EKSTRA
MENÜ

Guatr Nedir

Guatr Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Guatr Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 119 Guatr Nedir haberi bulunmuştur.

Guatr Nedir Haberleri

Guatr Belirtileri Nelerdir Guatr Teşhisi Nasıl Yapılır

Guatr Belirtileri Nelerdir? Guatr Teşhisi Nasıl Yapılır?

Boyunda bulunan tiroid bezinin herhangi bir nedenle büyümesine guatr denir. Tiroidin bir ya da birkaç bölgesinde, ortaya çıkan yumrulara tiroid nodülü denir. Büyümüş tiroid bezinde nodül veya nodüller bulunursa buna nodüler guatr denir. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan YETKİN konu hakkında önemli bilgiler verdi.

5.05.2020İyi Yaşam
Zehirli guatr nedir

Zehirli guatr nedir?

Guatr tiroid bezinin normal dışı olarak büyümesi hastalığıdır. Basit, yaygın, zehirli, zehirli olmayan guatr olmak üzere çeşitli şekillerde sınıflandırılır. Peki, zehirli guatr nedir?

10.07.2019Sağlık
Guatr nedir Guatr hastalığı nasıl anlaşılır

Guatr nedir? Guatr hastalığı nasıl anlaşılır?

Tiroit bezinin büyümesine guatr denir. Tanısı için tiroid hastalıklarında muayene dışında kan tetkikleri, ultrason ve gereken hastalarda tiroid ince iğne aspirasyon biyopsisi yapılabilir. Değişik şekillerde bulunabilen guatr hastalığı basit, yaygın, zehirli, zehirli olmayan kişi gibi çeşitlere ayrılır. Peki, İşte guatr hastalığı nasıl anlaşılır?

31.07.2018Gündem
Graves hastalığı (zehirli guatr) nedir

Graves hastalığı (zehirli guatr) nedir?

Ülkemizde en sık rastlanan hipertiroidi nedenlerinden biri Graves’tir. Halk arasında sıkça ‘zehirli guatr’ olarak da bilinen Graves hastalığına ağır stresler, kazalar, hastalıklar ve bazı ilaçların neden olabilir.

31.07.2018Gündem
Guatr neden olur ve belirtileri neler Guatr nedir

Guatr neden olur ve belirtileri neler? Guatr nedir?

Tiroid bezinin büyümesine guatr denir. Bu büyümede nodül gelişimi yoksa ve hormonlar normal ise diffuz guatr ya da basit guatr olarak adlandırılır. Vatandaşlar da guatrın belirtilerini merak ediyor. İşte, guatr hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

20.02.2018Sağlık
Guatr hastalığı nedir

Guatr hastalığı nedir?

Guatr hastalığı, dünyada ve Türkiye’de sıkça rastlanılan sağlık sorunlarından biri. İç hastalıkları veya endokrinoloji uzmanlarının baktığı guat’ın tanısı ve tedavisi, farklılık gösteriyor. Peki guatr hastalığı nedir?

2.01.2018Gündem
Guatr hastalığı nedir Guatr belirtileri nelerdir

Guatr hastalığı nedir? Guatr belirtileri nelerdir?

Guatr hastalığı nedir? Guatr hastalığının belirtileri nelerdir? Guatr nasıl tedavi olur? Dâhiliye Uzmanı Uzm. Dr. Ayşegül Navdar, guatr ile bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.

25.10.2017Sağlık
Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir

Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir?

Genel Cerrahi UzmanıProf. Dr. Yeşim Erbil cevaplıyor; Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir?Zehirli guatr, bir hipertiroidi çeşididir. Yani tiroidhormonu fazla salgılanır. Zehirli guatrın pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Guatr nedir, neden oluşur

Guatr nedir, neden oluşur?

Genel Cerrahi UzmanıProf. Dr. Yeşim Erbil cevaplıyor; Guatr nedir, neden oluşur?Tiroid bezinin büyümesine guatr denir ve guatr iki şekildegörülür. Birincisi difüz yani genel büyüme şeklinde, ikincisi ise nodüllüdür.

TİROİD BEZİ HASTALIKLARI

TİROİD BEZİ HASTALIKLARI

Boyunda hemen gırtlağın altına yerleşmiş bir salgı bezi olan Tiroit bezi, besinlerle aldığımız iyotu toplar ve T3 ve T4 denen tiroit hormonlarını yapar. Tiroit bezine ait sorunlar erkeklerden çok kadınlarda görülür.

