EKSTRA
MENÜ

Braun

Braun haberleri sayfasında güncel ve son dakika Braun hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 554 Braun haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Braun, eski ismi Braun AG, Almanya merkezli bir tüketici ürünleri şirketidir.

1984 yılından 2005 yılına kadar, Braun Gillette bünyesindeydi. 2005 yılında Procter & Gamble, şirketin yüzde yüz iştirakçisi olmuştur.

Braun Haberleri

Son dakika: ABDde koronavirüse yakalanan çocuk felç oldu

Son dakika: ABD'de koronavirüse yakalanan çocuk felç oldu!

Kovid-19 ile enfekte olan 8 yaşındaki ABD'li çocuk koronavirüsün nadir görülen oto-bağışıklık hastalığını tetiklemesi sonrası felç oldu. Doktorlar 'Dünyanın her yerinde benzer vakalar görüyoruz' diye uyardı.

19.09.2021Dünya
Merkel Biontech’i ziyaret etti: ‘Etkisi çok büyük muhteşem bir ürün’

Merkel Biontech’i ziyaret etti: ‘Etkisi çok büyük muhteşem bir ürün’

Başbakan Angela Merkel, Giessen ve Marburg’a yaptığı ziyaret kapmasında BioNTech üretim tesislerini gezdi. Biontech kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci ziyaret kapsamında korona aşısı üretimiyle ilgili bilgi verdi. Ziyarete Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun da katıldı.

19.08.2021Avrupa
Sağlık Vakfı, Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun’u konuk etti

Sağlık Vakfı, Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun’u konuk etti

Almanya Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, Türk-Alman Sağlık Vakfı’nın (TDG) konuğu oldu. Her yıl müsteşarı ramazan ayında verilen bir iftar sofrasında ağırlayan vakıf, koronavirüs nedeniyle iftarların iptal edilmesi üzerine daveti bu hafta sonu gerçekleştirdi.

8.08.2021Avrupa
Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Korona zirvesi 10 Ağustos’a çekildi

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı ve insidans değerlerinin artması üzerine, ağustos sonunda yapılması planlanan Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları arasındaki toplantı 10 Ağustos’a alındı.

28.07.2021Avrupa
Anayasal hak gasbı mı

Anayasal hak gasbı mı?

Almanya’da Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun’un Kovid-19 aşısı yaptırmak istemeyenlere bazı kısıtlamalar uygulanabileceğini gündeme getirmesi üzerine ülkede ‘özgürlük tartışmaları’ başladı.

28.07.2021Avrupa
‘Aşı olana daha fazla özgürlük’ Almanya’yı karıştırdı

‘Aşı olana daha fazla özgürlük’ Almanya’yı karıştırdı

Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun’un aşı olmayanların kapalı mekânlara alınmaması yönündeki önerisi ve aşı zorunluluğu Almanya’da tartışma yarattı. Dünya Doktorlar Birliği başkanı destek verirken, Birlik Partileri Başbakan adayı ve Adalet Bakanı öneriye karşı çıktı.

26.07.2021Avrupa
Aşı karşıtları yine sokakta

Aşı karşıtları yine sokakta

Avrupa ülkelerinde korona vakaları yeniden artışa geçerken, buna cevaben tedbirlerin yeniden sıkılaştırılmasına tepki var. Başta Yunanistan ve Fransa olmak üzere çeşitli ülkelerde düzenlenen gösterilere aşı karşıtlarından oluşan binlerce kişi katıldı. Korona önlemlerini eleştiren maskesiz gruplara polis müdahale etti.

26.07.2021Dünya
Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da aşı olmayana kısıtlama gündemde

Almanya’da Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, artan insidans değerlerine dikkat çekerken, yaz tatili sonrasında kısıtlamaların gelebileceği uyarısında bulundu. Bild am Sonntag gazetesine konuşan Braun, ancak kısıtlamaların sadece aşı olmayanlar için geçerli olacağını ifade etti.

25.07.2021Avrupa
Emeklilik garanti ya emekli aylığı

Emeklilik garanti ya emekli aylığı!

Almanya’da 1986 yılındaki genel seçimler öncesiydi.Emeklilik yaşının yükseltilmesi tartışmaları gündeme geldi.Buna en çok dönemin Federal Çalışma ve Sosyal Düzen Bakanı Norbert Blüm karşı çıktı.

