EKSTRA
MENÜ

Karne Günü

Karne Günü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karne Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.150 Karne Günü haberi bulunmuştur.

Karne Günü Haberleri

Karneler ne zaman verilecek İşte 2021 karne günü tarihi

Karneler ne zaman verilecek? İşte 2021 karne günü tarihi

Milyonlarca öğrenci karne tarihlerine odaklandı. Uzun zamandır devam eden ve koronavirüs gölgesinde geçen eğitim döneminin ardından yaz tatilinin başlayacağı tarih ve karnelerin veriliş günü merak konusu oldu. Peki, yaz tatili ne zaman başlayacak? Karneler ne zaman verilecek?

10.06.2021Gündem
İngilizce günler - İngilizce haftanın günleri, isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce günler - İngilizce haftanın günleri, isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

Bir yılda 365 gün ve 52 hafta vardır. Bir hafta ise 7 günden oluşur. İngilizce Year Yıl, Week ise hafta demektir. Week ve End kelimeleri birleştirilerek oluşturulan Weekend kelimesi ise hafta sonu anlamına gelir. İngilizcede haftanın günleri nasıl yazılır ve telaffuz edilir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Uzmanından ailelere uyarı: Çocuklar diyete zorlanmamalı

Uzmanından ailelere uyarı: Çocuklar diyete zorlanmamalı

Çocukların erken yaşta diyete sokulmasının büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkileyeceğini belirten Uzman Diyetisyen Büşra Umut Oyman, ailelere uyarıda bulundu. Oyman, “Diyete zorlanan çocuklar, yemeğe takıntılı hale gelerek ebeveynlerinden gizli bir şeyler yemeye çalışabilir. Bu da çocuğu, yemeğe takıntılı hale getirebilir” dedi.

23.03.2021Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş reform ve erken seçim mesajı Kılıçdaroğluna militan tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş reform ve erken seçim mesajı! Kılıçdaroğlu'na 'militan' tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında ‘Yeni reform paketlerini Meclisimize sunmaya başlayacağız. Bu tekliflerin ülkemizi 2023'e ve daha sonrasına taşıyacak önemli düzenlemeler içerdiği görülecektir. Bu reform sürecine hep birlikte sahip çıkacağız’ dedi. Erken seçimle ilgili de net konuşan Erdoğan 'Sabrın varsa Haziran 2023’e kadar kapıda bekleyeceksin. Bizim daha yapacak çok işimiz var' ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun 'militan' ifadesi ile ilgili de konuşan Erdoğan, 'İçişleri Bakanımızın da ifade ettiği gibi. Bu ülkenin yargısı var. Ve kendilerine hakaret eden bu zata bütün bu hakarete muhatap olanların dava açma zamanı gelmiştir, geçiyor bile. Herkes davasını açmalı. Bu memleket sahipsiz değil. Gereği yapılmalıdır' şeklinde konuştu.

27.01.2021Gündem
Yarıyıl tatilinde çocuklar mutfağa İşte birlikte yapabileceğiniz eğlenceli tarifler

Yarıyıl tatilinde çocuklar mutfağa! İşte birlikte yapabileceğiniz eğlenceli tarifler

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili başladı. Üç hafta boyunca minikler derslerden, sınavlardan uzak kalacak, biraz nefes alma imkanı bulacak. Bu dönemde hem ailece eğlenceli vakit geçirmek, hem de ufaklıklara temel mutfak bilgileri öğretmek isterseniz doğru yere geldiniz. Sizin için çocukların bayılacağı tarifler derledik. İşte aile boyu mutfağa girmenizi sağlayacak tariflerimiz...

25.01.2021Lezizz Menüler
Online karneye 9 doğru yaklaşım

Online karneye 9 doğru yaklaşım

COVID-19 pandemisi günlük yaşam alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştirirken, bu süreç özellikle de sosyalleşmenin ve öğrenmenin odak noktasındaki öğrenciler için çok daha zor geçiyor. Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Uzman Klinik Psikolog Dilara Yamanlar, zillerin online çalıp karnelerin online alınacağı bu eğitim döneminin sonunda anne babaların çocuklarına yapıcı ve şefkatli yaklaşmalarının son derece önemli olduğunu belirtti. Yamanlar, online karneye dokuz doğru yaklaşımı anlatarak, önemli uyarı ve önerilerde bulundu:

