EKSTRA
MENÜ

Hurriyet Aile

Hurriyet Aile haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hurriyet Aile hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.339 Hurriyet Aile haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hurriyet Aile Haberleri

Esra Dermancıoğlu hastalığını açıkladı

Esra Dermancıoğlu hastalığını açıkladı

Esra Dermancıoğlu, ürtiker hastası olduğunu açıkladı.

8.02.2021Magazin
Çocuk sahibi olma fikri evlenmeden önce masaya yatırılmalı

Çocuk sahibi olma fikri evlenmeden önce masaya yatırılmalı

Demet Şener ve Cenk Küpeli çifti geçtiğimiz gün sürpriz bir kararla evliliklerini anlaşmalı olarak sonlandırdı. Çiftin boşanma nedeni olarak Küpeli’nin çocuk isteğine sıcak bakmaması gösterildi. Magazin gündeminde epey yer eden bu boşanma, “Çocuk sahibi olma fikri evlenmeden önce konuşulmalı mı?” , Eşlerin çocuk sahibi olma konusunda anlaşmazlığa düşmesi nasıl aşılabilir?” gibi pek çok soruyu da beraberinde getirdi.

14.01.2021İlişkiler
Mutasyon nedir ve ne demek Koronavirüs mutasyonu ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve uzmanların görüşleri

Mutasyon nedir ve ne demek? Koronavirüs mutasyonu ile ilgili Sağlık Bakanlığı ve uzmanların görüşleri

Koronavirüs mutasyonu dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de gündeminde yer alıyor. İngiltere'de ortaya çıkan ve bulaşıcılığı daha yüksek olduğu belirtilen koronavirüs mutasyonu ile ilgili Sağlık Bakanı Koca açıklama yaptı. Bazı ülkelerde varyant görülmesinin ardından Türkiye'de de koronavirüs mutasyonu taşıyan 15 kişinin yurda giriş yaparken tespit edildiği bildirildi. Diğer yandan İngiltere'ye uçuşlar durduruldu. Daha önce yapılan araştırmalara göre mutasyona uğrayan virüsün, yaklaşık yüzde 70 daha fazla bulaşıcılık oluşturduğu açıklanmıştı. İşte, mutasyon virüs ile ilgili bilgiler.

1.01.2021Gündem
Koronavirüsten Korunmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz

Koronavirüsten Korunmak İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Uzmanlar doğru beslenme, hijyen ve mesafeyle koronavirüse karşı koyabileceğimizi söylüyor. Peki koronavirüse karşı nasıl beslenmeliyiz? Dahiliye Uzmanı Rıfat Bozkuş anlatıyor...

Koronavirüse karşı nasıl beslenilmelidir

Koronavirüse karşı nasıl beslenilmelidir?

Koronavirüs dünya gündeminin ilk sıralarında olmaya devam ediyor. Aşı uygulamaları belli bir sürece yayılacağı için bağışıklık güçlü tutulmalıdır. Bu noktada ise beslenme çok önemlidir. Peki koronavirüse karşı nasıl beslenilmelidir? Beslenme konusunda nelere dikkat edilmelidir. Dahiliye Uzmanı Dr. Rıfat Bozkuş açıklamalarda bulundu.

30.12.2020Sağlık
Mutasyon nedir, ne demek Koronavirüs mutasyonunda uzmanların görüşleri

Mutasyon nedir, ne demek? Koronavirüs mutasyonunda uzmanların görüşleri

Koronavirüs mutasyonunun gündemde yer almasının ardından konu ila ilgili araştırmalar hızlandı. İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğradığı haberi verildi. Kovid-19'un mutasyona uğramasının ardından daha hızlı yayılabildiği açıklandı. İşte mutasyon kelimesinin anlamı ve koronavirüs mutasyonu hakkında bilgiler

25.12.2020Gündem
Civanperçemi en çok kadınlara yarıyor

Civanperçemi en çok kadınlara yarıyor

Dünyada yaygın bir şekilde medikal olarak kullanılan ve yüzlerce çeşidi olan civanperçeminin, alternatif tıpta sıkça kullanıldığını söyleyen Diyetisyen Yeşim İşgüzar, bu bitkinin sağlık üzerindeki etkilerini anlatıyor.

25.12.2020Sağlık
Çocuklar neden yalan söyler

Çocuklar neden yalan söyler?

