EKSTRA
MENÜ

İdo

İdo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.827 İdo haberi bulunmuştur.

İDO NEDİR?

İDO - İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İstanbul'un deniz ulaşımına ve trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1987 yılında kurulmuştur. 2005 Mart ayında, TDİ'ye bağlı Şehirhatları İstanbul Deniz Otobüsleri'ne devredilmiştir. İDO günümüz itibariyle 103 gemi ve 88 iskelesiyle dünyanın en büyük araç ve yolcu deniz taşımacılığı şirketidir.

İstanbul'da her geçen gün artan trafik sorununa alternatif arayan İ.B.B. 1987 ve 1988 yıllarında Norveç'ten satın alınan 449 yolcu kapasiteli 10 adet deniz otobüsü ile hizmete başlamıştır. Bugün toplam 22 deniz otobüsü ile hizmet veren İDO 1995 yılında Avustralya'dan satın alınan 2 adet Monohull tipi 155 yolcu kapasiteli deniz otobüsü ile 10 olan gemi adedini 12'ye çıkarmıştır (Akşemseddin & Ertuğrul Gazi).

10 gemilik bir projenin ilk 2 adedi olan ve 1996 yılında teslim edilen Avustralya yapımı catamaran tipi 450 yolcu kapasiteli deniz otobüsleriyle (Sinan Paşa & Piyale Paşa) ile bu sayı 14'ü bulurken, 1997 Norveç yapımı 350 kişilik 3 gemi ve 400 kişilik 2 gemi ve yine ilk defa Türkiye Gemi Sanayi Pendik Tersanesi'nde imal edilen 400 kişilik 1 gemi ile sayı 20'ye yükselmiştir. 1997 yılında Yalova - Yenikapı arasında çalıştırılmak üzere 500 yolcu, 94 araç kapasiteli arabalı feribot Avustralya'da inşa ettirilmiştir. 1998 yılında Yenikapı - Bandırma arasında karşılıklı çalıştırmak üzere yine aynı tersaneden - Austal Ships firmasından 800 yolcu kapasiteli 200 araçlık arabalı 2 feribot inşa ettirilmiştir (Turgut Özal & Adnan Menderes). Bu iki feribot 36 deniz mili hıza ulaşabiliyor. 12 Aralık 2005'te yine Austal firmasıyla kontratı imzalanan ve 2007'de teslim edilen 2 yeni feribotla yine Bursa-Yenikapı arasında ulaşım kolaylaşmıştır. Her biri 1200 yolcu ve 225 araç kapasiteli katamaran tipi bu gemiler 35 deniz mili hıza sahip olup mesafeyi 75 dakikaya indirmiştir. Ayrıca 2007 yılında Hollanda'lı Damen Shipyards'tan 5 adet 30 deniz mili hız, 449 yolcu kapasiteli deniz otobüsü alınmıştır.

2004 yılının Nisan ayında Akşemseddin ve Ertuğrul Gazi deniz otobüsleri İDO'dan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiştir.

İDO, 2005 Şubat ayında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) ile bir protokol yaparak Türkiye Şehir Hatları İşletmesini devralma iradesini ortaya koymuştur. Devralma işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına İDO tarafından yürütülmüştür. Devralma işlemiyle birlikte İstanbul’da deniz ulaşımından sorumlu tek otorite İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmuş ve bu otorite de büyük ölçüde İDO’ya devredilmiştir.

İDO filosu; Toplam 33 hatta, 25 Deniz Otobüsü, 10 Hızlı Feribot, 18 Araba Vapuru, 35 Şehirhatları Yolcu Vapuru, 10 Deniz Taksi ve Mavi Marmara Yolcu Gemisi ile 88 noktaya hizmet götürmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (İDO) yüzde 100 oranındaki hissesinin özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık sonucu ihaleyi, 861 milyon dolarlık teklifle Tepe-Akfen-Souter-Sera Ortak Girişim Grubu kazandı.

