MENÜ

Braun

Braun ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Braun haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 506 Braun haberi bulunmuştur.

Braun, eski ismi Braun AG, Almanya merkezli bir tüketici ürünleri şirketidir.

1984 yılından 2005 yılına kadar, Braun Gillette bünyesindeydi. 2005 yılında Procter & Gamble, şirketin yüzde yüz iştirakçisi olmuştur.

Braun Haberleri

Irkçılık mağdurlarını dinlediler

Irkçılık mağdurlarını dinlediler

Almanya’da ırkçı saldırıların artması üzerine mart ayında kurulan Aşırı Sağ ve Irkçılıkla Mücadele Komisyonu, Başbakan Angela Merkel başkanlığında ikinci kez toplandı.

2.09.2020Avrupa
‘Karantinayı polis kontrol etsin’

‘Karantinayı polis kontrol etsin’

Almanya Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt, ülkenin en ağır sağlık ve ekonomi krizinden geçtiğini söyledi. Federal hükümet ve eyaletlerin koronayla mücadelede ortak önlemlerde anlaşmasını sevindirici bulduklarını belirten Reinhardt, riskli ülkelerden tatilden dönenlerin 14 gün ev karantinasını polis veya asayiş görevlilerinin kontrol etmesini istedi.

28.08.2020Avrupa
Kariyeri  ilklerle dolu

Kariyeri ilklerle dolu

ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlık seçimlerindeki rakibi Joe Biden, başkan yardımcılığı koltuğuna Güney Amerika ve Hint kökenli, siyah kadın Kamala Harris’i aday gösterdi. Hukukçu olan Kamala Harris, kariyeri boyunca ilkleri başarmış önemli bir isim olarak öne çıkıyor.

13.08.2020Dünya
Televizyonu kim buldu ve icat etti Televizyon ne zaman bulundu

Televizyonu kim buldu ve icat etti? Televizyon ne zaman bulundu

Televizyon gün geçtikçe gelişen teknolojinin insanlığa sunmuş olduğu büyük icatlardan bir tanesidir. Günümüzde televizyon olmayan ev bulunmamaktadır. Bu yüzden televizyon hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Televizyonda pek çok kanal ve yayın yer almaktadır. Hal böyle olunca televizyonun kim tarafından bulunduğu merak edilmektedir. Peki, televizyonu kim buldu ve icat etti? Televizyon ne zaman bulundu?

2.08.2020Teknoloji
Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı

Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı?

Almanya’da, teknoloji şirketi Wirecard skandalıyla ilgili her gün kamuoyunu şaşkına çeviren yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Şirketin firari yöneticisi Avusturyalı Jan Marsalek’in gizli servislerle bağlantıları ve Avusturya’daki aşırı sağ FPÖ partisine gizli bilgiler sızdırdığı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Marsalek’in, Londra’daki iş görüşmelerinde elinde sinir gazı ‘Nowitschok’ formülü bulunduğunu anlatmasının ardından bu belgeleri nereden ve nasıl elde ettiği araştırılıyor.

31.07.2020Avrupa
Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı

Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı!

Online ticaret platformlarında ödeme işlemlerinin altyapısını sağlayan Almanya’nın en büyük teknoloji şirketi Wirecard’ta ortaya çıkan skandalın ucu hükümete uzandı. Maliye ve Ekonomi Bakanları zorda. Merkel de eleştirilerin hedefinde.

30.07.2020Avrupa
Emmy adayları açıklandı

Emmy adayları açıklandı

72. Emmy Ödülleri'nin adayları belli oldu. Ödül töreni 20 Eylül'de yapılacak.

29.07.2020Keyif
72 Emmy Ödülleri Adayları Belli Oldu

72 Emmy Ödülleri Adayları Belli Oldu!

Televizyon dünyasının Oscar'ları olarak kabul edilen 72'nci Emmy adayları resmi olarak açıklandı.

29.07.2020Kültür Sanat
Wirecard AG eski CEO’su Braun, yine gözaltında

Wirecard AG eski CEO’su Braun, yine gözaltında

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG’nin eski Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun, tekrar gözaltına alındı.

23.07.2020Avrupa
Wirecard AGnin yöneticisi Markus Braun yeniden gözaltında

Wirecard AG'nin yöneticisi Markus Braun yeniden gözaltında

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG'nin eski Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun, tekrar gözaltına alındı.

