MENÜ

Ekonomik İstikrar Kalkanı

Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekonomik İstikrar Kalkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 161 Ekonomik İstikrar Kalkanı haberi bulunmuştur.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Haberleri

Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Selçuk, TOBB ve TÜRMOB başkanlarıyla kısa çalışma ödeneğini görüştü

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, TÜRMOB ve TOBB Başkanlarıyla video konferansla "Kısa Çalışma Ödeneği"ni görüştü.

8.04.2020Ekonomi
PTT açık mı PTT çalışıyor mu

PTT açık mı? PTT çalışıyor mu?

PTT açık mı sorusu,ödeme yapmak ya da para çekmek isteyen pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Pek çok sosyal destek ödemesini PTT üzerinden gerçekleştiren bakanlıklar, bu ödemelerin evlere yapılmasını kararlaştırdıktan sonra şubelerde risk grubunda yer alan çalışanlara izin verildi. Peki, PTT şubeleri çalışıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.04.2020Gündem
Halkbank esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır Halkbank esnaf kredisi başvuru şartları nedir

Halkbank esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır? Halkbank esnaf kredisi başvuru şartları nedir?

Halkbank esnaf kredisi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok banka kredi borcu ertelemesi yaparak vatandaşların ödemelerini kolaylaştırıyor. Halkbank 'Esnaf Destek Paketi' kapsamında esnaflara nakit destek sağlıyor. Esnaf Destek Paketi kapsamında, bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan ayrım yapmaksızın tüm esnaf ve sanatkarların da imkanlardan istifade edebilmesi amaçlanıyor.

8.04.2020Ekonomi
Vergi ertelemesine ‘kod’ kolaylığı

Vergi ertelemesine ‘kod’ kolaylığı

Hazine ve Maliye Bakanlığı koronavirüs için getirilen vergi ertelemesi uygulamasında şirketlerin yaşadığı NACE kodu karışıklığını çözmek için bir iç genelge yayımladı.

8.04.2020Ekonomi
BDDKdan bankalara kredilerle ilgili önemli yazı

BDDK'dan bankalara kredilerle ilgili önemli yazı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamındaki kredilerin amacına uygun kullanımının sağlanmasını istedi.

7.04.2020Ekonomi
Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere kalkan oldu

Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere "kalkan" oldu

Kovid-19 önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi", esnaftan işverene, çalışandan emekliye kadar tüm kesimleri kucakladı.

7.04.2020Ekonomi
Türkiye büyümesini sürdürecek

Türkiye büyümesini sürdürecek

Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, “Evlerde kalma sürecinin sonunda ekonomik aktivitelerin normalleşmesiyle, üçüncü çeyrekte daha yatay bir büyümenin ardından, dördüncü çeyrekte iyileşmenin görülmesini öngörüyoruz” dedi.

7.04.2020Ekonomi
Ekonomiyi korumak için nasıl önlemler alındı

Ekonomiyi korumak için nasıl önlemler alındı?

Salgının ekonomiye etkisini azaltmak için tedbirler alındı. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım yapmak için 2 milyar liralık kaynak ayrıldı.

Fitch duyurdu: Corona virüs ardından Türkiye...

Fitch duyurdu: Corona virüs ardından Türkiye...

Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow yaptığı açıklamada küresel pandemi etkisinin ardından Türkiye büyümesini sürdüreceğini belirtti.

6.04.2020Ekonomi
Sağlık sigortası sahiplerinin koronavirüs tedavi giderleri karşılanacak

Sağlık sigortası sahiplerinin koronavirüs tedavi giderleri karşılanacak

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, birçok sigorta şirketinin, lütuf ödemesi olarak özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde Kovid-19 tedavisini teminat kapsamına aldığını belirterek, "Böylelikle de 4 milyon sağlık sigortası sahibinin poliçeleri gereğince ancak yüzde 15’inin Kovid-19 tedavi giderleri ödenebilecek iken gelinen noktada yüzde 99 sağlık sigortalısının tedavi giderleri sektörümüz tarafından jest uygulaması kapsamında karşılanacaktır." dedi.