İstanbul-Bursa seferlerinde 2013'te hizmete başlayan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) şirketi yolculara bir seçenek daha sunmaktadır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı Pendik İDO durağına İETT otobüsleriyle gidilebilmektedir.

İdo Haberleri

Hazırlıklar başladı İbrahim Tatlısesten oğlu İdo Tatlısese görkemli düğün...

Hazırlıklar başladı! İbrahim Tatlıses'ten oğlu İdo Tatlıses'e görkemli düğün...

İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna'nın oğulları İdo, üç yıllık aşkı Yasemin Şefkatli ile geçen hafta aile arasında sade bir törenle nişanlanmıştı.

29.10.2020Magazin
7 tepe sis

7 tepe sis

İstanbul’u önceki gece etkisi altına alan yoğun sis, dün sabah da günlük yaşamı olumsuz etkiledi.

26.10.2020Gündem
Maltepede film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış

Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış

MALTEPE'deki karantina yurdunda kalan genç kızın babası tarafından kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

23.10.2020Haber
Derya Tuna: İdo ve Yasemin aile arasında evlenecek

Derya Tuna: İdo ve Yasemin aile arasında evlenecek!

Derya Tuna, geçtiğimiz gün Vadistanbul’da objektife yansıdı. Oğlu İdo Tatlıses’in Yasemin Şefkatli ile nişan töreninin hemen ardından düğün alışverişi yapmaya çıkan Tuna, muhabirlerin sorularını yanıtladı.

19.10.2020Magazin
Yasemin Şefkatli kimdir nereli kaç yaşında

Yasemin Şefkatli kimdir nereli kaç yaşında?

Yasemin Şefkatli, İdo Tatlıses ile nişanlanmasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. Bir süredir İdo Tatlıses ile birliktelikleri devam eden Yasemin Şefkatli, 3 yıllık ilişkilerinin ardından nişanlanarak evlilik yolunda adımlarını attı. Peki, Yasemin Şefkatli kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen detaylı bilgiler

18.10.2020Televizyon
Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

Dilenciye, hanutçuya, parfümcüye, çalgıcıya karşı... Çare WhatsApp

İstanbul genelinde son dönemde turistleri rahatsız eden dilenci, sahte parfümcü, çalgıcı, hanutçuların artmasından rahatsız olan otel sahiplerine çözüm Fatih Emniyeti’nden geldi.

17.10.2020Gündem
Ailemize hoş geldin güzel kızım  İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli nişanlandı

Ailemize hoş geldin güzel kızım! İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli nişanlandı

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses, 3 yıldır birlikte olduğu Yasemin Şefkatli ile evlilik yolunda ilk adımı attı.

16.10.2020Magazin
Marmaranın ortasında kanosuna sarılmış yardım bekliyordu; deniz otobüsüyle kurtarıldı

Marmara'nın ortasında kanosuna sarılmış yardım bekliyordu; deniz otobüsüyle kurtarıldı

KANODAN düşerek Marmara denizinden mahsur kalan kişi, tişörtünü sallayarak yardım beklediği sırada İDO'nun deniz otobüsü kaptanı tarafından farkedilerek kurtarıldı.

16.10.2020Haber
Marmarada korku dolu anlar Böyle yardım bekliyordu, İDOnun kaptanı farketti

Marmara'da korku dolu anlar! Böyle yardım bekliyordu, İDO'nun kaptanı farketti

Kanodan düşerek Marmara denizinden mahsur kalan kişi, tişörtünü sallayarak yardım beklediği sırada İDO'nun deniz otobüsü kaptanı tarafından fark edilerek kurtarıldı.

16.10.2020Gündem
Yasemin Şefkatli yüzüğünü sakladı Çekmeyin nazar değecek

Yasemin Şefkatli yüzüğünü sakladı! 'Çekmeyin nazar değecek'

İdo Tatlıses’le evlilik kararı alan Yasemin Şefkatli önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi.