3.07.2021Avrupa
Kanye West ile Irina Shayk aşk mı yaşıyor

Kanye West ile Irina Shayk aşk mı yaşıyor?

Altı yıllık evliliklerini bitirme kararı alan Kim Kardashian ile Kanye West, kaybettikleri aşkı çok kısa sürede yeniden bulmuş gibi görünüyor. İddialara göre her ikisi de gönüllerini farklı kişilere çoktan kaptırdı bile.

26.05.2021Magazin
Geçmişin izinde, delil peşinde

Geçmişin izinde, delil peşinde

Beş yaşında meraklı bir kız çocuğu, Sultanahmet’teki Adli Tıp Kurumu’nun karanlık binasında, ürkütücü cansız beden fotoğraflarına bakıyordu… Soğukkanlılığıyla şaşırtan bu kız çocuğu, ileride Türkiye’nin en tanınmış adli tıp hocalarından Prof. Dr. Sevil Atasoy olacaktı! Atasoy ile bir ‘delil avcısı’ gibi geçmişinden izlerin peşine düştük…

9.05.2021Gündem
Helge Braun’un doktora tezine incelenme

Helge Braun’un doktora tezine incelenme

Giessen Justus-Liebig Üniversitesi, Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun’un akademik doktora tezinin bilimsel standartlara uyup uymadığını kontrol edecek.

6.05.2021Avrupa
Merkel de ifade verdi

Merkel de ifade verdi

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede yaşanan en büyük mali skandallardan birine imza atan ve 2020 yılında iflas eden elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard’la ilgili Federal Meclis soruşturma komisyonuna ifade verdi.

23.04.2021Avrupa
Almanya’da haftalarca tam kapanma planı

Almanya’da haftalarca tam kapanma planı

Kovid-19’a karşı tek elden karar alınabilmesini içeren Salgından Koruma Yasası’nda değişikliğin yarın Bakanlar Kurulu’nda ele alınacağı açıklanırken hayata geçirilen kısıtlamaların ve planlanan tam kapanmanın haftalarca süreceği belirtildi.

12.04.2021Avrupa
Durdurma kararı 4 gün gecikmeyle alınmış

Durdurma kararı 4 gün gecikmeyle alınmış

Almanya’da AstraZeneca aşının pıhtılaşmaya neden olduğu yönünde hastanelerden bilgiler gelmesi üzerine önce eyaletler sonra da federal hükümet Almanya genelinde aşının 60 yaş altındakilere yapılmasını geçici olarak durdurmuştu.

2.04.2021Avrupa
Gazeteciler Marburg tesisini gezdi

Gazeteciler Marburg tesisini gezdi

Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’nin kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı geliştirdiği aşının Marburg’daki üretim tesisi basın mensuplarınca görüntülendi.

31.03.2021Avrupa
Almanyadan flaş koronavirüs açıklaması

Almanya'dan flaş koronavirüs açıklaması

Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Helge Braun, koronavirüs pandemisi ve aşılar ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

28.03.2021Dünya
Braun markası 100 yılı geride bıraktı

Braun markası 100 yılı geride bıraktı

1921’den bu yana tüketicilerin hayatını kolaylaştırmaya odaklanan Braun markası 100. yılını kutluyor.

3.03.2021Teknoloji
Dünyayı meraklandıran haber İlk uzay otelinin açılacağı tarih belli oldu

Dünyayı meraklandıran haber! İlk uzay otelinin açılacağı tarih belli oldu!

ABD'de faaliyet gösteren The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu'na kurulacak otel, ilk müşterilerini 2027'de ağırlayacağı açıklandı. 400 kişi kapasiteli otelin içerisinde birden fazla restoranın yanı sıra sinema, spor salonu, bar ve spa da yer alacak.

2.03.2021Dünya
‘Üçüncü dalganın başındayız’

‘Üçüncü dalganın başındayız’

Almanya’da siyasetten medyaya, iş dünyasından sokaktaki vatandaşa kadar herkes 3 Mart Çarşamba günü yapılacak koronavirüs zirvesine kilitlendi. Başbakan Angela Merkel ile eyalet başbakanları yapacakları toplantıda kısıtlamaların geleceğini ele alacak.

1.03.2021Avrupa
Üçüncü dalga konuşulmaya başlandı

Üçüncü dalga konuşulmaya başlandı

Almanya’da kısıtlamaların hafifletilmesi için yol haritası konuşulurken, Başbakan Angela Merkel, korona salgınında üçüncü dalganın geldiğini belirtti. Merkel’in, aşıların etkisi hissedilinceye kadar kısıtlamaların devam etmesinden yana olduğu, bu nedenle de önlemlerin yaz aylarına kadar devam edebileceği kaydedildi.

