EKSTRA
MENÜ

İdo

İdo haberleri sayfasında güncel ve son dakika İdo hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.930 İdo haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İDO NEDİR?

İDO - İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. İstanbul'un deniz ulaşımına ve trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1987 yılında kurulmuştur. 2005 Mart ayında, TDİ'ye bağlı Şehirhatları İstanbul Deniz Otobüsleri'ne devredilmiştir. İDO günümüz itibariyle 103 gemi ve 88 iskelesiyle dünyanın en büyük araç ve yolcu deniz taşımacılığı şirketidir.

İstanbul'da her geçen gün artan trafik sorununa alternatif arayan İ.B.B. 1987 ve 1988 yıllarında Norveç'ten satın alınan 449 yolcu kapasiteli 10 adet deniz otobüsü ile hizmete başlamıştır. Bugün toplam 22 deniz otobüsü ile hizmet veren İDO 1995 yılında Avustralya'dan satın alınan 2 adet Monohull tipi 155 yolcu kapasiteli deniz otobüsü ile 10 olan gemi adedini 12'ye çıkarmıştır (Akşemseddin & Ertuğrul Gazi).

10 gemilik bir projenin ilk 2 adedi olan ve 1996 yılında teslim edilen Avustralya yapımı catamaran tipi 450 yolcu kapasiteli deniz otobüsleriyle (Sinan Paşa & Piyale Paşa) ile bu sayı 14'ü bulurken, 1997 Norveç yapımı 350 kişilik 3 gemi ve 400 kişilik 2 gemi ve yine ilk defa Türkiye Gemi Sanayi Pendik Tersanesi'nde imal edilen 400 kişilik 1 gemi ile sayı 20'ye yükselmiştir. 1997 yılında Yalova - Yenikapı arasında çalıştırılmak üzere 500 yolcu, 94 araç kapasiteli arabalı feribot Avustralya'da inşa ettirilmiştir. 1998 yılında Yenikapı - Bandırma arasında karşılıklı çalıştırmak üzere yine aynı tersaneden - Austal Ships firmasından 800 yolcu kapasiteli 200 araçlık arabalı 2 feribot inşa ettirilmiştir (Turgut Özal & Adnan Menderes). Bu iki feribot 36 deniz mili hıza ulaşabiliyor. 12 Aralık 2005'te yine Austal firmasıyla kontratı imzalanan ve 2007'de teslim edilen 2 yeni feribotla yine Bursa-Yenikapı arasında ulaşım kolaylaşmıştır. Her biri 1200 yolcu ve 225 araç kapasiteli katamaran tipi bu gemiler 35 deniz mili hıza sahip olup mesafeyi 75 dakikaya indirmiştir. Ayrıca 2007 yılında Hollanda'lı Damen Shipyards'tan 5 adet 30 deniz mili hız, 449 yolcu kapasiteli deniz otobüsü alınmıştır.

2004 yılının Nisan ayında Akşemseddin ve Ertuğrul Gazi deniz otobüsleri İDO'dan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiştir.

İDO, 2005 Şubat ayında ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) ile bir protokol yaparak Türkiye Şehir Hatları İşletmesini devralma iradesini ortaya koymuştur. Devralma işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına İDO tarafından yürütülmüştür. Devralma işlemiyle birlikte İstanbul’da deniz ulaşımından sorumlu tek otorite İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmuş ve bu otorite de büyük ölçüde İDO’ya devredilmiştir.

İDO filosu; Toplam 33 hatta, 25 Deniz Otobüsü, 10 Hızlı Feribot, 18 Araba Vapuru, 35 Şehirhatları Yolcu Vapuru, 10 Deniz Taksi ve Mavi Marmara Yolcu Gemisi ile 88 noktaya hizmet götürmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (İDO) yüzde 100 oranındaki hissesinin özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık sonucu ihaleyi, 861 milyon dolarlık teklifle Tepe-Akfen-Souter-Sera Ortak Girişim Grubu kazandı.

İstanbul-Bursa seferlerinde 2013'te hizmete başlayan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) şirketi yolculara bir seçenek daha sunmaktadır.
İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı Pendik İDO durağına İETT otobüsleriyle gidilebilmektedir.

