MENÜ

Hız Limiti

Hız Limiti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hız Limiti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 434 Hız Limiti haberi bulunmuştur.

Hız Limiti Haberleri

Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Slovenya, Avrupa ülkeleri arasında salgını kontrol altına alan ilk ülkelerden biri. AB ve Schengen üyesi ülkelerinden gelenler için ülkeye seyahat izni var. AB ve Schengen ülkeleri dışında 14 günden fazla kalanlar ise ülkeyi transit geçmek zorunda.

25.06.2020Avrupa
İnsanların hayatını tehlikeye sokan karpuzlu  maganda konuştu: Gaza geldim

İnsanların hayatını tehlikeye sokan karpuzlu maganda konuştu: Gaza geldim

Kucağına aldığı karpuzu yerken minibüs kullanan ve bunu sosyal medya hesabında yayınlayan Batuhan Dura, polis tarafından gözaltına alındı. "Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçundan bin 360 lira para cezası kesilen ve ehliyetine 2 ay süre ile el konulan Dura, " Takipçilerimden daha çok istek gelince ben daha çok gaza geldim Pişmanım" dedi.

8.06.2020Gündem
Bu da karpuzlu maganda Ceza göndersin devletimiz, sıkıntı yok

Bu da karpuzlu maganda! "Ceza göndersin devletimiz, sıkıntı yok"

İstanbul'da D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda çektiği videolarda makas atarak ilerleyen sürücü, kucağında karpuzla minibüs kullandı. Görüntüleri sosyal medyada yayınlayan karpuzlu trafik magandası, yaptığı canlı yayında bir sonraki çekeceği nargileli, çiğ köfteli videosunu anlatırken, "Ceza göndersin devletimiz. 5 bin lira bir şey değil, sıkıntı yok" diyerek takipçilerinden beğeni istedi.

6.06.2020Gündem
Trafik cezaları kâbusu oldu

Trafik cezaları kâbusu oldu

İstanbul Arnavutköy’de yeni aldığı evine Hasdal yolunu kullanarak giden emekli İsmail Cura’ya aynı yolda 33 kez hız limiti aşımı cezası geldi. Trafik cezalarının 6 ay sonra gelmesine isyan eden Cura, “Eğer ilk aldığım ceza hemen gelseydi dikkat ederdim. Hız sınırını 80 km biliyordum. Binim aracım için 70 kilometreymiş. Cezalar geldikten sonra öğrendim” dedi. İsmail Cura, eline ulaşmayan 150 cezanın daha olduğunu öğrendi.

7.03.2020Gündem
Almanya’da 130 kavgası

Almanya’da 130 kavgası

Almanya’da hız limiti sınırı kavgası büyüyor. CSU, hız sınırının trafiği felç ettiğini söylerken, Alman Çevre Dairesi CSU’yu AfD seçmeninin oylarına göz dikmekle suçladı. Birbirlerine karşı imza kampanyaları başlattılar.

9.02.2020Avrupa
Son dakika haberi: Uçak kazası ile ilgili 3 şüphe

Son dakika haberi: Uçak kazası ile ilgili 3 şüphe

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait ‘Açelya’ isimli yolcu uçağı, önceki akşam Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıktı. Kazada 180 kişi yaralanırken Zehra Bilgi Koçar, Alev Gençoğlu ve Songül Bozkurt yaşamını yitirdi. Kazanın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılsa da aralarından 3 şüphe öne çıktı.

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Sabiha Gökçendeki uçak kazası ile ilgili üç şüphe

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen'deki uçak kazası ile ilgili üç şüphe

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait ‘Açelya’ isimli yolcu uçağı, önceki akşam Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıktı. Kazada 180 kişi yaralanırken Zehra Bilgi Koçar, Alev Gençoğlu ve Songül Bozkurt yaşamını yitirdi. Kazanın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılsa da aralarından 3 şüphe öne çıktı.

7.02.2020Gündem
Alp Dağlarına Türk imzası

Alp Dağları'na Türk imzası

Cengiz İnşaat, Avusturya'da başlayıp Slovenya'da bitecek olan tünelin ihalesini kazandı.

4.02.2020Emlak
ADAC, ‘Araştırılsın’ dedi, ortalık karıştı

ADAC, ‘Araştırılsın’ dedi, ortalık karıştı

Almanya’da otobanlarda hız limitinin saatte 130 km ile sınırlandırılması tartışmaları yeni bir boyut kazandı.

26.01.2020Avrupa
Af gibi ceza

Af gibi ceza

İstanbul'da, üç yolcunun ölümü ve biri çocuk 16 yolcunun yaralanmasıyla sonuçlanan Metro Turizm'e ait otobüs kazasına ilişkin yargılamada esas hakkındaki mütalaa açıklandı. Yağışlı havaya ve ıslak yola aldırmadan, hız sınırına aşarak seyrettiği için otobüsü deviren sürücüye 2-15 yıl arasında hapis cezası verilmesi istendi.

