EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İntes

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 297 haberi bulunmuştur.

İntes Haberleri

Sosyal Güvenlik’e 83 milyar YTL gidecek

Sosyal Güvenlik’e 83 milyar YTL gidecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, sosyal güvenlik kuruluşlarının bu yıl 50 milyar YTL’si emekli aylığı olmak üzere, 83 milyar YTL harcayacağını belirterek, "Bu 83 milyar YTL’den yapılacak yüzde 5’lik, 10’luk tasarrufun bu ülkeye neler kazandıracağını görmemiz lazım" dedi.

20.02.2007Ekonomi
Türk inşaat şirketlerinden Kazak bakana tepki

Türk inşaat şirketlerinden Kazak bakana tepki

Kazakistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Ermuhamet Ertisbayev'in “Türk inşaat şirketlerinin kalitesiz iş yaptıklarına” ilişkin iddiasına, Türk müteahhitler tepki gösterdi.

26.01.2007Gündem
İnerken çakıldı

İnerken çakıldı

30 yolcu ve 5 mürettebatıyla Adana’dan kalkan Antonov 26 tipi kargo ve yolcu uçağı Bağdat yakınlarındaki Beled Havaalanı’na 200 metre kala düştü. Kulak İnşaat şirketlerinde çalışan 29 Türk ve 1 ABD’linin bulunduğu uçağın mürettebatı ise 3 Moldovalı, 1 Rus ve 1 Ukraynalı’dan oluşuyordu.

9.01.2007Gündem
Şener: 2006 yılı bütçe açığı yüksek değil

Şener: 2006 yılı bütçe açığı yüksek değil

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, 2006 yılı bütçe açığının yıl sonu gerçekleşme tahmininin 3-4 milyar YTL olduğunu bildirdi. Şener, bu sayede yüzde 3 olan Maastricht kriterinin altında kalınacağını belirtti.

16.10.2006Gündem
Sivil Toplum Meclisinden Fransaya sert eleştiri

Sivil Toplum Meclisi'nden Fransa'ya sert eleştiri

Fransa Meclisinde kabul edilen sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan karar nedeniyle Ankara Ticaret Odasında (ATO) bir araya gelen Sivil Toplum Meclisi, bir deklarasyon yayınlayarak Fransa'yı sert dille eleştirdi.

13.10.2006Gündem
Dalga sıkıştırdı, 130 bin toplu konut askıya alındı

Dalga sıkıştırdı, 130 bin toplu konut askıya alındı

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, ekonomideki dalgalanmanın ardından 130 bin konutu içeren ihalelerle ilgili hazırlıkların askıya alındığını açıkladı. Bayraktar, "Düşük kár marjı ile çalışan dürüst iş yapan müteahhitlerde sorun yok. İşlerini zamanında teslim ediyorlar" dedi.

12.07.2006Ekonomi
İNTES: Konut fiyatları düşecek, bekleyin

İNTES: Konut fiyatları düşecek, bekleyin

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, artan inşaat maliyetleri nedeniyle konut fiyatlarının yükseldiğini belirterek, “Bu tabloda konut almak akıllıca iş değil. Çünkü, yıl sonuna kadar fiyatlar düşecek” dedi.

5.07.2006Ekonomi
Müteahhit batarsa, biz hapse siyasetçi Yüce Divan’a gider

Müteahhit batarsa, biz hapse siyasetçi Yüce Divan’a gider

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, dün İTO’da düzenlenen toplantıda Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu’yla çimento fiyatları kavgasına girdi. Bayraktar, "Piyasayı mahvettiniz" deyince, Şahinoğlu, "Bizi günah keçisi yaptınız" yanıtı verdi. Bayraktar, "Müteahhit batar, biz hapse, siyasetçi Yüce Divan’a gider. Durum buraya gidiyor, müteahhitleri kurtarmalıyım" dedi.

3.07.2006Ekonomi
İNTES: Konut balonu artık patlayacak

İNTES: Konut balonu artık patlayacak

Konut sektöründeki büyümeyi sağlıksız bulan İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Başkanı Şükrü Koçoğlu, "Konut balonu artık patlayacak, gitmeyecek. Talep çok olunca herkes fiyatları çok şişirdi" dedi.