Genellikle insanlar zor durumda kaldıklarında kendilerini kurtarmak amacıyla yalana başvururlar. Yetişkinler yalanı, kasıtlı ve bilinçli olarak karşısındakini kandırma amacıyla kullanırlar. Okul öncesi dönemde de 3 yaş sonrası çocuklar zaman zaman gerçek olmayan ifadeler kullanabilirler. Ancak bu noktada çocuğun yanlış ifadelerini bir yetişkinin söylediği yalan gibi değerlendirmek doğru değildir. Peki çocuklar neden yalan söylerler? Ebeveynler bu konuda ne yapmalıdır? Uzman Psikolog Sena Karabiber önerilerde bulundu.

Mutasyon nedir, ne demek Koronavirüs mutasyonu hakkında merak edilenler

Mutasyon nedir, ne demek? Koronavirüs mutasyonu hakkında merak edilenler

Koronavirüs mutasyonunun gündemde yer almasının ardından konu ila ilgili araştırmalar hızlandı. İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğradığı haberi verildi. Kovid-19'un mutasyona uğramasının ardından daha hızlı yayılabildiği açıklandı. İşte mutasyon kelimesinin anlamı ve koronavirüs mutasyonu hakkında bilgiler

23.12.2020Gündem
Koronavirüs mutasyonu: En çok merak edilen 4 soru 4 yanıt

Koronavirüs mutasyonu: En çok merak edilen 4 soru 4 yanıt

İngiltere’de mutasyona uğrayan yeni koronavirüsün tespit edilmesiyle endişeler arttı. Mutasyon açıklamaları sonrası tüm dünya gelişmeleri yakından takip ediyor. Ülkeler bir bir önlem alırken aşı çalışmalarının etkisiz hale gelip gelmeyeceği ve virüsün mutasyon sonucu daha tehlikeli olup olmadığı merak ediliyor.

22.12.2020Sağlık
Aşılarda Son Durum Nedir Hangi Ülkeler Aşılamaya Başlıyor Prof. Dr. Tayfun Uzbay Açıklıyor..

Aşılarda Son Durum Nedir? Hangi Ülkeler Aşılamaya Başlıyor? Prof. Dr. Tayfun Uzbay Açıklıyor..

Küresel salgın tüm dünyayı tehdit etmeye devam ederken, çok sayıda ülke aşı çalışmalarının sonuna geldi. Faz-3 aşılarında son durum nedir? Aşı yapılmazsa ne olur? Nörofarmakolog Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Hürriyet Aile ve Çocuk Yazarı Ömür Kurt'un sorularını yanıtlıyor...

14.12.2020Life Style
Evlilikte cinsel ilişki yaşamamak boşanma davasında kusur sayılır mı

Evlilikte cinsel ilişki yaşamamak boşanma davasında kusur sayılır mı?

Bir boşanma davasında Yargıtay'ın emsal teşkil edebilecek bir karara imza atarak, hiçbir delil olmamasına rağmen eşiyle cinsel ilişki yaşamayan kocanın "tam kusurlu" olduğuna hükmetmesi oldukça tartışıldı.

Uzmanlar dikkat çeken görüntüleri yorumladı: Çocukta karmaşaya neden olabilir

Uzmanlar dikkat çeken görüntüleri yorumladı: Çocukta karmaşaya neden olabilir

Ünlü televizyoncu A.B.'nin evde olmadığı sırada kocasının kendi kıyafetlerini giydiği ve bu kılıkta 5 yaşındaki çocuğuyla oyun oynadığı haberi gündeme oturdu. Hürriyet Aile Uzmanları, Uzman Klinik Psikolog & Aile Danışmanı Dilara Sayar ve Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, yaşanan bu olayın psikolojik boyutunu ve çocuk üzerinde yarattığı etkiyi değerlendirdi.

Uzmanlar gündemdeki o haberi yorumladı: Çocukta cinsel kimlik karmaşasına neden olabilir

Uzmanlar gündemdeki o haberi yorumladı: Çocukta cinsel kimlik karmaşasına neden olabilir

Ünlü televizyoncu A.B. evde iç çamaşırları ve kıyafetlerinin sürekli yer değiştirmesinden ötürü eşinin kendisini aldattığından şüphelendi ve eve gizli kamera yerleştirdi. 5 yaşındaki çocuğunun “Sen yokken eve bir kadın geliyor” demesiyle şüpheleri iyice artan kadın, gizli kamera görüntülerini inceledi, kamera kayıtlarındaki peruk takıp makyaj yapan ve kıyafetlerini giyen kişinin kocası olduğunu ve bu kılıkta çocuklarıyla oyun oynadığını öğrendi. A.B., ifadesinde mağdur olan kişinin 5 yaşındaki çocukları olduğunu vurguladı.