5.04.2020Ekonomi
Destek ödemeleri evlere geliyor

Destek ödemeleri evlere geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerinin, PTT çalışanları tarafından vatandaşlara konutlarında teslim edileceğini bildirdi.

5.04.2020Ekonomi
1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınacak Sosyal yardım desteği kimleri kapsıyor

1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınacak? Sosyal yardım desteği kimleri kapsıyor

1000 TL sosyal yardım parası ödemelerinin ne zaman yapılacağı ve sosyal yardım parasının kimleri kapsadığı vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında. Corona virüsü önemlerine yönelik "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında 2 milyon 111 bin haneye ödenecek olan sosyal yardım ücretiyle ilgili PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin evden yapılacağı bildirildi. Peki, evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

4.04.2020Ekonomi
Destek ödemelerinde eve teslim başladı

Destek ödemelerinde eve teslim başladı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Ekonomik İstikrar Kalkani Destek Paketine göre düzenli sosyal yardım alan hanelere tanımlanan bin TL destek ödemesi, bekçiler, kolluk kuvvetleri ve PTT görevlilerince evde teslim ediliyor.

4.04.2020Ankara
Destek ve işsizlik sigortası ödemeleri konutlarda yapılacak

Destek ve işsizlik sigortası ödemeleri konutlarda yapılacak

Koronavirüs salgını nedeniyle PTT şubelerinin yoğun olması nedeniyle işsizlik ve 1000 lira destek ödemeleri konutlara teslim edilecek.

4.04.2020Ekonomi
1000 TL yardım parası ne zaman verilecek Sosyal yardım parası nasıl alınır

1000 TL yardım parası ne zaman verilecek? Sosyal yardım parası nasıl alınır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahiplerine yapılacak olan bin TL nakdi yardım desteği için 1 Nisan tarihinde verilmeye başlandı. 2 milyon 111 haneye, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında yapılacak olan 1000'er lira ödeme, ilk olarak doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlara verilecek. Peki, 1000 TL yardım parası ne zaman verilecek? Sosyal yardım parası nasıl alınır? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

3.04.2020Gündem
Yardım paraları dağıtılırken duygulandıran diyalog

Yardım paraları dağıtılırken duygulandıran diyalog

"Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında, yardıma muhtaç ailelere 1000 TL'lik yardımları PTT görevlileri ile ve Gece Kartalı olarak bilinen mahalle çarşı bekçileri eşliğinde dağıtılıyor. Bir eve giden PTT görevlisi ve bekçilerin verdiği parayı saymadan almak isteyen yaşlı kadın arasındaki diyalog duygulandırdı.

3.04.2020Haber
İstanbulda yardım paraları dağıtılırken duygulandıran diyalog yaşandı

İstanbul'da yardım paraları dağıtılırken duygulandıran diyalog yaşandı

"Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında, yardıma muhtaç ailelere 1000 TL'lik yardımları PTT görevlileri ile ve Gece Kartalı olarak bilinen mahalle çarşı bekçileri eşliğinde dağıtılıyor. Bir eve giden PTT görevlisi ve bekçilerin verdiği parayı saymadan almak isteyen yaşlı kadın arasındaki diyalog duygulandırdı.

3.04.2020Gündem
İstanbul Valisi duyurdu: Yardımlar evlere teslim edilmeye başlandı

İstanbul Valisi duyurdu: Yardımlar evlere teslim edilmeye başlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında nakit 1000 TL’lik sosyal yardımın, ailelere evlerinde teslim edilmeye başlandığını duyurdu.

3.04.2020Haber
İstanbul Valisi duyurdu: Yardımlar evlere teslim edilmeye başlandı

İstanbul Valisi duyurdu: Yardımlar evlere teslim edilmeye başlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, önünde oluşan kuyruklar nedeniyle PTT'lerin kapanmasının ardından yapılan sosyal yardımların ihtiyaç sahiplerine evlerine götürülmeye başladığını duyurdu.

