EKSTRA
MENÜ

Hurriyet Aile

Hurriyet Aile ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hurriyet Aile haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.021 Hurriyet Aile haberi bulunmuştur.

Hurriyet Aile Haberleri

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Evde geçirdiğimiz zamanı değerlendirmekte ustalaştık. Yine de önerilere kulak vermekte fayda var. Sonbaharı da evde karşılarken uzmanlar tavsiyeler verdi: Spor alanınızı yaratabilir, bir köşeyi küçük bir bahçeye dönüştürebilir, oyunlara da daha çok yer açabilirsiniz!

27.09.2020Hürriyet Pazar
Bilim insanları doğruladı Virüsle mücadelede müthiş gelişme…

Bilim insanları doğruladı! Virüsle mücadelede müthiş gelişme…

Geçtiğimiz günlerde Hollandalı bilim insanları Covid-19 virüs testi pozitif çıkan kadınların anne sütünde koronavirüs antikorları bulduklarını açıkladı. Bu umut vaat eden haber, başta uluslararası anne sütü savunucu örgütleri olmak üzere Hollanda basınında geniş yankı buldu. Virüsle mücadelede sevindiren gelişmeyi Uluslararası Emzirme Danışmanı Prof. Dr. Güliz Onat yorumladı.

7.09.2020Sağlık
Aileler bu oyuna dikkat Çocuklar büyük tehlike altında

Aileler bu oyuna dikkat! Çocuklar büyük tehlike altında

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek'ten sonra şimdi de Gangster oyunu çocukları etkisi altına alarak sanal ortamda suçla tanışmasına ve şiddete yönelmesine neden oluyor. Hürriyet Aile uzmanları bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceğini belirterek durumu değerlendirdi.

Uzmanlar uyardı Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Uzmanlar uyardı! Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek derken şimdi de Gangster oyunu çocukları olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları, aileleri uyararak bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceği yorumunda bulundular.

Parazitik ikiz sendromu nedir

Parazitik ikiz sendromu nedir?

“Dört ayakla dünyaya gelen ve parazitik ikizinden ayrılmak için ameliyat olacak”. “Malezyalı gencin karnından ikiz parazit kardeşi çıkarıldı!” “Karnına yapışık bir kafayla doğdu!” “Filipinler'de yaşayan 14 yaşındaki Veronica Cominguez’in vücudundaki iki fazladan kol ve yarım oluşmuş parmakları ameliyatla alınacak.” Bu başlıkları hatırlayanlarınız vardır eminim. Nadir görülen bir hastalık olan Parazitik ikiz sendromu ile ilgili merak ettiklerimizi Doç. Dr. Nermin Köşüş’e soruyoruz.

4.08.2020Sağlık
Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır

Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır?

Gıdı sarkması, deformasyonu ve yoğunluğu pek çok insanı rahatsız eden bir konu. Son yıllarda gelişen teknoloji, gıdı sorununa da ameliyatsız çözüm üretmiş durumda. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, ameliyatsız gıdı estetiği ile ilgili tüm merak edilenleri Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

24.07.2020Kişisel Bakım
Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar

Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar

Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi. Hürriyet Aile uzmanları “Bunun adı istismar” diyerek olayı değerlendirdi.

Son dakika haberi: Uzmanlardan uyarı: Yeni tehlike Mavi Bebek oyununa dikkat

Son dakika haberi: Uzmanlardan uyarı: Yeni tehlike 'Mavi Bebek' oyununa dikkat!

Son dakika gelen haberler ile Mavi Balina ve Momo gibi çocuk psikolojisini olumsuz etkileyen ve istenmeyen sonuçlar doğuran oyunlara “Mavi Bebek (Blue Baby)” isimli yeni bir oyun eklendi. Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, aileleri bu oyuna karşı uyardı.
Hürriyet Aile Özel

Son dakika haberi: Kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştı Uzmanlardan da tepki gecikmedi: Bunun adı istismar

Son dakika haberi: Kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştı! Uzmanlardan da tepki gecikmedi: Bunun adı istismar

Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi.

Taşıyıcı annelik nedir Taşıyıcı annelik nasıl oluyor

Taşıyıcı annelik nedir? Taşıyıcı annelik nasıl oluyor?

Bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu alternatif yöntemlerden birisi de taşıyıcı anneliktir. Ülkemizde yasak olan taşıyıcı annelik uygulaması yurt dışında birçok ülkede gerçekleştirilebilmektedir. Bazı yasal zorunlulukları da içeren taşıyıcı anne uygulaması, laboratuvar ortamında uygulanmaktadır.Taşıyıcı annelik iki türlü gerçekleştirilebilir. Bunlardan birincisi taşıyıcı annenin yumurtalıklarının kullanılarak gerçekleştirilen yöntemdir. İkinci yöntemde ise erkekten alınan sperm ve kadından alınan yumurtalık ‘taşıyıcı’ kabul edilen kadının vücuduna yerleştirilir ve bu embriyonun gelişip büyümesi taşıyıcı annenin vücudunda gerçekleşir. Doğumdan sonra da bebek bu aileye teslim edilir. Peki, taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve kapsamı nedir? İşte, taşıyıcı anne uygulaması hakkında merak edilenler…

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.trde soruları yanıtlıyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.tr'de soruları yanıtlıyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.tr instagram hesabında sizden gelen soruları yanıtlıyor

16.06.2020Gündem
Caner Çalışırın cenaze töreninde tepki çeken paylaşımlar... Hürriyet Aile uzmanları yorumladı

Caner Çalışır'ın cenaze töreninde tepki çeken paylaşımlar... Hürriyet Aile uzmanları yorumladı

Hayatını kaybeden ünlü sosyal medya fenomeni Caner Çalışır'ın cenazesinde yaşananlar pes dedirtti. Çalışır'ın cenazesine katılan arkadaşları; anbean yayın yaptı, Instagram'dan story ve fotoğraf paylaştı. Bu durum sosyal medyada büyük tepki çekti. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları cenaze görüntüleriyle ilgili "Cenazedeki paylaşımlar aslında yaşanan bağımlılığın ne kadar ileri derecelere gidebileceğini gösteriyor" yorumunda bulundu.

11.06.2020Sağlık
Tepkiler çığ gibi büyüyor: “Nasıl bir ahlaksızlık”

Tepkiler çığ gibi büyüyor: “Nasıl bir ahlaksızlık?”

İstediği ayakkabıyı almayan annesini bir mağazanın merdivenlerinden iten kızın videosu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Alışverişe çıkan genç kızın annesine gösterdiği şiddet bir anda gündem oldu, büyük tepki topladı.

4.06.2020Sağlık
Normalleşme sürecinde bizi neler bekliyor Nelere dikkat etmeliyiz

Normalleşme sürecinde bizi neler bekliyor? Nelere dikkat etmeliyiz?

Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt soruyor, Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara canlı yayında cevapladı

13.05.2020Gündem
Demirören Medya Online Çocuk Şenliği  23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya Online Çocuk Şenliği 23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını “Online Çocuk Festivali” ile kutluyor. Tam 4 gün sürecek festival; Hürriyet, Milliyet Çocuk, Posta, Fanatik ve Kanal D’nin sevilen yazar, uzman, sporcu ve ekran yüzleriyle çocukları bir araya getirecek.

22.04.2020Gündem
Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'un sorularını yanıtladı. Koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

2.04.2020Sağlık
Koronavirüs döneminde çocukların vitamin takviyesine ihtiyacı var mı

Koronavirüs döneminde çocukların vitamin takviyesine ihtiyacı var mı?

Koronavirüs salgını gittikçe yayılıyor. Anne babalar bu süreçte çocuklarının sağlığını nasıl koruyacağını merak ediyor. Peki, bu dönemde çocuk sağlığı konusunda nelere dikkat edilmeli? Vitamin takviyesine ihtiyaç var mı? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Uzman Dr. Cem Koray Fırat merak edilen soruların yanıtını bizlerle paylaştı.

Bu öneriler korona günlerinde evdeki zamanı güzelleştirecek

Bu öneriler korona günlerinde evdeki zamanı güzelleştirecek!

Koronavirüs vakaların artışı sosyal hayat kısıtlamalarını da beraberinde getirdi. Bu süreçte evde kalmanın, zorunluluk olmadıkça dışarıya çıkmamanın önemi gerçekten büyük. Virüsün ne zaman biteceğini bilmiyoruz ancak bugünleri keyifli ve verimli bir şekilde geçirebiliriz. Psikolog Dilara Sayar, korona günlerinde evdeki zamanları güzelleştirecek tavsiyeler verdi.

31.03.2020Etkinlikler
Eğlence zamanı Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Eğlence zamanı! Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan salgın hastalık sebebiyle aileler evde daha çok vakit geçiriyor ve kimi zaman yapacak etkinlik bulmakta, oynayacak oyun seçmekte zorluk çekiyor. Bu süreçte anne babalar çocukları ile evde nasıl kaliteli vakit geçirebileceğini daha çok merak ediyor.