20.01.2021Eğitim
Pandemide online karne heyecanı Online karneye 9 doğru yaklaşım

Pandemide online karne heyecanı! Online karneye 9 doğru yaklaşım

Yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisi günlük yaşam alışkanlıklarımızı kökünden değiştirirken, bu süreç özellikle de sosyalleşmenin ve öğrenmenin odak noktasındaki öğrenciler için çok daha zorlu geçiyor. Pandeminin gölgesinde bir eğitim-öğretim döneminin daha sonuna gelinirken Uzman Klinik Psikolog Dilara Yamanlar, zillerin online çalıp karnelerin online alınacağı bu eğitim döneminin sonunda anne babaların çocuklarına yapıcı ve şefkatli yaklaşmalarının son derece önemli olduğunu vurguluyor.

20.01.2021Eğitim
Uzaktan eğitim bitti... ‘Büyük iş başardınız çocuklarım’

Uzaktan eğitim bitti... ‘Büyük iş başardınız çocuklarım’

2019-2020 eğitim öğretim yılı, dün sona erdi.

20.06.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere teşekkür etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilere teşekkür etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Büyük iş başardınız çocuklarım. Ne sabırdı, günlerce dışarıya çıkmadınız. Ne gayretti; televizyondan, bilgisayardan ders takip ettiniz. EBA'ya milyarlarca giriş yapıldı. Bugün karne günü. Notlar sizindir ama tüm çabanız ve sabrınız için herkese takdir, teşekkür bizden olsun." ifadelerini kullandı.

19.06.2020Gündem
2019-2020 eğitim öğretim yılı bitti

2019-2020 eğitim öğretim yılı bitti

Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi.

19.06.2020Eğitim
Karne törenlerine koronavirüs engeli… Öğrenciler karne sevinci yaşayamayacak

Karne törenlerine koronavirüs engeli… Öğrenciler karne sevinci yaşayamayacak

Koronavirüs salgını, öğrencilerin bir yıllık çabalarının sonuçlarını aldığı ve heyecanla bekledikleri karne dağıtım törenlerini de etkiledi. İlkokul ve ortaokul karnelerinin elektronik ortamda erişime açılacak olması, liselerde ise ikinci dönem için basılı ortamda karne düzenlenmemesi nedeniyle öğrenciler ilk kez okullarında karne alamamanın burukluğunu yaşayacak.

18.06.2020Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aybüke Yalçın mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Batman’da PKK’nın hain saldırısı sonucunda şehit düşen müzik öğretmeni Aybüke Yalçın hakkında paylaştığı mesajında ‘Şehadetinin 3. yılında, Batman'da terör örgütü tarafından alçakça katledilen öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ı rahmetle anıyorum’ dedi.

9.06.2020Gündem
Her yaştan çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel lezzetler

Her yaştan çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel lezzetler

"Bugün 23 Nisan, hep neşeyle doluyor insan" diye giden o marşı hepimiz biliriz. Atamız'ın Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bu en büyük bayramda, içimize dolan sonsuz neşeyi birkaç katına çıkaracak nefis tarifler hazırladık. Anne babaların çocuklarıyla birlikte mutfağa girip hep birlikte yapabilecekleri, görüntüsü de lezzeti kadar keyifli bu tariflerle bayramınız bayram olacak. Kutlu olsun!

21.04.2020Lezizz Menüler
Okullara verilen arayı bu tariflerle lezzete çevirin

Okullara verilen arayı bu tariflerle lezzete çevirin

Türkiye'de corona virüs önlemleri kapsamında okullarda eğitime verilen ara devam ediyor. Böyle zamanlarda ebeveynler çocuklara iyi vakit geçirtecek aktiviteler bulmakta zorlanabiliyor. Sizin için ufaklıkla birlikte mutfağa girip büyük bir keyifle, eğlenerek hazırlayabileceğiniz nefis tarifler hazırladık. Böylece hem ailece kaliteli zaman geçirmiş, hem de çocuğunuzun mutfağa ilgisini uyandırmış olacaksınız. Haydi sıvayın kolları, ellerinize sağlık...

20.03.2020Evdehayat
Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Araç çekme yönetmeliğinde dikkat çeken detay

Hatalı park eden her araç artık çekilmiyor. Yönetmelikte belirtilen yerlere park edilen araçlar çekicilirken çekilen araç sayısında azalma olduğu belirtiliyor. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Çekmenin bir amacı var. Her aracı kaldırıp götüremezsin" derken araçları çekilenler   de açıklamalarda bulundu.