24.04.2008Sağlık
O hastalık poşet bile taşıtmıyor ‘Karpal tünel sendromu’ neden olur, kimlerde görülür

O hastalık poşet bile taşıtmıyor! ‘Karpal tünel sendromu’ neden olur, kimlerde görülür?

Bileğiniz ve elinizdeki ağrıların şiddeti artık günlük hayatınızı etkiliyor ve çantanızı, hatta market poşetlerini bile taşımaya engel oluyorsa sebebi karpal tünel sendromu olabilir. Özellikle de ofis çalışanlarını ve ev hanımlarını etkileyen bu durum, dayanılmaz rahatsız edici ağrılarla sonuçlanabiliyor. Peki, karpal tünel sendromu neden olur, kimlerde görülür? Karpal tünel sendromunun tanısı nasıl konur, tedavisi nasıl yapılır? Detayları uzmanlardan öğrenelim…

11.01.2021Sağlık
Hibiskus Nedir ve Faydaları Nelerdir

Hibiskus Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Muhteşem rengi ile dikkatleri üzerine çeken hibiskus, ülkemizde hatmi çiçeği olarak da biliniyor. Genellikle çay formunda tüketilen bu bitkinin sağlığa çok fazla faydası bulunuyor. Hibiskusun pek bilinmeyen faydalarını anlatıyoruz.

24.12.2020İyi Yaşam
Endokrin Sistem nedir Endokrin Sistem organları ve hastalıkları

Endokrin Sistem nedir? Endokrin Sistem organları ve hastalıkları

Endokrin sistem, vücuttaki iç dengeyi düzenleyen iç salgı bezlerinden oluşur. Bu bezlerin isimleri sırasıyla, hipofiz, timus, böbrek üstü bezi, paratiroidler ve tiroit bezidir. İç salgı bezleri erkeklerin sol, kadınların sağ tarafında yer alır. Endokrin sisteminde yer alan organları ve hastalıkları nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

13.12.2020Araştırma
Çağımızın Hastalığı: Karpal Tünel Sendromu Nedir

Çağımızın Hastalığı: Karpal Tünel Sendromu Nedir?

Sürekli aynı hareketlerin yapılması sonucu ortaya çıkan karpal tünel sendromu, günlük işlerin yapılmasını dahi zorlaştırabiliyor. El ve bilekte uyuşukluk ve ağrı ile ortaya çıkan hastalığın tedavisinin ertelenmesi ciddi sorunlara yol açabiliyor. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Şenay Şıldır, karpal tünel sendromu ile ilgili önemli bilgiler veriyor.

17.11.2020İyi Yaşam
Pandemide Görülme Oranı Arttı: Subakut Tiroidit Nedir

Pandemide Görülme Oranı Arttı: Subakut Tiroidit Nedir?

Halk arasında tiroit iltihabı olarak bilinen subakut tiroidi hakkında açıklamalarda bulunan Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümünden Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan “Bu iltihabı durumu özellikle kış aylarında görülen viral enfeksiyonlar sonrasında izlenir. Bu hastalarda viral enfeksiyondan genellikle 15-20 gün sonra boyun bölgesinde ağrı başlar. Son dönemde de muhtemelen covid-19 ile ilişkili subakut tiroidit vakalarında ciddi bir artış söz konusudur” dedi.

7.10.2020İyi Yaşam
Oltu Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Oltu Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Oltu Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Oltu Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Dünya üzerinde birçok değerli ve şifalı olan taşlar bulunuyor. Değerli taşlardan biri de Oltu taşıdır. Oltu taşı nedir? Oltu taşı nerelerde ve nasıl bulunur? Oltu taşı nasıl anlaşılır? Oltu taşının özellikleri ve faydaları nelerdir? İşte Oltu taşı ile ilgili sorulan tüm soruların yanıtları.

10.08.2020İyi Yaşam
Kehribar Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kehribar Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Kehribar taşının insan hayatında önemli bir yeri vardır. Her ne kadar takı ve aksesuar olarak kullanılsa da tedavi edici özelliği de bulunuyor. Kehribar taşının ne işe yaradığını ve öğrenip, buna göre kullanabilirsiniz. Kehribar taşıyla ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
BA nedir BA kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

BA nedir? BA kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

BA yani Bazofil, lökosit şeklinde adlandırılmasının yanı sıra akyuvar hücresi olarak da tanımlanabilir. Kan testlerinde bazofil oranının yüksek ya da düşük çıkmasının birçok nedenleri olabilir. Bazofil değerlerinin kan testi ile belirleneceğini belirtmek doğru olacaktır. Bazofil değerlerinin normal seviyede olması, insanlar için çok önemlidir. Peki, BA nedir? BA kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri hakkında detayları derledik.