14.10.2020Magazin
Yılmaz Morgül: Hadisecim ben 1998de Deh Deh Düldülü yaptım

Yılmaz Morgül: Hadise'cim ben 1998'de Deh Deh Düldül'ü yaptım

Yılmaz Morgül, Hadise’nin atlı klibinin ardından kendisinin de sahneye atla çıkması hakkında “Hadise’cim seni seviyorum ama ben 1998 yılında ‘Deh Deh Düldül’ albümünü yaptım” dedi.

10.10.2020Magazin
İstanbulu Koşuyorum Bakırköy etabında 400 İstanbullu yarışacak

'İstanbul'u Koşuyorum' Bakırköy etabında 400 İstanbullu yarışacak

İstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi tedbirleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin Bakırköy Etabı’nda trafiğe kapalı ve araçsız alanda sporculara yarış imkânı sunacak.

9.10.2020Diğer
Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için bugün kapalı yollar ve güzergah bilgileri paylaşıldı

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için bugün kapalı yollar ve güzergah bilgileri paylaşıldı!

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu başladı. Toplam 21 kilometre sürecek olan yarış güzergahı kapsamında İstanbul'da bazı yollar kapalı olacak. Kapanan bu yollar için alternatif yollar valilik tarafından belirlenirken, yarış 12.45'e kadar devam edecek. Peki, Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapalı yollar hangileri? İşte, pazar günü dışarı çıkmadan önce pek çok vatandaşın merakla araştırdığı Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapalı yollar ve bitiş saati hakkında detaylı bilgiler

20.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Maraton nedeniyle kapatılan yollar belli oldu

Son dakika haberi: Maraton nedeniyle kapatılan yollar belli oldu

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Spor İstanbul AŞ. koordinatörlüğünde bugün düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu nedeniyle 02.00 ile 13.00 ve 05.00 ile 13.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.

20.09.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbullular dikkat Pazar günü bu yollar kapalı

Son dakika haberler... İstanbullular dikkat! Pazar günü bu yollar kapalı

Pazar günü 15. kez gerçekleştirilecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, için İstanbul Valiliği'nden önemli bir açıklama geldi. Valilik, maraton nedeniyle kapanacak yolları ve saatlerini paylaştı.

19.09.2020Gündem
Eminönünde denizde ceset bulundu

Eminönü'nde denizde ceset bulundu

Eminönü İDO iskelesinde denizde erkek cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin cesedi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

18.09.2020Haber
Son dakika... Eminönünde acı haber... Denizde cansız beden bulundu

Son dakika... Eminönü'nde acı haber... Denizde cansız beden bulundu

Eminönü İDO iskelesinde denizde erkek cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan kişinin cesedi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

18.09.2020Gündem
Erikli Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Erikli Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Erikli Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Erikli Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Erikli Şelalesi, ülkemizin doğa harikalarından biri. Son dönemlerde dikkat çeken şelale, eğlenceli zamanlar geçirmek isteyenler için ideal. Sizler de Erikli Şelalesi ile tanışmak isterseniz Erikli Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Erikli Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) ile ilgili bilgileri derledik.

7.09.2020Seyahat
Binali Yıldırım nereli, kaç yaşında İşte Binali Yıldırım ile ilgili bilgiler

Binali Yıldırım nereli, kaç yaşında? İşte Binali Yıldırım ile ilgili bilgiler

Binali Yıldırım ile ilgili bilgiler son dakika açıklamasının ardından yoğun ilgi görüyor. Binali Yıldırım resmi Twitter hesabı üzerinden koronavirüs testinin sonucunun pozitif çıktığını duyurdu. Peki Binali Yıldırım kaç yaşında? Erzincanlı olan Binali Yıldırım 1955 yılında dünyaya gelmiştir.. İşte Binali Yıldırım'ın hayatı

3.09.2020Gündem
Sevgilisi bankı, kendisi kapıyı yamulttu Deren Talu ve Baran Tınazın photosop hilesi ortaya çıktı

Sevgilisi bankı, kendisi kapıyı yamulttu! Deren Talu ve Baran Tınaz'ın photosop hilesi ortaya çıktı

Bir çok ünlü isim daha iyi görünmek için photoshop'a başvuruyor...

