumlarına nazaran Türkiye’de 10 kat daha fazla görülen kıl dönmesinde ameliyatsız yöntemler başarılı sonuçlar veriyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Kar, kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgi verdi.

30.07.2018Sağlık
Genital bölge temizliğine ne zaman başlanmalı

Genital bölge temizliğine ne zaman başlanmalı?

Genital bölge temizliğine başlamak için belirli bir yaş yoktur. Çünkü her kişinin hormonal ve cilt yapısı farklı olduğundan kıl yoğunluğu yaşa göre fark edebilir. Genital bölge temizliğine rahatsız etmeye başladığında başlanabilir. Kaşıntı ve sivilcelenme olması gibi tıbbı durumlarda erken yaşta temizlik işlemine başlanabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Sertaç Sever, genital bölge temizliğinde kullanılan yöntemleri anlatıyor.

8.03.2018Sağlık
Bacaklardaki Kaşıntıyı Dikkate Alın

Bacaklardaki Kaşıntıyı Dikkate Alın

Vücudun tüm yükünü çeken bacaklarda kaşıntı çok sık görülen, birçok sebebi olan bir rahatsızlıktır. Peki, bacak kaşıntıları neden olur? Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, bu şikayeti yaşayanlara önerilerde bulundu.

Kıl dönmelerine çare olacak 6 zararsız yöntem

Kıl dönmelerine çare olacak 6 zararsız yöntem

Bu şekilde başa çıkamıyorsanız mutlaka bir doktorla görüşmelisiniz...

6.07.2017Stil
Genç erkeklerde sık görülen sorun: Kıl dönmesi

Genç erkeklerde sık görülen sorun: Kıl dönmesi

Kıl dönmesinin genellikle 30’lu yaşlardaki genç erkeklerde ve kuyruk sokumunda görülmesi nedeniyle, bu sorunun fazla ve sert kıllardan kaynaklanabileceği görüşü ağır basıyor. Oysa kuyruk sokumunun yapısından fazla kiloya kadar pek çok etken bu rahatsızlığa zemin hazırlayabilir. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Hakan Yardımcı, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

30.06.2017Sağlık
Kabızlığınız Geçmiyor Mu

Kabızlığınız Geçmiyor Mu?

Kolorektal Cerrahi ve Proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) alanında görev yapan Prof. Dr. Korhan Taviloğlu, kabızlık için tanı yöntemlerini anlattı.

Kıl dönmesinde ameliyatsız tedavi mümkün

Kıl dönmesinde ameliyatsız tedavi mümkün

Kıl dönmesinin oluşum nedenleri hakkında açıklamalarda bulunan Proktoloji Uzmanı Op. Dr. Mert Atak, kıl dönmesi tedavisinde faydalanılan yöntemleri sıraladı.

8.03.2017Sağlık
Karnından 59 kiloluk tümör aldılar

Karnından 59 kiloluk tümör aldılar!

ABD'de bir hastanın karnından yaklaşık 59 kilogramlık tümör alındı.

7.02.2017Dünya
Yatak yarasını engelleyen çarşafa yurt dışından yoğun talep

"Yatak yarasını engelleyen çarşaf"a yurt dışından yoğun talep

Denizli'de bir girişimcinin üniversite ile iş birliğinde hazırladığı proje kapsamında geliştirilen "hastalarda yatak yaralarını engelleyen" tekstil ürünü, seri üretimine başlanmasının ardından yurt içi ve dışından yoğun talep görüyor.

28.11.2016Ekonomi
Pilot olma hayallerini FETÖ yıktı

Pilot olma hayallerini FETÖ yıktı

Bolu'nun Mudurnu İlçesi’nde oturan 21 yaşındaki Kenan Odalı, 2009’da girdiği Işıklar Askeri Hava Lisesi’ni, FETÖ/PDY üyelerinin şok mangası eğitimleri ve psikolojik baskıları sonucu 130 devre arkadaşıyla birlikte bırakmak zorunda kaldıklarını söyledi. Pilot olma hayaliyle girdiği okuldan ayrılıp piliç fabrikasında asgari ücretle çalışan Odalı, "Benim hayalim uçmaktı, gökyüzünde olmaktı. Bir çok iftiraya maruz kaldık. Çok ağladım, çok acı çektim" diye konuştu. Odalı'nın elinde şimdi, Işıklar Hava Lisesi'nde çekilen fotoğraflar kaldı.

4.08.2016Gündem
Yüzündeki kıl dönmesini almak isteyince...

Yüzündeki kıl dönmesini almak isteyince...

Genç adam yüzündeki kıl dönmesini cımbızla dışarıya çıkarmaya çalışırken kendini görüntüledi. Ortaya bu ilginç video çıktı

21.03.2016Sağlık
Gelmiş geçmiş en uzun kıl dönmesi

Gelmiş geçmiş en uzun kıl dönmesi

Yüzündeki kıl dönmesi görenleri şaşkına çevirdi.

21.03.2016Diğer Videolar
Epilatör seçerken nelere dikkat edelim

Epilatör seçerken nelere dikkat edelim?

Güvenilir bir epilatörle pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Peki epilatör seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

5.11.2015Sağlık
Bu yöntemle kıl dönmesinden kurtulabilirsiniz

Bu yöntemle kıl dönmesinden kurtulabilirsiniz!

Tedaviden 1-2 saat sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

19.01.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Konforun düşmanı hastalık: Kıl dönmesi

Konforun düşmanı hastalık: Kıl dönmesi

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) cilt altında yerleşmiş kıllar ile oluşan, cilt ve cilt altı dokusunun kronik iltihabi hastalığıdır. Kıl köklerinin bulunduğu her alanda görülebilen hastalık, sıklıkla kuyruk sokumunda ortaya çıkar. 40 yaş altı erkeklerde, kadınlara oranla üç kat daha sık görülür.

20.11.2019

Ortopedist gözüyle koksigodini, yani kuyruk sokumu batması

Kuyruk sokumu ağrısı toplumda sıkça rastlanan, en çok da ofis ortamında oturarak çalışan kişilerde görülen bir rahatsızlık.

7.10.2019

Lazer epilasyon ile kıl dönmesine veda edin

Kilolu ve çok terleyen kişilerde daha sık görülüyor.

11.03.2018

Erkek için sakal ne kadar önemlidir?

Erkeklerin sakal bakımı hakkında bilmeleri gerekenler...

1.05.2016

Lazerle Ameliyat İzleri Tedavisi

Vücudumuzda en ufak leke ya da ameliyat izi olmasın isteriz. Fakat birçoğumuz ameliyat olmuşuzdur ve izleri kalmıştır. Peki ameliyat izleri nasıl tedavi edilir?

15.03.2016

Lazerle Ameliyat İzleri Tedavisi

İnsanoğlu her zaman kusursuz olmak ister ama ne yazık ki hiçbir şey kusursuz değil. Özellikle de vücudumuzda en ufak leke ya da ameliyat izi olmasın isteriz. Fakat birçoğumuz ameliyat olmuşuzdur ve izleri kalmıştır.

30.10.2015