24.02.2021Avrupa
Merkel istemedi, hızlı testler ertelendi

Merkel istemedi, hızlı testler ertelendi

Almanya’da 1 Mart’ta başlayacağı duyurulan hızlı test projesi şimdilik ertelendi. Başbakan Angela Merkel’in, son kabine toplantısında Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn’a konuyla ilgili sorular yönelttiği ve istediği cevapları alamayınca “Bu böyle olmaz” diyerek hızlı testleri ertelettiği belirtildi.

23.02.2021Avrupa
Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Almanya’da hükümetin kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması için 4 maddelik bir plan hazırlanmasını istediği ortaya çıktı. Diğer yandan hafta sonunda yapılan CDU’nun Anhalt teşkilatının düzenlediği kurultayda kuralların devre dışı bırakıldığı gözlendi.

22.02.2021Avrupa
Aya yolculuk: İnsanlık ve Türkiye için ne anlama geliyor

Ay'a yolculuk: İnsanlık ve Türkiye için ne anlama geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzay çalışmalarını başlatacaklarını ve Türkiye'nin kendi milli ve özgün hibrit roketiyle Ay'a iniş gerçekleştireceğini söyledi. Peki aya gitmek insanlık için ne anlama geliyor? Türkiye gerekli altyapıya sahip mi? İşte Türkiye'nin uzay macerasında merak edilenler...

13.02.2021Gündem
Almanya’da mutasyon alarmı

Almanya’da mutasyon alarmı

Almanya, bir yandan düşen vaka sayılarına sevinirken diğer yandan ortaya çıkan koronavirüsün mutasyona uğramış B 117 türü yüzünden alarma geçti. Uzmanlar sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarının şimdi daha da önemli olduğunu açıkladı.

25.01.2021Avrupa
Korku Kapanı Serisi Filmleri - Korku Kapanı Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Korku Kapanı Serisi Filmleri - Korku Kapanı Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Korku- gerilim türündeki Korku Kapanı serisi 6 filmden oluşuyor. Yönetmenliğini Rob Schmidt'in üstlendiği ilk film, 2003 yılında vizyona girdi. Saturn Film Festivalinde en iyi korku filmi ödülüne aday gösterilen yapım, sinema eleştirmenlerinden de tam not aldı. Merak eden okurlar için Korku Kapanı serisinin isimlerini, oyuncuları, vizyon tarihleri ve yönetmenlerini derledik.

22.01.2021Kültür Sanat
Trumpın azil yargılamasıyla ilgili kritik gelişme Teklif sunuldu

Trump'ın azil yargılamasıyla ilgili kritik gelişme! Teklif sunuldu

ABD Senatosu Azınlık Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, eski Başkan Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasının şubat ayı ortalarına kadar ertelenmesini önerdi.

22.01.2021Dünya
Karantina kalkacak mı

Karantina kalkacak mı

Almanya’da federal ve eyaletlerin korona salgınıyla mücadele çerçevesinde aldığı tam karantina tedbirleri 10 Ocak tarihine kadar geçerli. Bu tarihten sonra karantina koşulları kalkacak mı ya da tedbirlerde yumuşamaya gidilecek mi merak konusu.

30.12.2020Avrupa
Buse Terim sırrını açıkladı

Buse Terim sırrını açıkladı

Günlük yoğun temposu sebebiyle kişisel bakım konusunda pratik, kullanışlı ve etkili sonuçlar sunan ürünleri tercih eden Buse Terim, Braun’un dijital etkinliğinde, Silk épil 9 deneyiminden bahsetti:

25.12.2020Futbol
Buse Terim’den Kış İçin Cilt Bakım Sırları

Buse Terim’den Kış İçin Cilt Bakım Sırları

Günlük yoğun temposu sebebiyle kişisel bakım konusunda pratik, kullanışlı ve etkili sonuçlar sunan ürünleri tercih eden Buse Terim, Braun’un dijital etkinliğinde, Silk épil 9 deneyiminden bahsetti: ‘’Gün içinde çok fazla yere yetişmeye çalışan bir kadın olarak, bana zaman kazandıran ürünleri tercih etmenin önemini bir kez daha anladım.

