EKSTRA
MENÜ

Kil

Kil haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kil hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 7.909 Kil haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kil Haberleri

Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir

Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesi kokusu nasıl temizlenir? Yazımızı sonuna kadar okuyun, çamaşır makinesindeki kötü kokudan kolayca kurtulun.

15.10.2021Temiz Sözlük
Paça nasıl temizlenir Kelle paça kolayca nasıl temizlenir

Paça nasıl temizlenir? Kelle paça kolayca nasıl temizlenir?

Günümüzde yemek yapmak oldukça keyiflidir. Özellikle sakatat yemekleri yapmak da ustalık ister. Paça temizlemek ve kelle paça yapmak da merak ediliyor. Paça nasıl temizlenir? Kelle paça kolayca nasıl temizlenir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Kelle nasıl temizlenir Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır

Kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır?

Kurban kesiminden sonra, etten ayrılan kısımlar özel olarak temizlenip, pek çok tarif hazırlanmaktadır. Ancak ilk önce doğru metotlarla ve hijyenik biçimde temizlemek oldukça önemlidir. Dana, inek, koyun gibi hayvanların sadece etinden değil, sakatat kısımları ile de değerlendirilmektedir. Kelle gibi parçalar, oldukça hijyenik biçimde temizlenmelidir. Peki, kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Rüyada Başkasının Kız Ve Erkek Çocuğunu Emzirmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Başkasının Kız Ve Erkek Çocuğunu Emzirmek Ne Anlama Gelir?

Pek çok insan rüyasında bir bebeği emzirdiğini görebilir. Tabii bunlar içerisinde başkasının kız ya da erkek çocukları da olabiliyor. Peki, rüyada başkasının kız ve erkek çocuğunu emzirmek ne anlama gelir detayları ile derledik.

12.10.2021Rüya Tabirleri
Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...

Lazer epilasyon işleminizi kim yaptı? 'Yüksek derecede atışla yandım. İzler hâlâ duruyor...'

Lazer epilasyon uygulamasını her gün binlerce kişi yaptırıyor. Peki uygulamanın riskleri var mı? Geçtiğimiz günlerde Danıştay Onuncu Dairesi'nin kararıyla epilasyon cihazlarının güzellik salonlarında kullanımı iptal edildi. Bu karar neden alındı, ne anlama geliyor? Uzmanlara sorduk, yorumlarını aldık...

12.10.2021Gündem
Buse Naz Çakıroğlu, Dünya Şampiyonasında beklentilerin farkında

Buse Naz Çakıroğlu, Dünya Şampiyonası'nda beklentilerin farkında

Olimpiyat ikincisi milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, İstanbul'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda kendilerine olan güveni boşa çıkarmak istemediklerini söyledi.

10.10.2021Diğer
Çıban ne demek, ne anlama geliyor Çıban kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Çıban ne demek, ne anlama geliyor? Çıban kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Çıban kelimesi tıp dili içerisinde kullanılan bir kelime türünü ifade etmektedir. Çıban kelimesinin ne demek olduğunu ve bu kelimenin Türk Dil Kurumu içerisinde hangi anlama geldiğini sizin için derledik.

8.10.2021Sözlük
Cassowary Kuşu Nedir Ve Nerede Yaşar Cassowary Özellikleri Ve Türleri

Cassowary Kuşu Nedir Ve Nerede Yaşar? Cassowary Özellikleri Ve Türleri

Dünya çapında en ilginç kuş türleri arasında cassowary kuşu gelmektedir. Aynı zamanda tepeli deve kuşu olarak da bilinen bu kuş türü, deve kuşuna oldukça benzer bir yapıya sahiptir. Peki, cassowary kuşu nedir ve nerede yaşar? Cassowary özellikleri ve türleri üzerine merak edilen detayları derledik.

7.10.2021Araştırma
Yasemin Ecem Anagöz: Her yarışma benim için ayrı bir hedef...

Yasemin Ecem Anagöz: "Her yarışma benim için ayrı bir hedef..."