1.01.2020Gündem
Almanya iklimi korumada kararlı: Dizele 70 cent zam

Almanya iklimi korumada kararlı: Dizele 70 cent zam!

Süddeutsche Zeitung gazetesi Almanya’da çevre ve iklim koruması için alınan önlemler arasında otomobil yakıtının 2030 yılına kadar 70 cent pahalılaşacağını yazdı.

5.12.2019Avrupa
İzmir-İstanbul otoyolunun maliyeti 6 yılda amorti edilecek

İzmir-İstanbul otoyolunun maliyeti 6 yılda amorti edilecek

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indiren otoyol, maliyetini bugünkü kurlardan hareketle yapılan hesaplamalara göre 6 yıl 3 ayda karşılayacak.

16.09.2019Ekonomi
Hız sınırı değişiyor iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanlığından son dakika açıklaması

'Hız sınırı değişiyor' iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması

İçişleri Bakanlığı ‘hız limiti 140 kilometreye çıkarılıyor’ haberleriyle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Basına yansıyan haberlerin aksine, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir" denildi.

11.09.2019Gündem

Son 24 saatte ne oldu? (10.09.2019) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

10.09.2019Haber
Hız limiti 230u geçmeyen aracına 400 km hız yaptı cezası

Hız limiti 230'u geçmeyen aracına '400 km hız yaptı' cezası 

İSTANBUL'da yaşayan Ali Osman Kalaycı, sabah işe giderken kullandığı aracına yediği trafik cezasıyla şaşkına döndü. Kalaycı'ya 400 km hız yaptığını gösteren EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kayıtları esas alınarak 488 lira trafik cezası kesildi. Kendisine ulaşan ceza tebligatıyla ne yapacağını bilemeyen sürücü şaştı kaldı. İstanbul Trafik Şubesi Müdürlüğü yetkilileri ise, bunun bir sistem hatasından kaynaklanmış olabileceğini, başvurması halinde düzeltilebileceğini söylediler.

1.08.2019Haber
Hız limiti 230 ama 400 kilometre hızdan ceza kesildi

Hız limiti 230 ama 400 kilometre hızdan ceza kesildi!

Sultangazi'deki yolu kullanan sürücüye aracının hız limitinin 230 olmasına rağmen 400 kilometre ile EDS'ye takıldığına dair ceza geldi. Sürücü duruma itiraz ederken, yetkililer maddi hata olduğunu söyledi.

1.08.2019Ekonomi
Aşıklar Şehrinde  turist otobüsleri yasaklanıyor

'Aşıklar Şehri'nde turist otobüsleri yasaklanıyor

Independent’ın haberine göre, Paris’in kalabalık şehir merkezindeki turist otobüslerinin, yaşayan Parislilerin şikayetleri doğrultusunda resmi makamlar tarafından yasaklanması söz konusu.

9.07.2019Seyahat
Hafriyat kamyonunun hızı yürekleri ağza getirdi

Hafriyat kamyonunun hızı yürekleri ağza getirdi

Arnavutköy’den Sultangazi’ye giden yolda hız sınırı 70 olmasına rağmen bir hafriyat kamyonunun yaklaşık 130 kilometre hızla gitmesi bir vatandaşın cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

12.02.2019Gündem
Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Siyaset bizim okulun DNA’sıydı

Kevin Kühnert. Almanya’da Sosyal Demokratlar’ın umudu ve en genç, en yetenekli politikacılarından biri. Henüz 29 yaşında. SPD’nin 80 bin üyeli gençlik kolları Juso (Genç Sosyalistler) Başkanı. Geçen yıl SPD’nin, CDU/CSU ile yeniden büyük koalisyon hükümeti kurmasına karşı isyan bayrağını çekti. Bir sırt çantasıyla Almanya’yı dolaşarak, ‘Büyük koalisyona hayır’ kampanyası yaptı. Çok sayıda insan büyük koalisyonu önlemek için SPD’ye üye oldu.

2.02.2019Avrupa
Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun, 2030 yılına kadar sera gazı salınımını yüzde 55 düşürmek için hükümete tavsiye edeceği iddia edilen ‘sürücülere daha fazla vergi ve otobana 130 km hız limiti’ haberleri, kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Bakanlar, parti liderleri, çevre örgütleri, polis sendikası, otomobil kulüpleri ve sürücüler karşı karşıya geldi.

23.01.2019Avrupa
Almanya’da sürücülere vergi zammı ve hız limiti planı

Almanya’da sürücülere vergi zammı ve hız limiti planı

Almanya’da 20 uzman kişiden oluşan hükümet komisyonu, iklim değişikliğine karşı trafikte Almanya’nın hedefine ulaşabilmesi için bir öneriler paketi hazırladı.