25.08.2020Magazin
Marmara’da mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

Marmara’da mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde mahsur kaldığı denizden 3 gün sonra kurtarılan kişinin denize açıldığı tekneyi çaldığı öğrenildi. Haberlerde mucize kurtuluşu izleyen teknenin sahibi Hamza Coşkun, polise giderek şikayetçi oldu. Yakalanan Hasan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli ifadesinde tekneyi arkadaşının çaldığını ve mahsur kalınca arkadaşının yüzerek kaçtığını belirtti.

20.08.2020Gündem
Marmarada mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

Marmara'da mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde mahsur kaldığı denizden 3 gün sonra kurtarılan kişinin denize açıldığı tekneyi çaldığı öğrenildi. Haberlerde mucize kurtuluşu izleyen teknenin sahibi Hamza Coşkun, polise giderek şikayetçi oldu. Yakalanan Hasan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli ifadesinde tekneyi arkadaşının çaldığını ve mahsur kalınca arkadaşının yüzerek kaçtığını belirtti.

20.08.2020Haber
Son dakika haberi... Marmara’da mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

Son dakika haberi... Marmara’da mahsur kalan kişinin tekneyi çaldığı ortaya çıktı

İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde mahsur kaldığı denizden 3 gün sonra kurtarılan kişinin denize açıldığı tekneyi çaldığı öğrenildi. Haberlerde mucize kurtuluşu izleyen teknenin sahibi Hamza Coşkun, polise giderek şikayetçi oldu. Yakalanan Hasan B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüpheli ifadesinde tekneyi arkadaşının çaldığını ve mahsur kalınca arkadaşının yüzerek kaçtığını belirtti.

20.08.2020Gündem
Marmaranın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

Marmara'nın ortasında böyle bulundu; 3 gündür yardım beklediğini söyledi

MARMARA Denizi ortasında motorsuz teknesinde mahsur kalan kişi, İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde kurtarıldı.

15.08.2020Haber
İDO kaptanı tesadüfen fark etti... 3 gün sonra mucize kurtuluş

İDO kaptanı tesadüfen fark etti... 3 gün sonra mucize kurtuluş

Marmara Denizi ortasında motorsuz teknesinde mahsur kalan kişi, İDO feribotunun kaptanının dikkati sayesinde kurtarıldı.

15.08.2020Gündem
Deniz taksiler Haliçte çürüyor... Fadıl Akgündüz döneminde operasyon durdu

Deniz taksiler Haliç'te çürüyor... 'Fadıl Akgündüz döneminde operasyon durdu'

İstanbul'da deniz ulaşımını rahatlamak amacıyla başlatılan deniz taksi projesinde amaca ulaşılamadı. 2012 yılından beri Haliç Köprüsü'nün dibinde atıl halde bulunan taksiler kaderine terk edildi. Taksilerin kimi battı, kimi de paslanarak çürümeye başladı. Projenin başında yer alan Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı Alphan Manas, "2012 yılında deniz taksi operasyonunu Fadıl Akgündüz'e devrettik. Onun döneminde sayılar artırıldı, tekne değişikliğine gitmek istediler. Çünkü karlı bir operasyon değildi. Fadıl bey döneminde operasyon durdu" dedi.

12.08.2020Gündem
4 ilde binlerce kamera kaydı incelendi İstanbulda yakalandılar...

4 ilde binlerce kamera kaydı incelendi! İstanbul'da yakalandılar...