3.04.2020Gündem
Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek 1000 TL yardım ne zaman verilecek

Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek?

Corona virüsü önemlerine yönelik "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında 2 milyon 111 bin haneye ödenecek olan sosyal yardım ücretiyle ilgili PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin evden yapılacağı bildirildi. Peki, evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

2.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

Son dakika haberi: PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak

İstanbul PTT Bölge Başmüdürlüğü, sosyal yardımların, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle evlere yapılacağını bildirdi.

2.04.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir?

Corona virüse karşı önlem olarak açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında kısa çalışma ödeneği uygulaması için düğmeye basıldı. Kısa çalışma uygulamasından yararlanmak isteyen işverenlerin İŞKUR İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adresleri aracılığıyla gerekli belgeleri göndererek alabilecekler. Kısa çalışma ödeneği ile işverenin de zor dönemlerde çalışanlarını kaybetmesini engellenmesi hedefleniyor. Peki, Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneceği şartları nelerdir? İşte, detaylar.

2.04.2020Gündem
Herkesi ilgilendiriyor 6 ay ertelendi... İşte detayları

Herkesi ilgilendiriyor! 6 ay ertelendi... İşte detayları

Koronavirüsün ekonomiye etkisini azaltmak için Ekonomik İstikrar Kalkanı çerçevesinde açıklanan 6 ay vergi ertelemesiyle ilgili Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla da en çok merak edilen soruları yanıtladı.

2.04.2020Ekonomi
Albayrak’tan ücretli öğretmenlere müjde

Albayrak’tan ücretli öğretmenlere müjde

Ekonomik İstikrar Kalkanı ile COVID-19 salgınında etkilenen meslek gruplarının taleplerini yerine getirmeye devam ettiklerini belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz” dedi.

2.04.2020Ekonomi
İş dünyası desteğe devam ediyor

İş dünyası desteğe devam ediyor

Türkiye, etkisini arttıran koronavirüs salgını sonrasında tek yürek oldu. Bir yandan hükümet ardı ardına açıkladığı paketlerle ekonomiyi rahatlatmaya çalışırken, bir yandan da düzenlenen destek kampanyalarına katılım çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı kampanyaya verilen destekler devam ederken, bir yandan da Sağlık Bakanlığı ve çeşitli kurumlar aracılığıyla, şirketler ve vatandaşlar Türkiye’nin bu süreci daha rahat atlatabilmesi için yardım kampanyalarına katılıyor.

2.04.2020Ekonomi
Kredi kartı borçları ertelendi mi Kredi borcu erteleme nasıl yapılır

Kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır?

Kredi ya da kredi kartı borçlarının ertelenip ertelenmediği, milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve bazı bankaların yaptığı açıklamalara göre corona virüs önlemleri kapsamında kredi ödemeleri ve kredi kartı borçları destek paketi kapsamında neticeye kavuşmuştu. Peki, kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır? Hangi banka kredi borçlarını erteledi? İşte, kredi borçları erteleme ile ilgili bankaların yaptıkları açıklamalar.

1.04.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan ücretli öğretmenlere müjde

Son dakika... Bakan Albayrak'tan ücretli öğretmenlere müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter'dan açıklamada bulundu. Bakan Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz. #BirlikteBaşaracağız" dedi.

1.04.2020Ekonomi
KGFden Milli Dayanışma Kampanyasına 1 milyon lira destek

KGF'den Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira destek

Kredi Garanti Fonu (KGF), Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon lira bağışla katkıda bulundu.

1.04.2020Ekonomi
Kamu katılım finans kuruluşlarından bireysel müşterilere Corona virüs desteği

Kamu katılım finans kuruluşlarından bireysel müşterilere Corona virüs desteği

Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım, hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri finansal açıdan desteklemek için yeni bir finansman uygulaması başlatıyor.