ABD'deki Açık Hava Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Klasik Yay Karışık Milli Takımı'nda Mete Gazoz ile birlikte bronz madalya kazanan, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda da karışık takımda Mete Gazoz ile birlikte 4'üncü olan Yasemin Ecem Anagöz, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

7.10.2021Diğer
Seramik hamuru nasıl kurutulur Evde kil seramik hamuru kurutma

Seramik hamuru nasıl kurutulur? Evde kil seramik hamuru kurutma

Harika şekiller oluşturma imkanı veren seramik, kuruduğunda uzun yıllar her yerde kullanım olanağı tanımaktadır. Tabii seramiğin nasıl kurutulacağına dair pek çok kişi bilgi almaya çalışıyor. Peki, seramik hamuru nasıl kurutulur? Evde kil seramik hamuru kurutma yöntemleri konusunda merak edilenler.

6.10.2021Lezizz
Çiçek nasıl kurutulur ve saklanır Evde fırında, güneşte, kitap arasında ve mikrodalgada çiçek kurutma

Çiçek nasıl kurutulur ve saklanır? Evde fırında, güneşte, kitap arasında ve mikrodalgada çiçek kurutma

Çiçekler, hayat içerisinde çoğu zaman alınmış olan en güzel hediyelerden bir tanesi olmaktadır. Çiçekler en etkileyici olan hediyelerden bir tanesidir. Çiçeklerin solup gitmelerini önlemek ve onları hayatın akışı içinde işlevli bir biçimde kullanarak ilk günkü gibi korumak amacı ile sık sık kurutma yöntemleri kullanılmaktadır. Sizin için çiçeklerin nasıl kurutulacağını ve saklanacağı, çiçeklerin fırında, güneşte ve kitap arasında nasıl kurutulması gerektiğini derledik.

5.10.2021Lezizz
Son dakika Bakan Soylu duyurdu: Yurt içindeki PKKlı terörist sayısı 181e indi

Son dakika! Bakan Soylu duyurdu: Yurt içindeki PKK'lı terörist sayısı 181'e indi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz." dedi.

5.10.2021Gündem
Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür Uzmanı açıkladı

Pika sendromu (Toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı) nedir, ne eksikliği, kimlerde görülür? Uzmanı açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'ın programına katılan ve 23 yıl önce hamileyken canı toprak çektiğini söyleyen kadın, o günden sonra her gün 2 kiloya yakın moloz yediğini açıklayarak şaşkınlığa neden olmuştu. Hamile olduğu dönemde camdan dışarı bakarken canının toprak çektiğini ifade eden genç kadın, zorlandığı için dışarı çıkamadığını ve bu süreçte evde parke altındaki kum ve betonları sökerek yediğini aktardı. Bu durumun hangi hastalığın belirtileri olduğu merak konusu olurken, tedavisi ve ne eksikliği sonucu meydana geldiği de araştırılmaya başlandı. Tıpta pika sendromu denilen toprak, kil, tebeşir vb. yeme alışkanlığı nedir, kimlerde görülür, tedavisi var mıdır? İşte, uzmanından pika sendromu ile ilgili tüm merak edilenlerin yanıtları...

4.10.2021Sağlık
Toprak nasıl oluşur Toprağın oluşum aşamaları nelerdir

Toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir?

Yaşamın en önemli ve temel parçaları içerisinde şüphesiz toprak gelir. Hem tüm canlıların yaşam alanıdır hem de besin üretebilmek için en önemli kaynaktır. Bu doğrultuda belirli aşamalarla toprağın oluştuğunu söylemek mümkündür. Peki, toprak nasıl oluşur? Toprağın oluşum aşamaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Kireç Suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır Kireç Suyu asit mi baz mı

Kireç Suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır? Kireç Suyu asit mi baz mı

Asit ve baz konuları kimyanın önemli konuları arasında yer almaktadır. Sınavlarda bu konuların çıkması nedeni ile öğrencilerin asit baz konusunu iyi bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. Kireç suyu nedir, ne işe yarar ve neden bulanır? Kireç suyu asit mi baz mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.10.2021Araştırma
Miraç Kandili ne zaman idrak edilir Miraç ne demektir

Miraç Kandili ne zaman idrak edilir? Miraç ne demektir?