YALOVA’da, telefonla aradıkları İ.G. (65) ve eşi A.G.’yi (72) kendilerini polis olarak tanıtıp, hesaplarından FETÖ'ye para aktarıldığı yalanıyla 1 milyon TL dolandıran F.S. (39) ve E.Ö. (43) jandarma tarafından İstanbul'da düzenlenen operasyonla yakalandı. 2 şüpheli, sevk edildikleri adliyede, tutuklandı.

6.08.2020Gündem
Yasemin Şefkatli: Biri beni durdursun artık

Yasemin Şefkatli: Biri beni durdursun artık!

Sevgilisi İdo Tatlıses ile tatile giden Yasemin Şefkatli, tatilde bol bol yemek yedi. Bir haftada 1,5 kilo alan Şefkatli, "Biri beni durdursun artık” dedi.

6.08.2020Magazin
Metro Boğaz’a iniyor

Metro Boğaz’a iniyor

İstanbul Avrupa Yakası’nda raylı sistem hatlarını Boğaz ile buluşturacak ‘Boğaziçi Üniversitesi / Hisarüstü - Aşiyan Sahil Füniküleri Hattı’ yapım işleri yeniden başladı.

14.07.2020Gündem
Acı Biberin Diyet Hali: İsot Diyeti Nedir Nasıl Uygulanır

Acı Biberin Diyet Hali: İsot Diyeti Nedir? Nasıl Uygulanır?

İsot diyeti, geçtiğimiz yıllarda İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo Tatlıses ile meşhur oldu. Şimdilerde yeniden popüler olan isot diyetini daha yakından tanıyalım mı?

30.06.2020Diyet Rehberi
İDO yaz tarifesine geçiyor

İDO yaz tarifesine geçiyor

Kovid-19 salgınına karşı sıkı tedbir ve önlemlerle seferlerine güvenli şekilde devam eden İDO, 1 Temmuz itibarıyla kademeli olarak yaz tarifesine geçecek.

23.06.2020Ekonomi
İDO seferleri başladı mı

İDO seferleri başladı mı?

İDO seferleri için vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Bir süredir kapalı olan İDO seferleri için detayları merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirmeye başlamıştı. İDO'dan sevindirici haber geldi. Peki, İDO seferleri başladı mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.06.2020Gündem
Merak etmeyin aç kalmıyorum

Merak etmeyin aç kalmıyorum!

İbrahim Tatlıses’in Derya Tuna’dan olan oğlu İdo Tatlıses 2017 yazında Yasemin Şefkatli ile aşk yaşamaya başlamıştı.

27.05.2020Magazin
Yasemin Şefkatli: Hareket lazım

Yasemin Şefkatli: Hareket lazım

İdo Tatlıses’in sevgilisi Yasemin Şefkatli, karantina döneminde formunu korumaya özen gösteriyor.

21.05.2020Keyif
Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tünelinde ilk ışık göründü

Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Projesi Tüneli'nde ilk ışık göründü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Şu anda İstanbul'da 233 kilometre raylı sistem hizmet vermektedir" dedi.

10.05.2020Ekonomi
Işık çok önemli

Işık çok önemli

İdo Tatlıses’le yaşadığı aşkla adını duyuran Yasemin Şefkatli, spor sonrası bir selfie’sini paylaştı.

6.05.2020Keyif
İlk kez bu kadar boş görüntülendi

İlk kez bu kadar boş görüntülendi

Bursa'nın Mudanya ve Gemlik ilçelerinde eskiden iğne atsan düşmez dedirten sahil şeridinin boş hali dikkat çekti. Mudanya ilçesinde BUDO feribot iskelesinden başlayıp Mudanya Mütareke Evi ve eski askeri lojmanlara kadar uzanan boş sahil yolu havadan görüntülendi.