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı!

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, canlı yayında Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'a canlı yayında konuk oldu ve koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

30.03.2020Ne Oluyor
Gökhan Tepe’nin Aralık ayında 2 bebeği oldu

Gökhan Tepe’nin Aralık ayında 2 bebeği oldu!

Radyo-TV Programcısı Sunucu Sarı Şeker Sema, Gökhan Tepe ile Hürriyet Aile okurlarına özel çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Çiçeği burnunda yeni baba, 3 aylık oğlu Denizhan’ı, “Asmalı” adlı yeni single’ını ve konserlerini anlattı.

10.03.2020Life Style
Turşunun fazlası zarar azı yarar

Turşunun fazlası zarar azı yarar

Yemeklerin yanında ya da meze olarak tükettiğimiz turşu sağlığımız için oldukça yararlı. Ancak turşudaki sodyum yani tuz, vücut için sıkıntı yaratabilir. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkcü; fazla sodyuma karşı uyarıda bulundu, miktarına dikkat ederek tüketebileceğimiz en faydalı turşu çeşitlerinden bahsetti.

22.01.2020Sağlık
Ekmeğin küflenmesi nasıl önlenir

Ekmeğin küflenmesi nasıl önlenir?

Her ne kadar tüketimini sınırlamaya çalışsak da ekmek yemeden duramıyoruz. Hatta çoğu zaman gözümüz duymuyor ve ihtiyaçtan fazlasını alabiliyoruz. Fazla ekmek zamanında tüketilmediği zaman tazeliğini kaybediyor ve küfleniyor. Küflenen ekmeklerin tüketilmesi ise sağlığa çok zararlı. Peki, hem ekmek israfını önlemek hem de küflenmesine engel olmak için nelere dikkat etmemiz gerekir.

9.01.2020Sağlık
Çörek otu faydaları... Hangi hastalıklara şifa

Çörek otu faydaları... Hangi hastalıklara şifa?

Çörek otu, eski çağlardan beri modern tıbbın en doğal tedavi edici yöntemlerinden biri olarak kullanılıyor. Pek çok sağlık sorununa iyi gelen çörek otunun faydalarını ve ne kadar tüketilmesi gerektiğini uzmanlardan öğrendik.

3.01.2020Sağlık
Eşek sütü sabununun faydaları nelerdir

Eşek sütü sabununun faydaları nelerdir?

Bol miktarda A , B1, B2, C ve E vitamini, yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum içeren eşek sütünden yapılan eşek sütü sabununun cilde ve saça faydaları nelerdir?

26.12.2019Kişisel Bakım
Raşitizm nedir Raşitizm nedenleri, belirtileri, tedavisi

Raşitizm nedir? Raşitizm nedenleri, belirtileri, tedavisi

“Raşitizm, büyüme ve gelişme çağındaki çocuklarda görülen kemiklerdeki büyüme plağının bozulması ve hücresel bozukluğunun sonucu meydana gelen bir hastalıktır” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mevlüt Kürşat Akkar; raşitizm nedir, raşitizm belirtileri nelerdir, raşitizm tanısı nasıl konur gibi konuyla ilgili merak edilen soruların yanıtlarını verdi.

Çocuklar için yılbaşı partisi zamanı

Çocuklar için yılbaşı partisi zamanı!

Yeni yıl herkes gibi çocuklar için de çok heyecan uyandırıcı... Çocuklarınızın yeni yıla tüm enerjisi ile girmesini sağlayabilir, arkadaşlarıyla hayatı boyunca unutamayacağı bir parti verebilirsiniz. Partiyi yaptığınız yere göre süsleme yapabilir, yılbaşına özel yiyecekler hazırlayabilir, oynanacakları oyunları seçip dans ederek eğlenecekleri bir ortam yaratabilirsiniz.

17.12.2019Etkinlikler

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntı neyin belirtisi?

Vajinal akıntı hemen her kadının merak ettiği bir durum. Normal şartlarda vajinal akıntı normaldir. Her kadında fizyolojik bir vajinal akıntı olmalıdır. Vajinal akıntı kadınların bir tür koruma mekanizmasıdır.

2.12.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

Tüp bebek tedavisinde ilk deneme başarısız olursa ne yapılmalı?

Tüp bebek tedavisinde ilk denemede yaşa göre artıp azalmakla birlikte başarı oranı yüzde 60 oluyor. Ancak bazen tedavinin iki ya da üç defa tekrarlanması gerekebiliyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay, ikinci tüp bebek tedavisi gerektiren hastaların merak ettikleri tüm soruları Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

9.07.2020

2020 dijital festivaller yılı

Koronavirüs salgınıyla birlikte her şeyin dijitalleştiğine şahitlik ettiğimiz şu günlerde festivaller de artık dijital ortamlardan yapılmaya başlandı.

