MENÜ

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstanbul Akvaryum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 667 İstanbul Akvaryum haberi bulunmuştur.

İstanbul Akvaryum, şehrin Avrupa Yakası'nda Bakırköy ilçesi Şenlikköy (Florya) mahallesi sınırları içinde bulunan bir rekreasyon alanı. 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir projesi olarak duyurulan akvaryumun yapım ihalesi, yine aynı yıl içinde Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı.[2] Gerek proje, gerekse yapım aşamasında tasarımında değişiklikler yapıldığı için, inşaatı 2011 yılı haziran ayına kadar uzadı. İstanbul Akvaryum 25 Haziran 2011 tarihinde açıldı ve üç gün ücretsiz, bir hafta da % 50 indirimli olarak ziyaret edildi.

İstanbul Akvaryum Haberleri

Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryuma akın etti

Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryum'a akın etti

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte tatili fırsat bilen aileler, çocuklarıyla birlikte İstanbul Akvaryum'u ziyaret ediyor.

22.01.2020Seyahat
Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite! Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de dört gözle bekliyor. Bu yarı tatilinde uzun tatil planı yapamayanlar için İstanbul’da çocukla gidilecek yerleri sizler için derledik. İstanbul’da ister çocuğunuzla Snowpark’ta eğlenin ister Yeşilçam Müzesi’nde geçmişte yolculuğa çıkın. Seçenek çok, üstelik çok da ucuz…

17.01.2020Seyahat
Perakendenin öncüleri İstanbulda buluşacak

Perakendenin öncüleri İstanbul'da buluşacak

Perakende Günleri 2019 etkinliğinin bu yılki içeriği hız, akıl ve teknoloji öncelikli olacak.

19.11.2019Ekonomi
Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Yaz tatilinin başlamasına az kaldı. 18 milyon öğrenci, 14 Haziran’da karnelerini alarak üç aylık tatile çıkacak. Karnenin anne-babayı da değerlendirdiğini vurgulayan uzmanlar, notları iyi olan çocuklar kadar ‘zayıfı’ bulunanların da teşvik edilmesi gerektiğini söylüyor ve uyarıyor: “Ancak bu pahalı bir ödül olmamalı.” Ayrıca yazı verimli geçirmek için önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyorlar.

11.06.2019Eğitim
Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük akvaryumunda ne kadar balık tüketiliyor

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak bin 500 türden, 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum'daki canlılar yılda 25 ton besin tüketiyor.Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak 17 bin kara ve deniz canlısına ev sahipliği yapan İstanbul Akvaryum, içinde yer alan canlıların beslenmesiyle de dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir yanında yaşayan deniz canlılarının bir arada görülebileceği akvaryumda, canlıların yaşam alanına göre birbirinden farklı beslenme protokolleri uygulanıyor. Akvaryumdaki canlıların yılda 25 ton canlı balık tükettiğine dikkat çeken İstanbul Akvaryum İcra Kurulu Üyesi Dilek Çapanoğlu, "Canlıların geldikleri bölgelere göre kendilerine ait bir beslenme protokolleri var. Bu protokoller çerçevesinde beslenmelerini sağlıyoruz. Akvaryumdaki beslenme oranına bakarsak, yılda 25 ton taze, canlı balık tüketimi gerçekleşiyor. Balıklarımızın her geçen sene büyümesi ve yaşlarının ilerlemesiyle birlikte bu rakam daha da artıyor" diye konuştu.

7.05.2019Haber
İstanbulda çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'da çocuklar için sömestr tatilinin en eğlenceli adresleri

İstanbul'daki çeşitli müzeler, lunaparklar, eğlence ve oyun alanları, karne almanın heyecanını duyan çocuklara, sömestrde unutulmaz bir tatil yaşatacak.

14.01.2019Seyahat
24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel indirimler

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel indirimler

Türkiye’de görev yapan yaklaşık 1 milyon eğitimci 24 Kasım’da hatırlanacak. Birçok şirket ve kurum da öğretmenlere özel indirim yapacak.

22.11.2018Eğitim
İstanbul’daki köpekbalıkları hayrete düşüyor.

İstanbul’daki köpekbalıkları hayrete düşüyor.

