EKSTRA
MENÜ

Kanser Teşhisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.030 haberi bulunmuştur.

Kanser Teşhisi Haberleri

Yüzde 1lik sınav Cebindeki kimlik batıyor sandı ama...

Yüzde 1'lik sınav! Cebindeki kimlik batıyor sandı ama...

Kadir Çetinkaya, 2 yıl önce sol memesinde bir batma hissetti. Önce bunun gömlek cebindeki nüfus kağıdından kaynaklandığını sandı. Bir süre sonra şişlik fark edince doktora koştu. Çetinkaya erkeklerde yüzde 1’den daha az sıklıkta görülen meme kanserine yakalanmıştı. 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası’nda Çetinkaya’nın hikâyesini dinledik.

5.04.2021Gündem
Beyin tümörüne karşı aşı

Beyin tümörüne karşı aşı

Almanya’da beyin tümörüyle mücadelede önemli bir gelişme yaşandı. Heidelberg ve Mannheim’da uzun süredir yapılan aşı çalışmaları ilk meyvesini verdi. Bilim insanları, beyin sapı tümörü olarak bilinen ‘Difuz Glioma’ya karşı geliştirdikleri aşının ilk faz denemelerinde yüzde 93 oranında başarı elde ettiklerini duyurdu.

28.03.2021Avrupa
Naz Elmasın ablası Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında Açelya Elmasın yer aldığı diziler

Naz Elmas'ın ablası Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında? Açelya Elmas'ın yer aldığı diziler

4 kez kanseri yenen Açelya Elmas zaman zaman konuk olduğu programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. 2 kez ilik nakli olan ünlü oyuncu Açelya Elmas, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada çocuk sahibi olamayacağını açıklamıştı. Peki, Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında? İşte Açelya Elmas'ın yer aldığı diziler

23.03.2021Televizyon
Genç hayranları sevinçten havalara uçtu: Ünlü yıldızla selfie coşkusu

Genç hayranları sevinçten havalara uçtu: Ünlü yıldızla selfie coşkusu

Güzel oyuncu, alışveriş çıkışı kendisini kapıda bekleyen iki genç hayranını kırmadı. Onlarla birlikte selfie çektiren yıldız, kısa bir süre de sohbet etti. İki genç hayranı da güzel oyuncuyu otomobiline kadar takip etti.

20.03.2021Magazin
Yangın sırasında balkona çıkan yaşlı kadın güçlükle ikna edilip, indirildi

Yangın sırasında balkona çıkan yaşlı kadın güçlükle ikna edilip, indirildi

ANTALYA'nın Serik ilçesinde Alzheimer hastası Ayşe Küçüktat (70) ile oğlu ve gelininin oturduğu 3 katlı binada yangın çıktı. İtfaiyenin yangına müdahalesi sırasında balkona çıkan ve paniğe kapılan Ayşe Küçüktat uzun uğraşlar sonucu ikna edilerek indirildi.

10.03.2021Gündem
Muhabbet kuşu Cevriyeye, diş protezinden gaga

Muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga

ANTALYA'da burnundaki tümör yüzünden gagası düşen 6 yaşındaki muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga yapıldı. Çocuk implantlarıyla tutturulan protez gaga ameliyatı 2,5 saat sürdü. Kuşun sahibi Helen Sanem Gültekin (21), "Cevriye'nin gagası düşünce yaşamaz diye düşündük, uyutmak için veterinere gelmiştik. Direndi, ameliyattan da çıktı ve şu an gayet sağlıklı" dedi.

10.02.2021Haber
İlklerin doktoru Safiye Ali

İlklerin doktoru Safiye Ali

Google dün, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kadın tıp doktoru Safiye Ali’nin 127’nci yaş gününe özel bir doodle hazırladı. Kız çocuklarının okumasının bile lüks sayıldığı bir dönemde Almanya’da tıp eğitimi alan Safiye Ali, anne-çocuk sağlığı üzerine yaptığı çalışmalarla alanının öncü isimlerinden biri oldu.

3.02.2021Gündem
Google Safiye Aliyi unutmadı - Safiye Ali kimdir, neden doodle oldu

Google Safiye Ali'yi unutmadı - Safiye Ali kimdir, neden doodle oldu?

Dünya çapında en çok kullanılan arama motoru Google Safiye Ali'yi unutmadı. Safiye Ali'ye özel olarak hazırlanan doodle tasarımı mesleği hakkında da bilgi veriyor. Google'ın ana sayfasındaki görsele tıklandığında kullanıcıların karşısına Safiye Ali ile ilgili yapılmış haberler ve Safiye Ali'nin hayatı çıkıyor. Mesleki çalışmalarının yanı sıra İstanbul’da başlayan feminist harekete katılarak Türk kadınının seçilme hakkı için mücadele etmiştir. İşte Safiye Ali 'nin hayatıyla ilgili bilgiler...