31.03.2020Ekonomi
Son dakika... İhtiyaç sahiplerine yapılacak 1000 liralık yardımın tarihi belli oldu

Son dakika... İhtiyaç sahiplerine yapılacak 1000 liralık yardımın tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı ihtiyaç sahiplerine verilecek 1000 liranın hesaplara geçme tarihi açıklandı.

31.03.2020Ekonomi
‘Vatandaşımıza destek olmayı sürdürüyoruz’

‘Vatandaşımıza destek olmayı sürdürüyoruz’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hane halkı geliri 5 bin liranın altında olan tüm vatandaşlar için kamu bankalarının Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldığını söyledi. Destek kapsamında 10 bin liraya kadar 6 ayı ödemesiz 36 ay vadeli kredi sağlanacak.

31.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Albayrak açıkladı: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Son dakika haberi: Bakan Albayrak açıkladı: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz." dedi.

30.03.2020Ekonomi
Son dakika... Kamu bankalarından geliri 5 bin TL altında olanlara yeni Corona virüs desteği

Son dakika... Kamu bankalarından geliri 5 bin TL altında olanlara yeni Corona virüs desteği

Kamu bankaları hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacak.

30.03.2020Ekonomi
Alternatif Bank TBB’nin kredi paketine katılıyor

Alternatif Bank TBB’nin kredi paketine katılıyor

Alternatif Bank, Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) duyurduğu, Koronavirüs salgınının işletmeler üzerindeki olumsuz ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik Hazine destekli, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletli kredi protokolüne katılacağını açıkladı.

29.03.2020Ekonomi
Garanti BBVA TBBnin kredi protokolüne katılıyor

Garanti BBVA TBB'nin kredi protokolüne katılıyor

Garanti BBVA, Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) duyurduğu, Koronavirüs salgınının işletmeler üzerindeki olumsuz ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik Hazine destekli, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletli kredi protokolüne katılacağını açıkladı.

29.03.2020Ekonomi
Sosyal yardım parası başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır Yardım parası sorgulama ekranı

Sosyal yardım parası başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır? Yardım parası sorgulama ekranı

Halihazırda düzenli sosyal yardımlardan faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 1000'er lira nakdi destekten faydalanacağının açıklanmasının ardından gözler, 1.000 TL sosyal yardım parası başvurularına çevrildi. Söz konusu yardım parası başvurularına odaklanan vatandaşlar, konuya dair yapılan resmi bilgilendirmeleri takip etmek istiyor. Peki, Sosyal yardım parası başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır?

28.03.2020Gündem
Tarım Krediden borçları 2 ay faizsiz erteleme kararı

Tarım Kredi'den borçları 2 ay faizsiz erteleme kararı

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Tarım Kredi ortaklarının mevcut durumdan (Kovid-19 salgını) olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek için gerekli tedbirleri aldık" dedi.

28.03.2020Ekonomi
Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in haziran sonunda yaklaşık 40 bin çiftçiye ödemesi gereken avans bedelleri ve ramazan ile kurban bayramları öncesi ödemesi gereken küspe istihkak bedelleri olan 250 milyon liranın 3 Nisan’da pancar çiftçisinin hesaplarında olacağını bildirdi.

28.03.2020Ekonomi
Bankalardan iş dünyasına iki kredi paketi

Bankalardan iş dünyasına iki kredi paketi

Türkiye Bankalar Birliği, ekonomik olarak olumsuz etkilenen kurumsal ve ticari müşterilere iki kredi paketinin devreye alındığını belirtti. ‘çek ödeme destek kredisi’ ve ‘kredi desteği’ 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9.5 faizli olacak.

28.03.2020Ekonomi
KOBİ alacakları devlet garantisinde

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Yıllık cirosu 25 milyon lira ve altında olan kurumlara sağlanan ‘devlet destekli ticari alacak sigortası’nın kapsamı genişletildi. Böylece yıllık cirosu 125 milyon liraya kadar olan tüm KOBİ’ler bu imkândan yararlanacak. Karar 1 Nisan’da yürürlüğe girecek.