İdo Haberleri

Derya Tuna gelini Yasemin Şefkatliyi uyardı mı

Derya Tuna gelini Yasemin Şefkatli'yi uyardı mı?

İdo Tatlıses'ten gelinlik açıklaması geldi. Derya Tuna, geçtiğimiz hafta oğlu İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’yi büyük bir düğünle evlendirdi.

14.10.2021Magazin
Derya Tuna gelini Yasemin Şefkatliyi uyardı mı

Derya Tuna gelini Yasemin Şefkatli'yi uyardı mı?

Derya Tuna, geçtiğimiz hafta oğlu İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’yi büyük bir düğünle evlendirdi.

14.10.2021Magazin
7 Ekimde evlenmişlerdi... İşte İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatlinin evi

7 Ekim'de evlenmişlerdi... İşte İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli'nin evi

5 gün önce muhteşem bir düğünle 3 yıllık sevgilisi İdo ile nikah masasına oturan Yasemin Şefkatli yeni evinden fotoğrafları paylaştı.

12.10.2021Magazin
Ailene sıkı sıkı sarıl Mehmet Şef  Önce Somer Sivrioğlu sonra Danilo Zanna

Ailene sıkı sıkı sarıl Mehmet Şef! Önce Somer Sivrioğlu sonra Danilo Zanna

İtalyan şef Danilo Zanna, 9 yıllık eşi Tuğçe Demirbilek’le ayrılık kararı aldıklarını açıkladı. “Masterchef”in diğer jüri üyesi Somer Sivrioğlu da 18 yılık eşinden kısa süre önce boşanmıştı. Televizyon programıyla bir anda yıldızı parlayan şeflerimiz neden boşanıyor sizce? Bu durumun şöhretle bir ilgisi olabilir mi? Programın diğer jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya’ya buradan bir mesajınız var mı?

10.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi...550 kişilik düğünde şıklık yarışı

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi...550 kişilik düğünde şıklık yarışı!

3 yıldır birlikte olan Yasemin Şefkatli ile İdo Tatlıses dün akşam evlendi. Ünlülerin akın ettiği gecede şıklık yarışıvardı... İşte 550 kişilik düğünün perde arkasında yaşananlar!

8.10.2021Magazin
Yasemin Şefkatlinin gelinliği çok konuşuldu... Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında ve nereli

Yasemin Şefkatli'nin gelinliği çok konuşuldu... Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Yasemin Şefkatli, düğün görüntüleri ardından çok konuşuldu. İmparator İbrahim Tatlıses’in Derya Tuna’dan olan oğlu İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli bu akşam dünya evine girdi. Yasemin Şefkatli Özgür Masur imzalı gelinliği ile çok konuşuldu. Peki, Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında? İşte İdo Tatlıses ile evlenen Yasemin Şefkatli'nin hayatı ve biyografisi hakkında bilgiler

8.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi

Geçtiğimiz yıl aile arasındaki sade bir törenle nişanlanan İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli, bu akşam Raffles Otel’de gerçekleşen muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi.

7.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli evlendi

Geçtiğimiz yıl aile arasındaki sade bir törenle nişanlanan İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli, bu akşam nikah masasına oturdu.

7.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli bu akşam evleniyor

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli bu akşam evleniyor!

Bugün nikah masasına oturmaya hazırlanan Yasemin Şefkatli ve İdo Tatlıses'i düğün heyecanı sardı. İdo Tatlıses davul zurna eşliğinde müstakbel eşini evine gitti.

7.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli bu akşam evleniyor

İdo Tatlıses ile Yasemin Şefkatli bu akşam evleniyor!

Bugün nikah masasına oturmaya hazırlanan Yasemin Şefkatli ve İdo Tatlıses'i düğün heyecanı sardı. İdo Tatlıses davul zurna eşliğinde müstakbel eşinin evine gitti.