Anneler babalar dikkat Çocuklarınızın kullandığı uygulamaları ve oyunları mutlaka kontrol edin

Anneler babalar dikkat! Çocuklarınızın kullandığı uygulamaları ve oyunları mutlaka kontrol edin

Tüm dünya, son zamanlarda oldukça popüler olan ve birçok tartışmaya konu olan video paylaşım uygulamasında yaşandığı düşünülen bir ölüm haberini konuşuyor. İngiliz medyasına yansıyan haberlere göre; 12 yaşındaki Colbert Munoz'un bu uygulamada meydan okuması sırasında hayatını kaybettiği ya da intihar ettiği düşünülüyor. Olay henüz netlik kazanmasa da çocukların sanal alemde oynadığı oyunlar nedeniyle hayatlarını kaybettikleri bir gerçek. Peki çocuklarımızı bu tehlikelerden nasıl koruyacağız? Anne baba olarak ne tür önlemler almalıyız? Hürriyet Aile uzmanlarından Uzman Klinik Psikolog& Pedagog Gülşah Öztürk Erten, Uzman Psikolog Ceylan Şekerci ve Uzman Psikolog Dilara Sayar aileleri uyarıyor.

Bebek odalarında buhar makinesi bulunmalı mı

Bebek odalarında buhar makinesi bulunmalı mı?

Buhar makineleri bebek ve çocuk odalarında yaygın olarak bulunuyor. Peki, bu nemlendiricileri kullanırken nelere dikkat etmeli? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gizem Samlı, buhar makineleri konusunda ailelere uyarılarda bulundu.

Çocuklar neden sık sık enfeksiyon geçirir Enfeksiyon nedenleri, belirtileri, tedavisi...

Çocuklar neden sık sık enfeksiyon geçirir? Enfeksiyon nedenleri, belirtileri, tedavisi...

Havaların soğuması ve okulların açılması ile birlikte enfeksiyon hastalıklarında da artış görülmeye başlandı. Peki hastalıkların arttığı, bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gereken bu dönemde çocukları enfeksiyon hastalıklarından nasıl koruyabiliriz? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Murat Doğan, sık sık hastalanan ve enfeksiyon geçiren çocuklar ile ilgili ailelere önemli tavsiyelerde bulundu.

Çocuklarda yüksek ateş neden olur Ateş sınırı ne olmalı, ateş nasıl düşürülür

Çocuklarda yüksek ateş neden olur? Ateş sınırı ne olmalı, ateş nasıl düşürülür?

Çocuklarda yüksek ateş belirtileri nelerdir? Ateşli çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır? Ateşli çocuk ne zaman doktora götürülmelidir? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Murat Doğan, çocuklarda yüksek ateş durumunda yapılması gerekenleri anlattı.

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Evde geçirdiğimiz zamanı değerlendirmekte ustalaştık. Yine de önerilere kulak vermekte fayda var. Sonbaharı da evde karşılarken uzmanlar tavsiyeler verdi: Spor alanınızı yaratabilir, bir köşeyi küçük bir bahçeye dönüştürebilir, oyunlara da daha çok yer açabilirsiniz!

27.09.2020Hürriyet Pazar
Bilim insanları doğruladı Virüsle mücadelede müthiş gelişme…

Bilim insanları doğruladı! Virüsle mücadelede müthiş gelişme…

Geçtiğimiz günlerde Hollandalı bilim insanları Covid-19 virüs testi pozitif çıkan kadınların anne sütünde koronavirüs antikorları bulduklarını açıkladı. Bu umut vaat eden haber, başta uluslararası anne sütü savunucu örgütleri olmak üzere Hollanda basınında geniş yankı buldu. Virüsle mücadelede sevindiren gelişmeyi Uluslararası Emzirme Danışmanı Prof. Dr. Güliz Onat yorumladı.

7.09.2020Sağlık
Aileler bu oyuna dikkat Çocuklar büyük tehlike altında

Aileler bu oyuna dikkat! Çocuklar büyük tehlike altında

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek'ten sonra şimdi de Gangster oyunu çocukları etkisi altına alarak sanal ortamda suçla tanışmasına ve şiddete yönelmesine neden oluyor. Hürriyet Aile uzmanları bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceğini belirterek durumu değerlendirdi.

