EKSTRA
MENÜ

Kahvaltının Faydaları

Kahvaltının Faydaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kahvaltının Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24 Kahvaltının Faydaları haberi bulunmuştur.

Kahvaltının Faydaları Haberleri

Neden Kahvaltı Yapmalıyız İşte 5 Harika Neden...

Neden Kahvaltı Yapmalıyız? İşte 5 Harika Neden...

Kiminin sevdiği, kimine göre ise günün başlangıcında zor gelen ve atlanabilen, hafta sonları genelde özenerek yapılan, hafta içi bazen aksatılan, uzun sohbetlerin yapıldığı keyifli bir öğün olan kahvaltının bilimsel olarak kanıtlanmış pek çok faydası var! İşte kahvaltı yapmak için 5 neden...

Türk Tipi Kahvaltı Sağlıklı mı

Türk Tipi Kahvaltı Sağlıklı mı?

Kahvaltının sağlık için olan önemini uzmanlar sıklıkla anlatıyor. Peki sağlıklı bir kahvaltı nasıl olmalı? Türk tipi kahvaltı faydalı mı? Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın anlatıyor.

Kahvaltı Neden Önemli

Kahvaltı Neden Önemli?

Gece boyunca aç kalan vücudunuz güzel bir kahvaltıyı hak ediyor. Neden mi? Diyetisyen Salih Gürel anlattı.

Sağlıklı Bir Kahvaltıda Bunlara Dikkat Edin

Sağlıklı Bir Kahvaltıda Bunlara Dikkat Edin!

Son günlerde sıkça gündeme gelen bir tartışma konusu olsa da sabah kahvaltısı hala günün en önemli öğünü olarak kabul ediliyor. Çünkü akşam yemeğinin ardından gece boyunca 8 ila 12 saat aç kalan metabolizmayı canlandırmak için kahvaltı yapmak gerekiyor. Ayrıca kahvaltı, gün içinde fazladan kalori alımının önüne geçerken beyin için lazım olan glikozun sağlanması bakımından da önemli bir öğün.

Kahvaltının Mutlulukla Ne İlgisi Var

Kahvaltının Mutlulukla Ne İlgisi Var?

Birçok insan güne kahvaltı yaparak başladığında kendini mutlu ve zinde hissettiğini dile getirmektedir. Araştırmalara göre de kahvaltıyla güne başlayan insanların hem iş hem okul hem de sosyal hayatta daha başarılı oldukları ortaya çıkmıştır. Sabahları zor uyanıp tüm günü stresli ve huzursuz geçiriyorsanız nedeni kahvaltı yapmama alışkanlığınız olabilir.

Kahvaltı yapmadan sağlıklı kilo vermeniz mümkün mü

Kahvaltı yapmadan sağlıklı kilo vermeniz mümkün mü?

Beslenme alışkanlıkları ile ilgili son yapılan araştırmalar kahvaltı öğünü ile ilgili dikkat çeken tespitler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yaz mevsiminin gelmesi ile fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmanın arayışına girenler için sağlıklı kilo verme yöntemini ise Sport Eğitmeni Serhat Çamkerten anlatıyor.

19.06.2019Sağlık
Kahvaltı Yapmamanın Zararları Neler

Kahvaltı Yapmamanın Zararları Neler?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Iowa Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı uzun süren araştırma sonuçlarına göre, kahvaltı etmeyenlerin kalp rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetme oranı, hergün kahvaltı edenlere göre yüzde 87 daha fazla.

Doğru Bir Kahvaltı Nasıl Olmalı

Doğru Bir Kahvaltı Nasıl Olmalı?

Kahvaltının günün en değerli öğünü olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu fikre destek veren Sabri Ülker Vakfı, "Doğru bir kahvaltı nasıl olmalı" sorusunu cevapladı.

Sağlıklı Kahvaltı İçin Sofranızdan Bunları Eksik Etmeyin

Sağlıklı Kahvaltı İçin Sofranızdan Bunları Eksik Etmeyin

Kahvaltı en önemli öğünlerden. Peki, sağlıklı bir kahvaltı öğünü için neleri yemek gerekiyor? İşte sorunun cevabı...

İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

Bulletproof yani kurşungeçirmez kahveyi profesyonel sporcuların yanı sıra artık pek çok amatör sporcunun da elinde görüyoruz. Dave Asprey’nin Tibet’te bir dağın tepesinde aklına gelen bu fikir, şimdi uzun süre performans göstermek isteyenlerin elinden düşmüyor.

29.11.2016Sağlık
Unutkanlığın ilacı: Havuç suyu

Unutkanlığın ilacı: Havuç suyu

Zinde kalmanın ve hafızanın yerinde olmasını sağlamanın en kolay yolu düzenli olarak havuç suyu içmekten geçiyor.

30.03.2016Sağlık
Kahvaltı etmeyenler daha mı fazla kilo alır

Kahvaltı etmeyenler daha mı fazla kilo alır?

Sağlıklı beslenmede kahvaltı günün olmazsa olmaz öğünüdür. Özellikle kilonuzu sürekli gözetmeniz gerekiyorsa. Fakat Avrupa ve ABD’de, başta genç kızlar olmak üzere, halkın yüzde 10’u ila 30’u kahvaltı etmiyor.

4.05.2015Keyif
Sınav öncesi beyne doping

Sınav öncesi beyne doping

Eminiz ki annenizden, “Şunu da ye çocuğum, bak zihnin açılır” gibi lafları çok duydunuz. Ancak anneniz size sınav öncesi şeker yedirmek istiyorsa durun!

20.12.2014Eğitim
5 yıldızlı kahvaltı menüsü

5 yıldızlı kahvaltı menüsü

Güne iyi başlamak isteyenler için “Tamek”!

28.11.2012Alışveriş
Hafıza güçlendiren yiyecekler

Hafıza güçlendiren yiyecekler!

Hafızayı ve bilişsel fonksiyonları bazı besinler sayesinde kuvvetlendirmek, böylece yaşam kalitesini artırmak da elinizde!

BJK Koleji’nin Ekolojik Evinde Kahvaltı Keyfi

BJK Koleji’nin Ekolojik Evinde Kahvaltı Keyfi

BJK Koleji, ekibimizi muhteşem bir ekolojik kahvaltıyla ağırladı.

21.01.2011Etkinlikler
Yumurtasız kahvaltı sofrası kalmasın

Yumurtasız kahvaltı sofrası kalmasın!

Sabah kahvaltısında yumurta tüketilmesi dikkati artırıyor ve öğlen saatlerine kadar kişinin kendini tok hissetmesini sağlıyor.

Yumurtasız kahvaltı olmaz

Yumurtasız kahvaltı olmaz

Sabah kahvaltısında yumurta yemek dikkati artırıyor ve tüm gün zinde tutuyor.

22.10.2008Gündem
Wolfowitz: Türkiye’nin tam üyeliği AB’ye çok şey katacak

Wolfowitz: Türkiye’nin tam üyeliği AB’ye çok şey katacak

Türkiye ile Dünya Bankası arasındaki ilişkiden gurur duyduğunu söyleyen Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, "Hem ben hem de meslektaşlarım şuna ikna olduk ki, Türkiye’nin AB üyeliği sadece Türkiye’ye pek çok şey katmayacak, aynı zamanda AB’ye de pek çok şey katacak" dedi.

28.01.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Diyet Önerileri Kişiye Özeldir

Herkesin sağlıklı beslenmeye ve formda olmaya ihtiyacı vardır. Sizlerin bu ihtiyacı ve konuya ilgisi, suistimale açık bir konu gibi görünüyor. Birinin ön adıyla çıkagelen diyet akımlarını veya diyet önerilerini, kendi üzerinizde denemek için fazla değerlisiniz.

21.01.2020

O kadar masum geliyor ki!

Karpuz ve peyniri ne miktarda ve hangi öğünde tercih etmeliyiz? Bu ikilinin en masum şekli ara öğün alternatifi olarak kullanmaktır.

16.07.2018