7.10.2021Magazin
Yasemin Şefkatliden bekarlığa veda partisi

Yasemin Şefkatli'den bekarlığa veda partisi

7 Ekim'de İdo Tatlıses ile nikah masasına oturmaya hazırlanan Yasemin Şefkatli, bekarlığa veda etti.

2.10.2021Magazin
Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında İdo Tatlısesin nişanlısı Yasemin Şefkatli hakkında bilgiler

Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında? İdo Tatlıses'in nişanlısı Yasemin Şefkatli hakkında bilgiler

Yasemin Şefkatli, 7 Ekim günü İdo Tatlıses ile dünya evine giriyor. Genç isim, düğün öncesi yakın arkadaşlarıyla birlikte hamamda eğlence düzenledi. Görüntüler ardından Yasemin Şefkatli'nin hayatı bir kez daha merak konusu oldu. Peki, Yasemin Şefkatli kimdir, kaç yaşında? İdo Tatlıses'in nişanlısı Yasemin Şefkatli hakkında bilgiler

2.10.2021Magazin
İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli ne zaman evleniyor

İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli ne zaman evleniyor?

İdo Tatlıses ile nikah masasına oturacak olan Yasemin Şefkatli aralarında Instagram fenomenlerinin de bulunduğu bir parti düzenlendi. Sosyal medyada çok konuşulan görüntüler ardından düğün tarihi bir kez daha gündeme geldi. Peki, İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli ne zaman evleniyor?

2.10.2021Magazin
Photoshopu abarttı... Göbek deliğini yok etti

Photoshop'u abarttı... Göbek deliğini yok etti!

İşte ünlülerin dikkatli gözlerden kaçmayan photoshop oyunları...

30.09.2021Magazin
40 yıllık sessizliğini bozdu... Adalet Saradan eski eşi İbrahim Tatlısese sert yanıt

40 yıllık sessizliğini bozdu... Adalet Sara'dan eski eşi İbrahim Tatlıses'e sert yanıt!

İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz hafta D Magazin'den Asiye Acar'a röportaj vermiş, 'İdo ve Melek Zübeyde dışında hiçbir çocuğumun düğününden haberim olmadı' demişti. Tatlıses'in sözleri Şanlıurfa'da yaşayan ilk eşi Adalet Sara'yı kızdırdı. Sosyal medyadan bir açıklama yapan Sara " İbrahim Bey babalık vazifesini yapmadı" dedi. Ünlü sanatçı, bu sözlere sert bir karşılık verdi: İpime sarılan sarılana, o ipi kesersem herkes yere çakılır uyarayım!

30.09.2021Magazin
Sevindiren haberi 2 gün sonra polis verdi Her gün ağlıyorduk

Sevindiren haberi 2 gün sonra polis verdi! 'Her gün ağlıyorduk'

Yalova'da bir minibüste unutulan 111 bin lira, polis ekiplerinin çalışması sonucu bulunarak sahibine teslim edildi.

26.09.2021Gündem
İbrahim Tatlısesten muhteşem final

İbrahim Tatlıses'ten muhteşem final

Arabesk müziğin yaşayan efsanesi İbrahim Tatlıses, Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen 3 gün üst üste sahne aldığı Paraf Kuruçeşme Açıkhava konserler serisini önceki akşam muhteşem bir finalle sonlandırdı. İlk 2 günde biletlerin tükendiği konserler serisinin 3’üncü gününde de kural değişmedi. Konserin başlamasına saatler kala biletlerin tükenmesiyle imparator bir kez daha Kuruçeşme Açıkhava’yı tıka basa doldurdu.

26.09.2021Magazin
İbrahim Tatlısesten muhteşem final

İbrahim Tatlıses'ten muhteşem final

Arabesk müziğin yaşayan efsanesi İbrahim Tatlıses, Poll Production organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen 3 gün üst üste sahne aldığı Paraf Kuruçeşme Açıkhava konserler serisini önceki akşam muhteşem bir finalle sonlandırdı. İlk 2 günde biletlerin tükendiği konserler serisinin 3’üncü gününde de kural değişmedi. Konserin başlamasına saatler kala biletlerin tükenmesiyle imparator bir kez daha Kuruçeşme Açıkhava’yı tıka basa doldurdu.

26.09.2021Keyif
İdo Tatlısesin sünnetliği babadan damatlık oğuldan

İdo Tatlıses'in sünnetliği babadan damatlık oğuldan

İdo Tatlıses, küçük bir çocukken sünnet düğününde Faruk Saraç’ın tasarladığı takımı giymişti. Yasemin Şefkatli’yle evlenmeye hazırlanan şarkıcı, düğününde ise Faruk Saraç’ın oğlu Orhun Saraç’ın imzasını taşıyan bir smokin giyecek.