28.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Ciro şartını 125 milyon liraya çıkardık

Son dakika... Bakan Albayrak: Ciro şartını 125 milyon liraya çıkardık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, alacak sigortasından yararlanma şartlarının genişletildiğini söyledi.

27.03.2020Ekonomi
Bakan Albayrak açıkladı 2547 firma incelendi Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Bakan Albayrak açıkladı! 2547 firma incelendi! Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "TÜRKŞEKER, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacak." dedi. Ayrıca stokçuluk ve karaborsacılıkla mücadele edildiğini belirten Bakan Albayrak 2547 firmanın incelendiğini açıkladı.

27.03.2020Ekonomi
Çek Ödeme Destek Kredisinin detayları belli oldu

Çek Ödeme Destek Kredisi'nin detayları belli oldu

Türkiye Bankalar Birliği "(Çek Ödeme Destek Kredisi) Kredi desteği 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 12 ay vadeli ve yıllık yüzde 9,5 faizli olacak" açıklamasında bulundu.

27.03.2020Ekonomi
KOBİ alacakları devlet garantisinde

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Hazine ve Maliye Bakanlığının aldığı ve 1 Nisan'da yürürlüğe girecek karar, Kovid-19 salgınının yol açması beklenen ekonomik risklere karşı işletmelere rahat nefes aldıracak.

27.03.2020Ekonomi
Kamu bankalarından ‘işe devam’ kredisi

Kamu bankalarından ‘işe devam’ kredisi

Kamu bankaları Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, reel sektörün finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla, işçi çıkarmamak şartıyla yüzde 7.5 faizle 100 milyon liraya kadar indirimli kredi kullandıracak. 2020 şubat sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayısını azaltmayan firmalar kredi desteğinden yararlanabilecek.

26.03.2020Ekonomi
Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi Kredi ödemeleri son tarih ne zaman

Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi? Kredi ödemeleri son tarih ne zaman?

Kredi ödemeleri ne zaman yapılacak? sorusu, ülkemizde alınan corona virüsü önlemleri kapsamında yanıtı araştırılan konulardan oldu. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve bazı bankalar son yaptığı açıklamalara göre, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye soktuklarını duyurdu. Peki, Kredi kartı ödemeleri ertelendi mi? Kredi ödemeleri son tarih ne zaman? İşte, kredi ödemeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

25.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan net mesaj: İnsanımız merak etmesin

Son dakika... Bakan Albayrak'tan net mesaj: İnsanımız merak etmesin

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, kamu bankalarımız ve katılım finans kuruluşlarımızla; tüm sektörlerimiz, tüm firmalarımız için “İş’e Devam Desteği” başlatıyoruz. Hazine destekli KGF kefaleti sağlanan bu destek için şartımız istihdamın korunması olacak. İnsanımız merak etmesin, ihtiyaç duyulan her alanda gerekli adımları atmaya devam edeceğiz" dedi.

25.03.2020Ekonomi
Son dakika... 3 kamu bankasından yeni destek paketi

Son dakika... 3 kamu bankasından yeni destek paketi

Üç kamu bankası, kurumsal ve ticari ölçekteki firmaların işletme sermayesi ihtiyaçları için “İşe Devam Kredi Desteği”ni hayata geçireceğini duyurdu.

25.03.2020Ekonomi
Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfası: 1000 TL’lik sosyal yardım destek başvurusu başladı mı Nakit yardım ne zaman yapılacak

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sayfası: 1000 TL’lik sosyal yardım destek başvurusu başladı mı? Nakit yardım ne zaman yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, halihazırda düzenli sosyal yardımlardan faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 1000'er lira nakdi destekten faydalanacağını bildirmişti. Sosyal yardım bekleyen binlerce vatandaş son durumu merak ediyor. Peki, 1000 TL’lik sosyal yardım destek başvurusu başladı mı? Nakit yardım ne zaman yapılacak?

25.03.2020Gündem