EKSTRA
MENÜ

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbul Akvaryum hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 695 İstanbul Akvaryum haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbul Akvaryum, şehrin Avrupa Yakası'nda Bakırköy ilçesi Şenlikköy (Florya) mahallesi sınırları içinde bulunan bir rekreasyon alanı. 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir projesi olarak duyurulan akvaryumun yapım ihalesi, yine aynı yıl içinde Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı.[2] Gerek proje, gerekse yapım aşamasında tasarımında değişiklikler yapıldığı için, inşaatı 2011 yılı haziran ayına kadar uzadı. İstanbul Akvaryum 25 Haziran 2011 tarihinde açıldı ve üç gün ücretsiz, bir hafta da % 50 indirimli olarak ziyaret edildi.

İstanbul Akvaryum Haberleri

Ekmek Jaws’ın ağzında: Ortalama maaşları 5 bin 500 lira

Ekmek Jaws’ın ağzında: Ortalama maaşları 5 bin 500 lira

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için akvarist mesleğini deneyimledim. İlginç bir meslek ve hata kaldırmıyor. Ciddi bir uzmanlık ve eğitim gerektiriyor. İş için önce mutfağa girip onlarca kiloluk yemleri doğrayıp hazırladım. Dikkat isteyen bu aşamada yemin ayarı kaçarsa balıklar ölebilir. Dev havuzlardaki balıklara özel olarak bu yemleri dağıttım. Dalgıç kıyafetlerini giyip köpekbalıkların havuzuna girdim orfoz besledim. İşin en zor kısmı bu kıyafetleri giyip çıkartmak. Tam bir işkence. Suyun yüzeyine tekrar çıktığımda ise biraz da olsa empati yaptım. Açıkçası her canlı kendi doğal ortamında rahat nefes alabiliyor.

31.05.2021Ekonomi
Fatma Uruk: Tüm Türkiye rekorlarını kıracağım

Fatma Uruk: Tüm Türkiye rekorlarını kıracağım

Milli serbest dalış sporcusu Fatma Uruk, "Bu sene dünyaya Türkiye'den sesleneceğim" dedi.

8.04.2021Diğer
Soğuk havalarda İstanbulda gidilecek yerler

Soğuk havalarda İstanbul'da gidilecek yerler

Yavaş yavaş havalar soğumaya başladı. Peki yağmurlu bir hafta sonunda evde oturmak yerine İstanbul'da nerelere gidilir? Sizin için güzel bir liste hazırladık...

1.10.2020Seyahat
Milan deniz canlılarıyla tanıştı

Milan deniz canlılarıyla tanıştı

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı Luiz Gustavo, önceki gün eşi Milene Marques Silva ve oğlu Milan Marques Dias’ı İstanbul Akvaryum’a götürdü.

1.10.2020Magazin
Türkiyenin bebek kutup pengueni dünyaya geldi

Türkiye'nin bebek kutup pengueni dünyaya geldi

Türkiye'nin ilk Gentoo türü kutup pengueni 38 günlük kuluçka süresinden sonra İstanbul Akvaryum'da 100 gram ağırlığında dünyaya gözünü açtı. Penguene ismini de Türk halkı verecek.

2.07.2020Haber
Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryuma akın etti

Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryum'a akın etti

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte tatili fırsat bilen aileler, çocuklarıyla birlikte İstanbul Akvaryum'u ziyaret ediyor.

22.01.2020Seyahat
Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite! Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de dört gözle bekliyor. Bu yarı tatilinde uzun tatil planı yapamayanlar için İstanbul’da çocukla gidilecek yerleri sizler için derledik. İstanbul’da ister çocuğunuzla Snowpark’ta eğlenin ister Yeşilçam Müzesi’nde geçmişte yolculuğa çıkın. Seçenek çok, üstelik çok da ucuz…

17.01.2020Seyahat
Perakendenin öncüleri İstanbulda buluşacak

Perakendenin öncüleri İstanbul'da buluşacak

Perakende Günleri 2019 etkinliğinin bu yılki içeriği hız, akıl ve teknoloji öncelikli olacak.