26.09.2021Magazin
İstanbulda hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği, hafta sonu kentte düzenlenecek program ve etkinlikler nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

24.09.2021Gündem
Koşucular Bu Pazar Bakırköy’de Buluşuyor

Koşucular Bu Pazar Bakırköy’de Buluşuyor

“İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin 2021’deki üçüncü yarışı pazar günü Bakırköy’de gerçekleştirilecek. Nefes kesen rekabetlere ve eğlenceli görüntülere sahne olacak yarışta 1250 sporcu kozlarını paylaşacak.

23.09.2021Diğer
Pandemi toplu taşımayı vurdu

Pandemi toplu taşımayı vurdu

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’da COVID-19’dan sonra toplu ulaşım kullanımı yarı yarıya düştü. İBB verilerine göre 2019’un ilk 6 ayında toplu taşımayla 1 milyar 101 milyon 89 bin 475 kez yolculuk yapılırken, bu rakam 2021’in aynı döneminde 562 milyon 117 bin 871 oldu.

15.09.2021Gündem
Özge Ulusoyun fotoğrafları gerçek mi Photoshop mu

Özge Ulusoy'un fotoğrafları gerçek mi? Photoshop mu?

İşte ünlülerin dikkatli gözlerden kaçmayan photoshop oyunları...

13.09.2021Magazin
‘Selin Ciğercinin parasıyla hava atıyorsun yorumu Gökhan Çırayı kızdırdı

‘Selin Ciğerci'nin parasıyla hava atıyorsun' yorumu Gökhan Çıra'yı kızdırdı

Ünlülerin photoshop tutkusu sınır tanımıyor... Kimi ufak dokunuşlarla fotoğraflarına müdahale ediyor kimiyse photoshop'un ayarını kaçırıyor. İşte ünlülerin dikkatli gözlerden kaçmayan photoshop oyunları...

FOTOĞRAF: INSTAGRAM

12.09.2021Magazin
Deniz Sekinin paylaşımına yorum yağdı Eğer photoshop yoksa çok üzücü

Deniz Seki'nin paylaşımına yorum yağdı! 'Eğer photoshop yoksa çok üzücü'

Ünlülerin photoshop tutkusu sınır tanımıyor... Kimi ufak dokunuşlarla fotoğraflarına müdahale ediyor kimiyse photoshop'un ayarını kaçırıyor. İşte ünlülerin dikkatli gözlerden kaçmayan photoshop oyunları...

FOTOĞRAF: INSTAGRAM

10.09.2021Magazin
İdo Tatlıses, nişanlısı Yasemin Şefkatli ve kayınvalidesiyle alışveriş

İdo Tatlıses, nişanlısı Yasemin Şefkatli ve kayınvalidesiyle alışveriş

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından kısa haberler...

8.09.2021Magazin
İDOdan sefer iptalleri

İDO'dan sefer iptalleri

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yarın gerçekleştirilecek bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal etti.

6.09.2021Gündem
15 Şubat hangi burç ve burcu ne 15 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Şubat hangi burç ve burcu ne? 15 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji her zaman merak konusu olmuştur. Çünkü insanlar burçları ile kişisel özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Kendi burçlarının başka burçlar ile ilgili uyumunu öğrenebilirler. 15 Şubat tarihinde doğan kişiler de hangi burç olduklarını merak etmektedir. 15 Şubat hangi burç ve burcu ne? 15 Şubat tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
İDO vapurunda sosyal mesafe gerginliği

İDO vapurunda sosyal mesafe gerginliği

İDO vapurunda sosyal mesafe gerginliği

5.09.2021Haber
Avşa-Yenikapı seferinde gergin anlar Yolcular arasında tartışma çıktı

Avşa-Yenikapı seferinde gergin anlar! Yolcular arasında tartışma çıktı

Avşa-Yenikapı seferini düzenleyen deniz otobüsünün karaya yanaşmasına yaklaşık yarım saat kala bazı yolcular kapıya yönelince oturan yolcular tepki gösterdi. 'Buraya yığılmayın, nefes alamıyoruz' diyerek ayaktaki yolcuları uyardı. Yolcular arasında tartışma çıktı. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

