EKSTRA
MENÜ

Jinekoloji

Jinekoloji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jinekoloji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 730 Jinekoloji haberi bulunmuştur.

Jinekoloji Haberleri

Kadınlar jinekolojik muayeden korkuyor

Kadınlar jinekolojik muayeden korkuyor

Türkiye’de yılda ortalama 2 bin kadına yumurtalık kanseri teşhisi konuluyor. Kanser çoğunlukla 3.evrede, yani birçok organa yayıldığı dönemde keşfediliyor. Teşhisteki bu ciddi gecikmenin en önemli sebebi ise Türk kadınının jinekolojik muayeneden korkması.

10.02.2016Sağlık
Türkiyedeki ameliyat Portekizden izlendi

Türkiye'deki ameliyat Portekiz'den izlendi

Türkiye'de ve dünyada ilk kez göbek deliğinden rahim alınması operasyonunu gerçekleştiren Prof. Dr. Fatih Şendağ'ın bu yöntemle yaptığı ikinci ameliyat, Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen endoskopi kongresinde canlı olarak izlendi.

28.01.2016Gündem
100 doktor ne izledi

100 doktor ne izledi ?

İZMİR’deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği tarafından düzenlenen Jinekolojik Robotik Cerrahi Kursu’nda, rahmi ve yumurtalıkları Da Vinci Robotu ile alınan hastanın ameliyatını 100 doktor canlı olarak izledi.

27.01.2016Ege
Canan Karataya Türk Jinekoloji Derneğinden cevap

Canan Karatay'a Türk Jinekoloji Derneği'nden cevap

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneğince (TJOD), "Dr. Canan Efendigil Karatay, meslekten men edildiği iddialarının gerçek olmadığını beyan ederek, 'Kimse beni meslekten men edemez, men edilmedim' şeklinde açıklamada bulunmuştur. Bu açıklaması gerçek durumla bağdaşmamaktadır" ifadesi kullanıldı.

14.01.2016Sağlık
Tarım Bakanlığı Canan Karatay’ı şikâyet etti

Tarım Bakanlığı Canan Karatay’ı şikâyet etti

Ekmek için “en zararlı alışkanlık” diyen Prof. Dr. Canan Karatay’dan şikâyetçi olanlar kervanına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da eklendi.

13.01.2016Sağlık
İlk kez Türkiye’den bir hekimi onursal üye seçtiler

İlk kez Türkiye’den bir hekimi onursal üye seçtiler

Ekim 2015’ te Milano’da yapılan İtalyan Jinekoloji Derneği Kongresi’nde, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) Başkanı Prof. Dr. S. Cansun Demir'i onursal üye seçildi.

17.12.2015Sağlık
Rahmin yoksa polis olamazsın

Rahmin yoksa polis olamazsın

Polis okulunu bitiren genç kadın, göreve atanmasına 2 gün kala doğuştan rahmi olmadığı gerekçesiyle ilişiğinin kesildiğini ileri sürerek Emniyet’e dava açtı.

9.12.2015Gündem
Karatay’a 15 gün meslekten men

Karatay’a 15 gün meslekten men

İstanbul Tabip Odası Onur Kurulu, şeker testleriyle ilgili açıklaması sebebiyle Prof. Dr. Canan Karatay’a geçici olarak meslekten men cezası verilmesine karar verdi.

20.10.2015Gündem
Prof. Dr. Köse: Rahim ağzı kanseri, Aşıyla önlenebiliyor.

Prof. Dr. Köse: "Rahim ağzı kanseri, Aşıyla önlenebiliyor."

MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum-Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Faruk Köse, rahim ağzı kanserinden aşı ile korunulabileceğini söyledi.

11.09.2015Ege
Uyuşturucu kuryesi doktordan şaşırtan savunma

Uyuşturucu kuryesi doktordan şaşırtan savunma

Antalya’da çantasında taşıdığı 1085 adet uyuşturucu hapla yakalanarak uyuşturucu kuryeliğinden yargılanan Moldovalı jinekoloji uzmanı Dr. Aliona Dutu, hapların çantasına diğer sanıklar tarafından konulduğunu, bu hapları kalp ilacı olarak bildiğini söyledi.