17.12.2020Alışveriş
Dünyanın en yalnız ayısı Jambolina Ukraynadan İsviçreye götürüldü

Dünyanın en yalnız ayısı Jambolina Ukrayna'dan İsviçre'ye götürüldü

Ukrayna'da bir hayvanat bahçesindeki kafeste 10 yıldır tek başına yaşayan “dünyanın en yalnız ayısı” İsviçre’deki Arosa Bear Land koruma alanına nakledildi.

15.12.2020Dış Haberler
‘10 Ocak’tan sonra geniş bir yumuşama, ihtimal dışı’

‘10 Ocak’tan sonra geniş bir yumuşama, ihtimal dışı’

Yarından itibaren Almanya genelinde günlük ihtiyaçlara cevap veren iş yerleri dışında her yer 16 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında kapanıyor. Peki bu tarihten sonra Almanya tekrar açılacak mı? Bu konuda ne hükümet ne de muhalefet umutlu konuşmuyor.

14.12.2020Avrupa
Almanya’da ‘korona yardımları’ tartışması

Almanya’da ‘korona yardımları’ tartışması

Almanya’da korona krizinden etkilenen iş yerlerine yardımların adil olmadığı ve daha ne kadar süreceği tartışması yaşanıyor. Başbakanlık Müsteşarı Helge Braun, yardım biçiminin değişmesi gerektiğini söyledi.

30.11.2020Avrupa
Amazon.com.tr’nin Gülümseten Cuma fırsatları başladı

Amazon.com.tr’nin Gülümseten Cuma fırsatları başladı

Aralarında Adidas, Asus, Arnica, Brita, Bosch, Calvin Klein, CAMPER, Canon, Crocs, DeFacto, Delta, Dove, Duracell, Sony, Gillette, Grundig, JBL, Jack and Jones, Kinetix, Kodak, Koton, L'Oréal Paris, Lego, Lava Metal, Lenovo, Lumberjack, MSI, Nivea, Omo, Paşabahçe, Philips Avent, Xiaomi, Polaris, Pril, Quiksilver, Russell Hobbs, PUMA, Sinbo, Slazenger, Stanley, Tefal, Vileda, Whiskas ve Yale gibi prestijli markaların da bulunduğu, elektronikten oyuncağa, modadan evcil hayvan ürünlerine birçok kategoride geniş bir seçkiden binlerce üründe büyük fırsatlar ve çok daha fazlası Amazon.com.tr’de.

Bu bir ilandır

27.11.2020Teknoloji
Çocuklara neyi nasıl söylemeli

Çocuklara neyi nasıl söylemeli?

Çocuk gelişimi uzmanı ve çok satan “çocuk eğitimi” kitaplarının yazarı Betsy Brown Braun’un kaleme aldığı “Neyi Nasıl Söylemeli?”, Türk okurlardan büyük ilgi gördü.

19.11.2020Keyif
Son Dakika Haberi | Futgolfte 5.etap Joe Mccourt’un

Son Dakika Haberi | Futgolfte 5.etap Joe Mccourt’un

Futgolf Gençlik ve Spor Derneği tarafından düzenlenen 2020 Footgolf Tour 5. etap, Kemer Country Golf Club sahasında oynandı.

16.11.2020Diğer
İlk kez kendisi açıkladı: Tünelin ucundaki ışık uzakta

İlk kez kendisi açıkladı: Tünelin ucundaki ışık uzakta

Almanya’da korona salgını hızla yayılınca Başbakan Angela Merkel 15 yıllık başbakanlığı görevinde bir ilki gerçekleştirdi. Merkel, dört dönemdir yaptığı başbakanlığı sırasında ilk kez hükümetin aldığı kararları sözcüler yerine kendisi duyurdu: “Bizi zor dört ay bekliyor. Tünelin ucundaki ışığın görünmesi daha çok uzakta.”

2.11.2020Avrupa
Almanya’da yoğun bakım korkusu

Almanya’da yoğun bakım korkusu!

Salgınla mücadele kapsamında kısmen kapanan Almanya’da yoğun bakım yetersizliği endişesi yaşanıyor. Berlin’de yoğun bakım yataklarının yüzde 86’sı şimdiden dolarken, önümüzdeki iki üç hafta içinde yoğun bakım istasyonlarında boş yatağın kalmayacağı korkusu başladı. Aynı şekilde Bremen’de de yoğun bakım istasyonlarının yüzde 83’ünün şimdiden dolu olduğu belirtiliyor.