10.06.2020Sağlık
T3 - T4 Tiroid nedir T3 - T4 Tiroid değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

T3 - T4 Tiroid nedir? T3 - T4 Tiroid değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

T3 ve T4 hormonları vücudun metabolizması açısından çok önemlidirler. Tiroid tarafından salgılanırlar ve metabolizmanın kontrolünden sorumludurlar. Bu hormonların ne olduklarını ve işlevlerini öğrenip buna göre yaşam şeklinizi düzenleyebilirsiniz. T3 ve T4 hormonları hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
Anti Tiroglobulin - Anti TPO nedir Değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Anti Tiroglobulin - Anti TPO nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Anti Tiroglobulin ve Anti TPO bağışıklık sistemini önemli derecede etkileyen antikorlardır. Tiroid bezi hastalıklarının tespit edilmesinde önemli rol oynarlar. Anti Tiroglobulin ve Anti TPO testlerini yaptırarak, herhangi bir hastalığınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Anti Tiroglobulin ve Anti TPO hakkında detaylı bilgileri derledik.

8.06.2020Sağlık
Geriatri nedir ve ne demek Geriatri hangi hastalara kimlere bakar

Geriatri nedir ve ne demek? Geriatri hangi hastalara kimlere bakar?

Geriatri bölümü, belli bir yaş grubunun sağlık problemlerini ihtiyaçları ve özellikleri daha iyi anlaşılması üzerine iç hastalıklarının bir yan dalı olarak hastalara hizmet veriyor. Her türlü dahili hastalığı olanlar veya birden fazla hastalığı bulunan belli bir yaş aralığındakilerin geriatri bölümüne başvurması gerekiyor. Peki, geriatri nedir ve ne demek? Geriatri hangi hastalara kimlere bakar? İşte, o konuyla ilgili merak edilen bazı bilgiler..

21.03.2020Sağlık
Hematoloji nedir Hematoloji ne demek Hematoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Hematoloji nedir? Hematoloji ne demek? Hematoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Hematoloji tıbbın kan hastalıkları ile ilgilenen bilim dalına verilen addır. Hematoloji İç Hastalıkları ana bilim dalının bir alt dalı olarak görev yapmaktadır. Kan bilimi ile ilgili tüm araştırmalardan ve kan bozuklukları ile ilgili tüm problemlerden hematoloji birimi sorumludur. Hematoloji bölümüne ait merak edilen tüm bilgileri derledik.

9.03.2020Sağlık
Genel cerrahi nedir Genel cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar

Genel cerrahi nedir? Genel cerrahi neye ve hangi hastalıklara bakar?

Genel cerrahi, vücut içerisinde yerel ve sistemik problemlerin cerrahi metotlar ile tedavisiyle ilgilenir. Bununla beraber yaralanmaya endokrin ve metabolik yanıt, yara iyileşmesi gibi genel prensip konularını içeren, gelişimleri bakımından birçok cerrahi ve ana tıp dalını etkileyen teknik disiplin şeklinde tanımlanabilir. Genel Cerrahi nedir? Hangi hastalıklara bakar?

9.03.2020Sağlık
İyot Eksikliği, Hamilelikte Düşük Sebebi Olabilir

İyot Eksikliği, Hamilelikte Düşük Sebebi Olabilir

Kalp sağlığından, ruh haline kadar vücut için en özel elementlerden biri olan iyot, eksikliğini fazlasıyla hissettiriyor. Yokluğuyla birçok hastalığa zemin hazırlayan iyot, özellikle de uzun süre diyet yapan ve vegan beslenen kişilerde görülüyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Çelik, iyot eksikliğinin zararlarına dikkat çekerken, konuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

İyot eksikliği, hamilelikte düşüğe neden olabilir

İyot eksikliği, hamilelikte düşüğe neden olabilir

İyot eksikliği nedir? İyot eksikliği nasıl tedavi edilir? Hamilelikte iyot eksikliği bebeğe zarar veri mi?

İyot Eksikliği Hamilelikte Düşük Sebebi

İyot Eksikliği Hamilelikte Düşük Sebebi!

Kalp sağlığından, ruh haline kadar vücut için en özel elementlerden biri olan iyot, eksikliğini fazlasıyla hissettiriyor. Yokluğuyla birçok hastalığa zemin hazırlayan iyot, özellikle de uzun süre diyet yapan ve vegan beslenen kişilerde görülüyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Çelik, iyot eksikliğinin zararlarına dikkat çekerken, konuyla ilgili önemli bilgiler veriyor.