25.08.2015Gündem
Doğum kontrol hapları bazı kanserleri önlüyor olabilir

'Doğum kontrol hapları bazı kanserleri önlüyor olabilir'

Uzun süre kullanılan doğum kontrol haplarının, başta rahim ve yumurtalık olmak üzere birçok kanseri engellediğinin tespit edildiği belirtildi. Araştırma Oxford Üniversitesi tarafından yapıldı.

20.08.2015Sağlık
Prof. Dr. Karatay meslekten men edildi mi

'Prof. Dr. Karatay meslekten men edildi mi?

Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süre ile meslekten men edildiği iddiası sosyal medyada en çok tartışılan konular arasında yer aldı. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin (TJOD) yaptığı başvuru sonrası alındığı iddia edilen 'men kararı'nı ise İstanbul Tabip Odası (İTO) yetkilileri doğrulamadı. Dr. Hasan Oğan, Karatay ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ancak alınan bir karar olmadığını aktardı. TJOD ise, sitesine koyduğu açıklamayı gün içinde kaldırdı.

31.07.2015Ekonomi
Sezaryen kısırdöngü

Sezaryen kısırdöngü

Yükselmeye devam eden sezaryen oranları uzmanlara göre artık bir ‘kısırdöngü’. Doktorlar normal doğumda yaşanabilecek herhangi bir sorun nedeniyle dava açılmasından korkuyor, kadınlar sezaryenden vazgeçmiyor.

16.05.2015Gündem
Cinsel yolla bulaşıp kanser yapıyor

Cinsel yolla bulaşıp kanser yapıyor

Birçok kişi, HPV ile enfekte oluyor ama bazılarında hiçbir hastalığa neden olmayan virüs, bazılarını kanser yapıyor. Çünkü cinsel yolla bulaşan bu virüsü kansere dönüştüren faktörler var ve bunların başında sigara geliyor.

16.05.2015Avrupa
HPV cinsel yolla bulaşıyor ne zaman kanser yapıyor

HPV cinsel yolla bulaşıyor ne zaman kanser yapıyor?

Birçok kişi, HPV ile enfekte oluyor ama bazılarında hiçbir hastalığa neden olmayan virüs, bazılarını kanser yapıyor. Çünkü cinsel yolla bulaşan bu virüsü kansere dönüştüren faktörler var ve bunların başında sigara geliyor.

16.05.2015Sağlık
Kadınlar en çok doğum kontrol haplarını araştırıyor

Kadınlar en çok doğum kontrol haplarını araştırıyor

Kadınlar en çok doğum kontrol haplarını, doğum kontrol yöntemlerini ve gebe kalamamayı araştırıyor.

6.05.2015Sağlık
Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazer ile genital estetik amaçlı Genital Bölge renk Açma - Beyazlatma, Küçük Dudakları Ufaltma Ameliyatı ( Labioplasti ), Kalıcı Kızlık Zarı Tamiri ( Hymenoplasti) ve Vajina Daraltma işlemleri yapıyoruz.

Rahim kanseri nasıl belirti verir

Rahim kanseri nasıl belirti verir?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim kanseri belirtileri hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanserinin tedavisi nedir

Rahim ağzı kanserinin tedavisi nedir?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanseri tedavisi hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanserinin sebebi nedir; nasıl oluşur

Rahim ağzı kanserinin sebebi nedir; nasıl oluşur?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanseri hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanserinde risk faktörleri nelerdir

Rahim ağzı kanserinde risk faktörleri nelerdir?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanserinde risk faktörleri hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ya da riski var mıdır

Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ya da riski var mıdır?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ve riskleri hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanseri aşısı ne kadar koruyucudur

Rahim ağzı kanseri aşısı ne kadar koruyucudur?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanseri aşısı hakkında bilgi veriyor.

Erkekler de rahim ağzı kanseri aşısı yaptırabilir mi

Erkekler de rahim ağzı kanseri aşısı yaptırabilir mi?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, erkeklerin Rahim ağzı kanseri aşısı yaptırması hakkında bilgi veriyor.

