EKSTRA
MENÜ

Genel Af

Genel Af ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Genel Af haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.123 Genel Af haberi bulunmuştur.

Genel Af Haberleri

Bağış: Şimdi savunanları görelim

Bağış: Şimdi savunanları görelim

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ergenekon davası ile meşru hükümeti devirmek için darbe planladığının tescillendiğini söyledi.

5.08.2013Gündem
PKK’da ‘Oyuna mı geliyoruz’ korkusu var

PKK’da ‘Oyuna mı geliyoruz’ korkusu var

Aliza Marcus, hem Türkiye’de hem de dünyada PKK’yı en iyi bilen ve yorumlayan isimlerden biri. 90’ların başında Türkiye’de gazetecilik yaparken Kürt sorunu üzerine yoğunlaşmaya başlayan Marcus’un 2007’de yayımlanan ‘Kan ve İnanç’ isimli kitabı PKK üzerine yapılan belki de en derinlikli çalışma.

4.08.2013Gündem
Demirtaş: Türkiyenin kapsamlı bir toplumsal katılım yasasına ihtiyacı var

Demirtaş: Türkiye'nin kapsamlı bir toplumsal katılım yasasına ihtiyacı var

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, PKK'lıların Türkiye sınırları dışına çekilmesini değerlendirirken, önemli olanın çekilme değil, gidenlerin nasıl geri geleceği olduğunu söyledi.

26.07.2013Gündem
Terörle sürünürüz ayağa kaldırmazlar

Terörle sürünürüz ayağa kaldırmazlar

Eski MİT Kontrterör Dairesi başkanlarından Mehmet Eymür, terör olaylarının bitirilmesi girişimleriyle ilgili, “Bizi öldürmezler, ayağa da kaldırmazlar. Sürüne sürüne gideriz bu terörle” dedi.

1.07.2013Gündem
Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu

Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bir basın açıklaması yaptı. Saran yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü başkanlığına adaylığını açıkladı...

1.07.2013Futbol
Akil İnsanların Erdoğana sunduğu rapor

Akil İnsanlar'ın Erdoğan'a sunduğu rapor

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu’nun "Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı" aracılığıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu rapor ortaya çıktı. Rapora göre heyet, Malatya, Elazığ, Hakk?ri, Van, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Iğdır, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum ile birlikte 14 il, Yüksekova, Tatvan, Doğubeyazıt, Mutki, Güroymak ile birlikte 5 ilçe ve Altınova, Hasköy, Digor, Dağpınar, Susuz beldeleriyle birlikte toplam 24 yerleşim biriminde çalışmalar yürüttü.

26.06.2013Gündem
Suikasta Çeçenistan’dan ilk tepki: “Medet Ünlü diye birini tanımıyoruz”

Suikasta Çeçenistan’dan ilk tepki: “Medet Ünlü diye birini tanımıyoruz”

Türkiye’de sürgündeki Çeçenlerin fahri konsolosu olarak tanınan ve bir suikasta kurban giden Çeçen asıllı Türk vatandaşı işadamı Medet Ünlü’yle ilgili Çeçenistan’dan, “Böyle bir kişiyi biz tanımıyoruz” açıklaması geldi.

23.05.2013Gündem
AK Partili Canikliye TC ne olacak sorusu

AK Partili Canikli'ye "TC ne olacak" sorusu

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Ordu İl Teşkilatı tarafından düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katılırken bir partilinin ’T.C.’ ne olacak?’ çıkışı üzerine Canikli, "Anayasamızda Türk milleti kavramı kalmaya devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir yerden silinmesi mümkün değildir. Silemezler, kimse silemez" dedi.

21.04.2013Gündem
Esad genel af ilan etti

Esad genel af ilan etti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, 16 Nisan'dan önce işlenen suçları kapsayan genel af ilan etti.

16.04.2013Gündem
Akil poşusu

Akil poşusu

Güneydoğu’da temaslarını sürdüren 9 kişilik Akil İnsanlar Heyeti, Diyarbakır Dernekler Platformunun organizasyonuyla dün sabah Kürtçe Ciwergun Kültür Merkezi’nde halkla bir araya geldi.