2.02.2021Gündem
Prof. Dr. Serdar Turhal: Bu çalışma, kanser hastalarına yeni bir umut ışığı oldu

Prof. Dr. Serdar Turhal: "Bu çalışma, kanser hastalarına yeni bir umut ışığı oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün farklı bir yönü keşfedilen koronavirüs, bu kez lenfoma hastalarına umut oldu. İngiltere'de yayınlanan bir makalede, koronavirüsle mücadele eden hücrelerin, lenf kanseri hücrelerini yok ettiği kaleme alındı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Serdar Turhal, "Bu çalışma, kanser hastalarına yeni bir umut ışığı oldu” dedi.

23.01.2021Haber
Lenf kanserine koronavirüs umudu: Yeni bir umut ışığı

Lenf kanserine koronavirüs umudu: Yeni bir umut ışığı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün farklı bir yönü keşfedilen koronavirüs, bu kez lenfoma hastalarına umut oldu. İngiltere'de yayınlanan bir makalede, koronavirüsle mücadele eden hücrelerin, lenf kanseri hücrelerini yok ettiği kaleme alındı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Serdar Turhal, "Bu çalışma, kanser hastalarına yeni bir umut ışığı oldu” dedi.

23.01.2021Gündem
Onu ne kanser ne de korona durdurdu... Bisiklet üzerinde 30 bin kilometrelik yolculuğu çıktı

Onu ne kanser ne de korona durdurdu... Bisiklet üzerinde 30 bin kilometrelik yolculuğu çıktı

Yardım kurumlarına bağış toplamak için İngiltere'den Çin'e doğru bisikletiyle 30 bin kilometrelik yolculuğu çıkan kanser hastası Luke Grenfell-Shaw, İstanbul'a ulaştı. Yolculuğu boyunca yakalandığı koronavirüsü de atlatan 26 yaşındaki İngiliz Luke Grenfell-Shaw, birkaç gün sonra Çin'e doğru tekrar pedal çevirmeye başlayacak. Shaw, "Eğer siz de yolda pembe-mavi bir bisikletle dolaşan birini görürseniz, merhaba ya da 'Hello' deyin " diyor.

11.01.2021Seyahat
Meme Kanseri Ne Kadar Hızlı Yayılır

Meme Kanseri Ne Kadar Hızlı Yayılır?

Kadınlar arasında en yaygın kanser teşhisi olan meme kanserinin büyümesini ve yayılmasını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Meme kanserinin seyri her hastada farklı olduğundan meme kanserinin ne kadar hızlı büyüyebileceğini tam olarak söylemek zordur. Kanser, insan hücrelerindeki mutasyonlar nedeniyle oluşur. Mutasyonlar normal, öngörülebilir hücre bölünme kalıplarını izlemez, dolayısıyla ilerlemeyi tahmin etmek zordur.

mRNA teknolojisinin mucidi: Katalin Kariko

mRNA teknolojisinin mucidi: Katalin Kariko

Pfizer/BioNtech tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının temel aldığı mRNA teknolojisini geliştiren Macar asıllı bilim insanı Katalin Kariko, "İnsanların keşfimizi keşfetmeleri uzun zaman aldı. Aşıyı bir paket çikolata kaplı fıstıkla kutladım. Ama asıl kutlamayı yazın bu sıkıntılar sona erince; virüsü, aşıyı unuttuğumuz zaman yapacağım" dedi.

18.12.2020Teknoloji
Koronavirüs sebep oldu Teşhis gecikti, ileri evre hasta sayısı artıyor...

Koronavirüs sebep oldu! Teşhis gecikti, ileri evre hasta sayısı artıyor...

Türk Üroonkoloji Derneği, ‘Prostat Kanseri Veritabanı’ kaynaklı bilgiler ışığında hazırlanan ‘Türkiye Prostat Kanseri Haritası’nın sonuçları açıkladı. Prostatın dünyada erkeklerde en sık görülen kanser türleri arasındaki ikinci sırada yer aldığını söyleyen Türk Üroonkoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Ataus, 'Pandemi döneminde kanserde ileri evre tanısında artış gözlendi. Çünkü hastalar, Kovid-19 endişesiyle hastaneye başvurmakta gecikti. Salgın uzun bir zamana yayıldığı için hastalığın evresi ilerledi, bazı hastalara geç teşhis kondu' dedi.