29.06.2006Ekonomi
AKPli vekilden AKPyi kızdıracak toplantı

AKP'li vekilden AKP'yi kızdıracak toplantı

Parti içi demokrasi konulu anketi ile bir süre önce partisi AKP içinde de şimşekleri üzerine çeken AKP Afyon Milletvekili Mahmut Koçak’ın başında olduğu Politika Merkezi, halkın yarısının hiçbir lidere güvenmediği sonucunu veren bir anketin açıklandığı yeni bir toplantı daha düzenledi.

18.04.2006Gündem
İşçiyle işverenden teröre ortak tavır

İşçiyle işverenden teröre ortak tavır

Başta işçi ve işveren sendikaları olmak üzere sivil toplum örgütleri, terör olaylarına karşı sağduyu çağrısı yaptı. Ortak açıklamada, "Terör olaylarının tekrar ülkemiz gündemini işgal etmesine, bölge halkının çektiği ekonomik sıkıntıları dayanılmaz boyutlara getirmesine izin vermemeliyiz" denildi.

11.04.2006Ekonomi
Boğaza üçüncü köprü

Boğaza üçüncü köprü

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, üçüncü boğaz köprüsüne ilişkin 3'ü kuzeyde, 1'i güneyde ve 1'i de ortada olmak üzere 5 güzergahları bulunduğunu belirterek, ”bunlar arasında çevreyi bozmayan ve ekonomik olan bir tanesini seçeceğiz” dedi.

1.03.2006Ekonomi
İnşaat, büyümenin öncüsü oldu TOKİ, 7 katrilyonluk temel attı

İnşaat, büyümenin öncüsü oldu TOKİ, 7 katrilyonluk temel attı

Türkiye ekonomisindeki genel büyümeyi bu yıl inşaat sektöründeki büyüme sırtladı. 1984 1990 arasında yaşanan canlılığa yakın bir çıkışla 2005’te yüzde 19.7 büyüyen sektörde, TOKİ’nin liderlik etkisi öne çıktı. TOKİ, 2005’te 7 katrilyon liralık ihale gerçekleştirdi, Türkiye genelinde 153 bin konutun temelini attı.

26.12.2005Ekonomi
‘Hırsız müteahhit’ lekesi ad değiştirtti

‘Hırsız müteahhit’ lekesi ad değiştirtti

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı ve TİSK Başkanvekili Şükrü Koçoğlu, ‘Maalesef imajımız çok kötü. Müteahhit deyince insanların aklına hırsızlık, devleti çarpma geliyor. Biz bu yüzden adımızdaki ‘Müteahhit’ sözcüğünü genel kurul kararıyla çıkardık’ dedi.

25.12.2005Ekonomi
Bizi ürkütmeyin 30 milyar dolarlık adaları siz yapın

Bizi ürkütmeyin 30 milyar dolarlık adaları siz yapın

Dubai Towers konusundaki tartışmalardan rahatsız olduklarını söyleyen Abu Dabi Planlama ve Ekonomi Dairesi Başkanı Şeyh Bin Zayed Al Nahyan, ‘Türk medyası bize köstek değil, destek olsun’ dedi. Dün Türkiye’ye gelen Nahyan, Abu Dabi’de 30 milyar dolarlık 3 yapay adanın inşaatı için Türk firmalarını davet etti.

8.11.2005Ekonomi
Arap sermayesinin Türkiye ilgisi

Arap sermayesinin Türkiye ilgisi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi Ekonomi ile ilgili idareden sorumlu Başkanı Prens Şeyh Hamid Bin Zayed El Nahyan, Türkiye'de sanayi, otomotiv sanayi ve demir-çelik sektörüne ilgili duyduklarını bildirdi.

7.11.2005Ekonomi
İNTES: Çimentoda kartelleşme var

İNTES: Çimentoda kartelleşme var

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, çimento fabrikalarının çok ”uçuk” rakamlara satıldığını belirterek, “çimentoda kartelleşme var” dedi.

22.10.2005Ekonomi
Ekonomiyi kemiren mikrop 90 milyar doları buluyor

Ekonomiyi kemiren mikrop 90 milyar doları buluyor

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ‘ekonomiyi kemiren mikrop’ olarak tanımladığı kayıtdışılığın boyutunun 90 milyar dolara ulaştığını söyledi. Unakıtan, ‘IMF ve AB’nin de onayladığı plana göre kayıtdışılık 10 yılda kademe kademe indirilecek’ dedi.