13.04.2013Gündem
Akil İnsan Heyetinin ziyaretinde ilginç diyaloglar

Akil İnsan Heyeti'nin ziyaretinde ilginç diyaloglar

Gazeteci- Yazar Ahmet Taşgetiren başkanlığındaki Akil İnsanlar İç Anadolu Bölgesi Heyeti, sivil toplum örgütleriyle yaptığı toplantının ardından Türkiye Harp Malulü Gazileri, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Işık, gaziler ve Akil İnsan Heyeti arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

13.04.2013Gündem
Akil insanlar heyeti poşu taktı

Akil insanlar heyeti poşu taktı

HÜKÜMETİN, çözüm sürecini halka anlatmaları için Güneydoğu’da görevlendirdiği Akil İnsanlar Heyeti, bugün Diyarbakır’da kanaat ve dini önderlerin de aralarında bulunduğu halkla bir araya geldi.

13.04.2013Gündem
WikiLeaks 1973-1976 kriptoları

WikiLeaks 1973-1976 kriptoları

SON yıllarda gün yüzüne çıkardığı belgelerle ortalığı karıştıran WikiLeaks, bu kez ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Soğuk Savaş’ın en şiddetli dönemlerinden biri olan 1973-1976 yılları arasındaki kriptolarını yayımladı.

8.04.2013Gündem
Başbakan’a çağrı: PKK’lı teröristlere karış dönmemek üzere git

Başbakan’a çağrı: PKK’lı teröristlere karış dönmemek üzere git

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın PKK’nın silah bırakıp gitmesiyle ilgili düşüncelerine tepki göstererek, “Başbakan’a önerimiz kendisinin de teröristlerin arasına karışması ve sınırlarımızdan dönmemek üzere çıkıp gitmesidir” dedi.

2.04.2013Gündem
Erdoğandan örgüt ne istedi sorusuna yanıt

Erdoğan'dan 'örgüt ne istedi' sorusuna yanıt

Başbakan Erdoğan çözüm sürecinde PKK'nın ne istediğine yönelik Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu'nun sorusunu şöyle yanıtladı:

29.03.2013Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Çözüm süreci, yeni anayasa, İsrail’in özrü ve ardından gelişen süreç, bölgedeki dengeler, Suriye’deki gelişmeler…Enis Berberoğlu, Taha Akyol, Hande Fırat ve Hakan Çelik sordu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yanıtladı.

29.03.2013Gündem
Aydar: Hızlı davranılmazsa süreç sabote edilebilir

Aydar: Hızlı davranılmazsa süreç sabote edilebilir

PKK’nın Avrupa’daki yöneticilerinden Zübeyir Aydar, İmralı süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “Elimizi çabuk tutmalıyız" diyen Aydar'a göre, “hükümetle anlaşmaları durumunda” Kasım'daki bütçe görüşmeleri başlamadan önce yalnızca PKK militanlarının çekilme sürecinin değil, yasal altyapı ve normalleşme dahil bütün aşamaların tamamlanabilmesi mümkün.

28.03.2013Gündem
Çek Anayasa Mahkemesinden Vaclav Klausa iyi haber

Çek Anayasa Mahkemesi'nden Vaclav Klaus'a iyi haber

Çek Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi, eski Devlet Başkanı Vaclav Klaus hakkında milletvekillerinin “vatana ihanet” suçlamasıyla açtığı davayı reddetti.

28.03.2013Gündem
25 soruda barış zamanı

25 soruda barış zamanı

Türkiye yeni bir döneme girdi. 21 Mart’ta Öcalan, Diyarbakır’da okunan mektubuyla PKK’ya “Çekilin” dedi. Gazetecilerden stratejistlere, hukukçulardan araştırmacılara barışa giden yolu sorduk.

25.03.2013Gündem
Cumhurbaşkanına vatana ihanet şoku

Cumhurbaşkanına vatana ihanet şoku

Çek Cumhuriyeti'nde parlamentonun üst kanadı Senato kararını verdi.

4.03.2013Gündem
Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı vatana ihanetten yargılanacak

Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı "vatana ihanet"ten yargılanacak

Çek Cumhuriyeti'nde parlamentonun üst kanadı Senato, görevini devretmeye hazırlanan Devlet Başkanı Vaclav Klaus'un tartışma yaratan genel af kararı nedeniyle, "vatana ihanet"ten yargılanması kararını aldı.

4.03.2013Gündem
Başbakana TIRlı rüzgar kalkanı

Başbakan'a TIR'lı rüzgar kalkanı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir ziyaretinin üçüncü durağı olan Bandırma’da soğuk hava ve rüzgarın azizliğine uğradı.