15.12.2020Gündem
Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler; tek masada, iki zorlu kanser ameliyatı

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler; tek masada, iki zorlu kanser ameliyatı

Türkiye'de bir ilk, Okmeydanı'ndaki Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirildi. 72 yaşındaki bir hastaya aynı anda hem akciğer hem gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı.

9.12.2020Haber
Türkiyede bir ilki gerçekleştirdiler... Tek masada, iki zorlu ameliyat

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiler... Tek masada, iki zorlu ameliyat!

Türkiye'de bir ilk, Okmeydanı'ndaki Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirildi. 72 yaşındaki bir hastaya aynı anda hem akciğer hem gırtlak kanseri ameliyatı yapıldı.

9.12.2020Gündem
Diyabette pankreas kanseri riskine dikkat

Diyabette pankreas kanseri riskine dikkat

Diyabette pankreas kanseri riskine dikkat çeken Genel cerrah Prof. Dr. Onur Yaprak “50 yaş üzerindeki her 100 bin kişinin 38’i pankreas kanserine yakalanmaktadır. Pankreas kanseri belirtileri mide şikayetleri ile karışabilir. Şişkinlik, sırta vuran ağrı, kilo kaybı, idrar renginin koyulaşması, yeni ortaya çıkmış bir diyabet bu konuda uyanık olmamızı gerektiren şikayetlerdir” dedi.

12.11.2020Sağlık
Yapay zeka öksürük sesiyle koronavirüs teşhisi koyabilir mi

Yapay zeka öksürük sesiyle koronavirüs teşhisi koyabilir mi?

ABD'de yapay zekayla geliştirilen bir yazılımla, Covid-19 hastaları sadece öksürüklerinin sesiyle tespit edildi.

5.11.2020Teknoloji
ABDde yapay zekayla öksürük sesiyle Covid-19 teşhisi koyan yazılım geliştirildi

ABD'de yapay zekayla öksürük sesiyle Covid-19 teşhisi koyan yazılım geliştirildi

ABD'de geliştirilen bir yazılım öksürük sesiyle koronavirüs teşhisi koyuyor.

3.11.2020Dünya
Hekimoğlu 21. son bölüm tek parça ve kesintisiz izle - Hekimoğlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Hekimoğlu 21. son bölüm tek parça ve kesintisiz izle - Hekimoğlu yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Hekimoğlu 21. son bölüm tek parça yayınlandı. Her salı Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu'nun 13 Ekim tarihli son bölümünde, Ateş'in ailesinin şehir dışından gelmesi dikkat çekti. Ani elektrik çarpması hissiyle sürekli sarsılan gencin hastalığı ise merak konusu oldu. Beğeniyle izlenen Hekimoğlu son bölümü sonrası yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Tüm bu gelişmelerin ardından dizinin son bölümünü kaçıranlar Hekimoğlu son bölümü internetten izlemenin yollarını aramaya başladı. İşte, Hekimoğlu 21. son bölüm tamamı ve yeni bölüm fragmanı.

14.10.2020Televizyon
Banu Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli Afrodit lakaplı Banu Alkan hakkında bilgiler

Banu Alkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Afrodit lakaplı Banu Alkan hakkında bilgiler

Banu Alkan gündemde yer alan isimler arasında yer alıyor. Afrodit lakaplı, Türk sinemasının efsane isimleri arasında yer alan Alkan'ın hayatı araştırılıyor. İşte film-dizi projeleri ve Neremi, Dansa Kaldır, Beyaz Orkide ve Bir Gün Beni Arzularsan gibi şarkıları ile tanınan Banu Alkan hakkında merak edilenler

9.10.2020Magazin
Meme Kanserinin Gizli Belirtileri

Meme Kanserinin Gizli Belirtileri

Meme kanserinin sinsi belirtilerle ilerleyebileceğini belirten Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op.Dr. İsmail Özsan, kadınları dikkat etmeleri gereken belirti ve şikayetler konusunda uyardı.

Sobanın başında yanan ateş

Sobanın başında yanan ateş

Aile Meclisi bu hafta AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ve eşi Remziye Erdinç’in Adana Yüreğir’deki evlerine konuk oluyor. Çiftin tanışma hikâyesi bir soba başında göz göze geldikleri an başlamış.

28.09.2020Gündem
Kanser alanında araştırmalar yapan Barzilaya yapay zeka ödülü

Kanser alanında araştırmalar yapan Barzilay'a yapay zeka ödülü

Merkezi ABD'de bulunan Yapay Zekanın Geliştirilmesi Derneği (AAAI), "İnsanlığın Yararı İçin Yapay Zeka Ödülü"nü, yapay zeka yoluyla kanser teşhisi ve ilaç geliştirme alanında çalışmalar yürüten Amerikalı Profesör Regina Barzilay'e verdi.