27.05.2005Ekonomi
Rusya Türk tavuklarına kapılarını açıyor

Rusya Türk tavuklarına kapılarını açıyor

Sadece ABD’den yılda 1 milyar dolarlık tavuk eti ithal eden Rusya, Türk tavuğuna da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Rusya Federasyonu Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı German Gref, Türkiye’ye uyguladıkları ithalat yasağını gözden geçireceklerini ve yasağın kalkması için bir müfettiş heyetinin Türkiye’ye gönderileceğini açıkladı.

20.04.2005Ekonomi
Müteahhitler Bayındırlık’ı Erdoğan’a şikayet edecek

Müteahhitler Bayındırlık’ı Erdoğan’a şikayet edecek

Karayolları Genel Müdürlüğü 50 civarında müteahhitten, önceki dönemlerde bakan oluru ile maliyetinde büyük artışlar olan projelerde bu artış oranlarının yüzde 35’e çekilmesini istedi ve bunu yapmazlarsa ödenek verilmeyeceği tehdidinde bulundu. Müteahhitler, uygulamayı Başbakan Tayyip Erdoğan’a şikayet etme kararı aldı.

6.03.2005Ekonomi
İNTESte başkan değişmedi

İNTES'te başkan değişmedi

İNTES'in 22. Olağan Genel Kurul toplantısı 5 Aralık'ta yapıldı. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Şükrü Koçoğlu yeniden getirildi.

7.12.2004Ekonomi
TİSKte Baydur dönemi sona eriyor

TİSK'te Baydur dönemi sona eriyor

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) 22’nci Genel Kurulu, 25-26 Aralık’ta Ankara’da yapılacak. 15 yıllık Befik Baydur döneminin de sona ereceği genel kurula katılacak 21 sendikadan toplam 182 delege TİSK’in yeni yönetimini belirleyecek.

15.11.2004Ekonomi
Bana para mı verdiniz yoksa akrabam mısınız

Bana para mı verdiniz yoksa akrabam mısınız

Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, 'duble yol'lara ayrılan kaynağı eleştiren müteahhitlere, şu sözlerle yüklendi: "Bana para mı verdiniz, akrabam mısınız. Yine de maaşlı adamınızdan fazla koşturuyorum." Ergezen, sonra da müteahhit uçağına binmeyi doğal gördüğünü söyledi.

8.11.2004Ekonomi
Erdoğan: Nazlanmayın asgari ücreti bitirin

Erdoğan: Nazlanmayın asgari ücreti bitirin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na seslenerek, ‘‘Nazlanmayın, zaman kaybettiriyorsunuz, biritirin bu işi, getirin önümüze hemen noktalayalım’’ dedi.

28.12.2003Ekonomi
Amele eğitimi için şantiye kuruyorlar

Amele eğitimi için şantiye kuruyorlar

İnşaat sektöründe işveren sendikası İNTES ile işçi sendikası Yol-İş, ‘nitelikli ve sertifikalı işçi sorununu kökten çözmek’ üzere, ortak, örnek bir ‘Prestij Projesi’ gerçekleştirmek üzere düğmeye bastılar.

27.11.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Züğürt trilyoner

BAŞLIĞI okuyunca, bir Türk filminden sözedeceğimi düşünmeyin.

12.07.2006

AB standartları ve kayıtdışı

DÜN Ankara’da, önemli iki toplantı aynı zamanda gerçekleştirildi. Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES)nın davetlisi olarak konuşma yaparken, Hesap Uzmanları Kurulu’nun düzenlediği kapsamlı bir kayıtdışı toplantısı başlıyordu.

27.05.2005

İlaçta karanlık tablo büyüyor

‘TÜRKİYE’de ilaç harcamaları baş döndürücü biçimde artıyor. Türk ilaç pazarı dünyanın en hızlı büyüyen (2002’de üretici fiyatlarıyla 3 milyar dolar iken 2003’te üretici fiyatlarıyla 4.2 milyar dolar yani %40 büyüme) pazarı...

8.03.2005

‘Yolu yapın geçen araç çıkar’

DUBLE yollara daha başlanmadan, bu yolların kısa zamanda döküleceği hem karayolları bürokratları, hem de deneyimli müteahhitler tarafından Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen'e defalarca söylendi.

29.01.2004