Rahim ağzı kanseri aşısı kimlere yapılır

Rahim ağzı kanseri aşısı kimlere yapılır?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör,Rahim ağzı kanseri aşısıhakkında bilgi veriyor.

Jinekolojik kanserlerin tedavisinde laparoskopik ya da robotik cerrahi uygulanabilir mi

Jinekolojik kanserlerin tedavisinde laparoskopik ya da robotik cerrahi uygulanabilir mi?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, jinekolojik kanserlerde laparoskopik ya da robotik cerrahi hakkında bilgi veriyor.

Jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için hangi yaşta hangi tetkikler yaptırılmalıdır

Jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için hangi yaşta hangi tetkikler yaptırılmalıdır?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, jinekolojik kanserlerin teşhisi hakkında bilgi veriyor.

Jinekolojik kanser için tedavi görmüş bir kadın anne olabilir mi

Jinekolojik kanser için tedavi görmüş bir kadın anne olabilir mi?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, jinekolojik kanserler tedavisi geçirmiş kadınlarda annelik hakkında bilgi veriyor.

Hangi jinekolojik kanserlerde cerrahinin yanı sıra radyoterapi ve kemoterapi uygulanır

Hangi jinekolojik kanserlerde cerrahinin yanı sıra radyoterapi ve kemoterapi uygulanır?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, jinekolojik kanserlerde cerrahinin yanı sıra radyoterapi ve kemoterapi uygulamaları hakkında bilgi veriyor.

Diploma için domuz yetiştirme şartı

Diploma için 'domuz yetiştirme' şartı

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Avrupa Birliği ülkelerindeki veteriner eğitimine akredite olmanın koşulları arasında bulunan uygulamalı domuz eğitimi’ vermeye geçti. Bursa’dan getirilen 5 dişi ve 1 erkek domuz, fakültede beslenmeye başlandı. Türkiye’de verilen veteriner diplomalarının Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olabilmesi için mezun olunan fakültenin Avrupa Veteriner Eğitimi Kurumları Birliği’ne akredite olması gerekiyor.

27.04.2015 Gündem
Özgü Namalın hipnozla doğum yöntemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Özgü Namal'ın hipnozla doğum yöntemi hakkında merak ettiğiniz her şey

Özgü Namal hipnozla hazırlandığı ilk doğumunu evde, ebeyle birlikte gerçekleştirdi. Bir yandan sezaryenin önlenemeyen yükselişi sürerken, diğer yandan Namal gibi pekçok gebe ‘normal doğum’u korkusuz ve ağrısız yapmanın yollarını arıyor. Hipnoz da son yılların gözde seçeneklerinden biri.

14.04.2015Sağlık
Kadınlarda Hayat Kurtaran 3 Öneri

Kadınlarda Hayat Kurtaran 3 Öneri

Acıbadem Maslak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı/ Jinekolojik Kanser Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mete Güngör, kadınlarda hayat kurtaran 3 öneride bulundu...

Prof. Dr. CANAN Karatay suçlamalara yanıt verdi

Prof. Dr. CANAN Karatay suçlamalara yanıt verdi

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Ben doğal karbonhidrat veriyorum, bunun farkında değiller veya görmezden geliyorlar. Bir gebenin karbonhidrata ihtiyacı var diyorlar, tabii ki var. Ama sizin yüklediğiniz şekere ihtiyacı yok. Bir kerede anneye yüklenen 100 gram şekerin plasentayı ve bebeği bozduğu biliniyor" dedi.

12.03.2015Sağlık
Gebelikte şeker yüklemesi zararlı mı

Gebelikte şeker yüklemesi zararlı mı?

Canan Karatay: “Yükledikleri şeker bildiğimiz beyaz çay şekeri.”

Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusu

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Prof. Dr. Canan Karatay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

11.03.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Laparoskopik cerrahi nedir

Laparoskopik cerrahi nedir?

Bu yöntemin açık ameliyata göre birçok avantajı var.

8.07.2015

Sivilceli, kilolu ve yüzü tüylü

Özellikle orta ve alt gelir grubundaki ailelerimizin genç kızlarında her gün biraz daha yaygınlaşan önemli bir problem var: PKOS!

18.05.2015