23.07.2020Teknoloji
Seyircili maçlar için çalışma başladı

Seyircili maçlar için çalışma başladı

Almanya'da Kovid-19 salgını nedeniyle 2019-2020 Sezonu seyircisiz tamamlanan Bundesliga'da maçların yeni sezonda seyircilerin önünde oynanması için hazırlıklara başlandı. Seyircili maçların oynanmasını sağlayacak bir konsept üzerinde sürdürülen çalışmaların önümüzdeki haftalarda tamamlanması bekleniliyor.

21.07.2020Avrupa
‘Virüsü kontrol altına aldık’

‘Virüsü kontrol altına aldık’

“Koronavirüsü kontrol altına aldık. Ancak salgın tekrar geri gelebilir” diyen Federal Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, Almanya’da tatil sonrası hayatın normale dönmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

19.07.2020Avrupa
Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor

Eyaletler arası seyahat yasağında çatlak büyüyor!

Başbakan Merkel, Almanya içinde korona vakalarının patlak verdiği bir bölgeden başka eyalet ya da bölgelere seyahat yasağı getirmek istiyor. Ancak kendi partisinden bazı eyalet başbakanları Almanya içinde seyahat yasağına karşı.

16.07.2020Avrupa
Alman ödeme hizmeti sağlayıcısı Wirecard iflas başvurusunda bulundu

Alman ödeme hizmeti sağlayıcısı Wirecard iflas başvurusunda bulundu

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG bilançosunda gözüken 1.9 milyar Euro’dan fazla paranın kayıp olmasının ardından Münih bölge mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu.

25.06.2020Avrupa
CEO skandalıyla çalkalanıyordu Dev şirket iflas başvurusunda bulundu

CEO skandalıyla çalkalanıyordu! Dev şirket iflas başvurusunda bulundu

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG bilançosunda gözüken 1,9 milyar eurodan fazla paranın kayıp olmasının ardından Münih bölge mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu.

25.06.2020Ekonomi
Örnek ülkede rüzgâr tersine dönüyor

Örnek ülkede rüzgâr tersine dönüyor

Koronavirüsle mücadelede başarılı örnek ülke gösterilen Almanya’da rüzgâr tersine dönüyor. Bölgesel korona patlamaları ikinci dalganın yolda olduğunun ön habercisi. Uzmanlar bu gidişle sonbaharda ikinci dalgaya hazırlanıyor.

25.06.2020Avrupa
Son dakika... Pazartesi gözaltına alınmıştı... Skandal CEO serbest bırakıldı

Son dakika... Pazartesi gözaltına alınmıştı... Skandal CEO serbest bırakıldı

Ödeme sistemleri şirketi Wirecard'ın eski CEO'su "kayıp nakit" skandalından dolayı Pazartesi akşam saatlerinde gözaltına alınmıştı. Ancak skandala imza atıldı ve eski CEO kefaletle serbest bırakıldı.

24.06.2020Ekonomi
Wirecardın 1.9 milyar doları buhar olup uçtu, iflasın eşiğine geldi

Wirecard'ın 1.9 milyar doları buhar olup uçtu, iflasın eşiğine geldi

Birkaç yıl öncesine kadar Alman finansal teknolojisinin geleceği olarak görülen elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard, ülke tarihindeki en büyük finansal skandallardan birinin merkezi olmasıyla şimdilerde hayatta kalma mücadelesi veriyor.

23.06.2020Teknoloji
1,9 milyar euro kayboldu, Wirecard AG’nin CEOsu istifa etti

1,9 milyar euro 'kayboldu', Wirecard AG’nin CEO'su istifa etti

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG’nin Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun’ın şirketin bilançosunda gözüken 1,9 milyar avrodan fazla paranın kayıp olduğunun ortaya çıkmasından sonra görevinden ayrıldığı bildirildi.

19.06.2020Teknoloji
‘Korona Uyarı Aplikasyonu’ nihayet geldi

‘Korona Uyarı Aplikasyonu’ nihayet geldi

Aylardır tartışılıyordu. Koronavirüs tanısı konulan kişilerle teması ve tehlikenin ne kadar yüksek olduğunu kullanıcıya haber veren ‘Korona Uyarı Aplikasyonu’ nihayet uygulanmaya başladı. Hükümetin internet sayfasında aplikasyon hakkında Almanca’nın yanı sıra Türkçe bilgilendirme sayfası da bulunuyor.

16.06.2020Avrupa
NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı

NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı!

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti davası salı günü çok sıkı güvenlik önlemleri altında başlıyor. Dava, neonazilerin istihbarat ve güvenlik birimleri içindeki bağlarını, Lübcke cinayetiyle sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU arasındaki karanlık ilişkiyi aydınlatacak mı?

