MENÜ

Google Bilim Fuarı

Google Bilim Fuarı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Google Bilim Fuarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Google Bilim Fuarı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 51 Google Bilim Fuarı haberi bulunmuştur.

Google Bilim Fuarı Haberleri

SPli çocuklardan ilham alan Türk öğrenciden uluslararası başarı

SP'li çocuklardan ilham alan Türk öğrenciden uluslararası başarı

Serebral palsili çocukların yürüme problemlerine çözüm olabilmek için proje geliştiren lise öğrencisi Ayşe Sena Nur Topal, Google Bilim Fuarı 2018'de Mühendislik Kategorisinde Avrupa, Afrika ve Ortadoğu 13-15 Yaş grubunda bölge finalisti oldu.

26.05.2019Teknoloji
Lise öğrencisi ağaç titreşiminden enerji üretti

Lise öğrencisi ağaç titreşiminden enerji üretti

Küresel çapta önemli bilim organizasyonlarından ‘Science Fair’in bu yılki yarı finalistleri seçildi. Türkiye’den lise öğrencisi Tuan Dolmen de ‘Enerji Üretmek İçin Ağaçların Titreşimlerini Toplamak Üzere Tasarlanmış Dijital Tarım Modülü’ projesiyle seçilen 100 finalistten biri oldu. Mayısta 100 projenin 20 finalisti belirlenerek Kaliforniya’da ağırlanacak.

9.05.2019Eğitim
Liseli mucidin beklediği destek Bakan Selçuktan geldi

Liseli mucidin beklediği destek Bakan Selçuk'tan geldi

"Doğaya zarar vermeyen plastik" üretmek için yola çıkan iki lise öğrencisinin maddi imkansızlıklar nedeniyle Emirhan Belli'nin evinin mutfağında çalıştığını duyurması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, projesiyle Google Bilim Fuarı'nda yarı finale kalmayı başaran lise öğrencisi Belli'yi tebrik ederek, istediği her türlü desteğin verileceğini söyledi.

9.12.2018Teknoloji
Lise öğrencileri Google Bilim Fuarında yarı finale kaldı

Lise öğrencileri Google Bilim Fuarı'nda yarı finale kaldı

Emirhan Belli ile Serkan Aslan, sebze ve meyve atıklarından biyoplastik üretmek amacıyla yola çıktıkları projeyle Google Bilim Fuarı'nda yarı finale kalmayı başardı. Maddi imkânları yetersiz olan iki öğrenci, beheri ocakta kaynatarak elde ettikleri macunu, etüv yerine ocaklı fırında pişiriyor.

9.12.2018Teknoloji
Üniversite öğrencisi Metehana 15 bin drone siparişi

Üniversite öğrencisi Metehan'a 15 bin drone siparişi

İnşaat işçisi ilkokul mezunu baba ve ev hanımı annenin oğlu üniversiteli Metehan Emlik, kendi geliştirdiği eğitim drone’u ile Yeni Zelanda’dan 10 bin, Türkiye’den 5 bin drone siparişi aldı.

23.02.2018Eğitim
Bugün ders ödüllü gençler

Bugün ders ödüllü gençler

Elde ettikleri başarılar ve çalışmalarıyla haberlere de konu olan genç isimler, ders kitaplarında öğrencilere örnek olarak gösteriliyor. Tıpkı MIT Technology Review dergisinin her yıl yayınladığı ‘35 Yaş Altı Yenilikçiler Listesi’ne 2015’te seçilen Gözde Durmuş ya da 15 yaşındaki milli jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı gibi.

26.01.2018Eğitim
Google ve TEGV  165 bin çocuğa ulaşacak

Google ve TEGV 165 bin çocuğa ulaşacak

Google Türkiye, çocuklara eşit fırsatlar sağlamak için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile işbirliği yaptı. Çocukların dijital becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ‘Algo Dijital’ projesinde, 165 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

18.03.2017Ekonomi
Google Bilim Fuarı’na iki Türk öğrenci damga vurdu

Google Bilim Fuarı’na iki Türk öğrenci damga vurdu

Google’ın 13-18 yaşlarındaki gençlere yönelik olarak gerçekleştirdiği Bilim Fuarı’nda bu yıl iki Türk öğrenci ödül aldı. Binaların deprem ve patlamalara karşı dayanıklılığını arttırmayı amaçlayan bir proje geliştiren Türk öğrenciler, projeleri ile Topluluk Etki Ödülü’nün sahibi oldu.

3.10.2016Kampüs
Google Bilim Fuarı 2016’da Türkiyeden iki proje bölge finalisti oldu

Google Bilim Fuarı 2016’da Türkiye'den iki proje bölge finalisti oldu

Dünyanın dört bir yanındaki parlak beyinleri dünyayı değiştirecek fikirlerini paylaşmaya davet eden Google Bilim Fuarı 2016’da bölgesel finalistler belli oldu.