19.11.2019Ekonomi
Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Yaz tatilinin başlamasına az kaldı. 18 milyon öğrenci, 14 Haziran’da karnelerini alarak üç aylık tatile çıkacak. Karnenin anne-babayı da değerlendirdiğini vurgulayan uzmanlar, notları iyi olan çocuklar kadar ‘zayıfı’ bulunanların da teşvik edilmesi gerektiğini söylüyor ve uyarıyor: “Ancak bu pahalı bir ödül olmamalı.” Ayrıca yazı verimli geçirmek için önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyorlar.

11.06.2019Eğitim
Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak bin 500 türden, 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum'daki canlılar yılda 25 ton besin tüketiyor.Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum, içinde yer alan canlıların beslenmesiyle de dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir yanında yaşayan deniz canlılarının bir arada görülebileceği akvaryumda, canlıların yaşam alanına göre birbirinden farklı beslenme protokolleri uygulanıyor. Akvaryumdaki canlıların yılda 25 ton canlı balık tükettiğine dikkat çeken İstanbul Akvaryum İcra Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu, "Canlıların geldikleri bölgelere göre kendilerine ait bir beslenme protokolleri var. Bu protokoller çerçevesinde beslenmelerini sağlıyoruz. Akvaryumdaki beslenme oranına bakarsak, yılda 25 ton taze, canlı balık tüketimi gerçekleşiyor. Balıklarımızın her geçen sene büyümesi ve yaşlarının ilerlemesiyle birlikte bu rakam daha da artıyor" diye konuştu.

7.05.2019Haber
İstanbulda çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'da çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'daki çeşitli müzeler, lunaparklar, eğlence ve oyun alanları, karne almanın heyecanını duyan çocuklara, sömestrde unutulmaz bir tatil yaşatacak.

14.01.2019Seyahat
24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel indirimler

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel indirimler

Türkiye’de görev yapan yaklaşık 1 milyon eğitimci 24 Kasım’da hatırlanacak. Birçok şirket ve kurum da öğretmenlere özel indirim yapacak.

22.11.2018Eğitim
İstanbul’daki köpekbalıkları hayrete düşüyor.

İstanbul’daki köpekbalıkları hayrete düşüyor.

Köpekbalıklarının renk körü olduğunu biliyor muydunuz? Peki, balık sürülerinin birbirlerine hiç çarpmadan yol alabildiklerini? Şaşırtıcı bilgilere ve hayranlık uyandıracak büyülü bir dünyayı keşfe ihtiyacınız varsa, SEA LIFE İstanbul’a gelmelisiniz.

8.03.2018Keyif
İstanbul’un popüler sualtı hayvanat bahçesi  yaz günlerinde serinletiyor

İstanbul’un popüler sualtı hayvanat bahçesi yaz günlerinde serinletiyor

Anadolu yakasının yepyeni bir yaşam alanı olan Emaar Square Mall moda, gastronomi ve alışverişin yanı sıra eğlence alanında da tüm Türkiye’nin odak noktası olmaya hazırlanıyor. 200’e yakın türle, 20 binden fazla canlıya ev sahipliği yapan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi yazın sıcak günlerinde alternatif arayan misafirlerini bekliyor.

16.08.2017Seyahat
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
Akvaryum’a yargıdan kötü haber

Akvaryum’a yargıdan kötü haber

Florya Akvaryum konseptinde yer alan yapılar için yürütmeyi durdurma kararı verildi. İBB tesislerle ilgili hiçbir işlem yapmadı. Bakırköy Belediyesi Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi ile Florya Crowne Plaza otelin mühürlenmesi gerektiğini belirtiyor.

16.06.2017Ekonomi
Şehirde kaldım diye üzülme Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Şehirde kaldım diye üzülme! Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Dört aylık uzun bir maraton dün sona erdi. 14 gün sürecek yarıyıl tatilinde şehirde kalacaklara sanattan aşçılığa, sinemadan kayağa doyasıya önerilerimiz var. Çocuğunuzla birlikte eğlenirken bol bol anı biriktirin.