14.06.2020Avrupa
AB dönem başkanlığında hedef koronayı yenmek

AB dönem başkanlığında hedef koronayı yenmek

Almanya 1 Temmuz’dan itibaren AB Dönem Başkanlığını devralmaya hazırlanıyor. Hükümet sözcüsü ağırlığın korona krizini yenmek olacağını söyledi.

27.05.2020Avrupa
Evde Epilasyon ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Evde Epilasyon ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Yaz ayları geldi ve artık lazer dönemi bitti. Uzun süreli pürüzsüzlük için en etkili ama daha basit tüy alma yöntemi arayışına girdik. Bu süreçte lazer yapamıyoruz ve ağda da cildi esnettiği ve zarar verdiği için uzak duruyoruz. O nedenle şu an evde kendi kendimize yapabileceğimiz uzun süreli pürüzsüzlüğün anahtarı; epilasyon!

20.05.2020Kişisel Bakım
Evde Epilasyon ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Evde Epilasyon ve Doğru Bilinen Yanlışlar

Tüm inovasyon projelerine kadınlar için neyin önemli olduğunu düşünerek başlayan Braun, tüy alma makineleri ailesine şimdi de flex’i kattı. Dünyanın ilk tam esnek başlıklı epilatörü olan Silk-épil 9 Flex, tüy alma alanında yeni standardı belirliyor. Braun, her kadının benzersiz hatlara ve çizgilere sahip olduğunun bilinciyle bedenimize ve hayat tarzımıza uyum sağlayacak şekilde yeni Silk-épil 9 Flex’i tasarladı. Silk-épil 9 Flex, yalnızca bir epilatör olmanın ötesine geçen, güzellik rutininize sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan ve daha azıyla çok daha fazlasını sunan çok amaçlı bir cihazdır. (Sponsorlu İçerik)

20.05.2020Life Style
Evde Bayram Tıraşı

Evde Bayram Tıraşı

Braun BT5265 önceki nesil tüm Braun ürünleri, sakal şekillendirme makinelerine kıyasla daha keskin, daha hızlı, daha verimli. 0,5 mm ölçek boyutlu 39 uzunluk ayarına sahip hassas kadran ile zahmetsiz bir tıraş deneyimi sağlıyor. Ömür boyu dayanıklı keskin bıçaklar sayesinde eşit sakal şekillendirme ve saç kesme işlemleri çok kolay! Ana tıraş makinesi başlığıyla boyunda ve yanaklarda keskin çizgiler ve kenarlar elde edebilirsiniz. 1 saat şarj ile 100 dakika kablosuz tıraş imkanı sağlayan Alman teknolojisi ve ergonomik yapı ile Braun BT5265 vazgeçilmeziniz olmaya aday. (Sponsorlu İçerik)

20.05.2020Life Style
Palmer ikilemi

Palmer ikilemi!

Son dönemdeki korona önlemleri konusundaki çıkışlarıyla büyük tepki toplayan ve partisinin eş başkanaları tarafından kapı gösterilen Yeşillerli Tübingen Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Palmer’e Yeşillerli bir grup sahip çıktı.

12.05.2020Avrupa
8 Mayıs

8 Mayıs

İkinci Dünya Savaşı 1 Eylül 1939’da Almanya’nın Polonya’yı işgaliyle başladı. ‘Müttefik Devletler’ olarak nitelenen Fransa, Birleşik Krallık (İngiltere), Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Sovyetler Birliği (SB) ve Çin ile ‘Mihver Devletler’ denilen Almanya, İtalya ve Japonya arasında sürdürülen bu savaş, 1945 yılına kadar devam etti.

9.05.2020Avrupa
Kurtuluş mu yenilgi mi

Kurtuluş mu yenilgi mi

Almanya insanlık tarihinin gelmiş geçmiş en kanlı ve en baskıcı nazi rejiminden kurtuluşunun 75’inci yılını anıyor. Hitler Almanyası’nın başlatığı ve yaklaşık 60 milyon insanın hayatına mal olan İkinci Dünya Savaşı 75 yıl önce 8 Mayıs’ı 9 Mayıs’a bağlayan gece yarısı Alman generallerin kayıtsız şartsız teslim anlaşmasını imzalamasıyla son buldu. Alman generallere sözleşme değersiz bir kedi masasında ve ayakta imzalatıldı.

