EKSTRA
MENÜ

İstanbulda Gezilecek Yerler

İstanbulda Gezilecek Yerler haberleri sayfasında güncel ve son dakika İstanbulda Gezilecek Yerler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15 İstanbulda Gezilecek Yerler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İstanbulda Gezilecek Yerler Haberleri

İstanbulun huzur adresi Şehrin içinde ama gürültüsünden uzakta...

İstanbul'un huzur adresi! Şehrin içinde ama gürültüsünden uzakta...

Her geçen gün kalabalıklaşan İstanbul’da bir soluk dinlenecek, doğayla baş başa kalacak alan bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Ama yine de İstanbul'un griliğinden uzak bozulmamış yerler var. İster ailecek yürüyüş yapın, ister yeşillikler içerisinde biraz olsun kafanızı dinleyin... Sizin için güzel bir liste hazırladık..

31.10.2020Seyahat
Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Sömestrda şehirde kalacaklar için en iyi 10 aktivite! Hepsini çok seveceksiniz, üstelik çok ucuz…

Okulların tatile girmesini sadece çocuklar değil, yoğun iş stresinden bunalan büyükler de dört gözle bekliyor. Bu yarı tatilinde uzun tatil planı yapamayanlar için İstanbul’da çocukla gidilecek yerleri sizler için derledik. İstanbul’da ister çocuğunuzla Snowpark’ta eğlenin ister Yeşilçam Müzesi’nde geçmişte yolculuğa çıkın. Seçenek çok, üstelik çok da ucuz…

17.01.2020Seyahat
Bayramı İstanbulda geçirecekler için 10 rota

Bayramı İstanbul'da geçirecekler için 10 rota

Dokuz günlük bayram tatili başladı, bayramlaşmaya veya tatile gidenlerin ardından İstanbul boşaldı. Oysa bu şehir dünyanın en önemli turistik kentlerinden biri! Hazır sokaklar boşalmışken kentin tadını nasıl çıkarabileceğimizi farklı disiplinlerden gelen İstanbullulara sorduk.

6.06.2019Seyahat
İstanbulun en iyi turistik yerleri sıralandı

İstanbul'un en iyi turistik yerleri sıralandı

Kanadalı bir turizm şirketinin araştırmaları sonucu İstanbul'un en iyi turistik yerleri sıralandı. Bunların arasında vakıf eseri olarak ayakta duran ve birçok yerli ve yabancı turisti çeken Mısır Çarşısı, Halı Müzesi, Kapalı Çarşı, Küçük Ayasofya Cami, Sultan Ahmet Cami, Süleymaniye Cami, Fatih Cami yer alıyor.

7.03.2019Seyahat
İstanbul’da ama İstanbul’dan uzakta: Kireçburnu

İstanbul’da ama İstanbul’dan uzakta: Kireçburnu

İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Kireçburnu, İstanbul’un en eski semtlerinden biri olmasına karşın devasa kentin tüm karmaşa ve kalabalığından uzak, sakin bir Boğaz semti olarak kalabilmeyi başarmış nadir yerlerden. Balıkçı semti olması ve içerisinde birçok balık restoranı bulundurması, Tarabya’dan başlayarak Kefeliköy’e dek uzanan sahili ile koca şehrin içinde bir vaha arıyorsanız bir pazar günü yolunuzu mutlaka buraya düşürün.

24.06.2016Seyahat
Darıcada bir hafta sonu

Darıca'da bir hafta sonu

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nın sakinleri, yaz mevsimini geçirecekleri barınaklara yerleştirildi.

1.06.2014Seyahat

Yazar Sonuçları

İstanbul’da renklerin canlandığı mevsim... 5 noktada doğayla baş başa

İstanbul, yakın rotalarıyla şehrin temposundan kaçma fırsatı veriyor; ister deniz kenarında ister orman havasında... Ben de sizinle favori rotalarımı paylaşıyorum bu hafta; sonbaharın renkleri ve hafif esintileri eşliğinde ruhunuz dinlensin diye.

5.10.2020

İstanbul'da mutlaka gezilmesi gereken adresler

Ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan 7 tepeli İstanbul'da eğer turistseniz çok şanslısınız. Bu harika şehir dört mevsimi tüm güzellikleriyle adeta yaşıyor. Eski ve yeninin harmanlandığı, hem eğlencesinde hem de büyülü tarihinde kaybolacağınız bu şehri keşfe çıkmak için vakit kaybetmeyin…

27.08.2020

İstanbul’un tadına varmak için 5 pazar aktivitesi

Milyonların yaşadığı İstanbul’da yoğun iş temposundan ötürü şehirden zevk alan kaç kişi var? Ancak İstanbul’dan keyif almak o kadar kolay olmasına rağmen evlerinden çıkmayan, kendilerini televizyona sıkıştırıp yeni heyecanlar aramayan milyonlar için ilham olabilecek 5 İstanbul tavsiyesi sizlerle…

21.12.2019

İstanbul'un en sıra dışı evleri

Ne Boğaz’ı onlarsız ne de onları Boğaz’sız düşünebilirsiniz. İstanbul yalılarının mimari güzellikleri bir yana, her birinin bambaşka bir hikâyesi var. Bugün size İstanbul’un sıradışı evlerini ve onların geçmişini anlatmak istiyorum.

28.04.2016

Hayvanat bahçeleri hakkında

O zamanlar anlamıyoruz hayvanların esaretini, bize heyecan veriyordu değişik hayvanlar görmek. Biz çocukken safmışız, şimdikiler daha akıllı ve mantıklı, net!

26.05.2015