5.09.2021Gündem
Yassıada ziyaretçi akınına uğradı: İnsanın tüyleri diken diken oluyor

Yassıada ziyaretçi akınına uğradı: İnsanın tüyleri diken diken oluyor

Yaklaşık 61 yıldır gemilerin yanaşmadığı Yassıada, Demokrasi ve Özgürlükler adası adıyla, ziyarete açıldı. Açıldığı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan Yassıada'ya darbe dönemini yaşayanlar akın etti. Müzeyi gezen fotoğraf sanatçısı İlyas Göçmen, 'Bu dönemi yaşadık, çok eskiyiz. Bunları çok iyi hatırlıyorum çocuktuk ama Bebek Davasını hatırlıyorum. Bunların şimdi fotoğraflarını çekmek belgelemek isterim. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Bakıyorum inanılmaz, çok etkileyici şeyler. Bunları gelecek nesillere aktarmak çok iyi. Herkesin gelip görmesi lazım.' şeklinde konuştu.

22.08.2021Gündem
Dilan Çıtak Tatlısesten “Babasını kullanıyor” diyenlere yanıt: ‘Kullanacaksam da benim babam, size ne’

Dilan Çıtak Tatlıses'ten “Babasını kullanıyor” diyenlere yanıt: ‘Kullanacaksam da benim babam, size ne?’

Her şey 13 yaşındayken psikolog koltuğunda “Babamın İbrahim Tatlıses olmasından şüpheleniyorum” demesiyle başladı. O ana kadar doğru bildiklerinin öyle olmadığını öğrendi. Gerçekten babası olan İbrahim Tatlıses’le uzun süre görüşmedi. Ama yıllar içinde pek çok şey değişti. Dilan Çıtak Tatlıses’le babasının şarkılarından oluşan ‘Emanet’ albümü öncesi çıkardığı single, ‘Dom Dom Kurşunu’ için buluştuk. “Düşününce bile film gibi geliyor” dediği hayat hikâyesini, yaşadıklarını, ilişkisini ve müziği konuştuk.

İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’nin düğün tarihi belli oldu

İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’nin düğün tarihi belli oldu

Geçen yıl nişanlanan İdo Tatlıses ve Yasemin Şefkatli’nin düğün tarihi belli oldu.

29.07.2021Magazin
Tatil bitti eve döndük

Tatil bitti eve döndük

Dokuz güne uzayan Kurban Bayramı tatili, dün son gün eve dönüşlerle bitti. Karayollarında araç konvoyları oluştu, feribotlar doldu. Tatilciler özellikle Çanakkale, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Karabük ve Kırıkkale’deki güzergahlarda yoğunluk oluşturdu. Havalimanlarında 18 aylık pandemi sürecinin en hareketli günü yaşandı.

26.07.2021Gündem
Avşa Adasında bayram dönüşü yoğunluğu

Avşa Adası'nda bayram dönüşü yoğunluğu

KURBAN Bayramı tatilinde 5 bin olan nüfusu yaklaşık 75 bine çıkan Avşa Adası'nda, tatilcilerin dönüş yoğunluğu başladı.

25.07.2021Haber
Son dakika... Kurban Bayramı tatili bitti, dönüş yolculuğu başladı Kilometrelerce kuyruk oluştu

Son dakika... Kurban Bayramı tatili bitti, dönüş yolculuğu başladı! Kilometrelerce kuyruk oluştu

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesinin ardından tatilciler de dönüş yolculuklarına başladı. Son gün yola çıkan sürücüler Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu ve Karabük'teki güzergahlarda araç yoğunluğuna neden oldu. Korutepe Tüneli içerisinde İstanbul istikametinde meydana gelen 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası sonrası trafik durma noktasına geldi.

25.07.2021Gündem
Avşa Adasında bayram dönüşü yoğunluğu

Avşa Adası'nda bayram dönüşü yoğunluğu!

Kurban Bayramı tatilinde 5 bin olan nüfusu yaklaşık 75 bine çıkan Avşa Adası’nda, tatilcilerin dönüş yoğunluğu başladı.