20.01.2020Gündem
Okulda servisin altında kalarak ölen Eylülün ailesi için acı karne günü

Okulda servisin altında kalarak ölen Eylül'ün ailesi için acı karne günü

MİLYONLARCA öğrenci ve ailesi karne heyecanını yaşarken, Avcılar’daki Mehmetçik İlkokulu’nun bahçesinde servis minibüsünün çarpması sonucu ölen Eylül Mirzaoğlu’nun (9) anne ve babası, bu günde çifte acı yaşadıklarını söyledi.

17.01.2020Gündem
Feci olayda hayatını kaybetmişti En acı karne günü

Feci olayda hayatını kaybetmişti! En acı karne günü

Milyonlarca öğrenci ve ailesi karne heyecanını yaşarken, Avcılar’daki Mehmetçik İlkokulu’nun bahçesinde servis minibüsünün çarpması sonucu ölen Eylül Mirzaoğlu’nun (9) anne ve babası, bu günde çifte acı yaşadıklarını söyledi.

17.01.2020Gündem
Her yaştan çocuklar için karne gününe özel nefis tarifler

Her yaştan çocuklar için karne gününe özel nefis tarifler

Bugün okullar kapanıyor, yarıyıl tatili başlıyor. Milyonlarca kardeşimiz önümüzdeki iki haftayı dinlenerek geçirecek. Üstelik bütün bir dönem çok çalıştıkları için bir ödülü de hak ettiler. Peki evde pişmiş sıcacık bir kurabiyeden, mis kokulu bir kekten daha güzel hediye ne olabilir? Tabii ki hiçbir şey! Hele bir de mutfağa kendileri de girip pastalarını keklerini elleriyle yaparlarsa lezzetine doyamazlar. Biz de bunu düşünerek, her yaştan çocuklar için karne gününe özel nefis tarifler hazırladık. Keyifle yapın, zevkle yiyin. Şimdiden afiyet olsun...

17.01.2020Lezizz Menüler
15 tatil ne zaman başlıyor Karne günü ne zaman

15 tatil ne zaman başlıyor? Karne günü ne zaman?

Ocak ayının ilerlemesiyle beraber karnelerin alınacağı 15 tatil dönemi için geri sayım başladı. Okulların kapanmasına kısa süre kala tatil takvimi de öğrencilerin gündemine geldi. Şimdiden tatil planlarına başlayan veliler de yarıyıl tatili ocak ayının kaçında sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? Karne günü ne zaman? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.01.2020Gündem
Çocukların yaz tatilini verimli geçirmesi için tüyolar

Çocukların yaz tatilini verimli geçirmesi için tüyolar

Öğrenciler “yazılı ve sözlü notlarımı nasıl yükseltebilirim, acaba bu dönem nasıl geçecek takdir veya teşekkür alabilecek miyim diye düşünürken, yaz tatili gelip çattı! Peki, bu yaz tatilini karne sendromuyla kâbusa çevirmeden, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde geçirebilmek mümkün mü?

Karne günü Ayşegül öğretmenden üzücü haber

Karne günü Ayşegül öğretmenden üzücü haber

KAYSERİ’de, bunalımda olduğu öne sürülen ilkokul öğretmeni Ayşegül Ö. (32), evinde yaşamına son verdi.

14.06.2019Gündem
Karne notlarından yalnızca çocuk sorumlu değildir

Karne notlarından yalnızca çocuk sorumlu değildir!

Karne bir başarı ölçüsü müdür? Karnesi kötü gelen çocuğu cezalandırmak doğru mu? Kötü karnesi olan çocuk sınıf arkadaşlarıyla kıyaslanmalı mı? İyi karnenin ödüllendirilmesi doğru mu?

14.06.2019Eğitim
Karne notlarından yalnızca çocuk sorumlu değildir

Karne notlarından yalnızca çocuk sorumlu değildir!

Karne bir başarı ölçüsü müdür? Karnesi kötü gelen çocuğu cezalandırmak doğru mu? Kötü karnesi olan çocuk sınıf arkadaşlarıyla kıyaslanmalı mı? İyi karnenin ödüllendirilmesi doğru mu?