Miraç Kandili, af ve bağışların dileneceği, ellerin yüce yaradana çevrileceği bir gece olacak. Camilere akın edecek olan Müslümanların merakla araştırdığı Miraç Kandili ne zaman sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 dini günler takvimi üzerinden yayımlandı. Peki, anlam ve önem bakımından Miraç Kandili nasıl idrak edilmelidir? İşte, Miraç Kandili ne zaman idrak edilecek sorusunun cevabı ve bu önemli gün hakkında detaylı bilgiler

1.10.2021Gündem
Önce toprak vardı

Önce toprak vardı

“Toprakla çalışan insanlar pek konuşmazlar, vakit de bulamazlar ya o da başka” sözlerinin sahibi seramik sanatçısı Candeğer Furtun, 60 yılı aşkın süredir Şişli Hanımefendi Sokak’taki atölyesinde üretiyor. Atölyesindeki işlerden seçilerek düzenlenen retrospektif sergi, Selen Ansen’in küratörlüğünde Arter’de izleyiciyle buluşuyor.

1.10.2021Kitap Sanat
İtiraz etti Oylar yeniden sayılacak

İtiraz etti! Oylar yeniden sayılacak

Berlin Eyalet Parlamentosu’nda uzun yıllardır CDU milletvekili olarak görev yapan Emine Demirbüken-Wegner, 26 Eylül’de yapılan eyalet seçimlerinde kıl payı SPD’li rakibinin gerisinde kalınca Meclis’e giremedi.

1.10.2021Avrupa
Hitit kanunları nedir ve özellikleri nelerdir Maddeler halinde Hitit kanunları ve örnekleri

Hitit kanunları nedir ve özellikleri nelerdir? Maddeler halinde Hitit kanunları ve örnekleri

Hititler, MÖ 17. yüzyılda Anadolu platosundan Sümer şehir devletlerinin çoğunu ele geçirerek büyük bir bölgesel devlet kurmak için ortaya çıkan kabile, göçebe bir halktı. Bu gelişmiş toplum neredeyse ilk Hukuk Kanunlarının ortaya çıkmasını sağladı. Peki, Hitit Kanunları olarak bilinen bu kanunlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Taha Suresi Okunuşu - Tâhâ Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Taha Suresi Okunuşu - Tâhâ Suresi Türkçe Anlamı, Tefsiri ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Taha Suresi mushaftaki sıralamada yirminci, iniş sırasına göre kırk beşinci sûredir. Meryem sûresinden sonra, Vâkıa sûresinden önce Mekke’de inmiştir. 130 ve 131. âyetlerin Medine’de nâzil olduğuna dair bir rivayet de vardır. Taha Suresi oku sayfamızda sizler için Taha Suresinin anlamı, tefsiri ve Diyanet Türkçe meali yer almaktadır. Ayrıca Taha Suresi surelerini ezberlemek isteyen kişiler Taha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu detaylarını derledik.

30.09.2021Namaz Sureleri
Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır? Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini, pek çok sağlık sorununa karşı güçlü etki gösteren ve çok sık kullanılan şifalı bir bitkidir. Aynı zamanda yaban mersini, besleyici özelliği olan bir meyvedir. İçeriğinde ise, A, C, E, K vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi insan sağlığı için gerekli pek çok mineral yer alır. Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi hakkında bilgiler

Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında? En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi hakkında bilgiler

Kadir Ezildi ekran başındaki seyircilerin araştırdığı isim olmaya devam ediyor. En Hamarat Benim isimli programda sunuculuk görevini üstlenen Kadir Ezildi, daha önce de Temizlik Benim İşim programını sunuyordu. Temizlik hassasiyeti sayesinde dikkat çeken ve üne kavuşan Kadir Ezildi, programlar ve sosyal medya sayesinde geniş bir kitleye hitap etmeye başladı. Peki, Kadir Ezildi kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi hakkında bilgiler

29.09.2021Hayat
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır

Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, “‘Efendim CHP’nin hiç kabahati yok muydu?’ diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP’nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır” dedi.