Tiroid Bezi İltihabı (Subakut Tiroitit ) Neden Olur

Tiroid Bezi İltihabı (Subakut Tiroitit ) Neden Olur?

Tiroid bezi iltihabı bilimsel adıyla subakut tiroitit , hiç anlamadan ortaya çıkabiliyor. Çoğu zaman yorgun ve sinirli olmayı gün içinde yaşadığınız bir olaya, mevsim geçişlerine veya hayat telaşına bağlarız. Ancak fizyolojik olduğu kadar ruhsal olarak da kişiler üzerinde olumsuz etkiler bırakan subakut tiroitit , kimi zaman sinirli olmanın ilk sebebi olabiliyor. Bu hastalığı İç Hastalıkları Uzmanı Ayşegül Navdar anlattı.

Halsizlik Mi Yoksa Tiroit Bezi İltihabı Mı

Halsizlik Mi Yoksa Tiroit Bezi İltihabı Mı?

Çoğu zaman yorgun ve sinirli olmayı gün içinde yaşadığınız bir olaya, mevsim geçişlerine veya hayat telaşına bağlarız. Ancak fizyolojik olduğu kadar ruhsal olarak da kişiler üzerinde olumsuz etkiler bırakan Subakut tiroidi, kimi zaman sinirli olmanın ilk sebebi olabiliyor. Daha birçok problemi beraberinde getiren bu hastalığı İç Hastalıkları Uzmanı Ayşegül Navdar anlatıyor.

Sigara ve Alkol Riski Artırıyor

Sigara ve Alkol Riski Artırıyor!

İnsan ömrü uzadıkça alzheimer, bunama gibi hastalıkların görülme sıklığı da artıyor. Kadınlarda, kalp damar hastalarında, sigara ve alkol tüketenlerde daha sık görülen bunamada en önemli sorun erken tanı. Prof. Dr. Asena Akdemir bunama hastası olanlara ve yakınlarına önerilerde bulundu.

Hashimoto tiroiditinde nelere dikkat edilmeli

Hashimoto tiroiditinde nelere dikkat edilmeli?

Etkileri vücudumuzdaki her bir hücrede görülen tiroid hormonu, büyüme, gelişme, metabolizma dengesi gibi yaşamsal faaliyetler için olduğu kadar, nörolojik ve psikolojik iyilik hali için de çok gerekli bir hormondur. Klinik olarak çocuklarda hipotiroidin, hipertiroide göre daha sık görüldüğünü söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları& Çocuk Endokrin Uzmanı Prof. Dr. Nesibe Andıran, bunun sebepleri arasında ilk sırada hashimoto tiroiditin bulunduğunu belirtti.

12.06.2018Sağlık
Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor

Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor

Tiroid bezi boynun ön alt kısmında yer alan, sağlıklı bireyde yaklaşık 20 gram ağırlığında ve kelebek şeklinde bir organdır. Vücudun enerji kullanımı, beyin, kalp, kaslar, tüm organ ve dokuların sağlıklı çalışabilmesi için tiroid bezinden kana normal miktarda tiroid hormonu salgılanması gerekir. Prof. Dr. Okan Bülent Yıldız tiroid bezinin daha hızlı çalışarak kana daha fazla hormon karışmasına neden olan hipertiroidi hastalarının kalsiyum ve D vitamini takviyesi alması gerektiğini belirtti ve hastalık hakkında bilgiler verdi.

10.01.2018Sağlık
Yorgun uyanmaya, kilo almaya neden oluyor

Yorgun uyanmaya, kilo almaya neden oluyor

Vücudun en önemli hormonlarından bir tanesi olan tiroid hormonunun yavaş çalışması anlamına gelen hipotiroidin en önemli belirtileri yorgun uyanma, halsizlik, çabuk yorulma, kolay kilo alma, zor kilo verme gibi belirtilerdir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Okan Yıldız hipotiroidi belirtileri, hipotiroid hastalığı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

10.01.2018Sağlık
Doğru nefes aşk kapılarını açar

Doğru nefes aşk kapılarını açar

“Her şeyin başı sağlık” diye bilirdik ama Nevşah Fidan Karamehmet’i tanıdıktan sonra “Her şeyin başı nefes mi acaba?” diye sormaktan kendini alamıyor insan. Etrafta Kurban Bayramı misali bir sürü yaşam koçu, nefes koçu, trend koçu, sağlık koçu kol gezerken bu “modaya” güvenimiz de ister istemez giderek azalıyor. Evet efendim, Nevşah Fidan Karamehmet bir nefes ve yaşam koçu. Ancak mucize vaat etmek yerine, herkesin zaten içinde olan “mucizeleri” keşfetmesine yardımcı oluyor. O, insan yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her şeyin sorumlusunun alışık olduğumuz “düşünce kalıpları” olduğunu savunuyor. Tüm hastalıkların baş sorumlusunun düşüncelerimiz olduğunu söylerken, tedavinin de yine aynı şekilde düşünce ve nefesle yapılabileceğine inanıyor. Şimdi rahat bir yere oturun ve derin bir nefes alıp muhabbetimize katılın.