24.09.2020Teknoloji
Bozkurt Belediye Başkanı Çelikin acı günü

Bozkurt Belediye Başkanı Çelik'in acı günü

DENİZLİ'nin Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik'in eşi Mustafa Çelik, akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

9.09.2020Gündem
Chadwick Boseman, ölümünün ardından Twitterda rekor kırdı

Chadwick Boseman, ölümünün ardından Twitter'da rekor kırdı

Dünyaca ünlü oyuncu Chadwick Boseman'ın ölüm haberini paylaşan kendi resmi hesabı, bugüne dek görülmemiş bir etkileşim aldı.

30.08.2020Teknoloji
Black Panther başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti

'Black Panther' başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti

Marvel serisinin filmlerinden olan "Black Panther" (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD'li aktör Chadwick Boseman'ın kolon kanseri nedeniyle 43 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

29.08.2020Keyif
Chadwick Boseman kimdir, neden öldü Chadwick Bosemanın hastalığı ve hayatıyla ilgili bilgiler

Chadwick Boseman kimdir, neden öldü? Chadwick Boseman'ın hastalığı ve hayatıyla ilgili bilgiler

‘Black Panther’ başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti. Chadwick Boseman sinemalara girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmde aldığı Kral T’Challa rolüyle hafızalara kazınmıştı. Genç yaşta yaşamını yitiren Chadwick Boseman’in vefat haberi sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Peki, Chadwick Boseman kimdir, neden öldü? İşte Chadwick Boseman'ın hastalığı ve hayatıyla ilgili bilgiler...

29.08.2020Magazin
Son dakika haberi: Black Panther başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti

Son dakika haberi: "Black Panther" başrol oyuncusu Chadwick Boseman hayatını kaybetti

Marvel serisinin filmlerinden olan "Black Panther" (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD'li aktör Chadwick Boseman'ın kolon kanseri nedeniyle 41 yaşında hayatını kaybettiği bildirildi.

29.08.2020Magazin
Kadınlarda Kolon Kanserinin 5 İşareti

Kadınlarda Kolon Kanserinin 5 İşareti

Kolon kanseri semptomları, PMS veya gıda zehirlenmesi gibi tamamen başka bir şeyle kolayca karıştırabilir. Bu nedenle, kadınlarda kolon kanserinin en sık görülen semptomlarını bilmek önemlidir, böylece taramanın yararlı olup olmadığını doktorunuza sorabilirsiniz.Araştırmalar her 24 kadından birine yaşamları boyunca kolorektal kanser teşhisi konacağını açıklıyor. Bağırsak kontrolü yapma zamanı.

Çin’de kanseri belirtiler görülmeden tespit eden test geliştirildi

Çin’de kanseri belirtiler görülmeden tespit eden test geliştirildi

Çin’de yürütülen bir araştırma kapsamında geliştirilen kan testi, 5 farklı kanser türünü belirtiler görülmeden birkaç yıl önce tespit edebiliyor.

23.07.2020Dünya
Kanseri yolun başında tespit eden test geliştirildi

Kanseri yolun başında tespit eden test geliştirildi

Bilim insanları, mide, gırtlak, kalın bağırsak, akciğer ve karaciğer kanserlerini mevcut tanı yöntemlerine kıyasla 4 yıl öncesine kadar tespit etme potansiyeline sahip test geliştirdi.

23.07.2020Teknoloji
Yağlı besinler kanser riskini artırıyor

Yağlı besinler kanser riskini artırıyor

Yağlı beslenmenin ve alkolün meme kanserine yakalanma riskini artırdığına dikkat çeken Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sarper Işıksel, “Meme kanserinin ortaya çıkmasını engelleyebilecek herhangi bir yöntem veya tedavi yoktur. Bu yüzden meme kanseri ile ilgili tüm eğilimler erken teşhis üzerine yoğunlaşmıştır” dedi.

16.07.2020Sağlık
Kazım Koyuncu ölüm yıl dönümünde anılıyor

Kazım Koyuncu ölüm yıl dönümünde anılıyor!

33 yaşında kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Kazım Koyuncu, vefatının 15. yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Erken yaşta hayatını kaybeden Kazım Koyuncu geride unutulmaz Karadeniz ezgileri bıraktı. İşte, Kazım Koyuncu'nun hayatına ilişkin merak edilenler...