20.01.2017Hayat
Florya’ya marina

Florya’ya marina

2007 yılında yapılan ihale sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Florya’daki denize sıfırı konumdaki araziyi 30 yıllığına kiralayan 5 ortaklı İstanbul Akvaryum, 2011’de ilk olarak Akvaryum’un açılışını gerçekleştirdi.

8.07.2016Ekonomi
Anne kızın İstanbul Akvaryum’da keyifli günü

Anne kızın İstanbul Akvaryum’da keyifli günü

Hadi Anne'nin ilk durağı Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum...

20.05.2016Etkinlikler
İstanbul Akvaryum - Hadi Anne

İstanbul Akvaryum - Hadi Anne!

Hadi Anne'nin ilk durağı İstanbul, Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum.Derya Topçu ve kızı Asya, binlerce çeşit balıkla bambaşka bir atmosfersunan akvaryumda geçirdikleri bir günü sizinle paylaşıyor. Hadi Anne'yi facebook'ta takip edin: https://www.facebook.com/hadiannetv/

5.05.2016Anne Baba
23 Nisan’da çocuğunuzu götürebileceğiniz 10 etkinlik

23 Nisan’da çocuğunuzu götürebileceğiniz 10 etkinlik

Çocuklar birbirinden renkli etkinliklerle eğlenceye doyacak.

22.04.2016Etkinlikler
Kaçak ‘Akvaryum’ belediyeye kira ödemeyip icralık da olmuş

Kaçak ‘Akvaryum’ belediyeye kira ödemeyip icralık da olmuş

Sayıştay raporlarında ‘kaçak’ olduğu belirtilen İstanbul Akvaryum Kompleksi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kira ödemediği ortaya çıktı. Akvaryum Kompleksi’nin aylık kirası için gereken miktar 4 milyon 510 bin lira, İBB Akvaryum’u icraya verdi.

28.01.2016Ekonomi
Sayıştay raporu: İstanbul Akvaryum resmen kaçak

Sayıştay raporu: İstanbul Akvaryum resmen kaçak!

İSTANBUL Florya Atatürk Köşkü’ne komşu sahildeki parsellere ait İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) imar değişikliği Sayıştay raporuna da girmiş.

27.01.2016Ekonomi
Ataköyden sonra sıra Florya sahilde

Ataköy'den sonra sıra Florya sahilde

İstanbul Ataköy sahilinde devam eden yapılaşma tehdidi şimdi de Florya sahiline yansıyor. Atatürk Deniz Köşkü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Tesisler arasında kalan parseller için 2013 yılında başlayan ve bu ay tamamlanan plan değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı.

26.01.2016Ekonomi
Rekortmen dalgıç Birgül Erkenden su altı gösterisi

Rekortmen dalgıç Birgül Erken'den su altı gösterisi

Tüpsüz serbest dalış küp apnea Türkiye rekortmeni Birgül Erken, dalış sporuna dikkat çekmek amacıyla, akvaryumda gösteri yaptı.

18.01.2016Diğer
Somalı çocukların Boğaz keyfi

Somalı çocukların Boğaz keyfi

HÜRRİYET Gazetesi’nin başlattığı "Soma’nın hayalleri var" projesi kapsamında, 2014 yılında Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarından bazıları, hayalleri olan İstanbul gezisini gerçekleştiriyor.

12.08.2015Gündem
Amazon yağmur ormanlarında yeşilin elli tonu

Amazon yağmur ormanlarında yeşilin elli tonu!

Costa Rica yağmur ormanlarından İstanbul Akvaryum’a tropikal bir yeşil cennet...

22.07.2015Etkinlikler
Bayramda rengarenk su altı dünyası sizleri bekliyor

Bayram'da rengarenk su altı dünyası sizleri bekliyor!