25.07.2021Gündem
Kentlerde karbon salımının azaltılması için bisiklet kullanımı yaygınlaşmalı

Kentlerde karbon salımının azaltılması için bisiklet kullanımı yaygınlaşmalı

Bisikletliler Derneği Başkanı Suyabatmaz, kalabalık şehirlerdeki çevre sorunlarının önlenmesi için bisiklet kullanımının yaygınlaşması gerektiğini belirterek, "Şehirlerdeki karbon salımının önüne ancak böyle geçilebilir." dedi.

11.07.2021Ekonomi
Tarih kokan 70’lik Paşabahçe vapuru yeniden suya inmeye hazırlanıyor

Tarih kokan 70’lik Paşabahçe vapuru yeniden suya inmeye hazırlanıyor

“Martılarla bir yolculuk, mavi-beyaz bir mutluluk Paşabahçe vapurunda...” Bir dönem adına şarkılar yazılan Paşabahçe vapuru, Beykoz sahilinde jilet olmayı bekliyordu. Ancak daha yüzecek günü varmış! Vapur, suya indirilişinin 70’inci yılında restore edilip tekrar sefere başlayacak.

11.07.2021Hürriyet Pazar
Ajda Pekkan sosyal medyayı salladı 75 değil sanki 25 yaşında

Ajda Pekkan sosyal medyayı salladı! '75 değil sanki 25 yaşında'

Ünlülerin photoshop tutkusu sınır tanımıyor... Kimi ufak dokunuşlarla fotoğraflarına müdahale ediyor kimiyse photoshop'un ayarını kaçırıyor. İşte ünlülerin dikkatli gözlerden kaçmayan photoshop oyunları...

FOTOĞRAF: INSTAGRAM

6.07.2021Magazin
Deniz Seki photoshopu abarttı, fotoğrafını yorumlara kapattı

Deniz Seki photoshop'u abarttı, fotoğrafını yorumlara kapattı!

Geçtiğimiz hafta paylaştığı fotoğraf için 'geniş açı' açıklaması yapan Deniz Seki, bu kez photoshop'u abarttı.

17.06.2021Magazin
Tüm gözler Yasemin Şefkatlinin üzerinde

Tüm gözler Yasemin Şefkatli'nin üzerinde!

İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses’le evlilik hazırlığı yapan Yasemin Şefkatli Bodrum tatilinde görüntülendi.

12.06.2021Magazin
Deniz Sekiden açıklama: Photoshop değil, geniş açı çekimi

Deniz Seki'den açıklama: Photoshop değil, geniş açı çekimi!

Bir çok ünlü isim daha iyi görünmek için photoshop'a başvuruyor...

11.06.2021Magazin
Bakan Karaismailoğlu: 7 metro hattını 2023’te bitireceğiz

Bakan Karaismailoğlu: 7 metro hattını 2023’te bitireceğiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı ve Gayretepe Metroları Depo Sahası’nın ilk ray kaynağını attı.

8.06.2021Ekonomi
Bakan müjdeyi verdi İstanbuldaki 7 metro hattı 2023te tamamlanmış olacak

Bakan müjdeyi verdi! İstanbul'daki 7 metro hattı 2023'te tamamlanmış olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul'da devam eden metro hatlarının toplam uzunluğunun 91 kilometreye ulaştığını belirterek, "Ayrıca, 13,5 kilometrelik iki yeni raylı sistem hattına da başlıyoruz. 2023 yılında bunların hepsini bitiriyoruz." dedi.

7.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ceketinin rüzgarı bile yetermiş, boşuna ‘İmparator’ denmemiş

Perşembe akşamı ‘Z’ kuşağı için bir ilk yaşandı. ‘X’ kuşağı için ise tarih tekerrür etti.

25.09.2021

Tren seferleri ne zaman?

Geçen haziran ayı içersinde Doğruca Köyü’nde yapılan toplantıda Bandırma- Bursa arasında çalışacak yüksek hızlı tren hattı ile Bursa-Bandırma 40 dakikaya ineceği bilgisi verildi.

24.09.2021

Gerisi Bende

Funda Arar güzel bir yaz sürprizi yaptı ve yeni şarkısı ‘Gerisi Bende’yi geçtiğimiz günlerde dinleyici ile paylaştı.

13.07.2021