EKSTRA
MENÜ

Kidzmondo

Kidzmondo haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kidzmondo hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 117 Kidzmondo haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kidzmondo Haberleri

İstanbulun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede İstanbulda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

İstanbul'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? İstanbul'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık olan, sosyokültürel olarak, tarihi açıdan ve ekonomik olarak en önemli şehridir. Dünya’nın en güzel şehirlerinden bir olan İstanbul’da gezilecek yerler nerelerdir? İstanbul’un ilçeleri nedir ve İstanbul hangi bölgededir? İstanbul’un tarihi yerleri gibi birçok konuda bilgi ve sorulara ait cevapları sizler için hazırladık.

29.03.2020Seyahat
Garry Rodrigues çocuklarıyla oyun parkında

Garry Rodrigues çocuklarıyla oyun parkında

Fenerbahçeli futbolcu Garry Rodrigues, geçen pazar eşi Denise Tavares, çocukları Ilayna ve Ilaay ile Trump Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi.

10.12.2019Keyif
Çocuklar KidzMondo’da dünya kültürleriyle tanışıyor

Çocuklar KidzMondo’da dünya kültürleriyle tanışıyor

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, çocukları dünyanın kültürleri ile tanışmaya davet ediyor.

18.02.2019Etkinlikler
Ailece eğlence

Ailece eğlence

Oyuncu Burak Satıbol, eşi Ece Satıbol, çocukları Ecem ve Efe ile Trump Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi.

5.02.2019Magazin
Pelin Karahan: Dört yıl nasıl geçti anlamadım

Pelin Karahan: Dört yıl nasıl geçti anlamadım!

Oyuncu Pelin Karahan ile eşi Bedri Güntay, büyük oğulları Ali Demir’in doğum gününü, Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan KidzMondo’da verdikleri partiyle kutladı.

23.12.2018Magazin
Kazağını annesi ördü

Kazağını annesi ördü

Bergüzar Korel, pazar günü Trump Alışveriş Merkezi’nde objektife yansıdı.

4.12.2018Magazin
Yaz kampında yüzme de var kodlama da

Yaz kampında yüzme de var kodlama da

Yaz tatilinin başlamasıyla çocuklar için birbirinden farklı aktiviteler tasarlandı. 18 Haziran’da başlayan yaz kampında yeni nesil öğrenme modeli STEAM ile birbirinden farklı etkinlikler, kodlama ile robot tasarımı, Youtuberlık eğitimi, açık hava kampı, sahne sanatları gibi aktiviteler yer alıyor.

18.06.2018Eğitim
KidzMondo’da ‘KidzFest’ Zamanı

KidzMondo’da ‘KidzFest’ Zamanı!

Çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ‘Kidz Fest’ ile birbirinden renkli etkinliklerle çocukları ağırlıyor. 20-29 Nisan tarihleri arasında; Hip-Hop ve R&B dans gösterileri, yaratıcılık atölyeleri, bando turları, yüz boyama etkinlikleri ve daha pek çok aktivite KidzMondo’da çocuklarla buluşacak. ‘En İyi Arkadaşım’ ve ‘Gizemli Ev’ tiyatro oyunları KidzMondo’da sahneye taşınacak.

17.04.2018Alışveriş
Kızım çok şanslı

Kızım çok şanslı

Ayşe Tolga, kızı Can Yael’in 8’inci yaş gününü Trump AVM’deki çocuk şehri KidzMondo’da kutladı.

14.02.2018Magazin
Karne hediyesi

Karne hediyesi

Altan Erkekli, oğlu Ali ile Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocuk eğlence şehri KidzMondo’da görüntülendi.

23.01.2018Magazin
Pınar Altuğ :İlk çocuğum kız olmasa ikinciyi yapardım

Pınar Altuğ :İlk çocuğum kız olmasa ikinciyi yapardım

Pınar Altuğ ve Yağmur Atacan, kızları Su’nun 9’uncu yaşını geçtiğimiz gün Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk şehri KidzMondo’da kutladı.

21.01.2018Magazin
En içten gülen çocukları arıyoruz

En içten gülen çocukları arıyoruz!

Çocuklar gülümserken saf bir mutluluk olur gözlerinde… Onları izlemekse insana huzur verir! İşte, biz de buradan yola çıktık! Amacımız verdiğimiz hediyelerle onları daha fazla gülümsetebilmek!