27.09.2021Gündem
Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilce Sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar

Sivilceler ergenlik dönemlerinden başlayarak aynaya baktığımızda görmekten mutluluk duymadığımız oluşumların başında geliyor. Özellikle görünüşümüzü olumsuz yönde etkilediğini düşündüğümüz sivilcelerden bir an önce kurtulmak gencinden yaşlısına herkesin isteği olmaktadır. Sivilceli bir cilde sahip olmamak için en başta cildimizi temiz tutmanın önemi bilinir ve uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilirken sivilcelerden kurtulmada sivilce sabunu gibi etkili yöntemler ön plana çıkmaktadır. Peki, sivilce sabunu olarak ne kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Sivilcelere iyi gelen doğal sabunlar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Cilt bakımı ve hijyen oldukça önemlidir. Özellikle kullanılan sabunların her biri ayrı ayrı önemli bir yere sahiptir. Kil sabunu da yapısı ile birlikte merak uyandırmaktadır. Kil sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal kil sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Kayaç Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Kayaç Türleri Kaça Ayrılır Kayaçın Özellikleri..

Kayaç Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Kayaç Türleri Kaça Ayrılır? Kayaçın Özellikleri..

Kayalar, beşeri ve ekonomik açıdan oldukça önemli olduğundan dolayı günümüzde fazlasıyla ön plana çıkmıştır. İnsanlık tarihinin her aşamasında karşımıza çıkan kayaçlar coğrafi dersler olarak da oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki, Kayaç türleri ve çeşitleri nelerdir? Kayaç türleri kaça ayrılır? Kayaçın özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Keçi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Keçi Vardır En İyi Süt Veren Keçi Türü Hangisidir

Keçi Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Keçi Vardır? En İyi Süt Veren Keçi Türü Hangisidir?

Keçi, inek, koyun gibi hayvanların etinden, sütünden besin kaynağı olarak yararlanılmaktadır. Hatta bazı insanlar sırf doğal olmasından dolayı hazır ürünlerden ziyade taze sağılmış sütleri tüketmektedir. Keçi de bu hayvanlardan bir tanesidir. Dünya üzerinde türleri ve özellikleri bulunmaktadır. Keçi türleri ve özellikleri nelerdir, kaç çeşit keçi vardır, en iyi süt veren keçi türü hangisidir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kelebek Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Türkiyede Kaç Çeşit Kelebek Vardır

Kelebek Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Türkiye'de Kaç Çeşit Kelebek Vardır?

Dünya üzerinde 150.000 üzerinde kelebek türü bulunmaktadır. Böcek, pul kanatlı ya da kelebek takımına genel olarak kelebek ismi verilmektedir. Bu canlılar güzel görünümleri sebebi ile insanların ilgisini çekmektedir. Kelebek türleri ve çeşitleri nelerdir? Türkiye'de kaç çeşit kelebek vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Koyun Türleri Ve İsimleri Nelerdir En Verimli Koyun Irkı Hangisidir

Koyun Türleri Ve İsimleri Nelerdir? En Verimli Koyun Irkı Hangisidir?

Sütü, eti ve yünü için yetiştirilebilen koyunların burun kısımları çıplaktır ve nemlidir. Vücutları ise kalın tüyler ile kaplı olmaktadır. Sizin için koyunun ne demek olduğunu, koyun türlerinin neler olduğunu ve koyunların özelliklerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Toprak Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Türkiyede Bulunun Toprak Çeşitleri Nelerdir

Toprak Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Türkiye'de Bulunun Toprak Çeşitleri Nelerdir?

Toprak büyük bir öneme sahip olan konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için toprağın ne demek olduğunu, toprak çeşitlerinin neler olduğunu ve Türkiye'de bulunan toprak çeşitlerinin hangileri olduğunu derledik.

24.09.2021Araştırma
ABD, 3500 yıllık Rüya Tabletini Iraka iade ediyor

ABD, 3500 yıllık Rüya Tableti'ni Irak'a iade ediyor

Yasa dışı yollardan ABD'ye götürülen ve bir müzede sergilenen Gılgamış Destanı'nın bir bölümünün yazılı olduğu "Rüya Tableti" bugün düzenlenecek bir törenle Irak'a iade edilecek.