3.03.2013Gündem
Erdoğan: Damdan düşerek geldim

Erdoğan: "Damdan düşerek geldim"

Edremit'te halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bu kardeşiniz İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı yaptı. Nereden geldim, damdan düşerek geldim. Onlara sorun siz nereden geliyorsunuz? Tecrübe, uygulama konuşuyor. Akılla, bilimle bunları yoğurarak geldim" diye konuştu.

3.03.2013Gündem
Erdoğan: Genel af olmayacak

Erdoğan: "Genel af olmayacak"

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de buluştuğu sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden, Türkiye’nin terör sorununu çözmek için kendilerine inanmalarını ve destek vermelerini istedi. Erdoğan konuşmasında “genel af çıkacak” iddialarına da cevap verdi.

3.03.2013Gündem
Türkmenler kan kusuyor

Türkmenler kan kusuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP’li Sırrı Sakık’ın Kafkas ve Balkan göçmenlerine ilişkin, ‘Sonradan bu ülkeyi vatan edenler hadlerini bilsinler’ sözlerine, “Aşağılık düşüncelerin haddi bildirilir” karşılığını verdi.

5.02.2013Gündem
Bahçeli grup toplantısında konuştu

Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "PKK’nın silahla yapamadığı ne varsa hükümet çözüm maskesiyle aşama aşama yerine getirmektedir. Ve milletimiz aldatılmaktadır. Çözülen terör değil, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Çözülen ağır bölücülük sorunları değil, tarihi ve sosyolojik mevcudiyetimizdir" dedi.

5.02.2013Gündem
Malikinin resmi sitesi hacklendi

Maliki'nin resmi sitesi hacklendi

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin resmi internet sitesi korsanlar tarafından hacklendi.

2.02.2013Gündem
İmralı ile kıyas değil kucaklama

İmralı ile kıyas değil kucaklama

Silivri’de tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’u ziyaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Silivri, İmralı’nın dengi ve eşiti değildir. Bizim İmralı canisiyle, Sayın Başbuğ’u terazinin iki kefesine koyduğumuz hezeyanına kapılanlar, önce kendi davranış, fikir ve sicillerine bakmalıdırlar” dedi. Başbuğ da ''PKK ile aynı affa gireceğime hapiste çürürüm'' ifadesini kullandı.

14.01.2013Gündem
Af ev yok

Af ev yok

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gabon, Nijer ve Senegal ziyaretleri öncesi Atatürk Havalimanı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

6.01.2013Gündem
Edğasu ehlam

Edğasu ehlam

Beşar Esad 7 ay sonra ilk kez Suriye halkına hitap etti. Müttefiki Rusya’dan dün gelen “Görevi bırakacak” iddiasını Arapça iki sözcükle yalanladı: “Edğasu ehlam.” 5 maddelik yol haritasındaki tek yeni taviz ise muhaliflere genel af vaadi oldu.

6.01.2013Gündem
Öcalana ev hapsi iddiasına yanıt

Öcalan'a ev hapsi iddiasına yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Gabon, Nijer ve Senegal'i kapsayan gezisi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı ve gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan "AK Parti iktidarında Öcalan'a ev hapsi gibi bir şey asla olmayacak" dedi.

6.01.2013Gündem
Esad yedi ay sonra halkının karşısına çıktı

Esad yedi ay sonra halkının karşısına çıktı

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, yedi ay sonra ilk kez bugün halkın karşısına geçerek bir konuşma yaptı. Konuşmasında şu ana kadar yaşananları özetleyen ve siyasi çözüm için bir "girişim" öneren Esad, Türkiye'ye de çok kısa değinerek, sınırdan Suriye'ye "terörist" geçişi olduğunu söyledi. Rus kaynakların Esad’ın gidiş tarihini açıklayacağı iddiaları ise boş çıktı.

6.01.2013Gündem
Muhaliflerin sekiz talebi

Muhaliflerin sekiz talebi

Iraklı muhalifler protestolara son vermek için taleplerini açıkladı.

4.01.2013Gündem

Yazar Sonuçları

TBMM tehdit altında

KANDİL’deki merkezinden, ülke sınırları içindeki teröristlerin, silahları ile birlikte çekileceği açıklandı ve arkasından, hükümetten ve TBMM’den beklenen anayasal, yasal düzenleme talepleri ültimatom üslubuyla sıralandı; genel af ve nihai safhada silah bırakma olarak takvimin tamamlanacağı ilan edildi.