Uzmanlar uyardı Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Uzmanlar uyardı! Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek derken şimdi de Gangster oyunu çocukları olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları, aileleri uyararak bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceği yorumunda bulundular.

Parazitik ikiz sendromu nedir

Parazitik ikiz sendromu nedir?

“Dört ayakla dünyaya gelen ve parazitik ikizinden ayrılmak için ameliyat olacak”. “Malezyalı gencin karnından ikiz parazit kardeşi çıkarıldı!” “Karnına yapışık bir kafayla doğdu!” “Filipinler'de yaşayan 14 yaşındaki Veronica Cominguez’in vücudundaki iki fazladan kol ve yarım oluşmuş parmakları ameliyatla alınacak.” Bu başlıkları hatırlayanlarınız vardır eminim. Nadir görülen bir hastalık olan Parazitik ikiz sendromu ile ilgili merak ettiklerimizi Doç. Dr. Nermin Köşüş’e soruyoruz.

4.08.2020Sağlık
Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır

Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır?

Gıdı sarkması, deformasyonu ve yoğunluğu pek çok insanı rahatsız eden bir konu. Son yıllarda gelişen teknoloji, gıdı sorununa da ameliyatsız çözüm üretmiş durumda. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, ameliyatsız gıdı estetiği ile ilgili tüm merak edilenleri Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

24.07.2020Kişisel Bakım
Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar

Uzmanlar tepkili: Bunun adı istismar

Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi. Hürriyet Aile uzmanları “Bunun adı istismar” diyerek olayı değerlendirdi.

Son dakika haberi: Uzmanlardan uyarı: Yeni tehlike Mavi Bebek oyununa dikkat

Son dakika haberi: Uzmanlardan uyarı: Yeni tehlike 'Mavi Bebek' oyununa dikkat!

Son dakika gelen haberler ile Mavi Balina ve Momo gibi çocuk psikolojisini olumsuz etkileyen ve istenmeyen sonuçlar doğuran oyunlara “Mavi Bebek (Blue Baby)” isimli yeni bir oyun eklendi. Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, aileleri bu oyuna karşı uyardı.
Hürriyet Aile Özel

Son dakika haberi: Kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştı Uzmanlardan da tepki gecikmedi: Bunun adı istismar

Son dakika haberi: Kuzenine zorla sigara içirmeye çalıştı! Uzmanlardan da tepki gecikmedi: Bunun adı istismar

Dün sosyal medya 3 yaşındaki kuzenine zorla sigara içiren Betül Aşçı’nın görüntüleri ile çalkalandı. Küçük kuzenine sigara içirmeye çalışan ve bu görüntüleri hesabında paylaşan Betül Aşçı’ya hem sosyal medyadan hem de uzmanlardan tepki gecikmedi.

Taşıyıcı annelik nedir Taşıyıcı annelik nasıl oluyor

Taşıyıcı annelik nedir? Taşıyıcı annelik nasıl oluyor?

Bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu alternatif yöntemlerden birisi de taşıyıcı anneliktir. Ülkemizde yasak olan taşıyıcı annelik uygulaması yurt dışında birçok ülkede gerçekleştirilebilmektedir. Bazı yasal zorunlulukları da içeren taşıyıcı anne uygulaması, laboratuvar ortamında uygulanmaktadır.Taşıyıcı annelik iki türlü gerçekleştirilebilir. Bunlardan birincisi taşıyıcı annenin yumurtalıklarının kullanılarak gerçekleştirilen yöntemdir. İkinci yöntemde ise erkekten alınan sperm ve kadından alınan yumurtalık ‘taşıyıcı’ kabul edilen kadının vücuduna yerleştirilir ve bu embriyonun gelişip büyümesi taşıyıcı annenin vücudunda gerçekleşir. Doğumdan sonra da bebek bu aileye teslim edilir. Peki, taşıyıcı annelik nasıl oluyor ve kapsamı nedir? İşte, taşıyıcı anne uygulaması hakkında merak edilenler…

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.trde soruları yanıtlıyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.tr'de soruları yanıtlıyor

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hurriyet.com.tr instagram hesabında sizden gelen soruları yanıtlıyor

16.06.2020Gündem
Caner Çalışırın cenaze töreninde tepki çeken paylaşımlar... Hürriyet Aile uzmanları yorumladı

Caner Çalışır'ın cenaze töreninde tepki çeken paylaşımlar... Hürriyet Aile uzmanları yorumladı

Hayatını kaybeden ünlü sosyal medya fenomeni Caner Çalışır'ın cenazesinde yaşananlar pes dedirtti. Çalışır'ın cenazesine katılan arkadaşları; anbean yayın yaptı, Instagram'dan story ve fotoğraf paylaştı. Bu durum sosyal medyada büyük tepki çekti. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları cenaze görüntüleriyle ilgili "Cenazedeki paylaşımlar aslında yaşanan bağımlılığın ne kadar ileri derecelere gidebileceğini gösteriyor" yorumunda bulundu.