8.05.2020Avrupa
Pürüzsüz Bir Cildin En Esnek Yolu

Pürüzsüz Bir Cildin En Esnek Yolu

Herkes esnekliğin, farklı biçimlerde daha çok seçenek, daha fazla özgürlük ve ekstra keyif sunduğu konusunda hemfikirdir. Gerçekten de etkili esneklik bize daha azıyla daha fazlasını sunar: daha az stres, daha fazla sadelik.

6.05.2020Alışveriş
İşverenlerden Merkel’e mektup: ‘Bu artık böyle gidemez’

İşverenlerden Merkel’e mektup: ‘Bu artık böyle gidemez’

Almanya’da işverenler, alınan koronovirüs önlemlerinin daha yumuşatılması için Başbakan Angela Merkel’e bir mektup yazdı. 4 Mayıs’ta Almanya’nın tekrar start alması gerektiği belirten işverenler, “Bu artık böyle gidemez” diyor.

29.04.2020Avrupa
Fürthlü iş insanından ‘Mesafemiz Var’ tişörtü

Fürthlü iş insanından ‘Mesafemiz Var’ tişörtü

İş insanı Ayhan Yeşil, korona farkındalığını artırmak için bastırdığı ‘Mesafemiz var’ yazılı tişörtlerin gelirini Fürth Hastanesi’ne bağışlayacak.

26.04.2020Avrupa
‘Yaza düğün planlamayın’

‘Yaza düğün planlamayın’

Almanya Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, yaptığı açıklamayla yazın kimsenin düğün planlamamasını istedi.

17.04.2020Avrupa
Almanyada Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1500ü geçti

Almanya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1500'ü geçti

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1500'ü geçti.

5.04.2020Dünya
Zor günler önümüzde: 14 gün şart

Zor günler önümüzde: 14 gün şart!

Almanya Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, koronavirüs vakalarının henüz en yüksek sayıya ulaşmadığını ve daha zor günlerin geleceği uyarısında bulundu.

5.04.2020Avrupa
20 Nisan’a kadar yumuşama yok

20 Nisan’a kadar yumuşama yok

Başbakan Angela Merkel, halka yaptığı çağrıda koronavirüsle mücadelede destek istedi. Evinde karantina altında bulunan Merkel, burada yayınladığı geleneksel hafta sonu video mesajında alınan ciddi ve katı önlemlere uyan halkına teşekkür etti.

29.03.2020Avrupa
Almanyada Kovid-19 tedbirleri 20 Nisana kadar sürecek

Almanya'da Kovid-19 tedbirleri 20 Nisan'a kadar sürecek

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerin 20 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi.

28.03.2020Dünya
Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Koronavirüsün hızla yayılmasını durdurmak için sosyal ve iş hayatına çok sıkı önlemler getiren Almanya’da bu sınırların yumuşatılması tartışması başladı. Ekonomi kuruluşları tekrar üretime geçmek için hükümete baskı yapıyor. Hükümet çıkış stratejisi üzerinde çalışma başlatırken, Dünya Sağlık Örgütü önlemlerin yumuşatılmasına karşı acil uyarılarda bulundu.

26.03.2020Avrupa
‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

‘Süre dolunca önce gençler sokağa çıkacak’

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, internet üzerinden vatandaşların sorularını yanıtladı. Sorular arasında tuvalet kâğıdından ekonomiye, Merkel’in sağlık durumundan okullara kadar her şey vardı.

26.03.2020Avrupa
Merkel’e koronavirüs bulaştı mı

Merkel’e koronavirüs bulaştı mı?

Almanya Başbakanı Merkel, kendisine zatürre aşısı yapan doktora koronavirüs tanısı üzerine kendisine de bulaşmış olabileceği şüphesiyle evde karantinaya girdi. Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, “Merkel’e bulaşmadığından çok umutluyuz” dedi.

23.03.2020Avrupa
Herkesin gözü bu toplantıda

Herkesin gözü bu toplantıda

Almanya’da halkın büyük çoğunluğu siyasi yetkililerin “Evde kalın! Zorunlu olmadığınız sürece dışarı çıkmayın” çağrılarına uydu. Cumartesi günü kentlerde in cin top oynadı. Ancak öte yandan koronavirüs vakaları sihirli 20 bin sınırını aştı. Hastaneler, uzmanlar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı çağrılarını artırdı.

22.03.2020Avrupa
Bir kent daha yasakladı

Bir kent daha yasakladı

Almanya, koronavirüs yayılmasını yavaşlatmak için günlük hayatı önemli ölçüde kısıtlayan önlemler aldı. Ancak önlemlere rağmen koronavirüs hızla yayılıyor. 24 saat içinde yeni koronavirüs vakası 2 bin 800 civarında arttı. 15 bini aşkın vaka sayısıyla dünyada 5’inci sırada.