14.06.2019Sağlık
Tatil amaçsızca ekran karşısında yaşanacak hadise değil

'Tatil amaçsızca ekran karşısında yaşanacak hadise değil'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinin amaçsızca ekran karşısında yaşanacak bir hadise olmadığını belirterek, bu nedenle çocuklara ve ailelerine birlikte gerçekleştirebilecekleri etkinlik önerilerinde bulunduklarını söyledi. Selçuk, “Tatil öğrenmenin yeni süreci olarak değerlendirilmeli” dedi.

14.06.2019Eğitim
Takdir ve teşekkür belgesi için kaç puan gerekir Takdir- teşekkür hesaplaması nasıl yapılır

Takdir ve teşekkür belgesi için kaç puan gerekir? Takdir- teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre, 2018-2019 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek. Okulların kapanmasına kısa zaman kala, öğrenciler karne heyecanı için geri sayıma başladı. Karne günü notlarında sürpriz bir durumlar karşılaşmak istemeyenler ise e okul üzerinden belge hesaplamalarını öğrenmek için araştırmaya başladı. Peki, takdir- teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

12.06.2019Gündem
Karneler ne zaman verilecek Karne günü ne zaman

Karneler ne zaman verilecek? Karne günü ne zaman?

Dönem içerisinde birçok sınava katılım gösteren öğrencilerin merakla beklediği karne günü için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği takvime göre verilecek olan karneler, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin de sonu anlamına gelecek. Peki, karneler ne zaman alınıyor? İşte, o tarih hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.06.2019Gündem
Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır e okul üzerinden belge hesaplama ekranı

Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? e okul üzerinden belge hesaplama ekranı

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasına kısa bir zaman kala, e okul not hesaplama ve takdir-teşekkür puanı ile ilgili bilgiler öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Karne günü sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, internet üzerinden takdir ve teşekkür belgesi hesaplama işlemiyle ilgili araştırma yapıyor. Peki, takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? İşte, e okul üzerinden belge hesaplama ekranı...

8.06.2019Gündem
Takdir ve teşekkür belgesi için kaç puan gerekir Takdir teşekkür hesaplama ekranı

Takdir ve teşekkür belgesi için kaç puan gerekir? Takdir teşekkür hesaplama ekranı

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasına kısa bir süre kala, milyonlarca öğrenciyi de karne heyecanı sardı. Karne günü sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, internet üzerinden takdir ve teşekkür belgesi hesaplamak için araştırma yapmaya başladı. Peki, takdir ve teşekkür belgesi için kaç puan gerekir? Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır?

27.05.2019Gündem
Karne günü ne zaman Okullar hangi tarihte kapanacak

Karne günü ne zaman? Okullar hangi tarihte kapanacak?

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasına kısa bir süre kala, karnelerin verilip okulların kapanacağı tarih de merak edilmeye başlandı. Mayıs ayının sonlarına doğru gelinmesiyle beraber, öğrenci ve velilerin yaz tatili planları da şekillendi. Peki, karneler ne zaman verilecek? Okullar hangi tarihte kapanacak? İşte, 2018-2019 eğitim öğretim yılı ile ilgili detaylar.

21.05.2019Gündem
Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır İşte E Okul üzerinden belge hesaplama

Takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? İşte E Okul üzerinden belge hesaplama

Mayıs ayının ilerlemesi ile beraber, yurt genelinde milyonlarca öğrenciyi de karne heyecanı sardı. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yorulan ve yaz tatili için gün sayan milyonlarca öğrenci, karne günü sürpriz yaşamamak için takdir - teşekkür belgesi hesaplamalarıyla ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, E Okul üzerinden takdir ve teşekkür belgesi nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

9.05.2019Gündem
Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır E Okul üzerinden belge hesaplama

Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? E Okul üzerinden belge hesaplama

2018-2019 eğitim öğretim döneminin bitmesine kısa bir süre kala öğrencileri de karne heyecanı sardı. Karne günü sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını internette araştırmaya başladı. Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama E Okul üzerinden kolaylıkla öğreniliyor. Peki, Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? İşte, E Okul üzerinden belge hesaplama ile ilgili bilgiler.