7.04.2014Kelebek
Hamilelikte ve emzirme döneminde tiroit

Hamilelikte ve emzirme döneminde tiroit

Anne ve bebek arasındaki tiroit fonksiyonlarının etkileşimi...

Günümüzün popüler hastalığı guatr mı

Günümüzün popüler hastalığı guatr mı?

Guatr her zaman bilinen bir hastalıktı. Ancak günümüzde yaygınlaştı ve çeşitliliği arttı.

Yazar Sonuçları

Koroner damar hastalarında yeni yöntem

EECP (enhanced extracorporeal counterpulsation), koroner arter hastalığı ve kalp yetmezliği gibi ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılan yeni bir tedavi yöntemidir.

10.11.2019
Guatr nedir, neden oluşur

Guatr nedir, neden oluşur?

Tiroid bezinin büyümesine guatr denir ve guatr iki şekilde görülür. Birincisi difüz yani genel büyüme şeklinde, ikincisi ise nodüllüdür. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil, guatr oluşma sebeplerini anlattı.

26.04.2017
Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir

Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir?

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Erbil cevaplıyor: "Zehirli guatr nedir, çeşitleri nelerdir?"

4.12.2016
Guatr nedir, neden oluşur

Guatr nedir, neden oluşur?

Guatr gelişiminin nedeni iyot eksikliğidir.

13.11.2016

Sanki puro tribünü

Erkekler ya da kadınlara özel bazı hastalıklar var. Kadınlar prostat büyümesi veya kanserine, erkeklerde miyom -fibroid- veya rahim kanserine yakalanmazlar! Bazı hastalıklar ise erkekte de kadında da görülmesine rağmen, "kadına ya da erkeğe özel sorunlar" gibi bilinir.

15.09.2007

Hepatit meselesi çok önemli

Hepatit, karaciğerin herhangi bir nedenle gelişen iltihabı demektir. Virüslere, özellikle hepatit A, B ve C virüslerine bağlı karaciğer iltihapları, bunların en sık görülenleridir. Rakamlara bakılırsa, her yıl dünya genelinde 1.5 milyona yakın insan hepatit nedeniyle hayata veda ediyor. Yarım milyara yakın kişi de hepatitle yaşıyor.

26.09.2017

Rahmim yok diye beni Polis Akademisi’nden attılar!

BENİM kafam basmıyor. Gerçekten aklım almıyor. Bir kadının, doğuştan rahminin olmamasıyla polis olamaması arasında nasıl bir bağlantı kurulabilir bilmiyorum. Yazıktır, günahtır!

22.08.2017

Her nodül ameliyat edilmez

Çoğu hasta, tiroit nodülleri nedeniyle gereksiz yere ameliyat oluyor. Ameliyat ile ortadan kaldırılması gereken nodüller, aslında oldukça seyrek görülüyor.

7.12.2016
Haşimato neden önemli bir hastalıktır

Haşimato neden önemli bir hastalıktır?

Hastalık yıllarca ufak belirtilerle devam edebilir.

28.11.2016

Tiroid nodülü tehlikesi

Tiroid bezi nodüllerinin ortalama yüzde 5’inin kanser olduğunu belirten Doç. Dr. Alptekin Gürsoy, “Biyopsi yapmadan, nodülün iyi huylu olduğuna ait değerlendirme yapılamaz” dedi.

4.04.2014
Beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Limon ve limon suyu zayıflatır mı?

1.01.2014

SAĞLIĞIMIZ ROBOTLARA MI EMANET?

Sevgili okurlar, bugün sizlere son yıllarda çok popüler olan Robotik Cerrahi ve Da Vinci robotundan bahsedeceğiz.

1.02.2013

Selülitleriniz için yarını bugünden düşünmeye başlayın

Biz kadınların yaz aylarında göz önünde olması nedeniyle bitmeyen sorunudur selülitler… Özellikle ünlü kadınların yazın baş belasıdır.

2.09.2012
Tiroit hormonu hamileliği nasıl etkiliyor

Tiroit hormonu hamileliği nasıl etkiliyor?

Konuyla ilgili anne adaylarının merak ettiği tüm soruların cevapları burada!

16.01.2012