28.11.2017Etkinlikler
Çifte kutlama

Çifte kutlama

Tuba Ünsal ve Mirgün Cabas, çocukları Sare ve Civan’ın doğum günlerini Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan çocuk şehri KidzMondo’da kutladı.

27.11.2017Magazin
Birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz

Birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz

Yeşim Salkım’ın eski eşi Hakan Eratik, kızı Meryem Ada ile Trump Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi.

19.11.2017Magazin
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Eğitim temel insan hakkıdır sonuna kadar savunun

Türkiye’nin farklı illerinden 36 kız öğrenci Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) ‘Başarı Bizi İstanbul’a Götürüyor’ projesi kapsamında 16 Mayıs’ta İstanbul’a gelip hayallerini süsleyen üniversiteleri ve kurumları ziyaret etti. Doğan Holding’de düzenlenen törende öğrencilere seslenen ADV Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “Eğitim temel bir insan hakkıdır, sonuna kadar savunun” diye konuştu.

20.05.2017Gündem
Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı başarılı kız öğrencileri ödüllendirdi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından  'Baba Beni Okula Gönder' seferberliği kapsamında yaptırılan kız öğrenci yurtlarında kalan en başarılı 36 kız öğrenci, düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

20.05.2017Gündem
En keyifli doğum günleri KidzMondo’da kutlanıyor

En keyifli doğum günleri KidzMondo’da kutlanıyor

Çocukların eğlence & öğrence şehri KidzMondo, en eğlenceli ve unutulmaz doğum günlerine ev sahipliği yapıyor. Çocuklar yeni yaşlarına KidzMondo’nun neşeli dünyasında merhaba diyor.

27.02.2017Etkinlikler
Eğlenirken ders çalışmayı unutmayın

Eğlenirken ders çalışmayı unutmayın

18 milyon öğrenci heyecanla beklediği yarıyıl tatiline kavuştu. Bu sürede eğlenmek isteyenler için her yaşa uygun etkinlik bulunuyor. Kamp programları, sanat atölyeleri, tiyatro gösterileri bunlardan birkaçı. Sizin için bu aktiviteleri derledik. Ayrıca tatili verimli geçirmek için yapılabilecekleri bir uzmana sorduk.

22.01.2017Eğitim
Şehirde kaldım diye üzülme Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Şehirde kaldım diye üzülme! Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Dört aylık uzun bir maraton dün sona erdi. 14 gün sürecek yarıyıl tatilinde şehirde kalacaklara sanattan aşçılığa, sinemadan kayağa doyasıya önerilerimiz var. Çocuğunuzla birlikte eğlenirken bol bol anı biriktirin.

20.01.2017Hayat

Yazar Sonuçları

Anne- babalar oyun oynamayı öğrenmeli

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesini, iyi bir okula gitmesini, kurslara katılmasını, sınavlardan yüksek not almasını önemsiyoruz ama ruh sağlığını yeteri kadar gündemimize almıyoruz. Çocuk Psikiyatristi Meltem Kora, son kitabı ‘Çocuk Ruh Sağlığında Güzellik’le onların içindeki sanatsal kaygıyı araştırdı. Anne-babalara “Çocuklarınızın ruhunu doyurun” diyen Kora’yla buluştuk.

6.07.2019

Karnesini paylaşmayın

Çocuklar dün karne aldı, anne-babaları karneyi sosyal medyada paylaşma yarışı sardı. Uzmanlar uyarıyor: “Karneyi sosyal medyada paylaşmak, bazı çocukların kendisini yetersiz hissetmesine sebep olur!”

15.06.2019

Hürriyet sizin çocuklar!

Hürriyet’in geleneksel hale gelen gazetesi 23 Nisan Hürriyet’i için geri sayım başladı. 7-14 yaşları arasındaki çocukların yolladığı karikatür, yazı, şiir ve fotoğrafların yer alacağı gazete, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlanacak.

30.03.2019

Ona aşkın normal bir şey olduğunu söyleyin

Kim demiş “Çocuklar âşık olmaz!” diye. Bal gibi de olurlar. Onların aşklarını “Çocuktur unutur” diye hafife almak da doğru değil, “Sus ayıp!” diye engellemeye çalışmak da… Anne babaların, âşık olan çocuklarıyla nasıl konuşması gerektiğini Psikolog Cevher Sönmez’e sorduk.

23.02.2019

Sömestr tatilinde neler yapalım?