1.05.2019Gündem
Şirketler kadın istihdamı için imza atıyor

Şirketler kadın istihdamı için imza atıyor

Türkiye’de 2018 yılı verilerine göre, kadınların işgücüne katılım oranı yüzde 32.5 oldu. OECD ortalaması ise yüzde 63. Eğer Türkiye, OECD ortalamasına ulaşırsa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın 2025 yılında yaklaşık yüzde 20 oranında artması mümkün. Şirketler cinsiyet eşitliğini sağlamak için işe alımlarda kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor, uluslararası sözleşmelere imza atıyor, babalara da izin veriyorlar.

Emine Erdoğan: Sizler birer kahramansınız ve iyi ki varsınız

Emine Erdoğan: "Sizler birer kahramansınız ve iyi ki varsınız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bakım ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey sadece gönülleriniz. Bir insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne günü kutlamalarının birlikte geçirildiği bir çocukluğu hediye etmekten daha anlamlı ne olabilir?" dedi.

7.03.2019Haber
Ünlü akını... 8 Marta özel koruyucu aile yemeği

Ünlü akını... 8 Mart'a özel koruyucu aile yemeği

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bakım ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey sadece gönülleriniz. Bir insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne günü kutlamalarının birlikte geçirildiği bir çocukluğu hediye etmekten daha anlamlı ne olabilir?" dedi.

7.03.2019Gündem
Emine Erdoğan: Koruyucu ailelik için atılacak en küçük adım dalga dalga yayılacak

Emine Erdoğan: Koruyucu ailelik için atılacak en küçük adım dalga dalga yayılacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, koruyucu ailelikle ilgili "Lütfen eşinize, dostunuza, komşularınıza, sahip çıktığınız çocukların şen kahkahalarının evinizdeki bereketi nasıl artırdığını, gönülleri yıkayıp, pirüpak yaptığını anlatın. İnanıyorum ki sizlerin koruyucu ailelik konusunda atacağınız en küçük adım, toplumda dalga dalga yayılacaktır" dedi.

7.03.2019Gündem
Samsunda skandal Bulduklarında altını ıslatmış ve titriyordu...

Samsun'da skandal! Bulduklarında altını ıslatmış ve titriyordu...

Samsun'un Atakum ilçesinde, anaokulu öğrencisi R.D. (4), servis minibüsünde unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi. Aile, görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

22.01.2019Gündem
İstanbul Valisi Yerlikaya: Kar tatili veremedik, 15 tatil veriyoruz

İstanbul Valisi Yerlikaya: Kar tatili veremedik, 15 tatil veriyoruz

18 milyon öğrenci karnelerini alarak 15 gün sürecek yarıyıl tatiline başladı. İstanbul'da Bahçelievler Yayla İlkokulu’nda karne dağıtan Vali Ali Yerlikaya, "Kar tatili veremedik. Ama işte size bugün 15 koca gün tatil veriyoruz" dedi. Vali Yerlikaya, öğrencilere tatilde dinlenmelerini ve İstanbul'u keşfetmelerini söyledi.

18.01.2019Eğitim
Lise önünde bıçaklı kavga: Karne günü sana bir sürprizim var

Lise önünde bıçaklı kavga: 'Karne günü sana bir sürprizim var'

İstanbul Gaziosmanpaşa'da bulunan bir lisenin önünde kavga çıktı. Kız meselesi yüzünden çıktığı öğrenilen kavgada 2 kişi yaralanırken bir kişi gözaltına alındı.

18.01.2019Gündem
E-Okul VBS giriş: E Okul kapandı mı

E-Okul VBS giriş: E Okul kapandı mı?

E Okul giriş ekranı, not ortalamasını almak isteyen öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) E Okul girişi ile öğrencilerin erişimine açtığı devamsızlık bilgileri ve not görüntüleme ekranları, karne günü dahil açık olmaya devam edecek. Peki, E Okul girişi ile not görüntüleme nasıl yapılır? İşte, E Okul kapandı iddialarına yönelik bazı bilgiler

16.01.2019Gündem
Takdir teşekkür hesaplama işlemi E Okul üzerinden nasıl yapılır Hesaplama işleminde yeni sistem

Takdir teşekkür hesaplama işlemi E Okul üzerinden nasıl yapılır? Hesaplama işleminde yeni sistem!