23.09.2021Dünya
8 Aralık hangi burç ve burcu ne 8 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Aralık hangi burç ve burcu ne? 8 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Aralıkta doğanlar yay burcudur. Yay, Aslan ve Koç ile birlikte ateş grubunda yer alıyor. Bu burcun uğurlu renkleri turkuaz, yeşil ve mavi, uğurlu taşları ise safir ve yakuttur. Astrologlara göre yayın en iyi anlaştığı burçlar İkizler ve Yengeç, anlaşamadığı burçlar ise Kova, Terazi ve Başaktır. 8 Aralık hangi burç? Tarihte bugün doğan Türk ve yabancı ünlüler kim? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.09.2021Burçlar
Doğuda bembeyaz bir masal: Başkale travertenleri

Doğu'da bembeyaz bir masal: Başkale travertenleri

Pamukkale’ye benzer başka bir yerin Van’da olduğunu birkaç yıldır biliyordum ama iki kez Van’a gitmeme rağmen bir türlü yolumu düşürememiştim. Ama bu sefer Van Pamukkale’si çok yakınımdaydı. Başkale’ye 35 kilometre mesafedeki travertenlere gitmenin kolay olacağını düşünmüştüm ancak yanılmışım. Ne gitmek ne de dönmek kolay oldu. Ancak gördüklerimin güzelliğine fazlasıyla değdi...

19.09.2021Seyahat
Konyada dev yarıklar Nedeni belli oldu

Konya'da dev yarıklar! Nedeni belli oldu

Konya’nın Emirgazi ilçesi Işıklar Mahallesi yaylasında, yağmur sonrası yüzeyde oluşan yarıkların, AFAD incelemesi sonucu yer altı su seviyesinin son yıllarda hızla azalmasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

17.09.2021Gündem
ING Basketbol Ligi ne zaman başlıyor Fikstür detayları açıklandı

ING Basketbol Ligi ne zaman başlıyor? Fikstür detayları açıklandı

ING Basketbol Ligi başlangıç tarihi belli oldu. Basketbolseverlerin yakından takip ettiği ING Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon fikstürü çekildi. Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Beşok ve Alper Arıkoğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Emin Balcı, TBF yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı. Peki, ING Basketbol Ligi ne zaman başlıyor? İşte, fikstür ve ligin başlangıç tarihi hakkında bazı bilgiler

14.09.2021Spor Arena
En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi kimdir, evli mi

En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi kimdir, evli mi?

Kadir Ezildi, özel bir hastanede arşiv sorumlusu olarak çalıştı. İstanbul’da annesi ve erkek kardeşi ile birlikte yaşıyor. Sosyal medyada paylaştığı videolarla popüler olan Kadir, katıldığı televizyon programı ile geniş kitlelere ulaşarak herkesin sevgisini kazandı. Peki, En Hamarat Benim sunucusu Kadir Ezildi kimdir, evli mi?

14.09.2021Magazin
CSU’lullar akıllanmaya başladı

CSU’lullar akıllanmaya başladı

Almanya’da ‘kardeş partiler’ olarak bilinen ve genel seçimlere ortak katılan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ile Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) arasında zaman zaman liderlik yarışı sancısı yaşanır.

13.09.2021Avrupa
Filiz Akın hasta yatağından konuştu: Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Filiz Akın hasta yatağından konuştu: Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Dört yapraklı yoncanın en sarışını... Yeşilçam’ın zarif ve Avrupai yüzü... Zaten Paris’te uzun dönem sefirelik de yaptı Filiz Akın. Uzun süredir çeşitli rahatsızlıklarla mücadele ediyor. En son akciğerlerindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Fakat bütün bunlar onu hayata tutunmaktan geri bırakmıyor, ardı ardına kitaplar yazıyor. Sonuncunun adı “Hayatın Provası Yok”. Gurme bir yaşamdan süzülmüş nadide reçetelerden, tavsiyelerden oluşuyor. Sorularımın birçoğunun cevabını kitapta buldum zaten. Geri kalanı ise menajeri ve kitabın editörü Bircan Silan’ın yardımıyla hasta yatağından yanıtladı.

13.09.2021Magazin
Ölümün sertliği, kadının güzelliği

Ölümün sertliği, kadının güzelliği

Çağdaş sanatçı Azade Köker, Zilberman Gallery’deki ‘Bir Katlin Provası’ adlı yeni sergisinde kadına yönelik şiddet ve tacizi, eserlerinde kullandığı görsel referanslarla belgeliyor.

Yazar Sonuçları

Aynen, bi tık öyleyiz!