Köpekbalıklarının renk körü olduğunu biliyor muydunuz? Peki, balık sürülerinin birbirlerine hiç çarpmadan yol alabildiklerini? Şaşırtıcı bilgilere ve hayranlık uyandıracak büyülü bir dünyayı keşfe ihtiyacınız varsa, SEA LIFE İstanbul’a gelmelisiniz.

8.03.2018Keyif
İstanbul’un popüler sualtı hayvanat bahçesi  yaz günlerinde serinletiyor

İstanbul’un popüler sualtı hayvanat bahçesi yaz günlerinde serinletiyor

Anadolu yakasının yepyeni bir yaşam alanı olan Emaar Square Mall moda, gastronomi ve alışverişin yanı sıra eğlence alanında da tüm Türkiye’nin odak noktası olmaya hazırlanıyor. 200’e yakın türle, 20 binden fazla canlıya ev sahipliği yapan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi yazın sıcak günlerinde alternatif arayan misafirlerini bekliyor.

16.08.2017Seyahat
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
Akvaryum’a yargıdan kötü haber

Akvaryum’a yargıdan kötü haber

Florya Akvaryum konseptinde yer alan yapılar için yürütmeyi durdurma kararı verildi. İBB tesislerle ilgili hiçbir işlem yapmadı. Bakırköy Belediyesi Akvaryum, Aqua Florya Alışveriş Merkezi ile Florya Crowne Plaza otelin mühürlenmesi gerektiğini belirtiyor.

16.06.2017Ekonomi
Şehirde kaldım diye üzülme Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Şehirde kaldım diye üzülme! Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Dört aylık uzun bir maraton dün sona erdi. 14 gün sürecek yarıyıl tatilinde şehirde kalacaklara sanattan aşçılığa, sinemadan kayağa doyasıya önerilerimiz var. Çocuğunuzla birlikte eğlenirken bol bol anı biriktirin.

20.01.2017Hayat
Florya’ya marina

Florya’ya marina

2007 yılında yapılan ihale sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Florya’daki denize sıfırı konumdaki araziyi 30 yıllığına kiralayan 5 ortaklı İstanbul Akvaryum, 2011’de ilk olarak Akvaryum’un açılışını gerçekleştirdi.

8.07.2016Ekonomi
İstanbul Akvaryum - Hadi Anne

İstanbul Akvaryum - Hadi Anne!

Hadi Anne'nin ilk durağı İstanbul, Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum.Derya Topçu ve kızı Asya, binlerce çeşit balıkla bambaşka bir atmosfersunan akvaryumda geçirdikleri bir günü sizinle paylaşıyor. Hadi Anne'yi facebook'ta takip edin: https://www.facebook.com/hadiannetv/

5.05.2016Anne Baba
Kaçak ‘Akvaryum’ belediyeye kira ödemeyip icralık da olmuş

Kaçak ‘Akvaryum’ belediyeye kira ödemeyip icralık da olmuş

Sayıştay raporlarında ‘kaçak’ olduğu belirtilen İstanbul Akvaryum Kompleksi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kira ödemediği ortaya çıktı. Akvaryum Kompleksi’nin aylık kirası için gereken miktar 4 milyon 510 bin lira, İBB Akvaryum’u icraya verdi.

28.01.2016Ekonomi
Sayıştay raporu: İstanbul Akvaryum resmen kaçak

Sayıştay raporu: İstanbul Akvaryum resmen kaçak!

İSTANBUL Florya Atatürk Köşkü’ne komşu sahildeki parsellere ait İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) imar değişikliği Sayıştay raporuna da girmiş.

27.01.2016Ekonomi
Ataköyden sonra sıra Florya sahilde

Ataköy'den sonra sıra Florya sahilde

İstanbul Ataköy sahilinde devam eden yapılaşma tehdidi şimdi de Florya sahiline yansıyor. Atatürk Deniz Köşkü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sosyal Tesisler arasında kalan parseller için 2013 yılında başlayan ve bu ay tamamlanan plan değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı.

26.01.2016Ekonomi
Rekortmen dalgıç Birgül Erkenden su altı gösterisi

Rekortmen dalgıç Birgül Erken'den su altı gösterisi

Tüpsüz serbest dalış küp apnea Türkiye rekortmeni Birgül Erken, dalış sporuna dikkat çekmek amacıyla, akvaryumda gösteri yaptı.