13.07.2016Teknoloji
Yaptığı saat bomba sanılan Ahmet Muhammede Googledan jest

Yaptığı saat bomba sanılan Ahmet Muhammed'e Google'dan jest

ABD'nin Teksas eyaletinde öğretmenine göstermek için evde yaptığı saatin bomba sanılması sonucu gözaltına alınıp serbest bırakılan Ahmet Muhammed'e Google'dan destek geldi. Teknoloji devi Muhammed'i bilim fuarına 'yıldız konuk' olarak davet etti.

22.09.2015Dünya
Google Bilim Fuarı 2015te Türkiyeden 5 Finalist Proje yer alıyor

Google Bilim Fuarı 2015'te Türkiye'den 5 Finalist Proje yer alıyor

Dünyanın dört bir yanındaki parlak beyinleri dünyayı değiştirecek fikirlerini paylaşmaya davet eden Google Bilim Fuarı 2015’te aylar süren titiz değerlendirmelerin ardından bu yılın 90 bölgesel finalisti belli oldu.Bu yılın bölgesel finalist olarak seçilen projeleri arasında Türkiye’den de beş finalist proje yer alıyor.

28.07.2015Teknoloji
Google Bilim Fuarı 2014e başvurular başlıyor

Google Bilim Fuarı 2014'e başvurular başlıyor

Dünyanın dört bir yanındaki parlak beyinleri dünyayı değiştirecek fikirlerini paylaşmaya davet eden Google Bilim Fuarı 2014 (Google Science Fair 2014) için başvurular başlıyor.

14.02.2014Teknoloji
Google Bilim Fuarında halkın birincisi Elif

Google Bilim Fuarı'nda halkın birincisi Elif

Dünyanın en büyük online bilim fuarı Google Bilim Fuarı’nda Türkiye’den Elif Bilgin binlerce proje arasından sıyrılarak halk oylamasında birinci oldu. Şimdi gözler 23 Eylül’de gerçekleşecek büyük ödül törenine çevrildi.

4.09.2013Gündem
Google Bilim Fuarında halkın birincisi Elif

Google Bilim Fuarı'nda halkın birincisi Elif

Dünyanın en büyük online bilim fuarı Google Bilim Fuarı’nda Türkiye’den Elif Bilgin binlerce proje arasından sıyrılarak halk oylamasında birinci oldu. Şimdi gözler 23 Eylül’de gerçekleşecek büyük ödül törenine çevrildi.

4.09.2013Eğitim
Genç Türk mucit final yolunda

Genç Türk mucit final yolunda

‘Muz kabuğundan biyoplastik’ projesiyle Google Bilim Fuarı’na katılmaya hak kazanan Elif Bilgin, bilim dergisi Scientific American’ın ‘Science in Action’ ödülünü aldı. Google Bilim Fuarı’nda “Büyük Ödül”ün sahibi olacak proje, için halk oylaması ise başladı.

19.08.2013Eğitim
Türk kızı Elif Bilgin büyük ödüle koşuyor

Türk kızı Elif Bilgin büyük ödüle koşuyor

Elif Bilge'nin çalışması Google Bilim Fuarı’nda binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandı ve popüler bilim dergisi Scientific American'ın “Science in Action” ödülünün de sahibi oldu.

28.06.2013Gündem
CERN çağırdı

CERN çağırdı

Muz kabuğundan ürettiği plastik ile Google Bilim Fuarı’nda 15 Global finalistten biri olan ve yarışma sponsorlarından aylık bilim dergisi Scientific America’nın Science in Action özel ödülünü kazanan Elif Bilgin, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN’deki bilim insanlarının da ilgi odağı oldu.

28.06.2013Gündem
Türk öğrenciye Google Bilim Fuarı’ndan özel ödül

Türk öğrenciye Google Bilim Fuarı’ndan özel ödül

16 yaşındaki Elif Bilgin, "Muz kabuğundan biyoplastik" projesiyle Google Bilim Fuarı’nda finale kalarak özel ödül aldı.

28.06.2013Eğitim
TÜRK KIZIN GURURLANDIRAN BAŞARISI

TÜRK KIZIN GURURLANDIRAN BAŞARISI

Elif Bilge'nin çalışması Google Bilim Fuarı’nda binlerce proje arasından sıyrılarak 15 Global Finalist’ten biri olmaya hak kazandı ve popüler bilim dergisi Scientific American'ın “Science in Action” ödülünün de sahibi oldu. İstanbul’da yaşayan 16 yaşındaki Elif, 2 yıl boyunca muz kabuğundan biyoplastik üretmek için çalıştı. Tam 10 farklı yöntemi başarısız olsa da yılmayan Elif son iki denemesinde amacına ulaştı ve elektrik yalıtımında kullanılabilecek malzemeyi muz kabuğundan üretmeyi başardı.