2.11.2020Avrupa
ABDden sınır dışı edildi, Çini uzaya taşıdı

ABD'den sınır dışı edildi, Çin'i uzaya taşıdı

Çinli bir bilim insanı, bir değil, iki süper gücün Ay'a ayak basmasına yardımcı oldu ancak hikayesi bu süper güçlerden sadece birinde hatırlanıyor.

29.10.2020Teknoloji
Braun,Türk A Milli Futbol Takımı’nın Resmi Erkek Bakım Sponsoru Oldu

Braun,Türk A Milli Futbol Takımı’nın Resmi Erkek Bakım Sponsoru Oldu!

Erkekler için kişisel bakım konusunda yaptığı yeniliklerle her daim ön plana çıkan Braun, Türk A Milli Futbol Takımı ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Braun, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Resmi Erkek Bakımı Markası oldu.

19.10.2020Diğer
A Milli Takım, yeni sponsoruyla anlaşma imzaladı

A Milli Takım, yeni sponsoruyla anlaşma imzaladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Braun, A Milli Futbol Takımı'nın sponsorluğu için anlaşma imzaladı.

19.10.2020Futbol
Bu önlemler salgını durdurmaya yetmez

Bu önlemler salgını durdurmaya yetmez!

Federal hükümet ve eyaletlerin karara bağladığı önlemlerin salgını önlemede yetersiz kalacağı eleştirileri yükselmeye başladı. Ulusal bilim akademisi Leopoldina, “Bu önlemler salgını durdurmaya yetmez” dedi.

15.10.2020Avrupa
Almanya’da korkulan oldu... En yüksek sayıya ulaştı

Almanya’da korkulan oldu... En yüksek sayıya ulaştı

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar konusunda hükümeti bilgilendiren Robert Koch Enstitüsü (RKI), ülkede Kovid-19 tespit edilen kişi sayısının son 24 saatte 6 bin 638 arttığını açıkladı.

15.10.2020Avrupa
Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Geceleme yasağına isyan: ‘Davalar yolda’

Almanya’da korona vakalarında tehlikeli artış devam ederken, ülke içindeki riskli bölgelerden seyahat edenlere getirilen geceleme yasağı yoğun tepkilere yol açtı.

12.10.2020Avrupa
Rankin X Braun Güçlü Portreleri Gösterime Açıyor

Rankin X Braun Güçlü Portreleri Gösterime Açıyor!

Dünyaca ünlü portre ve moda fotoğrafçısı Rankin, modern erkeğin bakım tarzlarının arkasında yatan kişilikleri göstermek amacıyla, adını ‘Say It With A Shave’ adlı kampanyadan alan yeni bir portre sergisi için Braun’la bir araya geldi.

1.10.2020Alışveriş
Irkçılık mağdurlarını dinlediler

Irkçılık mağdurlarını dinlediler

Almanya’da ırkçı saldırıların artması üzerine mart ayında kurulan Aşırı Sağ ve Irkçılıkla Mücadele Komisyonu, Başbakan Angela Merkel başkanlığında ikinci kez toplandı.

2.09.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Doksanların inatçı rüzgârı

Simge yeni teklisi ‘Sevmek Yüzünden’de Türk popunun şarkı kalitesi en yüksek dönemi olan 90’lar rüzgârını yakalamış. Geçmişin ruhunu yepyeni bir şarkıyla bugüne taşıması takdire şayan...

17.04.2021

Uğur Yüksel

Yılın beklenen büyük bütçeli yapımlarından “Godzilla vs Kong”, sinema tarihinin meşhur iki canavarını karşı karşıya getiriyor. 1978 yapımı Fassbinder başyapıtı “Maria Braun’un Evliliği” ve kısa film tutkunlarına Akbank Kısa Film Festivali, haftanın diğer çevrimiçi seçenekleri… Haftanın kitabında bu hafta, Orhan Pamuk’un yazımı 5 yıl süren aşk, polisiye ve tarihi romanı “Veba Geceleri” var.

26.03.2021

Sünger Bob'un en iyi arkadaşı çoban sülü

Dün sabah evimin mutfağındaki masaya oturduğumda karşımdaki televizyon ekranında işte bu görüntü vardı...

9.10.2020

Avrupa nasıl “daha iyi” bir yer oldu?

Çok şey bir araya geldi ama doğrusu hiç kolay olmadı!

19.09.2020