18.01.2016Diğer
Somalı çocukların Boğaz keyfi

Somalı çocukların Boğaz keyfi

HÜRRİYET Gazetesi’nin başlattığı "Soma’nın hayalleri var" projesi kapsamında, 2014 yılında Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin çocuklarından bazıları, hayalleri olan İstanbul gezisini gerçekleştiriyor.

12.08.2015Gündem
Akvaryumda kariyer

Akvaryumda kariyer

Türkiye’de ve yurtdışında, günde binlerce kişinin ziyaret ettiği dev akvaryumların çoğalması ile birlikte su ürünleri fakültesi mezunlarına da iş imkanları doğuyor. Artık kimse onlara “Mezun olunca balıkçı mı olacaksanız?” demiyor.

Caretta caretta doğal ortamında

Caretta caretta doğal ortamında

İSTANBUL'da balıkçı ağlarına takılan ve 3 ay boyunca tedavisi yapılan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası, doğal yaşam olanı olarak görülen Çanakkale'nin Lapseki İlçesi'ne bağlı Çardak Beldesi sahilinden denize bırakıldı.

3.07.2014Ege
KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU AKVARYUMDA NEFES KESEN GÖSTERİ

KÖPEK BALIKLARIYLA DOLU AKVARYUMDA NEFES KESEN GÖSTERİ

Florya'daki İstanbul Akvaryum'da Marmara Denizi'ndeki kirlilik ve oksijensizliğe dikkat çekmek amacıyla bir gösteri düzenlendi. İçinde köpek balıkları olan bir akvaryumun içine yerleştirilen demir kafese elleri, kolları zincirle bağlanan ve oksijen tüpü kullanmadan giren kadın İllizyonist İlkay Özdemir'in buradan kurtulmak için gerçekleştirdiği gösteri nefes kesti. Gösteride 63 saniye boyunca oksijensiz kalan Özdemir performansıyla, Marmara Denizi'nde hayata tutunmaya çalışan bir balığın yaşam mücadelesini ortaya koydu. Enver ALAS - İSTANBUL / DHA

12.12.2013Haber
Babam gol atınca bağırıyorum

Babam gol atınca bağırıyorum

F.Bahçe’nin yıldızı Dirk Kuyt’ın en büyük destekçisi kızı Noelle.“Stada çok fazla gitmiyorum. Fenerbahçe’nin maçlarını çoğunlukla televizyondan izliyorum ve babam gol atınca çılgınca bağırıyorum. Onun iyi futbolu ve performansıyla da gurur duyuyorum.”

25.11.2013Futbol
Derin tutku

Derin tutku

Ayşegül Dinçkök’ün, sualtı dünyasını ve canlılarını yansıttığı “Derin Tutku” sergisi İstanbul Akvaryum’da ziyaretçilere açıldı.

11.10.2013Kelebek
Florya’da 230 dönüm arazi turizme açıldı

Florya’da 230 dönüm arazi turizme açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Florya sahilinde yapılan yeni düzenleme ile Türkiye’nin en büyük akvaryumunun yer aldığı kompleksin yanında otel, motel, alışveriş üniteleri gibi turistik tesisler inşasına vize verdi. Bu kararla, sahildeki sosyal tesisler ve Atatürk Deniz Köşkü arasındaki arazi turizme açılmış oldu.

14.04.2013Ekonomi
İstanbulda yaşamayın, İstanbulu yaşayın

İstanbul'da yaşamayın, İstanbul'u yaşayın

Başarı budur.
İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.
10 yıl önce sıradan, normal bir rehberdi.
Hürriyet’in Seyahat ilavesinde yazmaya başladı.
10 yıl boyunca yazdı, yazdı, yazdı...
Beş kuruş para almadı.
İnsanlar, “Ne kadar boş işlerle uğraşıyorsun! Bedava yazı yazılır mı? Bir de ardından tura çıkıyorsun, yazık değil mi sana?” dediler.
Aldırmadı.
Ama son gülen o oldu.