28.06.2013Haber
‘Geleceğin eğitim teknolojileri’ Londra’da tanıtıldı

‘Geleceğin eğitim teknolojileri’ Londra’da tanıtıldı

Bu yıl 146 ülkeden 800’ü aşkın şirketin katıldığı ve 1985 yılından bu yana düzenlenen eğitim teknolojileri fuarına Türkiye’den bir üniversite de katıldı.

23.01.2020Eğitim
Retro oyun kültürünün karşı konulamaz yükselişi

Retro oyun kültürünün karşı konulamaz yükselişi

Oyunseverler beğendikleri, merak ettikleri ya da unutamadıkları oyunları oynayabilmek için atarileri ve eski oyun konsollarını topluyor. Mobil ve bilgisayar üzerinden de oynanabilen Super Mario, Tetris ve PAC-MAN gibi arcade oyunlar da hem eski neslin hem de yeni neslin özledikleri arasında yerini koruyor.

25.02.2019eSpor
Geleceğin bilim insanları PayaSTEMde yetişiyor

Geleceğin bilim insanları PayaSTEM'de yetişiyor

Hatay'ın Payas ilçesinde iki yıl önce kurulan Payas Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Merkezi (PayaSTEM), geleceğin bilim insanları ve mühendislerinin yetişmesine katkı sunuyor.

7.11.2018Teknoloji
Endüstri 4.0a karşı Toplum 5.0i gelecekte neler bekliyor

Endüstri 4.0'a karşı Toplum 5.0'i gelecekte neler bekliyor?

İngiltere'de insansız hava araçları bir yıl boyunca bir hektarlık bir tarlaya buğday ekti, sürdü, ilaçladı ve geçtiğimiz günlerde de hasadını yaptı. Tüm bunları yaparken hiçbir yardım almadılar.

20.10.2018Teknoloji
Türkiye yapımları Cannes dizi fuarının kırmızı halısında

Türkiye yapımları Cannes dizi fuarının kırmızı halısında

Birçok ülkede günlük yaşamın bir parçası haline gelen Türk dizileri, küresel başarı hikayesi yazmaya devam ediyor. Dizi filmlerinin yakaladığı çıkışı sinema filmleri izliyor.

15.10.2018Ekonomi
Appleın akıllı hoparlörü HomePod sonunda satışa çıkıyor

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod sonunda satışa çıkıyor

Teknoloji devi Apple'ın akıllı hoparlörü sonunda satışa çıkıyor. Bu cuma ön siparişe çıkan HomePod, 9 Şubat'ta raflardaki yerini alacak. Türkiye'de satışa çıkacağı tarih henüz belli değil.

23.01.2018Ekonomi
15 yaşındaki Kanadalı, Kayıp Maya şehrini buldu

15 yaşındaki Kanadalı, Kayıp Maya şehrini buldu

Kanadalı William Gadoury, kayıp şehre 23 farklı takım yıldızını inceleyerek ulaştı.

25.05.2016Kampüs
15 yaşındaki çocuk kayıp Maya şehrini keşfetti

15 yaşındaki çocuk kayıp Maya şehrini keşfetti

Kanada’da yaşayan 15 yaşındaki William Gadoury Mayaların takımyıldızı haritalarını ve uydulardan elde edilen fotoğrafları kullanarak, Maya uygarlığına ait bir kayıp şehri keşfetti.

13.05.2016Seyahat
‘Georgia’da bir Adanalı

‘Georgia’da bir Adanalı

2010 yılında girdiği ABD otobüs pazarında yüzde 10’luk paya ulaşan Adana merkezli Temsa hedef büyüttü.

7.02.2016Ekonomi
Las Vegasta teknoloji şovu sürüyor | CES 2016

Las Vegas'ta teknoloji şovu sürüyor | CES 2016

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Consumer Electronics Show (CES) 2016’ya sensörler damga vurdu. Tanıtılan birçok cihaza yerleştirilen sensörler, teknolojik ürünlerin görmesini, duymasını ve hissetmesini sağlıyor. Buzdolaplarının kapakları dokunmadan açılıyor, robotlar evde güvenlik görevlisi gibi çalışıyor. Volkswagen'in Budd-e adındaki modeli ise tek bir şarjla 600 kilometre yol gidebiliyor.

7.01.2016Teknoloji
Ann Makosinski el ısısı ile çalışan fener icat etti

Ann Makosinski el ısısı ile çalışan fener icat etti

Kanadalı 15 yaşındaki Ann Makosinski, el ısısı yardımıyla çalışan bir el feneri geliştirdi. Makosinski, buluşu ile Google tarafından düzenlenen Bilim Fuarı’nda finale kaldı. Bu buluş ile pilin bitmesi sorunu da ortadan kalkıtı. Makosinski'nin rakiplerinden biri de elektrik yalıtımında kullanılabilecek malzemeyi muz kabuğundan üretmeyi başaran Türk kızı Elif Bilgin.