26.04.2013

Kaybetmediğimiz savaşın mağlubu olmayız

ÖCALAN’la müzakereleri yürütenlerin ve barış sürecini samimiyetle destekleyenlerin dikkat etmeleri gereken psikoloji şudur:

24.04.2013

CHP çözüme karşı mı?

Çözümde sona yaklaşıldıkça muhalefetin sürece dahil edilmesi hayati önem taşıyor…

2.04.2013

Köklü çare

Sonu neye varır?

19.03.2013

Pazarlığın sınırlarını öğrenmeye yaklaşıyoruz

PKK’nın Kandil ve Avrupa kanatlarının mektupları da Abdullah Öcalan’a ulaştırıldı. Bugün yarın Apo’nun PKK’ya sınır dışına çekilme talimatı vereceği de artık herkesçe biliniyor.

18.03.2013

Suç ve ceza

DÖRDÜNCÜ Yargı Paketi’ne BDP’liler ‘dağ fare doğurdu’ diye tepki gösterdi; çünkü KCK davalarında geniş tahliyeler olmasını bekliyorlardı. Diğer bir tepki ise, Cumhuriyet gazetesinin “Deniz Gezmiş gibi isimlerin fotoğrafını taşımanın da” suç olmasının yolunun açıldığı şeklindeki haberidir.

8.03.2013

Barış sürecine sabotaj

BAŞBAKAN başta olmak üzere bazı AKP ileri gelenleri (hepsi değil, mesela Mehmet Ali Şahin, yapılan işin bir gazetecilik faaliyeti olduğunu söylüyor) Apo ile BDP milletvekillerinin görüşme tutanaklarının Milliyet’te yayınlanmasını “Barış sürecine sabotaj” olarak yorumluyor.

6.03.2013

İktidar da muhalefet de bir gün gerçekle yüzleşecek

Siz boşverin İmralı zabıtlarını o mu sızdırdı bu mu sızdırdı, sızdırırken amacı neydi, büyük komplo mu, haber düzeltme çabası mı tartışmasını.

1.03.2013

Düğüm afta...

SON gelişmeler üzerinde kısmi yorumlar yapılmasına neden olan İmralı görüşmelerinin basına sızan bilgilere göre... AKP iktidarının (aslında Erdoğan) ve Abdullah Öcalan’ın ne istedikleri ortaya çıkmış durumda; esas önemli olan ‘Taraflar ellerini çabuk tutmalı’ çerçevesinde düğümleniyor.

27.02.2013

Erdoğan genel af için kamuoyu oluşturuyor

TSK’nın terör örgütü olmadığını Erdoğan asker tutuklamaları başladıktan neredeyse üç yıl sonra söylüyor. Son üç yıldaki her Askeri Şûra’da ‘Önce yargıda aklansınlar, sonra terfi olurlar’ diyen kişi, birdenbire “Başta Başbuğ olmak üzere diğer generallerimizin hiçbirini terör örgütü lideri yapanı tarih affetmez”, “Neden tutuklu yargılıyorsun, yurtdışındayken uçağa atlayıp mahkemeye gelen generallerimiz oldu” noktasına nasıl geliyor?

2.02.2013

Sonrasına hazırlanmayan öncesini yapabilir mi?

Ben bu hikayeyi daha önce ikinci elden dinlemiştim, birkaç hafta önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından da duydum.

10.01.2013

Yargıtay'a ‘Bozun’ dilekçesi

BALYOZ davasının “gerekçe” olarak açıklanan bölümlerine hâkim olan ‘psikoloji’ye baktım.

8.01.2013

Asla asla deme!

SEVDİĞİM güzel bir sözdür bu: Asla asla deme!

7.01.2013

Bir gün Apo da serbest kalacaktır...

Biliyorum, bazı okurlarım çok kızacak. Beni sert şekilde eleştirecek. Ancak kendi kendimizi aldatmak yerine, gelin gerçekleri konuşalım. Pkk teröründen kurtulmanın, Kürt Sorunu'nunu çözmenin yolları giderek netleşiyor. Belki zor olacak, ancak sonunda neler yaşanacağını şimdiden bilmekte yarar var.

22.11.2012

Bir açlık grevinin ardından dersler

ÇEŞİTLİ cezaevlerinde yatan PKK ve KCK hükümlüsü/tutuklusu 700’e yakın insanın 70 güne yakın zamandır sürdürdüğü açlık grevleri, cumartesi günü Abdullah Öcalan’ın ‘Bırakın’ demesi üzerine sona erdi.

19.11.2012