11.06.2020Sağlık
Tepkiler çığ gibi büyüyor: “Nasıl bir ahlaksızlık”

Tepkiler çığ gibi büyüyor: “Nasıl bir ahlaksızlık?”

İstediği ayakkabıyı almayan annesini bir mağazanın merdivenlerinden iten kızın videosu sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Alışverişe çıkan genç kızın annesine gösterdiği şiddet bir anda gündem oldu, büyük tepki topladı.

4.06.2020Sağlık
Normalleşme sürecinde bizi neler bekliyor Nelere dikkat etmeliyiz

Normalleşme sürecinde bizi neler bekliyor? Nelere dikkat etmeliyiz?

Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt soruyor, Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara canlı yayında cevapladı

13.05.2020Gündem
Demirören Medya Online Çocuk Şenliği  23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya Online Çocuk Şenliği 23 Nisan’a Neşe Katacak

Demirören Medya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını “Online Çocuk Festivali” ile kutluyor. Tam 4 gün sürecek festival; Hürriyet, Milliyet Çocuk, Posta, Fanatik ve Kanal D’nin sevilen yazar, uzman, sporcu ve ekran yüzleriyle çocukları bir araya getirecek.

22.04.2020Gündem
Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsle ilgili merak edilenleri açıkladı

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'un sorularını yanıtladı. Koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

2.04.2020Sağlık
Koronavirüs döneminde çocukların vitamin takviyesine ihtiyacı var mı

Koronavirüs döneminde çocukların vitamin takviyesine ihtiyacı var mı?

Koronavirüs salgını gittikçe yayılıyor. Anne babalar bu süreçte çocuklarının sağlığını nasıl koruyacağını merak ediyor. Peki, bu dönemde çocuk sağlığı konusunda nelere dikkat edilmeli? Vitamin takviyesine ihtiyaç var mı? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Uzman Dr. Cem Koray Fırat merak edilen soruların yanıtını bizlerle paylaştı.

Bu öneriler korona günlerinde evdeki zamanı güzelleştirecek

Bu öneriler korona günlerinde evdeki zamanı güzelleştirecek!

Koronavirüs vakaların artışı sosyal hayat kısıtlamalarını da beraberinde getirdi. Bu süreçte evde kalmanın, zorunluluk olmadıkça dışarıya çıkmamanın önemi gerçekten büyük. Virüsün ne zaman biteceğini bilmiyoruz ancak bugünleri keyifli ve verimli bir şekilde geçirebiliriz. Psikolog Dilara Sayar, korona günlerinde evdeki zamanları güzelleştirecek tavsiyeler verdi.

31.03.2020Etkinlikler
Eğlence zamanı Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Eğlence zamanı! Karantinada çocuklarla oynanacak oyunlar

Ülkemizde ve dünyada hızla yayılan salgın hastalık sebebiyle aileler evde daha çok vakit geçiriyor ve kimi zaman yapacak etkinlik bulmakta, oynayacak oyun seçmekte zorluk çekiyor. Bu süreçte anne babalar çocukları ile evde nasıl kaliteli vakit geçirebileceğini daha çok merak ediyor.

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı

Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara koronavirüs hakkında merek edilenler cevapladı!

Bilim kurulu üyesi ve aynı zamanda Haccettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Ateş Kara, canlı yayında Hürriyet aile/çocuk yazarı Ömür Kurt'a canlı yayında konuk oldu ve koronavirüsü süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

30.03.2020Ne Oluyor
Gökhan Tepe’nin Aralık ayında 2 bebeği oldu

Gökhan Tepe’nin Aralık ayında 2 bebeği oldu!

Radyo-TV Programcısı Sunucu Sarı Şeker Sema, Gökhan Tepe ile Hürriyet Aile okurlarına özel çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Çiçeği burnunda yeni baba, 3 aylık oğlu Denizhan’ı, “Asmalı” adlı yeni single’ını ve konserlerini anlattı.