1.07.2013Teknoloji
Brezilya: En kötü mahrumiyet, dijital olan mahrumiyet

Brezilya: En kötü mahrumiyet, dijital olan mahrumiyet

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bilişim ve teknoloji fuarı CeBIT 2012’nin açılışında alışık olunmadığı şekilde Alman bilgi teknoloji sektörünü eleştirdi.

6.03.2012Ekonomi
Samsung’un yeni tableti, iPad’i Avrupa’da vuracak

Samsung’un yeni tableti, iPad’i Avrupa’da vuracak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Apple’ın yüksek satış başarısı yakalayan iPad’e karşı geliştirdiği Galaxy Tab isimli tablet bilgisayarını tanıttı.

2.09.2010Ekonomi
Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

İşte dünyada günün öne çıkan manşetleri:

23.05.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

İşte dünyada günün öne çıkan manşetleri:

23.05.2010Gündem
Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

Dünya basınından manşetler - 23 Mayıs

İşte dünyada günün öne çıkan manşetleri:

23.05.2010Gündem
Geri adım atsın turist gönderelim

Geri adım atsın turist gönderelim

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

24.01.2010Gündem
Dünya basınından manşetler- 24 Ocak

Dünya basınından manşetler- 24 Ocak

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

24.01.2010Gündem
Microsoft, ‘beden dili’ni ekledi, bilgisayara yumruk-tekme atılacak

Microsoft, ‘beden dili’ni ekledi, bilgisayara yumruk-tekme atılacak

Microsoft’un duyurduğu bedenin her hareketi ile oyun oynamayı sağlayan ‘Project Natal’, ‘joystick’leri ortadan kaldıracak. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, harekete duyarlı yeni teknolojileri Natal’la oyun kumandalarının tarihe karışacağını, oyunda yumruk-tekme hareketlerinin algılanacağını söyledi.

7.01.2010Teknoloji
Türkiyeye ABDden 118 milyon dolarlık silah

Türkiye'ye ABD'den 118 milyon dolarlık silah

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

7.01.2010Gündem
Dünya basınından manşetler- 7 Ocak

Dünya basınından manşetler- 7 Ocak

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

7.01.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Üniversite öğrencisi Metehan'a 15 bin drone siparişi

İnşaat işçisi ilkokul mezunu baba ve ev hanımı annenin oğlu üniversiteli Metehan Emlik, kendi geliştirdiği eğitim drone’u ile Yeni Zelanda’dan 10 bin, Türkiye’den 5 bin drone siparişi aldı.

22.02.2018

Gelin demokrasi ittifakı yapalım

YENİ sistem ittifakları zorunlu bıraktı.

26.06.2019

Gölcük’te VW’ye ‘ticari’ üretilir mi?

12 yıldır Türkiye’de yatırım yapması için hükümetin bastırdığı Alman Volkswagen’in geçtiğimiz hafta Ford’la yapacağını açıkladığı ticari araç işbirliği sonrası dolaylı yoldan Gölcük’te üretimi gündeme geldi. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Önümüzdeki aylarda detaylar belli olur” dedi.

24.06.2018

Bu çağın çocukları ‘dijital yurttaş’

Google ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) el ele verdi, çocukların bugünden geleceğin dünyasına hazır olabilmeleri için ‘Algo Dijital’ projesini hayata geçirdi. Bu çerçevede çocuklara güvenli internet, dijital yurttaşlık, analitik düşünme, kodlama, programlama ve dijital okuryazarlık öğretiliyor. Proje yetkilileriyle bir araya geldik hem Algo Dijital projesini hem de çocukların internette nasıl güvende olacaklarını konuştuk.

16.02.2018

Siz hangi tarafın Laila’sısınız kardeş?

Bugünkü Boğaz eğlencesinin öncü mekânı Laila sürpriz bir kararla Anadolu Yakası’nda. “Karşıda kulüp tutmaz” diyenlere inat, açılışı dün yapan kulüpte yer bulunamıyor.

11.11.2016

Öğrenin; Gülbenkyan Müzesi Türkiye’ye niye gelmedi

ÜLKEMİZ her anlamda bilgi kirliliğinin saldırısı altındadır. Hele hele Cumhuriyet’in ilk yılları ve kurucuları söz konusu olunca bu alanda üretilen yalan ve iftiraların sonu gelmez.

14.05.2013

Borajet’in arkasında bir Türkiye sevdalısı var

EDREMİT Havaalanı yaz başında nihayet hizmete girdi.

Ayvalık’taki dostlarım uçak seferleri sayesinde günü birliğine İstanbul’a gelip gidebiliyorlar.

26.08.2010