18.01.2019Avrupa
Savcıdan TCDD’ye 12 ‘ivedi’ soru

Savcıdan TCDD’ye 12 ‘ivedi’ soru

Ankara’da 9 kişinin öldüğü hızlı tren kazası soruşturmasında savcılık TCDD’ye hattaki sinyalizasyon sistemi ve yönlendirmeye ilişkin sorular yöneltti. ‘İvedilikle’ yanıtlanması istenen yazıda TCDD’nin sorumlu teşkilat şeması da istendi.

15.01.2019Gündem
Son dakika: Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı artıyor

Son dakika: Bakan Soylu açıkladı: Otoyollarda hız sınırı artıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu anda otoyolda hız sınırı 132 kilometre, maksimum sınır. 120 artı yüzde 10. Biraz daha izleyip otoyollarda hız sınırını 20-25 kilometre daha yukarı çıkaracağız. Buradaki regülasyonu iyi sağlarsak, otoyollarda 120 kilometre olan hızı 125 kilometre, yüzde 10 daha koyunca, 137,5 kilometrelik bir banda taşımaya çalışacağız." dedi.

18.11.2018Gündem
New York’ta BiP sesleri

New York’ta BiP sesleri

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BiP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in yurtdışındaki ilk reklamları New York’ta, ünlü Times Meydanı’nda dijital ekranlarda yayınlandı.

4.10.2018Ekonomi
Bayramda 53 milyon kilometre yol gittik

Bayramda 53 milyon kilometre yol gittik!

Yandex Navigasyon kullanıcıları bayram tatilinde 53 milyon kilometreden fazla yol kat etti, kullanımın sayıca en çok arttığı tatil bölgesi İzmir oldu.

19.06.2018Teknoloji
Hız cezasına ekstra 2 KM affı

Hız cezasına ekstra 2 KM affı

HIZ limiti 90 km, yüzde 10 yasal tolerans payıyla 99 km olan Isparta-Yalvaç karayolunda yolunda 5 Ocak 2018’de 101 km hızla radara yakalanan Avukat Murat Çelik, 235 lira ceza kesilmesi üzerine cezanın iptali için mahkemeye başvurdu.

14.06.2018Gündem
Yüz binlerce sürücüyü ilgilendiriyor... Mahkemeden 2 km kararı

Yüz binlerce sürücüyü ilgilendiriyor... Mahkemeden '2 km' kararı!

Yüzde 10 yasal tolerans limitiyle 99 kilometre hız sınırı bulunan yolda 101 kilometre hızıyla radara yakalanan Avukat Murat Çetin, 235 liralık cezanın iptali için dava açtı. Mahkeme, limit aşımı olan 2 kilometrenin sürücü tarafından hız göstergesinde fark edilemeyecek kadar düşük olduğunu gerekçe göstererek 235 liralık trafik cezasını iptal etti.

14.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Okullar ekimde açılsın

TURİZMCİ dostlarımla konuşuyorum, hepsi yaz genelgelerini bekliyorlar. Haklılar, buna göre pozisyon alacaklar.

19.05.2020

Nitelikli göçü de yönetmek gerekir

İZMİR – İstanbul otoyolunu bir haftada iki kez denedim. Gerçekten de iki kent arası 3.5 saate inmiş durumda... Tabii İstanbul’a geldikten sonra nereye gideceğiniz de önemli...

19.11.2019

Bu fotoğraf bana iyi geldi

İNGİLTERE’deki Brexit tartışmalarını izliyorum. Başbakan Boris Johnson’un erken seçim isteğini Parlamento bir kez daha reddetti. Demokrasinin beşiği olarak kabul edilen İngiltere tarihinin en dalgalı siyasi sürecinden geçiyor.

12.09.2019

Ayakta kal hayatta kal!

Kötü beslenmek kadar hareketsiz bir hayat sürmek, özellikle de oturmak bedeninize yapabileceğiniz en büyük yanlış.

5.07.2019

82 soruları

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın “Vatandaşı yalancılığa sevk ediyor.

17.12.2018

Sosyete duman altı

Çankaya’ya bağlı Sağlık Mahallesi Aksu Caddesi esnafı diyor ki: “Perşembe günleri kurulan Yenişehir Sosyete Pazarı’ndan yükselen duman, zaten kirli olan Sıhhiye’nin havasını iyice kirletiyor.”

29.10.2018

Egzersiz yoksa sağlık da yok!

Düzenli egzersiz yaparak elde edeceğiniz sağlık yararı, yağsız, fit ve güzel bir vücut görünümünden çok daha fazlasıdır. Mesela mı? İşte detaylar...

14.08.2018

Hangi egzersiz günde kaç adım?

Konu sağlık olunca sorular öyle kolay kolay bitmez. Hele bir de “hastalık” değil de “sağlıklı hayat”tan söz edilecekse o soruların ardı arkası kesilmez. Bu cumartesi sayfamızı işte o sorulardan bazılarına ayırdık. Sorular çok, yanıtlar bu nedenle kısa oldu. Buyurun...

22.06.2018

Ortaya da istiyoruz!

Taksi sahibi Sn. Hüseyin Topaloğlu:

11.03.2018