14.04.2013Seyahat
Akvaryum atıkları uçakları tehdit ediyor mu

Akvaryum atıkları uçakları tehdit ediyor mu

İstanbul Akvaryum Genel Koordinatörü Dilek Çapanoğlu, akvaryum atıklarının uçakları tehlikeye soktuğu iddiasına ilişkin, “Bir metreküp su bile Marmara Denizi'ne deşarj edilmemektedir. Dolayısıyla İstanbul Akvaryum, kuş yoğunluğunun artışına hiçbir şekilde sebep gösterilemez” dedi.

26.03.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Sualtına iniyoruz! Akvaryumlar ve Aquaman...

Şehrin içinde kendimizi daralmış ve yorgun hissettiğimizde, İstanbul’un dev akvaryumları, etkili bir kaçış rotası olabilir. O günkü ruh halimize hiçbir muhalefette bulunmadan, bizimle birlikte ama kendi özgür hayatlarını yaşayan sualtı canlılarını izlemek insanı dinlendiriyor. İletişim, akvaryumlarda sessiz ama oyuncu ve esprili yaşanıyor! Sinemalarda, hazır ‘Aquaman’ filmi hâlâ vizyondayken, İstanbul’un akvaryumlarını ziyaret edip, akşamüzeri fantastik efektli Aquaman’ı izlemenin geç olmadan şimdi tam zamanı.

29.01.2019

En ucuz köprü mü?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmit Osman Gazi Köprüsü fiyatıyla ilgili bir güzellik yapabileceğini açıkladı...

27.04.2016

Rüzgâra karşı üfürmek

DEMOKRATİK çözüm olarak tanımlanan ‘al-ver süreci’ giderek çarşafa dolanıyor.

15.10.2014

Castro’nun yanından beyoğlu adaylığına

T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak görev yaptığı dönemde, Küba lideri Fidel Castro ve İspanya Kıralı I. Juan Carlos gibi birçok uluslararası siyasetçi ve devlet adamıyla yakın temaslarda bulunan diplomat ve işadamı Gökhan Eşeli, 2014 yerel seçimlerinde CHP Beyoğlu Belediye Başkanı aday adayı oldu.

21.12.2013

Balbay’dan sonrası fırtınadır

ANAYASA Mahkemesi Mustafa Balbay’ın haksız yere hapiste tutulduğu kararını verdi. Bu karar üzerine, Balbay’ı hapse atan mahkeme Balbay’ı tahliye etti.

10.12.2013

Moda Günleri

Arzu Sabancı, Türkiye Distribütörü olduğu dünyaca ünlü kadın giyim markası Pinko’nun 2013-2014 Sonbahar-Kış koleksiyonunu Nişantaşı’ndaki mağazasında tanıttı.

9.10.2013

Beatles’ın popüler resmi Florya’da mağaza vitrininde

Telefondaki arkadaşım heyecanla “İki adımlık yer, atla taksiye mutlaka git gör” diye üsteliyor. Hafta başında yemeğe çıktığım arkadaşımın ısrarla gitmemi istediği yer Florya’daki ‘İstanbul Akvaryum’ alışveriş merkezi.

3.09.2013

TV ödüllerinde Kutoğlu imzası

Geçtiğimiz yıl Avusturya Devlet Nişanı alan Atıl Kutoğlu, dünyaca ünlü isimleri giydirmeye devam ediyor.

23.04.2013

Çakma Lacoste ile Nike sergi açtı

Frankfurt’taki tasarım fuarlarından birinde görmüştüm ilk kez ‘taklit ürünler sergisi’ denen şeyi. Acayip eğlenceliydi. Tasarım objelerin orijinalleri ile taklitleri yanyana sergileniyordu ve çiçek sulama kabının bile ‘çakması’ vardı. Sergileme şekli, verilen bilgiler de muhteşemdi.

18.04.2013

İstanbul’da yaşamayın, İstanbul’u yaşayın!

Başarı budur.
İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.

13.04.2013

Ev dışı tüketim 13 milyar Euro’ya çıktı, depolara ‘kuş disiplini’ de girdi

EV Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Başkanı Melih Şahinöz, 2005 yılında kurulan derneğin üyelerini ve yaptıkları işi tanımlayarak konuyu açtı:

16.03.2013