Tatil için kayak merkezlerini, yurt dışını ya da farklı şehirleri tercih eden aileler olabilir. Ancak işi dolayısıyla izin alamayan anne babaların çocukları neler yapacak? Çocuklarımızı nasıl oyalayacağız, biraz bunlara değinelim.

21.01.2019

Bebeğin besini pirinç unu değil, anne sütüdür

Yapılan araştırmalar son yıllarda Türkiye’de ve dünyada bebeklere anne sütü verilme oranlarının hızla düştüğünü, bunun yerine pirinç unu ve bebe bisküvisi gibi katı gıdalara ağırlık verildiğini gösteriyor. Oysaki bu durum bebeğe sadece kilo aldırıyor, onu sağlıklı yapmıyor. Konuyu Dr. Yalım Üner’le konuştuk.

2.11.2018

Çilin mi var derdin var

Ergenlik zor zanaat! Ne yetişkinsin ne de çocuk… Hormonlar hızlı çalışıyor, aşk meşk işleriyle başın dumanlı ama sen sivilce ve çillerle uğraşıyorsun. Bu süreçte kendini hiç olmadığı kadar çirkin hissediyorsun, üstüne üstlük bir de anlaşılmadığını düşünüyorsun. Annen baban ‘asiliğinden’ şikâyetçi, arkadaşlarınsa ‘çirkinsin’ diyor. Peki, ama bu süreçte ne yapmak gerekiyor? Konuyu hem Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Serdar Alparslan’a hem de Dermatolog Güneş Ertürk’e sorduk.

5.10.2018

Gelişimi için kahvaltı çok önemli

Okul dönemi başladı. Bazı okullar açıldı, bazılarıysa Pazartesi günü açılacak. Peki, ama çocuklar okula giderken nasıl bir kahvaltı yapmalı, başarıyı arttıran besinler neler? Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Zeynep Köse Çapay ile konuştuk. 

14.09.2018

Çocukların telefonları ve gizli hayatları

Günümüz çocukları telefonuyla ailelerinden daha yakın. Uyandıklarında ilk önce telefonlarına bakıyorlar, uyumadan önce de son gördükleri yine telefonları… ‘Günaydın’ları da telefon ‘iyi geceler’i de… Sosyal medya ile gönül bağları var ve kopamıyorlar. Telefonlarının son model olması için ailelerine baskı yapıyorlar ve kimliklerini sosyal medya üzerinden geliştiriyorlar. Birçoğunun sosyal medya hesapları ve cep telefonları çoğu zaman yetişkinlerin onaylamadığı içeriklerle dolu. Birbirleriyle görüntülü konuşmalar yapıp, özel videoları ve fotoğrafları birbirleriyle paylaşabiliyorlar. Araları bozulduğunda ise bu içerikler bir tehdit unsuruna dönüşebiliyor. Kimi çocuklar haberleri olmadan çeşitli sosyal medya gruplarına ekleniyor ve cinsel içerikli görüntülere maruz kalabiliyor. Kimileri ise sosyal medyayı arkadaşlarının paparazziliğini yapmak için kullandığını söylüyor. Hem çocuklara hem de Psikolog Serap Duygulu’ya günümüz çocuklarının sosyal medya alışkanlıklarını sorduk. 

27.10.2017

İsteyen sörfe, isteyen uzaya gitsin

Çocukların karne almasına sayılı günler kaldı, yaz tatili heyecanı herkesi sardı. Üç aylık bu uzun tatilin en azından bir kısmını, yeni beceriler kazanmak, yeni arkadaşlıklar kurmak ve öğrenirken eğlenmek için ayırabilirler. Yaz kamplarını sizin için araştırdık. Kimi bir hafta, kimi iki hafta, kimiyse bütün yaz sürüyor. Döndüğünde çocuğunuzun büyüdüğünü fark edebilirsiniz.

2.06.2017

Işık'ın 5 yaş partisi

Son yıllarda özel kutlamalar konusu artık bir sektör haline geldi malum.

13.03.2017

Büyükerşen, Koç’un heykelini yaptı

Mustafa Koç’un isteğiyle, Londra’daki Madame Tussauds müzesinde bulunan Atatürk’ün balmumu heykelinin yeniden yapılmasına danışmanlık eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Yılmaz Büyükerşen, şimdi de Koç’un balmumu heykelini yaptı.

23.01.2017