5.06.2020

Tereyağı faydalı mı yoksa zararlı mı?

Tereyağı; genellikle inek sütünün yağından elde edilen kendine has koku, tat ve aromaya sahip, rengi açık sarıdan koyu sarıya doğru değişebilen bir süt ürünüdür. Lezzeti dolayısıyla mutfağımızda sıkça tercih ettiğimiz tereyağı, doymuş yağ asidi oranı bakımından zengin olması ve kolesterol içermesi sebebiyle bazen gözümüze korkutucu bir yağ olarak görülebiliyor. Peki, tereyağı ne kadar ve nasıl tüketmeli?

5.03.2020
Reflü şikayetlerini azaltan beslenme önerileri

Reflü şikayetlerini azaltan beslenme önerileri

Kimi zaman ses kısıklığı kimi zaman da öksürükle kendini belli edebilen reflü, toplumumuzda sık rastlanan sindirim sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki, reflü söz konusuysa beslenme nasıl olmalı? Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, reflü ile baş etmek için önerilerde bulundu.

27.02.2020

Çin'de yaşayan yazarımız ile corona virüsü ve aşısı gelişmeleri üstüne röportaj yaptım!

Canım Okurlarım, son dönemde herkes özellikle Corona virüsü konusuna odaklandı.

27.02.2020
İçinizi ısıtacak sağlıklı kış çorbaları

İçinizi ısıtacak sağlıklı kış çorbaları

Havalar ülke genelinde oldukça soğuk seyrederken, içinizi ısıtacak bu çorbaları deneyebilirsiniz. “İçerken kalori kısıtlamanıza da gerek kalmayacak” diye belirten Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, tarifleri tek tek paylaştı.

26.02.2020

Metabolizmanızı hızlandıracak öneriler

Genç yaşlarda metabolizma oldukça hızlıyken ilerleyen yaşlarda bu hız yavaşlar. Yaşımızı, cinsiyetimizi, genlerimizi değiştiremesek de metabolizma hızımızı artıracak birçok etkili yöntem var. İşte bu yöntemlerden bazıları…

20.02.2020
İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı Uzmanından öneriler…

İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı? Uzmanından öneriler…

İştahsızlık ve yeme probleminin çocuklarda en sık görülen sorunlar arasında yer aldığına vurgu yapan Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini detaylarıyla anlattı.

3.02.2020

Gece uyurken kilo verilebilir mi?

Küresel obezite salgını, etkili ve erişilebilir kilo kaybı stratejileri bulma çabalarında keskin bir yükselişe yol açtı. Her geçen gün yeni diyet eğilimleri ortaya koyulmaktadır ki bunlardan biri de ‘uyurken kilo kaybının gerçekleşebileceği’ konusudur.

8.01.2020

Yorgunluğunuz geçmiyorsa altında yatan neden ‘fibromiyalji’ olabilir

Fibromiyalji sendromu; kronik kas iskelet sisteminde yaygın ağrı ve kaslarda katılık oluşumu, yumuşak dokularda hassasiyet, uykusuzluk problemi, halsizlik, genel yorgunluk gibi durumlarla belirgin ve sık görülen problemdir.

7.01.2020
Diyabet hastalarına yönelik 3 leziz yulaflı tarif

Diyabet hastalarına yönelik 3 leziz yulaflı tarif

Diyabet hastaları kan şekeri kontrolünü sağlamak için yediklerine dikkat etmeli, şekerli besinlerden kaçınmalılar. Ancak bu hiç tatlı yiyemeyecekleri anlamına da gelmiyor. Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, şeker tüketemeyen hastalara diyabet dostu pratik tatlı tarifleri verdi.

31.12.2019
Şifa kaynağı: Kestane balı

Şifa kaynağı: Kestane balı

Kestane balı, arıların Haziran ayında kestane çiçeklerinden elde ettikleri baldır. Sağlığa olumlu etkileri diğer ballara göre biraz daha etkilidir. Aynı zamanda diğer ballara göre rengi de biraz daha koyudur.

