GeriGündem Google Bilim Fuarı'nda halkın birincisi Elif
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Bilim Fuarı'nda halkın birincisi Elif

Google Bilim Fuarı'nda halkın birincisi Elif
refid:24645219 ilişkili resim dosyası

Dünyanın en büyük online bilim fuarı Google Bilim Fuarı’nda Türkiye’den Elif Bilgin binlerce proje arasından sıyrılarak halk oylamasında birinci oldu. Şimdi gözler 23 Eylül’de gerçekleşecek büyük ödül törenine çevrildi.

Geçtiğimiz aylarda “Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması” fikrine dayanan devrim niteliğindeki projesiyle hem Google Bilim Fuarı’nda finale kalan hem de jüri özel ödülünü kazanan lise öğrencisi Elif Bilgin, 1-30 Ağustos arasında düzenlenen online halk oylamasında birinci oldu. İnovasyon kategorisindeki projesiyle yarışan Bilgin, 10.000 dolarlık ödülü almaya hak kazandı.

Google Bilim Fuarı’nın 15 finalisti arasından birinci seçilecek proje, 23 Eylül’de açıklanacak. Büyük ödülün sahibi 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya Google’a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olmaya hak kazanacak.

Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde gerçekleşecek ödül töreni ve final galası yarışmanın web sitesinden (http://www.googlesciencefair.com/) Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False