20.04.2020Seyahat
Dilan Çıtak Tatlıses ilk kez açıkladı: Görüşmüyoruz

Dilan Çıtak Tatlıses ilk kez açıkladı: Görüşmüyoruz

Corona virüs tedavisi sonrası evinde karantinada olan Dilan Çıtak Tatlıses, hastaneye hiç yatmadan evde ilaçlarını kullanarak düzeldiğini ve 10 gün sonra tekrar test yaptıracağını söyledi. Ünlü şarkıcı, babası İbrahim Tatlıses ve kardeşi İdo hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı.

19.04.2020Magazin
İdo Tatlıses’in yeni single’ı çıktı

İdo Tatlıses’in yeni single’ı çıktı

Yasemin Şefkatli, sevgilisi İdo Tatlıses’in yeni single’ı “Buluşacaktık”ın klibinde oynadı.

9.04.2020Keyif
Ünlü isimler sosyal medyada “Kira benden” kampanyası başlattı

Ünlü isimler sosyal medyada “Kira benden” kampanyası başlattı

Ünlü isimler sosyal medyada “Kira benden” kampanyası başlattı. İhtiyaç sahibi ailelere kiralarını ödemeleri için maddi destekte bulunan ünlüler arasında İdo Tatlıses, Edis, Arda Turan ve Zeynep Bastık da var.

28.03.2020Magazin
İDOnun bazı dış hat seferleri iptal edildi

İDO'nun bazı dış hat seferleri iptal edildi

İDO'nun bazı dış hat deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

16.03.2020Gündem
İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi

İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava şartları sebebiyle yapacakları bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

16.03.2020Gündem
Son dakika haberler: İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi

Son dakika haberler: İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava şartları sebebiyle yapacakları bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

29.02.2020Gündem
İDO’nun bazı seferleri iptal edildi

İDO’nun bazı seferleri iptal edildi

Marmara Bölgesini etkisi altına alan elverişsiz hava şartları deniz ulaşımında aksamalara neden olmaya devam ediyor. Hava muhalefeti dolayısıyla İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) bazı seferlerinin iptal olduğunu açıkladı.

28.02.2020Gündem
İDO ve BUDOnun bazı seferleri iptal edildi

İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava şartları sebebiyle yapacakları bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

27.02.2020Gündem
Derya Tuna: Saat değil takı aldım

Derya Tuna: Saat değil takı aldım

Derya Tuna önceki gün İstinyePark’da arkadaşlarıyla yemek yedi.

26.02.2020Magazin
Herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı

Herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Yatırım ortamı giderek iyileşecek. 3 yıllık bir program açıklanmıştı. İlk 2 yıl beklenildiği gibi oldu. 2020’de biraz daha büyüme bekleniyor. Kötü gidişin sonuna gelindi, herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı” diyor. Şirketleriyle ‘duygusal bağ’ kurmayan, şirketlerin satılarak ölümsüzleştiğini savunan Akın, 2020-2021’de 8 milyar TL’nin üzerinde yatırım planı yapıyor.

24.02.2020Ekonomi
TAV İnşaat’ta borç gerilimi devam ediyor

TAV İnşaat’ta borç gerilimi devam ediyor

BİR süredir bankalarla borç yapılandırması için masada olan TAV Grubu’nun iştiraki TAV İnşaat’ta ortaklar arasındaki anlaşmazlığın devam ettiği öğrenildi.

21.02.2020Ekonomi
İDO ve BUDOdan sefer iptalleri

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) bugün yapacağı seferlerinden bazıları elverişsiz hava şartları nedeniyle iptal edildi.

11.02.2020Gündem
İstanbulda ulaşımda yeni zamlar Ada vapuru, Marmaray ve Havaist…

İstanbul'da ulaşımda yeni zamlar! Ada vapuru, Marmaray ve Havaist…

İSTANBUL'da ulaşımda ada vapuru, marmaray ve Havaist seferlerine zam yapıldı.

10.02.2020Gündem