25.06.2020Gündem
Karadeniz müziğinin hüzünlü sesi

'Karadeniz müziğinin hüzünlü sesi

"Şair Ceketli Çocuk" olarak tanınan müzisyen, söz yazarı, oyuncu ve aktivist Kazım Koyuncu, ölümünün 15'inci yılında anılıyor.

24.06.2020Keyif
Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren polis için Antalyada tören

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren polis için Antalya'da tören

ANTALYA'da, tedavi gördüğü hastanede ciğerlerindeki rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden polis memuru Mehmet Deliağa (46), düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere Hatay'a gönderildi.

17.06.2020Gündem
Bollywood yıldızı Rishi Kapoor hayatını kaybetti

Bollywood yıldızı Rishi Kapoor hayatını kaybetti

Hindistan'ın ünlü Bollywood sineması oyuncularından Rishi Kapoor 67 yaşında yaşamını yitirdi. Kapoor Hint sinemasının efsane yıldızı Raj Kapoor'un oğluydu.

30.04.2020Keyif
Bollywood yıldızı Irrfan Khan 53 yaşında hayatını kaybetti

Bollywood yıldızı Irrfan Khan 53 yaşında hayatını kaybetti

Bollywood yıldızlarından Irrfan Khan yaşamını yitirdi.

29.04.2020Keyif
Acil durumlarda doğru hastaneye

Acil durumlarda doğru hastaneye

Uzmanlar uyarıyor: “Acillere koronavirüs şikâyeti dışında gelen yok. Koronavirüs kaparım endişesiyle hastaneye gidilmeyince ertelenen hastalıklar daha tehlikeli olabilir.”

19.04.2020Gündem
Kanserden ölen Berna hemşire son yolculuğuna uğurlandı

Kanserden ölen Berna hemşire son yolculuğuna uğurlandı

İZMİR Katip Çelebi Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunu Berna Arslan (24), tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi. Arslan'ın cenazesi, memleketi Ordu'nun Ünye ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

30.03.2020Gündem
Londra’da koronavirüsten ölen Türk sayısı 10 oldu

Londra’da koronavirüsten ölen Türk sayısı 10 oldu

İngiltere’nin başkenti Londra’da koronavirüsten ölen Türk sayısı 10 oldu. Melik Ejder Ülkümen, Ahmet Raşit, Kamil Ahmet, Şengül Besim, Ahmet Raşit ve Yıldıray Faik virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Can kaybının önümüzdeki günlerde hızla artmasından korkuluyor.

25.03.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Benim sınavımın adı kanser

Herkesin olduğu gibi benim de bu hayatta bir sınavım var. Şu an için adı kanser. Adı batasıca...

1.03.2021

Hayvanlarımız da kanser olabiliyor

Vücudumuzun herhangi bir yerinde kitle belirlemesi bizler için ne kadar endişe vericiyse kedi ve köpeklerimiz için aynısı geçerlidir.

22.02.2021

‘Gerçek kahramanlar’ın hikâyeleri

Bu dönemin en büyük yükü onların omuzlarında. Yoruldular, sevdiklerinden uzak kaldılar ve asıl önemlisi, bazıları bu süreçte ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Evet, bu hafta ana karakteri doktorlar olan filmlerden bir seçki yaptık. Lakin şu notu düşmeden edemiyoruz: Listedeki hiçbir film onların pandemi dönemindeki çabaları kadar etkileyici değil; hani derler ya hayat bazen kurgunun önüne geçiyor... Onların bu salgın sırasındaki fedakârlıklarının perdedeki yansımasıysa sanırım önümüzdeki yıllarda gerçekleşecek...

5.12.2020

En mutlu yılımız 2015’miş

2020’nin ileride hiç de güzel hatırlanmayacak bir yıl olduğunu söylemeye gerek bile yok aslında.

22.10.2020

Kanser travması ve EMDR terapisi

Kanser bedeni tehdit eden en ciddî hastalıklardandır ve bugün ölüm sebepleri içinde 2. sırayı almaktadır. Öldürücü ve ciddi bir hastalık olması nedeniyle kanserle mücadele yöntemlerinin çok daha detaylı ve organize bir şekilde planlanması gerekir. Kanserli hastalarda görülen olumsuz düşünceler ve olumsuz ruh hali tedavi başarısını düşürür. Yapılan araştırmalar kanserli hastalarda kanserin kendisinden ziyade olumsuz inanışların ve psikolojik sorunların yaşam kalitesini ve süresini etkilediğini ortaya koymuştur.

7.10.2020

Kanser hayvanların da korkulu rüyası

Son yüzyılın en önemli hastalıkları arasında yer alıyor kanser.

26.02.2020