Okulların kapanmasına günler kala E Okul üzerinden not hesaplama işlemi devam ediyor. Takdir teşekkür hesaplama işlemi ile karne günü herhangi bir belge alıp alamadığını görebilecek olan öğrenciler, E Okul üzerinden incelemelerine başladı. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan yönetmelik değişimiyle birlikte takdir teşekkür hesaplama işleminde de bazı farklılıklar meydana geldi. Peki, yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, öğrencilerin merak ettiği o detaylar

10.01.2019Gündem
Fark yaratan öğretmenlerden 50 altın öğüt

Fark yaratan öğretmenlerden 50 altın öğüt

Aralarında bir köy okulunu harikalar diyarına çeviren de var, cinsel istismara sessiz kalmayıp öğrencilerinin hayatını değiştiren de... Bir nesli yetiştirirken yaptıklarıyla fark yaratan, ilham veren öğretmenlerden, öğrenciler ve geleceğin eğitimcileri için çok değerli tavsiyeler aldık.

Çocuklar Duymasın dizisinin yeni sezonunda Emre evleniyor İşte fragman

Çocuklar Duymasın dizisinin yeni sezonunda Emre evleniyor! İşte fragman

Çocuklar Duymasın dizisi yayınlanan yeni sezon 45. bölüm fragmanıyla izleyicilerine heyecan dolu dakikalar yaşatacağının sinyallerini verdi. Dizinin yayınlanacak olan yeni sezon bölümünde Emre'nin evlilik kararı alması şoke ediyor. İşte, Çocuklar Duymasın dizisi yeni sezon fragmanı.

31.07.2018Televizyon
Baba dostu şirketler

Baba dostu şirketler

Günümüzde babalar da anneler gibi iş ve özel yaşam dengesini tutturamamaktan, çocuklarıyla istedikleri kadar vakit geçirememekten şikayetçi. Bugün pek çok ailede kadın ve erkek beraber iş hayatında yer alıyor, evde de işleri, çocuk bakımını paylaşıyor. Fakat pek çok şirket annelere esneklik tanırken, babalar çoğu zaman göz ardı ediliyor. Bugün İngiltere babalık iznini 12 haftaya çıkarmayı düşünürken, pek çok global şirket de babalara daha uzun babalık izinleri ve esnek çalışma imkanları sunmaya başladı.

Çocuklar Duymasın yayınlanan son bölümüyle sezon finali yaptı Sezon finalinde neler oldu

Çocuklar Duymasın yayınlanan son bölümüyle sezon finali yaptı! Sezon finalinde neler oldu?

Kanal D ekranlarının herkes tarafından büyük beğeniyle takip edilen dizisi Çocuklar Duymasın, yayınlanan 44. bölümüyle sezon finali yaptı. Sezon finalinde, Meltem Haluk’tan sevdiği herkese sarılmasını ister. Çünkü çevresindeki herkes Haluk’u çok sevmektedir ancak ondan çok korkmaktadır. İşte, Çocuklar Duymasın dizisinin sezon finalinde yaşananlar...

9.06.2018Televizyon
Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul liselerde eğitim alan yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alarak üç aylık yaz tatiline çıktı. Karne günü ilginç görüntülere de sahne oldu. Okul bahçesindeki uçakta karne alan da oldu, törende sıcaktan bunalan da. Ayrıca İzmir’deki bir ilkokulda öğrencilerle aynı sınıfı paylaşan ve hikayesiyle gündeme oturan ‘Tombi’ isimli kedi de karnesini aldı. Tombi’nin karnesindeki, notlar ise ‘Pekiyi’.

8.06.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Boşanma sürecinde çocuklar

Hiçbir ilişkiye bir süre sonra biteceği düşüncesiyle başlanmaz tabii ki, ancak sevgi ve saygı süreç içerisinde azaldığında, kişilerin başlangıçta sorun etmediği; statü ve kültür farkı, geçim sıkıntısı, hayatı yorumlama tarzlarındaki farklılıklar gün yüzüne çıkabilir. Bu ve benzer sebeplerden dolayı, kırılmalar yaşanmaya başlar.

19.05.2020
Çocuklarımızın korkulu rüyası karneler olmasın

Çocuklarımızın korkulu rüyası "karneler" olmasın!

Ebeveynler olarak karne günü çocuğunuzun ‘’karne notlarını değil!’’ ,süreç içerisinde göstermiş olduğu performansı, sabrı, emeği ve sorumluluğu değerlendiriniz.

16.01.2019