Bayram'da hayatınızın en güzel gününü yaşayın!

15.07.2015Etkinlikler
Akvaryumda kariyer

Akvaryumda kariyer

Türkiye’de ve yurtdışında, günde binlerce kişinin ziyaret ettiği dev akvaryumların çoğalması ile birlikte su ürünleri fakültesi mezunlarına da iş imkanları doğuyor. Artık kimse onlara “Mezun olunca balıkçı mı olacaksanız?” demiyor.

Caretta caretta doğal ortamında

Caretta caretta doğal ortamında

İSTANBUL'da balıkçı ağlarına takılan ve 3 ay boyunca tedavisi yapılan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası, doğal yaşam olanı olarak görülen Çanakkale'nin Lapseki İlçesi'ne bağlı Çardak Beldesi sahilinden denize bırakıldı.

3.07.2014Ege
Uçurtma Festivali çocukları bekliyor

Uçurtma Festivali çocukları bekliyor!

Önce kendi uçurtmanızı yapacak, ardın da onları gökyüzüne salacaksınız.

6.06.2014Etkinlikler
Annelerin en çok tercih ettiği mekanlar

Annelerin en çok tercih ettiği mekanlar

Hangi ilde hangi mekanlara ilgi daha fazla?

Büyük ilgi gören sergi bir kez daha İstanbul’da

Büyük ilgi gören sergi bir kez daha İstanbul’da

İnsan Vücuduna Çarpıcı Yolculuk Sergisi, 31 Mart’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

23.02.2014Etkinlikler
KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU AKVARYUMDA NEFES KESEN GÖSTERİ

KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU AKVARYUMDA NEFES KESEN GÖSTERİ

Florya'daki İstanbul Akvaryum'da Marmara Denizi'ndeki kirlilik ve oksijensizliğe dikkat çekmek amacıyla bir gösteri düzenlendi. İçinde köpek balıkları olan bir akvaryumun içine yerleştirilen demir kafese elleri, kolları zincirle bağlanan ve oksijen tüpü kullanmadan giren kadın İllizyonist İlkay Özdemir'in buradan kurtulmak için gerçekleştirdiği gösteri nefes kesti. Gösteride 63 saniye boyunca oksijensiz kalan Özdemir performansıyla, Marmara Denizi'nde hayata tutunmaya çalışan bir balığın yaşam mücadelesini ortaya koydu. Enver ALAS - İSTANBUL / DHA

12.12.2013Haber

Yazar Sonuçları

Sualtına iniyoruz! Akvaryumlar ve Aquaman...

Şehrin içinde kendimizi daralmış ve yorgun hissettiğimizde, İstanbul’un dev akvaryumları, etkili bir kaçış rotası olabilir. O günkü ruh halimize hiçbir muhalefette bulunmadan, bizimle birlikte ama kendi özgür hayatlarını yaşayan sualtı canlılarını izlemek insanı dinlendiriyor. İletişim, akvaryumlarda sessiz ama oyuncu ve esprili yaşanıyor! Sinemalarda, hazır ‘Aquaman’ filmi hâlâ vizyondayken, İstanbul’un akvaryumlarını ziyaret edip, akşamüzeri fantastik efektli Aquaman’ı izlemenin geç olmadan şimdi tam zamanı.

29.01.2019

En ucuz köprü mü?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Osman Gazi Köprüsü fiyatıyla ilgili bir güzellik yapabileceğini açıkladı...

27.04.2016

Rüzgâra karşı üfürmek

DEMOKRATİK çözüm olarak tanımlanan ‘al-ver süreci’ giderek çarşafa dolanıyor.

15.10.2014

Castro’nun yanından beyoğlu adaylığına

T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak görev yaptığı dönemde, Küba lideri Fidel Castro ve İspanya Kıralı I. Juan Carlos gibi birçok uluslararası siyasetçi ve devlet adamıyla yakın temaslarda bulunan diplomat ve işadamı Gökhan Eşeli, 2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı oldu.

21.12.2013