Konuşma sırasında sürekli “Aynen, aynen” demekten kaçınsam da, “aynen” tuzağına düştüğüm çok oluyor. Özellikle de WhatsApp yazışmalarında.“Bi tık” lafı da o tür tuzaklardan biri.

16.10.2021

Renklerin mevsimi: Sonbahar

Rüzgârın ürpertmeye başladığı, yaprakların sararıp döküldüğü, yağmurların bir yağıp bir durduğu sonbahar artık kendini iyice hissettirmeye başladı. Sıcak yaz günlerinden kalma güneş zaman zaman içimizi ısıtmaya devam etse de doğadaki renkler de değişen mevsimi kabullenmeye başladı.

12.10.2021

2 Mehmet kafa kafaya verdi

Mehmet Ali Erbil, Ece Ronay’ı taciz etmekle suçlanıyor.

8.10.2021

Geçmişi asırlara dayanan ‘Kadim Anadolu Şifacılığı’

İZMİR’de uzun yıllar faaliyet gösterdiği reklamcılıkla tanınan Rahim Yurdakul, belgesel yapımcılığı ve yönetmenliğine de el attı. Daha önce TRT için, tutkusu olan olta balıkçılığı ile ilgili, “Oltanın İki Ucu” adlı 18 bölümlük belgeseli çekti. Marmara, Ege ve Akdeniz’de çekilen belgesel beğeniyle izlenmişti. Geçenlerde yeni bitirdiği, dumanı üstünde belgeselinden konuştuk: “Kadim Anadolu Şifacılığı.”

3.10.2021

Geçmişi asırlara dayanan ‘Kadim Anadolu Şifacılığı’

İZMİR’de uzun yıllar faaliyet gösterdiği reklamcılıkla tanınan Rahim Yurdakul, belgesel yapımcılığı ve yönetmenliğine de el attı. Daha önce TRT için, tutkusu olan olta balıkçılığı ile ilgili, “Oltanın İki Ucu” adlı 18 bölümlük belgeseli çekti. Marmara, Ege ve Akdeniz’de çekilen belgesel beğeniyle izlenmişti. Geçenlerde yeni bitirdiği, dumanı üstünde belgeselinden konuştuk: “Kadim Anadolu Şifacılığı.”

2.10.2021

O ihaleyi alan inşaatçının iktidara tahsis ettiği süper yat kaç metreydi

Dokuz gün boyunca Kalkan, Kaş, Kaleköy ve Kekova’da dolaştıktan sonra dün Göcek Limanı’na geldik ve karaya çıktık.

30.09.2021

Evlensem çocuğum olur mu?

Hemen şunu belirteyim; çok nadir bazı genetik ve fonksiyonel kusurlar dışında, evlenmeden ve çocuk olmasına niyetlenmeden çocuk olup olmayacağını söylemek mümkün değildir. Şayet amaç neticede çocuk sahibi olmak ise, bunu başarmanın farklı yolları olabilir, endişe etmeyin. Tabii ki öncelikle doğal yolla olması beklenir. Olmazsa tüp bebek önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Geri kalanları için de evlat edinmek gibi alternatif yollar bulunmakta. Ama istenen mutlaka doğal yolla çocuk olması ise, bunu her zaman başaramayabiliriz.

20.09.2021

Starlık beni terk etmeden ben onu terk ettim

Dört yapraklı yoncanın en sarışını... Yeşilçam’ın zarif ve Avrupai yüzü... Zaten Paris’te uzun dönem sefirelik de yaptı Filiz Akın. Uzun süredir çeşitli rahatsızlıklarla mücadele ediyor. En son akciğerlerindeki sorun nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Fakat bütün bunlar onu hayata tutunmaktan geri bırakmıyor, ardı ardına kitaplar yazıyor. Sonuncunun adı “Hayatın Provası Yok”. Gurme bir yaşamdan süzülmüş nadide reçetelerden, tavsiyelerden oluşuyor. Sorularımın birçoğunun cevabını kitapta buldum zaten. Geri kalanı ise menajeri ve kitabın editörü Bircan Silan’ın yardımıyla hasta yatağından yanıtladı.

13.09.2021

Kitaplar, kitapsızlar!

Kitaplar, kitapsızlar!Kitap nereden gelir? Gelir de nerede var olur?

10.09.2021