31.12.2019
Yılbaşı akşamında ve sonrasında dengeleyici beslenme önerileri

Yılbaşı akşamında ve sonrasında dengeleyici beslenme önerileri

Yeni yıla girmeye sayılı günler kala görkemli yılbaşı sofrası hazırlıkları başladı. Ancak yeni seneye mide ağrısı, hazımsızlık, şişkinlik gibi sorunlarla girmek istemiyorsanız bu noktalara dikkat! Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, yılbaşı gecesi ve sonrası için beslenme önerilerini paylaştı.

30.12.2019

Özel hastanelerin acil servisleri ücret talep edebilir mi?

Özel hastanelerin acil servislerine başvuran hastalardan ücret alınıp alınamayacağı bütün hukuki düzenlemelere rağmen vatandaşlarımızın halen kafasını karıştıran ve tam olarak anlaşılamayan bir sorun. Acil servislerin bir kısmı asla ücret alınamayacağını savunmaktayken bir kısmı ise yapılan hukuki düzenlemelerin vatandaşlar tarafından suistimal edildiğini iddia ediyor. Peki hangi hallerde özel hastanelerin acil servislerinde ücret alınmıyor?

27.12.2019

Çocuk istismarı ve ihmali

Dünya’da her yıl yaklaşık 40 milyon çocuğun istismara maruz kaldığını biliyor musunuz? Yıkıcı etkileri ile ciddi bir sorun olan istismarın Türkiye’de de bilinen rakamları hiç iç açıcı değil.

19.12.2019

Mezoterapi nedir, kimler için uygundur?

Mezoterapi 1952 yılından beri uygulanan, günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte popülaritesi giderek artan cilt güzelleştirme ve tedavi yöntemidir. İçeriğinde hyalüronik asit başta olmak üzere birçok kompleks molekül bulunur ve genellikle cildin yüzeysel tabakasının altına enjeksiyon yöntemiyle uygulanır.

16.12.2019

Türkiye genelinde alarm! Uyuz vakaları her geçen gün artıyor

Uzmanlara göre, son günlerde uyuz vakalarında ciddi artış görüldü. Hastanelere şiddetli kaşıntı, deride kızarıklık gibi nedenlerle başvuran pek çok hasta mevcut.

13.12.2019

Kestane ölçülü tüketildiğinde çok yararlı

Kokusu ve lezzetiyle kış mevsiminin ayrılmaz bir parçası olan kestane; çorba, salata, pasta, tatlı, kurabiye, reçel ve yemeklere eklenebilir. Ölçülü tüketildiğinde sağlığa pek çok faydası bulunan kestanenin besin değerleri ve yararları hakkında Diyetisyen Şeyma Yılmaz bilgi verdi.

12.12.2019

Parmak çıtlatmak zararlı mı?

Bazen can sıkıntısından bazen alışkanlıktan bazen de rahatlama hissi oluşturduğu düşüncesiyle parmak çıtlatma sık yapılan bir eylemdir. Peki, bu alışkanlık sanıldığı gibi zararlı mıdır? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yakup Yıldırım, merak edilen bu sorunun yanıtını verdi.

9.12.2019

Severek içtiğimiz bitki çaylarının bu faydalarını biliyor musunuz?

Soğuk havaları iyice hissettiğimiz bu günlerde bağışıklığımızı güçlendirmek, canlanmak ve ısınmak için sıcacık kış çaylarına rağbet arttı. Her bitkinin farklı farklı faydaları var. Peki, hangisi neye yararlı? Diyetisyen Şeyma Yılmaz; konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

4.12.2019

Kış depresyonuyla nasıl mücadele etmelisiniz?

Havalar soğudu, gökyüzü kasvetli ve kapalı. Güneş yüzünü içinde bulunduğumuz günlerde daha az gösteriyor, bu nedenle birçok kişide enerji yoksunluğu yaşanıyor. Tüm bu durumlar kış depresyonuna sebep olabiliyor. Uzman Klinik Psikolog Nazan Cankılıç; depresyonun ciddi bir ruh sağlığı bozukluğu olduğunun altını çizdi, bu sorunla baş etmek için öneriler sundu.

3.12.2019

Bugün 1 Aralık Dünya AIDS Günü

Her yıl 1 Aralık Dünya AIDS günü olarak kutlanıyor. Peki, AIDS konusunda ne kadar bilgi sahibiyiz? HIV ile AIDS arasındaki fark nedir? HIV virüsü nedir? HIV belirtileri nelerdir? HIV nasıl bulaşır? HIV tedavisine başladığında bir kişinin hayatı nasıl etkileniyor? HIV pozitif ya da AIDS olmak cinsel hayatı nasıl etkiliyor? Tüm sorularımızın yanıtını konusunda uzman isimlerden alıyoruz.

30.11.2019