10.03.2020Life Style
Turşunun fazlası zarar azı yarar

Turşunun fazlası zarar azı yarar

Yemeklerin yanında ya da meze olarak tükettiğimiz turşu sağlığımız için oldukça yararlı. Ancak turşudaki sodyum yani tuz, vücut için sıkıntı yaratabilir. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkcü; fazla sodyuma karşı uyarıda bulundu, miktarına dikkat ederek tüketebileceğimiz en faydalı turşu çeşitlerinden bahsetti.

22.01.2020Sağlık
Ekmeğin küflenmesi nasıl önlenir

Ekmeğin küflenmesi nasıl önlenir?

Her ne kadar tüketimini sınırlamaya çalışsak da ekmek yemeden duramıyoruz. Hatta çoğu zaman gözümüz duymuyor ve ihtiyaçtan fazlasını alabiliyoruz. Fazla ekmek zamanında tüketilmediği zaman tazeliğini kaybediyor ve küfleniyor. Küflenen ekmeklerin tüketilmesi ise sağlığa çok zararlı. Peki, hem ekmek israfını önlemek hem de küflenmesine engel olmak için nelere dikkat etmemiz gerekir.

9.01.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Antalya Valisi’yle aynı durumdayım

ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, “Birkaç kişi beni de aradı, ‘Biz yer bulamıyoruz, yardımcı olur musunuz’ diye. Bayram süresince büyük bir akın bekliyoruz, rezervasyonlu gelmek lazım şehre yoksa sıkıntı yaşayabilirler” demiş.

16.07.2021

Tüp bebek tedavisinde ilk deneme başarısız olursa ne yapılmalı?

Tüp bebek tedavisinde ilk denemede yaşa göre artıp azalmakla birlikte başarı oranı yüzde 60 oluyor. Ancak bazen tedavinin iki ya da üç defa tekrarlanması gerekebiliyor. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay, ikinci tüp bebek tedavisi gerektiren hastaların merak ettikleri tüm soruları Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

9.07.2020

2020 dijital festivaller yılı

Koronavirüs salgınıyla birlikte her şeyin dijitalleştiğine şahitlik ettiğimiz şu günlerde festivaller de artık dijital ortamlardan yapılmaya başlandı.

5.06.2020

Tereyağı faydalı mı yoksa zararlı mı?

Tereyağı; genellikle inek sütünün yağından elde edilen kendine has koku, tat ve aromaya sahip, rengi açık sarıdan koyu sarıya doğru değişebilen bir süt ürünüdür. Lezzeti dolayısıyla mutfağımızda sıkça tercih ettiğimiz tereyağı, doymuş yağ asidi oranı bakımından zengin olması ve kolesterol içermesi sebebiyle bazen gözümüze korkutucu bir yağ olarak görülebiliyor. Peki, tereyağı ne kadar ve nasıl tüketmeli?

5.03.2020
Reflü şikayetlerini azaltan beslenme önerileri

Reflü şikayetlerini azaltan beslenme önerileri

Kimi zaman ses kısıklığı kimi zaman da öksürükle kendini belli edebilen reflü, toplumumuzda sık rastlanan sindirim sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki, reflü söz konusuysa beslenme nasıl olmalı? Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, reflü ile baş etmek için önerilerde bulundu.

27.02.2020

Çin'de yaşayan yazarımız ile corona virüsü ve aşısı gelişmeleri üstüne röportaj yaptım!

Canım Okurlarım, son dönemde herkes özellikle Corona virüsü konusuna odaklandı.

27.02.2020
İçinizi ısıtacak sağlıklı kış çorbaları

İçinizi ısıtacak sağlıklı kış çorbaları

Havalar ülke genelinde oldukça soğuk seyrederken, içinizi ısıtacak bu çorbaları deneyebilirsiniz. “İçerken kalori kısıtlamanıza da gerek kalmayacak” diye belirten Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, tarifleri tek tek paylaştı.

26.02.2020

Metabolizmanızı hızlandıracak öneriler

Genç yaşlarda metabolizma oldukça hızlıyken ilerleyen yaşlarda bu hız yavaşlar. Yaşımızı, cinsiyetimizi, genlerimizi değiştiremesek de metabolizma hızımızı artıracak birçok etkili yöntem var. İşte bu yöntemlerden bazıları…

20.02.2020
İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı Uzmanından öneriler…

İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı? Uzmanından öneriler…

İştahsızlık ve yeme probleminin çocuklarda en sık görülen sorunlar arasında yer aldığına vurgu yapan Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini detaylarıyla anlattı.

3.02.2020