20.03.2020Avrupa
Virüs Almanya’yı teslim alıyor

Virüs Almanya’yı teslim alıyor

Koronavirüse karşı sıkı tedbirler almakta geciken Almanya’da salgın hızla yayılıyor. Virüs bulaşanların sayısı günde binin üzerinde artarken, vaka sayısı 6 bine dayanırken, ölü sayısı ise 13 oldu. Diğer Avrupa ülkelerinin de aldığı sıkı önlemler karşısında baskı altında kalan Almanya, harekete geçti.

17.03.2020Avrupa
BND’nin yabancı gazetecileri dinlemesi Anayasa Mahkemesi’nde

BND’nin yabancı gazetecileri dinlemesi Anayasa Mahkemesi’nde

Almanya Dış İstihbarat Teşkilatı (BND), Federal Meclis’in izin verdiği yasa sayesinde 2017’den beri yurtdışındaki yabancı gazetecileri dinliyor. Alman ve AB üyesi gazeteciler ise bu yasanın dışında kalıyor.

14.01.2020Avrupa
Fenerbahçe set vermeden kazandı

Fenerbahçe set vermeden kazandı!

Temsilcimiz Fenerbahçe Opet Voleybol Takımı, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. maçında Budowlani'ye set vermeden karşılaşmayı kazandı.

28.11.2019Voleybol
Braun, EURO 2020 öncesi yeni serileri kullanıcıların beğenisine sundu

Braun, EURO 2020 öncesi yeni serileri kullanıcıların beğenisine sundu

Sporun ve sporcunun her zaman destekçisi olan P&G markası Braun, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Euro 2020 öncesi en yeni Braun Seri 8 ve 9 Tıraş Makinelerini kullanıcıların beğenisine sundu.

28.11.2019Diğer
Braun, yeni akıllı traş makinelerini ortaya çıkardı

Braun, yeni akıllı traş makinelerini ortaya çıkardı

Braun, akıllı tıraş makineleri portfolyosuna yeni Seri 8 ve 9 modellerini ekledi, tanıtımını yaptı. Peki yeni ürünler neler sunuyor?

28.11.2019Teknoloji
Hannover nazilere karşı ayağa kalktı: ‘Bizim sayımız daha fazla’

Hannover nazilere karşı ayağa kalktı: ‘Bizim sayımız daha fazla’

Almanya Milliyetçi Demokrat Parti (NPD) aşırı sağcılara karşı yapılan haberleri protesto etmek isteyince Hannover ayağa kalktı. Karşı gösteri düzenleyen protestoculara binlerce destek geldi. Gösteriye Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı Stephan Weil ile Hanover Büyükşehir Belediye Başkanı Belit Onay da katıldı. 7 binden fazla kişi ‘Hannover’de nazilere yer yok’ sloganıyla eylem yaptı.

24.11.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Avrupa nasıl “daha iyi” bir yer oldu?

Çok şey bir araya geldi ama doğrusu hiç kolay olmadı!

19.09.2020

Yörüngede Birlikte Gezen Uydular

İkinci Dünya Savaşı insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biridir ve milyonlarca insanın hayatını etkilemiştir. Bununla birlikte, savaş sırasında geliştirilen teknolojiler uzay araştırmalarının hızlanmasını sağlamıştır. Özellikle Almanya'da 20 bin bilim insanı, Almanya'nın savaşta İngiltere'ye üstün gelebilmesi için çalışmış ve roket teknolojisinde önemli gelişmelerin önünü açmıştır. Bu gelişmelerden en önemlisi V-2 adındaki uzun menzilli roketlerin üretilmesi ve hedeflenmelerinin hassasiyetle kontrol edilebilmesidir. Bu roketler ilerleyen yıllarda uzaya gönderilecek insanlı veya insansız uzay araçlarını taşıyacak roketlerin ilk halleridir. 

22.04.2020

Şarkıyı yap ve evrene sal!

Sezen Aksu, ‘Ben de Yoluma Giderim’ teklisinin nota ve armonisini de paylaşarak bir YouTube akımına göz kırptı. İstiyor ki, gençler alsınlar bu şarkıyı, kendi istedikleri gibi düzenlesinler, diledikleri gibi okusunlar. Sonra videosunu sosyal medya ortamlarında paylaşsınlar.

29.02.2020